Bouw flat Kapelle mag doorgaan Pastoor kwart eeuw in VHeerenhoek 16 i ii 111111 n= Raad Borsele blijft 'brainstormen' over inzameling gft-afval Plannen voor bouw woonzorgcomplex in Sint Maartensdijk College Kortgene wil busdiensten ZWN op huidig peil houden Gilde-attributen in brons gevat streek Raad van State verklaart bezwaar tegen luxe-serviceflat ongegrond ZATERDAG 28 MEI 1994 weekend diensten van onze verslaggever KAPELLE - De omstreden bouw van een luxe-serviceflat voor ouderen op de hoek Ceder- laan/Biezelingsestraat in Ka pelle mag doorgaan. De Raad van State heeft besloten dat be nodigde geluidshinderonder- zoeken door de provincie cor rect zijn uitgevoerd. Vervol gens besloot de arrondisse mentsrechtbank in Middelburg deze week een schorsing van de gemeentelijke bouwvergun ning op te heffen. „We zijn heel blij. Aanstaande maandag gaan we driftig starten", aldus J. van de Water, directeur van de stichting Wonen voor Ouderen, die de flat bouwt. Het gaat om een tien meter hoog gebouw dat 42 luxe-apparte menten herbergt. Kapellenaar H. Zwolle begon in oktober vorig jaar een protest tegen de plan nen, gewapend met geluidshin- deronderzoeken die de provincie had verricht. De tuin van zijn vrijstaande huis grenst aan de plaats waar de flat moet verrij zen. Hij vreest aantasting van zijn privacy. Volgens Zwolle rammelt het provinciale onder zoek aan alle kanten en zullen bewoners van de te bouwen ap partementen dagelijks worden geteisterd door verkeerslawaai. Een vorig jaar bij de gemeente Kapelle ingediend bezwaar haalde echter niets uit, waarna hij beroep aantekende bij de Raad van State. Terwijl deze zaak liep, verzocht de advocaat van Zwolle, mr R. P. Broeders, de arrondissementsrechtbank in maart de door de gemeente Kapelle verleende bouwvergun ning te schorsen. Volgens Broe ders past zo'n flat niet op een plaats die de gemeente zelfheeft van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Het groen te, fruit en tuinafval (GFT-af- val) in de gemeente Borsele wordt in de toekomst mogelijk verzameld via minicontainers. De Borselse gemeenteraad kiest, net als het college, voor een ophaalsvsteem met twee containers. Dat bleek donder dagavond tijdens de raadsver gadering in Heinkenszand. Een definitief besluit is overi gens nog niet genomen. Het bleef gisteravond bij eindeloos discussiëren ofwel 'brainstor men'. Verschillende fracties hadden met name moeite met het collegevoorstel om de in houd van de GFT-bakken slechts één keer in de veertien dagen op te halen. Veel raadsle den vrezen voor stankoverlast. Het CDA-raadslid A. E. M. M. Lijmbach opperde de suggestie om de minicontainers bij het op halen tegelijkertijd een schoon maakbeurt te geven. Het WD- raadslid P. C. G. Bouma stelde voor langdurig werklozen voor dit soort klusjes in te schakelen. „Dan sla je twee vliegen in één klap." Wethouder C. J. Elenbaas veegde dit idee direct van tafel. „Daar kun je niet mee aanko men bij een voorstel voor een ba nenpoolproject." De meeste fracties hamerden er op dat het college tegelijkertijd moet onderzoeken hoe het afval zoveel mogelijk kan worden her gebruikt of thuis verwerkt. Ook bestond in de raad angst dat in woners van Borsele in de toe komst grof vuil zullen dumpen in het buitengebied, wanneer de gemeente een fiks tarief gaat in voeren voor het ophalen van dat vuil. Het college denkt aan een bedrag van 25 gulden per partij. Bijeenkomst in Rilland over Swaanhilstraat RILLAND - De Algemene Wo ningbouwvereniging Reimers- waal houdt maandag 6 juni voor bewoners van de Swaanhil straat en omgeving een vergade ring in dorpshuis De Ark in Ril land. Tijdens de vergadering, die 19.00 uur begint, informeert de woningbouwvereniging de be woners van de wijk over resulta ten van de enquete. Ook worden vragen van buurtbewoners beantwoord. van onze verslaggever SINT MAARTENSDIJK - Tege lijk met de sloop van bejaarden tehuis Sint Maartenshol' willen de Stichting voor Regionale Zorgverlening Zeeland (SVRZ) en de Thoolse Stichting Beter Wonen een nieuw woonzorg complex in Sint Maartensdijk bouwen. Verloopt alles vlot, dan kan de bouw in januari '95 beginnen. Eind volgend jaar moet het nieuwe woonzorgcom plex klaar zijn. Bedoeling is het complex in de len te bouwen, op dezelfde plaats waar het Maartenshof in fases wordt gesloopt. Bewoners van het Maartenshof aan de Bloemenlaan in Sint Maartens dijk hoeven op deze manier niet tijdelijk dakloos te zijn. Het complex krijgt volgens de plan nen van Beter Wonen en SVRZ 42 goedkopere en duurdere huur- KRUININGEN Koffieconcert - Koninklijke harmonie E.M.M. uit Kruinin- gen geeft, zondagochtend 5 juni een koffieconcert bij het restau rant van camping Den Inkel in Kruiningen. Het optreden duurt van 11.30 tot 12.30 uur. van onze verslaggever KORTGENE - Het Kortgeense gemeentebestuur wil de direc tie van streekvervoerder Zuid- West-Nederland aan de jas trek ken over de voor Noord-Beve land ongunstige afslanking van het aantal bussen en wijzigin gen in de dienstregeling. Kats en in iets mindere mate Colijns- plaat dreigen de dupe te wor den. Namens de Dorpsgemeenschap Kats overhandigde PvdA-raads- lid P. Geelhoed donderdag voor afgaand aan de raadsvergade ring het Kortgeense college van b en w een aantal handtekenin gen van protesterende dorpelin gen. De wijzigingen in de dienst regelingen gaan zondag in. Geel hoed maakte duidelijk dat van uit Kats een bezoek aan het zie kenhuis in Goes per openbaar vervoer dan geen haalbare kaart „Wat is dat nou zojuist onthulde be< vragen enkele jeugdige bewoners van Scherpenisse zich af bij het zien van het ld van kunstenaar David de Kop uit Dreischor. foto Willem Mieras van onze verslaggever SCHERPENISSE - Gehuld in zeventiende-eeuws kostuum onthulde de Thoolse burge meester H. A. van der Munnik vrijdagavond een kunstwerk in de Spuidamstraat te Scherpe nisse. Tientallen mensen keken toe hoe hij een zeil van een ruim één meter hoog bronzen beeldje trok, dat speciaal is gemaakt ter ere van het vierhonderd-jarig bestaan van het Kloveniersgil- de uit Scherpenisse. „Wat is dat nou?", en „Ik zou het echt niet weten", zo mompelden enkele belangstellenden, die te ver van het kunstwerk afston den om er iets van te snappen. Een speciaal door gemeente-ar chivaris J. P. B. Zuurdeeg ver vaardigd boekje over het vier eeuwen oude broederschap geeft uitkomst. Kunstenaar Da vid de Kop uit Dreischor. die het beeld vervaardigde, heeft be langrijke gilde-attributen in zijn kunstwerk verweven, leert het jubileumboekje. Zo is het wa penschild te ontwaren, rustend op twee kanonnen waar kogels uitkomen. Bovendien is op het schild de koningsvogel aange bracht: de hoogste onderschei ding die een schutter kan krij gen. Vanaf een verhoging vertelde de fraai uitgedoste burgemeester het publiek ook nog het één het en ander over het gilde. Zo leer den de 'boeren, burgers en bui tenlui', zoals een gilde-omroeper het publiek noemde, dat het broederschap werd opgericht ter bescherming van 'aanvallen van buitenaf. „In die tijd was er sprake van ordinaire rooftoch ten", zei Van der Munnik. Hij voegde er aan toe dat het gilde die beschermingstaak allang heeft laten varen, en dat het nu meer een 'gezelligheidsclub is geworden'. Feestweek Alle leden van het gilde zijn - traditiegetrouw - inwoner van Scherpenisse, van het mannelijk geslacht en ouder dan achttien jaar. Vier dagen per jaar komen zij bijeen in de gildekamer van het oude raadhuis van het dorp. Steevast doen zij dat in de week na Pinksteren. Er wordt bier ge dronken en eieren gegeten van woensdag tot en met zaterdag. Vandaag is de laatste dag van de feestweek van '94. Het beeld van kunstenaar De Kop vloeit voort uit het kunst beleid van de gemeente Tholen, dat voorstaat dat elke kern op het eiland een eigen kunstwerk krijgt. Oud-Vossemeer erf Poort vliet hadden die al gekregen, Scherpenisse heeft nummer drie in de reeks. en koopwoningen en een dien stencentrum. De plannen verkeren overigens nog in een pril stadium. „Het gaat om een ruwe schets. Het moeilijkste onderdeel komt nog: praten over de financiën", zegt F. Bordui. regionaal directeur van de SVRZ, de exploitant van Sint Maartenshof. Rond de zo mervakantie verwacht hij over de geldkwestie - wie gaat wat betalen en hoeveel kost het - meer duidelijkheid, na overleg met onder meer de provincie en de gemeente Tholen. Over de vorm (een woonzorgcomplex met dienstencentrum) zijn de betrokken instanties het al eens. De bewoners van het Sint Maar- tenhsof kunnen op hun gemak bekijken waar ze in de toekomst willen wonen. Sommigen kiezen nu al voor het complex dat SVRZ en Beter Wonen willen bouwen, anderen hebben een voorkeur voor Bejaardencen trum De Schutse in Sint-Anna- land of Ten Anker in Tholen. Sint Maartenshof is één van de zes Zeeuwse bejaardenoorden die dicht moeten vanwege rijks bezuinigingen op zorgplaatsen. De vijftig personeelsleden van het bejaardentehuis worden ontslagen. Mogelijk kunnen sommigen van hen een betrek king vinden in het nieuwe woon zorgcomplex. meer is voor inwoners van Kats. „De bus gaat om 13.45 uur naar Goes. Als je aankomt is het be zoekuur al lang voorbij." Kat- senaren zit het ook dwars dat scholieren die in Goes onderwijs volgen, bij De Tol (tussen Kats en Colijnsplaat) moeten opstap pen. „Dit is een aanslag op de leefbaarheid van Kats. Zeker ouderen worden hierdoor getrof fen. Ik vraag me af of ZWN zich bewust is van de gevolgen van deze maatregelen", aldus Geel hoed. Het Kortgeense college is stellig van plan met de ZWN-directie rond de tafel te schuiven om na te gaan in hoeverre wijzigingen kunnen worden teruggedraaid. Wethouder Van Damme liet merken het niet elegant te vin den dat over de plannen geen vooroverleg met de gemeente is gevoerd. „We zullen ons er zon der slag of stoot bij neerleggen", sprak hij strijdlustig. van onze verslaggever 'S-HEERENHOEK - Dit jaar viert pastoor C. C. Kroon uit 's- Heerenhoek vele feesten. Zijn kerk bestaat 120 jaar, hij is in ju ni 55 jaar priester, wordt in sep tember tachtig en herdenkt in december dat hij een kwart eeuw als pastoor in 's-Heeren- hoek werkt. Als het aan Kroon ligt, blijft hij voorlopig op zijn post. Noodgedwongen, want: „Ik heb geen opvolger." De pastoor werd in 1939 gewijd tot priester. Zijn ouders hebben nooit enige druk op hem uit geoefend: Kroon kon niet an ders, het was zijn roeping. Het verhaal dat in veel gelovige ge zinnen één zoon gedwongen werd een priesteropleiding te volgen, is volgens hem niet waar. Hij noemt het 'rotverhalen'. An derzijds: „Natuurlijk waren er af en toe wel van die schijterds. Die werden priester omdat ze geen weerstand aan hun ouders durf den te bieden." Voetstuk Kroon heeft zichzelf nooit op een voetstuk geplaatst. Zijn zwarte kostuum, een teken van .autori teit, heeft hij daarom na de Tweede Wereldoorlog zo snel mogelijk uitgetrokken. Terwijl bij een concert of toneelvoorstel ling de gezagsdragers op de voorste rij zaten, bleef de voor hem vrijgehouden stoel onbezet. Hij verkoos liever een anoniem plekje temidden van de 'gewone' mensen, Zijn mensen bijstaan in nood ziet hij als een belangrijke taak. Zo liet hij zich tijdens de Tweede Wereldoorlog vrijwillig deporte ren naar de werkkampen in Duitsland. Hij kon het niet ver dragen dat zoveel jeugdige paro chianen avond aan avond ver dwenen. De Duitsers stelden hem te werk in Lubeck. Daar was hij, temidden van duizen den gevangenen, de enige geestelijke. „Ik kon zoveel steun geven, zowel aan katholieken als mensen met een ander geloof." Steun Tegenwoordig heeft Kroon zelf een beetje steun nodig. Tijdens de wekelijkse viering helpen pa rochianen de slechtziende pas toor bij het voorlezen van tek sten in de mis. De preek doet hij zelf, uit zijn hoofd. „Als je dat na 55 jaar nog niet kunt..." Kroon verwacht dat hij voorlopig in 's- Heerenhoek kan blijven werken, want afgezien van een oogkwaal is hij 'nog zo gezond als de pest'. Cornelis Carolus Kroon koestert de innige band die hij tijdens vijfentwintig jaar pastoorschap Pastoor C. C. Kroon heeft in de afgelopen 25 jaar een innige band opgebouwd met zijn parochianen in 's-Heerenhoek. foto Willem Mie- in 's-Heerenhoek met de ge meenschap heeft opgebouwd. Hij springt, indien nodig, op de barricaden voor zijn parochia nen. Twee jaar terug vocht hij nog tevergeefs voor verplaatsing van verzorgingshuis De Kraayert van Lewedorp naar 's- Heerenhoek. „Bijna de helft van de bewoners komt toch uit 's- Heerenhoek. Het is vreselijk als je weg moet uit je dorp, net op het moment dat je niet meer kan." Kroon betreurt het dat het bejaardenhuis op de oude stek blijft staan. „Niet voor mijzelf, maar voor de mensen," GOES Koorconcert - Het koor van de kathedraal van Brentwood geeft donderdagavond 2 juni een concert van Engelse kerkmu ziek in de r.k. kerk te Goes. Het optreden begint om 19.30 uur. Motortoertocht - De werk groep Rit van Blit houdt zater dag 4 juni een motortoertocht vanuit Goes. Aan de Rit van Blit kunnen owel individuele rijders als teams meedoen. De start is tussen 8.30 en 9.30 uur bij motor huis De Regt. Geslaagd - Aan het Brabants Conservatorium in Tilburg is Marcel Koole uit Goes geslaagd voor de opleiding docerend mu sicus contrabas geïmproviseer de muziek. Rommelmarkt - De Prinses Beatrixschool in Goes-Zuid houdt zaterdag 4 juni voor de vijfde keer een rommelmarkt met kledingbeurs. De markt, in het gebouw aan de Tomate- straat, duurt van 10 tot 13 uur. De opbrengst is bestemd voor de kas van de Ouderraad. Ook UNI CEF zal met een stand aanwezig zijn. bestempeld als 'groen en open gebied'. De president van de rechtbank, mr T. Damsteeg, besloot de bouwvergunning te schorsen tot de Raad van State uitspraak zou doen en de gemeente Kapelle de mogelijkheid zou hebben om op heffing van de schorsing te vra gen. Dat laatste gebeurde afge lopen woensdag. Volgens Van de Water hebben zo'n honderdtwintig mensen zich al aangemeld voor de 42 te bouwen appartementen. De stichting Wonen voor Ouderen heeft door de opgelopen vertra ging in de bouw naar ruwe schat ting zo'n zestig- a zeventigdui zend gulden renteverlies gele den. De stichting had al een mil joen besteed om de grond aan te kopen en de architect te betalen, toen de bouwvergunning werd geschorst. Vergadering over regeling fruitmuseum GOES - Een fruitteeltmuseum in Kapelle moet worden onder gebracht bij de gemeenschap pelijke regeling 'het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland'. Dit stelt het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke re geling voor aan het algemeen bestuur. B en w van Kapelle hadden om deze constructie ge vraagd. Volgens het dagelijks bestuur wordt via aanhaking van het fruitteeltmuseum aan de ge meenschappelijke regeling ver snippering van allerlei kleinere musea voorkomen. Het alge meen bestuur vergadert woens dag 1 juni in Goes over dit voor stel van het dagelijks bestuur. Verder komt tijdens deze verga dering onder meer het expositie schema 1994/1995 aan de orde. Diefstal uit telefoonwinkel MIDDELBURG - Uit een tele foonwinkel aan de Lange Delft in Middelburg is donderdag voor 1900 gulden aan apparatuur ge stolen. Het betrof een autotele foon en een Greenhopper. De winkeldiefstal is tussen 13 en 16 uur gepleegd. Jeugdafdeling bibliotheek sluit leesprogramma MIDDELBURG - De jeugdafde ling van de Zeeuwse biblio theek sluit het leesprogramma 'Nooit niks te doen', dat in de maanden april en mei werd ge houden, op woensdag 1 juni af. Het programma eindigt met een feestelijke bijeenkomst voor de kinderen die aan het leespro gramma hebben deelgenomen. Kinderboekenschrijver Koos Meinderts zal het een en ander over zijn werk vertellen. Verder worden oorkonden uitgereikt aan kinderen die het program ma hebben afgemaakt. Het leesprogramma is een al ja ren bestaande activiteit van het jeugdbibliotheekwerk, overge waaid uit Amerika. De bedoe ling is kinderen te stimuleren om meer te gaan lezen. Dit kan men doen door ze te belonen als ze een vastgesteld aantal boe ken hebben gelezen. De kinde ren die aan het leesprogramma meededen, hebben vier boeken gelezen over het thema 'Nooit niks te doen'. Zij zullen versla gen, tekeningen en andere werk stukken tonen die zij maakten aan de hand van de gelezen boe ken. De bijeenkomst is van 14.00 tot 15.30 uur KAMPERLAND Avondvierdaagse - Buurt vereniging De Polderwij k houdt van maandag 6 tot en met don derdag 9 juni een avondvier daagse in Kamperland. Voor in schrijving en start kunnen deel nemers terecht bij de speeltuin in het verenigingsgbouw De Pol derwij k. Het startschot wordt om 18.30 uur gelost door burge meester P. Wisse van Wissenker- ke. Op de laatste avond wordt de stoet naar de finish vergezeld door muziekvereniging Ons Ge noegen. OU DE LANDE Avondvierdaagse - De avondvierdaagse van Oudelan- de wordt van 30 mei tot en met 2 juni gehouden. De wandelaars kunnen kiezen tussen de 5 en de 10 kilometer. Gestart wordt bij basisschool De Schakel, telkens om 19 uur. Inschrijven kan maandag vanaf 18.30 uur even eens bij de school. Muziekver eniging Con Amore uit Hoede- kenskerke begeleidt de wande laars op de laatste avond. WISSENKERKE Concert - Vrijdag 3 juni geeft muziekvereniging Apollo een concert op het Kerkplein in Wis- senkerke. Apollo biedt een pro gramma waarin de harmonie, onder leiding van Pierre van Broekhoeven, en de slagwerk groep onder leiding van Kees Hoogstrate elkaar afwisselen. Het concert begint om 19.45 uur. Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 18.00-zat. 19.00 uur: D. W. Thijssen, Heer- nisseweg 87, Goes, tel. 01100- 15003. Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon. 19.00 uur: M. J. Oortman, Lewe- straat 62, Kloetinge, tel. 01100- 31805. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends- kerke, Heinkenszand,Nieuw- dorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: D. P. van Driel, Vermetstraat 23,'s-H. Arendskerke,tel. 01106- 1202. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: J. A. Fortrie, Cla ra's Pad 31. Heinkenszand, tel. 01106-3074. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: A, Plaisier, B. Vogelaarstraat 2a, Kruiningen, tel. 01130-81566. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: J. W. Kuyl, Rilland-Bath, tel. 01135-1343. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: J. Peene. Monsterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00-zon 23.00 uur M. B. Rie- meijer, Kapelle, tel. 01102-41264. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 urn. Noordbeveland: Kortgene, Co lijnsplaat, Kamperland en Wis- sekerke: W. J. Klein Wassink, Colijnsplaat, tel. 01199-5304. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: J. A. ten Haaf, v. Hallstraat 2, Goes, tel. 06-52771398. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend zat. 8.30-17.30 en zon 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. Apotheek Voorstad, Van Dus seldorpstraat 1, tel. 01100-27104. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle- Kruiningen en Krabbendijke. p W. L. Verboom, Alexanderstraal|( 46, Kapelle, tel. 01102-42486. Spreekuren zat. 08.00-09.00 uuir (in Goes, Kapelle en 's Graven polder). Goes, Heinkenszand en Noord Beveland: H. van Dijk. Simons wei 2, Heinkenszand, tel. 01106r 1290 bgg 01100-20656. Biezelinge: R. H. G. Aalfs|ü Hoofdstraat 2, tel. 01102-41783. Spreekuur zat. 10.00-11.00 uur. Yerseke e.o. Mevr. L. Huiskesf Cornelisse en S. Verhoeven, Mo j lenlaan 24, Yerseke, tel. 011311 2756. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en Zuid-Ben! veland via tel. 01100-51177. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18,00-ma. 08.00 uur" Mw. Y. Oyevaar, van Hogen dorplaan 24, tel. 01100-51404. Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk St. Annaland en Scherpenisse: D. Panis, St. Maartensdijk, tel 01666-2400. St. Philipsland en Nieuw Vosse t meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uur: c C. H. M. de Groot, Nieuw Vosse meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer V Tholen en Scherpenisse: R. He Padt, Schoolstraat 33, Poortf vliet, tel. 01662-2400. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 016621 2596. Weekendspreekuur of Kalfsdamseweg 2 te Poortvliet t Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tho u len van 11.00-12.00 uur op Boterg mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Telln 01100-51177. mei 1994 Gecombineerde doven/horen den dienst, Geref. Kerk Bruinis- se, 10 Ds. de Graaf. Nederlands Hervormde Kerk. ZUID-BE VELAND: Baarland 10 dhr. Ten Klooster: Biezelinge 10 ds. Mesu; Borssele 9 ds. Kleinsma; Driewegen 10 ds. Melse; Ellewoutsdijk 9.30 dhr. Trimpe; Goes: Grote Kerk 10 dhr. Cornet: De Spinne 10 ds. Jellema; De Hoogte 9.30 ds. La gendijk; Ter Valcke 10 ds. Hor jus: O.scheldeziekenhuis 10 ds. Petter; PZZ 19 ds. Freund; 's- Gravenpolder 10 ds. Koelman; Hansweert zat. 19 dhr. Den Hol lander, zon. 9.30 dhr. Meyer; 's- Heer Abtskerke 10.30 ds. Alle- wijn; 's-Heer Arendskerke 9.30 ds. Wisse, 19 ds. Wisse; 's-Heer Hendrikskinderen 9.30 ds. Me su; Heinkenszand Barnestein- kerk 10-17 ds. Luijmes, Dorps kerk 10 dhr. Steenaard; Hoede- kenslterke 10 ds. v. Veen; Kapel le 10 ds. Deventer; Kattendijke 10 dhr. Sinke; Kloetinge 9.30 ds. Oosterhoff (HA); Krabbendijke 9.30 kand. Klein, 14.30 ds. Mar kus. Herv. Ontm. Gem. 9.30 ds. Gar denier; Kruiningen 9.30 dhr. Sies; Nieuwdorp 10 ds. De Boer; Nisse 9 ds. Allewijn; Oudelande 10.30 dhr. De Vrie; Ovezande 9.30 dhr. Allewijn; Schore en Vlake 9.30 dhr. Meyer; Waarde 10 ds. Groen; Wilhelminadorp 10 ds. v. d. Vlugt; Yerseke 10 ds. Quak, 19 ds. Deventer; NOORD-BEVELAND: Colijns plaat 10 ds. Scherff; Geersdijk 10 dhr. v. d. Laan; Kamperland 9.30 ds. v. Vliet (HA), 19 ds. Riep- ma; Kats 9 ds. Schreuder; Kort gene 10.30 ds. Schreuder. Evang. Christengemeenschap 'Noord-Bevéland'. Geersdijk (v.m. N.H. kerk) 10 dhr. v. d. Meer. Herv. Ger. Kerkgemeenschap. Lewedorp 10 mw. v. Esveld; We meldinge 10 dhr. Wallinga; Wis- senkerke 10 ds. Lafeber; Ril land-Bath 10 ds. Bijl; Wol- phaartsdijk 10 ds. v. Die. Gereformeerde Kerk. ZUID-BE- VELAND: Borssele 10 dhr. v. Westen, 14.30 ds. Koops; Goes Westerkerk 10 ds. Kamermans; Oosterkerk 9.30 ds. Kakes, 17 ds. Kamermans; 's-Gravenpolder 10 dhr. v. d. Berge, 14.30 dhr. Geuze; Kapelle 10-17 ds. Brand; Krabbendijke 9.30-14.30 ds. v. d. Klaauw; Kruiningen 9.30 ds. Verheul, ds. Gootjes; Nieuw dorp 10-14.30 ds. Luijmes; Yerse ke 9.30 dhr. Fraanje; NOORD BEVELAND: Colijnsplaat 10 ds. v. d. Linde, 14.30 ds. v. Vliet. Gereformeerde Bond. Waarde 14.30-18.30 ds. Schalkoord; Yer seke 14.30-18.30 ds. v. Kooten. Gereformeerde Gemeente. ZUID-BEVELAND: Borssele 9.30, 14-18 ds. Hogchem; Goes 9.30-18 ds. Schreuder, 14 lees- dienst; 's-Gravenpolder 9.30-18 ds. Weststrate, 14 leesdienst; Hoedekenskerke 10-14.30 lees dienst; Kapelle-Biezelinge 9.30-18 ds. Harinck, 14 lees dienst; Krabbendijke 9.30, 14 (HA)-18 ds. De Pater; Kruinin gen 9.30-18 ds. Hage, 14 lees dienst; Nieuwdorp 9.30-14 lees dienst, 19 ds. Paul; Nisse 9.30- 14.30 leesdienst; Rilland-Bath 9.30. 14-18 leesdienst; Waarde 9.30, 14-18 leesdienst; Wemel dinge 10-16 leesdienst; Wol- phaartsdijk 9.30, 14-18 lees dienst; Yerseke 9.30-18 ds, v. d. Poel, 14 leesdienst; NOORD BEVELAND: Kamperland 10-17 leesdienst; Kortgene 10-18.3(g leesdienst, 14.30 ds. Harinck. Gereformeerde Kerk (VrijgeY maakt). Goes (De Hoeksteen]® 8.45-10.30 leesdienst, 14.30-16.3(' ds. Geelhoed; Bergen op ZoomP (Evang. Luth. kerk) 8.45-14.30 ds De Rijke (HA). Oud-Gereformeerde Gemeente 's-Gravenpolder 9.30, 14 en lfh dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Biezelinge 10 ds. Duns bergen, 17 ds. Jonkman; Goes 1( j ds. v. d. Wal, 17 ds. Dunsbergen. Vrije Evangelische Gemeente s Goes 10 ds. Dijk, 18.30 dhr. Schu ring; Rilland-Bath 10 ds. D< g Jonge; Wemeldinge 110 ds Kruithof, 17 ds. Veldkamp; Yer* seke 10 ds. Veldkamp, 14.30 ds Kruithof. Leger des Heils. Goes 10 samen komst. Pinkstergemeente. Goes 10 dhr Harthoorn. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Goes (Koningskerk 9.15, 14.30 en 18.30 dienst; Krui ningen 9.30,14 en 18 dienst. Volle Evangelie Gemeente. We meldinge 10 br. Neerbos. Rooms-Katholieke Kerk Goe: Parochiekerk zat. 28 mei 19 pas tor Kempers, zondag 29 me 10.30 pastor Kempers; O.schel deziekenhuis zat. 28 mei 17.3( pastor Kempers; Lewedorp zon 29 mei 10.30 pastor Buijssen Ovezande zat. 28 mei 19 pasto Brooymans; Kwadendammi zon. 29 mei 10.45 pastor Brooy mans; Heinkenszand zat. 28 me 19 pastor Buijssen, zon. 29 me 9.15 pastor Brooymans; 's-Hee renhoek zat. 28 mei 19 pasto Kroon, zon. 29 mei 10.30 pasto Kroon; Rilland zon. 29 mei 9.3( pastor Verbeek; Yerseke zat. 2! mei 19.00 pastor Verbeek; Hans weert zon. 29 mei 11 pastor Ver beek. Rafaël Gemeenschap Goes 19.31 loft»rijzingsdienst. PREDIKBEURTEN Zondag, 29 mei 1994 Gecombineerde doven/horen den dienst, Geref. Kerk Bruinii se, 10 Ds. de Graaf. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vosst meer 10 ds. De Kieviet, 18.30 df Snijder; Poortvliet 10-18 d: Egas; Scherpenisse 9.30-14.3 ds. v. d, Sleen; Sint-Annaland 1 ds. Westland, 18 ds. v. Binnen dijk; Stavenisse 10-18 ds. Bruggen; Sint-Maartensdij 9.30 ds. Snijder, 14.30 ds. Egas Sint-Philipsland 9.30 ds. v. Ec keveld, 17 kand. Adriaanse Tholen 9.30 ds. v. Dijk, 18.30 d: Verheul; Immanuel 10 ds. Vis ser. Rooms-Katholieke Kerk. Tho len 10.45; Oud-Vossemeer zat 17.30, zon. 9.30. Geref. Kerk. Anna-Jacobapol der 10 dienst, 15 ds. De Buck, Oud-Vossemeer 10 ds. Poppe Poortvliet 10 ds. De Buck, 14.31" ds. Esinga; Tholen 10 ds. v. d Hauw, 17 ds. De Buck. Geref. Gemeente. Poortvliet 1( 14.30-18.30 leesdienst; Scherpt nisse 9.30, 14-18.30 leesdienst Sint-Annaland 9.30 (HA)-18 di Beens, 14 leesdienst; Tholen 1( 14.30-18.30 leesdienst. Oud Geref. Gemeente. Sint Maartensdijk 9.30, 14 en 18 lees dienst; Sint-Philipsland 9.3( 14.30 en 18 leesdienst; Stavenis se 9.30,14 en 18 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vosse meer 10-14.30 ds. v. Vuuren 18.30 leesdienst; Tholen 10 lees dienst, 18.30 ds. v. Vuuren. Geref. Gemeente in Ned. Oud Vossemeer 10, 14.30, 18.30 lees dienst; Sint-Annaland 9.45 14.15, 18.15 leesdienst; Sint' Maartensdijk 9.30,14 en 18 lees*; dienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 48