Voorkeur verkoop huurhuizen PZC Voor halve prijs met de jus in ruil voor blaastest nkrimping bestuur >mroep uitgesteld Storing vertraagt veilen vis Beachpop met grote namen Ondanks ergernis punt achter kwestie ontslagen Hoechst Promotie-fietstocht doet Middelburg aan provincie 15 lassale nieuwbouw koopwoningen in Oosterschelderegio ongewenst ZATERDAG 25 JUNI 1994 n onze verslaggever OES - In de gemeenten om de jsterschelde hoeven geen gro- aantallen nieuwe woningen bouwd te worden. Veel beter ji gekeken worden naar ver- iop van dure huurwoningen aanpassing van bestaande lizen. Als er veel nieuwe koop- oningen bij komen ontstaat in Oosterschelderegio een pro- eem in de huursector. Dan zul- n overschotten ontstaan van lizen die meer dan 500 gulden ir maand kosten. at zijn enkele conclusies van n onderzoek naar de woning- hoefte en woonbeleving in de Dsterschelderegio. Het onder- ek is gehouden in opdracht in onze verslaggeefster van de woningbouwcorporaties en gemeenten in dat gebied. Op de woningmarkt in de Oos terschelderegio dreigen met na me tekorten binnen de dure koopsector van vrijstaande wo ningen en de twee-onder-een- kap-woningen in de prijsklasse van 140.000 tot 200.000 gulden. Verder bestaat een redelijk te kort aan goedkope koopwonin gen, aan koopflats en -apparte menten en in wat sterkere mate aan eengezins-koopwoningen. Voor de huursector geldt dat ou derenwoningen veel vaker wor den gevraagd dan aangeboden. De grootste tekorten bestaan in het duurdere segment van dit woningtype. De woningmarkt in de Ooster- IDDELBURG - Niet iedereen even gelukkig met het voor men van het dagelijks be- uur van Omroep Zeeland om •t aantal vertegenwoordigers het algemeen bestuur terug schroeven. Hoewel het plan zich werd toegejuicht, bleek iijdag tijdens de vergadering in het algemeen bestuur dat n aantal organisaties toch op ene of de andere manier hun istuurlijke invloed willen be ulden. Dat de soep niet zo heet ordt gegeten als die wordt op- diend bleek uit de woorden in secretaris H. W. A. Koch, e uitlegde dat in het voorstel leen de vertegenwoordigin- n overeind zijn gebleven die, ilgens de Mediawet, in het om- epbestuur móeten zitten, rer de vertegenwoordiging n andere organisaties valt, lgens Koch, te praten. :t dagelijks bestuur zal zich g beraden over de voorstellen n de Nederlandse Vereniging n Journalisten, die iemand in t bestuur wil hebben om de in- udelijk journalistieke gang a zaken in de gaten te houden. 3k opmerkingen van L. W. de oote, vertegenwoordiger van Nederlandse Vereniging van inden en Slechtzienden, zul- nogeens tegen het licht wor den gehouden. De Groote had de indruk gekregen dat zijn vereni ging wordt gezien als een gezel lig belangenclubje. Hij pleitte echter voor een gestructureerde vinger in de pap van het omroep- bestuur voor gehandicapten. Vrouwen Mevrouw Walrave-Troost, van het emancipatiebureau ZOE dat binnenkort fuseert met de Zeeuwse Vrouwenraad, vond uitsluiting van haai- achtereban uit het bestuur ook niet juist. „Wij hebben wel geen leden, maar wel inzicht in de wensen van duizenden vrouwen in Zee land". Andere vertegenwoordigers wa ren bang dat Omroep Zeeland teveel een Walcherse onderne ming zal worden als leden uit de andere regio's worden wegge stuurd. P. Hamelink pleitte voor een jaarlijks contact van het be stuur met de organisaties die buiten de boot vallen. Het dagelijks bestuur zal het al lemaal nog eens bezien. Daar door wordt de zomer een drukke tijd voor de bestuurders, want er is nog steeds geen nieuwe pro grammaleider gevonden. Voor zitter M. Blom kan niet meer meedelen dan dat eraan wordt gewerkt. Ze meldde dat de solli- ciatiecommissie bij het zoeken naar de gewenste duizendpoot betrokken blijft. schelderegio wordt ontspannen genoemd: geen lange wachtlij sten van woningzoekenden en in de meeste sectoren niet te veel leegstand. Kenmerkend, overi gens voor heel Zeeland, is het grote aantal koopwoningen en het relatief geringe aantal huur woningen. Onder huurders be staat een grote behoefte om door te stromen naar een koopwo ning met een prijs tot 200.000 gulden. Scheefheid Verhoudingsgewijs komt er wei nig zogenaamde scheefheid voor. Dat betekent dat over het algemeen een goede relatie be staat tussen inkomen en huur prijs. Te groot wonen komt wel veel voor in de Oosterscheldere gio. Vooral kleine huishoudens wonen zeer ruim. Van alle zelf standige huishoudens in het ge bied wil acht procent beslist en twintig procent mogelijk verhui zen binnen vijfjaar. Dat zijn ver geleken met stedelijker gebie den in het land vrij lage percen tages. Van de mensen die ge neigd zijn te verhuizen wil 78 procent binnen de regio verkas sen. Hoe groter de gemeente, des te groter het aandeel huishou dens dat binnen de gemeente wil verhuizen. Gemiddeld bedraagt dit 71 procent. De gemeente Middenschouwen moet echter in dit verband wel oppassen. Daar wil slechts eenderde van de mensen die geneigd zijn te ver huizen weer een woning in Mid denschouwen. De potentiële verhuizers zijn sterk gericht op Zierikzee en Westerschouwen. Als de verhuiswensen, zoals die volgens het onderzoek leven, worden gehonoreerd ontstaat een doorstroom van de huursec tor naar de koopsector. Verder blijkt er, mede door het procen tueel grote aantal ouderen in de Oosterschelderegio, veel be langstelling bestaat voor speci fieke woningen voor ouderen. Aanpassingen Bij de aanbevelingen wordt op gemerkt dat woningbouwcorpo raties wat soepeler moeten zijn met het door de huurder zelf aanpassen van huurwoningen. Over het algemeen mag dat slechts onder zeer strikte voor waarden en onder dreiging van strenge sancties. Een woning naar de eigen maak aanpassen is juist een van de aantrekkelijke kanten van een koopwoning, Partijen vis liggen te wachten in de Vlissingse vismijn tot de storing in de elektronische mijnklok is verholpen. foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - In de Vlis singse vismijn was vrijdag morgen tegen zevenen alles in gereedheid gebracht voor het wekelijkse hoogtepunt. 'De verkoop gaat beginnen', meldde de mijnmeester ge woontegetrouw. De vishan delaren namen plaats in het mijnlokaal, maar niet voor lang. De lading van één schip ging nog over in andere han den, vervolgens zei de elekro- nische mijnklok 'doe het ver der zelf maar'. Vismijndirecteur J. J. B. de Looff maakt zich niet zo snel druk, ook niet over zo'n tech nische storing. „Maar zoiets is vervelend, heel vervelend zelfs." Een monteur van de le verancier van de mijnklok moest uit het Belgische Roe- selare komen om het euvel te verhelpen, ,,'t Is niet meer dan een onderdeeltje, een print plaat, vervangen, maai- zo'n man moet wel hierheen ko men en eerst het mankement opsporen." Met een vertraging van drieë neenhalf uur kon het veilen weer beginnen. „Dat kan in vloed hebben op de prijs", vreesde De Looff. „Handela ren geven 's morgens aan hun inkopers opdracht vis te ko pen. Valt de handel stil, dan proberen ze ergens anders al vast wat te bemachtigen. Ze moeten vis hebben, al ligt de prijs een paar dubbeltjes per kilo hoger." Toch was De Looff niet bang dat het vrij dag daarop zou uitdraaien. „We zitten met een oplopende markt. De prijzen zijn goed." De storing was de eerste sinds de Vlissingse vismijn in 1989 haar eenvoudige mechani sche mijnklok verving door een electronische. „Met die mechanische kon weinig mis gaan en als er toch iets ge beurde, konden we toch door gaan met de verkoop", keek De Looff terug. Toch zou hij niet graag naar de oude klok teruggaan „Deze is sneller en biedt meer mogelijkheden. Prijs, vissoort, koper, alles vloeit zo de computer in. Vroeger moesten we dat met de hand bijhouden. De voor delen van deze klok wegen op tegen één keer in de vijf jaar een storing." MBHM ■HMHHHHHMMHHHHHHHHIHMMHMRn Campagne gericht op jonge stappersRenesse an onze verslaggever ENESSE - Stappende jonge- ;n in Renesse wacht van- vond, zaterdag, een buiten- ansje en ze hoeven er weinig Intiekveiling net Zeeuwse treeksieraden I1DDELBURG - Antiquities B. ïtte in Middelburg veilt dins- ag 28 juni een aantal kunst- lukken, antieke meubelen, Ireeksieraden, aardewerk en orselein. Maandag 27 juni kun de stukken tussen 14 en 21 bezichtigd worden op het eiladres aan de Vlasmarkt; de eiling begint dinsdag om 13.30 de streeksieraden wordt on- r meer een achttiende eeuwse luwse trouwring geveild. Eén de schilderijen op de veiling een riviergezicht - is van J. J. lohler (1811-1866). Bij de meu- len worden onder meer twee eeuwse kuifkasten aangebo- n. Ook is er een verzameling ii zo'n 2.000 munten uit de hele freld. voor te doen. Ze doen een blaas test en vullen een vragenlijst over alcoholgebruik in van Vei lig Verkeer Nederland (WN), Voor de moeite krijgen ze een penning, waarmee ze voor de helft van de prijs met de nacht bus naar huis kunnen. Met deze campagne hoopt WN een slinkse weg te hebben ge vonden om het rijden onder in vloed opnieuw onder de aan dacht te brengen en tegen te gaan. WN heeft ook een 'mach tige' bondgenoot getroffen die daaraan mee wil werken: De Stichting Horeca Renesse. Die heeft met streekvervoerder ZWN zo'n vijf jaar geleden het nachtbusproject opgezet. „Jon geren en vooral hun ouders waarderen dat initiatief', weet penningmeester Koen Jach- mann van de stichting Horeca Renesse. „Veilige thuiskomst is verzekerd. En wat extra belang stelling kan geen kwaad. Er komt steeds een nieuwe lichting stappers bij." Onder het genot van een alco holvrije cocktail tekenden verte genwoordigers van WN, stich ting Horeca Renesse en de ZWN vrijdag de overeenkomst voor de campagne. De gemeente Wes terschouwen en het Zeeuwse Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) doen ook een duit in het zakje. De volledig ver nieuwde, opvallendere voorlich tingsbus van WN is de spil waar alles omdraait. Die staat van daag op het kerkplein. Prak tisch om de veertien dagen - tot begin september - keert de bus op die plek terug en herhaalt het ritueel zich. Om teleurstellingen te voorkomen: per keer zijn hon derd penningen beschikbaar. Speerpunt Renesse is deze zomer een speer punt van WN, maar zeker niet haar enige pleisterplaats. De voorlichtingsbus wordt tot hal verwege september zevenen twintig keer ingezet en komt zo'n beetje overal in Zeeland waar 's avonds jongeren te vin den zijn. Aan het nut van weer zo'n campagne wenste regio coördinator Bas Vroonland van WN niet te tornen. „Voorlich ting blijft nodig, maar die moet natuurlijk wel hand in hand gaan met controles en hoge boe tes." Hij pakte een papiertje uit de bus, met daarop de straffen die alcoholhoudende bestuur ders te wachten staan. 'Drie tot vijf glazen, 400 gulden; vijf tot zes, 600 gulden; enzovoort'. Vroonland: „Veel mensen die dat onder ogen krijgen, schrik ken." tgio-coördinator Bas Vroonland van WN toont een zak met bl;auwe muntjes aan een functionaris streekvervoerbedrijf ZWN en twee WN-medewerkers voor de voortlichtingsbus van de alcohol- Jtoipagne. foto PieterHonhoff 'We halen alles uit de kast' van onze verslaggeefster BURGHSLUIS - Met optre dens van onder andere 2-Un- limited, The Stranglers, The Nits, Herman Brood en The Scene biedt de tweede editie van het popfestival Beach pop een gevarieerd aanbod. „Voor elke leeftijdsgroep is er wat bij. Jong en oud kan zich prima vermaken", aldus Peter Schrauwen namens de organisatie. Het openlucht festival wordt zaterdag 2 juli gehouden op een weiland bij de Groenlandsweg in Burgh- sluis. Vorig jaar werd voorzichtig een begin gemaakt met Beachpop. Toen moest nog blijken of in Zeeland voldoen de belangstelling bestaat voor een dergelijk popfestijn. Na de overgrote belangstel ling van vorig jaar is besloten het evenement jaarlijks te la ten terugkeren. Ook zou Beachpop groter en ambitieu zer moeten worden. „We wil den het festival nog succes voller maken." Publiekstrekker De grootste trekker is, zo ver wacht Schrauwen, het optre den van de Nederlandse hou- seband 2-Unlimited. „Die groep is onder jongeren ge weldig populair. Alles wat ze maken knalt de hitparade in." Het optreden van de interna tionaal doorgebroken pop groep is op Beachpop als laat ste geprogrammeerd. Het moet de knaller van de dag worden. Schrauwen; „Het wordt echt een spectaculair einde. Er komt een dansgroep en er wordt een heel geavan ceerde laser- en lichtshow op gevoerd. We halen alles uit de kast." De Engelse Stranglers moe ten vooral de iets oudere con certbezoeker aantrekken. De groep was eind jaren zeventig bekend om de ruige, agres sieve punkmuziek. Begin ja ren tachtig gingen de bandle den op de rustige toer. Tijdens Beachpop zullen ze hun be kendste nummers zoals 'No more heroes' en 'Golden brown' ten gehore brengen The Nits daarentegen bren gen vooral hun nieuwe cd 'dA dA dA' onder de aandacht van de festivalbezoekers. Rap en jazz De bij ons nog vrij onbekende Engelse band Galliano maakt muziek die omschreven kan worden als een mix van rap en jazz. Hun teksten gaan over serieuze zaken zoals botsin gen tussen rassen. Met optre dens op Pinkpop en Beach pop hopen de muzikanten ook Nederland op de knieën te krijgen. Voorts zijn er zater dag 2 juli optredens van Her man Brood, The Scene, Prodi gal Sons en The Radio's. De opening is in handen van de Zeeuwse bands Crosshead en Eat Roadkill! De opbrengst van Beachpop gaat ook dit jaar naar het Aidsfonds. Bezoekers zullen meermalen aan dit thema worden herinnerd: door mid del van safe-sex-acts wordt ze gewezen op het belang van veilig vrijen. Voorts worden ook speciale activiteiten voor kinderen georganiseerd en zal er op het festivalterrein een markt worden gehouden. Tegenvaller Ondanks de gevarieerde pro grammering valt de kaartver koop de organisatoren tot nu toe tegen. „Zoals het nu gaat, ziet het er naai- uit dat we zo'n zevenduizend kaarten zullen verkopen, net als vorig jaar. Dat is jammer want we had den gehoopt op toch zeker twaalfduizend bezoekers. Maar wie weet komt het ko mende week allemaal nog goed op gang. Aan ons zal het niet liggen." Het programma van Beach pop ziet er als volgt uit: 11.30 uur: Eat Roadkill!; 12.20 uur: The Radio's; 13.40 uur: Prodi gal Sons; 14.40 uur: Cross head; 15.30 uur: Herman Brood; 16.50 uur: The Scene; 18.10 uur: Galliano; 19.30 uur: The Nits; 20.50 uur: The Stranglers; 22.10 uur: 2-Unli- mited. blijkt uit het onderzoek. Verder bieden. Dat is vooral goed te ningen in de koopsector en een wordt aanbevolen duurdere doen in gemeenten met een te- dreigend overschot aan duur- huurwoningen te koop aan te kort aan goedkope eengezinswo- dere huurwoningen. Hogeschool VLISSINGEN - Aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen zijn de vol gende studenten geslaagd: HLO, afdeling Aquatisch Ecotech- nologie: Mart Biersteker. Guus Gabrielse. Ar nold Keizer, Martin Koolhoven, Er- win Koster. Patricia Vermeule, Adriana Wijga. 's-Heer Arendskerke; Jeanet Zuidweg, Oost-Souburg. HLO. afdeling Laboratoriumonder wijs: Chemie Robert-Jan van Dijke, Peter van Eek. Nico Flikweert. Nicole Gee- nnckx, Jeanet Hendrikse, Angelo Hofman, Franklin Klassen, Remi Lievense, Rene de Nooijer, Caroline Remijn, Sandra Remijn. Jappie Tou- tenhoofd. Biochemie: Marijke Joos- se, Ronny Korstanje, Ronald van Vlierberghe. RTS, afdeling Bouwkunde: Architectuur: Erwin Fienieg, Pieter van der Maas, Hans-Jurgen Rom- baut, Bart van der Werf Bouwtech niek: Alfred van den Berge, Kelly Boermans, Robbert d'Hondt. Berrv van Heeren, Walter Koens. John de Leeuw. Anneke Nikkels, Peter Pa- linckx, Antwan de Punder, Bram Wilhelm, Tessa Witteman, Annet van Zwieten. Draagkonstruktie: Jan Fa se. Konrad Melis, Dimitri Delacourt, Karin Korswagen, Rosemary Kost- man, Esther Overbeeke. Cornells Willemsen. Commercieel: Martijn van Sabben, Marcel Stegink. HTS, afdeling Elektrotechniek: Commercieel: Olaf Houtepen, Erik Leppers. Patrick Tazelaar Automa tisering en energietechniek: Hans van Koeveringe, Mark de Kok, Erwin Poortvliet, Jacco Schroevers, Ri chard Siereveld, Patrick van de Vij ver Digitale en computertechniek: Gilles Dondorp. Martin Gorren. Mar- nix Kaljouw, Jeroen Koole, Robin Michielsen. Hans Sinke. Rene Vos hol Elektronica en telecommunica tie: Arnaud Allonsius, Ahmet Coban, Matthijs van der Feen, Marjan Holle- bek, Jacco de Kok. Vincent Koster, Peter van de Kreeke, Egbert Nieuw- dorp. Erwin Poppe, Marcel Spren kels, Raoul Weststrate, Pascal Wille HTSm afdeling Werktuigbouwkun de: Commercieel: Hans Benier. Hans Dingemanse. Richard Elliot. Nicole Hoogstrate. Edwin Loekemeijer, Jan- Kees Polderman, Dennis Rietveld, Martijn Tavenier, Jan Vermeulen. Automatisering en produktietech- niek: Ruud van den Berg. Jeroen Dieleman, Ralph van Dijk, Eddy Fluit. Marcel van Ginneken. Elwin de Groot, Harco de Jager. Johan de Krijger, Mare Luijkx, Bas Mabelus, Martijn Mekes, Jan de Moor. Richard de Schutter, Olof Sinke Chemische werktuigen: Andries Eggebeen, Mar cel van der Heijde, Peter Klassen. To ny van Langevelde. Energietech niek: Martin Bauer, Michele Carta, Mehmet Celik, Jeroen Dees. Mark van Hassel. Kees Hoogerweri. Anco Kallemein, Bram Lukasse, Johnny Prevo, Francois de Putter. Erik Roo- se, Richard Schouwenaar, Jean-Paul Sinack, Christiaan Stouten, Marcel Verboom. Konstruktietechniek: Je roen Bakker, Pieter Bickei. Mark Dekker, Marcel van Eijk. Patrick Feeleus. Franklin Heinsen, Matthieu Huissoon, Jeroen Klijntunte. Ed ward Laarman. Wim Lamon. Jan Lie vense, Taco van der Poel. Nico van Putte. Marcel de Ronde, Vincent Toutenhoofd. Freddy Warrens. HTS, afdeling Civiele Techniek (Weg- en Waterbouwkunde): Commercieel: Frans Duijnhouwer. Danny Hanisch, Marjolein van den Heuvel Waterbouwkunde: Leon van Dorp, Evert Grinwis, Martin Hanse. Dennis Kerckhaert, Pieter Maljaars, Dennis de Schrijver, Martin Sinke, Robert van Strien, Mark Verhoosel. Hoger Gezondheidszorg Onderwijs: Sector HBO-V, voltijd: Loes Bek kers. Lizette van de Berge. Petra Beije, Diana Branderhorst, Danielle van Bunderen. Esther Davidse, Sas- kia van Dorsselaer, Ciska de Jong, Karin de Klerk, Sandra van de Kreeke, Ester van Langevelde. Petra van Langevelde, Cynthia Niesing. Marianne Provoost. Mary Rijk, Hen- nette Rongen. Joke Rottier. Yvonne Steenbeek, Geppie Sturm, Jolanda Swinkels. Jessica Torn Broers, Anne- marie Uijtdewilligen, Sung van 't Veer. Erna Verburg, Lidewij Vleugel. Mireille Willigenburg, Carien Wijna. Deeltijd: Ineke de Bont. Arianne Bos, Janny Bouwense, Magda van Eenennaam. Huibert Geldof, Chris tie Janse, Paula Janse, Marco Kooi man. Jan Lokerse, Jos Oostenenk. Carla Roose, Trudy Vane. Lieske van de Velde, Jacolien Zandijk Stichting Managementopleiding m de Gezondheidszorg, kaderoplei ding: Carla Arends, Marianne Cijsouw, Froukje Don, Diederik Geijs. Jack Groenendaal, Annemarie Hirth, An- ja Jobse, Petra Joziasse. Annelies Kool, Sylvia Meulmeester. Jan van Schagen, Lmet Scheele, Ryan Schout, Albert Verhagen, Annet Ver- kerke, Rene van de Waal. Scaldis College GOES - Aan het Scaldis College in Goes behaalden de volgende de vol gende studenten hun diploma: Afdeling Proces- en Laboratorium techniek, chemische richting: Teib Aouraghe, Edwin Booms. Nicole Bos, Patricia Cammaart. Olivier de Heer, Cor Jacobse. Richard Jansen. Ri chard Koolhoven, Bas Meijer, Martin Noteboom, Rob Nijs, Nancy Oost hoek, Arjen Pekaar, Steven Poppe. Niels Rijk. Aard de Rijke, John Scheele. Benjamin Tissink. Corjan Verbraak, Jeroen Verschoore de la Houssaye, Veronique van de Voorde. Klinisch-chemisch richting: Krista Boeije, Danielle Breijer, Zahide Dol- ma, Marian van Kesteren, Melinda Krauwel. Bianca van der Schelde Medisch-microbiologische richting: Michiel Antheunisse. Monique van Bruksvoort. Annemiek van den Brit- Ie, Margreet 't Mannetje. Karin de Smet van onze verslaggever VLISSINGEN - De centrale on dernemingsraad van Hoechst Holland NV en de onderne mingsraad van de vestiging Vlissingen lijken bereid een punt te zetten achter de ontslag kwesties die de afgelopen maanden beroering onder de medewerkers van het bedrijf hebben veroorzaakt. Dat duide lijk zichtbare maatregelen zijn uitgebleven tegen functionaris sen die bij de ontslagen fouten hebben gemaakt, zit de onder nemingsraden hoog. Voorzitter B. C. van de Kreke van de Vlis singse ondernemingsraad: „Maar we moeten verder. Het is in niemands belang daarover bezig te blijven." Een onderzoek, uitgevoerd na dat een achteraf ten onrechte ontslagen werknemer begin dit jaar een eind aan zijn leven maakte, heeft tot de conclusie geleid dat fouten zijn gemaakt in enkele van de procedures die tot ontslag hebben geleid. De on dernemingsraden vonden dat deze constatering zou moeten leiden tot zichtbare maatrege len tegen de staffunctionarissen die op grond van onjuiste en on volledige informatie tot verkeer de beslissingen zijn gekomen. Bestuursvoorzitter B. van Ne- derveen van Hoechst Holland NV zegde die toe. Aantekening Van voor de hele Hoechst-orga- nisatie zichtbare maatregelen is tot ergernis van de onderne mingsraden geen sprake. Er is slechts gesproken met degenen die de verkeerde beslissingen hebben genomen en zelfs over die gesprekken weigerde de raad van bestuur te verklaren dat ze als disciplinaire maatregelen konden worden beschouwd. Uit eindelijk heeft de centrale on dernemingsraad de Hoechst- werknemers verzekerd dat de kwestie de betrokken staffunc tionarissen een aantekening in hun personeelsdossier zou ople veren. „We kunnen vaststellen dat er bij Hoechst met twee maten worden gemeten", stelde Van de Kreke vrijdag vast. „Een werk nemer die laag in de organisatie zit, vliegt eruit als hij iets ver keerds doet en iemand op een wat hoger niveau krijgt een goed gesprek." Volgende week beraadt de OR van Hoechst Vlissingen zich nog een keer over deze zaak. Van de Kreke verwacht dat de raad het bij deze constatering zal laten: „We moeten tenslotte verder." van onze verslaggever MIDDELBURG - Middelburg is zondag de tweede aankomst plaats in de zeven etappes lange promotiefietstocht van de Wad denzeeroute die loopt van Bou- Iogne-sur-Mer, Frankrijk, tot aan Nieuweschans in Gronin gen. De nieuwe route is een ver volg op de bestaande Noordzee- route van Noord-Frankrijk naar Den Helder. De route wordt volledig van bewegwij zering voorzien, terwijl het Fietsplatform een routebe schrijving uitgeeft. De deelnemers aan de promotie fietstocht vertrekken vandaag, zaterdag, in Boulogne-sur-Mer voor de eerste etappe over 113 km naar Diksmuide (B). De tweede etappe voert zondag van Diksmuide naar Middelburg over een afstand van 100 km., waar de fietsers tussen 15 en 16 uur worden ontvangen door wet houder W. Ovaa in het- kantoor van de Zeeuwse Sportraad aan de Arnesteinweg. Maandag vertrekken de fietsers vanuit Middelburg naar Kat wijk voor de derde etappe over 133 km. Vervolgens gaat het van Katwijk naar Callantsoog (95 km.), daarna naar Harlingen (70 km.) en vervolgens naar Lauwer- soog (75 km.). De zevende en laatste etappe wordt vrijdag 1 juli gereden van Lauwersoog naar Nieuweschans over 104 km., waarna de Waddenzeeroute officieel wordt geopend. De route heeft een totale lengte van 690 km. De bedoeling is dat de Wadden zeeroute een vervolg krijgt in Duitsland in de richting van de Duits/Deense grens en aansluit op de al bestaande route langs de Deense kust naar Skagen. Uiteindelijk is het streven te ko men tot een Groene Kustweg Fietsroute van Frankrijk naar Denemarken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 47