Trump wil bij scouting intrekken Sportraad verzorgt een alternatief schoolreisje Ridderorde voor schooldirecteur Technika 10 gaat vliegeren Bruinisse kan alleen met dure renovatie kleuterbad redden Inwoners centraal in fotoboek Zierikzee Duiveland beperkt verkoop grond in wijk Nieuwerkerk Brouwershaven bekijkt mogelijkheden voor tijdelijk onderkomen jeugdsoos van onze verslaggeefster BROUWERSHAVEN - De ge meente Brouwershaven onder zoekt de mogelijkheden tot tij delijke mede-vestiging van jeugdsoos de Trump in het scou- tinggebouw van de Grevelin- gengroep. De scouting is bereid mee te werken mits het club huis wordt uitgebreid en opge knapt. In een brief aan de ge meente zet de vereniging de wensen op een rij. De totale kos ten zijn beraamd op bijna 55.000 gulden. De commissie algemene zaken vergadert donderdag 2 juni over deze kwestie. Jongeren in Brouwershaven pleiten al geruime tijd voor een eigen jeugdsoos. Ze vinden dat er nu veel te weinig te beleven is in de eigen stad en nabije omge ving. De oudere jeugd zoekt ver tier in de uitgaansgelegenheden in Renesse, maai' de doelgroep van de Trump (12 tot 16-jarigen) voelt zich daar niet thuis. De ini tiatiefnemers vinden het daar om de hoogste tijd voor een ei gen ruimte. De voorkeur van de jongeren gaat uit naar een gedeelte van het Tonnenmagazijn. midden in het centrum van Brouwersha ven. Ook de gemeente vindt dat een prima locatie. De moeilijk heid ligt in het feit dat de beoog- van onze verslaggever BRUINISSE - Alleen een dure renovatie kan het kleuterbadje in het Westplantsoen te Brui nisse redden. Plaatsing van een soort waterzuiveringsinstalla tie is noodzakelijk om de water kwaliteit op het vereiste peil te houden. Daarmee is een investe ring gemoeid van anderhalve ton. De voorziening aan de Del tastraat gaat dicht als de ge meente Bruinisse dat geld er niet voor over heeft. Het openlucht pierebad meet tien bij tien meter en is ngeveer een halve meter diep. In de zo mer met mooi weer maken veel kinderen er gebruik van. Een probleem is echter dat het bad niet meer voldoet aan de scher pere eisen die tegenwoordig ge steld worden aan de zwemwater kwaliteit. Verversing vindt nu plaats door in- en uitstroom van water, maar alleen een zuive ringsinstallatie garandeert de vereiste kwaliteit. Tegenover de dure investering staat dat de ex ploitatie op jaarbasis driedui zend gulden goedkoper wordt. Het dagelijks gemeentebestuur is zich ervan bewust dat de aan passing veel geld kost, maar wijst erop dat het kleuterbad duidelijk voorziet in een behoef te. Het college wil alternatieve speelvoorzieningen aan de Del- WÊÊmtmemammmm van onze verslaggever ZIERIKZEE - „Ik denk dat we door onze aanpak het geijkte stramien van dit soort uitgaven vermijden. Dat is ook wel no dig, er zijn al veel fotoboeken van Zierikzee in de handel." Dit zei streekarchivaris H. Uil over het fotoboek 'Zierikzee toen en nu', dat hij samen maakte met amateur-historicus J. van Loo. Het boek toont de monumenten- stad van de vorige eeuw tot de recente jaren zeventig. Loco- burgemeester L. J. van Gastel nam vrijdagmiddag het eerste exemplaar in ontvangst. 'Zierikzee toen en nu' wijkt vol gens Uil af van andere fotoboe ken over de monumentenstad door de thematische opzet. „We hebben foto's en verhalen verza meld rond bepaalde onderwer pen als monumenten, histori sche gebouwen en koninklijke bezoeken. Ook de watersnood ramp komt uitgebreid aan bod. De nadruk ligt echter op foto's van mensen. Veel beroemde in woners van Zierikzee staan afge beeld." Van Loo noemt de ge sprekken met 'hoogbejaarde mensen' een hoogtepunt: „Ze werden helemaal enthousiast toen ze de oude foto's terugza gen." Een tweede onderscheid met soortgelijke boeken is dat de prenten Zierikzee tonen in de vo rige eeuw, maar ook nog geen twintig jaar geleden. „Andere boeken bevatten vaak geen fo- weekenddiensten TTTf 3C I I II I I I I I IT 28 en 29 mei 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniels, Kievit straat 2, Zierikzee, tel. 01110- 13410. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen Westhoek/Brou wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Renesse/Ellemeet: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, tel. 01116-1280; Burgh-Haamstede: G. van Beek-Verbeek en J. Ph. P. Stenger, tel. 01115-1861; Brou- wershaven/Scharendijke: L. A. M. Bruel en J. J. Roth. Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280, spoednummer 2204. Spreekuur van 11.30-12.00 urn en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos- de ruimte momenteel wordt ver huurd aan de watersportvereni ging die overigens wel van plan is te vertrekken. Als tijdelijke oplossing wordt gedacht aan het clubgebouw van de scouting. In een brief aan de gemeente pleit de scouting voor een gron dige opknapbeurt van het club huis. Zo wordt onder meer ge vraagd om een aanbouw van acht bij tien meter en een aparte ingang voor de jongerensoos. Voorts moeten er nieuwe toilet ten, dakgoten en vloeren ken. Daarnaast vindt de scouting dat de gevel moet worden ver nieuwd en wordt gepleit voor egalisatie van de bestrating rondom het gebouw. Verantwoordelijk wethouder tastraat plaatsen als de gemeen teraad besluit het bad te sluiten. De kwestie komt dinsdag 31 mei ter sprake tijdens de vergade ring van de commissie openbare werken. De bijeenkomst in de raadzaal van Bruinisse begint om 20.30 uur. Paardenmarkt in Zierikzee ZIERIKZEE - Oude tractoren, kleinvee en natuurlijk het Zeeuwse trekpaard. Dit alles en meer is te bezichtigen op de tra ditionele paardenmarkt van Zierikzee. Woensdag 1 juni kun nen de bezoekers van 9 tot 17 uur weer even proeven aan de landbouwsfeer van oude tijden. Behalve paarden en pony's ont breekt het kleinvee ook niet in de Zierikzeese binnenstad. Te vens is een groot aantal oude landbouwwerktuigen te bezich tigen. Enkele stands geven infor matie over agrarische evene menten op Schouwen-Duive- land. De jaarmarkt telt 130 kra men die staan opgesteld langs de Balie rond de St. Lievens Monstertoren. Naast de paarden- en jaarmarkt is er kermis op het Havenplein. Het lopen over een touwbrug viel nog niet alle scholieren mee. foto Willem Mieras van een medewerkster SCHARENDIJKE - De leerlingen van de open bare basisschool De Schakel uit Oudelande had den afgelopen vrijdag een 'heftige' dag op het Scharendijkse strand. Op uitnodiging van de Zeeuwse Sportraad deden ze mee aan het door de raad opgezette project Sportklasse. lek de Smit, directeur van de school, vertelt dat ondanks de 22,50 die de dag per kind kost, ieder een meteen enthousiast was voor het project. Hij vindt een dergelijke dag een goed alternatief voor het traditionele schoolreisje. De scholieren had den gekozen voor de programma's vlot varen en survival tocht op de mountainbike. Bij het vlot va ren hielden ze het niet droog. Het vergt enige tech niek om met elkaar een goed varend vlot te maken en dat lukte niet iedere groep. De bedoeling van Sportklasse is kinderen van tien jaar en ouder kennis te laten maken met sporten die niet zo algemeen bekend zijn. De scholen kon den uit acht programma's kiezen. Slechts vijf Zeeuwse basisscholen hebben zich aangemeld. „Een beetje teleurstellend," vindt ClOS-studente Astrid Adriaanse uit Middelburg. Zij is stagaire bij de Sportraad in Goes en studeert af op dit project. „Als het project wat meer bekendheid heeft gekre gen, zullen er vast meer aanmeldingen komen. Ook verenigingen kunnen in de toekomst een be roep doen op de Sportraad, om zo een kennisma kingsdag met een onbekende sport te organise ren." G. J. van de Velde-de Wilde noemt het scoutingplan 'nogal ambitieus'. „Het is een heel an der financieel verhaal dan in eer ste instantie de bedoeling was. Het lijkt erop dat de scouting er van uitgaat dat de huisvesting van de soos permanent van aard is. Maarzo is het niet. Wij doen nog steeds ons best voor het Tonnenmagazijn. Voorts komt in de commissie een subsidieaanvraag van het dorpskrantcomité Dreischor aan de orde. Een groep inwoners wil op korte termijn een Dorps krant gaan uitgeven en heeft daarvoor een startsubsidie van vijfhonderd gulden nodig. Met de krant die vier keer per jaar wordt verspreid, moet het on derlinge contact tussen scholen, verenigingen en dorpsbewoners worden vergroot. De kosten zul len worden gedekt uit adverten ties zodat het blad gratis kan worden verspreid. De vergadering wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Raad Domburg over bouw van appartementen van onze verslaggever DOMBURG - De raad van Dom burg praat volgende week over een voorbereidingsbesluit dat de bouw van zestig apparte menten planologisch mogelijk moet maken. De bouw daarvan is noodzakelijk om het Hof Domburg meer financiële arm slag te geven. Begonnen wordt met fase I. De appartementen komen aan weerszijden van de dienstwoning van Hof Dom burg aan de Babelweg. Al in juli vorig jaar besloot de raad Domburg in principe ap partementen, chalets of bunga lows bij te bouwen. Door te be ginnen bij de Babelweg zal de kinderboerderij in een volgende bouwfase moeten verdwijnen. Bovendien moet nog een oplos sing gevonden worden voor het belanghebbenden-parkeerter rein. Het voorstel om het be stemmingsplan te wijzigen komt dinsdag 31 mei vanaf 19.30 uur aan de orde tijdens een raadsvergadering in het ge meentehuis. Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs speldt directeur P. R. Mi, van der Sneppen van de Sint Willibrordusschool in Zierikzee he(( ereteken op. foto Willem Miera^ van onze verslaggever ZIERIKZEE - „U kunt terug zien op een grootse carrière als man van het onderwijs." Burge meester mr J. J. P. M. Assel bergs van Zierikzee stak vrij dag zijn respect voor P. R. M. van der Sneppen niet onder stoelen of banken. De directeur van de Sint Willibrordusschool neemt in september afscheid van het onderwijs waarin hij bijna veertig jaar actief was. Voor zijn verdiensten voor de school en het maatschappelijk leven werd hij door de Zierik zeese burgervader benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Van der Sneppen begon in 1954 met lesgeven in Phillipine. Ze venjaar later maakte hij de over steek naai' Zierikzee waar hij 'hoofd' werd van de katholiek# Willibrordusschool. Asselberg# roemde de kwaliteiten van de dij' recteur. „Het feit dat niet alleen kinderen van rooms-katholiek# ouders de Willibrordusschooh bezoeken, maar ook kindereir van andere gezindten zegt toclf wel iets over de naam en faai van de school," vond de burgej meester. „U weet de kinderen iets extra's mee te geven, en iw kan het weten want ik stuui' mijn eigen kinderen ook naar uvf school." Ook maatschappelijk heeft Van der Sneppen ziclf 'meer dan verdienstelijk' gel maakt. Zo was hij jarenlang M van de commissie musea en is hif nog altijd lid van de werkgroep stadsarcheologie Zierikzee onderscheiden directeur begoifl tevens relatief vroeg met onder wijs aan analfabeten en woon' wagenbewoners. 1883888388 H s van onze verslaggeefster to's van na de Tweede Wereld oorlog," licht de archivaris toe. Voor de twee samenstellers was het maken van het boek soms een sentimenteel karwei. „Vaak werd je weer geconfronteerd met je eigen woonomstandigheden van vroeger. Je beschrijft je ei gen stad en je graaft toch in een stukje van je eigen verleden," al dus Uil. 'Zierikzee toen en nu' ligt vanaf vandaag in winkel. Vergadering over regeling fruitmuseum GOES - Een fruitteeltmuseum in Kapelle moet worden onder gebracht bij de gemeenschap pelijke regeling 'het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland'. Dit stelt het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke re geling voor aan het algemeen bestuur. B en w van Kapelle hadden om deze constructie ge vraagd. Volgens het dagelijks bestuur wordt via aanhaking van het fruitteeltmuseum aan de ge meenschappelijke regeling ver snippering van allerlei kleinere musea voorkomen. Het alge meen bestuur vergadert woens dag 1 juni in Goes over dit voor stel van het dagelijks bestuur. Verder komt tijdens deze verga dering onder meer het expositie schema 1994/1995 aan de orde. Meisjes van de Technica 10 club uit Zierikzee leggen de laatste hand aan hun felgekleurde vliegers, foto Willem Mieras terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: R. Smits, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Tandartsen: F. v. d. Vliet, Oude Haven 51, Zierikzee, tel. 01110-16190. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E Won- dergem, Zonnemaire, tel. 01112- 1880. van onze verslaggever ZIERIKZEE - Met vereende krachten legden de Marjolein Kloet (tien jaar) en Maaike Broekema (twaalf jaar), beiden afkomstig uit Zierikzee, hadden bijna exact dezelfde vlieger ge maakt. „Maar dat is per ongeluk gebeurd hoor, we zaten niet eens naast elkaar", verdedigde Marjolein zich. De meisjes be reidden zich voor op de landelij ke 'Technica 10 Vliegerdag' die vandaag, zaterdag, in Spaarn- woude bij Amsterdam wordt gehouden. De club uit Zierikzee wordt hierbij vergezeld van de afdeling Goes. Op de laatste avond van het sei zoen van de technische club Big S viert jubileum BURGH-HAAMSTEDE - Jon gerencentrum Big S uit Burgh- Haamstede viert zaterdag 4 juni het 25-jarig bestaan. Om 10.00 uur begint de mini-kermis voor de jeugd die doorgaat tot 17.00 uur. De clowns Poets en Pats tre den ook om 10.00 uur op. Om 14.00 uur begint een karaoke- show. De receptie voor oud-le den en andere genodigden staat om 16.00 uur op het programma. Vanaf 21.00 uur treden de bands Rodi Dean en Crosshead op in de zaal van het centrum. voor meisjes zaten Maaike en Marjolein gezusterlijk naast el kaar de vliegers te vergelijken. Het eindresultaat kon hen wel bekoren. Ook de andere meisjes leken ingenomen met de werk stukken waar ze enkele avonden aan hadden besteed. Het onder deel vliegers maken vormde het laatste blok van het seizoen. Te vens was het de laatste avond dat de tien meisjes dit jaar bij el kaar kwamen in het clubgebouw in de Poststraat. Behalve zater dag dan, wanneer de attributen eindelijk kunnen worden getest. Naast vliegeren staan er nog meer spelletjes op het program ma, allemaal rond de thema's vliegen, lucht en beweging. De meisjes die zijn aangesloten bij Technica 10, in leeftijd varië rend van 10 tot 12 jaar, hebben behalve het maken van vliegers ook uitleg gekregen over onlos makelijk verbonden zaken als het vangen van wind. Hiertoe hebben ze op voorgaande club avonden geoefend met onder meer molentjes en kleine para chutes. „Dit is ook de bedoeling van Technica 10, we gaan dieper op de zaken in", licht coördinatrice Thea van 't Leven toe. Bij de meisjesclub wordt techniek op een speelse manier behandeld, met de bedoeling kennis en erva ring op te doen. „De houding van meisjes tegenover techniek ver andert hierdoor in positieve zin, ze zijn niet meer bang voor ge reedschap. Zo bestonden andere blokken van dit seizoen uit sol deren en zagen." Geen zaken waar meisjes zich doorgaans mee bezig houden. „Een jongen pakt veel eerder een zaag of een boormachine, ook kiezen jon gens veel sneller voor de techni sche school", weet Van 't Leven. „We hopen de beroepskeuze van meisjes van tien tot twaalf jaar te verbreden. Dit seizoen zijn we bijvoorbeeld ook bezig geweest met het repareren van fietsen." Of na zes jaar Technica 10 al daadwerkelijk meisjes voor een technische vervolgopleiding hebben gekozen, weet ze niet: „Daar houd ik me ook niet mee bezig." Automobilist reed door na ongeluk BURGH - Een 34-jarige auto mobilist uit Landsmeer is don derdagmiddag in Burgh door gereden nadat hij geen voor rang verleende aan een motor rijder die daarop ten val kwam. De motorrijder, een 23-jarige man uit Rockanje, werd licht gewond. Zijn motor werd totaal vernield. Het ongeluk gebeurde rond 15.40 uur op de Kraaijesteinweg. Een getuige noteerde het kente ken van de automobilist, waar op de man kon worden opge spoord. Er werd een proces ver baal tegen hem opgemaakt. Politie bekeurt 207 hardrijders VLISSINGEN - Bij een snel heidscontrole in de Gerbrandy- straat in Vlissingen zijn vrijdag 207 bekeuringen gevallen. Tus sen 6 en 14 uur stond de radarap- paratuur opgesteld in het kader van de actie 'gericht verkeers toezicht op Walcheren'. In to taal passeerden 2826 voertuigen de controlepost. De hoogst ge meten snelheid was 93 kilome ter per uur. Op de Gerbrandy- straat is de maximum snelheid 50 kilometer per uur. Vrijwel dagelijks houdt de poli tie snelheidscontroles. Soms worden ze aangekondigd, zoals de controle dinsdag 7 juni op het traject Middelburg-Vrouwen polder. Jeugdafdeling bibliotheek sluit leesprogramma MIDDELBURG - De jeugdafde ling van de Zeeuwse biblio theek sluit het leesprogramma 'Nooit niks te doen', dat in de maanden april en mei werd ge houden, op woensdag 1 juni af. Het programma eindigt met een feestelijke bijeenkomst voor de kinderen die aan het leespro gramma hebben deelgenomen. Kinderboekenschrijver Koos Meinderts zal het een en ander over zijn werk vertellen. Verder worden oorkonden uitgereikt aan kinderen die het program ma hebben afgemaakt. Het leesprogramma is een al ja ren bestaande activiteit van het jeugdbibliotheekwerk, overge waaid uit Amerika. De bedoe ling is kinderen te stimuleren om meer te gaan lezen. Dit kan men doen door ze te belonen als ze een vastgesteld aantal boe ken hebben gelezen. De kinde ren die aan het leesprogramma meededen, hebben vier boeken gelezen over het thema 'Nooit niks te doen'. Zij zullen versla gen, tekeningen en andere werk stukken tonen die zij maakten aan de hand van de gelezen boe ken. De bijeenkomst is van 14.00 tot 15.30 uur OOSTKAPELLE Rommelmarkt - Het Co mité Walcheren Woord en Daad en de zendingscommissie van de gereformeerde Gemeente Oost- kapelle houden zaterdag 11 juni een rommelmarkt op het plein van de Saronkerk in Oostkapel- le. De opbrengst is bestemd voor ontwikkelingsprojecten in India en Irian Iaya. Er is een groot aan bod van spullen, zoals boeken, kleding, elektrische apparaten en meubels. Voor kinderen is er een grabbelton en een ballon nenwedstrijd. Verkoping bij op bod van waardevolle dingen be gint om 10 uur. De rommelmarkt is van 9 tot 16 uur. NIEUWERKERK - Bouwgrond in het nieuwe bestemmingsplan d'Heule in Nieuwerkerk wordt voortaan verkocht aan mensen die een sociaal-economische binding hebben met Schouwen- Duiveland. De gemeenteraad van Duiveland heeft donder dagavond tot deze regulerende maatregel besloten vanwege de grote belangstelling die inmid dels is getoond. Op deze manier moet worden voorkomen dat te veel druk van buitenaf op het bestemmingsplan komt te lig gen. Alle fracties met uitzondering van de PvdA konden zich don derdagavond prima vinden in dit college-voorstel. A. J. C. Me- lieste zei vooral moeite te heb ben met de ongelijke behande ling die deze maatregel tot ge volg heeft. „Wij zijn voor gelijke kansen voor iedereen." Voorts was hij er niet van overtuigd dat de nieuwe regelgeving zo drin gend noodzakelijk is. „Wat ons betreft valt het met het aanzui- geffect wel mee. Ik vraag me daarom af of afbakening wel zin vol is." Voorts maakte PvdA-er Melies- te zich zorgen over de termijn waarop daadwerkelijk met de bouw van het project kan wor den begonnen. Hem zijn geruch ten ter ore gekomen dat een aan tal bezwaarden de boel nog ern stig zal vertragen. „Er is beloofd dat deze zomer de spa in de grond gaat. Ik heb ernstige twijL fels of die toezegging kan worr den waargemaakt." Volgent burgemeester A. Bergshoeff kal daarover nog niet veel worder gezegd. De gemeente is momenr teel in afwachting van een prol vinciale goedkeuring van het bel stemmingsplan. „En zolang d( procedure loopt, kunnen we nik! beginnen." Vijver J. A. van den Berge (SGP/RPFjj toonde zich donderdagavond erg bezorgd over de 'gevaarlijk!] situatie' rond de vijver in Nieu werkerk. De plas wordt druk beL zocht door jonge kinderen el veel ouders zijn volgens heil bang dat hun kroost in het diept ere middengedeelte terecht komt. „Je kunt kinderen niet aan een touwtje vasthouden eit met wat simpele maatregelen, zijn gevaarlijke situaties gemakt kelijk te voorkomen", vond hij. Burgemeester Bergshoeff wa| hier niet zo voor. In de eersd plaats valt het volgens hem met de diepte van de vijver wel me| en voorts zouden veel ouderf met grote regelmaat het slechti voorbeeld geven. „Ik zie vaak gel noeg vanuit mijn huiskamer^ raam dat volwassenen met kin| deren voor- en achterop door djc plas heen fietsen. Daar erger il me groen en geel aan." Bergl shoeff wilde daarom geen toet zeggingen doen over het treffeij] van eventuele maatregelen. Zondag 29 mei 1994 Gecombineerde doven/horen- dendienst, Geref. kerk Bruinis sen, 10 ds. de Graaf. Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 11 dhr. Leunis; Bruinisse 10 ds. v.d. Heijden. 17 ds. v.d. Ploeg; Burgh 10 ds. de Klerk; Dreischor 10 dhr. Si mons; Haamstede 10 ds. Baks, 19 ds. v. Oostende; Kerkwerve 11 ds. Haasnoot; Nieuwerkerk 10 ds. Becker; Noordwelle 11 kand. v. Eek; Oosterland 10 ds. Hanekamp, 18.30 ds. Smit; Ou- werkerk 10 ds. Otten; Renesse 9.30 kand. v. Eek; Serooskerke 10 kand. v.d. Steenhoven, 19 kand. Bakker; Sirjansland 10 (HA), 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuiskerk 9.30 ds. v. Wijk, 11 ds. Schaap, 18.30 kand, Schip per; Zonnemaire9.30 dhr. Leu nis. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 10 ds. Spaa, 18.30 ds. Jobsen; Bruinisse 10 ds. de Graaf, 17 dhr. v.d. Laan; Haam stede 10 ds. Lingen, 19 ds. Spaa; Scharendijke 9.30 ds. Haasnoot, 19 ds. Ezinga; Zierikzee 10 ds. Jobsen, 18.30 ds. Lingen. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10, 18.30 ds. v. Gel der; Nieuwerkerk 9.30 lees? dienst, 15.30 ds. v. Gelder; Oost terland 10, 14.30, 18.30 leesf dienst. Oud-Gereformeerde Gemeentê Bruinisse 10 en 17 leesdienstr' Oosterland 9.30, 14 en 18 leesj. dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10, 18.30 dsf Aarnoudse; Kerkwerve 10, l!n ds. Korving; Zierikzee 10, 18 dsj Oosterbroek. Gereformeerde Kerk (vrijge I maakt). Brouwershaven 9.30 dsfl Noordman, 17 kand. Klapwijk. Bergen op Zoom (Evang. Luf therse Kerk) Gereformeerde Gemeente in IVejj. derland. Bruinisse 10 en 17 leesL dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee lO'eif) 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 safa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haan- stede 10; Zierikzee zat. 19, zon| 10; Renesse zat. 19. Pinkster gemeente. ZierikzejP (Meelstraat) 10, woensd. 20 saf menkomst. Evang. Lutherse Gemeente. Ziejj rikzee 10 ds. Baan (HA).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 50