Rock around the Bridge geslaagd Actiegroep Roemenië geeft benefiet-banket Milieuwetgeving biedt perspectief weren varkens Ondernemers dagen gemeente Valkenisse voor de rechter Feest in Hengstdijk levert vijfduizend gulden voor kerk op streek Bijna duizend popliefhebbers in Sas ondanks regenbuien Fietsersbond neemt in Goes proef op de som Gemeente Sas van Gent gemeente brouwershaven MAANDAG 27 JUNI 1994 s 8 van onze verslaggever SAS VAN GENT - De voorteke nen zagen er zaterdag slecht uit. Er was voetbal op televisie, één van de bands zegde 's morgens af en het begon tegen de middag ook nog te regenen. De Terneu- zense band MindLink kon op het laatste moment worden ge contracteerd om het gat in de programmering in te vullen, de regen stopte toen de eerste band begon te spelen en na de wed strijd Belgié-Nederland werd het nog gezellig druk. Voorzitter J an Vinke van de Sas- se stichting Rock Around the Bridge was zondag opgetogen over het verloop en de sfeer van het festival. Hoewel het er in het begin van de avond naar uitzag dat veel mensen toch liever thuis voetbal keken dan op het grote scherm op het festivalter rein, passeerden uiteindelijk bij na duizend mensen de kassa. „Dat zijn er toch weer meer dan Motorrijder bij botsing gewond van onze verslaggever ZIERIKZEE - Een 45-jarige mo torrijder uit Zierikzee liep zater dagmiddag een hersenschud ding op bij een verkeersongeval in zijn woonplaats. Op de krui sing Grevelingenstraat-Schel- destraat werd hij rond 16.40 uur aangereden door een auto die verzuimde voorrang te verlenen. Vlasdag in Dreischor DREISCHOR - Op het terrein van het streek- en landbouw museum Goemanszorg te Drei schor is zaterdag 6 augustus een theetuin ingericht. De theetuin is vanaf 10 uur open. Ook wordt er een rommelmarkt gehouden en een veiling. De rommelmarkt wordt georgani seerd door de Juniorkamer Schouwen-Duiveland en is van af 9.30 uur open. De stukken voor de veiling (antiek en curio sa) zijn vanaf 10.30 uur te bezich tigen. Om 11.30 uur gaat het eer ste stuk onder de hamer. De op brengst van de Vlasdag' is be stemd voor het museum. Wie nog spulletjes heeft voor de rommelmarkt, kan contact op nemen met de Juniorkamer. vorig jaar en wij zijn dan ook dik tevreden", liet Vinke weten. Door de late afzegging van Mike The Mellotones stonden er twee heavy-metal-bands na elkaar geprogrammeerd. Vinke: „Als organisatie willen wij eigen lijk zoveel mogelijk afwisseling, zodat iedereen aan zijn trekken kan komen. Maar we waren heel blij dat MindLink op het laatste moment kon komen en boven dien zorgden ze voor een prima show." Hoofdact Betty Goes Green en het uit het oosten des lands af komstige Fratsen zorgden er voor dat zelfs fans uit Amster dam en Arnhem naar Sas van Gent togen. Die liefhebbers van ver hadden tenten meegenomen om achter het festivalterrein te kamperen. Het sterkte de stich tingbestuurders in hun idee om Rock Around The Bridge te la ten uitgroeien tot een tweedaags festival. „De ideeën zijn nog niet echt uitgekristalliseerd, maar we denken eraan er een week endfestival van te maken. Nu de belangstelling dit jaar weer is ge groeid, zullen we ongetwijfeld nog eens verder brainstormen over de mogelijkheden. We gaan in elk geval door. De sponsors blijven achter ons staan, zodat we de toegangsprijzen laag kun nen houden", verklaarde Vinke. Fietser (16) bij aanrijding zwaar gewond ZUIDDORPE - Een zestienja rige fietser uit het Belgische Stekene is zaterdagmorgen ern stig gewond geraakt toen hij werd aangereden door een 47- jarige landgenote uit Moerbeke. De jongen, komend uit de rich ting Koewacht, stak de provin ciale weg Axel-Zuiddorpe over toen hij werd geschept door de auto van de Vlaamse, die uit de richting Zuiddorpe kwam. De fietser werd overgebracht naar het academisch ziekenhuis in Gent en verkeerde zondag avond nog in levensgevaar. De politie is op zoek naar getuigen van het ongeval en speciaal naar de bestuurder van een bor- deauxkleurige auto die, vlak voordat het ongeval plaatsvond, daar reed. van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De werk groep Regionale Bestrijding Varkensinvasie (RBVI) heeft goede hoop dat de vestiging van intensieve veehouderijen in Zeeuwsch-Vlaanderen kan wor den tegengehouden als advie zen van het ministerie van VROM worden opgevolgd. Hoe wel milieuminister J. Alders in zijn brief aan de provincies dui delijk stelt dat vergunningen niet kunnen worden geweigerd als bedrijven aan de eisen vol doen, ziet het RBVI mogelijkhe den in toetsing aan bestaande milieuvoorwaarden. De werkgroep richt haar hoop vooral op de Interimwet Ammo niak en Veehouderij die binnen kort in werking treedt. De wet regelt de uitstoot van ammo niak in verzuringsgevoelige ge bieden, Als bedrijven minder dan een bepaalde hoeveelheid ammoniak uitstoten, kan hen overigens geen vergunning wor den geweigerd, schreef de minis ter eerder al. In Zeeland liggen weinig verzuringsgevoelige ge bieden. Maar provincie en gemeenten moeten wel de te verwachten nieuwe ammoniakemissies op tellen bij de al aanwezige milieu druk. De uitkomst kan worden getoetst aan de geldende Wet Milieubeheer. RBVI haalt ook nadrukkelijk naar voren dat ver plaatsing van intensieve vee houderijen geen rijksbeleid is en dat overheden niet bang moeten zijn voor de toekenning van schadeclaims als ze zorgvuldig handelt. van een medewerker ZOUTELANDE - Bijna alle on dernemers in de Langstraat te Zoutelande hebben zich ver enigd om een procedure te voe ren tegen de gemeente. Het ge schil ontstond door het besluit van b en w van Valkenisse gedu rende het hoofdseizoen de Langstraat gedeeltelijk af te sluiten voor alle verkeer. Hun advocaat heeft een be zwaarschrift ingediend tegen dit besluit. Verder is een verzoek schrift gericht aan de president van de rechtbank tot schorsing van het besluit. De winkeliers zijn er zeker van dat zij door dit besluit onevenre dig in hun belangen zullen wor den getroffen. Zij vinden dat af sluiting geen enkel redelijk doel dient voor geen van de partijen. Fietstocht naar Veerse Meer MIDDELBURG - De ANWB en de WV's van Middelburg en Noord-Beveland hebben in de maanden juli en augustus twee fietsroutes uitgezet door het Walcherse en Noord-Beveland- se land. Beide routes zijn 40 ki lometer; ze kunnen worden ge combineerd tot één route van circa 75 kilometer. Routebe schrijvingen zijn te krijgen bij Ramschip De Schorpioen aan de Middelburgse Loskade en bij de WV Noord-Beveland. De Walcherse tocht voert vanuit Middelburg langs het Veerse Meer, via de sluizen naar Veere. Op Noord-Beveland gaat de reis gedeeltelijk over fïestpaden langs het Veerse Meer, de Oos- terschelde en het Noordzee strand. Bij de gecombineerde route kan gebruik gemaakt wor den van het voetveer Veere of Kamperland. Bromfietser aangereden DISHOEK - Een 18-jarige brom fietser uit Middelburg is zater dag bij een aanrijding op de krui sing van de Westerscheldelaan en de Blinkertlaan in Dishoek lichtgewond geraakt. Hij werd geraakt door een 47-jarige auto mobilist uit Bergen op Zoom. die met zijn wagen vanuit de Blin kertlaan achteruit de Wester scheldelaan opreed. De brom fietser liep enkele snijwonden op. Vorig jaar is een proef genomen met de gedeeltelijke afsluiting. De uitkomst daarvan was niet positief. De gemeente heeft ge weigerd om de schade-aspecten in de beoordeling te betrekken hoewel de financiële gevolgen duidelijk aan de gemeente zijn meegedeeld. Het is de gemeente ook bekend dat juist in het hoog seizoen de middenstand in Zou telande 60 a 70% van de omzet maakt. Juridisch is de gemeente verplicht ook die financiële be langen af te wegen, vinden ze. Ondergang Het besluit is niet alleen in strijd met de evaluatienota, maar ook met het herinrichtingsplan waarmee de ondernemers heb ben ingestemd en waaraan zij via de bouwgrondbelasting heb ben meebetaald, zo betogen de ondernemers. Bij het akkoord over de herinrichting is afslui ting nooit ter sprake gekomen. Indien dat daarbij wel duidelijk zou zijn gemaakt dan hadden de ondernemers niets aan de ge meente betaald, zeggen ze. Nu blijkt dat zij een offer hebben ge bracht voor hun eigen onder gang, is hun argumentatie. Dat wordt duidelijk uit de 20 par keerplaatsen die de winkeliers in het herinrichtingsplan heb ben kunnen realiseren. Door de afsluiting gaan naar de mening van de winkeliers die parkeer plaatsen verloren. De gemeente stelt dat de ver keersveiligheid door de afslui ting wordt vergroot. Volgens de ondernemers is het tegendeel gebleken, omdat de bevoorra ding stremt en de vrachtauto's via de kleine straatjes in Zoute lande niet kunnen wegrijden. Dit noodzaakt tot manoeuvre ren met alle risico's van dien, stellen de ondernemers. Bereikbaarheid Afsluiting heeft ook verdere na delige gevolgen voor het woon- en leefklimaat. Een ondernemer met een disco aan de Smidstraat had in april nog werkbare af spraken gemaakt met de ge meente, waarbij de bereikbaar heid van zijn inrichting werd ge waarborgd. Afsluiting werd daarbij niet in het vooruitzicht gesteld. Het gevolg is nu dat de taxi's enkele honderden meters verderop op de bezoekers moe ten wachten. De daarmee ge paard gaande overlast had de gemeente kunnen voorkomen door nu juist niet tot afsluiting over te gaan. De ondernemers zullen via een aparte procedure hun schade bij de gemeente verhalen, meldt hun advocaat. Leden van het organiserend comité tonen het bedrag dat de houseparty die enkele weken geleden in Sluiskil werd gehouden voor Roemenië, opleverde. foto Peter Nicolai van onze verslaggever WESTDORPE - Het ziekenhuis in het Roemeense Novaci kan in oktober enkele vrachtwagens met hulpgoederen tegemoet zien. De actiegroep Novaci Roe menië, die het ziekenhuis vorig jaar 'adopteerde', heeft al een vrachtwagen met medisch ma teriaal en honderd bedden klaarstaan. De actiegroep wil nog een inventaris voor een po likliniek kopen en speciaal een afdeling fysiotherapie opzetten. Om de noodzakelijke spullen te kunnen kopen worden verschil lende activiteiten op touw gezet. Zo werd zondag een bourgondi- sche feestmiddag gehouden aan de Graafjansdijk in Westdorpe. Voor vijftig gulden per persoon konden de deelnemers aan de ta fels schuiven. „Je kunt niet ie dere maand met een collectebus langs de deur gaan en op deze manier zien de mensen ook nog wat van hun geld terug", zegt J. Sol, één van de initiatiefnemers. Sol verwacht dat de ongeveer tweehonderd 'Bourgondiërs' voor een opbrengst van zeven- a achtduizend gulden zorgen. Tij- Computer weg VLISSINGEN - Inbrekers heb ben in de nacht van vrijdag op zaterdag een computer buitge maakt bij basisschool De Start baan in de Vlissingse wijk Wes- terzicht. Zij kwamen het gebouw* via de achterzijde binnen, dens het banket werd de op brengst (ruim 5400 gulden) van een houseparty die enkele we ken geleden in Sluiskil werd ge houden ook aan de actiegroep aangeboden. 'Novaci Roemenië' zal de komende maanden nog een aantal evenementen op touw zetten om geld bijelkaar te krijgen. HENGSTDIJK - Het eerste mid zomerfeest ten bate van de res tauratie van de plaatselijke H. Catharina-parochiekerk heeft ruim vijfduizend gulden in het laatje gebracht. De activiteiten, opgezet door alle verenigingen, groeperingen en besturen uit Hengstdijk, trokken zaterdag middag een redelijke publieke belangstelling. Op het sportveldje achter de ba sisschool werkten zeventien teams een mini-voetbaltoernooi af. In de dorpskern stonden al lerlei spelletjes opgesteld. Ver der waren er een snuffelmarkt, expositie en verkoop van hand- werkartikelen, zijde schilderen, bloemcollages en keramiek. In de kerk zelf werden rondleidin gen gehouden en oude foto's, bidprentjes en oude ambachten gaven een nostalgisch tintje aan de festiviteiten. De liefhebbers konden zich inschrijven voor een fietsenrally en deelnemen aan een koersbaltoernooi. Er waren wafels te koop en de barbecue brandde. De volks dansgroepen Hava Naguila en Pofajdok verzorgden optredens en het dweilorkerst Windkracht 9 blies de stemming erin. Volgens voorzitter J. de Cock, van het organiserende overkoe pelende comité, wordt er over wogen om volgend jaar weer een midzomerfeest te houden. De restauratie van de kerk behelst een tienjarig onderhoudsplan. De gemeente Hontenisse en de provincie hebben al flinke be dragen toegezegd, maar het dorp zelf moet ook een steentje bijdragen. Eind dit jaar zullen de restauratie van de kap van de kerk en het vieringtorentje vol tooid zijn. Aan deze werkzaam heden hangt een prijskaartje van 450.000 gulden. Leden van de fietsersbond proberen over te steken op één van dertien gevaarlijke oversteekpunten van de Middelburgsestraat Goes. foto Willem Mier van onze verslaggever GOES - Talrijk zijn de gevaar lijke oversteekpunten op de Goese Middelburgsestraat en de uitlopers daarvan. De krui singen Middelburgsestraat- Ringbaan West en Piet Hein- straat-De Ruyterlaan spannen de kroon. Willen fietsers en voetgangers niet van de sokken worden gereden, dan moeten ze heel goed op hun tellen passen. De Fietsersbond ENFB-afde- ling De Bevelanden nam afgelo pen zaterdag de proef op de som en achtte het eigen gelijk nog maals bewezen. Demonstratief werd op dertien gevaarlijke punten overgestoken. Aan de actie namen zo'n tien mensen deel. Ze controleerden hoe lang ze moesten wachten, gingen na wat de situatie i vaarlijk maakte en dachten over oplossingen. De conclusi worden deze week voorgele aan de gemeente Goes. „Rotc des, stoplichten, middenberm bij kruisingen, duidelijk gems keerde fiets-opstelstroken; naar gelang de situatie ter ple ke zijn tal van mogelijkhed denkbaar om de weg veiliger maken", aldus actievoerder van der Pijll. Zij vindt het ja# mer dat automobilisten de rod pal langs het centrum zien A een doorgaande weg. „Ande wegen zijn daarvoor veel bel) geschikt." De plannen die Goes zelf he om de weg veiliger te makt acht de fietsersbond onvoldot de. Ook zou de gemeente er weinig druk achter zetten. Aan de andere kant laat de mi nister echter wel weten dat vee houders vrij zijn om zelf naar be- drijfsplaatsen buiten het mest- overschotgebied te zoeken en geeft hij aan dat groen-labelstal- len wel aan veel milieu )eisen voldoen. De werkgroep RBVI verwacht echter dat provincie en gemeenten 'hun huiswerk maken' en vele vergunningaan vragen zullen kunnen weigeren. Motorrijder raakt gewond TERNEUZEN - Een 40-jarige motorrijder uit Hoek belandde zaterdagmiddag met een her senschudding en botbreuken in het Terneuzense streekzieken huis De Honte nadat hij op de verbindingsweg tussen de mid den- en de westsluis uit de bocht vloog. De politie vermoedt dat de man te hard reed. Brouwse dag met braderie van onze verslaggever BROUWERHAVEN - Vertier op 't Vorrenomme van Brouwers haven. De markt van de Schouwse Smalstad staat zater dag 9 juli bol van de activitei ten. Grote publiekstrekkers op de jaarlijkse Brouwse Dag zijn naar verwachting de traditio nele Muziek-Play-In en de bra derie. De Muziek-Play-In staat voor de vijftiende keer op het program ma. Enkele honderden muzikan ten van diverse pluimage repete ren samen om daarna rond 16.00 uur een concert te geven. Aan de repetities en het concert gaan optredens van een drumband en majorettes vooraf. Op de brade rie staan niet alleen kooplui en standwerkers. Ook verenigin gen, ideëele instellingen en par ticulieren zijn van de partij. Be zoekers maken tevens kennis met oude ambachten zoals gar nalen pellen, klompen maken en babbelaars bakken. In de Mu seumstraat zijn oude tractoren en landbouwwerktuigen te be zichtigen. Ook museum de Roo- de Lelie is geopend. Een springkussen en een draai molen staan borg voor kinder- vermaak op de Brouwse Dag. Daarnaast kunnen de kleintjes bijvoorbeeld buttons maken en zich laten schminken. Voor de oudere jeugd is er een klitte- band-springkussen met een schuine wand. Met het klitte- band kunnen kinderen proberen zich aan de wand vast te plak ken. De Brouwse Dag duurt van 10.00 tot 18.00 uur. VLISSINGEN Wandeltocht - Wandel- sportvereniging De Vrolijke Tip pelaars uit Vlissingen houdt za terdag 2 juli haar eerste duin- en strandtocht. Er zijn routes uitge zet van 5,10,15, 20 en 30 kilome ter. De tocht staat onder auspi ciën van de Kring West-Bra bant-Zeeland van de KNBvLO. Het startbureau is bij de kano vijver aan de Vlissingse Burge meester Van Woelderenlaan. Tussen 9 en 11 start de 30-km- route. Voor de overige afstanden vertrekken de lopers tussen 9 en 13 uur. De routes zijn uitgezet door bos, duinen en over het strand. Er is een medaille voor de doorzetters. Stichting Krant in dc Klas Joh. Vermeerstraat 14 1071 DR Amsterdam Tel. (020) 6647536 BEKENDMAKING ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN KANAALPOLDER Met ingang van 28 juni 1994 ligt gedurende vier weken (derhalve tot en met 25 juli 1994) het ont- werp-bestemmingsplan Kanaalpolder voor een ieder ter inzage in het gemeen'tekantoor bij de af deling Grondgebied. Dit plan voorziet in de ont wikkeling van een nieuw woongebied in de zuide lijke punt van de Kanaalpolder te Philippine. Gedurende de genoemde periode kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze over het plan kenbaar maken bij de gemeenteraad, Postbus 28, 4551 CE Sas van Gent. Sas van Gent, 27 juni 1994. Burgemeester en wethouders van Sas van Gent, ing. J. M. H. M. van Rest, burgemeester W. Zwartelé, secretaris OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 28 juni 1994 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage liggen twee bouwplannen, in gediend door Bij de Vaate Projekt B.V. te Zierik zee voor het bouwen van respectievelijk 2 en 4 wo ningen aan het Spuislop te Brouwershaven, kada straal bekend gemeente Brouwershaven, sectie C nrs. respectievelijk 2475 en 2480. De woningen zijn voorgenomen op grond van een bestemming voor agrarische doeleinden inge volge het vigerende bestemmingsplan Brouwers haven Kom. Nodig zou evenwel zijn een bestem ming voor woondoeleinden, erf en tuin. In verband hiermede is een herziening van dit be stemmingsplan in voorbereiding, waartoe door de raad bij besluit van 28 maart 1994 een zng. voorbereidingsbesluit is vastgesteld. Daar de bouwplannen met deze voorgenomen herziening wel in overeenstemming zijn, hebben burgemeester en wethouders besloten middels toepassing van de procedure geregeld in artikel 19a van de Wet op de ruimtelijke ordening, vrij stelling te verlenen van het bestemmingsplan, ten einde daarna de gevraagde vergunningen te kunnen verlenen met inachtneming van het be paalde in artikel 19 van de genoemde wet, juncto artikel 50, lid 8. van de Woningwet. Gedurende bovengenoemde termijn, van 28 juni tot en met 11 juli 1994, bestaat voor een ieder de mogelijkheid schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van de vergunningen in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Post bus 28,4318 ZG Brouwershaven. Brouwershaven, 27 juni 1994, De burgemeester van Brouwershaven, L. N. Labruyere Vóór de wedstrijd België-Nederland was de publieke belangstelling tijdens het popfestival Rock Around The Bridge maar matig. Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 24