)ranje door het oog van de naald Oranje-legioen kopje onder in de massa irazilië niet gebukt onder favorietenrol Italianen trekken zich van kritiek niets aan Kort Amerikaans aston Taument profiteert vlak voor tijd van blunder keeper: 2-1 ust voor osip Weber WK voetbal in cijfers ipnze verslaggever flINGTON - Het Neder- elftal is gisteravond met schrik vrijgekomen. Door jlunder van Mohammed Al iyea, die als een pupillenkee- onder een voorzet van de Boer doorliep, kreeg •r Gaston Taument een te missen kopkans. Het le- Oranje een zwaarbevoch- tnnauwelijks verdiende 2-1- !0P. had bondscoach Dick icaat het voorspeld. „We jn", sprak hij zelfverze- Wellicht baseerde hij zijn spelling op de reeks oefen strijden tegen speeltuinelf- 1 in de aanloop naar het die het Nederlands elftal 'speels gemak won. Saudi- lië, het speeltje van de orijke prins Faisal bin Fahd, Oranje echter nauwelijks nte. Met eén spits (de 35-ja- Mohammed), vijf midden- jers en vier verdedigers werd zekerheid gekozen. Een cesvolle tactiek, want Oranje tgde er negentig minuten i nauwelijks in gevaarlijk het Saudische doel te ko- schttien minuten namen de idies, die al na dertig secon- via een kopbal van Moham- bijna succes hadden, ver send de leiding. Uit een vrije van Al Bishi kopte midden- Fuad Amin, die niet werd lekt, steenhard raak: 1-0. Die >r verlamde Oranje. De or- jatie deugde niet en passes imen zelden aan. Ook achter- de onzekerheid in het si, Vooral bij Ulrich van Gob- ie grossierde in fouten en een onnodige gele kaart ige kans een van de weinige rushes de geïsoleerd staande Mare mars, kwam Oranjes enige speelde kans voor rust. Ro de Boer kreeg uit de voorzet Overmars de bal op een pre- leerblaadje, omdat een ver ger in de fout ging. Alleen :doelman Al Deayea deed de wat hij meestal doet in der- ;e situaties: missen. Het wat hij raakte, was het van de Saudische sluit- minuten na rust trok Oranje saken recht. Wim Jonk, tot onzichtbaar, haalde vanaf meter verwoestend uit. Doelman Al Deayea had het na kijken: 1-1. Na de gelijkmaker trok Saudië-Arabië zich terug en mocht Oranje het initiatief ne men. Veel leverde dat niet op. De gevaarlijkste kans kreeg nota bene invaller Al Helwah, die achttien minuten voor tijd door een fout van Koeman van dicht bij kon inschieten. De Goey red de. In de slotfase mocht Peter van Vossen Brian Roy aflossen, maar voor de uit Zierikzee af komstige Ajacied was de tijd te kort om zich te onderscheiden. Een gelijkspel leek de uitkomst, maar de blunder van Al Deayea bood Taument de kans Oranje van een blamage te redden. „Een lekkere beloning", vond de spits. Nederland-Saudi-Arabië 2-1 (0-1). 18 Fuad Amin 0-1. 50 Wim Jonk 1-1, 86. Gaston Taument 2-1. Scheidsrechter: Diaz Vega (Spanje) Aantal toeschouwers: 50 000; Gele kaarten: Al Dosari, Al Jawad, Amin (Saudi-Arabie); Van Gobbel, Frank de Boer (Nederland). Nederland: De Goey; Frank de Boer, Koeman, Van Gobbel; Rijkaard, Jonk, Bergkamp, Wouters; Over mars (58. Taument), Ronald de Boer, Roy (81. Van Vossen). Saudi-Arabie: Al Deayea; Al Dosari, Al Chlaiwi, Madani, Al Jawad; Amin, Al Bishi, Owairan (69. Saleh), Al Mu- wallid, Jebreen; Mohammed (45. Al Helwah). Ulrich van Gobbel (14) in duel met Majed Mohammed. WASHINGTON (ANP) - Het Oranje-legioen is in Was hington kopje onder gegaan in de massa. De Ameri kaanse hoofdstad is zo onmetelijk groot en heeft zo ontzettend veel bezienswaardigheden, dat de 8000 Nederlandse supporters elkaar amper konden vin den in dat doolhof. Pas enkele uren voor de aftrap van Nederland - Saudi-Arabië troffen de fans elkaar op weg naar het RFK-stadion, waar van dat moment het Hollandse carnaval pas goed losbarstte. „In Orlando zal dat anders zijn. Weliswaar stikt het daar van de attractieparken, maar op de wedstrijddag zelf trekt de hele Nederlandse aanhang ongetwijfeld al vroeg naar het centrum. Dat is veel kleiner dan in Was hington. De supporters vinden elkaar daar veel ge makkelijker", verwacht Eddy Lassche. De delegatieleider van de Nederlandse politie die in Washington en Orlando de Amerikaanse autoriteiten assisteert bij de opvang en begeleiding van het Oranj e- legioen, had zelf ook moeite de supporters te traceren. „Washington is natuurlijk een stad die aanspreekt. De gemiddelde supporter komt daar ook niet dagelijks. Vandaar dat de meesten de ochtend en het begin van de middag hebben gebruikt om als echte toeristen be zienswaardigheden, zoals het Witte Huis en de be graafplaats van Kennedy te bezoeken. Daar was het behoorlijk druk en hoorde je overwegend Nederlands praten." Geen wanklank De Amerikaanse politie had dan ook geen last van de Nederlandse supporters. „Er is nog geen wanklank ge vallen", meldde Lassche opgewekt toen de stroom naar het RFK-stadion ongeveer drie uur voor het be gin van de wedstrijd langzaam op gang kwam. „Ook de afgelopen dagen niet. De Mexicanen en de Noren domineerden uitgaanscentra als Georgetown en Adams Morgan. De meeste Nederlanders bleven ge woon in de buurt van het hotel. Wellicht toch wat afge schrikt door alle verhalen over de inderdaad hoge mis daadcijfers in Washington. Dat zal straks na de wed strijd anders zijn. Dan verwachten wij toch dat als Ne derland wint de Oranje-supporters daar het straat beeld bepalen. Het is dus nog veel te vroeg om de vlag al uit te hangen. Dat kan pas zodra vrijwel alle suppor ters weer braaf in hun mandje op de hotelkamer lig gen." Positief De Nederlandse politiedelegatie is tot nu toe redelijk positief over de samenwerking met de Amerikaanse collega's. Het aanvankelijke cynisme na het teleur stellende besluit van de autoriteiten in Washington en Orlando dat slechts behoefte was aan bijstand van drie Nederlandse politiemensen, is verdwenen. ,,We vinden toch een heleboel adviezen die we de Amerika nen de laatste maanden hebben gegeven terug in hun draaiboek voor de opvang en begeleiding van de sup porters", stelt Lassche vast. „Natuurlijk moeten we afwachten hoe de politie reageert als het legioen straks echt met duizenden tegelijk vervroegd carna val gaat vieren, maar gezien de ervaringen met de Noorse en Mexicaanse supporters overheerst bij ons een positief gevoel." mn kansloos tegen dartele Zuidamerikanen: 2-0 FRANCISCO (ANP) - Bra- heeft zijn favorietenrol ïluigend bevestigd. De ikke Russen waren gisteren het uitverkochte (81.200) fflford Stadium geen partij Romario en consorten, 2-0. vroegere PSV'er eiste in het leen hoofdrol voor zich op. ;e in de eerste helft de siingstreffer en kreeg na de i terecht een strafschop. Rai Me niet. De Brazilianen be dden tegen Rusland niet tot uiterste te gaan. Met iets zorgvuldigheid had de ffoudige wereldkampioen de Europeanen vernederd. De iele Zuidamerikanen lieten ie tweede helft zeker drie op- egde kansen glippen. Bebeto keer, Romario een keer. 'spektakel vergoedde echter Ivoor de talrijke Brazilianen tribunes. wste kansen kwamen snel. den minuten stuurde Bebeto oario de vrije ruimte in. De Svan Barcelona talmde ech- waardoor twee Russische iedigers hem de bal konden fetelen. Een minuut later o de mogelijkheid op 'Openingstreffer liggen. Van UNDO (ANP/SID) - josip t Joske voor de Belgen, twee dagen rust houden. Kroaat met Belgisch pas- Wiep in de wedstrijd tegen "kko (1-0) een knieblessure werd diep in de tweede "inbuitenspelpositie onder- ■otiaald door de Marokkaan doelman Chalil Azmi. De ®an werd per brancard van jsld gedragen en vervangen. wedstrijd liep hij op eigen naar de spelersbus. Hij tgde over lichte hoofdpijn. *r hield een bloeduitstor- laan de knie over aan het in- plus een gele kaart. Hij j dagen niet kunnen trai- I Degryse zal voorlopig §ePast trainen. De aanvoer- "eP een lichte liesblessure j^pe Albert maakt tegen Ne- zijn rentree in het Bel- dftal. De voorstopper mis eerste wedstrijd door een Nilis maakt vermoe- Plaats voor de verdediger, ^onderd Belgische suppor- ™ben na het duel tegen }kko medische hulp moeten J*h- Het was tijdens de j^jd in de Citrus Bowl in 38 graden. Drie Belgen een nacht in het zie- «dsdoor. zes meter joeg hij het leer, na een pass van Jorginho, in vrije posi tie over het doel van Charin. De Russen doken na een kwartier voor het doel van Taffarel op. Het schot van Tsymbalar was echter te zwak om de doelman te verontrusten. Romario Brazilië was veel sterker, zocht naar openingen in de gegroe peerde Russische verdediging die allengs dolgedraaid raakte. De Zuidamerikaanse acties wa ren oogstrelend, maar aanvan kelijk weinig doeltreffend, zoals een van Romario die over het doel schoot. Het duurde tot de 26e minuut voordat de Brazilia nen succesvol waren. Van de lin kerkant nam Bebeto een hoek schop. In een flits verraste Ro mario zijn bewaker Ternavski. Met een subtiele beweging schoot hij de bal in het doel, 1-0. Vier minuten later ontsnapten de Russen aan een grotere ach terstand. Opnieuw was Romario aan de aandacht van Ternavski ontglipt. De verdediger van Spartak Moskou trok aan het shirt van de kwikzilverige spits, die uit balans raakte. Straf schop, zo leek het. Scheidsrech ter Lim Kee Chong uit Mauritius dacht er anders over. Acht minuten na de hervatting lukte het Romario wel een straf schop uit te lokken. De ex- PSV'er passeerde eerst Koeznet- sov, sprintte het zestienmeter gebied in. Ternavski maakte een sliding, raakte het been van Ro mario. Deze liet zich keurig val len; strafschop oordeelde de scheidsrechter dit keer. Midden velder Rai maakte geen fout, 2-0. Even later kon Romario met zijn hoofd te weinig kracht zetten achter een voorzet van Bebeto. De snoekduik was fraai, maar de kopbal te zwak om Charin te ver ontrusten. Na de tweede Braziliaanse tref fer verving de Russische bonds coach de zwak spelende Joeran voor Salenko. Twintig minuten later verdween ook Ratsjenko naar de kleedkamer. Hij werd vervangen door middenvelder Borodjoek. Het had weinig effect op het statische spel van de Rus sen. De acties van de Brazilia nen waren veel fraaier, sneller en gevaarlijk. Alleen de afwerking was nog niet voldoende. Bebeto knalde tegen Charin, Romario passeerde de Russische doel man, maar niet de lijn. Rusland ta Romario (rechts) geniet van het doelpunt, waarmee hij Brazilië op 1-0 heeft gezet. bleef een afgang bespaard, maar Brazilië bevestigde zijn rol als kandidaat voor de wereldtitel. Zonder tot het uiterste te zijn ge gaan. Brazilië - Rusland 2-0 (1-0). 27. Roma rio 1-0, 53. Rai 2-0 (strafschop), Scheidsrechter: Lim Kee Chong (Mau). Toeschouwers: 81.000 (uitver kocht). Gele kaart: Chlestov, Nikifo- rov, Koeznetsov (Rusland) Brazilië: Taffarel; Jorginho, Ricardo Rocha (73. Aldair), Marcio Santos en Leonardo: Dunga (83. Mazinho), Mauro Silva, Rai en Zinho; Romario en Bebeto. Rusland Charin; Nikiforov. Koez netsov, Gorloekovitsj en Ternavski; Chlestov, Karpin. Pjatnitski en Tsymbalar; Ratsjenko (.75. Borod joek) en Joeran (55. Salenko). Charlton eist drinkpauzes NEW YORK - Jacky Charlton heeft een formele klacht inge diend bij de FIFA. De Ierse bondscoach vreest uitdroging van zijn spelers indien de fede ratie de regels van de water voorziening tijdens de wedstrij den niet versoepelt. Vijf Ierse spelers waren tegen Italië in de tweede helft niet in staat te drinken. Charlton wil de wedstrijden in elke helft twee keer tien seconden onderbreken om spelers te laten drinken. Zijn spits Coyne kon geen urine pro duceren voor de dopingtest en dronk zoveel water dat hij er ziek van werd. van onze verslaggever Gert van Dijk NEW YORK - Heel Italië heeft ge schokt gereageerd op de pijnlijke 1-0 nederlaag tegen Ierland. Bondscoach Arrigo Sacchi en zijn spelers zijn gena deloos op de pijnbank gelegd. De me dia spraken zelfs van een ramp. Alle spelers zijn op de hoogte van de bijten de kritieken. Ze leven op voet van oor log met de Italiaanse pers, maar besef fen tegelijkertijd dat ze zelf verant woordelijk zijn voor alle ellende. „Als speler van het Italiaanse elftal weetje datje keihard wordt aangepakt na een nederlaag. Natuurlijk maakt het ons boos als er zo negatief over ons wordt geschreven. Maar we proberen ons niks van alle kritiek aan te trekken. We moeten positief blijven denken. Dat is heel belangrijk, anders gaan we zelf misschien ook nog geloven dat we don derdag tegen de Noren geen schijn van kans hebben", aldus Paolo Maldini, de stijlvolle verdediger van AC Milan. Maldini meldde zich gisteren samen met Roberto Baggio, Alessandro Cos- tacurta en Mauro Tassotti voor de ver plichte dagelijkse persconferentie op het fraaie sportcomplex van de The Pingry School in Martinsville, een dorp je op een goed uur rijden van het cen trum van New York. In die landelijke omgeving bereidt het team van Arrigo Sacchi zich voor op de WK-duels in het Giants Stadium. Het kwartet is goed gemutst. Een knipoogje hier en een schouderklopje daar, het verzamelde Italiaanse persleger wordt ontspannen tegemoet getreden. De vier doen in ie der geval hun uiterste best om de scho ne schijn op te houden. En zijn ook be reid om iedereen te woord te staan. Van een persboycot zoals op het WK in 1982 is in de verste verte geen sprake. Roberto Baggio is binnen luttele secon den geheel aan het oog onttrokken. Ie dereen wil weten of zijn enkelblessure al genezen is en of hij Noorwegen-Mexico zondagavond op televisie heeft gezien. De sterspeler van Juventus en het Ita liaanse team knikt twee keer minzaam. „Mijn enkel is nog wel een beetje pijn lijk, maar ik kan zeker tegen Noorwe gen spelen. Die ploeg heeft me niet ver rast tegen Mexico. We wisten wel hoe ze ongeveer zouden spelen. Noorwegen is vergelijkbaar met Ierland, de ploeg kan erg goed verdedigen. Ik hoop dat ons lesje hebben geleerd van het verlies te gen de Ieren. En eerlijk gezegd twijfel ik daar niet aan." Baggio laat nimmer het achterste van zijn tong zien. En slentert na een minuut of tien weer nonchalant naar buiten. Paolo Maldini gaat wat uitgebreider op alle vragen in. Opvallend is dat in bijna al zijn antwoorden het woord 'positief doorklinkt. Over de sfeer in het Ita liaanse kamp: „We zijn op dit moment beslist niet aangeslagen. Dat is ook ner gens voor nodig. We moeten nog tegen Noorwegen en Mexico voetballen. Die wedstrijden kunnen we alleen winnen als we positief blijven denken. Positieve energie is het enige wat we kunnen ge bruiken. Sommige journalisten hebben ons misschien wel afgeschreven, maar dat is toch te voorbarig. We moeten ge woon winnen van de Noren, we kunnen ons geen nieuwe nederlaag meer per mitteren." De verdediger van AC Milan weet zeker dat bondscoach Sacchi zijn conclusies zal trekken uit de pijnlijke nederlaag te gen Ierland. „Het lijkt me voor de hand liggen dat hij het elftal op één of twee plaatsen zal wijzigen. Maar je hoeft aan mij niet te vragen welke jongens wel of niet moeten spelen. Daar heb ik geluk kig geen verstand. Die beslissing ligt bij Sacchi. Hij is per slot van rekening de bondscoach." Groep A Stand: Roemenie 1 1 VS 10 10 0 0 3 3-1 1-1 1 1 1-1 Zwitserland 1 0 Colombia 10 0 10 1-3 Programma: 22 juni Roemenië - ZwitserlandVerenigde Staten - Colombia. Groep B: Kameroen-Zweden 0- 0. Stand: Brazilië 1 1 0 0 3 2-0 Kameroen 10 10 12-2 Zweden 10 10 12-2 Rusland 1 0 0 1 0 0-2 Programma: 24 juniBrazilië- Kameroen, 25 juni: Zweden-Rus- land. Groep C Stand: Duitsland 1 1 0 0 3 1-0 Spanje 10 10 12-2 Zuid-Korea Bolivia Programma21 juni: Duitsland- Spanje, 23 juni Bolivia-Zuid- Korea Groep I) Stand: Argentinië 0 0 0 0 0 0-0 Griekenl. 0 0 0 0 0 0-0 Nigeria 0 0 0 0 0 0-0 Bulgarije 0 0 0 0 0 0-0 Programma: 21 juni: Argenti- nië-Griekenland, Nigeria-Bulga- rije Groep E Stand: Ierland Noorwegen Italië Mexico 0 1 0 1 1 0 0 3 1-0 0 0 3 1-0 1 0 0 1 0 0 1 0 0-1 Programma: 23 juniItalië - Noorivegen, 24 juni: Mexico - Ier land Groep F: Nederland-Saudi-Ara bië 2-1. Stand: Nederland 1 1 0 0 3 2-1 België 1 1 0 0 3 1-0 S-Arabië 10 0 10 1-2 Marokko 1 0 0 1 0 0-1 Programma 25 juni Neder- land-België, Saudi-Arabie-Ma- rokko. Topscorers 1. Raducioiu (Roe) 2. 2. Romario (Brai, Rai (Bra), Bregy (Zwii, Dahlin (Zwei, Degryse (Bel), Em- be (Kam), Goicoechea (Spai. Ha- gi (Roei, Hong Myung Bo (ZKoi, Houghton (Ier), Klinsmann (Duii, Ljung (Zwei, Omam-Biyik (Kam), Rekdal (Nooi, Salinas (Spai. Seo Jung Won (ZKoi, Va lencia (Col), Wynalda (VSti, Tau ment (Ned), Jonk (Nedi, Amin Saudi-Arabië 11 Gele kaarten Belgie (2): Grun, Weber Bolivia (4): Soria, Baldivieso, Borja, Quinteros. Colombia (3): Herrera. Valderra- ma, Alvarez. Duitsland (2): Kohier, Möller. Ierland (3): Phelan, Coyne, Ir win. Italië (1): Signori. Kameroen (1): Mbouh-Mbouh Marokko (3): Naybet, Daoudi, Azzouzi. Mexico (I): Suarez. Noorwegen (2): Haaiand, Leon- hardsen. Roemenië (1): Raducioiu. Rusland (3): Chlestov. Nikiforov, Koeznetsov Spanje (2): Luis Enrique, Cami- nero. Verenigde Staten (I): Harkes. Zuid-Korea (2): Kim Yoo Sung, Choi Young II. Zweden (1): Dahlin Zwitserland (2): Herr, Subiat. Na de achtste finale vervallen deze gele kaarten. Rode kaarten: Bolivia (1): Etcheverri. Spanje (1): Nadal Alan Rothenberg, voorzitter van het organisatiecomité, is tot dusver zeer tevreden over het verloop van „zijn" WK. „Het loopt perfect. Slechts de hitte vormt een minpuntje. De lieve God had het een paar graden minder warm kunnen maken." De Amerikaanse media verweet hij op een persconferentie in de aanloop naar het toernooi te veel aandacht te hebben besteed aan supportersrellen. Een complete misvatting. Er zijn nog geen relletjes geweest. De sfeer in de stadions had niet beter kunnen zijn." Zubizarreta neemt weer plaats onder de lat van het Spaanse doel. Hij was voor het duel tegen Zuid-Korea ge schorst en werd vervangen door Canizares. Tegen Duitsland is 'Zubi' van de partij. Rudi Vóller krijgt zijn kans op dit WK. Alleen weet bonds coach Vogts nog niet in welke ivedstrijd. De 34-jarige Vóller heeft begrip voor het standpunt van zijn baas, maar kan niet goed overweg met de situatie. „Ik heb nooit op de bank geze ten. Het is moeilijker dan ik dacht." Bijna 400 Ierse voetbalfans zijn bedrogen door een reisbu reau en moeten nu maar zien wat zij nog van hun WK-trip ma ken. De Ieren hadden geboekt bij het Londense reisbureau Sportex. De directeuren Paul Mills en Roy Price hielpen 78 Ie ren in Saugus, Massachusetts, aan hotelkamers. Kort daarna verdwenen Mills en Price, zon der de supporters de beloofde toegangskaarten te verschaffen. Verderop in Florida hadden 300 Ieren die met Sportex op reis waren eveneens geen kaartjes, maar ook geen hotel. Na een on derzoek va?i de politie kon Mills worden aangehouden in een ho tel in New York. Chinese voetballiefhebbers mogen best naar het WK kijken, als zij hun televisie maar zacht zetten en niet luidkeels „Goal!" roepen. Het Volksdagblad, de krant van de communistische partij, gaf dat advies gisteren op de voorpagina. Miljoenen Chi nezen kijken dagelijks naar de WK-ivedstrijden, die door het tijdsverschil met de VS meestal 's nachts worden uitgezondeii. „Zet het geluid niet te hard. Als u een mooi doelpunt ziet, beheers uw gevoelens dan. Begin niet luid te schreeuwen of te klap pen", aldus de krant in het com mentaar tegen burengerucht. De Chinese overheid is bang dat veel Chinezen door 's nachts te kijken slaap tekort komen en daardoor hun werk niet goed meer doen. „U moet extra waak zaam zijn dat er geen ongeluk ken gebeuren door slaapge- brek", zei het Volksdagblad. De Amerikaanse ziener Fran Baskerville, ook actief als spo- kenjaagster en zingende psy chiater, heeft voorspeld dat een land met oranje-rode kleuren op de tenues ivereldkampioen gaat worden. Volgens de schrijfster van de bestsellers „Heb je een geest in je kamer?" en „De ruim teschepen zijn geland" ivordt de voor haar onbekende Dennis Bergkamp dé ster van het toer nooi. „Hij kan fantastisch voet- ballen. maar heeft dat de laatste tijd niet kunnen tonen." Twee leden van de Roemeen se groep, die vorige week vrijdag deelnam aan de openingscere monie van het WK, zijn bij een auto-ongeluk om het leven geko men. Vijf anderen raakten ge loond. Het ongeluk gebeurde za terdag op de snelweg tussen Chi cago en Detroit. De bus, die de groep vervoerde, kreeg een klapband en raakte van de weg. De slachtoffers waren de chef van de culturele afdeling van het ministerie van binnenlandse zaken en diens tolk. De Zwitserse spits Adrian Knup is hersteld van zijn knie blessure en kan morgen in het duel met Roemenië gewoon mee doen. De speler van VJb Stutt gart miste de eerste wedstrijd van zijn land tegen de Verenigde Staten (1-1). De Marokkaanse keeper Khalil Azmi, die zondag twee mi nuten voor het einde van de wed strijd tegen België van het veld moest na een botsing met Weber, blijkt een lichte hersenschud ding te hebben. De 29-jarige Ma rokkaan kan zaterdag tegen Saudi-Arabië geivoon meespe len. One-man-show van Mara- dona. De eerste openbare trai ning van Argentinië werd maan dag in het Foxboro-stadion van Boston een show van Maradona. Liefst 300 vertegenwoordigers van de media hadden zich rond Pluisjeverzameld. Demon stratief trok de 33-jarige Argen tijn zijn shirt omhoog om de jour nalisten te overtuigen dat geen grammetje vet meer aan zijn lijf zat. Het voormalige „propje" toonde een atletische body. Schoon aan de haak weegt hij 24 uur voor de confrontatie met Griekenland in Groep D 74 kilo gram. Twee minder dan vier jaar geleden in Italië. De afgelo pen twee maanden raakie Ma radona, die in de Verenigde Sta ten aan zijn vierde WK-toernooi begint, 14 kilogram kwijt. Vermoeide fan bezwijkt aan hartaanval MACAO (AP) - De 37-jarige eige naar van een koffieshop in de Portugese kolonie Macao is aan een hartaanval bezweken die vermoedelijk het gevolg was van het feit dat de man dodelijk vermoeid was na twee nachten te zijn opgebleven om naar het WK-voetbal te kunnen kijken. Volgens zijn echtgenote stortte de man zondag in elkaar toen hij klanten hielp in zijn koffieshop. Hij had toen twee dagen 's nachts televisie gekeken en overdag in zijn koffieshop ge werkt. Wegens het tijdsverschil vinden in Macao de wedstrijden tussen half twaalf 's avonds en half acht 's morgens plaats. V oetgangersbr ug stadion ingestort STANFORD (AP) - Een voetgan gersbrug die speciaal in het Stanford Stadion in Californië was gebouwd met het oog op het WK-voetbal, heeft het gisteren begeven toen zij door een vuil nisauto werd aangereden. De brug stortte ineen, maar er vielen geen slachtoffers. Het in cident had ongeveer drie en een half uur plaats voor de aftrap van de wedstrijd Brazilië-Rus- land, de eerste van vier wedstrij den die in Stanford worden ge speeld. De ingestorte brug blokkeerde een toegangsweg naar het sta dion. Het gebied werd afgezet en het verkeer omgeleid. Voor de wedstrijd van maandag werden 90.000 fans in het stadion ver wacht. Het speciale WK-klus- senteam werd ingezet om te pro beren de brug te repareren. Au toriteiten zeiden geen proble men door het voorval te ver wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 15