Oranje is karikatuur van zichzelf Maradona; het einde van een voetbalmythe Cruijff: Oranje bakt er niets van Kort Amerikaans Ijl Doping voetbal komt zelden voor Vooroordelen van voetbal bevestigd Kapper Amersfoort knipt internationals Zon lacht wereldkampioenschap voetbal van alle kanten toe, maar: 8 van onze verslaggever Albert Geesing ORLANDO - Verreweg het grootste aantal wedstrijden dat tot nu toe is gespeeld, verdient een hoog waarderingscijfer; de sfeer in de prima bezette sta dions doet bijna Braziliaans aan en het Amerikaanse volk gaat er eens goed voor zitten nu de USA het in de achtste finales mag opnemen tegen Brazilië. De enige smet op het WK vormt de doping-affaire rond Mara- dona en de stortvloed aan gele en rode kaarten. Plus natuurlijk de hitte, gecombineerd met de hoge vochtigheidsgraad, die een zware wissel trekt op het weer standsvermogen van de spelers. Desondanks wordt er door de meeste landen gespeeld met een hartstocht en een bezieling en in een tempo dat niemand vooraf voor denkbaar had gehouden. De spontaniteit straalt er vanaf. De grote uitzondering vormt het Nederlands elftal. Zowel in de openingswedstrijd tegen Saudi- Arabië als woensdag tegen Ma rokko was Oranje een karika tuur van zichzelf. Het gekke is dat die twee wedstrijden wel werden gewonnen en dat er werd verloren in de beste van de drie, tegen België. Maar in alle drie wedstrijden hield het thuisfront zijn hart vast. In de verdediging was het een janboel van jewelste en ontstonden gaten waar een vrachtwagen met gemak door heen kon. Het liep twee keer met een sisser af, waardoor Oranje tot. z'n eigen verbazing de eerste ronde als groepswinnaar kon af sluiten. Uitvoering Het Nederlands elftal is een ge vangene van zijn eigen voetbal cultuur. Het is in Dick Advocaat te prijzen dat hij een systeem dat Nederlandse voetballers op het lijf geschreven is niet zonder slag of stoot prijs wil geven. Maar als de omstandigheden daarom vra gen, en zelfs een leek kan zien dat een systeem met drie verde digers in de extreme hitte van Florida overmatige risico's in houdt, dan moet er gehandeld worden. Niet het systeem is za ligmakend, het gaat om de spe lers en de uitvoering. En die is tot nu toe ver onder de maat. De 'kleine generaal' houdt ech ter krampachtig vast aan zijn uitgangspunt en negeerde tegen Marokko het advies van Koe man het accent wat meer op de verdediging te leggen. Maar Oranje heeft geen snelle en mee dogenloze verdedigers meer als Van Aerie en Van Tiggelen in hun beste dagen en is daarom wel genoodzaakt een stap terug te doen. Op Valckx valt weinig aan te merken, op Frank de Boer des te meer. Hij is echter allang blij dat hij het leven heeft. Een paai' uur voor de wedstrijd, 's morgens rond de klok van half negen, kan de Ajacied geen hap door z'n keel krijgen en hangt hij bijna misselijk boven z'n bord spaghettti. Het alternatief ont breekt. De spelers dreigen nu min of meer de dupe te worden van het systeem. Dat kan nooit de be doeling zijn. Maar is Advocaat nu zo naïef of eigenwijs, of mist hij de flexibiliteit om niet één, maai- twee stappen terug te doen? De kruik gaat net zo lang te water tot die barst. Dat had tegen Marokko al het geval kun nen zijn. De messen waren al ge slepen, Advocaat zou ze links en rechts om de oren hebben gekre gen. Dat zal niet veel anders zijn als Oranje struikelt over de Ierse hardlopers. Eliminatie in de kwartfinales tegen Brazilië is ac ceptabel, een nederlaag tegen Ierland niet. Een plaats bij de laatste acht zou mooi zijn, alles meer is mee genomen. Met een topfitte Gul- lit en Van Basten zou Oranje een kanshebber zijn geweest, nu staat er een gewone ploeg. Met te weinig power en uitstraling voorin. Topvoetbal is een kwes tie van overleven. Van wils kracht en mentaliteit, van col lectiviteit en eensgezindheid. Het ontbreekt deze ploeg aan de spirit en het enthousiasme om te strijden voor volk en vaderland. Het is net of de spelers met een pukkel van tien kilo over het veld lopen en elke stap er een te veel is. „Ik denk dat we met ons mate riaal vrij ver kunnen komen", zei Jan Wouters vooraf. „De vorm is bepalend. Maar als bij zeven spe lers de vorm er niet is, zoals in Italië, dan houdt alles op. Had den de spelers met Cruijff een be tere vorm gehad? Dat geloof je toch niet." De naam is gevallen. Tien tegen een dat Cruijff eerder op de om standigheden had ingespeeld en BARCELONA (GPD) - Johan Cruijff heeft gisteren opnieuw hard uitgehaald naar het Neder landse elftal. De trainer van FC Barcelona is van mening, dat „alle gebreken van de wedstrij den van Oranje tegen Saudi- Arabië en België ook in het duel met Marokko naar boven zijn gekomen. Het feit dat het Ne derlandse elftal zeer onver wacht toch nog eerste is gewor den in zijn groep kan dat niet verbloemen", aldus de man, die graag zelf bondscoach bij het WK was geweest. Cruijff vergeleek in zijn dagelijk se column in het Barcelonese dagblad El Periodico Nederland met Spanje. „Beide landen heb ben zich voor de volgende ronde gekwalificeerd, maar zwaar te leurgesteld als je naar hun spel kijkt." Eerder had Cruijff ook al de vloer aangeveegd met de Spaanse nationale selectie, waarin overigens acht spelers van 'zijn' Barcelona zijn opgeno men. Cruijff verwijt de Spaanse bondscoach Javier Clemente onder meer slechts uit te zijn op resultaat en zich daarbij niet te mm schamen om het elftal zeer be houdend te laten spelen. De Spaanse bondscoach noem de op zijn beurt Cruijff een 'ama teur' als trainer. Hij zei 'liever te winnen met slecht spel dan te verliezen met goed voetbal'. Cruijff en Clemente voeren al ve le maanden een hard gevecht met elkaar via de media. Een Barcelonese sportkrant heeft deze week vastgesteld dat 80% van de aanhang van Barcelona daarbij achter Cruijff staat en slechts 20 procent de opvattin gen van Clemente deelt. Over het vervolg van het WK-op- treden van Oranje is Cruijff evenmin positief: „Ik weet niet of het spel nog zal verbeteren. Vier spelers die het WK in de ba sis begonnen - Roy, Rijkaard, Ronald de Boer en Taument - moesten tegen Marokko hun plaats afstaan aan Winter, Witschge, Van Vossen en Over- mars. Heeft iemand enig ver schil gemerkt? Nogmaals, ik zou het leuk vinden als Nederland verder komt en zijn aanhang met goed spel weet te bekoren. Maar ik heb er een hard hoofd Dick Advocaat houdt krampachtig vast aan zijn uitgangspunt. de ploeg sneller in balans zou hebben gebracht dan Advocaat nu. Hij zou de kool en de geit niet hebben gespaard en met hetzelf de gemak Wouters of Koeman buiten de ploeg hebben gelaten als Roy of Taument. Dat is het verschil tussen top en sub-top. Materiaal Maar allés staat of valt met het materiaal. Het Nederlands elftal heeft geen Romario, Batistuta, Stoitsjkov, Caniggia of zelfs een Klinsmann, die een .wedstrijd desnoods in hun eentje kunnen beslissen. Oranje beschikt over elf goede voetballers. Maar dat is geen garantie voor succes in een toernooi waar gestreden wordt op het scherpst van de snede. Columbia heeft Asprilla, Rincon en Valderrama maai' lag er wel na de eerste ronde uit. Alleen met een tikkie breed en wat technische hoogstandjes kom je niet meer ver. Als Dick Advocaat en de spelers de komende dagen samen in de spiegel kijken, is er maandag in Orlando niks aan de hand. Dan wordt het gewoon Dallas. An ders staat heel Oranje in z'n hemd. Incluis Dick Advocaat. Dan is het koffers pakken en wegwezen en; heeft het Neder lands elftal het geen snars beter gedaan dan vier jaar geleden on der Leo Beenhakker. Zo ver mag Oranje het niet laten komen. Rode kaart voor zes arbiters DALLAS (AFP) - Zes scheids rechters hebben naar verluidt de rode kaart gekregen van de FIFA naar aanleiding van hun optreden bij het WK. Onder hen de Spanjaard Manuel Diaz Ve ga, die het duel Nederland - Saudi-Arabië, leidde. Ook de Amerikaan Arturo Ange les en zijn collega An-Yan Lim Kee Chong, afkomstig van Mau ritius, hoeven niet meer op een WK-vervolg te rekenen. De FI FA neemt hen kwalijk dat ze res pectievelijk de sterren Diego Maradona en Romario onvol doende in bescherming hebben genomen tegen bloeddorstige verdedigers. De „uit het veld gestuurde" arbi ters zijn: Fabio Baldas (Ita), Lim Kee Chong (Mau). Manuel Diaz Vega (Spa), Arturo Angeles (VSt), Ernesto Filipi Cavani (Uru) en Bo Karlsson (Zwe). Dopinggeval Argentijn is een dieptepunt voor de voetballerij van onze verslaggever Henri van der Steen CHICAGO - Het is gedaan met een voetbalmythe. Het man netje dat de voetbalwereld sinds 1976 heeft verbaasd en verbijsterd, verrukt en verra den, wordt bedankt. Diego Ma radona zal voor de voetballief hebber in de herinnering blij ven als de speler met het snel ste voetje aller tijden. Maar ook als de slechtste sportman aller tijden. Maradona heeft echter nooit anders gedaan dan wat Mac- chiavelli schreef: het doel hei ligt de middelen. Maradona deed het in de ruimste zin de§ woords. Op het veld wendde hij even gemakkelijk zijn feilloze techniek aan als een aangebo ren talent voor pathetiek en theater. Buiten het veld ge bruikte hij andere middelen: geld, drugs, macht, vrouwen. Achteraf gezien moet het sei zoen '82-'83 een cruciaal jaar zijn geweest in opkomst en on dergang van Diego Armando Maradona. De Argentijn was door Barcelona gekocht voor de recordprijs van 28 miljoen gulden en was in het bezit van een contract voor zes jaar, dat hem 37.500 gulden per week ga randeerde. Voor dat geld kreeg Barcelona weinig terug, onder meer omdat Maradona in zijn eerste jaar maanden met hepa titis afwezig was. Geruchten Toen al gingen er geruchten over dopinggebruik; hepatitis, zich meestal openbarend als geelzucht, kan het gevolg zijn van drugsgebruik. Amper in Spanje kreeg Maradona echter alom het voordeel van de twij fel. Hij was pas 22, stond onder grote druk en werd elke wed strijd weer genadeloos onder uit geschopt. Tegen Bilbao ooit zo hard, dat Maradona met een dubbele beenbreuk van het veld moest worden gedragen. Hoe goed hij kon voetballen, was toen al jaren bekend. Ma radona moest nog zestien wor den, toen hij zijn eerste con tract tekende bij Argentino Ju niors, voor 7000 gulden per week. Hij was nog altijd geen zeventien toen hij al debuteer de in het nationale elftal, in 1977 tegen Uruguay. Zijn eerste WK werd hem ver volgens door de neus geboord door bondscoach Menotti die Maradona nog iets te jong achtte voor het toernooi van '78. Vier jaar later was Mara dona er wel bij, maar toen werd Argentinië door Italië uit het toernooi gekegeld. Maradona ging die wedstrijd met een rode kaart vroegtijdig van het veld. De maanden en jaren die volg den werden een aaneenschake ling van lief en leed, triomf en tragedie. Napoli betaalde bijna 25 miljoen voor hem en verdub belde zijn weekgeld ten opzich te van zijn salaris bij Barce lona. Maradona ging 75.000 gulden per week verdienen en kreeg daarbij gratis de be schikking over een villa met 31 kamers, tweq zwembaden, en kele peperdure automobielen, alsmede een peloton lijfwach ten en bedienen. In het arme en achtergestelde zuiden van Italië werd Mara dona snel een afgod. Napoli werd kampioen en nog eens kampioen, Napoli won de UEFA Cup, Napoli won de be ker van Italië. Tussendoor leid de Maradona zijn land naar een onvergetelijke wereldtitel in Mexico. Rellen Ondanks de successen werden Maradonas zes Italiaanse jaren ook al gedomineerd door rellen en ruzies. Hij trainde zelden, hield zich nooit aan afspraken, was dagen onvindbaar. Ernstig was de beschuldiging dat hij connecties had met de Camor- ra, de Napolitaanse mafia. Die verhalen werden zo hard, dat justitie later besliste dat Mara dona gearresteerd diende te worden. Ook vanwege belas tingontduiking en drugsge bruik. Het inmiddels dikke Ar- gentijntje wachtte de komst van de politie niet af en vlucht te naar Argentinië. Dat gebeurde in 1990, kort na het WK van Italië. Maradona was toen net getrouwd, bij wel ke gelegenheid de Argentijnse president Menem eregast was. Het decadente feest kon Me nem toen nog net met goed fat soen bezoeken, enkele weken nadat hij Maradona in Italië tij dens het WK een diplomatiek paspoort had gegeven, voor al le diensten die Maradona het Argentijnse volk had bewezen. Nadat de voetballer met zijn vlucht aan een Italiaans ca chot was ontsnapt, trok Me nem het diplomatieke pas poort van Maradona nog niet meteen in. Dat deed Menem wel toen Maradona kort na te rugkeer in zijn geboorteland - en vers getrouwd - in bed was betrapt met twee vrouwen en enige lijntjes cocaine. Mara dona bleek onverbeterlijk. Voetbalclubs hebben echter een zwak voor onverbeterlijke spelers. Sevilla legde twee jaar geleden zomaar 15 miljoen gul den op tafel voor de toen bijna 32-j arige, die echter ook in Zuid- Spanje weer vooral scoorde als de avond was overgegaan in de nacht. Het Sevilliaanse avon tuur eindigde anders en toch weer hetzelfde: Maradona werd eerloos ontslagen. Waarna hij - terug in Argentinië - verklaar de nooit meer te zullen voetbal len. Anders was het omdat hij in Spanje niet had hoeven vluchten voor de politie. Dat vluchten deed hij wel weer in Argentinië zelf, zij het zonder succes. Maradona werd op nieuw opgepakt wegens het be zit van harddrugs en door de rechter naar een ontwen ningskliniek gestuurd, De the rapie was nog maar net begom nen of Maradona verklaarde toch weer te willen voetballen. Daar was de volgende club al weer: Newell's Old Boys. Ook die club stootte natuurlijk de neus. Voor een ridicuul sala ris, volgens ingewijden een kwart miljoen per wedstrijd, wilde San Diego de korte broek wel weer eens aantrekken. Het werd een geweldige sof. New ell's Old Boys zette Maradona na vier maanden maar weer op straat; het dikkertje was op dat moment nog weer drie kilo zwaarder dan toen hij arriveer de. En toen was torste hij al 12 kilo overgewicht mee... De voorlaatste etappes van Maradona op zijn weg naar sterfelijkheid dateren van eind '93, begin '94. Hij maakte toch weer een rentree in de natio nale ploeg - schoot tussendoor op een groep al te opdringerige journalisten - maar wenste toch nog een WK mee te ma ken. Het leek te lukken. Tegen Griekenland en Nigeria was hij ook redelijk fit, fitter dan ver wacht. Het moet efedrine zijn geweest die hem (en Argentinië en alle voetballiefhebbers op de we reld) een dag van schande heb ben bezorgd. In de afgelopen nacht zou hij weer een record hebben gebroken: 22 WK-wed- strijden. Diego Armando Mara dona bleef op 21 staan, samen met Uwe Seeler en de Pool Zmuda. Hij brak wel een ander record: Maradona werd defini tief de grootste schandaalvoet baller van deze eeuw. DALLAS (RTR) - Onderstaand een chronologisch overzicht van bekende dopinggevallen in het voetbal: 1974: Ernest Jean-Joseph (Haïti) uitgesloten van het WK voetbal in Duitsland. Zijn ma nager weigerde de speler naar huis te sturen. Jean-Joseph werd door veiligheidsofficieren uit zijn land teruggebracht naar Haiti. Hij speelde nooit meer. 1978: Willie Johnston (Schot land) naar huis gestuurd bij het toernooi om het WK in Argenti nië na het om medische rede nen innemen van een verboden middel. 1991: Diego Maradona, uitko mend voor het Italiaanse Na poli, werd in maart betrapt op het gebruik van cocaïne. Hij kreeg een schorsing van vijf tien maanden. 1991: Maradona vlucht naar Buenos Aires, waar hij in april gevangen wordt gezet wegens het gebruik van cocaïne. Hij wordt op een borgtocht van 20.000 dollar vrijgelaten, zon dert zich af en begint een ont wenningskuur. 1993: Claudio Caniggia, Mara- dona's ploeggenoot bij Argen tinië en uitkomend voor AS Roma, wordt dertien maanden geschorst wegens het gebruik van cocaïne. Zijn straf liep vo rige maand af. 1993: Zetti, de reserve-keeper van Brazilië, geschorst omdat sporen van cocaïne waren aan getroffen bij een dopingcon trole na afloop van de kwalifi catie-wedstrijd Bolivia - Brazi lië in La Paz. Vier dagen later hief de FIFA de schorsing op. Zetti had, zonder opzet, een lo kaal soort thee gedronken, die getrokken was van coca-blade ren. Diego Armando Maradona viert tijdens de wedstrijd een feestje met doelpuntenmaker Caniggia (rechts). Gisteren werd hij voor de rest van het toernooi uitgesloten. foto EPA Een van de belangrijkste- redenen waarom Ameri kanen (tol dit WK tenminste niet van ons voetbal houden, is dat er volgens hen zo wei nig ivordt gescoord. Zij zijn gek op hoge uitslagen. Een basketbalwedstrijd die in 109-107 eindigt: fantastisch. Van doelpunteninflatie wil- len ze niet weten. Bij Ameri can football krijg je als je een keer scoort meteen zeven punten, want 28-7 staat toch veel leuker dan 4-1. Bij honkbal ligt dat anders, daar zijn wedstrijden die inl- 0 eindigen geen uitzonde ring. Maar daarvoor moetje dan wel soms vier uur op de tribune zitten. Geen toonder dat de aandacht voor honk bal in Amerika sterk terug- s^WorldCup US A94 loopt. Scoren dus, is de bood schap. Alleen dan vinden de Yanks het leuk. Bij het WK ivorden hun voor oordelen tegen voetbal tot nog toe bevestigd. In de eer ste ronde is per wedstrijd ge middeld slechts 2,75 keer ge scoord, maar een fractie ho ger dan het laagterecord van 2,51 van het WK van '90 in Italië. Opvallend genoeg hoor je de Amerikanen daar echter niet over klagen. Bij na dagelijks lees je commen taren in de kranten van mensen die verbaasd vast stellen dat een 1-0-wedstrijd best spannend kan zijn. Ja, zelfs dat voetbal zonder doelpunten leuk kan zijn! De FIFA heeft (om de Ameri kanen te plezierengepro beerd het scoren aantrekke lijker te maken door drie punten voor een zege te ge ven, door de aanvallers be ter te beschermen, en terug spelen op de keeper te beper ken. Toch vijlden de Ameri kanen dat de scores nog ver der opgevoerd moeten ivor den. En dus willen zij in de nieuwe profvoetbalcompeti tie, die volgend jaar van start moet gaan, nieuwe re gels invoeren. Ook om de wedstrijden voor de tv-kij- kers, die in onvenoacht gro te aantallen naar dit WK kij ken, te plezieren. Zo willen zij een wedstrijd in vier stukken knippen (kan er meer reclame op de buis), de ingooi vervangen door het inschieten van de bal, en het doel groter maken. De 7,32 bij 2,44 meter die het hui dige voetbaldoel meet, is de Amerikanen te klein. Zij wil len er in de breedte ander halve meter bijdoen, zodat er meer goals zullen vallen. Aan Ed de Goeij (1.92 lang gevraagd of hij dat erg zou vinden. Zijn reactie was kort maar krachtig. „Het doel groter? Nee, hoor, het is al groot genoeg". Volgens de Oranje-goalie worden de keepers toch al teveel aan banden gelegd. „Ze probe ren ons steeds meer te beper ken. Kijk maar naar die te rugspeelbal." Een groter doel is zelfs voor eeji lange slungel als De Goeij echter nauwelijks meer te verdedi gen. „Maar ik begrijp het wel. De Amerikanen willeji gewoon wat meer show in het voetbal brengen". De FIFA staat echter geen wijzigingen van de spelre gels in één land toe, en daar om zullen ook de Ameri kaanse keepers vooralsnog niet meer daji 178.608 vier kante centimeters te verde digen hebben. Blind laat zich niet knippen ORLANDO/AMERSFOORT (GPD) - De Amersfoortse kap per Andy Uffels is trost. Ape trots. En terecht. Want wie zou dat niet zijn, wanneer je als kap per speciaal vanuit Amerika uitgenodigd wordt om onze jon gens in Orlando van een kort, puik en vooral snel kapsel te voorzien? Dat is maar weini gen, zoniet een enkeling, ge gund. Zoals Amersfoorter Andy Uffels en vriend en collega-kapper Coos de Joode uit Oostzaan. Vakantie-adres thans: Golden Tulip Hotel in Orlando. Room 447. „Het is gewoon fantastisch om dat mee te maken. Uniek. Een grote eer", laat hij slaperig woensdagmiddag vanuit de Oranje-thuisbasis in America weten. De Hairdresser of the Year 1994 (jawel!) is net wakker. Nederlandse tijd: half twee. In Orlando: half acht 's ochtends. Dan is het kwik al gestegen tot 26 graden. Andy Uffels, eigenaar van Waxx kappers, kan er geen genoeg van krijgen. „Coos en ik, we hebben ze maandag en dinsdag allemaal strak geknipt. En dat was nodig, want ze waren aan een knip beurt toe. Vooral Wouters en De Goey. De hele équipe hebben we gehad. Behalve Rijkaard en Blind. Rijkaard omdat hij het liever zelf doet. Danny Blind gaat, geloof ik, maar een keer per jaar naar de kapper." Van Vossen? „Die was al aardig kort geknipt, maar is nu nog kor ter. Van Gobbel? „Hebben we al leen maar bij de zijkanten wat afgehaald. Bij Marc Overmars is er maar een klein stukje af. Die is nu nog dynamischer', grapt de 32-jarige Amersfoorter. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat zijn beide kappers bezig geweest in de massage ruimte van het luxe Lake Nona. Uffels en De Joode kregen de vrije hand. 'Ga je gang maar', was de mededeling. Met als t< genprestatie: twee kaartjes vo< de eretribune voor de crucial! wedstrijd van gisteravond tege Marokko. Al die uren, achter de schermei! opgetrokken met het Nedei lands elftal. Dat is de in grote ge tale aanwezige pers nog niej" eens gegund. „Ik geloof dat dii maar een uurtje per dag in hé complex mogen. Wij niet hoor.'^ Zijn bevindingen? „Het zijn all< maal aardige jongens. Heel gi woon wanneer je ze zo mei maakt." Zelfs dinsdagavond gi dineerd met Oranje. „Even n: denken. Twee tournedos, frietje! met vette mayonaise en watel erbij. Best lekker hoor." 1 Een leuke anekdote: „We zijr dinsdag met een aantal speler?' wezen zwemmen. Daarna hel# ben we een boottocht gemaak? en zijn we, hoewel verboden, of krokodillenjacht gegaan. Dar was best eng", kijkt hij terug of het zeldzame avontuur. f Hoe zijn hij en De Joode eigeif lijk in Orlando verzeild geraakt?.' „De eerste contacten zijn gelegj1 via de vrouw van Rinus Israël Aron Winter had zich in eersl instantie laten knippen door eei Amerikaanse kapper, ma&r w; daar niet tevreden over. Toen besloten ons in te schakelen. Vorige week donderdag rolde dl fax van de KNVB binnen. Oj dertekend door Dick Advocai (de Generaal zelf) en Ronalj Koeman. De volgende dag zatej Andy en Coos op eigen kostei dat wel, al in het vliegtuig, „wj wilden toch al gaan kijken na: de wedstrijden. Maai' dat dit ei bij komt, is natuurlijk fant: tisch." Tot komende maandag blijft he}t kappers-duo in Orlando. Ma; dat kan veranderen, wannei Nederland op 17 juli in de final! zit. „Dan gaan we terug om nog een keer te knippen. Die spraak staat." De Mexicaanse autoriteiten hebben lering getrokken uit het succes van hun voetbalploeg bij het WK. Nadat Mexico over- ivacht groepsivinnaar was ge worden, kwam het in de hoofd stad tot ernstige ongeregeldhe den. Daarbij vielen twee doden en 90 gewonden. Burgemeester Manuel Aguilera wil dinsdag, wanneer Mexico de achtste fi nale speelt, 8000 politieagenten de straat op sturen om een her haling te voorkomen. Bovendien geldt van maandag 20.00 uur tot woensdag 0.00 uur een open baar alcoholverbod. Paul van Himst vreest in de achtste finale geen beroep te kunnen doen op Mare Degryse. De 28-jarige aanvaller van An- derlecht liep in het duel met Saudi-Arabië (0-1) een spier blessure in het dijbeen op. De teamarts schreef Degryse don- derdag voorlopig rust voor. Hij mag pas op z'n vroegst begin vol gende week de training heiwat ten. De nederlaag tegen Saudf Arabië is de Belgen rauw op ha dak gevallen. De ergernis daab over van de delegatieleidinl werd onder meer afgereageem op de pers. Roger Vandenstotf verbood tijdens de terugvlucfi van Washington naar Orlandr de mediavertegenwoordigerï wegens hun kritische houdinf interviews te maken met de spta Iers. Bovendien liet hij het. joim naille weten dat de Belgisch\ ploeg voortaan alleen vliegt. Dv verslaggevers regelen voor resterende wedstrijden ze G maar hun vervoer. Koning Hassan II van Maro) ko heeft in verband met de plaa sing voor de tweede ronde va het WK van Saudi-Arabië ee gelukstelegram gestuurd aan d Saudische vorst Fahd Ben Ab lazziz. De teams van beide lai den waren in dezelfde groep gedeeld. Marokko werd uitg schakeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 24