Rock around the Bridge geslaagd £n PA'S jvf erieur PZC Ondernemers dagen gemeente Valkenisse voor de rechter Ruim honderd wandelaars lopen 'rondje Veerse Meer' Ambtenaar Hontenisse met ontslag 'te zwaar gestraft' WIE NU KONVr KUKEN KAN GELD verdienen streek Bijna duizend popliefhebbers in Sas ondanks regenbuien Adrie Brasser wint ringrijden Biggekerke URG MAANDAG 27 JUNI 1994 w 8 van onze verslaggever SAS VAN GENT - De voorteke nen zagen er zaterdag slecht uit. Er was voetbal op televisie, één van de bands zegde 's morgens af en het begon tegen de middag ook nog te regenen. De Terneu- zense band MindLink kon op het laatste moment worden ge- contracteerd om het gat in de programmering in te vullen, de regen stopte toen de eerste band begon te spelen en na de wed strijd Belgié-Nederland werd het nog gezellig druk. Voorzitter Jan Vinke van de Sas- se stichting Rock Around the Bridge was zondag opgetogen over het verloop en de sfeer van het festival. Hoewel het er in het begin van de avond naar uitzag dat veel mensen toch liever thuis voetbal keken dan op het grote scherm op het festivalter rein, passeerden uiteindelijk bij na duizend mensen de kassa. „Dat zijn er toch weer meer dan vorig jaar en wij zijn dan ook dik tevreden", liet Vinke weten. Door de late afzegging van Mike The Mellotones stonden er twee heavy-metal-bands na elkaar geprogrammeerd. Vinke: „Als organisatie willen wij eigen lijk zoveel mogelijk afwisseling, zodat iedereen aan zijn trekken kan komen. Maar we waren heel blij dat MindLink op het laatste moment kon komen en boven dien zorgden ze voor een prima show." Hoofdact Betty Goes Green en het uit het oosten des lands af komstige Fratsen zorgden er voor dat zelfs fans uit Amster dam en Arnhem naar Sas van Gent togen. Die liefhebbers van ver hadden tenten meegenomen om achter het festivalterrein te kamperen. Het sterkte de stich tingbestuurders in huil idee om Rock Around The Bridge te la ten uitgroeien tot een tweedaags festival. „De ideeën zijn nog niet echt uitgekristalliseerd, maar we denken eraan er een week endfestival van te maken. Nu de van een medewerker ZOUTELANDE - Bijna alle on dernemers in de Langstraat te Zoutelande hebben zich ver enigd om een procedure te voe ren tegen de gemeente. Het ge schil ontstond door het besluit van b en w van Valkenisse gedu rende het hoofdseizoen de Langstraat gedeeltelijk af te sluiten voor alle verkeer. Hun advocaat heeft een be zwaarschrift ingediend tegen dit besluit. Verder is een verzoek schrift gericht aan de president van de rechtbank tot schorsing van het besluit. De winkeliers zijn er zeker van dat zij door dit besluit onevenre dig in hun belangen zullen wor den getroffen. Zij vinden dat af sluiting geen enkel redelijk doel dient voor geen van de partijen. Vorig jaar is een proef genomen met de gedeeltelijke afsluiting. De uitkomst daarvan was niet positief. De gemeente heeft ge weigerd om de schade-aspecten in de beoordeling te betrekken hoewel de financiële gevolgen duidelijk aan de gemeente zijn meegedeeld. Het is de gemeente ook bekend dat juist in het hoog seizoen de middenstand in Zou telande 60 a 70% van de omzet maakt. Juridisch is de gemeente verplicht ook die financiële be langen af te wegen, vinden ze. Ondergang Het besluit is niet alleen in strijd met de evaluatienota, maar ook met het herinrichtingsplan waarmee de ondernemers heb ben ingestemd en waaraan zij via de bouwgrondbelasting heb ben meebetaald, zo betogen de ondernemers. Bij het akkoord over de herinrichting is afslui ting nooit ter sprake gekomen. Indien dat daarbij wel duidelijk zou zijn gemaakt dan hadden de ondernemers niets aan de ge meente betaald, zeggen ze. Nu blijkt dat zij een offer hebben ge bracht voor hun eigen onder gang, is hun argumentatie. Dat wordt duidelijk uit de 20 par keerplaatsen die de winkeliers in het herinrichtingsplan heb ben kunnen realiseren. Door de afsluiting gaan naar de mening van de winkeliers die parkeer plaatsen verloren. De gemeente stelt dat de ver keersveiligheid door de afslui ting wordt vergroot. Volgens de ondernemers is het tegendeel gebleken, omdat de bevoorra ding stremt en de vrachtauto's via de kleine straatjes in Zoute lande niet kunnen wegrijden. Dit noodzaakt tot manoeuvre ren met alle risico's van dien, stellen de ondernemers. Bereikbaarheid Afsluiting heeft ook verdere na delige gevolgen voor het woon- en leefklimaat. Een ondernemer met een disco aan de Smidstraat had in april nog werkbare af spraken gemaakt met de ge meente, waarbij de bereikbaar heid van zijn inrichting werd ge waarborgd. Afsluiting werd daarbij niet in het vooruitzicht gesteld. Het gevolg is nu dat de taxi's enkele honderden meters verderop op de bezoekers moe ten wachten. De daarmee ge paard gaande overlast had de gemeente kunnen voorkomen door nu juist niet tot afsluiting over te gaan. De ondernemers zullen via een aparte procedure hun schade bij de gemeente verhalen, meldt hun advocaat. fef-; wmrnï Enkele deelnemers in de buurt van Vrouwenpolder. foto Ruben Oreel VEERE - De wandelmars rond het Veerse Meer trekt jaarlijks meer deelnemers. Aan de zeven de editie, die zaterdagmorgen om negen uur van start ging, kwam het aantal zelfs boven de honderd. Dat is nog niet eerder voorgekomen. Vanaf 't Prae- tuus in Veere vertrokken 102 lo pers voor een tocht van zo'n zes tig kilometer over verharde en onverharde wegen en grasdij ken rond het Veerse Meer. Er was een grote groep Belgen van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - B en w van Hontenisse hebben hoofd burgerzaken J. Aarssen veel te zwaar gestraft door hem te ont slaan. Aarssen heeft weliswaar fouten begaan, maar het is 'gro tendeels onjuist' om van vals heid in geschrifte te spreken. Aarssen kan een 'slordige ma nier van werken' worden ver weten, maar hij heeft de waar heid niet opzettelijk geweld aangedaan, schrijft advocaat mr U. Hoekstra in een bezwaar schrift aan het Hontenisser col lege. Aarssen heeft zijn bevoegdhe den overschreden bij vijf dienst plichtzaken door de benodigde papieren niet door de burge meester te laten ondertekenen. Slechts in één geval heeft hij echter moedwillig enige gege vens 'aangedikt' om een buur man ter wille te zijn. In alle ge vallen wilde Aarssen de aanvra gers alleen helpen en, hoewel hij af en toe te ver ging met die hulpvaardigheid, staat vast dat hij nooit uit geldelijk gewin han delde. betoogt Hoekstra. Werksfeer De advocaat pleit morgen, dins dag, voor de president van de Middelburgse rechtbank voor een 'verzoek voorlopige voorzie ning'. Tot er een definitief ge rechtelijk vonnis is, moet de ge meente Hontenisse Aarssen be talen 'als ware hij niet ontsla gen'. Hoekstra hoopt de rechter te overtuigen door de werksfeer binnen het gemeentehuis van Hontenisse te beschrijven. Tij dens het bewind van de vorige burgemeester - A. Kessen, te genwoordig burgemeester van Hulst - werd Aarssen gemach tigd om namens de burgemees ter te tekenen als die niet aanwe zig was. In principe moest Aarssen de ge tekende stukken later alsnog aan de burgemeester voorleg gen, maar niemand controleerde hem. Niemand heeft zich met Aarssens werkzaamheden be moeid en er werd ook nimmer een functioneringsgesprek met hem gevoerd. Het hoofd burger zaken kon aan de andere kant met zijn problemen niet terecht bij de burgemeester) s) en de ge- Computer weg VLISSINGEN - Inbrekers heb ben in de nacht van vrijdag op zaterdag een computer buitge maakt bij basisschool De Start baan in de Vlissingse wijk Wes- terzicht. Zij kwamen het gebouw via de achterzijde binnen. meentesecretaris. Als hij klaag de dat de werkdruk op zijn afde ling te hoog opliep, werd er niet naar hem geluisterd, voert de advocaat aan in zijn bezwaar schrift. Gewillig oor Collega-afdelingshoofd J. Stolte vond altijd wel een gewillig oor bij het college. Het was voor Aarssen dan ook geen verras sing dat Stolte in het kader van de ambtelijke reorganisatie vo rig jaar zomer tot sectorhoofd bóven hem werd benoemd. Maar collega Stolte raakte hem tot het diepst in zijn ziel toen hij aankondigde zich te laten be noemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Stolte meldde dat hij het sluiten van huwelij ken van Aarssen zou overne men, terwijl Aarssen zeer veel bevrediging uit dit werk haalde, aldus het bezwaarschrift. In de ogen van Aarssen is het dan ook geen toeval, schrijft zijn raadsman, dat hij vorig jaar - 'toen Stolte kennelijk aanlei ding had gevonden zich met de uitvoering van zijn werkzaam heden te bemoeien' - direct na zijn vakantie is ontslagen. De burgemeester, de secretaris en Stolte namen destijds niet de moeite om Aarssen om nadere informatie te vragen. „Aarssen betreurt het dat er geen enkele poging is ondernomen om - als men het niet met zijn werkwijze eens was - zijn wijze van werken te veranderen", verklaart Hoek stra in het bezwaarschrift aan b en w. Onuitvoerbaar Om te illustreren dat de gemeen telijke top (burgemeester en se cretaris) Aarssen maar liet zwemmen, haalt Hoekstra een voorbeeld aan waarbij ex-burge meester Kessen een hoofdrol speelt. „Kessen had een relatie met één van de medewerksters van Aarssen en hij verrichtte re gelmatig intieme handelingen bij Aarssen op de afdeling." Toen Aarssen daarover klaagde bij burgemeester Steenkamp kreeg hij slechts de opdracht mee om 'Kessen buiten de deur te zetten, welke instructie voor Aarssen onuitvoerbaar was', be nadrukt Hoekstra in het veer tien pagina's tellende bezwaar schrift. De advocaat gebruikt het voor beeld om aan te geven dat Aars sen alles zelf moest uitzoeken en nooit op zijn verantwoordelijk heden werd gewezen. Daarnaast heeft Aarssen bijna 27 jaar 'tot volle tevredenheid' van eenieder zijn werk gedaan. De 'zwaarst denkbare straf, disciplinair ont slag, vindt hij dan ook geheel buiten proporties. Burgemees ter T. Steenkamp en ambtenaar J. Stolte wensten vrijdag niet op de inhoud van het bezwaar schrift te reageren. Steenkamp: „De advocaat van de gemeente heeft ons op het hart gedrukt ge heel niets naar buiten te bren gen voor de rechter uitspraak heeft gedaan. Als anderen een andere weg wensen te bewande len, is dat hun verantwoordelijk heid." present. Koploper John de Priester gaf' het tempo aan en Dick Dekker fungeerde als staartloper. Tussen de eerste en de laatste lopers zat bij terug komst in Veere drie uur verschil. Om kwart voor zes - vijf minuten voor op het schema - arriveer den de eerste deelnemers. Vier deelnemers vielen uit. Door het broeierige weer hadden de EH- BO-ers die de wandelaars onder weg verzorgden veel te doen. De Fietser (16) zwaar gewond ZUIDDORPE - Een zestienja rige fietser uit het Belgische Stekene is zaterdagmorgen ern stig gewond geraakt toen hij werd aangereden door een 47- jarige landgenote uit Moerbeke. De jongen, komend uit de rich ting Koewacht, stak de provin ciale weg Axel-Zuiddorpe over toen hij werd geschept door de auto van de Vlaamse, die uit de richting Zuiddorpe kwam. De fietser werd overgebracht naar het academisch ziekenhuis in Gent en verkeerde zondag avond nog in levensgevaar. verzorgingsposten - er waren er twaalf langs het parcours - had den het door het warme weer vooral druk met het verstrekken van drankjes aan de wandelaars. In Wolphaartsdijk en Kamper land werd een verplichte stop van respectievelijk een half uur en een kwartier gehouden. De wandelmars rond het Veerse Meer is een activiteit van de wandelsportvereniging 't Zand in Middelburg en de wijkvereni- ging Zanddijk/Veere. VLISSINGEN Wandeltocht - Wandel- sportvereniging De Vrolijke Tip pelaars uit Vlissingen houdt za terdag 2 juli haar eerste duin- en strandtocht. Er zijn routes uitge zet van 5,10,15, 20 en 30 kilome ter. De tocht staat onder auspi ciën van de Kring West-Bra- bant-Zeeland van de KNBvLO. Het startbureau is bij de kano vijver aan de Vlissingse Burge meester Van Woelderenlaan. Tussen 9 en 11 start de 30-km- route. Voor de overige afstanden vertrekken de lopers tussen 9 en 13 uur. De routes zijn uitgezet door bos, duinen en over het strand. Er is een medaille voor de doorzetters. belangstelling dit jaar weer is ge groeid, zullen we ongetwijfeld nog eens verder brainstormen over de mogelijkheden. We gaan in elk geval door. De sponsors blijven achter ons staan, zodat we de toegangsprijzen laag kun nen houden", verklaarde Vinke. Fietstocht naar Veerse Meer MIDDELBURG - De ANWB en de WV's van Middelburg en Noord-Beveland hebben in de maanden juli en augustus twee fietsroutes uitgezet door het Walcherse en Noord-Beveland- se land. Beide routes zijn 40 ki lometer: ze kunnen worden ge combineerd tot één route van circa 75 kilometer. Routebe schrijvingen zijn te krijgen bij Ramschip De Schorpioen aan de Middelburgse Loskade en bij de VVV Noord-Beveland. De Walcherse tocht voert vanuit Middelburg langs het Veerse Meer, via de sluizen naar Veere. Op Noord-Beveland gaat de reis gedeeltelijk over fiestpaden langs het Veerse Meer, de Oos- terschelde en het Noordzee strand. Bij de gecombineerde route kan gebruik gemaakt wor den van het voetveer Veere of Kamperland. Bromfietser aangereden DISHOEK - Een 18-jarige brom fietser uit Middelburg is zater dag bij een aanrijding op de krui sing van de Westerscheldelaan en de Blinkertlaan in Dishoek lichtgewond geraakt. Hij werd geraakt door een 47-jarige auto mobilist uit Bergen op Zoom, die met zijn wagen vanuit de Blin kertlaan achteruit de Wester scheldelaan opreed. De brom fietser liep enkele snijwonden op. Woninginbraak VEERE - Terwijl de bewoners afwezig waren sloegen inbrekers zaterdagavond tussen 19.00 en 21.30 uur hun slag bij een woning aan de Veerseweg in Veere. Zij kwamen binnen aan de achter zijde en doorzochten alle kasten. Het is nog onbekend wat zij heb ben meegenomen. Apparatuur voor beveiliging huis gestolen VLISSINGEN - Bij een inbraak aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen is zaterdagnacht een hoeveelheid beveiligingsappa ratuur gestolen. De daders kwa men waarschijnlijk binnen via de brievenbustruc, aangezien er geen braaksporen waren en de voordeur niet op het nachtslot zat. Ook namen de daders een hogedrukreiniger en admini stratie mee. De bewoner van het pand is werkzaam als adviseur voor de beveiliging van woon huizen. van een medewerker BIGGEKERKE/GRIJPSKER- KE - Bij de ringrijwedstrijden werden afgelopen vrijdag en za terdag weer prima prestaties geleverd. Adrie Brasser werd winnaar in Biggekerke met 30 van de 30. Ronald Geertse werd in Grijpskerke winnaar met 29 van de 30 en Janette de Witte stak 21 van de 22 ringen bij een demonstratie in Oud-IJssel- monde. Op de ringrijderij te Biggekerke werd Adrie Brasser dagwinnaar door als enige deelnemer 30 van de 30 ringen te steken en hij won daarmee tevens de medaille voor de meeste volgringen. Jam nie Louws, die-ook in het dag klassement goed presteerde, won de pollepel door in de kamp als enige de ring van 20 mm te steken. De debutantenkamp werd gewonnen door Wim Ge- schiere en de kamp voor de mid dag door Arno Francke. De eer ste beker werd een makkelijke prooi voor Piet Jan Reijnierse. De eerste beker in de kleine fina le ging naar Piet Kluijfhout. Uitslag na 30 beurten: 1 Adrie Brasser 30. 2. Piet Jan Reij nierse 29; 3.Frank Brasser 28; 4. Ka- rien Dominicus 28; 5. Jannie Louws 27; ö.Arno Francke 27; 7. Erik Leen- dertse 26; 8. Jan Lampert 25; 9 Jos Lampert 25; 10. Rino Koets 22; 11. Piet van Maldegem 22; 12 Ab de Vis ser 20; 13 Rob Wijkhuis 19; 14. Adrie van de Guchte 19; 15. Eline Francke 19. Bekeruitslag: 1. Piet Jan Reijnier se. 2 Kanen Dominicus; 3 Adrie Bras ser, 4 Arno Francke, 5 Frank Brasser; 6 Jannie Louws. 7 Adrie van de Guch te; 8 Erik Leendertse. Kleine finale 1 Piet Kluijfhout; 2 Wim Geschiere, Rino Koets. Uitslag versiering: koud- bloed 1 Erik Leendertse, 2 Johan Schreyenberg; overige 1 Piet Jan Reijnierse 2 Jannie Louws. Grijpskerke De jaarlijkse middag/avond wedstrijd in Grijpskerke met 23 deelnemers werd gewonnen door Ronald Geertse. Zoals ge woonlijk werd ook vier keer op de kleine ring gereden en opge teld in het dagtotaal. Ronald Geertse, die voor de derde keer deelnam miste slechts een ring in de zesde beurt. Einduitslag na 30 beurten: I. Ronald Geertse 29: 2. Pie ter Dinge- manse 25; 3. Pieter Geertse 20; 4. Pie- ter Boone 20; 5 Pauliene Willemse 20; 6. Edward Dingemanse 19; 7. Piet Ovaa 18; 8. Kees Francke 18; 9. Leen v/d Weele 18; 10. Bianca Clarisse 18; II. Erik Francke 16; 12. Marjan v/d Guchte 16; 13. Anja Dekker 15; 14. Ri- nie Verdoorn 12; 15. Wim Brouwer 11. Wisselbekers: 1 Ronald Geertse; 2 Pieter Boone; 3 Piet Ovaa; 4 Bianca Clarisse; 5 Kees Francke. Versiering: 1 Erik Francke; 2 Pieter Geertse, 3 Rob van Dis; 4 Kees Francke; 5 Piet Dekker. Pollepel: Pieter Dingeman se. Oud IJsselmonde Zestien deelnemers van de Zeeeuwse Ringrijders Vereni ging hebben zaterdag een de monstratie ringrijden gegeven in Oud-IJsselmonde. Winnaar werd Janette de Witte die in de kamp Leo de Visser en Suzy de Pagter versloeg. De pollepel werd een prooi voor Lein Lange- beeke. Uitslag na 22 beurten. 1. Janette de Witte 21; 2. Leo de Visser 21; 3. Suzy de Pagter 21; 4. Leo de Pagter 20; 5. Danielle van Zalen 19, 6.J ohan van den Broeke 19; 7. Gert Langebeeke 18; 8 Lein Langebeeke 18; 9 Hans van Eijzeren 18; 10. David van de Voorde 17; 11. Leo van den Bulck 16; 12. Jan Kaljouw 16. 14 Jan Willem Poppe 16; 15. Saskia de Werk 14; 16. Bart Brasser. Pollepel: Lein Lange beeke. Agenda ZRV: 2 juli Domburg ringrijden 7.30- 18.00; Arnemuiden ringrijden 8.00-17.00; Veere ringrijden 8.00-17.00. BEKENDMAKING ARTIKEL 11 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders van Domburg ma ken bekend dat bij hen is binnengekomen het ver zoek van de heer A. de Visser, tot wijziging van de bestemming van de woning op het perceel aan de Molenweg 35 te Oostkapelle, kadastraal bekend gemeente Domburg, sectie K, nr. 2298. De woning is gelegen op gronden in het bestem mingsplan 'Buitengebied' met de bestemming 'Woondoeleinden'. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd om de genoemde bestemming te wijzigen in 'Verblijfsre- creatie, recreatiewoning'. Zij zijn voornemens met toepassing van artikel 11 van de Wet op de ruimtelijke ordening, de bestem ming te wijzigen in 'Verblijfsrecreatie, recreatie woning', nadat er burengehoor heeft plaatsgehad en het college van Gedeputeerde Staten van Zee land goedkeuring aan de wijziging heeft verleend. ARTIKEL 17 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders van Domburg ma ken bekend dat bij hen is binnengekomen het ver zoek om vergunning van het Waterschap Walche ren voor het tijdelijk inrichten van een slibdepot in verband met de sanering van de waterpartijen nabij kasteel Westhove, perceel kadastraal be kend gemeente Domburg, sectie K nr. 99. Het plan is in strijd met het bestemmingsplan 'Buitengebied'. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om voor het slibdepot, op grond van artikel 17 van de Wet op de ruimtelijke ordening voor een ter mijn van vijfjaren, vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Buitengebied. ARTIKEL 19 VAN DE WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders van Domburg ma ken bekend, dat bij hen is binnengekomen het verzoek om vergunning, ingevolge de Woningwet van de heer J. Dorbijn, voor het bouwen van een garage aand e Boshoekweg 3 te Oostkapelle, per ceel kadastraal bekend gemeente Domburg, sec tie K nr. 2243. Het bouwplan is in strijd met het geldende be stemmingsplan 'Buitengebied', doch in overeen stemming met de in voorbereiding zijnde herzie ning' van dit bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders zijn voornemens door toepassing van de artikelen 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en 50, lid 6 van de Wo ningwet, de vergunningen te verlenen nadat er burengehoor heeft plaatsgehad en van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland verklarin gen van geen bezwaar zijn ontvangen. In verband hiermee liggen bovengenoemde plan nen toten met 11 juli 1994 ter gemeentesecretarie, afdeling Ontwikkeling, Schuitvloetstraat 32 te Domburg op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur voor een ieder ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ie der tegen het wijzigen van het bestemmingsplap c.q. het verlenen van vrijstelling van het bestem mingsplan schriftelijke bedenkingen inbrengen bij ons college. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Domburg ma ken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat is binnengekomen de aanvraag bouwvergunning van de heer E. Brassem, voor het veranderen van de voor- en zij gevel van het pand aan 't Groentje 4 te Domburg. Domburg, 27 juni 1994. Burgemeester en wethouders van Domburg, A. Wisse, wnd. burgemeester W. J. de Korte, secretaris ADVERTEREN DOET VERKOPEN KOUDEKERKE DORPSPLEIN 35 TEL. 01185-2330

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 8