Wegschap voorziet fikse tekorten Gapinge 1 kampioe Scouts kregen in nieuwe snelle boot een 'Ferrari' Vlissinger Van de Ven door gouden eremedaille verrast VROOM DREESMANN Wet herverdeling wegenbeheer noopt tot extra investeringen Rondleiding - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle begint vanaf woensdag 1 juni met rondleidingen in en rond kasteel Westhove. De rond leidingen duren tot en met sep tember. Aansluitend wordt te vens een bezoek aan het mu seum gebracht. De rondleidin gen beginnen om 14 uur. DEZE WEEK UW VOORDEEL SLAGER I'. r kil., i: ,a 6." van onze verslaggever MIDDELBURG - Het Wegschap Walcheren voorziet dat het na 1997 wordt geconfronteerd met oplopende financiële tekorten. Het geraamde tekort voor 1998 bedraagt meer dan 300.000 gul den. In 1999 zou dat bedrag vol gens de begroting al bijna zijn verdubbeld. Oorzaak is de Wet herverdeling wegenbeheer, die het wegschap noopt tot extra investeringen. Volgens het weg schap houden de bijdragen van de deelnemende gemeenten Op heterdaad betrapt in supermarkt ARNEMUIDEN - Twee jongens uit Arnemuiden van 17 en 18 jaar zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag op heterdaad betrapt tijdens een inbraak bij de super markt van een camping bij Ar nemuiden. De twee hadden het vooral gemunt op sigaretten. Zij zijn aangehouden en zaterdag verhoord. In de loop van de dag mochten zij weer naar huis. Groot aantal autokraken MIDDELBURG - Verspreid over Walcheren is in het pink- sterweekeinde een groot aantal auto's het doelwit geweest van autokrakers. Op ten minste acht plaatsen wa ren zij succesvol: op de Kievit- sprenk, de Zuiderbaan. de Schu- bertlaan en de Willem Klooslaan in Vlissingen, op de Braam straat en de Kromme Nieuw- straat in Oost-Souburg, op de Breedmede in Middelburg en op Boulevard van Schagen in Dom burg. De buit bestond overwe gend uit geluidsapparatuur, cd's en in één geval een autotelefoon. OOSTKAPELLE geen gelijke tred met de extra lasten. Ook de uitvoering van de onlangs goedgekeurde ruil verkaveling Walcheren stelt het wegschap voor financiële problemen. Tegen de verwachtingen in kan waarschijnlijk al direct na de bouwvakvakantie begonnen worden met de uitvoering van de eerste projecten in het kader van de ruilverkaveling. Het betreft de vervanging van de brug in de Rorikshilweg-Perduinsweg, de verbetering van kruising 'Hoge- lande' (de Hogelandseweg met de Meinersweg en de Zwager- manweg). de verbetering van de oversteek van het Slobberduins fietspad bij de Zwaanweg en de reconstructie van enkele klinker- en asfaltbetonwegen. De totale investering bedraagt bijna 2.7 miljoen gulden, waarvan het wegschap iets meer dan één mil joen voor zijn rekening neemt. Voor 1995 staan nog meer ruil verkavelingsprojecten op sta pel. zoals de vervanging van de brug in de Meinersweg en de aanleg van fietspadbruggen over de Veerse Watergang (Van 't Hoffweg) en de Zuidersluiswa- tergang (Havengang). Daar naast heeft het wegschap zijn handen vol aan de uitvoering van zijn reguliere taak: het be heer van de Walcherse platte landswegen. Volgend jaar komt de Aagtekerkseweg, de verbin ding tussen Aagtekerke en Oost- kapelle, aan bod. Deze recon structie vergt een investering van 1,25 miljoen gulden. Het wegschap heeft voor 1995 nog twee grootschalige projec ten op het programma. Van de Landbouwweg, tussen Middel burg en Ritthem, moeten ver zakkende weggedeelten worden verholpen (kosten: 500.000 gul den). Ook wordt er een begin ge maakt met het fietspad langs de Hondegemsweg. Dat moet deel gaan uitmaken van de voorziene fietsverbinding tussen Zoute- lande en Veere. Het wegschap hoopt dat het rijk 750.000 gulden (de helft van de totale kosten) subsidieert, zodat het project in 1995 kan worden afgerond, maai de kans daarop is niet groot. In middels .is van het Rijk wel een bijdrage van een ton ontvangen voor de verwerving van grond. Waterschappen Of het wegschap zich aansluit bij de waterschappen boven de Westerschelde - waarvan de fu sie vorige week vrijdag in pro vinciale staten formeel werd be zegeld - is nog onduidelijk, In- met de Stuurgroep Fusie Water- duidelijk dat het wegschap als middels heeft het wegschap schappen, maar de uitkomsten eis heeft gesteld dat zijn werkne- twee besprekingen achter de rug daarvan zijn niet bekend. Wel is mers bij een fusie niet worden Mevrouw A. M. van Harinxma thoe Slooten-Wentholt doopt met veel genoegen de Jantje Beton, de nieuwe standaardboot van de Explorer-klasse voor scouts. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggever VEERE - Op het terrein van Scoutcentrum Veere is zater dag het tweede exemplaar van de nieuwe standaardboot voor scouts gedoopt en te wa ter gelaten. Dat gebeurde tij dens de opening van Zewaka 1994, het Zeeuws waterkamp voor zeeverkenners die varen onder de vlag van de regio nale admiraliteit Zeeuwse Stromen. Het pinksterkamp, dat dit jaar in het teken stond van de ruimtevaart, werd maandagmiddag afgesloten. Het nieuwe type scouting- boot, de Explorer, is de opvol ger van de Lelievlet, waarvan er inmiddels meer dan 1.350 zijn gebouwd. De Explorer is speciaal ontwikkeld voor de oudere leden van Scouting Ne derland en is geschikt voor het varen op ruim water, zoals de Deltawateren, het IJsselmeer en de Waddenzee. De romp van de tweemast zeilboot is vervaardigd van hout/epoxy, waardoor het totale gewicht slechts 600 kilogram bedraagt. De kuip biedt plaats aan zes scouts, die er ook kunnen sla pen. Champagne De bouw van de zaterdag ge doopte boot, met de naam Jantje Beton, is mogelijk ge maakt door financiële steun van het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton. Om die reden viel mevrouw A. M. van Ha rinxma thoe Slooten-Wen tholt, lid van het algemeen be stuur van het Nationaal Jeugdfonds, zaterdag de eer te beurt de champagne over de romp te gieten en de Jantje Beton een behouden vaart toe te wensen. De nieuwe stan daardboot, die zo'n 20.000 gul den kost, gaat een rondreis maken door Nederland, zodat de waterscoutinggroepen er in de praktijk mee kunnen ken nismaken en aanschaf kunnen overwegen. Scouting Willemstad had bij na een jaar geleden met hun Najade al de primeur van het Explorer-type. Na de doop en de tewaterlating hebben leden van de scoutinggroep de Na jade beproefd tijdens een veer tiendaagse trektocht door Friesland. Na afloop noemden zij de snelle Explorer 'de Fer rari onder de scoutingboten'. beoordeeld naar hun huidige rang en salaris, omdat die in ver houding tot de waterschappen te laag zouden zijn. Er wordt nu een extern bureau ingeschakeld om de situatie te beoordelen. Het college van beheer van het wegschap vergadert maandag 30 mei vanaf 10.00 uur. Dan wordt onder meer de begroting voor 1995 behandeld. De open bare bijeenkomst wordt gehou den in de raadzaal van het stad huis in Middelburg. Auto's gestolen DOMBURG - In de J. W. Schuurmanstraat in Domburg zijn in de nacht van zondag op maandag twee kostbare Duitse personenauto's gestolen. Het gaat om een blauwe Mercedes (kenteken: AC-DA-465) met een waarde van 85.000 D-Mark en een donkerblauwe Volkswagen cabriolet (kenteken: KR-X-73) waarvan de waarde nog onbe kend is. Inbrekers actief ZOUTELANDE - Uit een vrij staande woning aan de Westka- pelseweg in Zoutelande is za terdagavond een onbekende hoeveelheid geld en sieraden gestolen. De daders hadden een ruitje ingeslagen, terwijl de be woners niet thuis waren. Bij een inbraak in een woning aan de Polredijk in Vrouwenpol der werden zaterdagmiddag een televisie, een videorecorder en geld weggenomen. Vermoede lijk hebben de dieven een valse sleutel of een loper gebruikt om binnen te komen. Terwijl de bewoners lagen te sla pen grepen inbrekers zaterdag nacht hun kans bij een vakantie woning aan de Simon de Vlieger laan in Vlissingen. Zij openden via de brievenbus de voordeur en namen uit een tas waardepa pieren en geld mee. Vrouw gewond GRIJPSKERKE - Een 25-jarige vrouw uit het Duitse Neuss heeft zaterdagvond lichte verwondin gen aan de hals opgelopen toen de auto waarin zij zat op de Loodholseweg in Grijpskerke uit de bocht vloog en in een sloot belandde. De auto werd be stuurd door een 23-jarige plaats genoot. van onze verslaggever VLISSINGEN - P. H. van de Ven uit Vlissingen is zondagmiddag onderscheiden met de ereme daille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De totaal verbouwereerde Van de Ven ontving de decoratie tij dens de receptie ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag uit handen van de Vlissingse burgemeester J. C. Th. van der Doef. Daarbij prees de burge meester de jarige om diens 'e- norme verdiensten'. „U hebt ook buiten uw arbeidsleven heel veel voor de gemeenschap betekend." Van de Ven vervulde naast zijn werk bij de woningbouwvereni ging Sint Willibrord (later Bas- co) een groot aantal nevenfunc ties. Zijn bijdragen aan de vak beweging springen daarbij het meest in het oog. In 1948 werd Van de Ven secretaris bij de Vlis singse afdeling van de Katho lieke Arbeidersbeweging (KAB), een taak die hij ook voortzette na de omzetting in het Neder landse Katholieke Vakverbond (NKV). Nadat daaruit in 1976 de Federatie Nederlandse Vakbe weging (FNV) was gegroeid, werd hij penningmeester. In 1984 legde hij die functie neer Ook was Van de Ven tussen 1971 en 1981 secretaris van de Katho lieke Bond voor Overheidsper soneel (Kabo) en, na de fusie met de Algemene Bond van Amb tenaren (Abva), van de Abva Kabo. Zestien jaar lang. van 1962 tot 1978, had Van de Ven zitting in de gemeenteraad van Vlissingen en maakte deel uit van de com missies sociale dienst, gemeen tewerken en verkeer. Verder was hij jarenlang betrokken bij het kruiswerk en lid van onder meer de ontslagcommissie van het Ar beidsbureau, de bezwaarschrif tencommissie van de Raad van Beroep en de plaatsingscommis sies van Werkplaatsen Walche ren en het Administratief Dien stencentrum. Nu nog is de tach tigjarige actief als bestuurslid van Zeemanserve (al sinds 1962), als penningmeester van de Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen (Anbo) en als voorzitter van de Vlissingse biljartvereni ging Tot Ons Genoegen. yan een medewerker GAPINGE - Het eerste drietal van Gapinge is zaterdag in Veere voor de vijfde achtereen volgende keer ereklaskam- pioen geworden van de Zeeuw se Ringrijders Vereniging. Aan deze wedstrijd die gezien wordt als de belangrijkste van het sei zoen, werd deelgenomen door de 13 sterkste drietallen van de ZRV. Na 5 beurten kreeg Gapinge 1 de groene sjerp, wat betekent dat ze de leiders van de wedstrijd waren: ze stonden met 15 ringen bovenaan maar wel op gelijke hoogte met Souburg 1, Koude- kerke 2 en Zuid-Beveland 1. In de 9e beurt stak Gapinge 1 zijn eerste ring mis, echter zon der gevolgen voor de groene sjerp, want inmiddels hadden ook de andere drietallen reeds één (Souburg) of meerdere rin gen gemist. In de 12e en 13e beurt liet het eerste drietal van Souburg 2 ringen hangen, zodat Gapinge 1 weer alleen aan kop kwam te staan. Halverwege de wedstrijd na 15 beurten was de tussenstand als volgt: met 44 ringen aan kop Gapinge 1 ge volgd door Souburg 1 met 42 rin gen, Koudekerke 1 en 2, Ritthem 1 en Domburg 1 met 41 ringen. Gapinge 2, Meliskerke 1 en Aag tekerke 1 met 40 ringen. Bigge- kerke 1, Domburg 2 en Zuid-Be veland met 39 en laatste met 36 ringen Zoutelande 1. Gezien het kleine verschil tussen de drietal len was toen nog alles mogelijk. In de 21e beurt stak Gapinge 1 zijn 2e ring mis en werd het ver schil met de nummer 2 Souburg 1 teruggebracht tot 1 ring. Dit verschil bleef staan tot aan de 29e beurt toen Souburg 1 zijn 4e ring mis stak en het verschil met nog 1 beurt te gaan weer opliep tot 2 ringen. Na 30 beurten werd Gapinge 1 zodoende voor de vijf de achtereenvolgende keer kam pioen met 88 ringen gestoken door Krijn Coppoolse 29, Jos Gi- deonse 30 en Jan Gideonse 29. Reserve kampioen werd burg 1 met 86 ringen gest< door Cor Janse 30, Sjaakj 28 en Albert de Visser 28.0t twee degradatieplaatsen lang strijd geleverd, maai'uil delijk degradeerden het t jaar gepromoveerde Zouteh 1 en het in 1992 gepromove Zuid-Beveland 1. Naast het drietal-kampj schap stond er ook nog een soonlijke titel op het spel liep uit op een ware afvalrae 20 beurten waren er nog ij ders met 10 van de 10 en 6 riï die geen ring gemist 1 Uiteindelijk bleven er maar ders over die alle ringen had gestoken. Dit waren Jos Gid se, Lou Willemse en Cor Ja In een spannende kamp stak Gideonse als enige de ring 14 mm en werd zodoende soonlijk kampioen. Res kampioen werd Lou Willem Uitslag na 30 beurten: 1 Gapl* (88) Krijn Coppoolse 29, Jos Gk se 30, Jan Gideonse 29; 2 Souh (86) Cor Janse 30, Sjaak Janse!! bert de Visser 28; 3 Kotidekerke Henk Houterman 29, Piet Jar. nierse 27, Peter de Pagter 21 them 1 (83) Edwin Dellebeke2S, Wisse 27, Cees Wisse 28; 5 Domi (83) Lou Willemse 30, Chris del' 27 Rene Provoost 26; 6 Gapinge! Bennie Paauwe 29, Paul van Broeke 27, Marcel van den Broei 7 Biggekerke1(82) Frank B Arno Francke 27, Adrie Brassei Koudekerke 2 (81) Jan Jobse29, de Pagter 25, Miranda Weyen 27; 9 Domburg 2 (81) Jaap Bran Hans van Eijzeren 26. Bram deï 27; 10 Meliskerke 1 (80) Johnny! 26, Han Dekker 28. Ranni Wisse! Aagtekerke 1 (78) Johan va Broeke 29, Rinus Moens 28, fe Krijger 21; 12 Zoutelande 1 (75) Vos 24, Kees Janse 28, Liza Jan 13 Zuid-Beveland 1 (74) Ad 24. Leo Wabeke 24, Henk vt Guchte 26. Agenda ZRV: Vandaag 24 mei 3e Pinksteren I rijden: Koudekerke 07. bi Nieuwland 08.00-17.00, Oostla 08.00-17.30 en Oost-Souburg 17.00. Zaterdag 28 mei: Eersteklas: pioenschap te Aagtekerke i 17.00 Burgemeester Van der Doef feliciteert de jarige Van de Ven met zijn onderscheiding, foto Lex de Meester 1 kg mager rundergehakt 4,9 Mager hacheevlees of soepvlees ƒ9,90 per kilo 3 kg kipkarbonade 10,00 1 kg magere runderbraadlappen 13,90 1 kg varkensschnitzels 12,90 1 kg kipfilet 13,90 1 kg spare ribs 5,90 Soeppakket compleet.,. 2,9( 1 kg drumsticks5.9C kg runderbaklappen 1 kg lamsbout 1 kg paardebiefstuk 1 kg zachte runderbiefstuk 1 kg magere nblappen 1 kg rundersaucijzen 1 kg mager rundergehakt 14,90 10.90 14.9 16,90 12.90 6.90 6,90 1 kg magere paardelappenƒ10,90 100 gram gebraden gehakt 100 gram gevulde kiprollade 100 gram boterhamworst 100 gram kipworst samen voor 5,00 j Deze aanbiedingen gelden voor woensdag, donderdag en vrijdag Slagerij Nieuwenhuijse Kanaalstraat 74, 01184-63091Oost-Souburg KOFFIETIP i Verse aardbei-tompouce I met kopje koffie 4.50 Bassett's Engelse drop. De enige echte Engelse drop. V&D IS ELKE ZATERDAG TOT 18.00 UUR GEOPEND. Invoice zijde blouson. 100% zuiver zijde. In de kleuren bordeaux, indigo, groen en kobalt. Maten: M-L-XL-XXL. Country Life jute damesgympen. In de kleuren ecru, beige en bruin. Maten: 36-41. A9&S Balmoral Regisseursstoel. Kanvas zitting, m q In de kleuren blauw, geel en naturel. Naturel houten tafel. J-2^- (afd. meubelen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 10