Computer centraal in WK voetbal Paars drukt Oranje naar achtergrond Hitlijsten kleuren razendsnel oranje Ijl Romario pakt doelpuntje mee en loopt blessure op sport 25 Automatisering evenement kost twintig miljoen gulden S Kort Amerikaans Elftal van Y ontspannen naar de aftri DINSDAG 14 JUNI 1994 ROTTERDAM (GPD) - Het WK voetbal in de Verenigde Staten moet het best georganiseerde sportevenement in de geschie denis worden. Nog nooit stond de computer zo centraal als bij deze wereldspelen. WorldCup USA 94, de organisator van de vijftiende editie van het WK voetbal, heeft twintig miljoen gulden uitgetrokken voor de au tomatisering van het evene ment. Direct na de Olympische Spelen van Barcelona werd contact ge zocht met EDS, het grootste au tomatiseringsconcern ter we reld. Het Amerikaanse bedrijf verzorgde in Spanje de verwer king van alle uitslagen. Dat is peanuts vergeleken met de op dracht die men nu kreeg. De Amerikanen willen zich bij het WK van hun beste kant laten zien. De accreditering, het veilig heidssysteem, de nieuwsvoor ziening, de logistiek en de adm- instratie moeten geheel geauto matiseerd worden in één sys teem Een systeem dat 24 uur draait en een direct contact legt tussen de negen voetbalsta dions en de twee organisatoren (WordlCup USA in Los Angeles en het hoofdkwartier van de FI FA in Zürich). Voorts mogen de vier verschillende tijdszones waarmee men te maken heeft, geen problemen opleveren. EDS ging vervolgens in zee met Sun (hardware), Sybase (soft ware) en Sprint (telefoon). „Bin nen één jaar werd de klus ge klaard. Duizenden specialisten zijn er mee bezig geweest", ver klaart de Soester Wil Duyts, marketing-manager van EDS in Rotterdam. „Maar het resultaat is dan ook verbluffend." Vooral de sportpers zal zijn hart van 17 juni tot 17 juli kunnen op halen. „De nieuwsvoorziening zal perfect zijn. Niet alleen kan men overal op hetzelfde tijdstip de laatste informatie ontvan gen. men kan tevens putten uit een gigantisch archief. Alle in formatie die de FIFA heeft over de gespeelde WK's zijn in het systeem opgeslagen. Het begint met de eerste wedstrijden in 1930 en loopt tot de laatste pou lewedstrijden van dit jaar. Zelfs film en videobeelden van de wedstrijden kunnen met één druk op de knop op het scherm worden teruggehaald (een nieuwe technologie van Sybase). Ruim drieduizend wedstrijden a en informatie over 19.000 voet ballers zijn in het geheugen op geslagen." Toch is de nieuwsvoorziening maar een klein onderdeeltje. De veiligheid is voor de Amerika nen, die voor het voetbalspel letje zelf nauwelijks warm lopen, het belangrijkste item. Samen met het Amerikaans ministerie van defensie is een veiligheids systeem opgezet. Bij de 52 wed strijden worden in totaal 3.6 mil joen toeschouwers verwacht. Daarvan komen er 1.2 miljoen uit het buitenland. Maar liefst 70.000 mensen hebben een toe gangspasje nodig, onder wie 7.500 journalisten. Daarnaast worden gedurende het kam pioenschap 25.000 vrijwilligers ingezet. Die stroom moet tot in de details in 'goede banen wor den geleid. ,Bij de poulewedstrijden zal het nog wel gaan. Maar daarna komt het hele circus in beweging en moeten grote afstanden worden afgelegd. Onherroepelijk zal een deel van die 70.000 pasjeshou ders zijn kaart kwijtraken. Via het systeem is de persoon zo te identificeren en wordt ter plaat se een nieuwe kaart gemaakt. Met foto en al", somt Duyts op. De hele logistiek, van vluchten tot hotels, is in het systeem op geslagen. Vijftigduizend mensen zullen straks van het program ma gebruik maken. Sun zal dui zend computers installeren. De informatie wordt gegeven in het Engels, Spaans, Frans en Duits. „Je kunt zo van de ene taal in de andere omschakelen, Vanuit zo'n honderd landen kan men met het systeem communiceren. Ook vanuit Nederland. Wij zor gen ervoor dat de pers er gratis gebruik van kan maken. Op 1 ju ni, voor de laatste oefenwed strijd van Oranje (tegen Honga- 1 rije) in het PSV-stadion worden de sportjournalisten geïnfor meerd", aldus Duyts. Tijdens de eindronde om de wereldtitel in de Verenigde Sta ten mag het 1.500e doelpunt in de historie worden verwacht. Op 13 juli 1930 zorgde de Fransman Laurent in Montevideo voor de openingstreffer tegen Mexico. De jubilarissen waren vervol gens: de Zweed Jonasson (1934) 100e, de Duitser Rahn (1958) 500e en Rensenbrink (1978) 1.000e. De 1.443e en voorlopig laatste treffer kwam op naam van de Duitser Brehme, die in de finale van 1990 in Rome vijf mi nuten voor tijd uit een straf schop tegen Argentinië voor de winnende treffer zorgde. Het Cubaanse voetbal speelt in het WK weliswaar geen enkele rol, toch zorgde een Cubaan voor een hoogstandje. Douglas Her nandez haalde het Guinessbook of records door de bal in Havana 22.211 keer op zijn voet te laten dansen. Het oude record stond met 22.117 op naam van de Spanjaard Javier Angulo de Burgos. Hernandez, die drie uur, 14 minuten en 22 seconden over zijn record deed, zal zijn kunsten ook in het randprogramma van de WK vertonen. Braziliaanse journalisten ma tigen zich alle privileges toe. In eigen land is geen sporter veilig, zowel op als buiten het veld. In de Verenigde Staten wordt het persgilde minder werkruimte gegund. Na afloop van de oefen wedstrijd tegen El Salvador (4-0) raakten radioreporters slaags met de politie in Fresno. Nadat Globo-verslaggever Tino Mar cos de microfoon onder de neus van international Branco duw de, kreeg hij rake klappen. Colle ga's toonden zich solidair, het in cident ontaardde in een massale knokpartij. Twee teams naar dopingcontrole BUENOS AIRES (SID) - Alle spelers van de Argentijnse voet balclubs Platense en Gymnasia y Esgrima zijn na afloop van hun onderlinge duel gecontroleerd op doping. Ook de plas van de scheidsrechter en lijnrechters werd nagekeken op de aanwe zigheid van verboden stoffen. De massale controle werd op last van rechter Roberto Marque- vich uitgevoerd. Een toeschou wer had in de kleedkamer van Platense dopingmiddelen zien staan. De uitslagen van de tests zijn nog niet bekendgemaakt. FRESNO (RTR) - Romario heeft zondagavond tijdens de oefenwedstrijd van het Brazi liaanse voetbalteam tegen El Salvador weer zijn doelpuntje meegepikt. De topscorer van FC Barcelona zette zijn ploeg in Fresno in de negende mi nuut met een onnavolgbare actie op het juiste spoor. Bebeto voor de rust en Zinho en Rai erna, volgden het voor beeld van Romario, die na 37 minuten met een lichte spier blessure naar de kant ging. Het grootste deel van de wedstrijd speelde zich af in verzengende hitte en werd in wandeltempo gespeeld. De wedstrijd begon om één uur in de middag, het tijdstip waarop Brazilië vol gende maandag in San Fran cisco zijn eerste wedstrijd voor groep B tegen Rusland moet spelen. De Braziliaanse verdediger Ri- cardo Gomes zal dat duel naar alle waarschijnlijkheid moeten missen. Hij moest zich in de 31e minuut wegens een dijbeen blessure laten vervangen. Voor de eerste wedstrijd zal Roma rio vermoedelijk zijn hersteld. Vaste keus Rai begon na zijn teleurstellende optreden van vorige week woensdag tegen Honduras op de bank. Kort na dat hij in de tweede helft in het veld kwam, zorgde hij voor 4-0. Klas Ingesson In Mission Viejo speelden WK- gangers Zweden en Roemenie tegen elkaar gelijk: 1-1. De doelpunten vielen in de tweede helft. In de 57e minuut gaf PSV'er Klas Ingesson de Zwe den de leiding. Een kwartier .voor het einde passeerde Gheorghe Hagi de na rust voor Ravelli ingevallen doelman Eriksson met een fraaie vrije trap van circa twintig meter. Na de hervatting voerden de beide coaches Tommy Svens- son en Anghel Iordanescu tal loze wijzingen in hun teams door. In Pereira nam Colombia voor eigen coulissen afscheid ruim 30.000 toeschouwers wa ren afgekomen op het nieman- dalletje met een overwin ning van 3-0 op de Braziliaanse club Palmeiras. Rincon (2) en Valencia namen de produktie voor hun rekening. Vriendschappelijke wedstrijden. Fresno (VSt). Brazilië - El Salvador 4-0 (2-0). 9. Romario 1-0,15. Bebeto 2- 0, 51. Zinho 3-0, 62. Rai 4-0. Toe schouwers: 13.210. Mission Viejo (VSt). Zweden - Roe menië 1-1 (0-0) 57. Ingesson 1-0, 75. Hagi l-l Toeschouwers: 5569. Pereira (Col). Colombia - Palmeiras (Bra) 3-0 (1-0). 14. Rincon 1-0,56 Va lencia 2-0, 85. Rincon 3-0. Toe schouwers 33.800 Oxnard (VSt). Los Angeles Salsa - Kameroen 2-1 (1-D. Doelpunten Los Angeles Salsa: Criciuma en Vasquez, Kameroen: Foe. De Braziliaan Mazinho wordt gevloerd door Trigueros (rechts) van El Salvador. foto AP Elco Brinkman. Frits Bolkestein. Hans van Mierlo Ook politici ontkomen niet aan voetbalgekte rond Nederlands elftal, maar: DEN HAAG (GPD) - Nederland raakt aan de vooravond van het WK in de ban van Oranje, maar de politieke leiders van dit land zijn meer geïnteres seerd in andere kleurtjes. Wim Kok (PvdA), Frits Bolkestein (VVD) en Ilans van Mierlo (D'66) flirten al enkele weken met paars en Elco Brinkman (CDA) zit na de verkiezingsne derlaag van zijn partij met een rood hoofd in de wachtkamer. Desalniettemin ontkomen ook zij niet aan de voetbalgekte. die rond het nationale voet balelftal is losgebarsten. Kok hoopt op oranjegevoel -Heeft u al een 'oranjegevoel'? Kok: „Nog niet echt." -Heeft u dat ooit wel eens ge had? Kok: „Ja, onder meer in 1974, 1978 en bij de EK in Duitsland in 1988." -Denkt u dat het oranjegevoel nog komt? Kok: „Ik hoop het wel, want dan gaat het goed met 'onze jongens'." -Is er een moment waarop oranjevoetbal belangrijker is dan de formatie? Zo ja, neemt u het landsbestuur dan wel vol doende serieus? Kok: „Belangrijker is hier niet het juiste woord: bij een top wedstrijd zal oranje het in de aandacht wel even van paars kunnen winnen, ook bij mij," -Kunt u over eenfalend collega politicus even emotioneel wor den als over Bergkamp die „a la Rensenbrink" in de laatste minuut op de paal schiet waar na oranje de finale verliest? Kok: „Ik meen dat ik zelfs op de meest spannende momen ten het betrekkelijke van de sport wel blijf inzien," -Bent u d&n wel geschikt als politicus? Kok: „Geen mening." -Mogen we tijdens de ivedstrijd Oranje-Duitsland bellen over een relevant politiek vraag stuk? Kok: „Liever niet." -Welk land wordt wereldkam pioen en waarom Nederland niet? Kok: „Ik denk Brazilië, omdat er maar één kan winnen." Brinkman gokt op Nederland -Heeft u al een 'oranjegevoel'? Brinkman: „Ja, zoals velen in Nederland." -Heeft u dat ooit wel eens ge had? Brinkman: „Ja zeker. Onlangs nog live genoten van het Oran je-elftal in Eindhoven tijdens de wedstrijd tegen Ierland" het duel werd in Tilburg gespeeld). -Is er een moment waarop oranjevoetbal belangrijker is dan de formatie? Zo ja, neemt u het landsbestuur dan wel vol doende serieus? Brinkman: „Er zal een ware concurrentieslag plaatsvinden tussen de purperkoorts (paar se coalitie) en het oranje-ge voel. Ik vertrouw er wel op dat de onderhandelaars na het laatste fluitsignaal weer voort varend werken aan het onder zoek naar de realiteit van het purper-gevoel." -Kuntu over eenfalend collega politicus even emotioneel wor den als over Bergkamp die ',,d la Rensenbrink" in de laatste minuut op de paal schiet waar na oranje de finale verliest? Brinkman: „Nee, in de wed strijd komt het aan op de laat ste minuut, maar in een debat gaan we door in blessuretijd of maken ons op voor de verlen ging." -Bent u dan wel geschikt als politicus? „Emotionaliteit is niet bepa lend voor politieke geschikt heid. Noch met huilen, noch met juichen alleen wordt dit land bestuurd." -Mogen we tijdens de wedstrijd Oranje-Duitsland bellen over een relevant politiek vraag stuk? Brinkman: „Bellen mag" altijd, maar dan met de voorlichter. Antwoord volgt misschien pas in de rust." -Welk land wordt wereldkam pioen en ivaarom Nederland niet? Brinkman: „Nederland zal - helaas zonder Ruud - hoge ogen gooien met steun van het Oranjelegioen. Wat mij betreft: Nederland-wereldkampioen." Bolkestein voelt meer voor paars -Heeft u al een 'oranjegevoel'? Bolkestein: „U kent onze pos ters waar onze naam in oranje op staat. Maar dat andere oranje-gevoel kan niet zo bloeien, omdat me iedere dag wordt gevraagd wat ik voor paars voel." -Heeft xi dat ooit wel eexis ge had? Bolkestein: „Ik heb jaren in het buitenland gewoond en dan voel je je sterker Nederlan der. Je vergeet de files en dat het daar zo vaak regent. Ik kan dat wel vergelijken met het oranjegevoel." -Denkt u dat het oranjegevoel nog komt? Bolkestein: „Ik denk toch dat de inkleuring van een paars ka binet voorlopig het grootste deel van mij aandacht vergt." -Is er een momexit waarop oranjevoetbal belangrijker is dan deformatie? Zo ja, neemt u het landsbestuur dan xvel vol doende serieus? Bolkestein: „Een land mag zich gelukkig prijzen wanneer de zorgen rond een nationaal sportelftal van groter belang zijn dan de vorming van een nationale regering." -Kuntu over eenfalend collega politicus even emotioneel xoor- den als over Bergkamp die „a la Rexisenbrink" in de laatste minuut op de paal schiet xvaar- na oranje de finale verliest? Bolkestein: „Een voetballer heeft na een verloren finale een herkansing binnen vier jaar. Een falend politicus komt zeer waarschijnlijk na vier jaar niet terug. Maar de gevoelens zijn dus niet te vergelijken." -Bent u dan xvel geschikt als politicus? Bolkestein: „Die beoordeling laat ik aan anderen over." -Mogen we tijdens de wedstrijd Oranje-Dxiitsland bellexi over een relevant politiek vraag- stxik? Bolkestein: „Wanneer Oranje tegen Duitsland speelt is dat minstens in een kwart-finale. U kunt me bellen, maar het moet dan wel bijzonder relevant zijn, dat u niet kunt wachten tot de rust." -Welk land wordt wereldkam pioen en waarom Nederland niet? Bolkestein: „Dat is moeilijk te voorspellen." Van Mierlo: geen tijd voor voetbal -Heeft xi al een 'oranjegevoel'? Van Mierlo via zijn woord voerder: „Ik heb echt geen tijd voor dit soort vragen." -Heeft u dat ooit wel eens ge had? Van Mierlo via zijn woord voerder: „Ik zal de vraag bekij ken." -Denkt xi dat het oranjegevoel nog komt? Van Mierlo nog steeds via woordvoerder: „Zoals ik al zei, ik heb geen tijd voor dit soort zaken" 's avonds verscheen hij bij de Tros om uitgebreid over voetbal te praten). -Is er een moment waarop oranjevoetbal belangrijker is dan de formatie? Zo ja, neemt xi het landsbestuur dan xvel vol doende serieus? Van Mierlo middels woord voerder: „Ik heb toch gezegd dat ik politicus ben en niet op dit soort zaken commentaar geef." -Kunt u over eenfalend collega politicus even emotioneel xvor- den als over Bergkamp die „a la Rensenbrink" in de laatste minuut op de paal schiet waar na oranje de finale verliest? Van Mierlo via zijn woord voerder: „Hier staat mijn kop gewoon niet naar." -Bent u dan xvel geschikt als politicus? Woordvoerder Van Mierlo: „Is hij bij Ivo Niehe geweest om over voetbal te praten?" -Mogen we tijdens de xvedstrijd Oranje-Duitsland bellen over een relevant politiek vraag stuk? Van Mierlo via zijn woord voerder: „Ik wil eerst haast maken met de paarse coalitie. Als dat snel klaar is hebben we genoeg tijd om naar voetbal te kijken." -Welk land xvordt wereldkam pioen en waarom Nederland niet? Van Mierlo via zijn woord voerder: „Wanneer moetje ui terlijk antwoord hebben?" HILVERSUM (GPD) - Het wachten is op Jacques Herb met een liedje over Gullit op de wijs van Manuela. Of Koos Alberts met een speciale versie van Ik Verscheurde Je Foto. En wel licht is het tijd voor de come back van Heintje met de tranen trekker Rudi op de tonen van Mamma. Het haastige vertrek van Ruud Gullit heeft de nationale arties tenwereld nog niet geïnspireerd voor een passend lied. Misschien is het ook nog een beetje vroeg. Aan andere liedjes, die inhaken op het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, is inmiddels geen gebrek. Een ruime hoeveelheid titels is voor radig en de maatschappijen zijn zeer tevreden over de afzet van cd's, al doet men er over precieze aantallen het zwijgen toe. 'We gaan met z'n allen naar Amerika' van Hans Versnel, 'Doelpunt!' van André van Duin, André Hazes die met het Neder lands elftal de liefde voor Neder land uit volle borst bezingt. Het carnaval-gehalte is bij veel num mers groot. En van buitenspo rige creativiteit kunnen de meeste componisten en tekst dichters ook al niet worden be schuldigd. Veel OLÉ, OLÉ en AANVALLEN-trompetjes en wat er allemaal nog meer inmid dels op de tribunes is ingebur gerd. Nog niet eerder werden de hitpa rades zo overspoeld met voet balsingles als nu in de aanloop naar de WK. Dat zeggen ze bij de Chart Club Holland, waar ze al les bijhouden wat met binnen- en buitenlandse hitparades heeft te maken. De meest suc cesvolle sporthit tot nu toe was volgens de Chart Club het lied 'Barcelona' van Freddie Mer cury en Montserrat Caballe, dat speciaal voor de Olympische Spelen van 1992 werd opgeno men. Als het op voetballen aankomt, scoorde Nottingham Forest met 'We got the whole world in our hands' het beste in de vorm van een daverende top 10-hit. Maar het moet al gek gaan als André van Duin er met zijn 'Pizza!'-va- riant niet overheen gaat. Meezingers De belangstelling voor meezin gers is niet bepaald van de laat ste jaren. De Europa Cup 1-fi nale van Ajax in 1972 was al goed voor drie top 40-hits, terwijl het WK in 1974 vreemd genoeg geen speciale liedjes opleverde. Het EK in 1988 leverde weer drie hits op en bij het WK in 1990 bereik ten vier nummers een hoge posi tie. De enige zanger die ditmaal de beschikking had over het Neder lands elftal als achtergrondkoor was Hazes. Voor de cd 'Good Luck Oranje' werd Hazes bena derd door zijn oude producer Tom Peters. „Ik vond het met een een heel leuk idee en geluk kig vond mijn maatschappij het goed dat ik de plaat voor een an der maakte." Hazes wil wel toegeven dat niet heel Oranje bij de opnames van de partij was. „Ronald Koeman was er, Mare Overmars en Frank de Boer. Dan heb je het wel ge had. Maar dat was niet erg hoor, want vocaal zijn ze minder sterk dan met de bal. Maar we hebben afgesproken dat, als ik niet ga voetballen, zij niet meer zullen zingen." Tussen al het muzikale voetbal geweld springen twee liedjes er om meerdere redenen uit. Dat is allereerst 'Naar vore' van de Am sterdamse Raggende Manne met Michiel 'Jiskefet' Romeyn als ontevreden coach. Misschien niet speciaal een WK-lied en daardoor langer houdbaar, maar wel te vinden op een WK- verzamel cd en dus horen ze er bij. Zanger Bob Fosko van de 'Man ne' geeft toe dat hij akkoord is gegaan met de verzamelplaat. „Maar toen wist ik nog niet wat er nog meer op zou komen. We zijn wel een beetje een vreemde eend in de bijt. Aan de andere kant is het ook weer niet zo'n ramp en bovendien is het lucra tief, want we zijn nu eenmaal een arme band." 'Naar vore' is verder allesbehal ve een WK-lied, benadrukt Fos ko. „Het gaat over voetbal, zoals ook 'Hij moet er in' over voetbal ging. Maar die stroom WK-lied- jes heeft me wel verbaasd en het niveau is behoorlijk bedroe vend. Het is kennelijk wel de smaak van het publiek, want men gaat er voor." De leukste WK-single komt vol gens velen op naam van Johan de Groothandel, die met 'As Dick me hullep nodig heb' in elk geval de eerste persiflage ops genre op hun naam sc% Namen achter De Groothaa zijn chef sport van de NOS-rj Ferry de Groot - ook wel kend als Meneer De Groot i André van Duin - en Chriji tul, ex-Massada. De perè imitatie van Johan Cruijfffe de Soester René van der in het dagelijks leven s_ dacteur bij Radio Utrecht. Van den Berg kruipt sindsol ber van het vorig jaar iedere; dagavond om 22.00 uuropRj 1 in de huid van Cruyffij sportprogramma 'Hek van dam'. Daaruit ontstond, a! De Groot, het idee om dei liedjes eens te persifleren., meeste vind ik zo stom en slecht gedaan. Mijn rijm? denboek valt regelmatig^ taan uit de kast." Van denB wil met zijn creatie van ft verder niet in de openbaart treden. „Ik kan hem toer een beetje nadoen." Oranje klomp Iemand die allesbehalve ba voor over-exposure in dep? op TV is Hans Versnel, Met beetje pech kom je die deint oranje klomp op zijn hooi zappend toch regelmatig te Versnel heeft het soort li waar de gezelligheid van druipt en dat in carnaval dus wel constant in b zijn. Niets is echter minden Versnel: „Ik maak eigeüjks plaatjes, alleen maar orkest den. Ik heb twee singles op; men en toevallig zijn ze een hit geworden." 'We gaan met z'n allen: Amerika' is dan ook, zoalsbi vaak gaat, een toevalsf Versnel: „De muziek g ik al tijdens de Gouden It een serie avonden voor p neel van de reisbureaus. 0? gegeven moment werd ii vraagd om in de rust van J Panna op te treden. Afijn,ik: at lied en 50.000 mensenbn het mee. Ja, toen kwa» platenmaatschappijen," Inmiddels zijn er van gaan....' volgens Versnel a versies gemaakt, maardaa hij niet mee zitten. „Watwd is, is dat we voor het teksidf de muziek is van Leonard! stein, die in de jaren zi mucical America maakte- de royalties krijgen. Datis een stukje erkenning. Voa rest zijn de optredens inhei het leukst. Een beetje sfeer! gen, de mensen allemaal is oranje. Alleen komt alles a gelijk, terwijl ik deze z< nog drie keer per dag in 1 moet optreden. En missel® ik nog naar Amerika ook.Ji ben heel gelukkig metwati gebeurt." MISSION VIEJO (AP) - Amerikaanse elftal leed spannen naar de aftrap vi WK toe. Met een kans vani gen 1 om wereldkampioi worden kan dat ook. Met een diner in avondkil sloten de Amerikanen ii weekeinde hun verblijf a trainingskamp in Mission af. Het kamp ligt vlakbijIfl geles en spelers die niet ie tenlandse competities i men, hebben de af derhalfjaar in Mission Viep toefd. De tevredenheid ot! faciliteiten was groot, MS schuw denken de Amerii terug aan vier jaar geleden! zij tijdens het WK in Italië den ondergebracht in hete pisch trainingskamp vani nia, dat werd bewaakt dof rabinieri met machinegew De voorbereiding in Mi Viejo is glad verlopen. Zo zelfs, dat de spelers d" over hun voorbereiding!! maakt te saai vonden oma zien en zich na het diner d2 snel onder de aanwezig! mengden. Overigens SP meeste spelers bij heteigS bliek zo onbekend datson namen verkeerd op heb programma gedrukt stow Het Amerikaanse elftal va morgen naar Pontiac.Miö waar zaterdag de eerste strijd tegen Zwitserland' gespeeld. Bij de book® staan de Amerikanen g® met 66 tegen 1. Een helevs ring vergeleken bij de gen l van vier jaar geled» André Hazes is de enige zanger die de beschikking M' Nederlands elftal als achtergrondkoor. „Maar alleen R° man, Mare Overmars en Frank de Boer waren er." fo,°3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 26