beerman stopt bij Patrijzen Nederlandse successen in de Midi Libre ieen verrassingen in de trijd om het /K-tennis Korfbalster Astrid Koole kiest voor PKC f(liner zwicht voor telefonische dreigementen Ster Kafelnikov blijft rijzen: zege op Courier „We willen Anton Meerman niet kwijtraken, maar er doet zich iets voor, waarop we geen vat hebben. Volgende week gaan we kijken of we toch een oplossing kunnen vinden." Meerman beseft dat Patrijzen opnieuw op een negatieve ma nier in de publicitiet komt. Eer- e verslaggever DöELBURG - Anton Meer- j (41) is gestopt als trainer voetbalvereniging Patrij- uit 's-Heerenhoek. De fami- tan de Middelburger is de wc maanden herhaaldelijk fonisch bedreigd, hoogst- irschijnlijk door een aan- jer van Patrijzen. Meerman II vorige week het bestuur de club uit de zondag-der- lasse meegedeeld met on- Idellijke ingang te stoppen, ben nog steeds gek van het Hetje, maar mijn gezin is be dijker." telefoon terreur begon op 14 J toen Patrijzen een uitwed- ijd tegen Alliance speelde. De iw van Meerman werd toen Jd door iemand die zich niet énd wilde maken. „In eerste antie had ik geen enkel idee hoek de telefoontjes maar het bleek dat de ér bijzonder goed geinfor- trd was over de gebeurtenis bij de eerste selectie van Pa sen. Ik ben er bijna zeker van er een bekende bij Pa sen is." [rman kan aan de hand van schillende voorbeelden be ien dat de beller veel wist van eilen en zeilen van de voet- loeg. Zo werd er altijd ge- wanneer Anton Meerman j thuis was. „Aan het eind het seizoen was ons tweede (omgeploegd. We trainden op onregelmatige tijden, srwist de beller van, want hij toch steeds op het juiste nenttoe te slaan." dreigingen van de telefoontjes liep Van kleine pesterijtjes regelrechte bedreigingen idedood. „Mijn vrouw kon er een gegeven moment niet tegen. Daarom was er iréén keus. Kijk als ik alleen zou ik er niets om geven, lar in dit geval moet er rust in gezin komen." 1 alleen Anton Meerman, ir ook Patrijzen Voelt zich slachtoffer van één of andere loot'. Aanvoerder Henk van Brink: „Voor zover ik weet, ïurt iedereen in de selectie ïbeurtenissen. De sfeer is al- goed geweest, zeker aan het li van het seizoen toen we ge- wheel goed speelden." istrijdsecretaris Adrie Raas tent de hele affaire, maar Tisor en bestuurslid Willem jonge speelt wel open kaart: tliard ook al winnaar in Zwitserland der werd scheidsrechter Van der Linden uit Goes telefonisch be dreigd na de tumultueus verlo pen thuiswedstrijd tegen Boei- meer. Verder kreeg de club een boete opgelegd en werden en kele bestuursleden geschorst na het beledigingen van de leids man. „Dit is geen reclame voor de club, maar het vervelende is dat men er niets aan kan doen. Er wordt juist hard gewerkt om alles goed voor elkaar te krij gen." De club had juist mooie plannen voor het komende seizoen. „Er lopen een paar goede voetbal lers rond bij Patrijzen, de groep speelt al heel lang samen, heeft veel ervaring en ging aan het eind van de competitie steeds beter spelen. De sfeer was gran dioos. Ik had een beetje op een plaats bij de eerste vijf gere kend", erkent Meerman. Twee weken geleden kwam een eind aan de anonieme telefoon- van onze verslaggever OOST-SOUBURG - Met een simpele handtekening op het overschrijvingsformulier be krachtigde Astrid Koole giste ren haar transfer naar PKC. De 23-jarige Souburgse speelt het komend seizoen voor de ploeg van trainer Ben Crum, die een jaar geleden nog ver liezend finalist was van het NK-zaalkorfbal. Voor Swift is het vertrek van de sterkste da me een forse aderlating. De Middelburgse club besefte al geruime tijd dat Astrid Koole niet te behouden was. Swift, een halfjaar geleden ge degradeerd uit de hoofdklasse zaal, wist dat er interesse was voor de speelster. DKOD, waar ook Goesenaar Dennis Vos- hart speelt, toonde serieuze be langstelling en ex-bondscoach Ben Crum had haar ingefluis terd dat ze welkom was bij PKC. Toen Crum hoorde dat DKOD in de slag was met Koole, ondernam hij actie. „Tijdens de korfbalclinic, die Crum een paar weken geleden in Middelburg verzorgde, kwam ik mondeling tot een ak koord. Er moesten alleen nog wat zaken, zoals een reiskos tenvergoeding, geregeld wor den. Inmiddels is alles rond, dus..." Unieke regeling PKC, dat maar liefst een drie tal eerste-teamspeelsters zag afhaken, creëerde voor Astrid Koole een voor de club unieke regeling. PKC heeft in het ver leden nooit reiskosten willen vergoeden en is niet van plan het beleid te veranderen. Een aantal sponsors zal buiten de club om Kooles onkosten ver goeden. Voor AStrid Koole, die het ko mend jaar heao-studie in Vlis- op Crum, die Swift diverse ma len zag spelen. Koole is fysiek sterk, heeft een goed schot en heeft zich ook technisch/tac tisch verder ontwikkeld. Uitdaging Astrid Koole: „PKC is een uitdaging." singen hoopt te voltooien, is PKC een geschenk uit de he mel. „Ook al omdat het goed te combineren is met mijn stu die", zegt ze. „Papendrecht is hier niet zo ver vandaan." Sportief gezien heeft ze even eens uitstekende mogelijkhe den. „De coach (Crum) wilde me graag erbij hebben. Hij heeft me verzekerd dat ik in het eerste speel als ik hetzelfde niveau haal als bij Swift. Dat maakt het extra aantrekke lijk." Ben Crum haalde Astrid Koole foto Lex de Meester drie jaar geleden tijdelijk bij Jong Oranje. De gedreven korf- balcoach liet toen weten, dat Koole op diverse fronten te kort kwam voor het hoogste ni veau. De speelster ontwikkel de zich echter snel en maakte in het afgelopen seizoen indruk Koole is er dan ook van over tuigd, dat ze bij PKC zal sla gen. „Het is een enorme uitda ging", zegt ze. „Ik wil weten waar mijn grenzen liggen. Bo vendien denk ik bij PKC goed in het concept pas, omdat de dames daar ook een aanvallen de rol hebben. Verder is het een club die altijd in de top speelt. Ik had ook met Swift kunnen gaan proberen om weer te pro moveren naar de hoofdklasse, maar zonder versterking van buitenaf krijg je het dan op het hoogste niveau weer heel zwaar." Koole kijkt met plezier terug op vier seizoenen Swift, al neemt ze niet met pijn in haar hart afscheid. „De overstap naar Swift was moeilijker, om dat ik daarvoor altijd bij Zuid westers heb gespeeld. Zuid westers is en blijft mijn club, ik kom er nog regelmatig. Maar ook aan Swift bewaar ik pret tige herinneringen. Daar ben ik pas serieus over korfbal gaan nadenken. Ik ben er toch als speelster gevormd. Ik zal de club blijven volgen en mis schien train ik er nog wel eens mee. Ik heb ook tegen Floor Schreuders gezegd: als ik het bij PKC niet haal, kom ik te rug." Koole is de enige eerste-team- speler van Swift, die afhaakt. Leo Langebeeke, die lange tijd overwoog te stoppen met top korfbal, neemt pas na het ko mende seizoen afscheid. Ook Leonard Debbaut, die door zijn oude club Animo werd bena derd, heeft er de voorkeur aan gegeven bij Swift te blijven XTPELLIER (ANP) - Het fllang geduurd dit seizoen, irde 17e juni was eindelijk Nederlands dagje in het pro- eioncle wielerpeloton. De de etappe van de Midi Li- In tweeën geknipt, leverde W succes op voor de sprin- Jean Paul van Poppel en iren Veenstra. iPoppel was 's morgens zijn ïrlandse medevluchters, het niet op, Frans Maassen en inen den Bakker te vlug af in mdsprint. Later op de dag dienst rijden de specialist zich op de laatste paar honderd meter verrassen door Veenstra en Frédéric Mon- cassin. In de algemene rang schikking veranderde weinig. De Slowaak Jan Svorada kan de eindzege zaterdag bijna niet meer ontgaan. Hij heeft een voorsprong van 3.18 op de Rus Pavel Tonkov. In de Ronde van Zwitserland be vestigde Pascal Richard zijn goede vorm. De drager van de gele trui leidde de dans in de vierde etappe, die over. over en kele flinke bergen voerde, waar onder de Flüela van de eerste ca tegorie. De Zwitserse kampioen reed bij de beklimming daarvan weg bij de concurrentie. Van de Nederlanders hield al leen Gerrit de Vries de schade beperkt. Hij finishte als negen tiende op 1.53 van de winnaar. Theunisse kwam op 6.45 binnen, de andere nog veel later. Nico Verhoeven gaf op. In de open Ronde van Zweden raakte Erik Dekker zijn eerste plaats in het klassement kwijt. De renner uit de ploeg van Jan Raas moest in de derde etappe de Italiaan Giuseppe Calcaterra en de Zweed Michel Lafis voor laten gaan. Dekker heeft een achterstand van vier tellen op Lafis. De 35ste verjaardag van Adri van der Poel leverde in de derde etappe van de Bicicleta Vasca niet meer op dan de welgemeen de felicitaties van de organisato ren en medecoureurs en een for se taart. In sportief opzicht telde de Nederlander niet mee. Hij werd slechts 100ste op 17.51 van winnaar Evgenji Berzin. Ronde van Zwitserland, vierde etappe Rapperswil - Scuol: 1. Ri chard (Zwi) 176.5 km in 4.32 02 (38,929 km/uur), 2 Borgheresi (Ita), 3. Kap- pes (Dui) 0.32,4. Pierobon (Ita), 5. Pil- lon (Fra); Nederlanders: 19. De Vries 1.53, 43. Theunisse 6.45, 62. Van Aert 10.13, 65. Bouwmans, 67. Van Steen 13.21, 90. Knaven 16.28, 93. Hoffman, 97. Rooks. 112. Van Orsouw 19.56, 113. Akkermans, 124. Cornelisse. 141. en laatste Cembali (Ita) 31 41. Opge geven: o.a. Verhoeven (Ned). Algemeen klassement: 1 Richard 13.08.41, 2. Pierobon 0.43, 3. Kappes 0.53, 4. Poelnikov 0.56, 5. Armstrong 0.58, 16. De Vries 2.25, 45. Theunisse 7.35, 57 Van Aert 10.50, 58. Bouw mans 10.52, 65. Van Steen 14.14, 78 Rooks 17.07, 82 Hoffman 17.15. 100 Van Orsouw 20.53,113. Knaven 24.13 132 Akkermans 46.02, 138. Cornelis se 59.25. Midi Libre. Vierde etappe, eerste ge deelte in Vigan: 1. Van Poppel (Ned) 95,5 km in 2.15.28,2. Maassen (Ned), 3. Den Bakker (Ned). 4 Laurent (Fra) 0 04, 5. Jalabert (Fra) 0.52. Tweede gedeelte in Montpellier: 1. [onzetennismedewerker - Vandaag, zaterdag, in de hoogste categorieën dc districtskampioen- 'Pen tennis voor senioren halve-finales op het pro- ®"ia. Het zijn, wat het here- «1-B1 betreft, de bekende ws die acte de présence ge- •Gisteravond completeerde "iet Arno Jongsma de laat- iiervia een regelmatige ze- jJPVlissinger Joost Grevink. waren Harold Schipper «cel Schouw hun clubge- 1 Dennis van 't Westeinde al •lgd. l?l Schouw, die volgens insi- i zondag in staat geacht Worden revanche te nemen ajn vorig jaar in Terneuzen eindstrijd tegen Arno geleden nederlaag, gaf J» duel met Guido Tol- olijk van een degelijk potje 13 op het gravel van Het te kunnen spelen. Be- j5 van studiebesognes be- ">i zich in de eerste set tot het winnen van ^Nice-games, en het één Weken van de opslagserie Zeeuws-Vlaamse oppo- de voortzetting van de '^1 gooide hij alle registers ^old Schipper stelde zijn wers niet teleur, maar te- Lennard van de ^verkocht zijn huid duur. niarathongevecht was fjlks sprake van krachts- Schipper had welis- net eerste woord, in de t eset was het Van de Boom ifr ^el.patronen dicteerde. oeslissende set finishte ^(verdiend als winnaar. ongsma stapte gister- ■°nd negen uur met een overwinning in straight sets op Joost Grevink van de baan. Jongsma hoefde beslist niet uit zijn reserves te putten. Vandaag, in de confrontatie met Harold Schipper, zal blijken in welke vorm Jongsma werkelijk steekt. Dames Bij de dames nam Marjan Gan seman de nog openstaande posi tie bij de laatste vier in. Ze deed dat ten koste van haar teamge note bij de reserves van ZTC, Marjolein Meulenberg. In haar volgende optreden, vandaag, treft ze schema-aanvoerster Marjet Groenleer, terwijl 'onder in' Afke Hartog en Cora Cijvat om de resterende finaleplaats zullen strijden. Een trapje lager gingen Janita Davidse en Elsa Grootenhuis een gevecht aan dat resulteerde in een drie-setszege voor eerst genoemde. Ze mag zich voorbe reiden op een treffen met kop- loopster Eva Labrujère. Mireille Drenth speelt tegen Corine Da vidse, de winnares van de twee kamp met Sophie van Leeuwen. Bij de Cl-spelers gebeurden al evenmin opvallende dingen. Ca- miel Folmer stapte de demi-fi nale binnen via Ramon de Jong. De hoofdstedeling pas na drie enerverende sets. Anouk van Rtraaten evenaarde de presta ties van Folmer in het toernooi van de dames in deze klasse. Ma- rilijne Kats moest daartoe een stapje terug doen. In de C2-afdeling kwamen drie tennissers op gelijke hoogte met ondermeer Fabian Probert en Edwin Nieuwland. In de boven ste helft van de ladder waren dat Peter Bauer en de vanuit vijfde positie gestarte Andrej Miljoen, terwijl Alex van Eenennaam in het onderste gedeelte de aan dacht op zich vestigde. Geen verrassing ditmaal bij de dames van deze speelsterkte. Wel een zwaar bevochten over winning van Jeantien van de Dries op Cynthia Westerweel. In de Dl klasse trof Gert Gosseling Isaak van der Hooft als onvrij willig slachtoffer. Mischa Ber nard, als verliezend finalist geta xeerd won afgetekend van Henk Sastroredjo. Joke Janse, als tweede geplaatst bij de dames, had niet de minste moeite met Ellen van Ederen. Outsider Sigrid van Aartsen is overigens al een ronde verder dan de Noord-Bevelandse. Op- ponente Rosa de Vrieze opende weliswaar succesvol met een ge wonnen tie-break, maar daarna nam Van Aartsen het initiatief over. Uitslagen, H.E.-B1: J Grevink- P.Potter 7-5,6-4, H.Schipper-L.van de Boom 6-3,2-6.6-3; M.Schouw- G.Tolhoek 6-4,6-1; A Jongsma-J.Gre vink 6-1,6-4. D.E.-B1: M.Ganseman- M Meulenberg 6-2,6-4. D.E.-B2: J.Da- vidse-E Grootenhuis 4-6,6-1,6-0; C.Davidse-S.van Leeuwen 6-4.6-2. H.E.-C1: C Folmer-R.de Jong 5-7,6- I.7-5. D.E.-Cl; A.van Straaten- MKats 6-3.6-0 H.E.-C2: A.van Een- ennaam-R.J.Blanken 6-1,6-0; A.J.de Looff-M.Kokelaar 6-2,6-2; P.Bauer- E. Verbraak 6-4.1-6,6-4; A.Miljoen- T.Gunter 6-2.1-6,6-4; A.van Eenen- naam-J.de Bakker 6-3,5-2,w,o. D.E.- C2: J van de Dries-C.Westerweel 6-2,6- 7,6-0 HE.-Dl: I.van der Hooft-W.Bos 6-2,6-3; S.Kats-J.Maljaars 6-0,6-0; M.Bernard-H, Sastroredjo 6-0,6-1; G.Gosselink-I.van der Hooft 6-3,7-5. D.E.-D1: J.Janse-E.van Ederen 6-0,6- 0, S.van Aartsen-R.de Vrieze 6-7, 6- 1,6-3. H.E.-D2: J.van Klinkenberg- R.de Bondt 6-1,6-0; J.Helmich-A.Kot 7-5,6-2 D.E.-D2: C de Bruijne- J.Burgs 6-0,6-1. H.D.-C1: C.Folmer/ J Otte-C. Versteeg/M.de Rave 6-2,6-1 P.van! Driel/M.Jongsma-J.Pijpelink/ G.Vroegop 6-3,6-2 D.D.-C2: C.Blan- kenburgh/J van de Dries-E.Schouw/ C.Westerweel 6-2,4-6,6-0 D.D.-D1: T.van Damme/J van Elzelingen- C.Kerkhove/M.'t Mannetje 6-4,7-6 tjes. Toch heeft Meerman voor de zekerheid een geheim num mer aangevraagd De kans dat hij alsnog bij Patrijzen aan de slag gaat is nihil. En ook andere clubs komen voorlopig niet in aanmerking. „Het gaat maar om één ding. Er moet rust in de tent komen." DEN HAAG (ANP) - In het pres tigieuze tennistoernooi van het Duitse Halle bleef favoriet Mi chael Stich in de kwartfinale overeind tegen de Fransman Henri Leconte, vorig jaar nog toernooiwinnaar. De verras sing van de dag was het optre den van de snel stijgende Rus Jevgeni Kafelnikov, die de als derde geplaatste Amerikaan Jim Courier de baas bleef. In Manchester gaat de finale zo als verwacht tussen de Zuidafri kaan Wayne Ferreira en de Au straliër Patrick Rafter, respec tievelijk als eerste en tweede ge plaatst. Het toernooi van Sankt Pölten in Oostenrijk viel vrijdag in het water. Alle partijen in de kwartfinale werden verschoven naar zaterdag. Het vrouwen-grastoemooi van Eastbourne heeft een Ameri kaanse finale gekregen, maar een andere dan verwacht. De eindstrijd van dit voorberei dingsevenement op Wimbledon gaat tussen de ongeplaatste Me redith McGrath en Linda Har vey-Wild. Jacco Eltingh stuit in de eerste ronde van het tennistoernooi van Wimbledon op Sebastien Lareau. De 21-jarige Canadees, die vooral goede resultaten in het dubbelspel boekte, is een van de zestien mannen die via de kwalificaties tot het maandag startende hoofdtoernooi door drong. Halle (Dui). Mannen. 1,5 miljoen gulden, kwartfinales: Stich (Dui/1) - Leconte (Fra) 6-3 7-6. Kafelnikov (Rus/6) - Courier (VSt/3) 6-1 6-4, Larsson (Zwe/8) - Goellner (Dui) 6-4 7-6, Masur (Aus) - Hlasek (Zwi) 7-6 6-3. Eastbourne (GBr). Vrouwen, 800.000 gulden, halve finales: Harvey-Wild (VSt) - Zvereva (WRu/4) 6-4 7-5, McGrath (VSt) - Basuki (Indo) 6-0 7-5. Manchester (GBr). Mannen, 650.000 gulden, halve finales: Ferreira (ZAf/1) - Stoltenberg (Aus/5) 6-4 6-4, Rafter (Aus/2) - Novacek (Tsj) 6-7 7-6 7-6. Sankt Polten (Oos). Mannen, 750.000 gulden, kwartfinales uitgesteld tot zaterdag wegens regen. Bowlen Winterleague Kaasboer: Spareribs- Blue Jeans 3-0, Herwegh-Dream Team 4-0, Van der Zwan en zn - Schoenmakertjes 3-0, Inst. bed. De Klerk-Kaasboertjes 3-0. Eindstand: Strandpaviljoen Herwegh 81 punten, 2. Zeevishandel Van der Zwan en zn 78, Dream Team 60, Spareribs 58. Ar rows 51, Kaasboertjes 46, Schoenma kertjes 43. Installatiebedrijf De Klerk 43. Blue Jeans 39 Schietingen Pascal Richard won de vierde etappe van de Ronde van Zwitser land. fotoEPA Veenstra (Ned) 92 km in 2.14.12, 2. Moncassin (Fra). 3. Van Poppel, 4. Kelly (Ier), 5 Capelle (Fra), 6. Schurer (Ned), 59. Breukink Algemeen klassement: 1. Svorada (Slw) 15.47.22,2. Tonkov (Rus) 3.18, 3. Conti (Ita) 3.27,4. Desbiens (Fra) 6.02, 5. Jonker (Ned.) 6.35, 10. Voskamp (Ned), 50. Breukink 18,12. Bicicleta Vasca, derde etappe Villa- dona - St. Jean de Luz: 1 Berzin (Rus) 200 km in 5,02.44, 2. Delia Santa (Ita). 3. Sciandn (Ita), 4. Podenzana (Ita), 5 Rebellin (Ita), 100. Van der Poel (Ned) 17.51,115. en laatste Talen (Ned). Op gegeven Koerts (Ned), Algemeen klassement: 1 Leblanc 14.48.10, 2. Rebellin, 3. Totschnig 0.05,4. Bugno 0.35,5. Sciandri, 97. Ta len 28.30, 9 Van der Poel. Ronde van Zweden (open), derde etappe Skövde - Husqvarna: 1 Cal caterra (Ita) 149,8 km m 3.37.43,2 La fis (Zwe) 0.05. 3. Dekker (Ned) 0.10, 4. Pizkis (Let) 0.16, 5. Kvalsvoll (Noo) 0.23. Algemeen klassement: 1. Lafis 11.29 10,2. Dekker 0.04, 3. Ozers(Let) 1.08. 4, Pizkis 1.09, 5. Axelsson (Zwe) 1.11. De Haan (Bel). Profkoers: 1 Willems (Bel) 154 km in 3 42.00,2. Vanbrabant (Dui) 0.18. 3 Vanhaecke (Bel), 4 De- mol (Bel), 5 Rashikawa (Jap), 15. Hopmans (Ned) 2.13. Van de Griendt sterk op 10 km van onze atletiekmedewerker NAALDWIJK - Hans van de Griendt van Scheldesport heeft op avondwedstrijden in Naald wijk een tien kilometer gewon nen. Met een tijd van 30.44.2 bleef hij ruim onder de limiet van 31 minuten voor het Neder lands kampioenschap. Van de Griendt heeft deze tien kilometer voor het grootste ge deelte alleen moeten lopen, want na drie kilometer waren de hazen veel te langzaam om hem onder die limiet te brengen. Toch had de Terneuzenaar vol doende inhoud om in het laatste gedeelte te versnellen en daar mee zijn persoonlijk record, clubrecord en tevens baanre cord op zijn naam te brengen. Sjaak Vervoort, eveneens van Scheldesport, liep in Naaldwijk ook een persoonlijk record op de tien kilometer met 36.28. Pascal Meerman van Atletica heeft op de contactwedstrijden in Gorinchem zijn serie op de 1500 meter gewonnen in een per soonlijk record van 4.00.72. Deze prestatie geeft A-junior goede vooruitzichten voor het NK-ju- nioren. dat van 24 juni tot 26 juni in Den Haag wordt gehouden. Clubgenoot Theo Rabout verbe terde eveneens zijn persoonlijk record op de 1500 meter met een derde plaats in 4.02.40. Edwin de Leeuw van AV'56 moest genoe gen nemen met een zevende plaats in 4.06.94. In Ellewoutsdijk hield de vereni ging 'Zorgvlied' een schieting op de staande wippen. Uitslag eerste wip eerste hoofdvogel R. Belaert Diana Yerseke; tweede hoofdvogel J Rent meester Willem Teil Ovezande, eer ste zijvogel C. Stouthamer Edele handboog Oudelande: tweede zijvo gel P. Repkes; derde zijvogel Jac. Doene beiden Victoria Kwadendam- me; vierde zij vogel W Voet Soranus Heinkenszand; eerste kal Jobien de Jonge ADLM Kwadendamme; twee de kal J. Smallegange Zorgvlied Elle woutsdijk, derde kal R. Kopmels Doel naar Hoger Wolphaartsdijk, vierde kal B Meijer St. Andries We- meldinge; meeste kleine vogels (5) M. C. Verdonk Concordia "s-Heeren hoek. Uitslag tweede wip. eerste hoofd vo gel P. Vette Condordia 's-heeren hoek, tweede hoofdvogel J. Boelens Willem Teil Ovezande; eerste zijvo gel A. Pikkaart; tweede zijvogel P de Visser; derde zijvogel P de Visser al len Zortvlied Ellewoutsdijk; vierde zij vogel P. de Jonge Willem Teil Ove zande; eerste kal Joh. Molhoek Ju liana Oudelande; tweede kal P. de Visser; derde kal E. Nutzman; vierde kal P. de Visser bieden Zorgvlied El lewoutsdijk; meeste kleine vogels (4) A. Rijk ADLM Kwadendamme De vereniging 'Vooruitgang' in Kwadendamme hield een schieting op de staande wippen, er waren 30 deelnemers. Uitslag eerste wip eer- stye hoofdvogel Jac. Doene Victoria Kwadendamme. tweede hoofdvogel M Wisse Concordia 's-heerenhoek; derde hoofdvogel Ria Breemer Ju liana Oudelande; eerste zij vogel L Verdonk Concordia 's-heerenhoek; tweede zijvogel J. Platschorre; derde zijvogel P. de Visser beiden Zorgvlied Ellewoutsdijk; vierde zij vogel C. Stouthamer Edele handboog Oude lande; vijfded zijvogel M Wisse Con cordia 's-Heerenhoek; eerste kal A. Pikkaart Zorgvlied Ellewoutsdijk; tweede kal Ria Breemer Juliana Ou delande; derde kal M. C Verdonk COncordia 's-heerenhoek; vierde kal P Repkes Victoria Kwadendamme De extra vogel was voor H. Breemer Juliana Oudelande; meerste kleine vogels (6) Jac. Doene Victoria Kwa dendamme Op de tweede wip werden drie ron- den geschoten voor vijf blokken elk ter waarde van ƒ5.-. deze werden ge schoten door le P Repkes Victoria, 2e en 4e blok A. Pikkaart Zorgvlied; derde blok C. Stouthamer Edele Handboog; vijfde blok M. J. Verdonk COncordia Vrijdag 17 juni a.s. 2e pyramyde schieting op dc staande wip te Kwa dendamme aanvang 19.00 uur, deze schieting telt ook mee voor de Total Cup. In 'De Korenbuers' in 's-heerenhoek hield men een schieting op de liggen de wip. er waren 16 deelnemers De uitslag is: eerste en tweede hoofdvo gel A Pikkaart Zorgvlied Ellewouts dijk; eerste zijvogel P. Maat Zorg vlied; tweede zijvogel C v. d. Dries Soranus Heinkenszand; derde zij vo gel P Maat Zorgvlied Ellewoutsdijk; vierde zij vogel A de Jonge; eerste kal C. v. d. Dries; tweede kal J. Bos allen Soranus Hienkenszand; derde kal P Daalman ADLM Kwadendamme; vierde kal Ko v. d Dries VIOS 's-Hee renhoek, de vliegende vogelprijs was voor N. Schowuenaar. Meeste kleine vogels (8) H Breemer beiden Juliana Oudelande Op 28 juli is er weer een schieting. Piket kampioen van Nederland AMSTERDAM (ANP) - Schaker Jeroen Piket is gisteren in Am sterdam voor de vierde keer in zijn carrière kampioen van Ne derland geworden. Hoewel de Leiderdorper in de slotronde te gen hekkesluiter Stan van Gis bergen danig op de proef werd gesteld, bereikte hij na de acht tiende zet remise. Achter Piket werd John van der Wiel tweede. Amsterdam. NK, elfde ronde: Van der Wiel - Sokolov 1/2-1/2, Bosch - Van der Werf 1/2-1/2, Nijboer-Cifuentes 0- 1, Van der Sterren - Van Wely 1-0, Van Gisbergen - Piket 1/2-1/2, Hoeksema - Sosonko 1/2-1/2. Eindstand: 1 Piket8 1/2 punten. 2 Van der Wiel 7 1/2. 3 Van Wely 7,4. Cifuentes, Sokolov 6 1/ 2.6. Sosonko 5 1/2,7. Bosch, Nijboerö, 9 Van der Sterren 4 1/2, 10 Van der Werf 4, 11. Hoeksema 3 1/2, 12. Van Gisbergen 2 1/2. Atletiek Knoxville. Amerikaanse kampioen schappen, derde dag. Mannen: 100 m: 1 Mitchell 10,13, 2. Drummond 10,14, 3 Henderson 10.27. Hoog: 1 Conway 2,28, 2, Smith 2,25 hinkstap: 1. Conley 17,51. 2 Harrison 17,14. Vrouwen: 100 m: 1. Devers 11,12, 2 Guidry 11,15, 3 Taplin 11.26 10 km snelwandelen: 1 Vaill 45 01,46 hinkstap: 1 Hudson 14,23,2. Orrange 14,03. Basketbal Tampere (Fin). Oefenwedstrijd mannen: Finland - Nederland 96-97 n.v (42-47, 83-83) Topscorers Neder land: Duyvelshoff 29, Vrind 15, De Bruin 12, te Velde 11 Dammen Heerenveen. Westeuropees zone- toernooi, achtste ronde: Merins (Dui) - Bubbi (Ita) 1-1, Clerc (Ned) - Cissé Fra2-0, Lahl (Dui) - Delmotte Fra0- 2, Kristek (Tsj) - Michiels (Bel) 0-2. Machado (Pon was vrij. Stand na acht ronden: 1, Clerc 13 (uit 7), 2. Cis sé en Merins 10, 4 Delmotte 9, 5 Mi chiels 8. 6. Bubbi 7, 7. Machado 5, 8. Kristek 2. 9 Lahl 0. Bollvorm's Easy Jumper 0-4, Romp/ Burg's Samantha 4-0, Van der Schans/Leroy Brown 4,75/0, Hendrix /Anadolu Arabian 8-8) 12,75, 5. Frankrijk 21,50, 6. Zwitserland 40.25, na 1 manche: 7 België 22,25,8. Span je 26,25, 9. Brazilië 29. 10. Australië 33,25, 11. Denemarken 36,75. 12 Ja pan 42 Dressuur, Grand Prix: 1. Rothenber- ger (Ned) Dondolo 1605 punten, 2. Kroth (Dui) Golfstrom 1600, 3. Kem- mer(Dui) Golo 1579. Schaken Zevendè ronde Romanisjin (Oek) - Anand (India) 0-1 (eindstand: 2-5), Ti- viakov (Rus) - Adams (GBr) 1-0 (stand: 3 1/2-3 1/2), Short (GBri - Gul- ko (VSt) 1/2-1/2 (stand: 3 1/2-3 1/2). Sportprijsvragen Lucky 10 van vrijdag 17 juni: 10 -15 - 22 - 27 - 28 - 29 - 35 - 41 - 42 - 43 - 46 - 51 - 52 - 55 - 57 - 58 - 62 - 68 - 69 - 77. (onder voorbehoud) Volleybal Hockey Hürth (Spal. Vierlandentoernooi vrouwen, eerste dag: Nederland - Spanje 2-1 (0-0). 40. Barrio 0-1 (straf- bal i, 51Kuipers 1-1, 58. Smabers 2-1 Scheidsrechters: Spitaleri (Ita) en McDonald (Sch). Toeschouwers: 100, Duitsland - Schotland 3-0 (1-0). 10. Dickenscheid 1-0, 44. Latzsch 2-0, 52. Suxdorf 3-0 tsci. Madrid (Spa). Vierlandentoernooi mannen: Nederland - Engeland 3-1 (2- 0). Doelpunten Nederland: Brink man. Delmee en Eikelboom. Zuid- Afrika - Spanje 1-0. Neuquen (Arg). Vierlandentoernooi mannen, slotdag: Argentinië - Rus land 3-1 (11-15 15-8 15-10 15-7), Tsje chië - Frankrijk 3-1 (15-12 15-7 15-17 15-7). Eindstand: 1 Argentinië 3-6, 2. Tsjechië 3-4, 3. Rusland 3-2,4. Frank rijk 3-0 Zeilen Athene (Gri). EK Mistral, vrouwen, stand na 9 wedstrijden: 1 Lai Shan LeetHKo) 18,2. Fenner(VSt) 44.3. De Vries (Ned) 45,12. Stalman (Ned) 106. Biljarten Paardesport Aken (Did). Landenwedstrijd. na 2 manches en barrage: 1. GrooUBrit- tannië 8 strafpunten, 2. Ierland 8, 3 Duitsland 12, 4. Nederland (Lansink/ Essen (Dui). EK triathlon, tweede dag. groep A: Oostenrijk - Spanje 2-4 Groep B: Nederland - Tsjechië 4-2. Kader 71/2: Silthout - Onderka 200- 198 (19 beurten); bandstoten. Jean Paul de Bruijn - Kovac 100-100 (21), verlenging 10-2; driebanden: Tijs- sens - Gazdos 0-2 (13-15/11, 11-15/13). Groep C: België - Italië 6-0. Groep D: Duitsland A - Egypte 4-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 21