Geen geld bedrijven Kanaalzone Drie Ambachten investeert fors in natuur pr oj ecten Bolijn tegenover fractie over composteerinrichting Vlam in gasfles bij laswerk op schip Terneuzen Brede opzet festival Schepentrekkers Sas Onderzoek verkeer centrum Hulst niet voor zomer gereed Jeugd Terneuzen krijgt voorrang streek u Grondaankopen die sloop buurtschappen kunnen bekostigen zijn niet bekend ZATERDAG 4 JUNI 1994 weekenddiensten 111 Iili I 11 Iili I I I I i li i i 11 i 111 van onze verslaggever TERNEUZEN - Milieugedepu teerde ing. A. M. Dek mag dan goede hoop koesteren dat het bedrijfsleven na de zomer geld beschikbaar stelt voor de uit voering van een deel van het plan van aanpak voor de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Binnen de Kring van Werkge vers in de regio wordt echter die hoop niet gedeeld. Dek rekent er op dat verschillen de grote bedrijven op korte ter mijn grondaankopen zullen doen. Met die transacties zijn forse bedragen gemoeid, waar mee de andere partners binnen het project Gebiedsgerichte Be nadering Kanaalzone (naast de provincie en het bedrijfsleven ook de gemeenten Axel. Terneu- zen en Sas van Gent, het Haven schap Terneuzen en de rijks overheid) hun voordeel mee kunnen doen. Het geld dat met de aankopen gemoeid is, zou kunnen worden aangewend voor de sloop van de buurtschappen Boerengat, Axelse Sassing en Koegorspol- derstraat. Volgens drs A. A. D. Saman, se cretaris van de Kring van Werk gevers, heeft het bedrijfsleven vooralsnog geen aanleiding ge zien het ingenomen standpunt - geen inbreng in de amoverings- projecten, omdat de verbeterin gen in de totale infrastructuur overheidszaken zijn gebleven - te wijzigen. „Het is volstrekt uit gesloten dat het bedrijfsleven di rect middelen zal inbrengen voor de sloop van de buurt schappen. We hebben als be drijfsleven gesteld dat mogelijk in de vorm van grondtransacties iets te verwachten viel, maar daarbij werd ook de kantteke ning geplaatst dat economisch tij dergelijk acties tegenwerkt." Bij Saman waren geen plannen van bedrijven om op korte ter mijn te investeren in nieuwbouw van onze verslaggever SAS VAN GENT - Hel pro gramma voor het Schepentrek- kersfestival in Sas van Gent is dit jaar zeer breed opgezet met onder meer demonstraties van motoren, een waterpolo-toer? nooi en een braderie. Een groot deel van de activiteiten op 18 en 19 juni wordt gehouden in een grote feesttent op de Princenka- de en daarnaast zijn er muzika le optredens in de Sasse horeca gelegenheden. Het Schepentrekkersfestival be gint zaterdag 18 juni met de monstraties van motoren en de damesbrandweer en een schie ting op de liggende wip. Daar naast wordt om 11.30 uur de Sas se zwemweek officieel ingeluid en is er van 12.00 uur tot 18.30 Rommelmarkt - Ligplaats- school en peuterspeelzaal De Groene Zwaan aan de Van der Peylstraat in Terneuzen houdt woensdag 15 juni tussen 14 en 17 uur een grote rommelmarkt. Kinderen kunnen worden gesch minkt, er is een grabbelton, er zijn spelletjes en er wordt een lo terij gehouden. De opbrengst is bestemd voor nieuw buitenspel materiaal. van onze verslaggever TERNEUZEN - Het waterschap De Drie Ambachten trekt dit en eerstkomende jaren miljoenen guldens uit voor het herstel van landschappelijke natuurwaar den in Midden-Zeeuwsch- Vlaanderen. In de periode 1994- 1998 wil het waterschap grote sommen geld steken in totaal elf projecten, gericht op de droogtebestrijding, het tegen gaan van eutrofiëring, water- conservering, de aanleg van na tuurvriendelijke wateroevers en het uitzetten van een meet net voor waterkwaliteit- en peilbeheer. Voor enkele projecten zijn door het algemeen bestuur van het schap middelen beschikbaar ge steld. Eén project - het gezond- maken van de Boskreek bij Koe wacht - is zo goed als afgerond. Een en ander valt op te maken uit het concept-waterbeheers plan voor de periode 1994-1998 van De Drie Ambachten. Het plan gaat deze week de in spraakprocedure in. Belangheb benden kunnen de komende we ken hun zegje doen over de be leidsuitgangspunten van het schapsbestuur. Op woensdag 6 juli volgt in cultureel centrum De Halle nog een informatiebij eenkomst over het plan. Taken In het concept-plan wordt dui delijk de veranderende taak van de waterschappen uit de doeken gedaan. Stonden in het recente verleden de traditionele taken van de waterschappen - de zorg voor de afwatering, dijken en we gen - centraal, steeds meer leg gen de waterschappen zich toe op het zogenaamd samenhan gend waterbeheer. Lag tot in de jaren '80 het accent op de waterkwaliteitsverbete ring door het uitvoeren van sa neringsmaatregelen, de aanleg van transportnetten voor afval water en de bouw van waterzui veringsinstallaties, nu stelt het dagelijks bestuur van De Drie Ambachten dat alle grote lozin gen op wateroppervlak zijn ge saneerd. „Wat overblijft zijn overstorten van rioleringen en verspreide bebouwing in het buitengebied. Een verdere emis sie-vermindering van deze lozin gen blijft een beleidsuitgangs punt", aldus het bestuur. Ande re strijdkreten zijn de komende jaren: 'Stop de verdroging', 'weg met de groene soep in plassen' en 'kreken als toevluchtsoord voor vissen, vogels en visotters'. Voor het bestuur zijn dit geen lo- uur een waterpolotoernooi voor dames en heren. De feestvierders kunnen zater dagavond in het centrum van Sas van Gent terecht voor een optreden van de Beet City Jazz Band en een programma van en tertainer Frans de Schepper. Verder wordt de Schepen trek kerstrui uitgereikt aan een per soon die zich het afgelopen jaar verdienstelijk heeft gemaakt voor de Sasse gemeenschap. Onder het motto 'Sas ontmoet Sas' wordt een barbecue gehou den voor inwoners van Sas van Gent en oud-Sassenaren die hun voormalige woonplaats nog steeds regelmatig bezoeken. Het Schepentrekkersfestival wordt zondag om 13 uur voortge zet met een braderie en een de monstratie van Veilig Verkeer Nederland (VVN). Verder geven de Showband Sas van Gent en de Harmonie De Verenigde Vrienden een concert. De brand weervrouwen en de kunstenaars van het SKW verzorgen demon straties en ook kunnen de bezoe kers zien hoe schepen worden voortgetrokken. Verder is er een speelgoedbeurs, een optreden van mimespeler Arthur De Zwaan en een demonstratie met radiografisch bestuurbare au to's. ze kreten. In navolging van het Boskreekproject wil het water schap natuurbeschermende maatregelen treffen voor de Rie- menskreek bij Hoek. De kreek heeft een afwaterende functie voor aanliggende landbouw gronden, maar ook een belang rijke functie voor fouragerende vogels. Door een stuw in de waterlopen naar de kreek te plaatsen kan het schap indien nodig de kreek isoleren van het omliggende ge bied. Gronden die door een an der peilbeheer een verminderde afwatering krijgen, zullen door het schap worden aangekocht. De kosten zijn nog niet bekend. Het zijkanaal naar Hulst, ooste lijk van Axel - een rustieke wa tergang - wordt over een lengte van 6,8 kilometer voorzien van natuurvriendelijke oevers. Her en der langs het water zullen ook nog hoekjes groen worden aan geplant. Soortgelijke plannen zijn er ook voor de watergangen in de Canisvlietpolder, zuidelijk van Westdorpe. De kosten van deze oever-aanpassingen wor den geraamd op een half miljoen gulden. De werken worden uit-1 gevoerd in 1995 en 1996. Het waterschap heeft voor de komende vier jaar twee projec ten op stapel staan om uitdro gingsverschijnselen in akker bouwgebieden tegen te gaan. Door aanpassingen van het peil beheer en het treffen van tal van technische voorzieningen, zoals stuwen en pompen, kunnen met name in de zomermaanden de waterstanden in het Braakman- gebied (8000 hectare) en noord oostelijk van Axel op een voor de akkerbouw noodzakelijk peil worden gehouden. De kosten van beide projecten bedragen circa een half miljoen gulden. Welslagen Voor het welslagen van het pro ject in de Braakmanpolders is de aanleg van een watertransport systeem, van de waterzuive ringsinstallatie bij Sluiskil on der het kanaal Gent-Terneuzen naar de westelijke kanaaloever, van belang. Dit project kostte het waterschap zo'n 800.000 gul den. De consequenties van de projec ten zijn ook financieel vertaald. Door de noodzakelijke investe ringen moeten de heffingen wor den opgetrokken. In 1997 dienen de ingezetenen bijna 79 gulden per jaar te betalen (nu nog 66,85 gulden). De verontreinigingshef fing per vervuilingseenheid gaat omhoog van 87 gulden in 1994 naar 99 gulden in 1997. A v Op de voorgrond het terrein, waar de composteerinrichting zou moeten komen, daarachter de bebouwing van Waterlandkerkje. foto Peter NIcolai van onze verslaggever OOSTBURG - Wethouder C. Bolijn-Hertzber- ger (D&T) van openbare werken en milieu van de gemeente Oostburg zoekt openlijk een con frontatie met haar fractie over de bouw van een composteerinrichting in Waterlandkerk je. De grootste partij in de Oostburgse ge meenteraad is tegen het plan, omdat ze over last vreest voor omwonenden van de Kete laarstraat. Bolijn houdt zich echter aan de af spraak over collegiale besluitvorming en steunt het collegevoorstel. Ook Bolijn stond vóór de toetreding van haar partij tot het dagelijks gemeentebestuur zeer sceptisch tegenover de locatie Waterlandkerk je. B en w (met Bolijn als de verantwoordelijke beleidsvrouw) stellen de raad nu evenwel voor planologische voorbereidingen voor de Kete laarstraat te beginnen. Een logischer keuze, al dus b en w, omdat daar ook een containerpark voor de gescheiden inzameling van afval is voorzien. Het college wijst de alternatieve loca tie aan de Lange Heerenstraat in Schoondijke definitief van de hand. De D&T-wethouder neemt binnen dat raads voorstel geen minderheidsstandpunt in. Daar mee gaat ze regelrecht in tegen de opvattingen van haar eigen li-actie. Bolijns partijgenoot S. de Putter maakte vorige week in de commissie openbare werken duidelijk dat de fractie nog steeds op het oude standpunt van voor de ver kiezingen staat. Dorpsbelangen en Toerisme staat overigens alleen in haar weerstand tegen de locatie Wa terlandkerkje. De oppositiefracties PvdA en D66 en de collegepartijen VVD en CDA steu nen het collegevoorstel. De kwestie komt donderdag 16 juni aan de or de in de gemeenteraad. De openbare vergade ring in het gemeentehuis begint om 19.30 uur. Besproken wordt onder meer ook de herzie ning van het urgentieschema voor investerin gen in 1994 en de voorjaarsnota over de finan ciële situatie van de gemeente. of uitbreidingen bekend. Saman kon slechts gissen naai- de basis van Deks optimisme. De secretaris van de Kring van Werkgevers betreurt het uiter mate dat de andere partners in het project (de overheden) steeds de nadruk leggen op de inbreng van het bedrijfsleven in de sloopkosten van de buurt schappen. „Het gaat hier slechts om een deelproject. Een belangrijk deel project, dat geef ik toe, maar dat neemt niet weg dat er steeds door verschillende mensen wordt gesteld dat wij tekort schieten. Dat is pertinent niet waar. De bedrijven in de Kanaal zone leveren op een andere ma nier wel degelijk hun bijdrage in de uitvoering van het plan van aanpak. Tal van bedrijven inves teren fors in milieumaatregelen, die ook onderdeel vormen van het totale plan. De Cokesfabriek presenteerde kortgeleden een lijvig bedrijfsmilieuplan en er wordt hard gewerkt aan de uit voering van dit plan. Dat kost fors geld. Daarnaast wordt bij Cefestar in Sas van Gent een be langrijk milieuproject uitge voerd. Dergelijke zaken worden altijd buiten beschouwing gela ten en dat vinden wij niet te recht", stelde Saman. De planologische onderdelen van het Plan van Aanpak zullen na de zomervakantie verwerkt worden in het streekplan Zee land. De statencommissie voor ruimtelijke ordening buigt zich 26 augustus over de nadere streekplanuïtwerking. Glas in gezicht automobilist bij botsing in Eede EEDE - Een 35-jarige man uit Eede moest zich donderdag on der behandeling stellen van een arts, omdat hij glasscherven in het gezicht had gekregen. De man was om 14.20 uur betrok ken bij een verkeersongeval op het kruispunt van de Brievers weg in Eede en de Rijksweg. Hij reed met zijn personenauto over de Brieversweg in Eede. Op de kruising met de Rijksweg ver leende hij geen voorrang aan een 66-jarige automobilist uit Kort- rijk. Een botsing was het gevolg. Beide auto's werden zwaar be schadigd. van onze verslaggever HULST - De Wijkraad Binnen stad Hulst ziet geen kans het on derzoek naar de verkeersveilig heid in de Hulster binnenstad voor de zomervakantie af te ronden. De respons op de enquê te die de wijkraad vorige maand de deur deed uitgaan is zo groot gebleken dat de stroom aan gegevens niet tijdig kan worden verwerkt. In totaal kwamen ruim 150 van de circa 600 verspreide enquêteformu lieren ingevuld terug. De wijkraad, zei woordvoerder W. Amian, is wel van plan op zeer korte termijn een deel-analyse te maken over de verkeerssitua tie om de Grote Markt. Maandag 6 juni wordt in het Hulster stad huis een hoorzitting gehouden over het reconstructieplan voor het marktplein. Voor dat project wil het Hulster college van b en w ruim 1 miljoen gulden uittrek ken. „Aangezien het verkeer om en bij de markt het zwaartepunt vormt in de Hulster binnenstad is het voor ons als wijkraad van belang nadrukkelijk te stellen wat wij gedaan willen zien", zegt Amian. Infrastructurele wijzi gingen aan en bij het plein moe ten volgens de wijkraad wel re sulteren in een verbetering van de verkeerssituatie. De hoorzit ting over de markt maandag be gint om 20.00 uur. Amian verwacht dat de enquê teresultaten en de bijhorende analyses over de verkeerssitua tie en - problemen in de Hulster binnenstad medio september op schrift kunnen worden gesteld. De onderzoeksresultaten wor den dan overhandigd aan b en w van Hulst, in de hoop dat de aan bevelingen van de wijkraad wor den omgezet in beleidsvoorne mens. Liturgieviering op zaterdag in Aardenburg als proef geschrapt van onze verslaggever AARDENBURG - Het rooms- katholiek kerkbestuur van de parochie Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart in Aardenburg schrapt met ingang van 2 juli de zaterdagse liturgieviering. In eerste instantie gaat het om een experiment. Slaagt de opzet, dan keert de avondkerkdienst niet meer terug. Het kerkbestuur ziet zich bij ge brek aan vrijwilligers genood zaakt de liturgieviering te beper ken tot de zondagochtend. Door de concentratie van de week- einddiensten is volgens het be stuur een betere gemeenschaps viering mogelijk. De nieuwe situatie wordt eind augustus geëvalueerd. Blijkt het schrappen van de zaterdag avonddienst geen onoverkome lijke problemen op te leveren, dan blijft de maatregel van kracht. van onze verslaggever TERNEUZEN - Bij laswerk- zaamheden aan boord van het motorschip Coulant bij het re paratiebedrijf Marine Service aan de Beneluxweg in Terneu zen sloeg vrijdagmiddag de vlam terug in de brander. Aan gezien de kans op explosie groot was, hebben medewerkers van Marine Service de brandweer ingeschakeld. Die kon het ge vaar binnen tien minuten be zweren door de brander te dich ten en de gasfles te koelen. De fles met het uiterst explosie ve acetyleen-gas werd aan tou wen in het kanaal gedompeld. Daar blijft de fles de komende 48 uur, zodat ze volledig kan afkoe len. Over de oorzaak kon plaatsver vangend commandant van de brandweer T. de Groot vrijdag niets zeggen. De terugslag van de vlam betreft volgens hem een menselijke fout. De twee meter hoge fles is onbruikbaar gewor den en wordt teruggestuurd naar de fabriek. De fles is water dicht, dus voor lekkage hoeft niet gevreesd te worden, verze kert De Groot. Auto's zwaar beschadigd door voorrangsfout SLUISKIL - Bij een ongeval op Rijksweg N61 zijn donderdag middag twee auto's zwaar be schadigd. De twee bestuurders die daarbij betrokken waren, bleven ongedeerd. Op de krui sing van de westelijke oprit van de brug in Sluiskil en de Rijks weg N61 waren die dag de ver keerslichten buiten werking. Een 39-jarige vrouw uit Hoek, komende uit de richting van de N252.reed om 15.10 uur metHaar personenauto over de brug en wilde de Rijksweg N61 overste ken. Daarbij verleende zij geen voorrang aan een 62-jarige auto mobilist uit Best, die over de N61 reed. van onze verslaggever TERNEUZEN - De stichting Speeltuin, de peuterspeelzaal en de ligplaatsschool De Groene Zwaan en basisschool De Loop plank in Terneuzen doen woensdag 8 juni mee aan de Na tionale Straatspeeldag. Deze jaarlijks terugkerende dag - dit jaar voor de vijfde keer - is een initiatief van de pressie groep Kinderen Voorrang, een organisatie die zich inzet voor veilig en kindvriendelijk ver keer. De dag is bedoeld als pro test tegen onveilige situaties in het verkeer en het gebrek aan speelruimte op straat. In Terneuzen wordt tussen 9.00 en 15.30 uur een deel van de Van 4 en 5 juni 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: J.A.P.A. Warringa, Beetho- venhof3b, tel. 13768. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: C. H. Ephraim, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 94000. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Cadzand, Retranchement en Sluis: zat. J. P. A. de Meijer, Lange Wolstraat 12, Sluis, tel. 01178-61366. zon. M. H. M. de Meijer, Badhuisweg 47, Cad zand, tel. 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. J. La- terveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel 01172-1956. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: J. Hoefman, Oranjestraat 4, tel. 01155-61555. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur, Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. Feyen. tel. 52525. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: W. Gielen, Grote Markt 11, tel. 01140-12969. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: J. P. Neeteson, J. Hobeinstraat 8, Philippine, tel. 01159-1769. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. M. van Kalmthout, Groenendijk 52, tel 01148-1377, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. I. J. Buize, Nieuwstraat 55, Oostburg, tel. 01170-53580. zon. D. Balk, Nassaustraat 5, IJzen dijke, tel. 01176-1760. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: E. G. Tan, Markt 5, Axel, Tel. 01155-61686. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. F. J Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 12060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apo theek Axel, Oranjestraat 6, 01155-62888. Hulst,zat. 11-12 en 15.30-17.3 zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 i Apotheek Hulst, Dubbele P 7, tel. 01140-14255. Oostburg en Zuidzande, zat 12.30 en 13-16.30 en zon. 1 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: theek Oostburg, Burchstraa tel 01170-52170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamsla§ T. Versol en J. C. Versol-ten] pen, Hengstdijk, tel. 01148-1 Spreekuur zat. 13-14 uur, vierstraat 18, Hengstdijk. Hulst en Hengstdijk: R. T. sol en J.C. Versol-ten Hoe Hengstdijk, tel. 01148-: Spreekuur IJzendijke: Dierenarts vai Vijver, tel. 01176-1388 01174-8424. Spreekuur zat. 13 en zon. 1! in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos e Burm, Van Diemenstraat. 85 01150-19628. Spreekuur zat 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de Vos, Steenbergenlaan 7, tel. 0 96425. Spreekuur zat. van 13.00 uur. Breskens, Aardenburg en S G. A. M. de Bruijckere, 01172-2769. Spreekuur 13.00-13.30 uur7 J werij straat 8 te Oostburg. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijvt rius 1, Oostburg, tel. 0 52103. Sas van Gent: E. O. M. D Westdam 54, tel. 01158-5 spreekuur zat. 11.00-12.00 u St. Jansteen e.o.: A.E. de B Tempelier 34, tel. 01140-1 Spreekuur 11.00 - 12.00 uur Wijkverpleging: West-Zeeuwsch-Vlaandere Telefoonnummer 01170-531 Oost-Zeeuwsch-Vlaandere Telefoonnummer 01140-836 Kruisvereniging kanaa Zeeuwsch-Vlaanderen: Di nacht bereikbaar, tel. 74500. Verloskundigen: Kanaalzone en Zeeuwsch-Vlaanderen: M Haak, Anthonie van Dijck; 32, Axel. tel. 01155-63982. Pastorale zondagdiei Oost-Zeeuwsch-Vlaandere zon. 12 - ma 24 uur: A. Ri Graauw, tel. 01143-5272. West-Zeeuwsch-Vlaanderi zon. 12 - ma 24 uur: H. de 1 tel. 01177-1472. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 2' C. Dochy, tel. 01159-1346. kerkdiensten "i 111111111 mr Zondag 5 juni 1994 Nederlands Hervormde Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Valk (HA); Axel 10 ds. Maasland (HD), 17 ds. Maasland; Breskens 9.30 ds. Leentfaar-v.d. Brug; Groede 9.30 dhr. Peterse; Hoek 10 dhr. Ende; Hontenisse 9.30 ds. De Meij; Nieuwvliet 10 ds. Hoogendoorn; Oostburg 10 ds. Lorier, 16 ds. Houwaart; Retranchement 11 dhr. Jeddens; Schoondijke 11 dhr. Peterse; Sluis 9.30 dhr. Jed dens; Sluiskil 10 ds. Kroeze; Sint-Kruis 9 ds. Valk; Terneu zen: Opstandingskerk 10.30 ds. Heijting; Grote Kerk 10 mw. Don; Goede Herderkerk 10 ds. Bosch, 19 ds. De Reuver; zieken huis 'De Honte' 17.45 ds. Taal man-de Ruiter; Waterlandkerk je 11 mw. Bolsenbroek; IJzendij ke 9.30 ds. v.d. Schee; Zaamslag 10 ds. De Jong. Gereformeerde Kerk: Axel 10 ds. v. Elderen; Breskens 19 ds. v. Oostenbrugge-Musch; Hoek 10 dhr. De Best; Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 ds. Bosch, 14 zangdienst; Opstandingskerk 9 ds. Poppe. Zaamslag 10 ds. Koelman, 15 mw. Don. Gereformeerde Gemeente: Axel 10 en 15 leesdienst; Oostburg (Geref. kerk) 10 en 15.30 lees dienst; Terneuzen 10 en 15 ds. Huisman. Oud-Gereformeerde Gemeente: Oostburg 9.30 en 14.30 lees dienst; Terneuzen 10 en 17 lees dienst. Vrije Evangelische Gemeente: Breskens 9 ds. Mietus; Nieuw vliet 10.30 ds. Mietus; Retran chement 10 ds. Hagen. Zevende Dags Adventisten (za terdag): Terneuzen (Goede Her derkerk) 10 dienst. Gereformeerde Kerk Vrijge maakt: Axel 10 ds. Kuipe leesdienst; Hoek 9.30 en Souman; Terneuzen 10.30 ds. Storm; Zaamslag Storm, 16.30 ds. Souman. Christelijk Gereform Kerk: Zaamslag 10 en 15 Ek. Evangelische Gemeente: neuzen (gebouw De Kand 10 dhr. v. Nes. Gereformeerde Gemeente derland: Terneuzen 9.30, 18 leesdienst; Oostburg 14.30 leesdienst; Hoek 9.30 leesdienst. Doopsgezinde Gemeente: denburg 10.30 dhr. Kruide Rooms-Katholieke kerk: denburg 10.30, zat. 19, Co ke 9; Axel 11, zat. 19; Bie zat. 19; Boschkapelle 9.00; kens 10, zat. 19; Clinge zi Graauw 10.30; Groede zi Hengstdijk 10.30; Heika Hoek 11; Hoofdplaat za Hulst 10.30, zat. 19; Kloost de 10.30, zat. 18.30; Koe' 10.30; Lamswaarde Nieuw-Namen 9.00; Oos 10.30; Ossenisse 9.00; Phili 9.30; Sas van Gent 9.30 en 1 19.15; Sint-Jansteen za' Schoondijke 9.15; Slui Sluiskil 11; Slijkplaat zï Stoppeldijk zat. 19; T< 10.30; Terneuzen: Triniteil 9.30, zat. 19, Opstanding 9.30, zat. 19; Westdorpe z IJzendijke 10.30; Zandstri Zuiddorpe 9.45, zat. 17. Pinkstergemeente: Tern (geb. Bethel) 10 dienst, I straat 27" 10.30 dhr. Oudei Gemeentevergaderingen va's Getuigen: Axel 10 en i Oostburg 10 en di. 19.30; T< zen 10 en di. 19.30. der Peylstraat en de Van Cant- fortstraat afgesloten voor gemo toriseerd verkeer. Er is een spe- lencircuit uitgezet, 's Morgens nemen de kinderen van de scho len en de peuterspeelzaal deel aan spelletjes als straattekenen, de hindemisbaan, buttons ma ken, een kegelspel en zaklopen. 's Middags zijn alle kinderen uit de buurt welkom. De stichting speeltuin, de basis scholen en de peuterspeelzaal hebben wethouder Stahl-He- melsoet uitgenodigd. Zij willen haar met de overhandiging van een lijst met knelpunten, wijzen op het vele vrachtverkeer, de on overzichtelijke bochten, het te hard rijden en het gebrek aan parkeergelegenheid in de wijk. Zustergemeente uit Duitsland bezoekt Sluis van onze verslaggever SLUIS - De gemeente Sluis ont vangt vandaag, zaterdag, een grote groep inwoners van de Duitse zustergemeente Heim- bach. Ter gelegenheid van het bezoek worden verschillende activiteiten gehouden. Na afloop van de officiële ont vangst in het stadhuis begint om 14 uur een zeskamp op de Groo- te Markt. Aan het spelcircuit doen acht jeugdteams uit beide gemeenten.mee. Op het sport veld binden vertegenwoordigers van beide gemeenterade elkaar de strijd aan in eei balwedstrijd. De 'interlar gint om 17 uur. Bij de J. 5 Daleschool wordt een ro markt gehouden. Het avondprogramma b uit een wielerkoers (aa 18.30 uur), een disco (19 het Zoute Vestje en voor ren een feest (20.30 uur) in i denhoeve. Zondag begint uur een jeugdmis in de katholieke kerk. Na aflot er activiteiten voor jongt de omgeving van het stra volwassen gasten wordei genomen op een wandf over de stadswallen of do Zwin. De Duitse gasten gaan in van de middag terug naai De rustieke watergang, oostelijk van Axel, krijgt natuurvriendelij ke oevers. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 48