Colombia als eerste naar huis Verenigde Staten in de wachtkamer Paul van Himst wijzigt ploeg Jl Roberto Baggio aanvoerder Italië iort Amerikaans WK-voetbal doet taalstrijd vergeten sport 13 avoriet ondanks zege op Zwitserland laatste in groep A )ino Baggio laar Parma i WK voetbal in cijfers MAANDAG 27 JUNI 1994 IN FRANCISCO (ANP) - Co- mbia, door coryfeeën als Pelé Cruijff getipt als kanshebber de wereldtitel, is het eerste od dat naar huis moet. On- inks de zege in de laatste oepswedstrijd tegen Zwitser- nd: 2-0. De ontvangst in Bo- fa zal ijskoud zijn. ilombia sloot in stijl af. De offi- ile speeltijd was al verstreken, en Lozano na een geniale voet weging uit een moeilijke hoek oorde en de vreugde uitte door n bijna perfecte salto. situatie voor Colombia was oeilijk. Zelfs al zou de ploeg innen, dan was de derde plaats leen te bereiken door een ne- Tlaag van Roemenië. De Oost- iropeanen namen al vroeg de iding tegen de Verenigde Sta ir. Bondscoach Maturana zei ior aanvang: „Plaatsing hangt et van onszelf af. Het is als dan- n op muziek die te snel draait, aar ik wil dat we goed spelen, it we wakker worden, dat we innen van Zwitserland." Fred- Rincon: „We voelen de ver- ichting een positief imago ach- r te laten." olombia was beter dan Zwit- rland. Uit de harmonica die de letballers vormen, samen aan dien, samen verdedigen, dicht elkaar blijven, kwam einde- k aanvaardbare muziek. Nog tijd geen prachtige deuntjes, navolging van Brazilië vielen vleugelverdedigers aan over 0% üRMA (RTR) - De Italiaanse ternational Dino Baggio leelt de komende vier jaar voor irma. De middenvelder van ïventus, die donderdag de lige treffer maakte in het duel et Noorwegen, tekende vrijdag New York het contract. In een rder stadium bereikte Baggio et de Parmezaanse club al 'ereenstemming over zijn per- orüijke eisen. de flanken, verzorgden Valder- rama, Rincon en Valencia het breiwerk. Eindelijk, bij vlagen, fonkelde Asprilla. Hij, in de voor beschouwingen de ster van het WK genoemd, pikte de bal op rond het middenveld, liep tegen standers voorbij, meldde zich op beide flanken met zijn prach tige, lange pas. Colombia bleef in een reeks van ruim dertig duels ongeslagen en was na de 5-0 zege op Argentinië in Buenos Aires opeens favoriet voor de wereldtitel. Meestal was het spel mooi om te zien. Snel, een keer raken van de bal, com binerend door het midden, tot diep in het vijandelijke straf schopgebied. „Winnen en slecht spelen interesseert me niet", zei Maturana. In de Verenigde Staten, waar de bevestiging zou volgen van al dat fraais, ging vrijwel alles fout. Aanvallers waren niet in vorm of verprutsten kansen, de verdedi ging was matig. Doelman Cor doba bijvoorbeeld acteert als zijn voorganger Higuita, als een soort libero met handschoenen. Dat wist de Roemeen Hagi, een man met een fantastische trap- techniek. Zijn lob was een hoog tepunt van het toernooi tot nog toe. Met de nederlaag tegen de Oosteuropeanen (3-1) was nog wel te leven, maar het verlies te gen het gastland kwam tot stand op een volledige off-day. Vreemd genoeg was tegen Zwit serland een staaltje intimidatie, een middel dat meer bij Uruguay hoort, nodig om op voorsprong te komen. Valderrama gaf Sfor- za een tik in het gezicht, nadat de Zwitser overigens eerst een vuile overtreding had gemaakt op zijn collega nummer-tien. Het spel ging gewoon door, totdat Colombia een vrije trap kreeg. Nota bene Valderrama nam de vrije bal, verdediger Gaviria kopte in, vlak voor rust. In de tweede helft schiepen de Zwit serse supporters behagen in het uitfluiten van Valderrama bij elk balbezit. Zwitserland - Colombia 0-2 (0-1). 45. Gaviria 0-1. 90. Lozano 0-2. Scheids rechter: Mikkelsen (Den). Toeschou wers- 70.000. Gele kaart: Knup, Bre- gy (Zwi), Valderrama, Gaviria. Alva rez (Col). Zwitserland: Pascolo; Hottiger, Gei- ger, Herr en Quentin; Ohrel, Sforza, Bregy en Sutter (82. Grassi); Chapui- sat en Knup (81. Subiat). Colombia: Cordoba: Herrera, Perez, Escobar en Mendoza; Alvarez, Gavi ria (79 Lozano), Valderrama en Rin con; Valencia (64. De Avila) en Aspril la. Adolfo Valencia (links) troeft de Zwitser Alain Sutter, het komend seizoen ploeggenoot bij Bayern München, af. MARTINSVILLE (RTR) - Het kan raar lopen. De Italiaanse ve dette Roberto Baggio, tegen Noorwegen door bondscoach Sac- chi gewisseld, draagt morgen in het duel met Mexico de aan voerdersband. Tenminste als linksachter Maldini voor die tijd niet fit is verklaard. „De kans dat Maldini niet speelt is aanmerkelijk groter", zei Sac- chi gisteren. Vaste „captain" Baresi is zaterdag geopereerd aan een meniscus. Hij raakte geblesseerd in het duel tegen Noorwe gen. Baggio, Europees voetballer van het jaar. is nooit eerder aan voerder geweest van Italië. Bij zijn club Juventus draagt hij daar entegen al jaren de belangrijke band. Over Baggio's blessure aan de achillespees was Sacchi kort: „Roberto is fit. Hij heeft harder getraind dan wie dan ook." Mogelijke problemen tussen hem en de vedette verwees de ge plaagde bondscoach naar het rijk der fabelen. „Ik denk niet dat één wissel onze relatie van vriendschap en wederzijds respect heeft vernield." Het duel met Mexico is van cruciaal belang voor de Italianen. Zij moeten winnen om een ronde verder te komen. In groep E heb ben alle vier ploegen weliswaar drie punten, maar de doelsaldi van Mexico en Ierland zijn beter. „Mexico speelt in balbezit ty pisch Zuidamerikaans voetbal, maar verdedigt daarentegen op ■zijn Europees, met veel pressing", aldus Sacchi. „Bovendien kunnen ze afwachten; wij moeten winnen. Zonder excuses zoals de hitte of veel pech te hoeven gebruiken." De verdediging ondergaat, noodgedwongen, veranderingen. Doelman Marchegiani vervangt de geschorste Pagliuca. Als Mal dini niet op tijd is hersteld van zijn enkelblessure, schuift rechts achter Benarrivo door naar de positie links achterin en neemt routinier Tassotti diens positie op rechts over. De verdediger van AC Milan stond eerder tegen Ierland in de basis, maar Sacchi passeerde hem tegen Noorwegen. Het hart van de defensie be staat uit Costacurta en Apolloni, die tegen Noorwegen inviel voor Baresi. 'oemenië na winst verder, gastland afhankelijk van eindstanden andere groepen ia! ;-:il Di' >S ANGELES (ANP) - Met en- lousiasme alleen win je geen edstrijden. De Verenigde Sta ll, dé verrassing van het toer- ooi, konden zondag niet beter gen de lepe Roemenen. De osteuropeanen scoorden één :er en speelden het slotduel in ;oep A rustig uit. oor de zuinige zege én het ver- kces van Zwitserland tegen Co- mbia, verzekerde Roemenië ch van de eerste plaats in de :SllDule. Daardoor mag de ploeg ^ean bondscoach Iordanescu in 'tros Angeles blijven. Nummer ef ree in de groep, Zwitserland, oe irhuist naar Washington, waar et zaterdag 2 juli speelt tegen nummer twee uit poule C. De erenigde Staten is nog niet ze il- van een plaats in de achtste ïales. De gastheer is afhanke- k van de eindstanden in de vijf kndere groepen, maar heeft met :e( punten en een doelsaldo van 5- een goede kans. a de desastreuze nederlaag op ale oensdag tegen Zwitserland (4- verving bondscoach Iorda- :scu twee spelers. Doelman telea verloor zijn plaats aan runea van Dinamo Boekarest. Keerdediger Selymes van Cercle was de vervanger van ihali. Roemenië was erop ge- A and het prestige te herwinnen. timers, in het openingsduel et Colombia hadden de Oost- iropeanen laten zien wel dege- )ric ik fantastisch te kunnen voet- ovi allen. Maar hun spel is het spel (i an Hagi. Als de vedette van de •pilloeg goed draait, dan speelt oemenië goed. Hagis magische nkervoet doet in hoogtijdagen enken aan „de linker" van Ma- radona. Niet voor niets luidt de bijnaam van Hagi dan ook „Ma- radona van de Karpaten." Enthousiast Tegen de Amerikanen hoefde de voormalige speler van Real Ma drid maar af en toe zijn kunsten vertonen. De thuisspelende ploeg, luid aangemoedigd door het „deskundige" publiek in de Rose Bowl in Los Angeles, be gon enthousiast. De aanvallers Stewart en Wynalda sprintten voortdurend de vrije ruimte in. In de achtste minuut leidde het offensief tot het eerste doelge- vaar. Harkes' schot raakte snoeihard de paal. De Roemenen bleven in hun schulp zitten. Loerend op de counter. Gereed om het naïeve voetbal van hun tegenstander af te straffen. In de zeventiende mi nuut was het zover. Bij de eerste geslaagde aanval ging de snelle spits Raducioiu op rechts met de bal ervan door. Via een steek- passje achter de rug van verde diger Harkes langs bereikte hij Petrescu die keeper Meola to taal verraste met een laag schot in de korte hoek, 1-0. In het verdere verloop van de partij deden de sluwe Roemenen geen stap te veel meer, waardoor de wedstrijd langzaam maar ze ker dreigde dood te bloeden. Daar kon ook de prima leidende scheidsrechter Mario van der Ende niets aan doen. Hoewel hij nog voor enige commotie zorgde door de gele kaarten voor de Amerikaan Harkes en de Roe meen Raducioiu. Beiden liepen tegen hun tweede prent op het WK aan, waardoor ze het duel in de achtste finales moeten mis- tweede helft met veel mensen bij het karakter van hun bonds- sen. achter de bal spelen en durfden coach Milutinovic, die met De Amerikanen bleven in de geen risico's te nemen. Passend „kleine ploegen", zoals Mexico a tr (Él jl Minstens totdat de Amerika- v|en zijn uitgeschakeld leidt Paxil arris een kluizenaarsbestaan. vi e 59-jarige inwoner van Man- attan Beach, een wijk van Los /a[ ngeles, heeft zich teruggetrok- en in een kamer van zijn wo- n 'mg. Kijkt naar iedere WK-wed- t0( rijd en imiteert bij doelpunten uidamerikaanse reporters In oor te schreeuwen: hi looooooooool". De buren zijn imiddels gewend aan de frat- !R. Zijn echtgenote ook. Op zijn id brengt zij hem eten. „Ik heb ',n telefoon, slaapzak en een /atjroof beeldscherm. Ik kom mijn te< id wel door." 1 0 'De Belgische voetballers zijn et zat om. de overige wedstrij- ze en van het WK te missen. Daar- 'ec m hébben ze voor 360 gulden Wen schotelantenne gekocht, daarmee de sportzender ESPN mtvangen kan worden. Dat ka naal zendt immers alle duels uit. De schotel is geplaatst op het dak van het hotel in Daytona Beach ivaar de Belgen verblij ven. Paul Caligiuri (links) in duel met de Roemeen Dorinet. DAYTONA - De Belgische bondscoach Paul van Himst wijzigt zijn formatie voor het duel met Saudi-Arabië op woensdag waarschijnlijk op twee plaatsen. Een van de afvallers is be kend: Franky Vanderelst. „Hij heeft zich in de hitte bijna doodgevochten", zegt Van Himst. „Hem wil ik sparen." Zeker is ook dat de „Rode Duivels" het concept met twee spitsen, dat tegen Nederland succesvol was, handhaven. „Saudi-Arabië is een ploeg die we niet mogen onder schatten." De Belgische voetballers zijn het zat om de overige wedstrijden van het WK te missen. Daarom hebben ze voor 360 gulden eett schotelantenne gekocht, waarmee de sportzender ESPN ontvan gen kan worden. Dat kanaal zendt immers alle duels uit. De scho tel is geplaatst op het dak van het hotel in Daytona Beach waar de Belgen verblijven. Marokko, woensdag tegenstander van Oranje, treurt na de ne derlaag tegen Saudi-Arabië. Publiek en pers steken de beschul digende vinger uit naar de voetbalbond en bondscoach Blinda. „Dag kalveren, koeien en schapen", kopt de krant L'Opinion. „In de 28 maanden dat de bond het gezicht van het Marokkaanse voetbal was, is het doodziek geworden. De geschiedenis en de bevolking van Marokko zal hen dat nooit vergeven." en Costa Rica, op voorgaande WK's met een verdedigende speelwijze succes boekte. Pas in de 75e minuut bracht de Serviër een extra aanvaller in de ploeg. De bij Coventry City spe lende Wegerle verving verdedi gende middenvelder Sorber. Veel hielp de omzetting niet. De Amerikanen kwamen simpel weg voetballend vermogen te kort. Verenigde Staten - Roemenië 0-1 (0- 1). 17. Petrescu 0-1, Scheidsrechter: Van der Ende (Ned). Toeschouwers: 93.300. Gele kaart: Harkes, Clavijo (VSt), Raducioiu (Roe). Verenigde Staten: Meola; Clavijo, Balboa, Lalas, Caligluri; Ramos (64. Jones), Sorber (75. Wegerle), Dooley, Harkes; Stewart, Wynalda. Roemenië: Prunea; Petrescu, Pro- dan, Belodedici (87. Mihali), Sely mes; Munteanu, Lupescu, Popescu, Hagi; Raducioiu (85. Galea). Dumi- trescu. Bell niet meer op doel Kameroen MORAGA (ANP) - Joseph-An- toine Bell, de bijna 40-jarige doelman van Kameroen, heeft een punt gezet achter zijn inter landcarrière. De keeper van de Ontembare Leeuwen kondigde zaterdag zijn onmiddellijke af scheid aan. Als reden gaf Bell op dat hij alle problemen - vooral de Financiële - rond de ploeg zat is. Bell kreeg onder meer het verwijt de kwade genius te zijn achter het financiële geschil. Roger Milla heeft zijn ploegge noten opgeroepen de nederlaag tegen Brazilië (3-0) te vergeten en zich te concentreren op de wedstrijd tegen Rusland, aan staande dinsdag. „Verliezen van Brazilië is geen schande. Het is de topfavoriet. We moeten nu al les in het werk stellen de achtste finales te bereiken." Pagliuca twee duels geschorst DALLAS (AFP) - De Italiaanse doelman Pagliuca is door de strafcommissie van de FIFA voor twee wedstrijden ge schorst. Hij ontving donderdag in het duel met Noorwegen de rode kaart nadat hij de bal bui ten het strafschopgebied met de hand beroerde. De Kameroener Song kreeg voor zijn rode kaart, in het duel tegen Brazilië, ook twee wedstrijden schorsing opgelegd. Voor het verkrijgen van hun tweede gele kaart moeten één wedstrijd, de laatste groepswedstrijd, toekij ken: Cristaldo (Bol), Gorluko- vitsj (Rus), Baldivieso (Bol), Ir win (Ier), Phelan (Ier), Haaland (Noo), Dahlin (Zwei Groep A: Roemenië-Vcrenigde Staten 1-0, Colombia-Zwitser- land 2-0. Roemenië 3 2 0 1 6 5-5 Zwitserland 3 1114 5-4 Ver Staten 3 1114 3-3 Colombia 3 1 0 2 3 4-5 Roemenië en Zwitserland ge plaatst voor achtste finales. Groep B: Zweden-Rusland 3-1. Brazilië 2 2 0 0 6 5-0 Zweden 2 1 1 0 4 5-3 Kameroen 2 0 1112-5 Rusland 2 0 0 2 0 1-5 Programma: di7isdag 28 juni: Rusland - Kameroen, Brazilië - Zweden. Groep C: Duitsland 2 1 1 0 4 2-1 Spanje 2 0 2 0 2 3-3 Zuid-Korea 2 0 2 0 2 2-2 Bolivia 2 0 1110-1 Programma maandag 27 juni: Bolivia - Spanje, Duitsland - Zuid-Korea. Groep D: Argentinië-Nigeria 2- 1, Bulgarije-Griekenland 4-0. Argentinië 2 2 0 0 6 6-1 Nigeria 2 10 13 4-2 Bulgarije 2 10 13 4-3 Griekenland 2 0 0 2 0 0-8 Programma: Donderdag 30 juni: Griekenland - Nigeria, Argenti nië - Bulgarije. Groep E: Mexico 2 10 13 2-2 Ierland 2 1 0 2 3 2-2 Italië 2 10 13 1-1 Noorwegen 2 10 13 1-1 Programma: dinsdag 28 juni: Ierland - Noonvegen, Italië - Me xico. Groep F: België-Nederland 1-0, Saudi-Arabiè-Marokko 2-1. België 2 2 0 0 6 2-0 S.-Arabië 2 10 13 3-3 Nederland 2 10 13 2-2 Marokko 2 0 0 2 0 1-3 Programma: woensdag 29 juni: Nederland - Marokko, België - Saudi-Arabië. Speelschema Achtste finales: wedstrijd 37, 2 juli, Chicago Cl - A3/B3/F3 wedstrijd 38, 2 juli. Washington C2 - Zwitserland wedstrijd 39. 3 juli. Dallas F2 - B2 wedstrijd 40, 3 juli. Los Angeles Roemenië - C3/D3/E3 wedstrijd 41. 4 juli, Orlando F1 - E2 wedstrijd 42, 4 juli, San Francisco BI - A3/C3/D3 wedstrijd 43, 5 juli, Boston Dl - B3/E3/F3 wedstrijd 44. 5 juli. New York El - D2 Kwartfinales: 45, 9 juli, Boston winnaar 43 - winnaar 38 46, 9 juli. Dallas winnaar 41 - winnaar 42 47,10 juli, New York winnaar 44 - winnaar 37 48,10 juli, San Francisco winnaar 40 - winnaar 39 Halve finales: 13 juli, New York winnaar 47 - winnaar 45 14 juli, Los Angeles winnaar 48 - winnaar 46 Om de derde plaats: 16 juli, Los Angeles Finale: 17 juli, Los Angeles Topscorers 1. Batistuta (Arg), Dahlin (Zwel 3. 3 Garcia (Mex). Goicoechea (Spa), Hagi, Raducioiu (Roe). Klinsmann (Dui), Knup (Zwi). Romario (Bra), Valencia (Coll. Amin (Sau). Caniggia (Arg). Stoitsjkov (Bul) 2. 14 Aldridge, Houghton (Ier), Chaouch (Mar), Al Jaber (Sau), Amokachi, Amu- nike, Yekini (Nig). Dino Baggio (Ita), Bebeto, Rai, Marcio Santos (Brai, Bregy. Sutter, Chapuisat (Zwi). Brolin, Ljung (Zwel, De- gryse, Albert (Bel), Siasia. Embe, Omam-Biyik (Kam). Hong Myung-bo, Seo Jung-won (ZKo). Jonk, Taument (Ned), Maradona (Arg), Rekdal (Noo), Salinas (Spa), Salenko (Rus). Stewart, Wynalda (VSt), Lechkov, Bori- morov (Bul), Petrescu (Roe), Ga viria, Lozano (Col) 1. Eigen doel: Escobar (Col) 1. Gele kaarten Argentinië (2): Caceres, Canig gia. België (3): Grun, Weber, Bor- kelmans. Bolivia (8): Soria, Bal divieso (2), Borja, Quinteros, Rïmba, Cristaldo (2). Brazilië1 Mauro Silva. Bulgarije (5): Lech kov, Ivanov, Jankov, Hubchev, Borimorov Colombia (7): Her rera, Valderrama (2), Alvarez (2), De Avila, Gaviria. Duitsland (3): Kohier. Möller, Effenberg. Grie kenland (6): Tsalouhides, Mano- las, Alexoudis, Hantzides, Mitro- poulos, Karayannis Ierland (5): Phelan (2), Coyne, Irwin (2). Ita lië (21: Signori, Casiraghi. Kame roen (3): N'Kongo, Tataw. Mbouh-Mbouh. Marokko (5): Naybet (2), Daoudi, Azzouzi, El Hadrioui Mexico (3): Suarez, Del Olmo. Campos. Nederland (7): Van Gobbel, Frank de Boer, Witschge, Jonk, Bergkamp, Rij kaard, Wouters. Nigeria (4): Amunike. Oliseh, Eguavoen, Emenalo. Noorwegen (4): Haal and (2), Leonhardsen, Björne- bye. Roemenië (51: Raducioiu (2), Mihali, Lupescu, Belodedici. Rusland (6): Chlestov, Nikiforov, Koeznetsov. Tsjarin. Gorloeko- vitsj (2) Saudi-Arabie (6): Al Dossari. Al Jawad, Amin, Ji- breen. Al Deayea, El Muwallid. Spanje (5): Luis Enrique, Cami- nero, Salinas, Abelardo, Hierro. Verenigde Staten (4): Harkes (2), Lalas, Clavijo. Zuid-Korea (5): Kim Yoo Sung, Choi Young II. Ko Jeong-Woon, Shin Hong-Gi, Park Jung-Bae. Zweden (3): Dahlin (2), Schwarz Zwitser land (4): Herr, Subiat, Knup, Bregy Na de voorronde worden de gele kaarten geschrapt. Rode kaarten Bolivia (2): Etcheverry, Cristal do. Italië (I): Pagliuca. Kame roen (I): Song Roemenie (1): Vla- diou. Rusland (1): Gorloekovitsj. Spanje (1): Nadal. Het blijft een vreemd ge zicht. Vlamingen en Wa len die, broederlijk met een grote rood-geel-zwarte vlag om de schouders, zich de ke len schor schreeuwen: 'Bel gium, Belgium'. Het was overduidelijk een compro mis tussen 'Belgique' en 'Bel gië', zodat in elk geval in de zinderende hitte van de Ci trus Bowl in Orlando de taal strijd van onze zuiderburen op een elegante manier werd opgelost. Hun land bestaat bijna niet meer. BelgiëlBelgique staat nog wel op de wereldkaart, maar Vlaanderen en Wallo nië zijn hun eigen weg ge gaan. Ze hebben elk een ei gen regering met een heuse minister-president en een ei gen vlag en zij laten zich ook in de rest van de wereld steeds vaker met een eigen gezicht zien. 'Made in Bel gium' is 'Made in Flanders' en 'Fabriqué en Wallonië' ge worden. Een Vlaming woont eerst in Vlaanderen en pas dan in België. En dat geldt ook voor een Waal. Er zijn nog maar weinig ge bieden ivaarop de Belgen zich als één natie kunnen doen gelden: Albert, Jean- Luc en de Rode Duivels. Niet Philippe Albert, die tegen Nederland scoorde, maar de koning, die nog steeds pogin gen doet om net zoveel pu bliek gezag te verwerven als wijlen zijn broer, die als de zorgzame 'vader' van een niet-bestaand vaderland was. En stond België niet als één man achter Jean-Luc De- haene in diens verwoede, en even vergeefse, pogingen de topman van de Europese Commissie te worden? In die laatste strijd ging het ook al om België-Nederland - en wij hebben beide duels verloren. Die rivaliteit met de noor derburen - waarbij de ene Ruud Lubbers) een al even slechte verliezer bleek als die andere (Gulliti - leek voor de politici in België ge noeg reden om de onderlinge strijdbijl voor eventjes te be graven. En daarmee zijn we bij reden nummer drie: de Rode Dui vels. In een land dat aan ver deeldheid ten onder lijkt te gaan, zijn de nationale voet ballers een opmerkelijke uit laatklep geworden voor wat de Belgen nog aan nationa listische gevoelens over heb ben. Toen zij in 1986 de hcdve finales van het WK in Mexico haalden, waren de Belgen nog verrast door het natio nalisme dat die prestatie te weeg bracht. De vlaggenfabrikanten kon den de vraag naar de Belgi sche driekleur - waar nooit iemand naar omkeek - niet bijbenen. In het puur- Vlaamse Leuven, ivaar ooit 'de Waalse studenten werden uitgegooid, zong de studen tenmenigte 'België, België!' Net als nu in Orlando dan sten toen op de Brusselse Grote Markt Vlamingen en Walen de polonaise. Maar de verbazing daarover is verdwenen. Het Belgische voetbalnationalisme is de enige manier waarop Vla- mingen en Walen zich in de wereld nog kunnen doen gel den. Het wachten is slechts tot de FIFA Vlaanderen en Wallonië als zelfstandige le den erkent en Oranje de der by van de lage landen moet afwerken tegen de Vlaamse 'Zwarte Leeuwen' en de Waalse 'Rode Haantjes'. mworidcupusm, 5UT- S1DE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 13