Middelburg dwingt jeugdwerk Basco koopt complex woningen Westerzicht Van Hogendorpweg wordt gesloten voor autoverkeer Vrijspraak van diefstal kleding Mini-symposium leidt Terneuzensf Havenfeesten in Welzijnsbeleid wil drie ton bezuinigen VROOM DREESMANN streek Fikse korting als SKW niet snel begint met activiteiten Stromenwijk DINSDAG 14 JUNI 1994 van onze verslaggever MIDDELBURG - De stichting Sociaal Kultureel Werk Middel burg (SKWM) moet zo snel mo gelijk beginnen met club- en jongerenactiviteiten in de Stro menwijk. Laat ze dat na, dan zal de gemeente een fiks deel op de subsidie korten. Activiteiten vbor de jeugd in gebouw Poor- tershove in de Magistraatwijk moet de stichting financieren met de toegezegde subsidie. B en w van Middelburg stellen de gemeenteraad voor de SKWM een subsidie te geven van 749.000 gulden, vijfenzestigdui zend gulden meer dan in 1993. De gemeenteraad zegde in 1993 extra geld toe voor jongerenacti viteiten in Dauwendaele en de van onze verslaggever AARDENBURG - Het Samen werkingsverband Welzijnsbe leid West-Zeeuwsch-Vlaande- ren wil in 1995 bezuinigen. Werd in 1993 nog ruim drie miljoen gulden besteed aan het wel zijnswerk in de gemeenten Oostburg, Aardenburg en Sluis (OAS), dit jaar stond voor die sector een goeie 3,3 miljoen te boek. Het dagelijks bestuur van het samenwerkingsverband heeft zichzelf voor volgend jaar als taak gesteld de kosten met dik drie ton terug te brengen, tot onder het niveau van 1993. De bezuinigingen kunnen voor een deel worden geëffectueerd door het schrappen van instel lingen die nog wel op de subsi- dielijst stonden, maar herhaal delijk niets van zich hebben la ten horen. In die categorie valt onder meer de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van het COC en de instelling Tegen haar Wil Zeeland. Ook voor verbreding van de in dicatiecommissie (die gaat over plaatsing van ouderen in een verpleeg- of bejaardenhuis werd een aantal jaren een vast bedrag geraamd. De commissie heeft evenwel nooit gebruik gemaakt van de subsidiemogelijkheid, zo dat ze in de begroting 1995 niet meer voorkomt. Het dagelijks bestuur ziet verder kans enigszins op de kosten te beknibbelen door verlaging van de subsidie aan de Stichting Centrale voor Jeugd- en Jonge renwerk en de Stichting Welzijn voor Ouderen. Beide organisa ties gaan in 1995 met minder mensen werken, waardoor be grote personeelskosten lager uitvallen. Drie instellingen worden vol gend jaar tien procent gekort op hun uitkering van het OAS-ver- band, omdat ze hun subsidiever zoek te laat hebben ingediend. Dat zijn de operettevereniging ZOMA. het Bach-comité (orga nisator van de jaarlijkse uitvoe ring van de Mattheus Passion in Aardenburg) en het Samenwer kingsverband Kerkconcerten. De uitgaven voor de afzonderlij ke gemeenten zijn in 1995 ge raamd op 1.8 miljoen gulden voor Oostburg, 317.000 gulden voor Aardenburg en 244.000 gul den voor Sluis. Van het Rijk wordt een rechtstreekse bijdra ge verwacht van 5.5 ton, ruim tweehonderdduizend gulden minder dan dit jaar is geraamd. Asielzoekers Of de bezuinigingsdoelstelling kan worden gehaald, is nog on zeker. Op 1 januari 1995 wordt zeer waarschijnlijk de rijks-Re geling Opvang Asielzoekers (ROA) ingetrokken. De opvang van asielzoekers komt dan volle dig voor rekening van het Rijk. Daar staat echter tegenover dat de gemeentelijke overheid de verantwoordelijkheid krijgt voor de opvang van de zogehe ten statushouders en mensen met voorlopige verblijfsvergun ningen. In welke mate het Rijk aan die taakverzwaring zal mee betalen, is nog niet bekend. De begroting 1995 van het sa menwerkingsverband wordt vandaag (dinsdag) besproken in de welzijnscommissie. De open bare vergadering in het gemeen tehuis van Aardenburg begint om 19.30 uur. Voorafgaand (aan vang 19 uur) aan het overleg is er een hoorzitting. Stromenwijk. De clubactivitei ten in die laatste wijk in gebouw Poortershove komen niet goed van de grond, omdat daarvoor beroepskrachten moeten wor den ingezet. De stichting vindt dat de gemeente daarvoor een extra subsidiebedrag beschik baar moet stellen. Het gemeentebestuur daarente gen stelt dat het de SKWM de laatste jaren voldoende tege moet is gekomen. Uitbreiding van het aantal uren beroeps kracht voor Poortershove moet de stichting, aldus het college, zelf opvangen binnen de huidige begroting. De subsidiëring van de SKWM komt maandag 27 juni aan de or de tijdens de raadsvergadering in het stadhuis. De aanvang is om 19.30 uur. De raad behandelt verder een plan om fors te bezui nigen op de gemeentelijke ge bouwen. De afdeling accommo daties heeft opdracht gekregen binnen drie jaar 285.000 gulden te besparen. Voor dit jaar moest de afdeling ruim één ton bezuini gen. Uit een voorstel aan de gemeen teraad blijkt dat het niet nodig is dit jaar in te leveren. De afdeling heeft vier gemeentelijke panden verkocht en opdracht gehad een nieuw personeelsonderkomen te bouwen op het sportpark Voor- borch. Na aftrek van de kosten bleef een bedrag over van 124 mille. B en w stellen de raad voor dat geld in de algemene reserve te stoppen. De dienst zal het nog moeilijk krijgen om de voorgestelde be zuinigingen te realiseren. Op een groot deel van de kosten kan de afdeling niet inleveren. Daarbij gaat het vooral om personeels kosten, verzekeringen, belastin gen en rente en afschrijving. Van de zogeheten 'beïnvloedbare kosten' blijft slechts ruim negen ton over. De bezuinigingen reali- Vlissinger stal radio's bij 21 auto-inbraken VLISSINGEN - Een 32-jarige Vlissinger, die vorige week door de politie werd betrapt bij een auto-inbraak, heeft 21 auto-in braken bekend. Hij had het vooral gemunt op radio-casset terecorders. Van de buit is niets meer teruggevonden. De Vlissin ger zit nog vast op het politiebu reau voor verder verhoor. seren door de inkomsten te ver hogen is bijna onmogelijk. De huren zouden dan met elf pro cent omhoog moeten, boven op de jaarlijkse verhoging met drie procent. Het college stelt de gemeente raad voor een nader rapport van een onderzoeksbureau af te wachten. Daarin staan voorstel len om de kosten te verlagen en de inkomsten te verhogen. Te De Van Hogendorpweg in Vlissingen wordt tussen de Colijnstraat en de Ruys de Beerenbrouckstraat omgevormd tot busbaan met gescheiden fietsstroken. foto Dirk Jan Gjeltema van onze verslaggever VLISSINGEN - De Van Hogen dorpweg in Vlissingen is bin nenkort niet meer toegankelijk voor doorgaand gemotoriseerd verkeer. Het gedeelte tussen de Colijnstraat en de Ruys de Bee renbrouckstraat wordt omge vormd tot busbaan met geschei den fietsstroken. Doorgaande motorvoertuigen moeten voor taan gebruik maken van de Ale xander Gogelweg, die een 30-ki- lometerzone met verkeers drempels is geworden. De maatregelen zijn genomen in het kader van de herinrichting van Paauwenburg-Zuidoost. Daarbij is de Alexander Gogel weg aangewezen als route voor het doorgaande verkeer en is de Van Hogendorpweg uitsluitend bedoeld voor bestemmingsver keer. Achterliggende gedachte is dat de Van Hogendorpweg een veel gebruikte fietsroute is. Er moest nog wel een oplossing worden gevonden voor de ZWN- bussen, die door de Van Hogen dorpweg rijden. „ZWN wilde dol graag dat de bussen de oude rou te zouden blijven rijden", zegt J. C. M. Vermeule van de ge meente Vlissingen. „Er is nog wel overlegd over verplaatsing van het traject naar de Alexan der Gogelweg, maar in verband met de bereikbaarheid van de bushaltes aldaar is dat niet doorgegaan." De afsluiting van de Van Hogen dorpweg voor motorvoertuigen is een feit als, waarschijnlijk de ze week nog, de verkeersborden worden geplaatst. De politie zal er zeker de eerste weken regel matig op toezien dat het inrijver- bod niet wordt overtreden. Om sluipverkeer te voorkomen zijn de straatjes tussen de Van Ho gendorpweg en de Alexander Gogelweg aan de kant van de Van Hogendorpweg afgesloten. VLISSINGEN - De Vlissingse woningbouw vereniging Basco heeft een complex van zes tig huurwoningen in de wijk Westerzicht overgenomen van de Algemene Nederlandse Woningstichting in Amersfoort. Het gaat om een woningencomplex aan de zuidrand van Westerzicht, aan de kant van de Sloeweg. Met de overdracht is een bedrag van ruim 4,7 mil joen gulden gemoeid. Volgens Basco-directeur A. Raas was de Alge mene Nederlandse Woningstichting van me ning dat de woningen te ver van haar kantoren zijn verwijderd. „Zij vond het moeilijk alle za ken goed bij te houden, zeker omdat het ver loop vrij groot is. Wij zitten er dichtbij en dat is ook de voornaamste reden van de'overdracht." Het complex, dat in 1975 is gebouwd, was oor spronkelijk bedoeld als bejaardenwoningen. De animo van die kant bleek echter tegen te vallen. Raas; „Er is lange tijd geprobeerd oude ren te interesseren, maar dat is niet gelukt. Het probleem is dat de woningen vrij ver van de weg liggen, terwijl ouderen graag uitzien op de straat. Daarnaast zijn de huren vrij fors en zijn voorzieningen zoals winkels vaak nogal veraf gelegen." De woningen worden nu vooral bezet door één- en tweepersoonshuishoudens, onder wie veel 'mobiele senioren' (55-plussers). De overdracht heeft geen gevolgen voor de huidige huurders. Basco heeft ook de lening overgenomen die de eerste eigenaar, de voormalige Landelijke Stichting Bejaardenbouw in Hoevelaken, voor de bouw van het complex is aangegaan. Het gat tussen de aankoopsom (4,7 miljoen gulden) en de nog openstaande lening (ruim 3,4 miljoen gulden) financiert Basco uit de recente ver koop van 234 woningen in de Vlissingse wijk Bossenburgh aan woningbouwvereniging VW. De huurwoningen in de Vlissingse wijk Westerzicht. foto DirkJan Gjeltema denken valt onder meer aan het anders doorberekenen van tarie ven aan Middelburgse en niet- Middelburgse huurders, dalu- rentarïeven, jaarcontracten en kwantumkortingen. van een medewerker DEN HAAG/MIDDELBURG - Een 36-jarige Defftenaar is maandag in hoger beroep vrij gesproken van diefstal van een kostuum en een pantalon bij C A in Middelburg. Het Haagse gerechtshof achtte niet bewe zen dat de Delftenaar de kleding op 10 april gestolen had. Procu reur-generaal J. Boogaards had eveneens vrijspraak geëist, om dat het overtuigend bewijs voor de diefstal ontbrak. Eerder werd de man bij verstek door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot een boete van 400 gulden en een voorwaarde lijke straf van drie weken ge vangenis. De Delftenaar ontkende tijdens de diefstal in Middelburg te zijn geweest. Hij zou destijds hele maal niet in Nederland maar bij zijn zieke moeder in Tunesie zijn geweest. Als bewijs overlegde de Delftenaar een verklaring van de Tunesische ambassade. Volgens advocate D. Soekar- man-Weeteling heeft de broer van haar cliënt het kostuum pro beren te stelen. Na aanhol gaf hij niet zijn eigen naaj maar de naam van zijn „Mijn broer heeft de akelig? woon te zich voor mij uit u ven," aldus de Delftenaar door zou hij al een groot ai bekeuringen voor verkeer® tredingen hebben gekregen Het gerechtshof sprak even? een 22-jarige vrouw uit R« dam vrij van diefstal vanoa zetters, onderleggers en eer,; aansteker in de Giraffe-wini Vlissingen. De vrouw, djei tijds in Vlissingen woonde,; dat de spullen in werkeliJM gestolen zijn door de nicht; haar vriend, bij wie zij dest inwoonde. Bij de politie zos nicht de naam van haar22-ja huisgenote hebben opge»? om zelf vrijuit te gaan. getuige opgeroepen poliüg kon na drie jaar geen heldert meer verschaffen. De openbare aanklager vet de vrijspraak, omdat hij dei fel in het voordeel van de dachte liet wegen. Eerdei oordeelde de politierechte Middelburg de vrouw t boete van 400 gulden. van onze verslaggever TERNEUZEN - Terneuzen staat in het weekeinde van 24, 25 en 26 juni in het teken van de veertiende Havenfeesten. De VVV Terneuzen heeft een afwis selend programma samenge steld dat zal worden ingeleid met een mini-symposium in het gemeentehuis. Ir E. Turkstra, hoofd van de af deling integraal waterbeheer bij Rijkswaterstaat directie Zeeland, houdt vanaf 16 uur een lezing met de titel 'Samen naar een schone toekomst voor het kanaal'. Tijdens dit symposium wordt de benoeming van de ha venman of -vrouw bekendge maakt. De Havenfeesten worden om 18 uur officieel geopend op het feestterrein. De recreatieve Ha venloop begint om 19 uur. Tegen 19.15 uur beginnen de voorron des voor de roeiwedstrijden. In de tent op het veerplein is vanaf 21 uur muziek van Eddy's Com bo. Zaterdag start om 10.30 uur een fie„ts- en puzzeltocht vanaf het ANWB-kantoor op de Markt. Vanaf 11 uur kunnen met sleep boten en communicatievaartui gen van Terneuzense bedrijven rondvaarten op de Westerschel- de worden gemaakt. Verder biedt het programma die dag een kermis, de havenmarkt op de dijk, helikoptervluchten, rondritten per koets, zeilwed strijden, de bezichtiging van RWS-schepen aan de ponton en een vliegershow op de Westha- vendijk. Sterkste Ook worden heftruckwedstrij den en kinderspelen gehouden. De verkiezing van de sterkste man, met als wedstrijdonderde len de vatenrace, boomstamhef- fen en touwtrekken, begint om 14 uur. De finale van de roeiwed strijden is vanaf 18 uur. De Ben jamins treden 's avonds op in de feesttent. De avond wordt afge sloten met een traditioneel vuurwerk op de Oosthavenj Ook zondag kunnen belara lenden voor activiteiten tfii op het veerplein. De stti man van de Haven moet ad dermaal bewijzen op de o; delen meerpalenloop, waarts heffen, deadliftej strekken. Om 16 uur bega vlootschouw. VVV-voorzitif Gosselaar sluit de Havenfe zondag om 18 uur af. Actie brengt ruim drie ml op voor Huize Den Berg Goes GOES - Het zaterdag g< familie Wisse-voetbaltocn in 's-Gravenpolder heeft gulen opgebracht voor H Den Berg in Goes. Zo'nho spelers voetbalden viasp het bedrag bijelkaar. De brengst betekende een recoil de achtjarige geschiedenis het door de familie V ganisserde toernooi. Vorijj werd 2845 gulden bijea bracht voor de leefgero schap voor verstandeliji handicapten. Zangavond - in de Ki landse hervormde kerke} Markt in Arnemuiden wori terdag 18 juni een ju® zangavond gehouden mfi thema Vol van Uw licht. werking verlenen drie ju® de koren: het gemengd kw Lofstem met als dirigent?. Bella (35 jaar), het k Jubilate (25 jaar) en hetje koor Deo Favente (5 jaarl.ï onder leiding van Nelly vaci zen-Schroevers. De barita rel Bogerd verzorgt twen een optreden als solist-1 Meulmeester begeleidt deh reeds dertig jaar als orgs: Het programma beginton;) uur. Loony Tunes herensokken. Hole in one, Silvester en Bugs Bunny. In diverse kleurstellingen. One size. O lo Braun Action Line oplaadbaar scheerapparaat. 1.2.3. scheersysteem. Platina scheerblad. Met spor tief'Leatherlook' etui. Doorkonsumen- y| tenbond getest als'beste koop'. T79T- mTjlZs*" KOFFIETIP I Kwarkpunt met verse aardbeien I I en een kopje koffie 4.50 Badjas. Streepdessin. 100% katoen. In de kleuren navy,bordeaux en groen. Maten: M-L-XL. vanaf Van Gils after shave natural spray. Inhoud 50 ml Nu met body lotion of showergel. jer, 39.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 12