)ick Advocaat houdt hoofd koel iegentig minuten aanvallen is zelfmoord •V Geen groots onthaal Oranje Ed de Goey: Ik een vedette? Schei toch uit NOC gaat toppers serieus begeleiden Schultz kansloos op gras Eastbourne bondscoachhet is nu nog vol te houden, maar het wordt nog warmer in Orlando m onze verslaggever jbert_Geesing RLANDO - Ze hadden geen roge draad meer aan hun lijf. letsnat van het zweet verlie- a de spelers van Oranje na een urije training de bakoven op t universiteit van Florida, iel is nog erger dan ik had ver acht", Het viel Ronald Koe- an niet mee. Mare Overmars ievenmin. „Het is net of je een arme gloed over je heen jjgt. Een soort saunagevoel. jjnshirtje weegt wel drie kilo temperatuur in Orlando is er ook naar, zo'n 35 graden in schaduw, De luchtvochtig- eid is bijna 100 procent. „Gek- tnwerk", noemt een Ameri- anse Nederlander de beslis- iï van de organisatie om even i het middaguur, op het heetst lelgen langs Eugdteam: 6-2 1YT0NA BEACH (ANP) - Het ilgische voetbalelftal heeft sieren in Daytona Beach zijn rsle oefenwedstrijd op Ame- kaanse bodem gewonnen. De jde Duivels versloegen een merikaanse jeugdselectie met de rust was het 4-1. De tlgen speelden zonder de licht blesseerden Weber en Degrij- lorde doelpunten zorgden Wil- jts I2x), Nilis, Scifo, Grün en emiatynski. De laatste raakte het scoren geblesseerd en riiet het veld. De jonge Belg nier schoot in eigen doel. De ijd in Florida begon om 30 uur. Op dat tijdstip werkt van bondscoach Pol nHimst zijn eerste drie duels Ie voorronde af: tegen Marok- Nederland en Saudi-Arabië. zon brandde maandag hevig, «as windstil en de tempera ir bedroeg meer dan dertig 3 den. Morgen oefent België te- 1 idezelfde tegenstander van de dag. te gaan voetballen. „Dan ligt het veld in de Citrus Bowl te blaken in de zon en is het toch gauw zo'n graad of 45, 46". Dick Advocaat houdt zijn hoofd koel in het snikhete Orlando. En niet alleen door z'n oranje pet. „We moeten gewoon spelen. Je stort in of je stort niet in, dat zien we dan wel. De spelers moeten leren met de omstandigheden om te gaan. Nu is het wel vol te houden", denkt de bondscoach, „maar het zal nog warmer wor den." Advocaat spreekt uit erva ring. „Ik heb hier zelf gespeeld, ik weet watje moet overwinnen. Je moet hier gewoon doorheen, daar moet je niet over blijven zeuren." Het zweet loopt in straaltjes langs de neus en kin van Jan Wouters. Toch valt de hitte hem tot nu toe wel mee, zegt-ie. „Deze training was niet veel meer dan uitlopen. Het was een beetje lummelen wat we vandaag heb ben gedaan. Maar ik weet niet wat het wordt als we tot op de bodem moeten gaan." Met Rob Witschge moet Jan Wouters, zo lijkt het, gaan uitvechten wie er bij Oranje op links gaat spelen. De plaats rechts op het midden veld lijkt voorbehouden aan Frank Rijkaard. Oefenwedstrijd Advocaat weigert consequent de namen in te vullen van de twee posities die nog openstaan. Ook aan de opstelling van woensdag in de oefenwedstrijd tegen Fort Lauderdale mogen volgens hem geen consequen ties worden verbonden. „In een week kan er van alles gebeuren. Dat zie je nu maar weer aan Rij kaard, die aan de interland te gen Canada toch een lichte spierverrekking in het dijbeen heeft overgehouden." Net als Gaston Taument, John de Wolf en Theo Snelders moest de Aja- cied de eerste training aan zich voorbij laten gaan. „En wie weet", denkt Advocaat, „is er wel een speler bij die helemaal niet met dit weer kan omgaan." Het concept staat als een huis, de elf namen nog niet. „Het sterkste team van de World Cup is eindelijk aangekomen", loofde de media in Florida het Oranje van Dick Advocaat. „Daarom", zo meent een Ameri kaanse journalist met Neder landse voorouders, „is Neder land ook ondergebracht in Or lando. Dat is het werk van de Duitsers. Die zijn doodsbang voor Nederland." Hij meent het oprecht. „We moeten niet blij ven zeuren", spreekt Ronald Koeman verstandige taal. „Of het nou warm is of niet, we zullen die wedstrijden nu eenmaal moeten spelen om verder te ko men." De hitte is de grootste vijand van Oranje. En sterk in het voor deel van Saudi-Arabië en Ma rokko, met België de eerste WK- tegenstanders. „Als je een land op het hoogste schavot moet plaatsen", denkt bondsarts Frits Kessel, „is dat wel Brazilië. Dat land heeft hier de laatste twee jaar tien keer gespeeld en barst van de Amerikaanse erva ring. Bovendien spelen ze ook nog eens in San Fransico en daar heerst het beste klimaat van Amerika. Wij konden in januari naar Amerika, maar dat mocht niet. Eerder ook al niet in juni. Jammer. De Duitsers deden dat wel en hebben daardoor een voorsprong op ons." Anders dan vier jaar geleden in Italië is iedereen bij Oranje dik tevreden over het onderkomen in het idillisch gelegen Lake No- na. het op zo'm 40 kilometer van Orlando gelegen golfterrein. „Dit is de top. het is een prachtig complex", komt Ronald Koe man bijna superlatieven tekort. „Alles is perfect geregeld. Dat is echt een compliment aan de KNVB. Het ziet er veel beter uit dan vier jaar geleden." In Lake Nona oefent Oranje in de mid daguren op corners en vrije trap pen. „Daar komt nog veel te wei nig uit", vindt Advocaat. Onder toeziend oog van bondscoach Dick Advocaat drinkt Dennis Bergkamp een bidon leeg. ORLANDO (ANP) - Bijna als laatste in de rij van de 24 deelne mers is Oranje geland in de Verenigde Staten. In Orlando, waar in het luxieuze oord Lake Nona het trainingskamp is opgesla gen, viel de selectie geen groots onthaal ten deel. Ongeveer twintig mensen wachtten de vedettes op. De aankomst ging met enige vertraging gepaard. Het vliegtuig- dat Oranje vanuit Toronto vervoerde, had ruim een uur vertra ging. De bagage van de spelers was zoek. Nader onderzoek leerde dat het materiaal van de selectie door een niets vermoedende werknemer van het vliegveld was vervoerd haar een vliegtuig, dat ongeveer gelijktijdig de honkbalsterren van de Toronto Blue Jays voor een wedstrijd in de Major League naar New York bracht. Dat was niet het enige. Tijdens de vlucht bracht een verslaggever met zijn computer het navigatiesysteem van het vliegtuig dusda nig in de war, dat het toestel ongeveer 60 kilometer uit koers raakte. Maar om half tien in de avond plaatselijke tijd was het zover: Oranje zette voet op Amerikaanse bodem. mesman Thomas Rongen waarschuwt Nederlands elftal nonze verslaggever iMennega LANDO - Thomas Rongen Izijn eerste wedstrijd in Flo- la nimmer meer vergeten, (orde enorme hitte en de hoge "vochtigheidsgraad, die tot honderd procent kan op- i, verloor hij zes kilogram lichaamsgewicht. Met uit- Njingsverschijnselen beland- zelfs in een ziekenhuis, - "t hij twee dagen aan het in- 11 slag. frijgt", doet Rongen uit de ten, „tijdens het voetballen verstikkend gevoel. Het is alsof je geen zuurstof meer gelucht kunt halen. In je spel Ijedan ook terdege rekening- Wen houden met de omstan- lieden. Je moet, gedoseerd P, anders ben je binnen een helemaal opgebrand. Ne- II? minuten aanvallen is pu- tlfinoord." 37-jarige Rongen, geboren sterdammer, gewezen AFC- g {n ex-amateurinternational, Purende het WK de 'team in', zeg maar de klusjesman het Nederlands elftal. Als Advocaat en zijn man- j Jppen iets niet naar de zin is, i l!IJ klaar om de problemen ^helpen. „Zie mij maar soort troubleshouter" bij mij dat ik in Amerika kon gaan voetballen. Ik ben altijd een vrije jongen geweest en had wel zin in een avontuur. Als Mi- chels me niet had gevraagd, was ik ook naar de VS gegaan, om wat rond te trekken. Ik vind Amerika een fantastisch land. Als je het een beetje hebt ge maakt, is er geen betere plek op de wereld." Het bleef wat Rongen betreft niet bij een kortstondig avon tuur. Na de Los Angeles Aztecs, waar hij met onder anderen Jo- han Cruijff, Leo van Veen, Wim Suurbier en Huub Smeets speel de. ging hij in 1980 met JC Super star mee naar de Washington Di plomats. Via de Fort Lauderdale Strikers, waar Cor van der Hart drie jaar lang zijn trainer was, belandde hij uiteindelijk bij een indoor-soccerteam in Chicago. „Je weet niet wat je dan mee maakt. Bij indoor-voetbal vliegt de bal alle kanten op, het is net een flipperkast. En ze tackelen als wilden. Het publiek vindt dat prachtig, maar mij heeft die pe riode bloed, zweet en tranen ge kost." Amateurtje In 1988 zette Rongen een punt achter zijn carrière. „Ik heb een schitterende tijd gehad. Ik heb met en tegen tal van groten in de voetballerij gespeeld". Hij somt op: „Cruijff, Pele, Neeskens, Gerd Müller, George Best, Rijs- bergen, Van Beveren, Wim Jan sen... Niet gek hè, voor een ama teurtje van AFC". grijnst hij. Nadat hij met voetballen was ge stopt, keerde Rongen terug naar Fort Lauderdale in Florida, waar hij aan de slag ging als as sistent van trainer Wim Suur bier bij de Strikers. Een jaar la ter - Suurbier had inmiddels de kuierlatten genomen - werd hij hoofdtrainer en hij is dat nog steeds. Morgenmiddag doet zijn club dienst als laatste oefenpart ner van het Nederlands elftal vóór de eerste WK-krac.htme- ting-, volgende week maandag in Washington tegen Saudie Ara- zegt terheugt zich op zijn werk- Jden voor Oranje en Ptde hoop uit ze mogen du wen met 17 juli, de dag van "ale in Los Angeles. „Ik be- hetals een eer enige tijd '"et Nederlands elftal op te i bovendien is dit voor 1een schitterende ervaring, «tan ik heel veel kan leren." •«J geld hoeft hij het niet te dollar per dag be- l! n schamele honora- 7 ,'?ar dat, interesseert me lblaart hij lachend, j!" "et ook voor niks ge- per ^on§en is America- jzen dat is nog eufemis- tgedrukt. Na een trip met Nederlands amateurelftal «Verenigde Staten liet «lii,,, Van de onbegrensde v 1 ^em n'et meer - L?" h'j in 1979 de kans 5™ worden bij de Los Aztecs, waar Rinus Mi- f L 8tyds de scepter t vw,gl'eeP hij die met beide h,., - Ook al had zijn eer- «ntract weinig om het lijf: d°Har per maand, een st J!! en een auto, die hij met enkele Ameri- fcn Ea's- ;fflhvDe financiën vond ik langrijk. Voorop stond ORLANDO (ANP) - Zomaar een detail, uit het trainings kamp. Ronald Koeman, geze gend met een vrij goed schot, haalt tijdens een niets beteke nend partijtje uit van de vijf- meterlijn. Het ziet er vernieti gend uit. Net voordat de bal zal inslaan als een granaat, veert Ed de Goey op van de lijn, slaat met een soepele be weging van één van zijn vin gers de bal uit het doel. Alsof er niets aan de hand is. Alsof hij kan toveren. 'Oe-a-Ed-de-Goey.' Volgens de kenners kan hij in Amerika de wereld veroveren. Kan hij de beste worden. Hij zou het heel leuk vinden. „Want iedereen wil natuurlijk de beste zijn." Maar verder? „Ik wil helemaal geen vedette worden. Ik wil ge woon die ballen tegenhouden." Het weekblad Voetbal Interna tional schreef onlangs een ver haal over hem. Daarin werden veel zijn voorgangers geci teerd. Hans van Breukelen, de meest recente, zei: „Als ik De Goey zie. dan weet ik dat Oran je zich de laatste tien jaar heeft moeten behelpen." Van Breu kelen schijnt er bij te hebben gegrijnsd en iedereen sprak van enig cynisme. Waarschijn lijk meende hij het nog ook. Grote klasse De Goey weet dat Van Breuke len hem een fantastische doel man vindt. Hij vindt dat een geweldig compliment van een groot voorganger. Maar het verschil? De Goey, het natuur talent,. die met welhaast van zelfsprekende acties onmoge lijke ballen stopt alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Van Breukelen, zo'n tien •jaar lang met groot succes de nummer één van Oranje, heet- Ed de Goeij tijdens een training van Oranje in Toronto. Op de achtergrond reservedoelman Theo Snelders. fotoANP te de 'gemaakte' doelman te zijn. De Goey daarover: „Als dat zo is. dan heeft hij er alles uit gehaald wat mogelijk is. Grote klasse." Maar wie is Ed de Goey? Een ijskonijn, geboren 20 december 1966 te Gouda. Veertien inter lands. vooralsnog. Debuteerde op 16 december 1992 in Oranje, in Turkije, nadat Van Breuke len was gestopt en Menzo had gefaald. Speelt voor Feye- noord, daarvoor bij Sparta. Stond in het doel van Jong Oranje. In Oranje heeft hij nog geen moment ter discussie gestaan. Bij zijn debuut in Istanbul liet hij ongelukkig een bal los. In plaats van te profiteren schoot een Turkse aanvaller de bal te gen het been van de toegesnel de Koeman. Later werd be weerd dat de bal er was inge gaan indien pechvogel Menzo iets dergelijks was overkomen. Zelf voelt hij het niet zo. „Mis schien kwam ik op een juist moment bij Oranje. Maar ik ben nooit afhankelijk geweest van één bal die ik wel of niet losliet. Het niveau dat ik mo menteel heb, is door mezelf af gedwongen. Dat heeft niets met toeval te maken. Onzeker heid heb ik ook geen moment gevoeld, zelfs niet op het mo ment dat ik in het Nederlands elftal kwam. In feite maakt het me niets uit of ik vriendschap pelijk speel, of een bewogen Europees duel, zoals vorig sei zoen uit bij Porto. Ik doe ge woon m'n werk zo goed moge lijk. Ik sta er om die ballen te stoppen. Waar en wanneer maakt niet uit." Hij geeft toe tot de besten te behoren. Want anders zat hij niet bij Oranje! „Maar we zit ten met 22 jongens in de selec tie van het Nederlands elftal en dat zijn allemaal toppers. In dat opzicht ben ik niet anders dan de rest. Het is ook niet zo dat ik geen concurrentie hoef te verwachten. Het wemelt in Nederland van de goede kee pers. Snelders zit er heel dicht bij, Van der Sar maakt een zeer goede ontwikkeling door. Van der Gouw, Zoetebier, Water reus. Boschker, allemaal kun nen ze zeer veel. Ik zal geen mo ment mogen verslappen." Vooral niet op het naderende WK. „Onze tegenstanders zul len zeker niet offensief spelen. Ik zal niet lekker worden inge schoten. Het is best mogelijk dat ik per wedstrijd twee of drie momenten krijg me te on derscheiden. Dan zal ik er moe ten staan. We behoren tot de favorieten. Ik zal me goed moe ten weren, maar de andere jon gens net zo goed. Gebeurt dat, dan kunnen we wereldkam pioen worden. Daar moeten we ook voor uit durven te komen." Etiket En hijzelf? Definitief doorbre ken, een topper worden op een groot toernooi, straks echt naar Barcelona? De Goey: „Ze zeggen toch altijd dat ik geen uitstraling heb? Wat maakt het uit, Het is een etiket dat ik op een bepaald moment heb opgespeld gekregen. Daar zal ik wel nooit meer vanaf komen. Iedereen in ons land heeft wat te zeggen over voetbal. Ik praat te weinig, heb de ver keerde kleding aan en kom niet goed over. Zelf weet ik dat het anders ligt. Dat is voldoen de." PAPENDAL (ANP) - Bij de Olympische Spelen van Barce lona kwam Nederland met vijftien medailles goed voor de dag. Maar van de vijf wereldkampioenen, die André Bol huis twee jaar geleden meenam, keerde er niet één met een gouden plak naar huis terug. Kennelijk waren degenen van wie het meest werd verwacht niet in staat een top bovenop hun eigen prestaties te zetten. Die ervaring zette de chef de mission destijds aan het denken. Hij denkt er iets op gevonden te hebben. Gisteren presenteer de hij zijn nieuw speerpuntenbeleid: de vorming van een Olympische kernploeg voor Atlanta 1996. NOC*NSF is niet langer uitsluitend een reisbureau. „Investeren in sterkte", noemde Bolhuis het. „We gaan extra middelen aanwenden om die toe te spitsen op de toppers van de Olympische ploeg. Mensen, die nu al erg goed zijn en van vie we verwachten, dat ze in Atlanta bij de eerste drie kun nen komen, zullen we extra ondersteunen. Met financiële middelen, maar ook op alle mogelijke andere manieren." Voorlopig gaat het om zes individuele sporters: Ellen van Langen, Bert van Vlaanderen. Pernette Osinga. Orhan Deli- bas. Dorien de Vries en Ingrid Haringa plus twee teamspor ten: de volleybal- en roeiploegen. Het ligt in de bedoeling de Olympische kernploeg binnenkort uit te breiden met judoka's en tafeltennissers. EASTBOURNE (ANP) - Brenda Schultz begint volgende week uitgerust maar met een tikkel tje onbehaaglijk gevoel aan het tennistoernooi van Wimbledon. De beste speelster van Neder land faalde gisteren tijdens de eerste ronde van het voorberei dende grastoernooi in East bourne op alle fronten. Schultz. als twaalfde geplaatst bij het met 800.000 gulden gedo teerde evenement, had vrijwel niets in te brengen tegen Gigi Fernandez. De Amerikaanse ze gevierde in twee sets: 6-2 6-0. Amy Frazier was de tweede ge plaatste speelster die de tweede ronde niet haalde. De Ameri kaanse nummer negen van de lijst struikelde over Danielle Jo nes uit Australië: 3-6 3-6. Halle (Duil. Mannen. 1,5 miljoen gul den: eerste ronde: Rosset (Zwi) - Suk (Tsj) 6-4 6-2. Stich (Dui/1> - Pereira (Ven) 6-3 6-4, Pioline (Fra/4i - Renzen- brink (Dun 6-4 6-0. Hlasek (Zwi) - Vinck (Dui) 6-4 6-2. Courier (VSt/3) - Gilbert (Fra) 6-4 6-4, Rosset (Zwi/5) - Suk (Tsj) 6-4 6-2, Kafelnikov (Rus/6) - Delaitre (Frai 7-6 3-6 6-3. Matuszews- ki (VSt) - Krickstein (VStl 6-1 3-6 6-2. St. Pölten (Öos). Mannen. 650.000 gulden: Eerste ronde: Kucera (sloi - Javier Sanchez iSpa/3) 6-2 6-3, El Ay- naoui (Mar/6) - Tarango (VSt) 7-6 6-4. Clavet (Spa) - Hipfl (Oos) 6-0 6-4, SchranziOosi-Nydahl (Zwel 2-6 6-3 6- 3, Pescanu (Roe) - Schalier (Oos/7) 6-2 6-1De la Pena Arg) - Fleunan i Fra) 3- 66-1 6-2,Roig(Spa)-Ruud(Noo)7-66- 4, Burillo (Spa) - Costa (Spa) 6-4 6-4 Eastbourne (GBr). Vrouwen. 800.000 gulden: Eerste ronde: Bollegraf (Ned) - Driehuis (Ned) 3-6 7-5 6-2. Ore mans (Ned) -Helgeson (VSt/16) 6-4 3-6 6-1. Gigi Fernandez (VSt) - Schultz iNed/12) 6-2 6-0, Pullin (GBr) - Vis (Ned) 6-3 2-6 6-3. Singer (Dui) - Spirlea (Roei 6-7 6-4 6-3, Jones (Aus) - Frazier (VSt/9) 6-3 6-3, Fendick (VSt/15) - Du- bië. Rongen: „Wij zullen probe ren op dezelfde manier te gaan voetballen als de eerste tegen stander vanb Oranje." Twee weken geleden oefende Colombia ook al tegen de Fort Lauderdale Strikers en zegevier de met 3-0. „Maar", oordeelt Rongen, „ik schat Nederland ho ger in. Ook zonder Ruud Gullit. Gezien het spelerspotentieel moet het Nederlands elftal ten minste de halve finales kunnen halen. Ik reken daar ook wel een beetje op." 10.00-0.30 EURO Diverse takken van sport. 12.45-13.15 RTL 4 Sport: Futbol mun- dial. 13.00-18.00 Did 2 ZDF Sport extra. Met Tennis: ATP-toemooi van Halle. 13.15-13.45 RTL 4 Sport: Major Lea gue Baseball 14.50-17.00 BBC 1 Royal Ascot. Paar- denkoersen. 17.00-17.35 BBC 2 Royal Ascot. 18.05-19.00 BBC 2 Golf - US Open. 18.39-18.47 Ned 2 Sportjournaal. 19.30-20.00 BRT 1 Sportjournaal. 21.30-22.00 BRT 2 Sportjournaal. 22.00-22.30 RTL 5 Sport. 22.15-22.30 Ned 3 Sportjournaal. 22.30-22.55 BRT 1 Vandaag en sport. 22.35-23.25 Ned 2 Oranje viel aan. Do cumentaire over het Nederlandse elftal tijdens het WK voetbal van 1974. 00.20-00.40 BBC 1 Royal Ascot. rie (Eng) 6-2 6-1. Endo (Jap) - Likovts- jeva (Kaz) 6-3 6-4, Werdel (VSt) - Ru bin (VSt) 0-6 7-5 7-5. Taylor lEng) - Stafford (VSt) 6-3 4-6 6-2, Harvey- Wild (VSt) - Carlsson (Zwel 6-3 6-0, Radford (Aus) - Austin (VSt) 6-3 6-4. Brioekhovets (Oeki - Wood (GBr) 6-2 6-4, Farina (Ita) - Sidall (GBr) 6-2 6-0, McGrath (VSt) - Randriantefy (Mad) 6-3 6-4. Kruger (ZAf) - Richardson (NZe) 6-7 6-2 6-1. Kuhlman (ZAf) - Shriver (VSt) 6-4 3-6 6-4. Arendt fVSti- Po (VSt) 6-1 6-1. Londen. Vrouwen, kwalificatietoer nooi Wimbledon: Eerste ronde: Weg- ink (Ned) - Büche (Oos) 4-6 6-2 6-2. Miyagi (Jap) - Kamstra (Ned/10) 6-2 2- 6 6-1 Mannen: eerste ronde: Winnink (Ned) - Poliakov (Rus/2i 6-2 3-6 6-1. Nijssen (Ned) - Beust (Fra) 6-2 6-2. Manchester. Mannen, 650.000 gul den: Eerste ronde: O'Brien (VSt) - Henman (GBr) 1-6 6-4 6-0, Carlsen (Den) - Kronemann (VSt) 6-4 6-2. No- vacek (Tsj- Stafford (ZAf) 6-3 6-3. Damm (Tsj) - Bergstrom (Zwei 7-6 6-2. EItingh (Ned/8) - Black (Zim) 7-6 6-2. Bosch bedwingt Jeroen Piket AMSTERDAM (ANP) - Drievou dig kampioen van Nederland, Jeroen Piket, heeft het op het NK schaken in Amsterdam moeilijk met de debutanten. Nadat de koploper eerder in het kampioenschap tegen Van der Werf op remise uitkwam, be haalde hij gisteren in de partij met Bosch hetzelfde resultaat. Door de puntendeling hand haafde laatstgenoemde zich in de subtop. Hij heeft uit de laat ste drie partijen nog maar een half punt nodig om zijn derde en laatste meesternorm te halen. In de stand veranderde weinig. Vijf van de zes partijen eindig den in remise. Alleen de jarige Sokolov, die zijn 26e verjaardag vierde, kwam tot winst. Hij had tegen hekkesluiter Stan van Gisbergen slechts 26 zetten no dig voor de overwinning. Jeroen Piket baalde van de re mise tegen Bosch. De 25-jarige grootmeester was met voordeel uit een ongebruikelijke variant van het Slavisch gekomen. Op de 24e zet verloor de Leiderdor per zijn geduld. Hij opende de a- lijn in de veronderstelling dat daar beslissend voordeel uit te halen was. Een misrekening, want Bosch neutraliseerde het gevaar eenvoudig. Piket pro beerde nog tot de 43e zet een ze ge te behalen, maar berustte toen in remise. Amsterdam. NK schaken, achtste ronde: Sokolov - Van Gisbergen 1-0, Hoeksema - Van der Sterren 1/2-1/2, Sosonko - Nijboer 1/2-1/2, Piket - Bosch 1/2-1/2. Van Wely - Van dei- Wiel 1/2-1/2. Cifuentes - Van der Werf 1/2-1/2. Stand na achtste ronde: 1 Pi ket 6 punten, 2. Van der Wiel 5 1/2, 3. Nijboer. Van Wely 5. 5. Bosch 4 1/2. 6. Cifuentes, Sokolov, Sosonko 4.9 Van der Werf 3 1/2,10. Hoeksema, Van der Sterren 2 1/2.12 Van Gisbergen 1 1/2. Autosport Detroit. IndyCar: 1. Tracy (Can) Penske Ilmor 77 ronden (260 km) in 2.32.29 2. Fittipaldi (Bra) Penske-Il- mor. 3 Gordon (VStl Lola-Cosworth, 4. Fabi (Ita) Reynard Ilmor. 5. Mi chael Andretti (VSt) Reynard Ford Cosworth. 6. Rahal (VSt) Lola Hon da. 19, Luyendijk (Ned) Lola Ilmor, 21. Mansell (GBr) Lola Ford Cos worth. Stand' 1. Unser jr. (VSt) 83 pnt2. Fittipaldi 70, 3 Michael An dretti (VSt) 59, 4. Gordon 52. 5. Man sell 46. 6. Tracy, Vasser (VSt) 36. Basketbal Noordamerikaanse profcompetitie (NBA), playoffs, finale, vierde wed strijd: New York Knicks - Houston Rockets 89-93. Stand in de best-of-se- ven serie: 2-1 voor Houston Rockets. Dammen Heerenveen. Westeuropees zone- toernooi: Derde ronde: Clerc (Nedi - Kristek (Tsj) 2-0, Merins (Duii - Ma- chado (Pon 2-0, Bubbi (Ita) - Michiels (Bel) 0-2. Cissé (Fra) - Delmotte (Fra) 1-1. Lahl vrij Stand na drie ronden: 1 Clerc 6. 2 Merins 4. 3. Delmotte en Michiels 3. 5. Cissé en Kristek 2 (uit 2), 7. Bubbi en Machado 2. 9. Lahl 0 (uit 2). (so, 59. Kuipers 5-0 (sc). 60. Nishi- moto 5-1 (sc). 65 Teeuwen 6-1. Toe schouwers: 50. Scheidsrechters Van Gemeft/Laudy. Sportprijsvragen Lucky 10, maandag: 2-5-6-8-10 12-16- 18-26-29 30 -41 -44 -49 - 54 55 - 60 - 66 - 73 - 74 Lotto 23: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 13 winnaars, f 6.045.10, derde prijs: 100 winnaars, f. 1,178.80. vierde prijs: 4.248 winnaars, f. 27,70, vijfde prijs: 68.082 winnaars, f. 5,00. Schaken New York. Kandidatentweekampen PCA. vier ronde: Gulko iVSt) - Short (GBr) 1/2-1/2 (stand: 2-2). Adams (GBr) - Tiviakov (Rus) 0-1 (stand: 2- 2). Kramnik (Rus) - Kamski (VSt) 1/2- 1/2 (stand. 1-3), Anand (India) - Ro- manisjin (Oek) 1/2-1/2 (stand 3-1). Volleybal Hockey Vught. Oefeninterland, vrouwen. Nederland - Japan 6-1 (2-0) 10. Sma- bers 1-0. 19. Van der Wielen 2-0 isb). 37 Grijpma 3-0 (sci, 45. Grijpma 4-0 World League, mannen: Groep A: Rusland - China 3-0 (15-5 15-9 15-7). Eindstand: 1. Rusland 12-20. 2. Italië 12-18, 3. Japan 12-8, 4. China 12-2. Wielrennen Wereldranglijst profs: 1 Rominger (Zwi) 2518 punten, 2. Indurain (Spa) 2175. 3. Chiappucci (Ita) 1624. 4. Fon- driesl (Itai 1425, 5 Berzin (Rus) 1369. 6 Museeuw (Bel) 1250. 7. Furlan (Ita) 1220. 8 Bugno (Ita) 1178. 9 Jalabert (Fra) 1098.10. Ekimov (Rusi 1096. 23. Breukink (Ned) 653.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 25