Kameroen swingt bij doelpunten België betwist gele kaart Weber Javier Clemente vertrouwt op Julio Salinas Atletica en AV'56 naar districtsfinale WK-vignet op de enkel getatoeëerd V oetbalsupporters delirium en wanhoop sport 16 Zweden houdt punt over aan duel tegen Afrikanen: 2-2 M DINSDAG 21 JUNI 1994 PASADENA (ANP/RTR) - Vier jaar geleden was Kameroen de tropische verrassing op het we reldkampioenschap voetbal in Italië. De 'ontembare leeuwen' openden het toernooi met de overwinning op wereldkam pioen Argentinië (1-0) door de kopbal van Omam-Biyik, en twee rode kaarten. Pas in de kwartfinales werd de Afrikaan se ploeg uitgeschakeld door En geland (2-3). Kameroen voetbalde met het hart, spontaan, zocht het avon tuur en had in Roger Milla de ideale twaalfde man. De destijds 38-jarige spits scoorde bij vrijwel elke invalbeurt en introduceer de na elke treffer bij de hoekvlag de Milla-shuffle. Die heupwie gende dans keerde zondag twee keer terug in de Rose Bowl in Pa sadena. Kameroen scoorde twee keer tegen Zweden, maar de Scandinaviërs betaalden met gelijke munt terug, 2-2. Momenten Het duel in het warme Californië had zijn momenten. Na vijf mi nuten trapte Mbouh duidelijk na. Arbiter Tejada Noriega uit Peru toonde zich clement. Hij gaf geel waar rood op zijn plaats was. Drie minuten later kopte Ljung raak voor Zweden, 1-0. Zijn eerste doelpunt in het natio nale elftal in vijfjaar. De verde diger van Galatasaray profiteer de van de chaos in de Kameroen- se defensie waarbij de 39-jarige doelman Bell voorop ging. Bell debuteerde op het WK. In 1982 en '90 was hij er eveneens bij maar zat hij op de bank. Te gen Zweden verdedigde hij zijn doel op onnavolgbare wijze. Hij liet ballen los, kwam soms on verantwoord ver uit zijn doel, maar behoedde zijn ploeg voor een grotere achterstand en in de slotfase voor de nederlaag. In het laatste kwartier was Zweden vooral door de komst van Feye- noorder Larsson dichtbij de ze ge. Daarvoor had Kameroen na de vroege treffer van Ljung het ini tiatief overgenomen. Het had twintig minuten nodig om de or ganisatie in het hart van de de fensie op orde te brengen. Daar in stonden met Song (17), die zijn tweede interland speelde, en Kalla (19) twee tieners. Na die •periode zocht Kameroen het avontuur. Het viel onorthodox aan en bracht de oerdegelijke Zweedse ploeg in verlegenheid. De Scandinavische verdedigers begingen slordigheidjes, die de Afrikaanse aanvallers uitbuit ten. Cadeautjes „De doelpunten van Kame roen", stelde de Zweedse coach Svensson, „waren cadeautjes van mijn verdedigers." Hij had een excuus: de hitte. „Mijn spe lers hadden ontzettend veel last van de hitte. Het was de laatste dagen niet zo warm geweest. Dat brak de concentratie soms." In de 31e minuut vormde een slech te pass van de onopvallende In- gesson (PSV) de inleiding voor de gelijkmaker. Hij speelde te kort terug op Pa trick Andersson, die de bal ver loor aan Omam-Biyik. Deze stel de Embe in staat de bal in het net te lopen, 1-1. Tejada Noriega dacht aan buitenspel en keurde pas na overleg met grensrechter James uit Trinidad de treffer goed (1-1). De Kameroense spe lers hadden geen oog voor het ar bitral e overleg. Die 'shuffle-den' bij de hoekvlag, een show die de Amerikaanse toeschouwers in extase bracht. Kort na de pauze sloeg Omam- Biyik toe. Patrick Andersson verkeek zich op een verre pass van Song en de spits van het Franse Lens zette zijn ploeg op voorsprong, 2-1. „Die voor sprong hadden wij niet meer uit handen mogen geven", mopper de de Kameroense coach Mi chel. „Ik was tevreden over de mentaliteit van mijn spelers. Zij bleven vechten voor een goed re sultaat. Maar de gelijkmaker had niet mogen vallen." In de 60e minuut kwam Larsson in het veld voor Blomqvist, die verrassend de voorkeur kreeg boven Limpar. Met de komst van de Feyenoorder ging Zwe den directer spelen en werd de ploeg gevaarlijker. „Larsson werd slecht opgevangen", zag Michel. „Hij kreeg teveel vrij heid op het middenveld." Toch ontsnapte Zweden tien minuten later aan de derde Kameroense treffer. Omam-Biyik passeerde doel man Ravelli, maar liet de bal te ver van de schoen glijden om 3-1 in te tikken. Die meevaller inspi reerde de Zweden. Een vrije trap van Schwarz werd door Dahlin in de rebound in het doel getikt, nadat hij de bal met de hand had beroerd. Tejada Noriega stond er boven op en gaf de spits geel. Vijf minuten later maakte Dah lin toch gelijk. Een schot van Larsson van dertig meter spatte op de lat waarna Dahlin van dichtbij Bell passeerde, 2-2. Het was voor Svensson het sein Ingesson in te ruilen voor aan valler Kennet Andersson. De omzettingen deden de Zweedse ploeg goed. Michel bracht even eens twee verse krachten binnen de kaarsrechte lijnen, maar hield Milla op de bank. De 42-ja- rige aanvaller werd vier jaar ge leden in Italië een held. Ontving van president Biya de hoogste onderscheiding, meldde zich in januari op presidentieel verzoek bij de WK-selectie, maar bleek in de training nog te tembaar. Zoals heel Kameroen tegen Zwe den bij vlagen te gemakkelijk te temmen was. Zweden - Kameroen 2-2 (1-1). 8. Ljung 1-0, 31. Embe 1-1, 47. Omam- Biyik 1-2,75. Dahlin 2-2. Scheidsrech ter: Tejada Noriega (Per). Toeschou wers: 83.959. Gele kaart: Dahlin (Zwe), Mbouh-Mbouh (Kam). Zweden: Ravelli; Roland Nilsson, Bjorklund, Patrick Andersson en Ljung: Ingesson (76. Kennet Anders son). Thern, Schwarz en Blomqvist (60. Larsson); Dahlin en Brolin. Kameroen: Bell; Agbo. Kalla. Song en Tataw; Libih, Mbouh. Foe en Em be (81. Mouyeme); Mfede (87. Ma- bouang) en Oman-Biyik. Feyenoorder Henryk Larsson (midden) viert de gelijkmaker van Zweden. DAYTONA BEACH (AP) - België overweegt in beroep te gaan tegen de gele kaart die spits Josip Weber in de laatste minuut van de wedstrijd tegen Marokko kreeg uitgereikt. Weber raakte in de slotminuut los van zijn verdedigers en leek af te stevenen op een zekere goal toen hij door doelman Khalil Azmi op de grasmat werd gesmakt. Beide spelers raakten bij het inci dent gewond. Voor Weber was evenwel eerder door de grensrechter buitenspel gevlagd en hij kreeg geel omdat hij volgens scheidsrechter Jose Cadena uit Colombia het spel ten onrechte had voortgezet. De Belgische coach Paul van Himst zei een beroep te overwegen ge zien het omstreden karakter van dit oordeel. Herhalingen lieten zien dat Weber duidelijk niet buitenspel stond. Bovendien zei de spits het fluitje van de scheids eenvoudig niet gehoord te hebben. „De doelman had rood moeten krijgen", aldus Weber, wiens been gisteren in verband zat. De voorzitter van de Belgische voetbal bond Alain Courtois kondigde aan tegen een beroep te advise ren, omdat dit vermoedelijk weinig zal uithalen en alleen maar negatieve reacties zal oproepen. Spaanse bondscoach geniet van WK-circus van onze verslaggever Henri van der Steen CHICAGO - Het was een chaos met Braziliaanse allure. Spanje heeft één puntje en dat zal ver moedelijk na de wedstrijd te gen Duitsland niet anders zijn. Dus heeft Javier Clemente heel wal uit te leggen aan tientallen opgewonden Spaanse verslag gevers. Maar de kleinste bonds coach van het WK, zeven centi meters korter nog dan Berti Vogts, geniet van het circus. Clemente is controversieel. Hij mint het pandemonium, de schreeuwende polemiek, de agressieve ruzie. Hij heeft ruzie met Cruijff, maar... Cruijff niet met hem. Cruijff laat Clemente maar kletsen en doen, een dis cussie is zinloos volgens de Ne derlander. Clemente heeft negen spelers van Barcelona in zijn se lectie. die hij echter gewoon ver dedigend laat spelen, heel an ders dus dan bij Barcelona. Top punt van tegendraadsheid is Clementes keuze voor Julio Sali nas, reserve-spits bij Barcelona - vaste keuze in de nationale ploeg. Salinas is tevens de enige spits in de Spaanse selectie. Dus wordt er in Spanje al maan den heftig gedebatteerd of Cle mente wel goed bij zijn hoofd is. Simpson: niet schuldig aan dubbele moord LOS ANGELES (RTR) - De Ame rikaanse „football-Iegende" O.J. Simpson, die wordt be schuldigd van moord op zijn ex- vrouw en haar vriend, heeft gis teren verklaard onschuldig te zijn. Het was voor het eerst na zijn ar restatie vorige week vrijdag dat de 46-jarige oud-speler van de Buffalo Bills voor de rechter ver scheen. Simpson wordt ver dacht van moord op zijn ex- vrouw Nicole Brown Simpson (35) en Ronald Goldman (25). Beiden werden 12 juni voor hun woning in het exclusieve woon oord Brentwood doodgestoken. De vermoeid ogende Simpson zei „onschuldig" te zijn, nadat hij de tenlastelegging had aan gehoord. Hij kan, als de jury hem schuldig acht, de doodstraf krij gen of een gevangenisstraf van ten minste dertig jaar. De open bare aanklager zei dat Simpson de enige verdachte is. Simpson, die na zijn sportcar- rière als acteur en sportverslag gever werkzaam was, moest zich vrijdag bij de officier van justitie melden voor verhoor. Toen hij niet kwam opdagen, vaardigde het openbaar ministerie een ar restatiebevel uit. Nog geeft een kleine meerder heid hem het voordeel van de twijfel, omdat Clemente er in slaagde zich met Spanje te kwa lificeren voor het WK. Maar nu dreigt ook dit toernooi een fiasco te worden, zoals alle voorgaande WK's. Het leidde nog maar eens tot een fantastisch woordenspel tussen Clemente en zijn criticasters. -Een gelijkspel tegen Zuid-Ko- rea is een tegenvaller. Clemente: „Het is niet de hemel, maar ook niet de hel. De enige wedstrijd die nu nog telt is die tegen Bolivia. Tegen Duitsland mogen we verliezen. Zuid-Korea had ook wel geluk: Hierro raakte geblesseerd, Nadal kreeg rood." -Spanje speelde met één spits. Dat is toch te gek tegen Zuid-Ko rea! Clemente: „Nee hoor, ik wist hoe sterk Zuid-Korea is. Tegen Duitsland kunnen we wat aan vallender spelen. We mogen ver liezen." -Aanvallender? Er zit maar één spits in de selectie! Clemente: „Dat heb ik al 5000 keer uitgelegd." -Probeer het nog eens. Clemente: „We hebben ook vleu gelaanvallers. Het gaat erom of die alleen aanvallen of ook ver dedigen. Tegen Duitsland mo gen ze wat meer aanvallen." Bij persconferenties wordt wel vaker onzin gedebiteerd, maar Clemente produceert in elk ge val nog interessante onzin. Al kan het bizarre mannetje ook zo veel niét uitleggen. Dat van die ene spits bijvoorbeeld. n. -r; i Javier Clemente: „Salinas is lekker fris." Spanje heeft, al jaren een groot probleem voorin. De clubs schaf fen buitenlandse spitsen aan, het eigen talent blijft steken. In de Spaanse competitie kwamen afgelopen seizoen toch twee ta lenten bovendrijven: Carlos van Oviedo (20 goals) en Ciganda van Bilbao (17 goals); beiden werden echter gepasseerd voor het WK. Liever viel Clemente terug op zijn oud-pupil Salinas (uit hun gezamenlijke succestijd bij Atle- tic Bilbao), die in de kwalificatie zeven goals maakte in zeven wedstrijden. Tegen Zuid-Korea scoorde Salinas ook weer, wat hem meteen tot een unieke fi guur promoveerde. Salinas heeft nu op drie achtereenvolgende WK's gescoord; slechts acht an deren - onder wie Pele, Platini en Seeler - lukte dat. Lekker fris De wat stijve, niet erg techni sche Salinas zal het voor Cle mente moeten doen in de reste rende wedstrijden. Bij Barce lona speelde Salinas afgelopen seizoen niet één hele wedstrijd, wat Clemente juist een voordeel vindt. „Want Salinas is lekker fris." De vriendelijke Salinas zelf zegt al tijden hetzelfde op dezelfde vraag. Wat hij ervan vindt? Sali nas: „Ik ben blij met het vertrou wen van Clemente. Dat Cruijff me niet laat spelen heeft met de buitenlanders te maken. Barce lona is een topclub en de buiten landers zijn topspelers. Cruijff heeft kennelijk meer vertrouwen in hen. Gelukkig is Clemente er nog." Spanje zegt het hem allengs minder enthousiast na. Uitscha keling zal als een schande wor den ervaren, zeker ook omdat er onder Clemente dan wel wat ge wonnen is maar nooit met leuk voetbal. Dat wil Clemente ook nog wel een keer uitleggen. „Wat de mensen vinden, interesseert me niks. Ik wil winnen. En de kri tiek dat ik niet van technische spelers hou, is onzin. Ik hou van goeie voetballers, ze moeten al leen wel allemaal anderhalf uur lopen. Dat doen ze bij AC Milan ook. Of moet ik er Barcelona-AC Milan nog eens bijhalen?" Nee, dat hoefde niet. Hatelijkhe den over de Europa Cup-finale heeft Clemente al genoeg geuit richting Barcelona en Cruijff. Lang hoeft het niet te duren of Clemente krijgt ze zelf te verwer ken. In een nieuw pandimonium van Braziliaanse allure, vol schreeuwende polemiek en een korte, aggresieve ruzie. Dan is het over voor de kleinste en leuk ste aller bondscoaches bij het WK. van onze atletiekmedewerker DORDRECHT - De mannenteams van Atletica uit Vlissingen en AV'56 heb ben zich bij atletiekcompetitiewed- strijden in Dordrecht geplaatst voor de finale van district West II, op zon dag 11 september in Vlaardingen. De mannen van AV'56 wonnen in de tweede klasse hun poule voor Papen- drecht, Scheldesport en Deltasport. In de eerste klasse moest Atletica alleen Rotterdam Atletiek voorrang verlenen. De kogelstoters Ivan Beck met 15 me ter en 50 centimeter en Felix van der Meer met 12 meter 59 centimeter zorg den voor een dubbele overwinning en veel punten voor Atletica. Felix van der Meer werd bij het discuswerpen tweede met 39 meter en 56 centimeter. Emiel Roodenburg sprong met de polsstok 4 meter en 10 centimeter hoog, slechts tien centimeter onder zijn beste presta tie. Het verspringen van Roodenburg was met 6 meter en 54 centimeter goed voor de overwinning. Theo Rabout moest op de 5000 meter in de eindsprint alle zeilen bij zetten om in de laatste meters de winst zeker te stel len met 15.31.97. Roel van Laere van Scheldesport won in de tweede klasse verrassend het hoogspringen met 1 meter 90 centime ter. Peter Oele scoorde voor AV'56 een dubbele overwinning op de 100 meter in 11.70 en de 400 meter in 52.43. Clubge noot Kees Houtepen won de 110 meter horden in 17.37 en het kogelstoten met 10 meter en 88 centimeter. De derde man met een dubbele AV'56 overwin ning was Henk van den Berg: discus, 37.80 meter; speer 53 meter en 86 centi meter. Hans van der Griendt liep voor Scheldesport de 5000 meter zonder enige tegenstand van betekenis naar een scherpe 15.05.86. Een verzwakte vrouwenploeg van Atle tica bleef in de tweede klasse steken op een vierde plaats. Veterane Jopie Daane scoorde met twee tweede plaat- sen op de 800 meter en de 3000 meter bijna 1300 punten. De 800 meter ging voor Daane in 2.34.16 en op de 3000 me ter moest de Vlissingse met 10.55.96 Carry Oostveen net voor laten gaan. Daphne Jasperse (Atletica) won het verspringen met 5 meter en 8 centime ter. Resultaten Atletica-mannen eerste klasse: 100 meter 10. Ingmar Hofman, 11.84; 11, Mar tin Koppejan, 11.92. 400 meter; 2. Revelino Rijk, 50.75; 4. Richard van der Gaast, 51.56. 110 meter horden: 9. Revelino Rijk, 17.80; 10. Richard van der Gaast, 18.10. hoogspringen 3. Marco van Velzen, 1.75; polstok- hoogsprin gen: 2. Emiel Roodenburg, 4.10 discuswer pen 2. Felix van der Meer, 39.56. verspringen: I. Emiel Roodenburg, 6.54; 9. Walter Houtza ger, 5.93. kogelstoten: 1. Ivan Beck, 15.50; 2. Felix van der meer, 12.59 1500 meter 3. Pas cal Meerman, 4.02.11; 9. Sebastian Francke, 4 17.63. 5000 meter: 1 Theo Rabout. 15,31.97; II. Ron Dellenbeke, 16.51.61.hinkstap- sprin gen: 4. Walter Houtzager, 12.22. speerwerpen. 7. Martin Koppejan, 41,00 4x 100 meter esta fette, 3. Atletica, 44.16. Eindstand: 1. Rotterdam Atletiek. 14057; 2. Atletica, 13502; 3. Spark, 13100. Mannen tweede klasse: 100 meter 1. Peter Oele, AV'56, 11.70; 3 Tom van den Ouden, Deltasport, 12.22. 110 meter Horden: 1 Kees Houtepen, AV'56, 17.37; 3. George Valckx, Schedesport, 20.07; 4. Serge Schot, Delta sport, 20.89. hoogspringen: 1. Roel van Laere, Scheldesport, 1.90, 2 Serge Schot, Delta sport, 1.75; 5. Bram Hoogesteger, AV'56,1,50. verspringen: Roel van Laere, Scheldesport, 6.38; 4. Bram Hoogesteger, AV'56, 5.49; 5. Danny Duinhouwer, Deltasport. 5.44. Kogel stoten: 1. Kees Houtepen. AV'56, 10.88; 3. Danny Duinhouwer, Deltasport, 9.46; 6. Jan van de Berg, AV'56, 8 32. 5000 meter: 1. Hans van der Griendt, Scheldesport, 15.05 86; 2. Jan de Wüde, AV'56,16.25.50, 5. Alfred Stins, Deltasport. 17.14.82.400 meter 1, Peter Oele, AV'56, 52.43; 3. Patric van Quekelberge, Scheldesport. 55.73; 4. Robert Begeman, Del tasport, 56.05. discuswerpen: 1. Henk van den Berg, AV'56, 37.80; 2. Jos Geluk, Deltasport, 30.24; 5. Angelo van Goethem, Scheldesport, 17.14. speerwerpen: 1 Henk van den Berg, AV'56, 53.86; 3. Jos Geluk, Deltasport. 44 78, 5. George Valckx, Scheldesport, 28.18. 1500 meter: 2 Roland Munnikhof, AV'56, 4 20.72; 3. Patrick de Boevere, Schedesport, 4.30.60 4 x 100 meter estafette: 1. AV'56,46.21; 4. Schel desport, 49.37; 5. Deltasport, 51.51. Eindstand: 1 AV'56, 7364; 2. Papendrecht, 6862; 3.Scheldesport, 5990; 4. Deltasport, 5862. Resultaten Atletica-vrouwen tweede klas se: 4x 100 meter estafette: 3. Atletica, 57.23. 100 meter. 3. Daphne Jasperse, 13.65 400 me ter; 4. Linda Schuilwerve, 69 88. 800 meter: 2. Jopie Daane, 2.34.16. 3000 meter 2. Jopie Daane, 10.55.96 verspringen 1. Daphne Jas perse, 5.08. kogelstoten: 6, Lmda Schuilwer ve, 7.55. discuswerpen 4. Ester Holman, 23.68 speerwerpen: 5. Ester Hofman, 16 82. Eindstand: 1 Typhoon, 7130; 2. Parthenon, 6904; 3. Hercules. 5487 4 Atletica. 5096. /edere Hollandse jongen die ooit aan straatvoetbal gedaan heeft, had er één. Een idool, dat hij zich in beeldde te zijn, voor die ene minuut van glorie. Zo heb ben honderdduizenden jon getjes al tegen een bal of een blikje schoppend, gedacht dat zij Abe Lenstra, Johan Cruijff of Marco van Basten ivaren. Een tv-zender hier vroeg laatst een stel Amerikaanse voetballertjes wie hun idool zoas. Zij stonden met de mond vol tanden. Pelé? zei er één aarzelend. Kenden zij dan geen ster van het Ameri kaanse team, zo vroeg de in terviewer. Schaapachtig schudden de jochies het hoofd. Een Amerikaanse voetbal-ster? Nee, meneer. Het is de makke van het Amerikaanse voetbal. De zestien miljoen jonge voet ballertjes in Amerika heb ben geen idolen om zich aan te spiegelen. En zonder hel den als Michael Jordan, Ma gie Johnson of O.J. Simpson <o, nee, die mag even niet meer) zal het volgens velen met het Amerikaanse voet bal nooit echt iets worden. De spelers van het Ameri kaanse team zijn grote onbe kenden. Er is er slechts één die er uit springt. Met zijn 1.90 meter vaak letterlijk. Het is de 90 kilo zware, ro buuste, voorstopper Alexi Lalas. Op zijn zninst een op vallende verschijning in het Amerikaanse team, met zijn knalrode haar en zijn even lange sik. Je zou hem de Amerikaanse John de Wolf kunnen noe men. De schrik van veel aan vallers, keihard, en ook vol gens zijn medespelers een beetje 'loco', gek. „Alexi is de wildeman van het team", schreef een krant onlangs. Onvoorspelbaar, vaak one venwichtig. Die te vaak naar voren stormt en zijn verdedi gende taak vergeet. Maar zodra de partij voorbij is, zvordt hij als eerste door de media bestormd. Hij heeft altijd wel iets te zeggen, en als dat niet zo is dat levert hij zoel een goed plaatje op. Maar ook buiten het veld jj Alexi Lalas een aparte per soonlijkheid. Hij is in Ame rika bekender als popzan ger dan als nationaal voet baller. Met zijn rockgroep Gypsies' scheidde hij kort voor het WK zijn eerste CD af 'Woodland', met daarop het hitje 'Kicking Balls', Voor een interland speelde hij eerder dit jaar - a la Jim my Hendrickx in Woodstock- het Amerikaanse volkslied op zijn elektrische gitaar staande in voetbalplunje op de middenstip. 8 d® Bruljn Op zijn enkel heeft hij z_ Alexi Lalas het WK-logo la ten tatoeëren. In Italië 1: was hij er nog niet bij. „Ik zoas daar wel om te kijken. Maar ik heb vooral veel ge dronken, achter de vrouw tjes aangezeten en lol t trapt", zegt hij. „Ik had nooit gedacht dat ik ooit zelf o; het WK zou mogen meedoen. Gezueldig, toch?" Als enige ster van het team zijn er al mensen die in hem een rolmodel voor Amen- ka's voetbaljeugd zien. Een idool om te verheerlijken, dat hebben zij nodig. Hij is pas 24 en wellicht moeten de wilde haren er figuurlijki eerst af Jeetjeik een rol model? Da's heel wat hoor", zegt hij met een grijns. „Maar klinkt wel goed, hè?" WASHINGTON (GPD) - Het WK- voetbal confronteert de Ameri kanen met uitingen van suppor- tersgekte waar zij nog steeds van staan te kijken. De uitzin nige taferelen onder met name de Ierse en Noorse fans na de overwinningen op respectieve lijk Italië en Mexico blijven de Amerikanen verbazen. „Deli rium en wanhoop" stond giste ren in een grote kop in The Was hington Post boven foto's van als vikingen verklede Noren. Er is tot nog toe grote opluch ting over het uitblijven van sup- portergeweld. De Amerikaanse media hadden daar in de aan loop naar het WK vele pagina's over geschreven, maar alles is tot nu toe rustig verlopen. In Washington werden wel 26 men sen wegens ordeverstoring opge pakt, maar dat is normaal voor Amerikaanse begrippen. De doodmoe makende hitte blijkt de wildste Europese supporters er al gauw onder te krijgen. De kranten zijn opvallend te spreken over het peil van het voetbal, een sport die in de VS al gauw 'saai' wordt gevonden. „We zijn getrakteerd op opwin dende wedstrijden, hebben ge noten van een paar fraaie doel punten en hebben gezien hoe overbetaalde, verwende Ita liaanse sterren werden versla gen door Iers uithoudingsver mogen en kunde, waar de shir- tjestrekkende Baggio stapelgek van werd", schrijft de krant in een commentaar. Om er aan to te voegen. „Maar in tei ling tot de rest van de wereli geeft Amerika er geen snar om". De Amerikaanse kranten beste den dagelijks ongeveer twee pa gina's aan het WK, maar die to men pas achterin het sportka tem. De play-ofs in het basket ball en zeker ook de open Ameri kaanse golfkampioenschappei krijgen veel meer publiciteit Aan golf werden in de Postel The New York Times gisteren drie pagina's gewijd. Op de tr worden de urenlange strijden direct uitgezonden, gea nalyseerd en nabeschouwd. Na het laatste fluitsignaal van de WK-voetbalwedstrijden worden de uitzendingen meteen ge stopt. Opvallend was dat afgelopei weekeinde 5,6 miljoen Amerito nen naar de wedstrijd van de VS tegen Zwitserland (1-1) keken. Op de WK-finale van 1990 na i het hoogste aantal voor r voetbalwedstrijd in de VS, De aandacht voor de WK-duels in de kranten is vooral feitelijk Er wordt verslag gedaan van wat op het veld gebeurd, zonder al te veel beschouwing of beoorde ling. Wel worden, net als op tl de statistieken nauwkeurig bi] gehouden, zodat de kijker en ie zer weet dat België in het dus tegen Marokko 20 keer op bel doel had geschoten en de tegen standers 13 keer. 07.00-14.00 BRT 1: WK-Voetbal: och tendjournaal, overzicht van de vo rige speeldag en randinformatie. Het programma wordt elk half uur her haald. 09.00-11.00 EURO: WK voetbal: hoogtepunten. 12.30-13.00 EURO: WK special met reportages en informatie over het WK voetbal, inclusief het wedstrijd schema van vandaag. 12.40-14.18 Ned 1: WK Voetbal: Brazi- lië-Rusland. 12.45-13.15 RTL 4 Sport: Futbol mun- dial. 12.55-17.50 RTL 5: Sport: tennis Wim bledon, live-verslag 13.00-15.00 EURO: WK voetbal: hoogtepunten. 13.00-16.00 BBC 2: Tennis: recht streeks verslag van de Open Engelse kampioenschappen vanuit Wimble don. 13.00-18.45 RTL Wimbledon '94: rechtstreeks verslag van de Open En gelse tenniskampioenschappen van af Wimbledon. 13.15-13.45 RTL 4 Sport: Major Lea gue baseball, Amerikaans honkbal, 14.18-15.52 Ned 1: WK Voetbal: Ne- derland-Saudi-Arabië, 14.50-19.00 BBC 1: Wimbledon '94 rechtstreeks verslag van de Open En gelse tenniskampioenschappen. 17.00-17.30 BBC 2: Tennis: recht streeks verslag van de Open Engelse kampioenschappen vanuit Wimble don. 17.50-18.35 Did 2: WM-Studio Dallas WK-voetbalmagazine met, reporta ges, achtergronden en interviews. 18.00-18.25 Ned 3: WK Voetbal Nf derland-Saudi-Arabië, samenvat1 ting. 18.15-20.30 BRT 2: WK-Voetbal: AP gentinië-Griekenland, rechtstreeks. 18.25-20.30 Ned 3: WK Voetbal Ar- gentinie-Griekenland. 18.35-20.30 Did 2: WK voetbal: Argen- tinië-Griekenland, rechtstreeks. 18.45-19.10 RTLSport. 18.55-21.30 BBC 2: BBC 2: Ten» rechtstreeks verslag van de Open w gelse kampioenschappen van® Wimbledon. 21.00-23.15 EURO: WK voet» Hoogtepunten. I 21.15-21.30 Ned 3: Sportjournaal 21.15-21.45 BRT 2: Sport. 21.30-22.00 Super: Masters of the ga me magazine over Europese voe balclubs. J 21.30-00.00 Did 2: WK voetbal. DUi» land-Spanje, rechtstreeks. 21.45-23.50 BRT 2: WK-VoetW-j Duitsland-Spanje, rechtstreeks. I 21.55-00.00 Ned 3: WK Voet» Duitsland-Spanje, rechtsreeks slag. 22.00-22.30 RTL 5: Sport 22.30-22.55 BRT 1: Sport 23.15-23.45 EURO: Eurosportnews 23.25-00.25 BBC 1: Today don: tennis, Open Engelse K pioenschappen. Hoogtepunten 23.45-01.30~ EURO: WK Duitsland-Spanje. 00.25-03.30 BBC 1: WK Voetbal. garije-Nigeria, rechtstreeks. 01.10-01.35 Did 2: WM-Studio ban»_ WK-voetbalmagazine met een n schouwing van Duitsland-Sp») 01.25-03.20 BRT 2: WK-Voetbai. geria-Bulgarije, rechtstreeks 01.30-03.15 EURO: WK voetbal n s ria-Bulgarije. Niee- 01.30-03.25 Ned 3: WK Voetbal, m ria-Bulgarije, rechtstreeks. 01.35-03.30 Did 2: WK Voetbal- ria-Bulgarije, rechtstreeks,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 26