Niemand topper op Wimbledon Bovelander schiet met scherp Het laatste klusje van de koningin orstanje mogelijke opvolger Jan de Gier sport 19 {arde service staat bijna garant voor een goed resultaat MAANDAG 27 JUNI 1994 [)NDEN (GPD) - Volgens Jim lurier wordt de nieuwe Wim- èdonkampioen toch weer een ide bekende. Zo niet, dan ordthetin ieder geval eenjon- in die voorbestemd is om een ereldtopper te worden. „Kijk geschiedenis er maar op na", iende Courier daags na zijn •rassende uitschakeling. :t zijn altijd grote kampioe- die dit toernooi winnen, al zijn er in de eerste week ir'veel verrassingen geweest, het straks spannend wordt, t het bij de 'stuntjongens' ragen. Dat gaan de zenuwen de spanning meespelen, en an beseffen ze ineens dat ze ei- mlijk boven hun niveau spe- n." b Courier houdt het voorlopig Pete Sampras. Of anders gassi, Ivanisevic, Becker of wie eet misschien zelfs Bruguera. een outsider a la Becker bij jn machtsgreep op Wimbledon Stich in 1991, gelooft hij niet. q voor eendagsvliegen is in de iidige wereldtop al helemaal «n plaats meer, meent de rnerikaan. at er in de eerste week met on- :r andere Stich, Edberg en iurier meer toppers uitvlogen an Siemerink naakt rentree 11 Scheveningen EN HAAG (ANP) - Jan Sieme- nk keert volgende maand te ug op de tennisbaan. De Rijns- urger hervat zijn activiteiten jdens het Challenger-toernooi Scheveningen, dat van 18 tot met 24 juli wordt gehouden, iemerink speelde zijn laatste artij tijdens het Open Italiaans ampioenschap begin mei. Een eek later, vlak voor het Grand lam-toernooi van Roland Gar is, moest de Zuidhollander ge- pereerd worden aan zijn menis- us. Sindsdien heeft hij geen iernooi meer gespeeld, lehalve Siemerink zijn voor het liallenger-toernooi ook de Ne- erlandse kampioen Sjeng chalken, Joost Winnink, Mare [oevermans en de Zweed Mi- ael Til'lström gecontracteerd. Ie Zweed schakelde tijdens Ro- ind Garros Richard Krajicek it. De organisatie van het toer- ooi in Scheveningen heeft het rijzengeld verdubbeld tot [10.000 gulden. dan ooit sinds Wimbledon in 1968 werd opengesteld voor profs, is in het circuit niet met verbazing ontvangen. „Dat komt omdat gras de grote nivel- leerder is", meent Courier. „Jon gens met een geweldige opslag zijn op gras veel gevaarlijk dan op welke andere ondergrond. Ze ker in de eerste week als de ba nen nog niet zo hard zijn en het gras nog slipperig". De toppers roepen al jaren dat de eerste week van Wimbledon de moeilijkste is. „Eerst de eer ste week maai- eens overleven", zei Agassi bijvoorbeeld, toen hij vorig jaar terugkwam om zijn ti tel te verdedigen. In de tweede week is de platgetrapte onder grond in Londen harder. Zeker als het een droge periode is, zo als nu. En dan lijken de banen meer op hardcourt- dan op gras- banen. De ballen stuiten hoog op en slippen amper meer door. Agassi traint ook nooit op gras, alleen maar op hardcourt. Ook tijdens Wimbledon. Boris Becker vindt de verrassin gen sowieso geen verrassingen. Het niveau in het mannentennis is volgens de Duitser de laatste jaren in de breedte zo enorm ge groeid, dat er geen duidelijke nummers twee. drie of vier van de wereldranglijst meer zijn. „Alleen Pete Sampras steekt er al een tijdje bovenuit. Voor de rest heeft iedereen het lood zwaar in de Grand Slam-toer- nooien. Bovendien, in partijen over vijf sets kan er van alles ge beuren. Er zijn geen makkelijke potjes meer. Je moet tegenwoor dig de baan opgaan, jezelf voor 110 procent geven, maar er wel rekening mee houden dat je van iedereen kunt verliezen". Guy Forget was vorige week één van de spelers die voor een ver rassing zorgde door Jim Courier naar huis te sturen. Maar zo vreemd was dat niet, want de Fransman is in feite een topper, die slechts door blessureleed tij delijk) werd teruggeworpen. Hij vindt de uitschakeling van zo veel topspelers zo vroeg in een Grand Slam-toernooi wel iets dat alleen in Londen kan gebeu ren. „Op gras kan iemand met een goede opslag voor iedereen gevaarlijk zijn. Als de toppers op hun best spelen, dan redden ze het wel. Maar als hun tegenstan der de ene na de andere ace blijft slaan, gaan zij er ook af. Sam pras heeft zelf een goede service, maar tegen spelers als Agassi en Courier heb je een goede kans ze B v I HM an onze medewerker LISSINGEN - Middelburg jkt een opvolger te hebben ge- onden voor trainer Jan de lier. Het bestuur, dat eerder iet tot overeenstemming wam met Geert Bouman, heeft oriënterend gesprek ge- :rd met Cees Corstanje. De 41- ige oud-speler van Middel- irg was eerder oefenmeester Veere en Wissenkerke. Cor- e en Middelburg zullen de- week nagaan of tot overeen- mming kan worden geko- llen Kuipers refzeker tegen ^uid-Afrika MSTELVEEN (ANP) - Het Ne- lerlands vrouwen hockeyteam leeft dit weekeinde beide oe- in wedstrijden tegen Zuid- Ifrika met 5-1 gewonnen. Ellen [uipers was de meest opvallen- Ie speelster, de spits van Ram ing maakte vier doelpunten, laterdag één, gisteren drie. (ederland bereidt zich voor op iet toernooi om het wereldkam- (oenschap. In Dublin verdedigt Ie ploeg Vanaf 13 juni de titel. luid-Afrika is een geschikte te enstander om het aanvallend érmogen op te voeren. Zówel in iorinchem als Amstelveen was prake van eenrichtingsverkeer. )e enige positie in het elftal faarover coach Wentink nog Wijfeit, is die van linksachter, iaterdag startte Derks, zondag iuyster. Zij duelleren om een «sisplaats. De overige tien na- aen zijn ingevuld. Noord-Korea meldt zich af voor Spelen TOKIO (ANP) - Noord- Korea heeft zich om poli tieke redenen afgemeld voor de Aziatische Spe len. Dit sportieve evene ment heeft van 2 tot 16 oktober plaats in Japan. De Noordkoreanen ver telden in december 1993 dat het met een enorme afvaardiging naar Japan zou komen. In mei liet het land weten dat het alleen aan de elftalspor ten zou meedoen. Nu trekt het land zijn spor ters helemaal terug. te verslaan, zeker in de eerste week van het toernooi". Het aantal spelers met een dreu nende opslagen is de laatste ja ren enorm toegenomen. Goran Ivanisevic is een gewaardeerd lid van dat gilde en dus ook nog van de partij in Londen. Zater dag sloeg hij tegen Amos Mans- dorf 25 aces. In drie sets kon Mansdorf op Ivanisevic' opslag maar zes punten scoren. Een Boris Becker: Er zijn geen gemakkelijke potjes meer. nieuweling in dat het gilde van ace-mannen is Daniël Vacek. De Tsjechische pupil van Michiel Schapers sloeg er in drie wed strijden 63. De talentvolle Rus Kafelnikov kreeg er daarvan za terdag in vijf sets 30 om de oren en droop af. Sampras is goede tweede in Londen met 61 aces in drie partijen. Sampras en Vacek spelen van daag tegen elkaar. Dat belooft veel geschut en weinig tennis. „Ik ga er inderdaad vanuit dat er niet veel rallies te zien zullen zijn", aldus Sampras. Hij werkte dit weekende tegen Chuck Adams een game af van vier ech te speelseconden: vier aces. Sampras, nog steeds met stip fa voriet voor de titel, maakte als één van de weiningen nauwe lijks woorden vuil aan de verras sende eerste Wimbledonweek. „Ik heb het gezien, maar ik hou me maar liever met mijn eigen spel en mijn tegenstander bezig. Ik speel nu tegen een knaap die 30 aces in een wedstrijd kan slaan. Als hij zo te keer blijft gaan, kan het mij ook de kop kosten." Londen. Wimbledon, 17,6 miljoen gulden, mannen, derde ronde: Sam pras (VSt/1) - Adams (VSt) 6-1 6-2 6-4. Ivanisevic (Kro/4) - Mansdorf (Isri 6-3 7-5 6-4, Becker (Dui/7) - Frana Arg) 7- 6 6-4 1-6 6-3, Medvedev (Oek/9) - Fromberg t Aus) 7-6 6-3 5-7 6-4, Bergs- Iröm (Zwel - Burillo (Spa) 6-3 6-3 6-4, Bates (GBr) - Zoecke (Dui) 6-4 6-4 3-6 6-3, Volkov (Rus) - Prinosil (Dui) 7-6 6- 3 6-3, Forget (Fra) - HIasek (Zwi) 6-4 6- 4 7-6, Shelton (VSt) - Stoltenberg (Aus) 7-6 5-7 5-7 7-5 6-4. Dubbel, tweede ronde: Ellingh/ Haarhuis (Ned/3) - Kulti/Larsson (Zwe) 6-3 6-4 7-5. Vrouwen, derde ronde: Sanchez-Vi- cario (Spa/2i - Feber (Bell 6-2 6-1. Na vratilova (VSt/4) - Harvey-Wild (VSt) 6-3 6-2, Novotna (Tsj/5) - Monami (Bel) 6-0 4-6 6-0, Sukova (Tsj/9) - Frankl (Dui) 6-3 6-2. Sawamatsu (Jap) - Mary Joe Fernandez (VSt/116- 0 7-5, Garrison (VSt/13i - Golarsa (Ita) 6-2 4-1 opgave, Basuki (Ind) - Gross- mann (VSt) 6-0 6-2, Gigi Fernandez (VSt) - Endo (Jap) 4-6 6-3 6-3 Dubbel, eerste ronde: Fendick/ McGrath (VSt/3) - Oremans/McQuil- lan (Ned/Aus) 6-2 6-3; tweede ronde: Driehuis/Muric (Ned/Kro) - Briank- hovets/Langrova (Oek/Tsj) 6-4 2-6 6-4, Boogert/Muns-Jagerman (Nodi Rittner/Singer (Dui) 6-3 5-7 9-7 Gemengddubbel, eerste ronde: Tal bot/Paz (ZAt/Arg) - D. Adams/Boog- ert (Aus/Ned/14) 6-7 6-4 6-2, Jensen/ Schullz (VSt/Ned) - Johnson/Spirlea (VSt/Roe) 7-5 5-7 6-4, Fitzgerald/Smy- lie (Aus/11) - Noleboom/Oremans (Ned) 6-3 6-2, Olhovskiy/Neiland (Rus /Lit/7) - Wibier/Muns-Jagermah 5-7 6- 4 9-7. iWiM KjBSü Het bestuur van Middelburg zal volgens voorzitter Simon Ha- rinck de komende dagen de knoop doorhakken. „Het eerste gesprek met Cees Corstanje is prettig verlopen. Inzake het te voeren beleid zitten wij op één lijn. Er volgt begin deze week nog een gesprek tussen de spe lers en Corstanje. Als dat posi tief uitpakt kunnen wat mij be treft de zaken afgerond worden. Op dit moment zijn er geen an dere kandidaten voor het trai nersschap", aldus Harinck. Corstanje wil eerst nog duide lijkheid omtrent de selectie van Middelburg. „Ik heb gevraagd de selectie op papier te zetten. Aan de hand van die lijst wil ik onderzoeken of de ploeg in kwa litatief, maar ook in kwantitatief opzicht voldoende perspectie ven biedt", legt Corstanje uit. Middelburg lijkt het komende seizoen weer met dezelfde pro blemen te worden opgezadeld als in de vorige competitie. De hoofdstedelingen staan voor de taak met niet meer dan 22 spe lers twee zondagelftallen te be mannen. Voor Jan de Gier was deze smalle basis reden de hand doek in de ring te gooien. „Ik kan hierover nog niets zinnigs zeg gen. Ik wil eerst weten wie er vol gend seizoen beschikbaar zijn", reageert Corstanje. Dat de keuze op Corstanje is ge vallen mag enigszins verrassend genoemd worden. Corstanje heeft de laatste jaren geen senio renelftal meer getraind. De afge lopen drie seizoenen heeft hij zelfs geen ploeg meer onder zijn hoede gehad. „Kijk, de trainers liggen zo kort voor het nieuwe seizoen natuurlijk niet voor het oprapen. Maar wij hebben Cor stanje in de eerste plaats bena derd op basis van de informatie die wij hebben ingewonnen. Hij moet in staat zijn om van een vrij jonge, onervaren selectiegroep een hecht team te smeden", licht Harinck toe. Corstanje heeft naar eigen zeg gen niet tè lang stil gezeten om het roer van De Gier te kunnen overnemen. „Het feit dat ik drie jaar 'werkloos' ben geweest doet niets ter zake. Middelburg zoekt een trainer, die fris en gemoti veerd de handen uit de mouwen wil steken. Dat plaatje kan ik wel invullen. Ik kan me vinden in het toekomstgerichte beleid van het bestuur", verduidelijkt Corstanje. Voorzitter Simon Harinck ont kent overigens dat er in een eer der stadium gesprekken zijn ge voerd met Paul Telussa (HW'24) en Cas Huybregtse. Jubilaris Delissen in actie tegen Duitsland. Jubileumwedstrijd Delissen tegen Zuid—Afrika AMSTELVEEN (ANP) - Het was de dag van Mare Delis sen, het werd de wedstrijd van Floris Jan Bovelander. Aanvoerder Delissen speelde gisteren zijn 200ste hockey-in- terland voor het Nederlands elftal. Bovelander scoorde daarin vier keer en had een leeuwenaandeel in de over winning met 6-1 op Zuid-Afri- ka. Nog elf doelpunten en de schutter van Bloemendaal staat op 200. Een dag eerder opende Neder land het zevenlandentoernooi om de NCM-trophy in Amstel veen met 2-2 tegen Duitsland. Op het oog een leuk resultaat tegen de olympisch kampioen, in de werkelijkheid een tegen valler. Oranje poedelde bij vier levensgrote kansen, raakte in de tweede helft door kapitale blunders van Delmee en Drenth op 0-2 en kwam door Bovelander en Van Wijk als nog langszij, 2-2. „Duurt die wedstrijd vijf minuten langer, dan winnen we 'm", was het oordeel van Delissen. „We hadden deze wedstrijd natuur lijk gewoon moeten winnen." De spelers zetten de frustratie zondag tegen Zuid-Afrika om in sprankelende daden. Vooral in het eerste half uur swingde Nederland over het veld. Van den Honert dolde met oogstre lende hoogstandjes de Zuid- afrikranen. Hij stelde Veen in staat 1-0 aan te tekenen, nam de tweede treffer voor eigen re kening, slalomde bij de derde door de verdediging van Zuid- Afrika en dwong een strafeqr- ner af die Bovelander kogel- hard tegen het plankier sloeg. Twee minuten later sloeg „Floppy" de tweede strafcor- ner eveneens tegen het hout en binnen 21 minuten stond het 4-1. Knock-out Nog voor de rust had Oranje de tegenstander volledig knock-out kunnen slaan. De lissen miste in zijn jubileum wedstrijd een strafbal, Van den Honert (2) en Van Wijk (2) ontspoorden vrij voor de Zuid- afrikaanse doelman Myburgh. Pas in de tweede helft, waarin Mark Lammers (Den Bosch) zijn debuut maakte, voerde Bovelander met twee treffers (strafcorner en -bal) de pro- duktie op naar 6-1. „Vorige week", zei Delissen, „speelden we in Madrid nog 0-0 tegen Zuid-Afrika. Dan is dit een leuk resultaat." De Afrikaners kwalificeerden zich vorig jaar in Polen als elf de voor de twaalf deelnemers aan het WK. eind november in Sydney. Toen met Hans Jor- ritsma op de bank. Diezelfde Jorritsma zat zondag op de bank bij Pakistan. Naast teammanager Zakauddin. De Pakistani, onder Jorritsma winnaar van de Champions Trophy in Lahore, versloegen in hun eerste wedstrijd Malei sië met 6-2. Ashraf schoot drie keer raak. Voor Delissen betekent het ze venlandentoernooi de laatste mogelijkheid te experimente ren met de opstelling. „Na dit toernooi moet de basis elf vaststaan", vindt hij. „Tot ok tober komen we niet meer bij een. In die laatste zes weken moeten we de patronen er in slijpen." De aanvoerder is op timistisch over de titelverde- diging van Nederland in Syd ney. „We hebben een jong elf tal met vier geroutineerde jon gens. Als ik eerlijk moet zijn, komen we één geroutineerde speler tekort, maar ook met deze selectie gaan we een mooi halfjaar tegemoet." Handschoenen Van de spelers en begeleiding kreeg Delissen een paar golf- schoenen en oranje golfhand- schoenen. Het was zijn dag. „Een hele speciale", erkende hij, „met vele mooie herinne ringen. Vooral aan de wereldti tel in Lahore 1990." Het werd echter niet zijn wed strijd maar die van Bovelan der, die in maart in Lahore net voor Delissen als vierde inter national na Diepeveen (286), Van 't Hek (221en Ties Kruize (202) de grens van 200 inter lands overschreed. Wimbledon wil Navratilova zien winnen LONDEN (GPD) - Hoe en wan neer Wimbledon voor Martina Navratilova ook eindigt, er gaan absoluut dikke tranen vloeien als het zover is. Na dit toernooi is het over. Als ze haar tiende titel wint dan stopt ze. Zo niet dan stopt ze ook. Daar rekent iedereen op in Londen. Ze vindt het mooi geweest na negentien jaar aan de wereld top. Maar in Engeland hopen ze op een afscheid met de hoofd prijs voor de levende legende van 37 jaar. Waarom dat best kan? Na de uit schakeling van Steffi Graf is Na vratilova de enige van de reste rende zestien vrouwen die weet wat winnen is op Wimbledon. Sabatini. Novotna en Garrison stonden ook allemaal al een keer in de finale, maai- verloren stuk voor stuk. Navratilova speelde sinds 1978 liefst elf keer in de eindstrijd en verloor slechts tweemaal: in '88 en in '89, beide keren van Graf. Het zijn niet alleen de feiten uit het verleden die Navratilova een behoorlijke kans geven. Het he den helpt ook een aardig handje mee. Na de nederlaag van Graf is de Spaanse Sanchez-Vicario, de kampioene van Parijs, de nieuwe nummer één van het schema. Maar de Spaanse is een pure verdedigster, zonder over donderende return. Daardoor zal ze op het Londense gras waarschijnlijk tekort komen. Bovendien verdraaide ze zater dag in haar partij tegen de Belgi sche Feber haar rechterschou der. Vandaag neemt ze het op te gen Zina Garrison - altijd lastig op gras -. daarna wacht waar schijnlijk Lori McNeil, de be- dwingster van Graf. Navratilova moet in haar helft afrekenen met Sukova - van daag - en dan vermoedelijk Jana Novotna. Met beide heeft ze nog een appeltje te schillen. Novotna tikte haar vorig jaar in de halve finales uit het Wimbledon-toer- nooi, Sukova versloeg haar in de US Open. Maar Navratilova is in vorm getuige haar overwinning op Linda Harvey-Wild zaterdag met6-3,6-2. „Sukova heeft me de laatste keer Hink op m'n donder gegeven, dus dat moet ze nog een keer terugkrijgen", grijnsde ze strijdlustig. Tijdens Wimbledon is Navrati lova niet weg te branden uit de Engelse kranten. Die vinden het bijvoorbeeld een schande dat ze vandaag op baan één moet aan treden. Ze hoort alleen nog op het centre court thuis, vinden ze. De enige die in Londen aan haar populariteit kan tippen is André Agassi. Zijn aankomst op Wim bledon gaat altijd gepaard met tiener-hysterie. Maar ook met moeders die dierbare kinder handjes loslaten om toch maar even een glimp van de ster op te vangen als hij in limousine naar de ingang van het stadion wordt gereden. Navratilova zegt de grootst mo gelijke moeite te hebben om zich op haar tennis te concentreren. „Als ik speel, gebeurt er om me heen zoveel, dat ik heel goed moet oppassen dat ik me niet laat meeslepen door herinnerin gen". Ieder woord van de kampioene is deze dagen nieuws. Zeker in het Engeland van de boulevard bladen. In een interview zei ze onlangs dat ze wel een kind wil als ze is gestopt. Via kunstma tige inseminatie. De roddelbla den pakten die onthulling groots aan. Pagina's vol artike len met voor-, maar vooral te genstanders. „Het gaat er niet om of iemand lesbisch is of 'nor maal'", verdedigde Navratilova zich. „Of je een gezin wilt stich ten is een persoonlijke keus". Voor de Daily Express was dat voldoende om een dag later al lerlei psychologen en organisa ties hun zegje te laten doen. De krant opende zelfs met de vraag: 'Moeten lesbische vrouwen ba by's krijgen'. Daaronder prijkte het antwoord van een notoire te genstander: 'Ze zou een hond moeten kopen' Maar als Martina Navratilova nog een keer Wimbledon wint. mag ze van (bijna) iedere Brit doen wat ze wil. Mare Blok DRONTEN - Mare Blok, dienst plichtig militair uit Lewedorp, is als zestiende geëindigd op een kwarttriatlon in Dronten voor het nationaal kampioen schap militairen. Blok finiste na 1500 meter zwemmen, 40 ki lometer en 10 kilometer lopen, in 2 uur, 14 minuten en 40 secon den. Cees van der Endt uit Goes lïnis te 1 minuut en 28 seconde later op de achttiende plaats. Van der Endt veroverde met deze klasse ring een bronzen plak in het Luchtmacht-klassement. MAANDAG 05.45-0.60 Did I: WK-magazine. 07.00-09.00 BRT I: WK-Voetbal: och tendjournaal Het programma wordt elk half uur herhaald. 07.00-09.00 EURO: WK voetbal nieuws. 09.00-11.00 EURO: WK voetbal, hoogtepunten. 11.04-13.00 Did 1: WK-magazine met een herhaling van de wedstrijd Zwit- serland-Colombia. 12.30-13.00 EURO: WK voetbal nieuws. 12.40-14.20 Ned 1: WK voetbal: Bul- garije-Griekenland. 12.55-17.50 RTL 5: Sport: tennis Wim bledon, live-verslag. 13.00-15.00 EURO: WK voetbal: hoogtepunten. 13.00-17.30 BBC 2: Tennis: recht streeks verslag van de Open Engelse kampioenschappen vanuit Wimble don. 13.00-18.45 RTL Wimbledon '94: rechtstreeks verslag van de Open En gelse tenniskampioenschappen van uit Wimbledon. 14.03-15.30 Did 1: WK-magazine met samenvattingen van de gisteren ge speelde wedstrijden. 14.20-16.00 Ned 1: WK voetbal: VS- Roemenië. 17.00-17.15 Did 2: Sport. Heute 18.00-19.30 EURO: WK voetbal: hoogtepunten. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.55-21.30 BBC 2: Tennis: recht streeks verslag van de Open Engelse kampioenschappen vanuit Wimble don. 19.25-20.15 Did 2: WK-voetbalmaga- zine met reportages, achtergronden en interviews. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-21.30 EURO: WK voetbal hoogtepunten. 20.30-20.40 RAI UNO: Sport. 21.15-21.30 Ned 3: Sportjournaal. 21.15-21.45 BRT 2: Sport 21.30-00.00 EURO: WK voetbal: Boli- via-Spanje. 21.30-00.00 BBC 2: WK Voetbal Duitsland-Zuid-Korea en Bolivia Spanje. 21.45-23.50 Did 2: WK voetbal: Duits land-Zuid-Korea. 21.45-23.55 BRT 2: WK-Voetbal. Boli via-Spanje of Duitsland-Zuid-Korea. 21.55-00.00 Ncd 3: WK voetbal: Duits land-Zuid-Korea. 22.00-22.30 RTL 5: Sport. 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 22.55-23.00 BRT 1: Good morning Belgium WK-nieuws 23.10-00.10 BBC 1: Wimbledon: ten nis, samenvatting van de vandaag gespeelde wedstrijden. 23.50-01.15 Did 2: WK voetbal: Span je-Bolivia, samenvatting. 00.00-02.00 EURO: WK voetbal Duitsland-Zuid Korea, 00.10-01.00 Ned 3: WK voetbal: Boli v.a-Spanje, samenvatting. 02.00-03.30 EURO: WK voetbal: Boli via-Spanje. Atletiek Birmingham (GBr). Europa Cup. Su perdivisie, finale, mannen: 100 m 1, Christie (GBr) 10,21. 200 m. 1 Chris tie 20,67 400 m: 1. Black (GBr) 45,08. 800 m: 1Motchebon (Dui) 1.48,10.110 mh: 1. Schwarthoff (Dui) 13,35. Eind stand: 1. Duitsland 121 punten, 2, Groot-Brittannië 106,5, 3. Rusland 101. Vrouwen: 100 m: 1. Tarnopolskaja (Oek) 11,26. 200 m: 1. Knoll (Dui) 23.04. 400 m: 1. Gontsjarenko (Oek) 52,08. 800 m: 1 Modahl (GBr) 2.02.81 110 mh: 1 Agyepong (GBr) 13,00 Eindstand: 1. Duitsland 98 punten, 2. Groot-Brittannié 97,3. Rusland 95. Golf Voerendaal. NcdC'ar Nationaal Open, 40.000 gulden. Eindstand: 1 Muntz 281 slagen (71 69 69 72). 2. Get 290 (73 72 72 73). 3. Saddington 292 (71 73 77 71). Smets (Bel) Vertemati. Tweede man che: 1Hansson, 2. Weustenraed (Bel) Honda, 3. Jobé (Bel) Honda Stand WK: 1. Hansson 209 punten, 2. Jacky Martens 198.3 Smets 187. Schoonspringen Amersfoort. NK schoonspringen, mannen, 1-meterplank: 1 Jongejans (Saltor Amsterdam) 398,00 punten. 2. Tavitian (Saltor Amsterdam) 280,10 3-meterplank: 1. Jongejans 627,20, 2 Tavitian 545.00. Vrouwen, 1-meterplank: l. Ban (Aquarijn Nieuwegein) 218,25.2. Don kersloot (AZC Alphen aan den Rijn) 197,65. 3-meterplank: 1. Van den Bergh 365.00, 2. Donkersloot 357,00. Volleybal Vrouwen, Stadskanaal: Nederland- Frankrijk 3-0 (15-8 9-15 15-4 15-3) Die ren: Nederland-Frankrijk 3-0 (15-815- 3 15-3). Motorsport Zeilen llolïce (Tsj). GP Tsjechië, 250 cc, eer ste manche: 1. Demaria (Fra) Honda, 2, Albertyn (ZAf) Suzuki, 3. Vohland (VSt) Honda. Tweede manche: 1. Everts (Bel) Kawasaki. 2. Albertyn. 3 Demaria. Stand WK: 1 Albertyn 255 punten. 2 Everts 252.3. Demaria 193. Blargics (Fra). GP Frankrijk, 500 cc, eerste manche: 1. King (NZe) Kawa saki, 2. Hansson (Zwe) Honda, 3. Kiel. Zeilwcck, eindstanden, man nen, laser: 1. Harrysson (Zwel 59.50. Soling: 1. Bank (Den). Tornado: 1. Gabier (Dui) 40.75. Finn: 1. Spitzauer (Oos) 18,5. 470: 1. Merricks (Eng) 39,75 Star: 1. Wallen (Zwe) 48. Mis tral: 1. Hermeking(Dui) Vrouwen Europe: 1. Moberg (Can) 38,5. 470: 1. Shige (Jap) 48. Mistral: 1. Kjar (Den).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 19