Druk achter wozoco-locatie Hulst PZC Hond krijgt dolterrein in de Braakmanbossen Nederlandse en Belgische scholieren sportten samen Bouwvereniging is tegen uitrit Sasse Groot Majoor straat Aardenburg pakt nog dit jaar twee straten in Eede aan Deelnemers project bodembescherming wisselen ervaring uit streek 16 Dijkwel geeft gemeente tot 1 juli tijd om nieuwe plek aan te wijzen ZATERDAG 28 MEI 1994 kerkdiensten I I I I I I I I I I I I I I I I 11 1ITTT van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst krijgt van gedeputeerde A. Dijkwel (zorg) tot 1 juli de tijd om voor de Humanistische Bouwstichting voor Bejaarden huisvesting een geschikte loca tie in de Hulster binnenstad te vinden voor de bouw van een woonzorgcomplex. Slaat het college van b en w van de Reynaertstad het ultimatum in de wind. dan acht Dijkwel zich ontslagen van de verplichting om in Hulst een dergelijk com plex te realiseren. „Ik sluit dan niet uit dat er elders in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen een voor ziening wordt gebouwd, maar dat zal dan niet in de gemeente Hulst zijn", gaf Dijkwel gisteren te kennen na afloop van het overleg met HBB, gemeente en zorgaanbieders. Dijkwel heeft zich de voorbije maanden danig geërgerd aan het optreden van b en w van Hulst. Ruim twee jaar geleden kwamen bouwstichting, ge meenten, provincie en de ziekte kostenverzekeraars overeen dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen ruimte was voor de bouw van drie woonzorgcomplexen. Deze zogenaamde 'wozoco's' zijn complexen woningen voor zelf standig wonende, maar hulpbe hoevende ouderen, die 24 uur per dag - indien gewenst - een beroep kunnen doen op de zorg verleners die in het complex zijn ondergebracht. Besloten werd om wozoco's te bouwen in Sluis (inmiddels gerealiseerd), Ter- neuzen (in aanbouw) en Hulst. Hulst zou het eerst gebouwd worden. Verzekeraars, bouw stichting en de instellingen die de zorg zouden verlenen (stich ting Thuiszorg en de Blaauwe Hoeve) bereikten snel overeen stemming over het bouw- en bij horende zorgplan, maar toen kwamen er kapers op de kust. De Hulster Woningbouwvereni- van onze verslaggever SAS VAN GENT - De Algemene Woningbouwvereniging W'est- Zeeuwsch-Vlaanderen heeft grote bezwaren tegen de plan nen van het Philippiense aanne mersbedrijf Kabu om voor vijf woningen aan de Noordstraat in Sas van Gent een uitrit naar de Groot Majoorstraat te ma ken. In een brief aan het ge meentebestuur van Sas van Gent stelt de woningcorporatie te vrezen voor gevaarlijke ver keerssituaties en geluidsover last voor de huurders aan de Groot Majoorstraat en de Kloosterlaan. „In de Groot Majoorstraat en de Kloosterlaan wonen vooral ou dere huurders", zegt directeur J. de Rechter van de Algemene Woningbouwvereniging West- Zeeuwsch-Vlaanderen. „En ik denk dat die niet zitten te wach ten op auto's die via de smalle passages van de Noordstraat naar de Groot Majoorstraat rij den. Bovendien zorgen die wa gens waarschijnlijk voor ge luidsoverlast. Voor ons was er dus voldoende aanleiding om bij de gemeente Sas van Gent pro test aan te tekenen tegen de plannen van Kabu." Muggezifterij Directeur H. Kaas van Kabu laat weten niet op de hoogte zijn van de inhoud van de protest brief van de woningcorporatie aan de gemeente. „En eerlijk ge zegd vind ik die bezwaren een beetje muggezifterij", aldus Kaas. „We doen ons uiterste best om de Sasse binnenstad te helpen opknappen en dan wordt er nu een hoop drukte gemaakt om niets. Zeker als je in ogen schouw neemt dat er voor vijf ga rages slechts één uitrit komt." Wethouder J. W. Platschorre (exploitatieplannen) geeft aan dat het college de brief van de woningcorporatie serieus in be handeling zal nemen. „Maar dat betekent niet dat het gemeente bestuur veel invloed kan en/of wil hebben op de plannen van Kabu", aldus Platschorre. „Het belangrijkste is dat de regels uit de wegen- en verkeerswet niet worden overtreden." ging kreeg van de grondeigenaar een claim op de grond waar HBB het complex wilde bouwen en kwam eveneens met een wozoco- opzetje op de proppen. Ondanks eerder gemaakte afspraken zag het Hulster college plotsklaps de plaatselijke woningbouwcor poratie als de meest geschikte partner om mee in zee te gaan. Door de Hulster corporatie het wooncontingent te gunnen zou de vereniging wel kunnen bou wen, maar dan zouden de wonin gen die opgetrokken worden hooguit gewone bejaardenwo ningen kunnen zijn. Van een deelhuis zal geen sprake zijn, omdat Dijkwel niet van plan is om de zorgmiddelen (het geld voor de zorg in het complex) door te sluizen naar de woning bouwvereniging. Dijkwel: „Nogmaals: er zijn af spraken gemaakt. Daar heeft Hulst zich aan te houden, daar wil ik me aan houden." HBB-directeur J. Strik hoopt dat de gemeente alsnog kiest voor zijn stichting. „We zijn nu al jaren bezig. Er is veel energie ge stoken in het ontwikkelingscon cept, in het totaal aan plannen. We hadden hier in Hulst graag het eerste woonzorgcomplex in Zeeuwsch-Vlaanderen willen realiseren, maar dat is tot op he den niet gebeurd. Ik vind het ui termate spijtig dat de gemeente op een bijzonder rare manier omgaat met partners", aldus Strik. HBB is bereid om op zeer korte termijn met de gemeente te overleggen over mogelijk alter natieve locaties voor het stukje grond waar de woningbouwver eniging voor in is. Dat lapje ground voor de circa veertig wo ningen dient dan wel in de Hul ster binnenstad te liggen. De ge meente heeft tot 1 juli tijd om HBB een aanbod te doen. Verantwoordelijk wethouder P. Weemaes, die gisteren het over leg niet bijwoonde, was niet be reikbaar voor nader commen taar. Winkeldievegge aangehouden HULST - Een 35-jarige vrouw uit Hulst werd vrijdagmiddag door de politie aangehouden we gens winkeldiefstal. De vrouw had twee winkels in de Gentse straat bezocht en daar een paar schoenen en een pan gestolen. Tegen de vrouw is proces-ver baal opgemaakt. Scholieren verbroederen in Kieldrecht tijdens de Belgisch-Nederlandse Sportdag. foto Peter Nicolai van onze verslaggever KIELDRECHT/NIEUW-NA- MEN - De grensoverschrijden de sportdag voor de leerlingen van de Sint Jozefschool uit Nieuw-Namen en de drie Kiel- drechtse basisscholen was vrij dag een groot succes. Ruim 350 kinderen deden mee aan spel letjes en sporten op de verschil lende schoolpleinen en het voet balveld van Hulsterloo en het in Kieldrechtse zwembad en dorpscentrum De Kauter. Leerkrachten Greet Vercaute- ren en Rita de Kerf-de Backer van de Vrije Basisschool (in de volksmond nog steeds 'de meis jesschool') waren zeer te spreken over de gezamenlijke spellen- dag. De kinderen van de vier scholen bleken geen aanpas singsmoeilijkheden te hebben en speelden binnen de kortste keren met elkaar. De Kerf: „Een moeder vertelde me vanochtend dat haar kind vannacht uren had liggen wenen, omdat het een beetje bang was om naar vreemd terrein in Nieuw-Namen te gaan. Aan het begin van de middag haalde ze een glunderende doch ter op, die het uitstekend naar haar zin had gehad." Leuk Fran (8) en Grielke (9) beamen dat. Zij nemen vrije worpen op een basket van de Vrije Basis school, maai1 zijn zelf verbonden aan gemeenschapsschool De Wijzer. „Hartstikke leuk zo'n dag met kinderen van vier scho len", zeggen ze haast in koor. Want ook kinderen van de ge meenteschool (in het dagelijks spraakgebruik nog steeds de 'jongensschool') namen deel aan de sportdag. Directeur Hugo Ruymbeke van de Vrije Basis school is dan ook enthousiast over de mogelijkheden om vaker op sportief en cultureel gebied samen te werken. Ruymbeke ziet minder in ver dergaande samenwerking op on derwijstechnisch gebied. „Eeuitwisseling van lespro gramma's zie ik nog niet zo snel gebeuren. Daarvoor loopt het beleid van de verschillende scholen toch te veel uiteen." De concurrentie tussen de drie 'schoolnetten' (van - eenvoudig gesteld - de kerk, de gemeente en het Rijk) is hoog in Kiel drecht, ook al omdat er op ter mijn geen plaats is voor drie scholen, laat Ruymbeke door schemeren. Misverstand Maar eventuele (toekomstige) fusieperikelen koen vooral voor rekening van de besturen en hebben niet tot haat en nijd on der de leerkrachten geleid, ver zekerde een aantal lesgevenden vrijdagmiddag. Wel ging er 's morgens iets mis vóór het begin van de eerste spelen in Nieuw- Namen, heeft De Kerf-de Backer begrepen. Gymleerkracht Edy de Witte van de Jozefschool meldt dat dat berustte op een 'misverstand'. „Wij zouden de kinderen onder begeleiding naar de locaties voor hun sportkeuze brengen, terwijl de Belgische kinderen op eigen gelegenheid kwamen. Het misverstand was echter snel opgelost en de ver schillende speldisciplines heb ben nauwelijks vertraging opge lopen." van onze vei AARDENBURG - De gemeente Aardenburg begint nog dit jaar met de reconstructie van de Schoolstraat en het deel van de Brieversstraat tussen de Rijks weg en de Mgr. de Backere- straat in Eede. Daartoe besloot de Aardenburgse raad donder- van onze verslaggever ZUIDDORPE - Een kleine twin tig deelnemers aan het bodem beschermingsproject Zuiddor- pe trotseerden donderdagmid dag de regen om een rondgang langs de modderige demonstra tieveldjes bij Zuiddorpe te ma ken. Het bodembeschermings project is in januari begonnen en is bedoeld om het gebruik van bestrijdingsmiddelen en meststoffen in de akkerbouw te rug te dringen. Het dekzandgebied rondom Zuiddorpe werd eind vorig jaar door provinciale staten aange wezen als bodembeschermings project voor de duurzame akker bouw. „Door op een meer ver antwoorde manier te werken willen we over een aantal jaren aan de eisen van het meerjaren plan gewasbescherming en de derde fase mestbeleid kunnen voldoen", zegt bedrijfsdeskun- dige C. Govers van de Dienst Landbouwvoorlichting (DLVj akkerbouw in Goes. „Die doel stelling proberen we te bereiken door bij het toedienen van mest stoffen en gewasbeschermings middelen lagere doseringen te gebruiken en vaker voor mecha nische bestrijding te kiezen. Ver der gebruiken de deelnemers aan het project milieuvriendelij ke bestrijdingsmiddelen en wordt met ziektebestendige ras sen gewerkt omdat die niet met gewasbeschermingsmiddelen behandeld hoeven te worden. Belangrijk is wel dat het milieu vriendelijker produceren niet tot hogere kosten voor de akker bouwer leidt." Vrijwillig Tweeëntwintig akkerbouwers nemen ieder op vrijwillige basis met circa vier percelen deel aan het project. Daarbij worden uit eenlopende gewassen als suiker bieten, zomergerst, capucijners, pootaardappelen en winterwor tels verbouwd. „Ik heb me aan gemeld voor het project omdat de Rijksoverheid in de toekomst waarschijnlijk het milieuvrien delijker produceren aan de land bouwondernemers gaat opleg gen", stelt de Koewachtse agra riër H. van Damme. „Het leek me daarom verstandig om zelf alvast te onderzoeken in hoever re het mogelijk is tot minder ge bruik van meststoffen en bestrij dingsmiddelen te komen. Bo vendien is het natuurlijk een groot voordeel dat we bij het ex periment worden begeleid door deskundigen van het DLV." Govers geeft aan dat hij de ak kerbouwers onder meer advi seert bij het gebruik van mest stoffen en gewasbeschermings middelen. Meestal is hij via de autotelefoon bereikbaar om een snel advies te kunnen geven. Verder organiseert Govers voor de deelnemers aan het project zo nu en dan excursies. Ervaringen De rondgang donderdagmiddag langs de demonstratieveldjes was onder meer bedoeld om de deelnemers aan het project de gelegenheid te bieden ervarin gen uit te wisselen. Zo legde de Zuiddorpse landbouwonderne mer W. Koster zijn collega's uit dat het werken met mechani sche onkruidbestrijding bij de teelt van pootaardappelen voor hem geen succes was geweest. De ervaring leerde namelijk dat het vrijwel onmogelijk is alle on kruid te verwijderen zonder de kwetsbare pootaardappelen te beschadigen. De gewasbescherming van win terwortels tegen wortelvliegen met plakvallen lijkt wel goed uit te pakken. Het is niet alleen mi lieuvriendelijker, maar ook veel goedkoper dan het bestrijden van de insekten met chemische middelen. Govers: „Het project loopt echter nog geen half jaar, dus het is nog te vroeg om nu al een voorlopige balans op te ma ken. Toch ga ik ervan uit dat de deelnemers aan het project het gebruik van meststoffen en mi lieu-onvriendelijke gewasbe schermingsmiddelen dit jaar ge zamenlijk met twintig tot vijfen twintig procent kunnen reduce ren. Belangrijk is wel dat de weersomstandigheden het re sultaat niet al te negatief beïn vloeden." dag tijdens de raadsvergade ring. De gemeente heeft de wensen van de inwoners van Eede die op 18 mei hun zegje over de herin richting konden doen, zoveel mogelijk overgenomen. Het budget - 650.000 gulden, waar van 240.000 gulden afkomstig van de Europese Unie - blijft echter gelijk. Wijzigingen in het plan mochten het project dus niet duurder maken. Veel kon er dan ook niet veranderen ten op zichte van het oorspronkelijke plan. Raadslid W. Gijsel van Ge meentebelangen vond dat niet echt logisch. „Als het niets mocht kosten, waarom dan een inspraakavond?" Na de reconstructie van de riole ring in de Brieversstraat bleek het wegdek verzakt. Bovendien had het verkeer nogal last van spoorvorming in het wegdek. Dat maakte herinrichting nood zakelijk. Behalve dé aanleg van parkeerhavens - om de snelheid van de auto's te beperken - houdt de opknapbeurt tevens in dat het rijweggedeelte opnieuw wordt bestraat, de trottoirs wor den vernieuwd en enkele bomen worden geplant. Nieuwe klinkers Ook het wegdek in de School straat wordt van nieuwe klin kers voorzien. De kruispunten met Gerustleven, de Mgr. de Backerestraat en de Nieuw- straat worden met de bestaande klinkers bestraat. De School straat krijgt verder een trottoir aan de Zuidzijde en enkele bo men. Het voetpad bij Garagebe drijf Van Wal krijgt alleen een ander kleurtje. Wanneer daar een trottoir zou worden aange legd, zou dat bij het tanken tot verkeersopstoppingen leiden. Het college staat niet afwijzend tegenover de aanleg van een der-' tig kilometerzone in Eede. Maar daar is nu geen geld voor. Wel licht is er dit jaar een meevaller in de begroting, verwacht wet houder R. van de Wijnckel. TE RN EU ZEN Lentemarkt - In de tuin van het bejaardencentrum De Blide in Terneuzen wordt zaterdag 4 juni een lentemarkt gehouden. Tijdens de lentemarkt worden aan diverse kraampjes onder meer bloemstukjes. handge maakte tulpen, babykleertjes, poppen en aquarellen verkocht. Verder geven de blaaskapel uit Sluiskil en volksdansgroep De Grutmolen uit Sas van Gent een demonstratie. Er is een loterij en er worden wafels en tosti's ge bakken. De lentemarkt; is van 10 tot 17 uur geopend. van onze verslaggever PHILIPPINE - De hond mag dan in de loop der eeuwen zijn 'geëvolueerd' tot een zeer gedo mesticeerd beest, de trouwe viervoeter moet zich af en toe wel eens kunnen uitleven. En wat is er dan beter dan lekker door de bossen rennen. Officieel mochten Zeeuws-Vlaamse baasjes hun huisdieren tot nu toe echter nergens in de regio los laten lopen. Konijnen, pa trijzen, broedende vogels èn joggers weten waarom. Naast de Deltan (die de 'water- leidingbossen' tussen Clinge en Heikant bezit) beheert Staats bosbeheer een groot deel van het aanwezige bosareaal in Zeeuwsch-Vlaanderen. De be heerder let op de houtproduktie van het eigendom. Maar de orga nisatie houdt ook de belangen voor natuur en recreatie voor ogen. Fazant en haas moeten zich net zo thuis voelen als wan delaar en hardloper. Vooral het wild en de trimmer worden nogal eens belaagd door loslopende honden. Daarnaast hoort Staatsbosbeheer soms klachten over loslopende hon den die aangelijnde soortgeno ten ongewenst (vindt het baasje althans) benaderen. „Een ou dere dame wier aangelijnde schoothondje wordt besprongen door een grote herder is daar over het algemeen niet blij mee. Ook niet als het dier alleen wil spelen. Laatst rende een beestje van het vuilnisbakkenras op een wit. keurig geborsteld rashondje af. De eigenares van het ras hondje begon direct te gillen dat haar troeteldier vijftienhonderd gulden had gekost", legt bos wachter Hans van Hage lachend uit. Hondenbosje Maar Staatsbosbeheer heeft op zich niks tegen honden. Van Ha- Vijf mislukte pogingen tot autodiefstal SAS VAN GENT - In de nacht van donderdag op vrijdag zijn in totaal vijf mislukte pogingen tot autodiefstal gedaan op ver schillende plaatsen in Sas van Gent en Westdorpe. In Sas van Gent werd ingebro ken in auto's die aan de Sta tionsstraat, de Prinsenkade en de Oranjestraat geparkeerd stonden. In Westdorpe waren twee auto's aan de Graaf]ans- dijk het doelwit. In alle gevallen werd de bedrading van de auto's vernield, maar óe dader(s) slaag- de(n) er niet, auto's mee te ne- ge: „Integendeel, die beesten moeten zich ook ergens kunnen uitleven. Vandaar dat we met in gang van deze week een kleine dertig hectare bosgebied heb ben opengesteld voor loslopen de honden." De twee percelen bos maken deel uit van de zuide lijke Braakmanbossen en liggen tussen de Spanjaardsweg en het Isabellakanaal. Zo gauw de hond een bruggetje oversteekt en aan de oostkant van de water loop uitkomt, moet hij worden aangelijnd, maar aan de west kant mag het beest zoveel ren nen, draven en ravotten als het wil. Om aan te geven dat de hond in de zuidwestelijke Braakman- bossen niet hoeft te worden aan gelijnd, is die regel gewoon weg gelaten op de gebodsborden die bij de toegangswegen staan. Van Hage verwacht dat konijnen, ha zen en op de grond en in struiken nestelende vogels binnen een paar weken naar de andere kant van het kanaal zullen verkassen als veel hondenbezitters van hun nieuw verworven recht ge bruik maken. Mocht de maatre gel van Staatsbosbeheer in een behoefte voorzien dan mogen volgend jaar ook in enkele an dere bospercelen huisdieren los gelaten worden. „We denken dan aan gebieden in de buurt van Hulst, Axel en een plaats in het westen." Zondag 29 mei 1994 Gecombineerde doven/horen- dendienst, Geref. kerk Bruinis sen, 10 ds. de Graaf. Nederlands Hervormde Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Valk; Axel 10 past. Rouw; Breskens 9.30 ds. Leentfaar-v.d. Brug; Groede 9.30 dhr. Senf; Hoek 10 cand. v. Dui nen, 19 ds. de Ruiter; Hontenisse 11 ds. de Neeling; Hoofdplaat 10 ds. v.d. Schee (HA); Hulst 9.30 ds. de Neeling; Nieuwvliet 10 dhr. v.d. Bauhede; Oostburg 10 ds. Grootjans; Retranchement 10 ds. Houwaart; Sas van Gent 10 ds. Kroeze; Terneuzen: Op- standingskerk 10.30 ds. Heijting, Grote Kerk 10 dhr. Schoenma ker, Goede Herderkerk 10 ds. de Ruiter, 19 ds. Heijting, zieken huis 'De Honte' 17.45 ds. Hoo- gendoorn, 'Ter Schorre' 10.30 ds. Hoogendoorn; Waterlandkerkje 11 ds. Bosma; Zaamslag 10 ds. v.d. Hoek. Ned. Herv. Evang. De Levens bron: Terneuzen 17 ds. Ruijg- rok. Gereformeerde Kerk: Axel 10 ds. v. Elderen, 17 ds. de Haan; Breskens 9.30 ds. Taalman, 17 dhr. v. Oostenbrugge; Hoek 10 ds. Bosch; Oostburg 9.30 ds. Krijnen; Terneuzen (Goede Her derkerk) 10 ds. de Ruiter, Op- standingskerk 9,17 ds. Jeddens; Schoondijke 9.30 mw. Ridder-v. Meggelen; Zaamslag 10. 15 ds. de Haan. Gereformeerde Gemeente: Axel 10, 15 leesdienst; Oostburg (Ge ref. kerk) 10, 15.30 leesdienst; Terneuzen 10,15 leesdienst. Oud Gereformeerde Gemeente: Oostburg 9.30 en 14.30 lees dienst; Terneuzen 10 en 17 lees dienst. Vrije Evangelische Gemeente: Breskens 9 ds. v.d. Vrie; Nieuw vliet 10.30 ds. v.d. Vrie; Retran chement 10 ds. Servaas. Zevende Dags Adve?itisten (za terdag): Terneuzen (Goede Her; derkerk) 10 dienst. Gereformeerde Kerk Vrijge maakt: Axel 10,15 ds. Geersing; Hoek 9.30,15 ds. Bijl; Terneuzen 10 ds. Storm, 15 ds. Leeftink: Zaamslag 9.30 ds. Leeftink, IE ds. Storm. Christelijk Gereformeerde Kerk: Zaamslag 10,15 ds. v. Ek; Evangelische Gemeente: Ter neuzen (gebouw De Kandelaar; 10 dhr. Goudswaard. Gereformeerde Gemeente in Ne derland: Terneuzen 9.30, 14 er 18 leesdienst; Oostburg 10 er 14.30 leesdienst; Hoek 9.30 en U leesdienst. Rooms-Katholieke kerk: Aar denburg 10.30, zat. 19, Coensdl ke 9; Axel 11, zat. 19; Biervliel zat. 19; Boschkapelle 9; Bres kens 10, zat. 19; Clinge zat. 19 Graauw 10.30; Groede zat. 19 Hengstdijk 10.30; Heikant 9' Hoek 11; Hoofdplaat zat. 17; Hulst 10.30, zat. 19; Kloosterzan- de 10.30, zat. 18.30; Koewachf 10.30; Lamswaarde 9.30; Nieuw-Namen 9.00; Oostburg 10.30; Ossenisse 9.00; Philippine 9.30; Sas van Gent 9.30 en 11; zat. 19.15; Sint-Jansteen zat. 19 Schoondijke 9.15; Sluis 10: Sluiskil 11; Süjkplaat zat. 17; Stoppeldijk zat. 19; Terholt 10.30; Terneuzen: Triniteitskert 9.30, zat. 19, Opstandingskerb 9.30, zat. 19; Westdorpe zat. 19 IJzendijke 10.30; Zandstraat 10: Zuiddorpe 9.45, zat. 17. Pinkstergemeente: Terneuzen (geb. Bethel) 10 dienst, Nieuw- straat 27" 10.30 dhr. Oudeman. Gemeentevergaderingen Jeho va's Getuigen: Axel 10 en do. 19j Oostburg 10 en di. 19.30; Terneu' zen 10 en di. 19.30. Met ingang van deze week mogen honden vrij rondlopen in enkele percelen van de zuidwestelijke Braakmanbossen. foto Peter Nicolai 28 en 29 mei 1994 ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: J. G. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 01170-52121. Cadzand, Retranchement en Sluis: M. H. M. de Meijer, Bad huisweg 42, Cadzand, tel. 01179- 1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: R. Bona- rius, Walenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825, spreekuur 11 en 17 uur. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: G. P, Harskamp, Noordstraat 8, tel. 01155-61666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel 52525. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: C. L. Th. v. d. Mee, Wilhelminalaan 13, tel. 01140-14215. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. F. Hel- mers, Cloosterstraat 72, tel. 01148-1277, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: B. Schulte, Oude Galgenstraat 6a, St. Jansteen, tel, 01140-12928. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: D. Balk, Nassaustraat 5, IJzendij ke, tel. 01176-1760. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: W. P. F. Neve, Oranjestraat 18, Axel. tel. 01155-2332. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apo theek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-62888. Hulst,zat. 11-12 en 15.30-17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 01140-14255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apo theek Oostburg, Burchstraat 16, tel 01170-52170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: J. J. L. M. Kop, Axel, tel. 01155- 61488. Spreekuur zat. 11-12 uur, Bastionstraat 3, Axel. Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop. Axel, tel. 01155-61488. Spreekuur, zat. 11-12 uur, IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. 01176-1388 bgg. 01174-8424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Diemenstraat 83, tel 01150-19628. Spreekuur zat. var 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de Vos, Var Steenbergenlaan 7, tel. 01150 96425. Spreekuur zat. van 12.00 13.00 uur. Breskens, Aardenburg en Sluis: E. van Bruinessen-Kapsenberg tel. 01177-2398. Spreekuur 13.00-13.30 uur, Brou werijstraat 8 te Oostburg. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Si rius 1, Oostburg, tel. 01170 52103. Sas van Gent: E. O. M. David Westdam 54, tel. 01158-5380Q spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn Tempelier 34, tel. 01140-12701 Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Wijkverpleging: West-Zeeuwsch-Vlaandei'en: Telefoonnummer 01170-53139. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01140-83500. Kruisvereniging kanaalzon! Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag ei nacht bereikbaar, tel. 0115Ö 74500. Verloskundigen: Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: F. Leijgraa; Hulst. tel. 01140-11302. West-Zeeuwsch-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: R. Schoutt ten, tel. 01170-52003, b.g.g 01170-59000. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur J. Eggermont, tel. 01158-51882. Nieuwe indeling politie-sectoren Z.-Vlaanderen van onze verslaggever TERNEUZEN - De politie il Zeeuwsch-Vlaanderen heeft di regio Zeeuwsch-Vlaanderen il nieuwe verzorgingsgebiedei ingedeeld. Door het aantal ge bieden terug te brengen van ze naar vijf denkt het korps effi ciënter en effectiever te kunnei werken als er noodhulp moe worden geboden. Het verzorgingsgebied West om vat de drie West-Zeeuws-Vlaam se gemeenten. Inwoners van di gebied moeten zich voor nood hulp melden bij het bureau ii Oostburg. Verzorgingsgebiei Twee omvat de gemeente Sa van Gent, westelijk van het ka naai Gent-Terneuzen, gebiej drie behelst de kern Terneuzen gebied vier de gemeente Axel, dj buitenkernen van Terneuzei oostelijk van het kanaal en d kern Westdorpe. Mensen uit df ze drie gebieden moeten voc hulp het bureau in Terneuze: bellen. Het vijfde verzorgingsge bied omvat de gemeenten Huls en Hontenisse. Deze worden b( diend vanuit het bureau Hulst. OOSTBURG Avondvierdaagse - He Oostburgse Avondvierdaags Comité houdt op 30, 31 mei, 1 ei 2 juni voor de 51e keer de avond vierdaagse. Wandelaars kunne) kiezen voor afstanden van vijf c tien kilometer. Zij vertrekken ie dere avond om 18.00 uur vang De Veerhoek in Oostburg. Deej name kost vier gulden. Aanmei den kan voorafgaand aan dj wandelvierdaagse bij De Veel hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 58