GA Eagles zegt Rufai wacht aan PZC Barrichello overleeft zware crash John Vermeule geselecteerd voor EK marathon Zaalvoetbalteam weer niet te kloppen Roy Hendriksen stopt als profvoetballer Schubbenschoen gaat voetbal veranderen Geert de Poorter ook volgend jaar bij Hoek Kampioen bekend in het zaalvoetbal sport ZATERDAG 30 APRIL 1994 z 36 Voorzitter Voortman onwetend van ontknoping DEVENTER (GPD) - Peter Ru fai en GA Eagles zijn definitief uit elkaar. Voorgoed. De 85-vou- dige international ontving gis teren in zijn Belgische woning een fax van de eredivisieclub met daarin de boodschap dat het over en sluiten is. De rel rond Rufai. keeper en konings kind. heeft zijn apotheose be reikt. 'Mister Charisma' wordt Rufai in zijn geboorteland genoemd. In Deventer en omstreken is de reputatie van de 30-jarige kee per allesbehalve charismatisch. De ene partij iGA Eagles) noemt hem een bedrieger, het lijdend voorwerp slikt alle verwijten in en zegt zich 'heel triest' te voe len. Het (voorlopig) laatste hoofdstuk rond de doelman is voor voorzitter Voortman van GA Eagles een klap in het ge zicht. „Is hij ontslagen? Daar ben ik niet van op de hoogte ge steld. Echt niet." Het zoveelste voorbeeld van schrijnend ama teurisme bij een club uit de hoogste professionele afdeling. Een beknopte samenvatting van de affaire Rufai: na het win nen van de Africa Cup kwam de keeper niet linea recta naar De venter terug; zijn collega Finidi George van Ajax wel. De nieuwe Romario was geboren. Trainer Ten Cate beschuldigde de kee per in de media: ..Hij heeft twee weken zitten feesten in Lagos. Ik voel me belazerd. Hij hoeft niet meer terug te komen." Rufai zelf: „De trainer heeft mij telefo nisch te verstaan gegeven dat ik niet meer terug hoefde te ko men. Vervolgens heeft hij de hoorn op de haak gesmeten Dat is een belediging Door bemiddeling van voorzit ter Voortman kwam Rufai na veel vijven en zessen voor een verzoenend gesprek naar De- Motorcross in Axel AXEL - Vandaag, zaterdag, wordt op het Smitsschorrecir- cuit in Axel een KNMV-motor- cross voor de jeugd en junioren gehouden. Het betreft een wed strijd in regio B in de klassen 60, 80,125 en 250cc. Alle categorieën rijden twee manches. De eerste rijders verschijnen óm 10.30 uur aan het starthek. Vanaf 09.00 uur bestaat de mogelijkheid om te trainen op het circuit. venter. Kranten, radio en tv wa ren paraat. Voortman: „We pra ten niet over boer Biet uit Stads kanaal. maar over een interna tional die naar het WK gaat." Rufai: „Uit respect voor Voort man ben ik hier voor een ge sprek. Anders hadden ze me nooit meer terug gezien." Nadat de beruchte fax uit de dossiermap van directeur Nieuwdorp was alles weer koek en ei. Leek het. Ten Cate bood zijn excuses aan, Rufai was op gelucht. Voortman blij met de verzoening. Charlatan Ten Cate bedacht zich vrij snel. Hij passeerde Rufai voor de wed strijd tegen Ajax en vertelde een legertje journalisten dat hij zijn excuses aan Rufai bij nader in zien introk. Ten Cate was zich zelf niet geweest door de zoe mende camera's, vertelde hij. en vond Rufai nog steeds een char latan. Rufai op zijn beurt, afgelo pen maandag voor het eerst weer op de training, kreeg dat verhaal via-via voor de kiezen. Toen knapte er volgens de doel man iets. Vervolgens was er een nieuwe blessure aan de knie. nu niet links, maar rechts. Hoofd medi sche staf André Geers van GA Eagles: „Hij had die blessure op gelopen in de halve finale van de Africa Cup, zei hij. We spraken af dat hij dokter Ponsen in Zwolle zou gaan. Ik heb alles voor 'm ge regeld. Rufai zou mij 's morgens bellen voor de details. Dat deed Rubens Barichello maakte een zware crash op het circuit van Imola. Hij liep slechts lichte verwondingen op. foto Marco Guidetti/Reuter Tijdens de eerste trainingsrace op het circuit van Imola IMOLA (RTR/AFP) - De Braziliaanse For mule 1-coureur Rubens Barrichello is gisteren op het circuit van Imola aan de dood ontsnapt. Tijdens de eerste trai ningsrace op tijd voor de Grand Prix van San Marino (zondag) maakte de 21-jarige Zuidamerikaan een zware crash. Met re latief' lichte verwondingen werd de Jor- dan-piloot naar een ziekenhuis in Bolog na vervoerd. Barrichello, de nummer twee in het WK- klassement, verloor bij een snelheid van ruim 200 kilometer per uur de macht over het stuur in de laatste bocht voor het rech te stuk naar start en finish. De bolide schoot omhoog, knalde op een hek boven de bandenkussens en sloeg over de kop. Het hoofd van Barrichello slingerde tij dens de crash wild door de cockpit. Hulpverleners haalden de Braziliaan be wusteloos uit zijn zwaai- beschadigde au to. Per brancard werd hij naar het me disch centrum van het circuit gebracht. Daar kwam Barrichello snel weer bij zijn positieven. Het gezicht van de coureur zat vol met krassen, kneuzingen en snijwon- den. Van het ongeval kon hij zich niets meer herinneren. Volgens een woordvoer der van de Jordan-renstal heeft nader on derzoek in Bologna uitgewezen, dat Barri chello geen hersenletsel heeft opgelopen. Imola. Grand Prix van San Marino, eerste kvva- lilicatietraining: 1 Senna (Bra) Williams 1.21,548 (gem. snelheid 222,4 km/u)', 2. Schuma cher (Dui) Benetton 1.22,015,3. Berger (Oos) Fer rari 1.22,113, 4 Lehto (Fin) Benetton 1.22,717, 5. Larini (Ita) 1.22,841, 6. Frentzen (Dui) Sauber 1.23.119,7. Hill(GBr) Williams 1.23,199,8 Hakki- nen (Fin) McLaren 1.23,611, 9 Morbidelli (Ita) Arrows 1 23,663. 10. Blundell (GBr) Tyrrell 1.23,703. hij niet. Pas 's avonds laat belde hij Ten Cate dat hij bij nader in zien naar een arts in Belgie ging. Verkeerde volgorde." Vervolgens kwam directeur Nieuwdorp in actie. „Rufai han delt tegen alle afspraken in. We hadden de zaak bijgelegd en dan krijg je dit weer. Het leek ons be ter om er een punt achter te zet ten. Iedereen in het bestuur was voor." Behalve dan Voortman. de voor zitter. Rufai zelf sputtert nog wat na in België: „Er is iemand in Deven ter die graag voor problemen zorgt. Ik noem geen namen, wil geen mensen beschadigen. Voortman is de enige bij GA Eagles die betrouwbaar is. Hij komt afspraken na en begreep waar het werkelijk om draaide. Daar ben ik hem dankbaar voor. Ik wil ook graag de fans bedan ken. Zij hebben me altijd ge steund. Het klopt dat ik me van de week niet aan m'n afspraak heb gehouden. Dat komt omdat ik voetbal voor de eer, niet voor het geld. Nadat Ten Cate zijn ex cuses introk wist ik het: men is er op uit om mij te bedriegen." Topkeeper Gerrie van Eijk, de Doetinchem- se keeperstrainer van Nigeria, volgde de ontwikkelingen rond Rufai met meer dan normale be langstelling. Hij stoomde de kee per klaar voor de Africa Cup. noemt Rufai 'een trainings beest' en een 'absolute topkee per'. Van Eijk: „Ik snap GA Eagles niet en ik snap Ten Cate niet. In plaats dat ze trots zijn op hun international. Ik ben nog nooit een meer integer mens te gengekomen dan Peter Rufai. Als hij iets belooft, doet-ie het. Zelfs een cadeautje voor m'n vrouw vergat hij niet. Rufai is een mens met een warm hart, de ze affaire doet niemand goed. Bij GA Eagles zat het al fout omdat ze die fax kwijt waren. Daarna hebben ze hem niet opgeëist om dat ze kennelijk niet op de hoog te zijn van de regels die voor in ternationals gelden. En dan heeft Rufai het gedaan. Ik zweer het je, ze laten een keeper van wereldklasse lopen. Dat hij twee weken feest heeft gevierd, is bo vendien een leugen. Die jongen had van z'n trainer gehoord dat hij niet meer welkom was. Zou jij dan teruggaan Iedereen weet toch dat Rufai ook in zaken zit. Daar is hij in Lagos mee bezig ge weest." DEN HAAG/VLISSINGEN - De Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie heeft John Vermeule aangewezen voor deelname aan de Europese titelstrijd op de marathon, die van 7 tot en met 14 augustus in Helsinki wordt gehouden. De Middelburger maakt deel uit van de Neder landse ploeg van vijf lopers die verder bestaat uit Tonnie Dirks, Marti ten Kate, Aart Stigter en Gerard Kappert. Bert van Vlaanderen heeft eerder te kennen gegeven, geen interesse te hebben in het EK. Sinds september vorig jaar zijn deze atleten tijdens verschillen de marathons onder de richttijd van 2.16 gebleven. Vemeule. die eind vorig jaar in Eindhoven 2.13.08 liep maar niet aan de ma rathon van Rotterdam kon deel nemen door een blessure, rea geerde opgelucht op zijn uitver kiezing. „Het is toch een teken dat de bond vertrouwen in me heeft", zei hij gisteren. De atleet van Dvnamo'70 kan zich nu he lemaal richten op het EK Van de blessure die hij een maand geleden als 'haas' opliep bij een valpartij in de marathon van Maassluis, heeft Vermeule steeds minder last. Vermoed wordt dat de pijn in de bil toch afkomstig is van een beschadig de spier. „Als ik nu tien minuten loop, krijg ik last van een zeurde rige pijn, maar ook die wordt steeds minder. Ik kan nu zo'n twintig minuten hardlopen en hoop dat ik het elke dag tien mi nuten langer kan volhouden." Op 11 mei wordt in het zieken huis een scan gemaakt, waar door wellicht een definitieve diagnose gesteld kan worden. Vermeule zal voorafgaande aan het EK geen marathons meer lo pen. Hij zal zich vooral richten op wegwedstrijden, zoals het NK halve marathon dat in Wol- phaartsdijk gehouden wordt. Ook het Nederlands kampioen schap tien kilometer op de baan komt in aanmerking. Bij de vrouwen werd Marian Fre- riks aangewezen voor deelne ming aan de marathon in Helsin ki. De 32-jarige atlete uit Hellen- doorn liep op 17 april de mara thon van Rotterdam in 2.35.10. Dat was slechts tien seconden boven de richttijd voor de EK. Het was de tweede marathon in de loopbaan van Freriks, die vo rig jaar in de Italiaanse plaats Carpi debuteerde met 2.39.35. van onze verslaggever MIDDELBURG - Roy Hendrik sen is aan zijn laatste weken be zig in het betaalde voetbal. De Middelburger heeft het bestuur van zijn huidige club. eerste di visionist RBC uit Roosendaal, laten weten geen prijs te stellen op het verlengen van zijn con tract. Hendriksen wil voorrang geven aan een maatschappelij ke carrière. Komend seizoen wil RBC onder leiding van de nieuwe trainer Koevermans vroeger op de dag gaan trainen. Dat was voor Hen driksen de voornaamste reden om af te haken. „Ik heb besloten om maatschappelijk iets te gaan opbouwen. Als je solliciteert en zegt dat je om half drie moet stoppen met werken, hebben ze voor jou 87 anderen." Ook het afhaken van plaatsge noot Mike But. die van RBC geen nieuw contract kreeg aan geboden, was voor Hendriksen een overweging om niet verder te gaan. „Het zou me enorm veel moeite kosten om vijf keer per week alleen tussen Middelburg en Roosendaal op en neer te rei zen." In totaal heeft Roy Hendriksen bij RBC driejaar mogen proeven aan het betaalde voetbal. De eerste twee seizoenen verliepen succesvol, maar het afgelopen jaar viel tegen. RBC bungelde de hele competitie onderaan de ranglijst. „De sfeer was dit jaar een stuk minder. Ik ging af en toe met tegenzin naar de trai ning." Bij welke amateurclub hij het komende seizoen zijn heil gaat zoeken, weet hij nog niet. „Ik wacht rustig af', zegt Hendrik sen, die momenteel twintig uur per week in een Middelburgse sportzaak werkt. „Ik zie wel wie er interesse in me heeft. Voetbal is vanaf nu nummer twee." Wellicht is Hoek geïnteresseerd. Vorig jaar onderhielden beide partijen al innige contacten, maar koos Hendriksen in laatste instantie voor een langer verblijf bij RBC. Gaat het om de schoen, of nog steeds om het gevoel van onze verslaggever Henri van der Steen ETTEN-LEUR - Pierre van Hooijdonk weten ze te wonen tegenwoordig. „Ik ben een uur thuis en er zijn er alweer vijftien aan de deur geweest." Allemaal Bredase jongeren. Niet om zijn Predators te zien, maar gewoon voor een foto met handtekening. Terwijl Van Hooijdonk wel de we reldwijde topscorer is op de Predator: vier goals in vier wedstrijden! Ronald Koeman maakte in tussen de beste reclame voor de nieuwste schoen van Adi das: „Met deze schoen kan ie dereen vrije trappen nemen als Maradona." De Predator: 10 meer snelheid, 10 meer accuratesse, 20 meer curve. Dus 40 beter! Dat wordt een WK van veel goals. Want bijna iedereen speelt straks op de Predator. Bij Adidas zelf is men nauwe lijks minder opschepperig dan Koeman: de Predator gaat het voetbal definitief veranderen. Is dat zo Hoddle, Abedi Pele. Breitner en Rummenigge zeg gen het ook. En Craig John ston natuurlijk. De Australiër, jarenlang prof bij Liverpool in de tijd dat de club Europa Cup na Europa Cup won, is de uitvinder van de schubbenschoen. „Eigen lijk heb ik pas ontdekt hoe moeilijk voetbal is, toen ik met kinderen ging trainen. Vaak gebeurt niet watje wilt dat ge beurt, omdat je de bal niet goed raakt. Want de bal maakt nooit een fout, het gaat om de manier waarop je de bal raakt. Dat moment is me gaan fas cineren, het moment van con tact tussen schoen en bal." Johnston sloeg aan het experi menteren. „Ik ging te rade bij het tafeltennis, waar ze een ge weldige spin aan de bal kun nen geven dankzij een bat met nopjes. Ik heb toen die rubber nopjes op een voetbalschoen geplakt, met een onvoorstel baar resultaat. Ik had veel meer grip op de bal." Bij Adidas vond Johnston de wetenschappelijke know how en apparatuur om zijn experi ment te volvoeren. Resultaat: de Predator, een schoen met rubberen stukjes - in de vorm van een trapezium - op de wreef van de schoen. Deze schubben leveren een beter contact met - en geven kracht mee aan de bal. Hoddle: „Je trapt makkelijker, met minder energie." Inmiddels spelen verschillen- De nieuwe schubbenschoen, de Predator. de profs op de Predator, die in mei in de winkel komt. Tau- ment en Blinker waren de eer sten in Nederland, de vleugel spelers van Feyenoord had den de Predator al in de Eu ropa Cup-wedstrijd tegen Por to aan de voeten. Feyenoord vloog eruit, maar Piet Korte- weg van Adidas weet zich heel zeker te herinneren dat Hans Kraay in zijn televisie-verslag enkele keren gewag maakte van opvallend goeie voorzet ten van Blinker. Korteweg is een meester-ver- koper. Subtiel wijst hij erop dat Frank de Boer woensdag tegen Roda JC ook op de Pre dator speelde. Dit in tegenstel ling tot zijn tweelingbroer Ro nald. die inmiddels voor Lotto heeft gekozen. Korteweg: „Na dat Ronald al andere schoe nen had geprobeerd. Maar hij scoort niet veel meer. hè, Ro nald..." Pierre van Hooijdonk wel. Op de Predator natuurlijk. Zater dag tegen Vitesse uit een schitterende vrije trap. Maar hadden we dat al niet eerder gezien van Van Hooijdonk? „In m'n eerste jaar bij NAC maakte ik er zo zes uit een vrije trap, vorig jaar twee of drie. En nu m'n eerste op de Predator." Omdat Van Hooijdonk een uitgekiende free kick heeft en een perfecte trap, niet meer, niet minder. Toch? De kreet van Koeman ('Ieder een kan nu vrije trappen ne men als Maradona'i is in elk geval flauwekul. Zoals Willem van Hanegem zegt: „Het gaat niet om de schoen, het gaat om het gevoel." Van Hooijdonk b»-~trijdt dat lichtjes. „Dat je haraer schiet, merk je niet. want dan heb je het over sub tiele verschillen die ook moei lijk te bewijzen zijn. Of ze accu- rater zijn, weet ik ook niet. Maar dat van die curve voel je. En je ziet het aan de bal. die draait meer." Dat je voelt dat je meer effect kunt geven aan de bal, moet geweten worden aan het mate riaal van de schubben op de Predator. Van Hooijdonk: „Die zijn van rubber. Dat is even wennen, want het voelt wat stroever aan. Maar je grip is beter en je kunt dus meer draai geven aan de bal." Merkengek Hij blijkt alles van schoenen te weten. „Ik was als kind al een merkengek. Vraag maar, ik weet van alle voetballers wat ze aan hun voeten hebben. Ik let daar altijd op. Ook al om dat ik een tijdje in een sport zaak heb gewerkt toen ik nog bij RBC voetbalde. Zelf ben ik altijd een Adidas-mannetje geweest, ik moet ook altijd la chen als ik spelers zie met een omgebouwde schoen; de on derkant van een World Cup van Adidas met het logo van Cruyff, haha," Ook Ronald Koeman speelt al foto GPD enkele weken op Predators. Zoals woensdag tegen Porto. Was er dat weer eentje die met 118 kilometer in het uur tegen het net vloog? Van Hooijdonk: „Wat mij zo frappeert bij die Koeman is dat hij ze altijd laag houdt. Jonk ook. Bij mij gaan ze allemaal huizenhoog het doel over als ik van afstand schiet, bij Koeman nooit. Ik heb het er met Spelbos over gehad, maar ik ben er nog al tijd niet achter wat dat nou is. Houding toch? Of m'n schoen maat misschien? Ik heb maatje 46, wat normaal is om dat ik 1.93 lang ben. Misschien is het 'm dat. dat die bal te klein is voor mijn maat. Cees Schapendonk bijvoorbeeld had maatje 38, die kon die bal ook veel beter raken, die kwam met zijn voetje onder de bal. Ik niet. Spelbos ook niet. Die heeft een fantastische wreeftrap, maar die krijgt 'm toch ook niet in een curve zo als Schapendonk. Spelbos heeft 45." Het gehannes van Ronald de Boer. de trucs met omgebouw de schoenen, het geeft alle maal aan dat schoenen van be lang zijn voor een profvoetbal ler. Ze moeten lekker zitten, ze moeten er zelfs lekker uitzien! Van Hooijdonk: „Ik heb er de tongen van m'n vorige schoen in laten zetten bij Adidas. Vind ik mooier. Ik vind die dubbele tongen precies bij de Predator horen." van onze medewerker OOSTBURG - Het zaalvoetbal team Oud Sluis heeft voor de elfde keer de recreatieve com petitie in De Veerhoek gewon nen. Een eclatant succes, dat echter zelden zo zwaar bevoch ten werd als dit seizoen. De laat ste ontmoeting tegen de enig overgebleven concurrent Edah /Mijnders moest de beslissing brengen. Oud Sluis trok in een zinderende finale, met een in de slotfase uit het vuur gesleepte 4- 3-winst, aan hel langste eind. Voordat het duel begon, stond Edah/Mijnders met een punt meer aan de leiding. Het toonde zich ook de betere in de eerste helft, waarin een 2-0-voorsprong werd genomen. Nog voor rust kwam Oud Sluis echter tot 2-2 terug. Opnieuw was het Mijn ders dat in de tweede helft een voorsprong nam. Een collectief sterker Oud Sluis, dat vooral Henk Ottens uit de wedstrijd probeerde te houden, bleef goed combineren en maak te verdiend gelijk. Het duurde tot vijf minuten voor tijd voor dat de verlossende 4-3-voor- sprong uit het vuur werd ge sleept. Een stand waarin in het sportieve duel geen verandering meer kwam. Ook in de B-poule viel de beslis sing. Weliswaar won De Block met 5-2 van Bon-Ami, kwam daardoor in punten gelijk met 't Krikje, maar moest zich door een aanmerkelijk slechter doel saldo tevreden stellen met de tweede plaats. Beide teams pro moveren door dit resultaat naar de A-poule. Dinsdag 3 mei wordt de competitie afgesloten met een slottoernooi van de twee besten uit elke poule. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats. Uitslagen. Poule A: La Porte d'Or- ABN/Amro 2-4: Edah/Mijnders-Oud Sluis 3-4. Poule B Van Looy-Tele- post 5-6. Bon Ami-De Block 2- 5.Standen. Poule A: Oud Sluis 19-29. Edah/Mijnders 19-28: Albert Heijn 19- 23: Veteranen 19-22: Traas 18-18; La Porte d'Or 19-18; Francke Sport 19- 17. ABN/Amro 19-17. OBS'De Jonge 19-14: Omnisport/De Boemerang 18- 5.Poule B t Krikje 19-28; De Block 19-28; Stekelinck 19-27. Bon-Ami 19- 22: Sunset Boulevard 18-20; Delta Nuts 19-18, Gemeente Oostburg 19- 18; De Rode Leeuw 18-14, Telepost 19- 11: Van Looy 19-8.Poule C Groos- man/Hof van Brussel 18-33: Meeusen 18-26; De Wielewaal 18-22; De Zwart 17-21; De Wolf 17-16, Riemens 18-14. JJ Opties 18-14. Van de Sande 17-10; WOD/Saint Pierre 18-10; Chez Rene 17-8. van onze verslaggever HOEK - Zaterdag eersteklasser Hoek kan ook volgend jaar be schikken over Geert de Poorter. De Belgische middenvelder, be zig aan een uitstekend seizoen en nog altijd eigendom van Zei- zate, staat al maanden in de be langstelling van enkele clubs in België. Zo hebben Hamme, Lo- vendegem (vierde klasse natio naal) en Dendermonde (eerste klasse provinciaal) geïnfor meerd naar de transferprijs bij Zelzate. Geert de Poorter: „Ik heb Hoek deze week echter verzekerd dat ik er volgend seizoen ook zal spe len. We hebben een goed gesprek gehad. Hoek is een prachtige club. Er is een prima sfeer, zeker nu we het kampioenschap voor het grijpen hebben." De Poorter is dit jaar uitgegroeid tot een van de smaakmakers bij de kop loper in de eerste klasse. Hoek- manager Gerrit Emans: „We zijn enorm content dat hij blijft, om dat hij van grote waarde is voor de ploeg." Hoek speelt vandaag (zaterdag) de uitwedstrijd tegen Capelle zonder de geschorste Remco van Keeken. De wedstrijd be gint om 14.30 uur. Ook over an dere wedstrijden van Zeeuws- Vlaamse clubs waren gisteren nog misverstanden. AZVV-Mid- delburg is ook om 14.30 uur. De wedstrijd Zaamslag-SKNWK wordt om 18.30 uur gespeeld. SKNWK wint bij een gelijkspel de periodetitel. Bij winst van Zaamslag is deze club nog volop in de race om een periodetitel over te nemen. van onze medewerker AXEL - Het zaalvoetbalteam van V-Deco/la Chonette is kam pioen geworden van de Axelse competitie. Omdat naaste con current Primus Pluym werd af gestraft door Ratjetoe werd V- Deco op eenvoudige wijze win naar van de competitie. De kampioen mag volgend jaar niet uitkomen op hoger niveau omdat Grensvrienden vorig jaar uit de competitie stapte. De onverwacht grote zege van Ratjetoe was de verdienste van Ronnie van de Velde en Jaap Klein die de doelpunten voor hun rekening namen. Van de Velde scoorde vijf keer. Klein drie keer. De drie tegendoelpun ten voor Primus Pluym kwamen van Ronald de Visser en Karei de Bruine. De ruime overwin ning van Primus Pluym op Ma rine Service (13-4) was vervol gens van ondergeschikt belang voor de stand op de ranglijst. Benetton haalde drie punten uit twee wedstrijden. Gemeente Axel werd met 6-2 teruggewe zen, maar tegen Azalea bleef de teller op 3-3 staan, Johan de Wolf scoorde drie maal voor Azelea. Werner Klaassen, Jan-Willem Scheele en Pascal Lensen maak ten de Benetton-treffers. In 1B maakt Engelhard de grootste kans op de titel. Broom- chemie ging door de 13-5-zege op Chalet weliswaar voorbij maar heeft drie wedstrijden meer ge speeld. Peter Vercruisse was met zes doelpunten topscorer bij Broomchemie. Overige uitslagen: Alonette Van Alten 5-3, Disco Love 1 Alonette 5- 7, Dax Pallets Chalet 6-2. .Stand IA: 1. V-Deco/la Chonette 14- 28. 2 Primus Pluym 16-24, 3. Disco Love 2 14-18,4. Benetton 14-18, 5. Ma rine Service 14-18, 6. Ratjetoe 12-17, 7 Gravin 13-13, 8. Axel 14-10, 9 Aza lea 14-9. Stand IB: 1 Broomchemie 15-15, 2. Engelhard 12-14.3. Dax Pallets 14-14, 4 Chalet 15-13, 5 De Ruyter 14-12, 6. Disco Love 1 15-8, 7 Alonette 14-6. 8 Van Alten 15-6 Zaterdag 08.30-23.30 EURO: Diverse sporten 11.03-11.30 Did 2: Pfiff-extra sport programma voor de jeugd. 11.55-13.12 BBC 1: WK Snooker: rechtstreeks verslag van de halve fi nale, vanuit de Crucible in Sheffield 13.15-18.15 BBC 1: Grandstand foot ball focus (voetbalmagazine met een terugblik op FA Carling premiers hip), paardekoersen vanuit Haydock Park. WK Snooker in Sheffield, rug by league (vooruitblik Silk Cut Chal lenge Cup finale), final score (voet baluitslagen) 14.00-19.00 Did 2: Sport extra tennis (halve finale WTA-toernooi van Hamburg), ijshockey (WK A-landen vanuit Bolzano. Duitsland-Rusland). 15.00-17.00 Did 3: Sport 3 extra. 7.15-17.30 Did 3: Sport im Westen 18.05-18.40 RTL 5: Sport: voetbal, aandacht voor wedstrijden uit de Duitse voetbalcompetitie. 18.05-19.25 BBC 2: WK Snooker ver slag vanuit de Crucible in Sheffield 18.38-18.48 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport. 19.10-19.50 Did 1: Sportschau met Bundesliga-voetbal 19.25-19.40 BBC 2: Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 21.00-21.30 BBC 2: WK Snooker ver slag van de halve finale vanuit Shef field. 22.10-23.30 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio 22.30-23.10 BRT 1: Sport op zaterdag. 23.25-00.20 BBC 2: WK Snooker Ver slag van de halve finale vanuit Shef field. 23.30-00.00 EURO: Wielrennen; (Ron de van Spanje Grenada-Sierra Ne vada, 169 km). 00.00-00.20 BBC 1: Sport. 00.06-00.35 Ned 3: Studio Sport 00.20-01.10 BBC 1: Match of the day: voetbalmagazine met o.a. samenvat ting Liverpool-Norwich 01.55-02.40 BBC 2: WK Snooker: hoogtepunten van de halve finales vanuit Sheffield Zondag 09.30-10.00 EURO: Autosport GP van San Marino voor Formule 1-wa gens vanaf het circuit van Imola Warming-up Live 11.20-11.30 Did 2: Sport extra: wiel rennen (Wereldbeker 'Rund um den Henninger-Turm' vanuit Frankfurt) 11.30-13.00 Ned 2: TV-Sport: sport- magazine 12.00-13.00 RTL 4: Golf Heineken Ca talan open: samenvatting van de Ca talaanse open. 12.30-13.15 BRT 1: Sportmiddag 13.00-16.00 RTL 4: Sport: auto- en motorsport (o.a. een samenvatting van de derde en vierde race in het Duitse toerwagen kampioenschap, de WK motocross 125 cc in Brazilië en de wedstrijd bij de toerwagens bo ven de twee liter op het circuit van Zandvoort en éen voorbeschouwing op de GP formule 1 op het circuit van Imola in San Marino). 13.30-15.40 RTL Autosport GP van San Marino voor formule- 1-wa gens 13.30-16.00 EURO: Autosport: GP van San Marino voor Formule 1-wa gens vanaf het circuit van Imola 13.30-18.10 BBC 2: Sunday Grand stand: motorsport (GP van San Ma rino), WK snooker, basketbal (Play offs, halve finales vanuit Wembley) 14.00-18.10 Did 2: Sport extra tennis (finale WTA-toernooi van Hamburg) en wielrennen (Wereldbeker 'Rund um den Henninger-Turm' vanuit Frankfurt), voetbal (2e Bundesliga). 18.48-20.15 Ned 3: Studio Sport. 19.30-19.50 BRT 1: Sport. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 19.50-20.30 BRT 1: Sportweekend, 22.00-22.50 Ned 2: Studio sport: sportprogramma met Italiaans en Spaans voetbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 64