Anton Thoen niet uit op trilogie Sandy den Exter als enige foutloos Basketbal op pleintjes wint aan populariteit Concours is uitgegroeid tot topevenement Wielergala van Kruiningen kent sterke bezetting Ster van Valkenisse strikt kampioenen Zeeuwse titelstrijd voor wielertrimmers Veel belangstelling voor 23e zwemwedstrijd Sluis-Hoeke-Sluis van onze verslaggeefster SLUIS - Anton Thoen zal dit weekeinde niet proberen voor de derde keer de Vlaanderen- marathon in het kanaal van Sluis naar Brugge op zijn naam te schrijven. Voor de duurproef van zestien kilometer heeft hij de laatste maand te weinig ge traind. De Koewachtenaar ver kiest de 3000 meter lange-baan- wedstrijd, die morgen (zater dag) in Sluis op het programma staat. Bovendien besloot de 25-jarige schoolslagzwemmer onlangs met succes zijn opleiding aan de academie voor lichamelijke op voeding in Tilburg en onderbrak hij zijn trainingsprogramma om naai' de eindexamenfeesten te gaan. „Ik stond in dubio, want ik wilde ook heel graag sterk aan de start verschijnen in Sluis. Maar het afscheid van het stu dentenleven kan je ook maar een keer meemaken." Anton Thoen is in het bezit van het baanrecord van de Vlaande- renmarathon. In 1989 won hij de wedstrijd van zwemvereniging 't Vrije in 4.59.00 en vorig jaar zwom hij naar de snelste tijd ooit: 4.31.00. „Ik zou ook dit jaar die wedstrijd zeker uitzwem- men, maar wat heeft dat voor zin. Verleden jaar zat ik aan een van onze paardesportmedewerker NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het midweeks springconcours van de Ruitervereniging Schel- destad kan als een doorslaand succes worden gezien. Ruim ze ventig combinaties waren op het terrein van de familie De Kroo aanwezig, waar zij door bouwer Ad Schout een pittig parcours kregen voorgescho teld. Het kon niet verhinderen dat zich toch een groot aantal combinaties voor de barrage wist te plaatsen. In de klasse M toonde Sandy den Exter zich onder de keurende blikken van een groot deel van haar pupillen de Noord-Beve- landse is instructrice bij de Scheldestad in het zadel van Fiona de sterkste. De 24-jarige amazone uit Kortgene bleek uit stekend bestand tegen de spie dende blikken, getuige het feit dat ze als enige in de barrage de bruine Fortuna-dochter fout loos door de finish wist te sturen. Piet Huige toonde zich met Ge- raldine ruim drie seconden snel ler dan de Noord-Bevelandse combinatie, maar de Stornello- ochter tikte in de haast een balk uit de lepels. Daardoor moest de ruiter uit Nisse genoegen nemen met de tweede stek. Lenet Sandee mocht na een zin derende barrage het hoofdstel van Gonda met de oranje-rozet laten opsieren. Jan Brasser liet met Isetta evenals een de ama zone uit Yerseke een tweede nul ronde optekenen. Maar de ruiter uit Westkapelle kwam met de Codexo-dochter een tel tekort om Sandee van de eerste plaats te verdringen. In de klasse B, waai' maar liefst 26 combinatie's in de ring ver schenen, viel de schifting duide lijk in de tweede omloop. Wisten nog acht combinaties in het ba- sisparcours zonder averij de eindstreep te halen, in de bar rage gelukte dit slechts Marleen de Bart met Herby en Nout Lous met Gambler. De Bart stuurde de pas vijfjarige Sutan-nazaat zo fraai rond, dat ze door de jury als winnaar werd aangewezen. Een overtuigende overwinning ge zien de zes steïlpunten meer dan concurrent Lous. Uitslagen M (n.b.): 1 Sandy den Exter /Fiona. N-Bev.. 0/45.2; 2 Piet Huige/ Geraldine, Weelr., 4/57.0; 3 Jan de Kroo/Equator, Scheldestad, 3w. L (n.b.l: 1 Lenet Sandee/Gonda, Z- Bev., 0/52.0; 2 Jan Brasser/Isetta, Vroonr., 0/53.2; 3 Piet Huige/Gimick, 4/49.7. B (n.b.): 1 Marleen de Bart/Hurby, Paardebloem, 0/52; 2 Nout Lous/ Gambler, Oranjezon, 0/46; 3 Miranda Minderhoud/Doyenne. Vroonr., 4/ 42.5. Pony's L: 1 Mariska de Kroo/Happy Uriska, Scheldestad, 3.75; 2 Miranda Francke/Silvester, Oranjezon, 4. B. cat. DE: 1 Richard Bimmel/Reggie. Oranjezon, 0; 2 Annet Koster/Waldo K, Z-Bev., 0/4; 3 Mariska de Kroo/ Graatcia, 0/8. Cat. ABC; 1 Cindy Ver- mue/Marie Cecile, Weelr., 0; 2 Guus- Jan Ideler/Wilma, Scheldestad. 3.5; 3 Landa Jansen/Bas, Z-Bev., 5.25. wekelijks trainings-gemiddelde van acht uur. De laatste weken heb ik hooguit twee uur per week in het water gelegen en ben ik vaak laat naai- bed gegaan. Ik heb prioriteit gegeven aan de eind-examenfeesten. In augus tus wil ik weer heel hard gaan trainen om in het Nederlandse klassement van de zwemkro- niek-beker hoog te eindigen." De 3000 meter in het kanaal van Sluis naar Brugge is onderdeel van de zwemkroniek-beker. „Dit seizoen heb ik al aan enkele lan- ge-baanwedstrijden voor dat- landelijke klassement meege daan. Elke keer ontstaat er een kopgroep van vier mensen, Les ley Voorn, Jeroen Houwert, Guus Razoux-Schultz (zaterdag afwezig) en ikzelf. Diegene die zich tijdens de wedstrijd in de luwte houdt, zal in de eindsprint toe kunnen slaan. Maai- ik heb een trainingsachterstand en dat komt zeker tot uiting op de laat ste meters." Zeelandbeker De wedstrijd in Sluis is tevens de opening voor de Zeelandbeker. De lange-baanwedstrijd in Hoek, Breskens, Vlissingen en Wilhelminadorp completeren de Zeeuwse aangelegenheid. „Sluis is een uitstekende mogelijkheid om me voor te bereiden op het tweede deel van het seizoen. Op 10 juli is het NK 5 kilometer in Leiderdorp. Ik had liever gezien dat die titelstrijd een paai- we ken later gehouden zou worden. De komende week zal ik probe ren lichamelijk fit te worden, want het heeft geen zin om in zo'n korte tijd als een bezetene te gaan trainen. Op die manier breek je jezelf alleen maar fysiek af. Ik ben geen favoriet voor de titel, misschien wel een gevaar lijke outsider." De Vlaanderenmarathon kan re kenen op belangstelling van bin nen- en buitenland. Voor de Ne derlandse toppers staat er meer op het spel dan winst alleen. De KNZB (zwembond) heeft de Vlaanderenmarathon uitgeko zen als kwalificatiewedstrijd voor de Traversée internatio nale du Lac Leman. Voor de 12.3 kilometer lange wedstrijd in het Schoolslagspecialist Anton Thoen: Ik heb trainingsachter stand en dat komt zaterdag ze ker tot uiting op de laatste me ters. foto Peter Nicolai meer van Genève, die 14 juli wordt gehouden, zal de zwem bond twee vrouwen en twee mannen selecteren. Ook is Sluis onderdeel van een reeks waaruit de Nederlandse marathonkampioen(e) te voor schijn moet komen. De andere drie wedstrijden staan gepro grammeerd in de omgeving van Leiderdorp (10 juli), Anna Pau- lowna (31 juli) en de bekende 25- kilometer IJsselmeermarathon (13 augustus). Dertig deelnemers, 26 vrije slag en vier schoolslagspecialisten hebben zich al ingeschreven voor de Vlaanderenmarathon. Maar zaterdag zal de organisatie de grootste drukte te verwerken krijgen, als van 11.30 uur tot om streeks 15.00 uur 250 zwemmers /zwemsters zich opmaken voor de 23e Sluis-Hoeke-Sluis. Jumping Zeeuws-Vlaanderen pronkt met sterk deelnemersveld De Basketbal Combinatie Vlissingen houdt morgen, zaterdag, voor de derde keer een groots opgezet pleintjesbasketbal toernooi in het kader van de 'Black- topseries'. Dit toernooi zal worden gespeeld op het Stadhuisplein m Vlissingen. De jeugd tot 16 jaar zal 's morgens spelen van 10.00 tot 14.00 uur. Vanaf 13.00 tot 18.00 uur spelen de teams met spelers van 16 jaar en ouder. DAMMEN Vanaf woensdag 6 juli neemt de negentienjarige Toby Hage uit Tholen deel aan de finale van het Nederlandse juniorenkampioenschap, dat in Westerhaar (Overijssel) wordt gehouden. Vorig jaar eindigde de Zeeuwse seniorenkam pioen op een gedeelte eerste plaats. In een barrage moest hij daarna zijn meer dere erkennen in Mark Kemperman uit Huissen. Het toernooi duurt tot en met 16 juli. MOTORCROSS Morgen, zaterdag wordt op het Sloehavf ncircuit een motorcrosswedstrijd van de MSV De Uitlaat verreden. Er worden drie in plaats van twee manches verre den in alle klassen. Aan de start komen de klassen 60/80cc, 125cc, 250cc en hoger en de junioren/veteranen. De trainingen beginnen om halfelf de wedstrij den om halfeen. Morgenavond, zaterdag, houdt de Mc Hontenisse de jaarlijkse springwedstrij- den (voor motoren) voor het open Zeeuws kampioenschap tijdens de Molen straatfeesten Aanvang training 19.15, wedstrijd 20.00 r PAARDESPORT De KNF-Walcheren en de organisatie van de KWPN-dag houden morgen (za terdag) op de terreinen van manege De Eendracht in Vrouwenpolder een dres- suurwedstrijd voor paarden en pony's. Programma. 9.00 uur: aanvang eerste dressuurproef klassen B, L. en M; 12.00 uur: aanvang dressuurproeven klasse Z; 13.00 uur: Tweede dressuurproef klasse B en L2: 13.00 uur: mennen: 15.00 uur: vaardigheidsproef mennen. Tevens vinden de keuringen plaats van de paarden aangesloten bij het KWPN-stamboek Zeeland. De Ruiterverening Sé-Ros uit Serooskerke houdt zondag, op de terreinen van manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg 8 in Vrouwenpolder, een dres- suurwedstrijd voor paarden en pony's. Programma. 10.30 uur* klasse B en L; 11.00 klasse M, Z en ZZ. SCHAKEN Vanavond, vrijdag, wordt in het clublokaal van Schaakclub Vlissingen de Schaaknacht gehouden. Gedurende de hele nacht zullen schakers elkaar in snelschaakpartijen bestrijden totdat op zaterdagochtend omstreeks acht urn- de winnaar bekend is. TENNIS Districts-mixedcompetitie: Wedstrijdschema kampioens-en promotiewed strijden op zaterdag 2/7/1994: Hoofdklasse 35 de Boskreek 1-Sluiskil 1. Klasse 1: Hulster Ambacht 1-MNLTC 1. Hansweert 1-Souburg 1. Hoofdklasse: Game '78 1-Duiveland 1 Klasse 1: Zer Oirts 1-Sjef 1, Yerseke 1-Domburg 1. Klasse 2: Slagvasc 2-de Ruucstoppelen 1, Sluiskil 1-Slagvast 3, Souburg 1-Ka- pelle 1. Waarde 2-de Golfbreker 1. Toernooien: Zondag 3/7/1994 vindt op het park van de tv Goes op "het Schenge" de finaleronde plaats van het Autoschade Baarendstoernooi. Tegelijkertijd spe len op de banen van de LTC DOS de sterkste tennissers en tennisters hun beslissende partijen in de Vüssingse kampioenschappen. Vanaf maandag 4/7/1994, met zaterdag 9/7/1994 als finaledag. staan onder meer de volgende toernooien op het programma: het Mosseltoemooi, Cl, C2, Dl en D2 te Bruinisse; het A.T.T toernooi, Dl 17+ en D2 17+ in Arnemuiden en het jeugd toernooi LTC de Sprink t/m 11, 13, 15 en 17 jaar te Oostkapelle In Terneuzen wordt vanaf maandag het landelijke jeugdtoernooi van de ten nisvereniging Animo georganiseerd. 174 spelers uit Nederland en 12 talenten uit Noorwegen strijden tot en met zaterdag om de punten, die als selectie meetellen voor het nationaal jeugd kampioenschap in september. Er wordt gespeeld in de categorieën tot 12, tot 14 en tot 16 jaar. Op de tennisbanen van Sluis begint men morgen (zaterdag) aan de 26e editie van het Belforttoernooi. Toten met volgende week zondag (10 juli) strijdt men in de categoriën BI, B2, Cl, C2, Dl, D2 en D 35/1 om de hoofdprijzen. De tennisbanen van Kloosterzande vormen vanaf morgen tot en met het vol gende weekeinde het decor van het Kloosterse Windtoernooi. In de 10e uitgave van het tennistoernooi wordt gespeeld in de c.ategorieèn Cl. C2, Dl. D2, D 35/1 en E. van onze paardesportmedewerker BRESKENS - Over enkele we ken is het weer zover. Dan wordt van 20 tot en met 24 juli wordt in Nieuwvliet de zevende editie van Jumping Zeeuws- Vlaanderen gehouden. Een paardesportevenement dat be gon als een avondconcoursje op het weitje van Van Hanegem in Waterlandkerkje. Maar van een regionaal concours is nu geen sprake meer. Jumping Zeeuws- Vlaanderen is in korte tijd uit gegroeid tot een nationaal aan sprekend hippisch evenement. „Als ik de ruiters mag geloven, is het zelfs het grootste en best georganiseerde in zijn soort", zegt voorzitter Joop de Jonge. Dat de praeses uit Breskens niet overdrijft, blijkt wel uit het feit dat Wout-Jan van der Schans in 1993 de voorkeur gaf aan de jum ping in Nieuwvliet boven een eervolle uitnodiging voor een in ternationaal concours hippique in Frankrijk. Ook de rapporten van de Nederlandse Hippische Sportbond (NHS) spreken op dit punt boekdelen. Zij zijn stuk voor stuk erg lovend. De organi satie kreeg zelfs het verzoek zich kandidaat te stellen voor de Ne derlandse kampioenschappen. De Jonge: „Als organisatie voel je je natuurlijk wel een beetje ge streeld met al die lof. Of het ooit zo ver komt dat hier het NK zal worden gehouden, betwijfel ik. Dat zou namelijk betekenen dat de Belgen worden uitgesloten. En zij vormen toch een niet te versmaden achterland. Dat blijkt uit het enorm aantal Bel gische ruiters dat hier aan de start komt. De nationale ruiters, van wie er door allerlei bepalin gen slechts een beperkt aantal van Belgische zijde mogen star ten, vechten zelfs om een plaats je." „En", vervolgt De Jonge, „het zou ook het einde van de inter land Nederland - België beteke nen. Dat gezien het succes in de voorgaande edities een slechte zaak zou betekenen. Zeker nu op verzoek van Eric Wauters (secre taris/generaal van de wereld springruiter organisatie) er in september tijdens het nationaal concours in Mechelen een return wordt gehouden." Ook zonder de nationale titel strijd weet de organisatie van Jumping Zeeuws-Vlaanderen zich verzekerd van een sterk deelnemersveld. Rob Erhens, Wout-Jan van der Schans, Bert Romp, Arnold Boerekamps, Jan Willem Geeroms - derde op de Nederlandse kampioenschap pen Eric van der Vleuten, Ca- rolien Langcester, Albert Voorn, Jack Neefs en jeugdinternatio- naal Anouck de Bot zijn enkele van de Nederlandse trekpleis ters die in Nieuwvliet aan de start verschijnen. Van Belgische zijde komen Cari- ne de Vos, Philip Vandoorne (Europees juniorenkampioen 1993), Philip van de Lanotte, Lu- do Philppaerts, Eric. Wauters, Wim Desmet, Jean De Grande en Luc Leemans in Nieuwvliet in de ring. Secretaris Henk van Ha negem: „Daar wordt door de Belgische Hippische Sportbond ongetwijfeld nog een een aantal sterke combinaties aan toege voegd. Ze hebben de interland de afgelopen jaren verloren. Dat zit ze niet echt lekker. Want net als bij voetbal is de rivaliteit groot." Springring Het zijn overigens niet alleen de nationale ruiters die in Nieuw vliet aan bod komen. De belang stelling voor de basiswedstrij den is zo groot, dat men zelfs een tweede springring heeft moeten aanleggen om aan alle aanvra gen te kunnen voldoen. „Ze ko men werkelijk uit alle windstre ken van België en Nederland", zegt Van Hanegem. „We groeien heel snel, bijna te snel", vult De Jonge zijn secretaris aan. „De begroting is intussen ook heel wat groter dan in het begin. Dat heeft trouwens gelijke tred ge houden met het prijzengeld. Het is in vergelijking met andere concoursen erg hoog. Daarom rekenen we toch ook een beetje op het bedrijfsleven uit de streek. Want zonder voldoende sponsoring kun je het wel schud den. Dat zou zonde zijn voor dit gewest, want ik denk te mogen stellen dat we met dit evene ment de inwoners wat te bieden hebben. Dat blijkt ook wel. Vo rig jaar trok ons evenement ruim twintigduizend toeschouwers." De Jonge rekent ditmaal zelfs op nog meer toeschouwers. Want men kreeg van de KNF ook nog het verzoek om de Zeeuse kam pioenschappen te organiseren. Dat betekent dat voor het eerst ook de dressuur op Jumping Zeeuws-Vlaanderen aan bod komt. Bijzonder tevreden tonen beide bestuurders zich met de komst van de Nederlandse pony-selec tie. Henk van Hanegem: „Het zijn de twintig beste combina ties van Nederland. Daaruit wordt na afloop de definieve equipe voor de Europese kam pioenschappen gekozen. De sfeer en entourage van ons con cours was voor de selectiecom missie aanleiding om deze rui ters hier nog aan een laatste test te onderwerpen. Er staat dan ook heel wat op het spel voor de ze ruiters en amazones. Aan de organisatie mag dan ook niets ontbreken. Maai- wij zijn er klaar voor." VOLLEYBAL In Cadzand-Bad wordt morgen, zaterdag, een strandvolleybaltoernooi gehou den. waarvoor 75 teams zijn ingeschreven. In de categorieën gemengd, man nen en vrouwen wordt op diverse niveaus met teams van drie spelers gevolley bald. De organisatoren Mark van Pamelen en Pascal Remijn hebben op het strand nabij 'De Blanke Top' negentien velden tot hun beschikking. Het toer nooi begint zaterdag om 10.00 uur met de voorronden in poulevorm 's Middags wordt het toernooi voortgezet met winnaars-en verliezerspoules. De finales zijn omstreeks 16.30 uur gepland. ZEILEN WIELRENNEN In Kruiningen staan vandaag, vrijdag, en morgen de jaarlijkse wielerwedstrij den op het programma Het wielercomité Rentoc houdt vanavond een wed strijd voor amateurs-B en veteranen. De aanvang is 1.9.00 uur en de afstand bedraagt 70 kilometer. Zaterdag zijn er wedstrijden voor junioren (aanvang 15.30 uur afstand 80 kilo meter) en voor amateurs-A. De laatste categorie begint om 18.30 uur aan een wedstrijd over 100 kilometer. De tweede uitgave van de Ster van Valkenisse wordt morgen, zaterdag, gehou den. Als eersten gaan om 10.30 uur de nieuwelingen van start voor een wed strijd over 83 kilometer De amateurs-B beginnen om 14.30 uur aan hun karwei over 120 kilometer. Start en finish zijn aan de Kerkhoflaan in Koudekerke. In Westdorpe wordt komende dinsdag de Grote Prijs Outokumpu gehouden. De traditionele kermiskoers in het Zeeuws-Vlaamse dorp brengt om 19.00 uur ZWEMMEN van onze wielersportmedewerker KRUININGEN - Ondanks de moordende concurrentie van verschillende andere wielerwedstrijden in Zuid- west-Nederland kan het wielercomité van Kruinin gen toch rekenen op een be hoorlijk deelnemersveld. Het Kruiningse wielergala bestaat traditioneel weer uit een wedstrijd voor B-ama teurs vanavond (vrijdag) en ontmoetingen voor junioren en A-amateurs op zaterdag. Daarnaast organiseert Krui ningen ook nog een aantal wedstrijden in het kader van het zogenaamde dikke-ban- denproject. Vanavond om zeven uur gaan veertig B-amateurs van start voor hun wedstrijd over zeventig kilometer. Het peloton herbergt heel wat kanshebbers voor een plaatsje op het hoogste treetje op het podium, zoals Chris Vroonland, John Ak kermans, Frans Hommel, Corné Voogt en Willem Vare kamp. De Zeeuwen zullen hun huid zo duur mogelijk verkopen. Arnold Boyenk, Eric Oostdijk en Patrick Kraak moeten in staat zijn mee te strijden voor de ere plaatsen. De jeugd van Kruiningen en omgeving mag morgenmid dag om 14.00 uur aan de bak voor een aantal dikke-ban- denwedstrijden. Dit project van de KNWU Zeeland, de Zeeuwse Sportraad en de beide Zeeuwse wielervereni gingen kwam aanvankelijk wat stroef op gang. Maar bij de jongste wedstrijden meld den zich telkens vele tiental len jongens en meisjes, die ook wel eens een echte wed strijd wilden fietsen. Krui ningen lijkt vooralsnog geen uitzondering op te zijn, want de organisatie heeft al een grote hoeveelheid aanmel dingen binnen. De junioren gaan om 15.30 uur van start. Ook dit pelo ton kent heel wat kansheb bers, die na tachtig kilome ter het bekende zegegebaar willen maken. In het deelne mersveld zullen zeker de Zeeuwen Dennis Brehm, Stefan Dagevos, Vincent Vil- lerius en Eric Joosten zich met de strijd om de bloemen kunnen bemoeien. Het klap stuk van de wielerdagen vormt natuurlijk de honderd kilometer lange wedstrijd bij de A-amateurs, die om 18.30 uur worden weggeschoten. Het peloton, 65 man groot, staat bol van de kansheb bers voor de zege. Wiifried Bastiaanse, Niels van Elsak- ker, Eric de Crom, Charles Overgaag en de Rus Mikhael Touz zijn de gevaarlijkste klanten van buiten de pro vinciegrenzen. De belangrijkste provinciale kanshebbers zijn zeker FranQois Franse, Antoine Goense, Peter Hoondert, Pe ter Mol, Vital Timmermans en Eric Vereecken. Boven dien is good-old Jos Schip per weer present na zijn sleu telbeenbreuk. Wellicht kan hij voor een surprise zorgen. van onze wielersportmedewerker KOUDEKERKE - De tweede Ster van Valkenisse, een wieler wedstrijd voor nieuwelingen en B-amateurs, krijgt morgen (za terdag) liefst twee nationale kampioenen aan de start. De trotse organisator Klaas Len stra heeft Pascal Hermes win naar bij de nieuwelingen en René van der Salm kampioen B-amateurs voor zijn klassie ker weten te strikken. Hermes wist zich enkele weken geleden in de nationale driekleur te rijden. Van der Salm daarentegen etaleerde zijn onge kende mogelijkheden bij de na tionale titelstrijd, die vorige week in Kloosterzande werd af gewerkt. Toch zullen de kam pioenen de winst niet in de schoot geworpen krijgen. Zo gaan ruim honderd nieuwelin gen morgenochten om half elf in Koudekerke van start voor een wedstrijd over 81 kilometer. Het peloton herbergt heel wat kanshebbers voor de zege, onder wie de Amsterdammer Ron Ter- weij, Remmert Wielinga uit Eindhoven en Rick Kranen burg. De Zeeuwse eer zal hoog gehouden moeten worden door Jac Schuit en Dennis de Dreu De aankomst in Koudekerke wordt omstreeks 12.30 uur ver wacht. Bij de B-amateurs staan twe< uurtjes later 120 coureurs aan d< start voor een strijd over 12i loodzware kilometers. Naas Van der Salm verschijnen topfa vorieten als Nico Altorf, Ton var Eijk, Gerrit Wonder en Marei Soer aan de start. De Zeeuwsi inbreng komt van onder ande ren Wim Oosse en Corn* Stoutjesdijk. De finish van de Bj amateurs wordt verwacht rond de klok van 17.15 uur. De B-amateurs rijden drie grow lussen over Walcheren, de nieu welingen rijden dezelfde omloop twee keer. Dankzij de bijzonderd medewerking van de regiopoli tie kan de wedstrijd op een vei lige wijze doorgang vinden. Im mers, de wedstrijd valt precies gelijk met de eerste dag van de bouwvakvakantie. Bovendien zullen heel veel mensen op dd been zijn om Sail Vlissingen td bezoeken. Naast het inzetten van politie-agenten heeft de on ganisatie liefst 22 burgermoto ren en 35 vaste posten langs hel parkoers geplaatst om de veilig heid van de coureurs te garande ren. van onze medewerker KWADENDAMME - De Zeeuw se trimwielerwereld staat ko mend weekeinde bol van de ak- tiviteiten. Het hoogtepunt vindt zondag plaats in Kwaden- damme als de trimmers strijden om het open Zeeuws kampioen schap. Morgen (zaterdag) ko men alle categoriën aan bod bij de wielerwedstrijd van 's-Heer Arendskerke. In Kwadendamme openen de C- trimmers de wielerdag met een wedstrijd over 45 kilometer. De laagste klasse wordt om twee uur afgelost door de B-categorie, die een afstand van 55 kilometer moet afleggen. Om kwart voor vier krijgen de A-trimmers 65 ki lometer voor de kiezen. Favorie ten zijn John van de Klooste Patrick Tolhoek, Leo Beyer, Ri né Haast, Leon Weststrate e Marcel Gunst. Morgen houdt het wielercomit 's-Heer Arendskerke een wee strijd onder auspiciën van d Trimbelangen Midden Zeelanc Ook hier komen eveneens A-, E en C-trimmers aan de start. DE C-trimmers worden om 12.00 ur weggeschoten, de B-trimmei een uur later en de A-trimmer vertrekken om 15.00 uur voc zestig kilometer. In het Bev< landse dorp komen plaatselijk favorieten als Van de Klooste (A-categorie), Cees Beenhakke en Jan Traas (B-categorie) en Ji han Gijzel (C-categorie) aan hi vertrek. Om 16.30 wordt de wi( lerhappening afgesloten i eeh wedstrijd voor ligfietsen. Vandaag, vrijdag, begint de Delta Week zeilen voor IMS-, NKK- en R&P-bo- ten. De zeilweek duurt tot en met zaterdag 9 juli. Programma: ljuli: Krammer- sluis-Willemstad, 2 juli: Zeelandwedstrijd I en officiële opening te Zierikzee, 3 juli: Zeelandwedstrijd II, 4 juli: Onrustrace. 5 juli Zierikzee-St. Annaland, 6 juli: St. Annaland-Wolphaartsdijk. 7 juli: Wolphaartsdijk-Yerseke, 8 juli: Ver- nociarace, Roompotrace, Zeelandbrugrace en Vuilbaardrace, 9 juli: Zaterdag race en officiële sluiting in Colijnsplaat. Voor de langebaanwedstrijden van zaterdag (morgen) en zondag in het kanaal van Sluis naar Brugge is veel belangstelling uit binnen- en buitenland. Zwem vereniging 't Vrije uit Sluis heeft zo'n 250 aanmeldingen binnengekregen. Programma zaterdag: Start bij zwembad aan de Kalkboei bij het centrum van Sluis, finish in de Kaai te Sluis. 11.30 uur: 1000 meter vrije slag heren. 3000 meter vrije slag dames. 12.40 uur: 400 meter vrije slag jongens/meisjes. 13.00 uur 3000 meter vrije schoolslag heren/dames. 14.00 uur: 800 meter vrije slag jongens/meisjes. Aansluitend wordt er een prestatietocht over 1000 meter ge houden. Prijsuitreiking en verloting rond 17.00 uur in sporthal de Vliete. Zondag: Start en finish in de Kaai te Sluis. 10.30 uur: Schoolslag over 16 kilo meter. 11.30 uur: Vrije slag over 16 kilometer. 12.00 uur: Prestatie marathon over 8 kilometer. Prijsuitreiking omstreeks 17.30 uur in de raadszaal van Sluis. van onze verslaggever VLISSINGEN - Morgen, zater dag, wordt op het Vlissingse Stadhuisplein voor de derde keer een pleintjes-basketbal- toernooi gehouden. Het evene ment, dat is opgezet door de Ne derlandse Basketbal Bond (NBB) in samenwerking met een sponsor, sloeg in de voor gaande twee edities aan bij het grote publiek. Ook nu lijkt suc ces op voorhand verzekerd. De Blacktop-series bestaan uit diverse pleintjestoernooien, die in de zomerperiode in Nederland worden afgewerkt. Er wordt g speeld in vier groepen: meisje jongens van 14 tot 16 jaar en tot 18 jaar. Op elk toerno wordt per categorie een team g selecteerd voor het eindtoe nooi, dat dit jaar in Nijmegen juli) wordt gehouden. De tean' die zich vooraf dienen in schrijven, bestaan uit vier pers nen. Om 10.00 uur komen de jonge) én meisjes tot 16 jaar in actie.: Middags vanaf 13.00 uur is het d beurt aan de oudere jeugd. Hj evenement zal om plusmin 18.00 uur worden afgerond. Henk van Hanegem (links) en Joop de Jonge zijn klaar voor de ze vende editie van Jumping Zeeuws-Vlaanderen. Foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 40