Protest tegen hoogbouw baat niet Gift van zomerzegels voor Welzijn Ouderen Filevorming bij werk aan tunnel Driemaal scheepsrecht bij opening van Havenfeesten Jaar geëist tegen stelende verslaafde Alternatief opvang kleuters St Laurens blijkt aan te slaan College Vlissingen wuift bezwaren tegen plan voor boulevard weg «SCHELDE OEVERVERBINDING weekenddiensten 11 I 11 I i van onze verslaggever VLISSINGEN - B en w van Vlis singen verwerpen nagenoeg al le bezwaren tegen hoogbouw op de boulevard. Daartegen zijn 52 bezwaarschriften ingediend. De meeste richten zich op ver meende windhinder en slag schaduw. B en w stellen in een voorstel aan de gemeenteraad dat het weinig zinvol is onder zoek te laten uitvoeren als de bebouwing nog niet eens is ge realiseerd. Er loopt nog een stu die om individuele belangen in kaart brengen. Voorzover dat mogelijk is zal de gemeente vooraf compensatiemaatrege len treffen. Zoals gemeld treft Vlissingen momenteel planologische voor bereidingen om de bouw van woontorens op de boulevard mo gelijk te maken. De hoogste flat wordt tachtig meter hoog. Behalve tegen windhinder en slagschaduw richten de be zwaarschriften zich tegen het ontbreken van een totaalvisie voor de boulevard. De Stichting Verantwoorde Boulevardbebou wing, die het nostalgische ka rakter wil behouden, heeft be denkingen tegen de hoogbouw. Het college deelt die zienswijze in het geheel niet. Op de boule vards Evertsen en Bankert zijn in het verleden de gemiddelde hoogtes van vijftien meter door broken door hogere flats te bou wen. Als voorbeeld noemt het college Hotel Britannia met de van onze verslaggever ZIERIKZEE - De dagelijkse ge bruikers van de noord-zuidver binding tussen Zierikzee en Rotterdam moeten vanaf vol gende week vrijdag tot eind september ernstig rekening houden met extra filevorming in de ochtendspits. Rijkswater staat neemt in die periode een gedeelte van de Heinenoordtun- nel onder handen. Gewoonlijk staan er in de och tend- en avondspits al files bij de Heinenoordtunnel. Veel foren zen van de Zuidhollandse eilan den, uit het noorden van Zee land en het noordwesten van Noord-Brabant maken van deze verbinding gebruik. Rijkswater staat telt er dagelijks 66.050 mo torvoertuigen. De bestuurders van die auto's moeten zich vanaf 1 juli over twee in plaats van drie rijstro ken een weg banen naar Rotter dam. De derde rijstrook is nodig voor het langzaam verkeer. Rijkswaterstaat raadt automo bilisten aan te gaan carpoolen of het openbaar vervoer te nemen. Het openbaar vervoer krijgt in de ochtendspits een zo goed als vrije doorstroming, buiten de fi le om. Er is ook een alternatieve route, de Dammenroute over de koppen van de eilanden naar Rotterdam. Op de weg terug van Rotterdam zal het verkeer weinig hinder on dervinden van de werkzaamhe den. De tunnelbuis Rotterdam- Zierikzee wordt wel gereno veerd, maar dat werk vindt uit sluitend plaats van 20.30 uur tot de volgende dag 13.00 uur. Eén rijstrook is in die tijd beschik baar en daarbuiten de gebruike lijke twee rijbanen. Rijkswater staat heeft speciaal de zomerpe riode voor dit karwei geprikt, omdat er dan minder woon werkverkeer is. Beschieting van theehuis VLISSINGEN - In het bericht in de PZC van vrijdag over een schietpartij bij een theehuis aan de Bloemenlaan in Vlissingen werd ten onrechte gesproken over een Turks theehuis. Vol gens de Nederlandse eigenaar wordt zijn etablissement be zocht door verschillende natio naliteiten, met name Nederlan ders, Marokkanen en Surina- mers. naastgelegen woningen, die va riëren in hoogte van tweeën twintig tot dertig meter. Resi dence Belvedere heeft zelfs een goothoogte van zevenendertig meter. Recreatie Bovendien, stellen b en w in hun voorstel, is er wel degelijk ge sproken over de stedebouwkun- dige aspecten van de boulevard bebouwing. De Vlissingse boule vard is zowel in provinciaal als in gemeentelijk beleid opgenomen als speerpunt voor recreatie. Daarbij is er bewust voor geko zen de boulevards een nieuw ste delijk beeld te geven. Eerste aanzet daartoe is de bouw van Residence Belvedere en in een later stadium het inmiddels ge realiseerde Hotel Arion en ap partementen. De huidige bebou wing varieert van 20 tot 55 meter hoogte. Het college is bereid om op basis van een TNO-onderzoek voor zieningen te treffen aan de nog te bouwen woningen. Dat kan ech ter pas als er een concreet bouw plan is en er een inrichtingsplan gereed is voor het openbaar ge bied. Door vooraf maatregelen te nemen komt de gemeente, al dus b en w, in voldoende mate tegemoet aan belangen van om wonenden. In veel gevallen im mers is pas na bebouwing duide lijk of en zo ja in welke mate schade is aangericht. Een ander TNO-onderzoek wees uit dat slechts in één geval schade kan optreden door windhinder. Schaduw Dat een aantal omwonenden te maken kunnen krijgen met slag schaduw is juist. Dat zal echter alleen het geval zijn tussen 21 ju ni en 23 september en zal slechts een beperkt aantal huizen be treffen. Een bezwaarschrift om de vesti ging van horeca-bedrijven tegen te gaan onder Residence Ban kert legt het college ook naast zich neer. Dat past juist in het toeristisch, recreatieve beleid van de gemeente, aldus het raadsvoorstel. Bovendien be staan andere bepalingen en ver ordeningen die ervoor kunnen zorgen dat eventuele (geluids overlast binnen de perken blijft. De gemeenteraad van Vlissin gen behandelt de bezwaarschrif ten donderdag 30 juni tijdens een raadsvergadering, die om 19.30 uur begint in het gemeen tehuis. Ook de spookkapitein van de Vliegende Hollander had aandacht voor het WOV-tracé in de tentoonstellingsruimte. foto Peter Nicolai van onze verslaggever TERNEUZEN - De veertiende Terneuzense Havenfeesten werden vrijdagavond om zes uur op drie manieren voor geopend verklaard. De kersverse 'Havenman 1994' hees de VVV- vlag op het feestterrein bij de voormalige veerhaven, Willem van der Decken (de spook kapitein van de Vliegende Hollander) hield een praatje en een stuntvlieger hield de aan wezigen in spanning met adembenemende loopings boven feestterrein en Westerschelde. Vorig jaar werd de eerste Havenman gekozen, de Sassenaar W. Vinke. Die eer viel Vinke te beurt, omdat hij zich als hoofd van de dienst- kring Kanaal van Gent naar Terneuzen zeer verdienstelijk had gemaakt bij het uitbouwen van het 'Portaal van Vlaanderen' tot toeristi sche attractie. Dit jaar werd gekozen voor een 'echte haveninstructeur'. O. K. Zosel, tot voor kort de verantwoordelijk manager voor de Braakmanhaven van Dow Benelux, ontving de oorkonde en het beeldje van de Vliegende Hol lander. Zosel, die zijn geboortegrond in Oost-Duits- land in de jaren vijftig ontvluchtte, werkte zo'n 25 jaar in de Dow-haven. Hij was bij iedereen bekend als aanspreekpunt ('iedereen noemde hem Heinz') en vraagbaak. Zosel genoot ook internationale bekendheid om zijn niet afla tende ijver voor veiligheid, memoreerde VVV- voorzitter W. Gosselaar. De genodigden bezichtigden de tentoonstel ling die Rijkswaterstaat heeft ingericht naar aanleiding van 'honderd jaar duurzame water staatszorg'. De tent voor paviljoen Westkant aan de Scheldekade is vandaag, zaterdag, en morgen voor alle bezoekers van de Havenfees ten toegankelijk tussen 9.00 en 17.00 uur. Ook enkele speciale vaartuigen (een sonarboot, een milieu- en een peilvaartuig) kunnen worden be zichtigd. Daarnaast barst het van de activitei ten op en om het voormalige veerplein. Vóór de dansavond begint kunnen belangstellenden vanavond via een groot televisiescherm naar de voetbalwedstrijd België-Nederland kijken. SINT LAURENS - Peuterspeel- groep 't Groentje in Sint Lau rens blijkt een succes te zijn. Ouders namen vorig jaar het initiatief tot de oprichting van 't Groentje uit onvrede met het beleid van de Stichting Kinder opvang Middelburg, die onder meer peuterspeelzaal Humme- lüus in het wijkcentrum van Sint Laurens beheert. Door de tweede opvangmogelijkheid daalde de belangstelling voor Hummelüus aanzienlijk, ter wijl 't Groentje voldoende be langstelling heeft om zeker tot januari 1996 alle twaalf plaat sen te bezetten. Tussen de ouders en de Stich ting Kinderopvang Middelburg ontstond in februari 1993 een verschil van mening, omdat de stichting de inkomensafhanke lijke ouderbijdragen fors wilde verhogen. De wijze waarop de verhoging werd ingevoerd schoot de ouders in Sint Laurens in het verkeerde keelgat. Pogin- MIDDELBURG - Tegen een 33- jarige aan drugs verslaafde Oostsouburger is een jaar ge vangenisstraf geëist voor twee inbraken, een poging tot oplich ting en enkele diefstallen. De man pleegde in januari en maart twee woninginbraken in Middelburg, waar hij beeld- en geluidsapparatuur en een spel computer wegnam. Hij ver kocht de spullen aan een handel in tweedehandsgoederen in de Zeeuwse hoofdstad. In december 1992 had hij in Aar denburg voor 330 gulden spullen uit de schappen genomen en bracht die terug bij de kassa 'omdat ze niet bevielen'. Hij viel door de mand doordat de streep jescode er niet van was afge haald en de goederen ook niet af geboekt waren van de voorraad. Verder nam hij vorig jaar in Oost-Souburg een fiets weg en pleegde hij een diefstal in Oost burg. De man heeft al justitiële docu mentatie vanaf 1975 en staat sinds 1985 bekend als heroïnege bruiker. Het ging een poos goed met hem, maar volgens officier van justitie mr M. W. Hemelaar is hij begin dit jaar weer terugge vallen in zijn oude patroon. In het zicht van de behandeling Bejaarde jaagt inbreker weg VEERE - Een hoogbejaarde in woonster van Veere trof donder dagnacht een inbreker aan in haar woning aan de Veerseweg. Zij was door glasgerinkel wak ker geworden. Toen de vrouw poolshoogte ging nemen, ging de de ongewenste bezoeker er snel vandoor. Er wordt alleen een portemonnee met vijftig gul den vermist. van zijn strafzaak heeft hij zich aangemeld bij een afkicldnsti- tuut, maar hij heeft de vier we ken in de 'detox'-afdeling niet eens afgemaakt. Na ruim twee weken hield hij het voor gezien omdat hij dacht het verder zelf te kunnen redden. Een andere vaste recht bankklant uit de Vlissingse sce ne hoorde tien maanden eisen voor drie inbraken en een auto kraak. De 28-jarige gebruiker liet zich opnemen voor een af kickprogramma, maar was na twee dagen al opgestapt omdat hij niet mocht telefoneren. Hij wordt verdacht van drie inbra ken in Koudekerke en winkel diefstal en een autokraak in Vlis singen. De man wenste geen ant woord te geven op vragen van de rechters. Hij werd op 11 april betrapt door twee agenten die hem per fiets zagen passeren zonder bagage. Zij hielden hem in de gaten om dat hij overbekend is bij de Vlis singse politie. Hun attentie was terecht, want even later zagen zij hem uit de tegengestelde rich ting komen met een tas, waarin een groot zwart ding zat. Het bleek een videorecorder te zijn, die was gestolen uit een woning in Koudekerke. Op 6 februari zagen politiemen sen hem rondscharrelen op de Zwanenburgseweg, een plek waar in die tijd veel auto's wer den gekraakt. Hij werd gearres teerd nadat hij een portefeuille en een tas uit de auto had gesto len. „Als ik de laatste tijd met een tas door de stad loop, word ik door politie meteen tegen een muur gedrukt en kijken ze wat erin zit", klaagde hij. Hij vond dat de politie op die manier haar boekje te buiten ging. Bij een deel van de misdrijven assisteer de zijn vriendin hem. De rechtbank doet op 8 juli uit spraak. gen om een dialoog aan te gaan met het bestuur van de stichting bleken niets uit te halen. Ook in andere delen van de ge meente Middelburg, met name in Nieuw- en Sint Joosland, wa ren de bezwaren tegen de tariefs verhoging groot, maar daar bleef het bij protesten. In Sint Lau rens bleek echter genoeg animo te zijn om een alternatief in het leven te roepen. Enkele ouders offerden er een groot deel van de zomervakantie voor op, zodat al in augustus met 't Groentje kon worden gestart. De gemeente gaf een officieuze erkenning en een onderkomen werd gevonden in het wijkgebouw van de Stich ting Thuiszorg Walcheren aan de Noord weg. Vaste kracht De speelgroep is zowel op maan dag- als op vrijdagochtend ge opend. Er is een vaste gediplo meerde kracht aanwezig, terwijl de ouders bij toerbeurt op vrij willige basis meedraaien. Om dat 't Groentje een vereniging is en de ouders lid moeten worden als zij hun kind aanmelden, is de betrokkenheid groot. „We heb ben bijvoorbeeld van alle kan ten spullen gekregen, zodat het belangrijkste materiaal er nu staat", aldus voorzitter Karin Sturm. In maart heeft de gemeente Mid delburg 't Groentje officieel er kend, al betekent dat nog niet dat er ook financiële steun van die kant is te verwachten. „Dat is ook niet echt nodig", zegt Els Mesu, secretaris van de vereni ging. „Op dit moment kunnen wij onszelf goed bedruipen." Haar enige zorg is de continuï teit in het bestuur, omdat de kin deren van de bestuursleden de peuterzaal nu eenmaal snel ont groeien. „We hopen dat andere ouders die taken gaan overne men. Tot nu toe is iedereen heel enthousiast, dus daar zal het niet aan liggen." Feest Ter afsluiting van het eerste jaar van 't Groentje en om de officiële erkenning van de gemeente te vieren is het vandaag (zaterdag) tussen 10.00 en 12.00 uur groot feest in het speelgroepgebouw aan de Noordweg. De bestuurs leden zien het ook als een mooi moment, om de voorgeschiede nis als afgedaan te beschouwen. Els Mesu: „We hebben geen con tact met de Stichting Kinderop vang Middelburg, maar er is ook geen wrok. Met Hummelüus op zich hebben we zelfs nooit pro blemen gehad, integendeel. Maar wij hebben nu onze eigen weg gekozen en we zijn gewoon heel blij dat we dat initiatief heb ben doorgezet." Mevrouw Van Spaandonck (1) geeft de nieuwe boor aan SWOM-voorzitter T. F. C. Verduin (r) mevrouw W. Boom-Welters van het Ouderzegels-comité en banenpooler T. Koopmanschap kij ken toe. foto Ruben Oreel van onze verslaggever MIDDELBURG - Met een gift van 325 gulden steunt het Middelburgse comité van het Fonds Zomerzegels /Ouderenzegels dit jaar de 'hulpdienst' van de Stichting Welzijn Oude ren Middelburg (SWOM). Het geld wordt ge bruikt voor de aanschaf van een nieuwe boor machine. Mevrouw J. van Spaandonck van het comité overhandigde het bedrag vrijdag middag aan SWOM-voorzitter T. F. C. Ver duin. „Het is niet veel, maar wel uit een goed hart." Het is het tweedejaar dat de opbrengst van de Zomerzegels volledig ten goede komt aan de ouderen. Andere sociaal-culturele doelen zijn sinds vorig jaar aangewezen op andere fond sen. Dat het Ouderenzegels-resultaat dit keer niet meeviel, was volgens mevrouw Van Spaandonck te wijten aan de starre opstelling van de PTT, die verkoop van de zegels in haar kantoren niet langer toestaat. De comitéleden moesten daardoor uitwijken naar bijvoorbeeld supermarkten, waar de Middelburgers na hun boodschappen maar weinig interesse hadden in de zegels. Ook heeft het comité gedurende de zomermaanden te kampen met te weinig be schikbare vrijwilligers. De hulpdienst van de SWOM bestaat sinds no vember vorig jaar. Ouderen kunnen voor vijf gulden per uur klusjes in de woningen laten uitvoeren, zoals het repareren van een lekken de kraan, het aanbrengen van een plank of het verplaatsen van een schakelaar. De geringe fi nanciële bijdrage wordt gebruikt voor vergoe ding van de reiskosten en de aanschaf van ge reedschap. De werkzaamheden worden uitge voerd door banenpooler Theo Koopmanschap. De hulpdienst is nog niet echt ingeburgerd bij de senioren. Koopmanschap: „Ik kan er geen veertig uur per week mee vullen. Het heeft, denk ik, ook te maken met een soort gêne. Ik word meestal klusjesman genoemd en dat klinkt toch een beetje klungelig en het doet denken aan zwart werken. Toch ben ik al bijna aan mijn honderdste klus toe." De nieuwe boor komt hem goed van pas. „Ik heb wel een klop boor, maar daarmee kom je echt niet door een betonnen muur heen." 25 en 26 juni 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: R. M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. zon. 0.00-24.00 uur: F. A. van den Berg, Giessenburg 12 (Bossen- burg), tel. 65253. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: C.J.E.M. Albers, Bel- linkplein 3, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: P. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Gezondheidscen trum Middelburg-Zuid: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost- Souburg, tel. 01184-61630. zon. 0.00-24.00 uur: H. J. Roelof- sen, Stationsplein IA, tel. 01182-1308. Spreekuur 12,30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: R, van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: A. A. v. d. Male, Duinweg 59, Zoutelan de, tel. 01186-1282. Biggekerke en Meliskerke (art- HM Mini-expositie over vrouwen in techniek MIDDELBURG - Een mini-tentoonstelling over vrouwen in technische opleidingen en beroepen is van maandag 27 juni tot en met donderdag 14 juli te zien in de hal van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Het centrum Vakopleiding voor technische en administratieve beroepen houdt de expositie samen met het Zeeuws Netwerk Vrouwen en Meisjes in Techniek en verstrekt gedurende deze periode informatie over de verschillende opleidingen voor vrouwen in de techniek, die in Zeeland in september beginnen. sen Bouwense en Stutterhein vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutte heim, Beukelmanstraat 8, Meli kerke, tel. 01186-1760. Tandartsen: Walcheren: J. W. A. v. d. Heijde: Turfkaai 1, Middelburg, 01180-12738. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg, zat. 09.00-ma. 09,1) uur: M. de Jonge, p/a Gandt straat 5, tel. 16761. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: 01180-33803. Kleine huisdieren: E. v. d. Ai ker, Kanaalstraat 3, Oost-Soi burg, tel. 01184-60860. Spreekuur 11.00-12.00 en 17,01 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostki pelle': Oude Domburgseweg 33 te Oostkapelle, landbouwhul dieren tel. 01188-1443, gezc schapsdieren tel. 01188-2985. Dierenarts A. Meijns: Oostki pelseweg 12, Grijpskerke, t{ 01189-3060. Dierenartsenpraktijk Meliskei ke: R. Roskam, Kelderweg 1, t< 01189-2838. Apotheken: Middelburg: L. v. d. Boogen Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: Apotheek Singe Singel 9, tel. 12730. Wijkverpleging: Voor geheel Walcheren vi Alarmcentrale tel. 01184-11877 Zondag 26 juni 1994 Nederlands Hervormde Kerk. Aagtekerke 10 ds. De Bruyn, 19 ds. Boekesteijn; Arnemuiden 9.30 en 15 ds. Goudriaan; Bigge kerke 10 ds. Boekesteijn: Dom burg 10 ds. Blokland, 19 ds. Alle- wijn; Grijpskerke 10 ds. Den Braanker; Kleverskerke 9.30 dhr. Kley; Koudekerke 9.30 ds. De Haan; Meliskerke 10 ds. Ma- nuputty; Middelburg: Nieuwe Kerk 9.30 ds. Brakema; Tho maskapel 9.30 dhr. Murre; Koor kerk 9.30 dr. Bonck; Ontmoe- tingskerk 9.30 ds. Elseman; 11 ds. Blom, 18.30 ds. Vroeginde- weij; Eglise Wallonne 16.30 past. Chardard; Engelse Kerk 19 ds. Elseman: Nieuw- en Sint Joos land 10.30 dhr. Schouwenaar; Oostkapelle 10 ds. Den Hollan der (HA); Oost-Souburg: (Ka naalstraat) 9.30 ds. Woltering; Oranjeplein 9.30 mw. Laden- berg-Deij; De Zoute Viever 19 ds. Meijer; Ritthem 9 dhr. Schouwenaar; Serooskerke 14.30 ds. Faassen; Sint-Laurens 10 ds. Spanjer; Veere 9.30 ds. Hiensch; Vlissingen: St.-Ja- cobskerk 10 mw. Köther-Mid- delhoek; Johanneskerk 9.30 ds. Baas; Ter Reede 19 ds. Kalks- ma; Streekziekenhuis Walche ren 10 mw. ds. Rezelman; ver pleeghuis Der Boede 10.30 dhr. Simons; Open Hof 9.30 ds. De Bie; De Schaapskooi 9.30 ds. Genuit; Vrouwenpolder 11 ds. Hiensch; Westkapelle 9.30 evang. De Kam; Zoutelande 9.30 ds. v. d. Zwan. Gereformeerde Kerk. Arnemui den 9.30 en 19 ds. Mink; Gapinge 10 ds. Janse; Grijpskerke 10 ds. De Jonge, 19 dhr. Murre; Koude kerke 9.30 en 19 ds. Wijnands; Meliskerke 10 ds. Manuputty, 19 ds. De Bruijn; Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 ds. Polder man, 14.30 dhr. Trimpe; Oost- kerk 10 ds. Verweij (HD); Getui- geniskerk 9.30 ds. Meijer, 19 ds. Bakker; De Hoeksteen 9.30 ds. Rebel; Oostkapelle 10 en 15 ds. v. Dijke; Serooskerke 10 ds. Poppe; Sint-Laurens 10 ds. Dek ker, 19 ds. De Jonge; Veere 9.30 ds. Hiensch; Vlissingen: Petrus- kerk 9.30 ds. Glashouwer; Vrou wenpolder 10 dhr. v. Leerdam, 19 ds. Den Haan; Westkapelle 9.30 en 19.30 ds. Meijering. Gereformeerde Gemeente. Aag tekerke 9.30,14 en 19 leesdienst; Meliskerke 9.30,14.30 en 19 lees dienst; Middelburg-Centrum 9.30, 14 en 18.30 leesdienst; Mid delburg-Zuid 9.30 en 19 lees dienst, 14.30 ds. v. Stuyvenberg; Oostkapelle 9.30 en 15 lees dienst; Vlissingen 9.30 lees dienst, 15 (HD) ds. W. Harinck; Westkapelle 9.30, 14 en 18.30 leesdienst; Zoutelande 9.30 en 14.30 leesdienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg (Engelse Kerk) 9.30 en 17 ds. Janse. Gereformeerde Kerk Vrijge maaktMiddelburg 9.30 en 16.30 ds. De Snoo; Souburg en Vlissingen 9.30 en 16.30 ds. Geelhoed. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Middelburg 9.30 en 16.30 ds. Schenau; Vlissingen 9.30 leesdienst, 15 ds. Korving. Vereniging van Vrijzinnig Her vormden en Remonstranten. Middelburg (Koorkerk) 9.30 ds. Vonck. Evangelisch-Lutherse Gemeen te. Middelburg/Vlissingen 10 dhr. Cornet. Doopsgezinde Gemeente. Vlis singen 15 br. Vanhees. Hersteld Apost. Zendingsge meente. Vlissingen 10 en 17 dienst. Geredja Kristen Mahiku Sela tan di Belanda. Oost-Souburg 13 pdt. Waisapy; Koudekerke! oud. Siwabessy. Nieuw-Apostolische Kerk. W Souburg 9.30 en 17, woensdags dienst. Leger des Heils. Middelburg en 19 lt. Pippel; Vlissingen I kapt. Bijl. Anglicaanse Kerk. Vlissingei Oost (kapel zeemanshuis Sche depoort) 10.30 morning prayt en 19.30. holy communion. Zevendedags-Adventisten (a terdag). Vlissingen (Het Anke 9.30 ds. Sol; Middelburg (Doop; gezinde Kerk) 11 ds. Sol. Baptisten Gemeente. Middel burg 10 ds. Fabriek. Pinkstergemeente. Vlissinge 15.00 dienst. Middelburg 11.30 dienst. Evangelie Gemeente. Middel burg (De Wijngaard, LTS) 9.3 dhr. Helmus. Volle Evangelie Gemêente. Vlis singen/Berea 10 dienst; Arne muiden Immanuel 10 dienst. Het Apostolische Genootschap Vlissingen 9.30 uur, woe. 20 uur Gereformeerde Gemeente in Nt derland. Middelburg: Westa kerk 9.30,14 en 18.30 dienst. Vrije Evangelische Gemeenti Westkapelle 9.30 ds. Kruithl (HD). De kerk van Jezus Christus w de Heiligen der Laatste Dagen Vlissingen 10 dienst. Evang. Baptistengemeeit Middelburg 10 br. Lok. Volle Evangelie Bethel Keil Middelburg (geb. 't Zand) 1 dienst. Roopis-Katholieke Kerk. Mis delburg: (Petrus en Pauluskeri 10, zat. 17; De Hoeksteen 11.31 Souburg Martinuskerk 10; Vlis singen Lieve Vrouwekerk 9,31 zat. 19; Open Hof 11.15; Ter Res de zat. 15; Domburg (Badhuii weg) 10, zat. 19; Vrouwenpold! 10; Zoutelande 10, zat. 19; Ko» dekerke 10. Christelijk Centrum Zeeland. Vlissingen (Open Hof) 143 dienst. Rafaël Gemeenschap Eleos. Middelburg 9.30 dienst. Kinderweek Middelburg MIDDELBURG - De stïchtin Sociaal Kultureel Werk Middel burg (SKWM) houdt van maat dag 4 tot en met vrijdag 8 jul zomervakantieactiviteiten voor kinderen van vier I twaalf jaar. Kinderen kunnH op twee plekken in Middelbul meedoen aan een bouwspeel plaats, die in het teken s van indianen. Per speelplaat! worden de activiteiten ingf vuld. Kinderen kunnen in Midde burg-zuid terecht op het Meivel en in Nieuw-Middelburg op N speelterrein achter het wijkge bouw Het Trefpunt. De speel plaatsen zijn voor kinderen v vier tot en met zes jaar d£ geopend van 10 tot 12.30 uurö voor de oudere jeugd van 10 td 15 uur. Op de vrijdag is de bou» speelplaats voor alle kindere) geopend van 10 tot 12 uur. Hutten bouwen Tijdens de vakantieweek kuij nen kinderen op de bouwsped plaats meehelpen hun eigen ss menleving te maken door ondt meer hutten te bouwen, deel nemen aan sport en'spel enW uitgeven van een eigen krant Voor de zeven- tot twaalfjarigs is er een gratis busdienst naar* bouwspeelplaatsen. Voor de begeleiding van de acti viteiten zijn ongeveer tachw vrijwilligers nodig. Per dag w® den ongeveer vijfhonderd kinde ren verwacht. Het SKWM is ntf dringend op zoek naar jonger® ouder dan zestien jaar, die mf willen helpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16