Blinkende revers in Vlissingen Werk Rode Kruis beloond met zilver Eremetaal voor slager Brouwer en zuster Dekker Zilveren medaille voor oud-VVV-ers Zes lintjes in een volle zaal Vlasbaron Ridder streek 14 Drie keer goud, vier keer zilver, een keer brons Brons voor korporaal Zilver niet onverwacht Duizendpoot Freriks in Oosterland Ridder Oud-raadsleden voor CDA Domburg: goud ZATERDAG 30 APRIL 1994 van onze verslaggever VLISSINGEN - Burgemeester J. C. Th. van der Doef heeft vrij dagmorgen in het stadhuis van Vlissingen de jaarlijkse konink lijke onderscheidingen uitge reikt. Onder het motto 'een lin tje vraag je niet, dat verdien je' speldde hij acht inwoners een gouden, zilveren of bronzen ere medaille op. Van der Doef merk te op dat van alle mensen die een onderscheiding zouden krij gen, nagekeken was of zij een strafblad hadden. „Als u een on derscheiding krijgt, weet uw omgeving in ieder geval dat u dat niet heeft", aldus Van der Doef. De eerste gouden onderschei ding was weggelegd voor de 56- jarige J. Krijger. Hij was van 1955 tot 1963 als beroepsmilitair in dienst van de Koninklijke Ma rine. Na deze periode werkte hij tot juni 1993 in burgerdienst ver der als elektronica-technicus bij de dienst onderhoud elektroni sche walinstallaties Nederland van de Commandant Zeemacht in Nederland. G. Mastenbroek (56) uit Vlissin gen kreeg ook een eremedaille. verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud. Hij trad in 1953 in dienst bij de toenma lige Koninklijke Maatschappij de Schelde. Hij vervulde daar de functie van commercieel/tech nisch medewerker. De derde gouden medaille werd uitgereikt aan B. Verheij. De Vlissinger (73) is 41 jaar actief ge weest binnen de gereformeerde gemeente Vlissingen, als diaken, ouderling, kerkeraadslid, twee de en eerste voorzitter, scriba van de classis Middelburg van de gereformeerde gemeenten en scriba van de kerkeraad. Voor Verheij was de onderscheiding een bevordering. Ruim achttien jaar geleden, op 12 december 1975. kreeg hij al een bronzen eremedaille voor zijn 40-jarig dienstverband bij de toenmalige Koninklijke Maatschappij De Schelde. De 54-jarige L. de Buck uit Oost- Souburg werd vereerd met een zilveren medaille voor veertig jaar trouwe dienst bij de Ko ninklijke Maatschappij de Schelde, met als laatste functie hoofdcontroleur. G. L. Joosse (58) uit Oost-Souburg ontving een zilveren medaille voor veer tig jaar trouwe dienst als scheepsmetaalbewerker bij De Schelde. M. T. M. Theune (54) uit Vlissingen kreeg eveneens een zilveren eremedaille. Ook Theune heeft veertig jaar in dienst van de Koninklijke Schel de Groep gewerkt. Hij werkte aan het eind van zijn loopbaan als groepsleider van het Be drijfsbureau. Voor de Vlissinger C. Dommisse (58) was de vierde zilveren onder scheiding weggelegd. Hij begon zijn carrière bij het Loodswezen in 1953. Daarna werd hij coördi nator technische dienst bij het Maritiem Instituut De Ruyter, dat inmiddels onderdeel is van de Hogeschool Zeeland. De enige bronzen medaille die van onze verslaggever WOENSDRECHT - Korporaal der eerste klasse mevrouw A. W. van Oijen (54) uit Vlissin gen mocht vrijdag de ereme daille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau, met de zwaarden, in ontvangst ne men. Ze kreeg de onderschei ding voor haar jarenlange inzet in het luchtmachtrestaurant van de Koninklijke Militaire School Luchtmacht op de vlieg basis Woensdrecht. Kazernecommandant kolonel C. G. J. Hilderink, die haar de versierselen opspeldde, prees mevrouw Van Oijen om haar werklust en haar inzet voor an deren. Volgens Hilderink weet ze in korte tijd het vertrouwen te winnen van elk nieuw geplaatst personeelslid. Korporaal Van Oijen is in haar vrije tijd nauw betrokken bij de vereniging Sar-El. een interna tionale vrijwilligersorganisatie in Israel. Op eigen kosten gaat ze ieder jaar naar Israel toe om in een ziekenhuis te werken. Bo vendien zamelt ze als lid van de Zeeuwse Werkgroep Israel geld in voor gezondheidsprojecten daar. Naast haar bemoeienis met Is rael en haar werk is de korporaal een fanatiek wandelaar. Ze heeft inmiddels 32 keer de vierdaagse van Nijmegen gelopen en is nauw betrokken bij de wandel tochten van de Vlissingse wan delsportvereniging De Vrolijke Tippelaars. van onze verslaggeefster ARNEMUIDEN - Onverwacht kwam de onderscheiding niet. J. J. Oreel in Arnemuiden was al ingelicht door zijn voormalige werkgever. Vrijdag waren en kele oud-collega's van de Schel de bij hem op bezoek in afwach ting van de komst van burge meester drs H. Visser, die hem de eremedaille in zilver verbon den aan de orde van Oranje-Na ssau op de revers zou speldden. Oreel kreeg de koninklijke on derscheiding voor veertig jaar trouwe dienst bij de koninklij ke Scheldegroep in Vlissingen. Zelf vond hij het niet zo'n bijzon dere prestatie. „De Schelde is al tijd een goede baas geweest. Wat moetje dan bij een ander bedrijf zoeken", merkte hij op. Op 13-ja- rige leeftijd begon hij er de oplei ding tot plaatwerker en lasser. In november 1956 begon hij als lasser bij de industriegroep ke- telbouw en werkte zich op tot lassersbaas. Hij verliet de ketelbouwgroep in 1971 voor een nieuwe functie bij de Scheldepoortwerf. In januari 1982 werd hij baas van de busi ness unit Schelde Scheeps- nieuwbouw, waar hij ondermeer verantwoordelijk was voor de toepassing van de veiligheids voorschriften. Vorig jaar nam hij op 53-jarige leeftijd afscheid van de Schelde. door Van der Doef werd uitge reikt ging naar A. Meijers uit Oost-Souburg. De 56-jarige Meijers bekleedde gedurende veertig jaar de functie van pij- penbewerker bij de Koninklijke Schelde Groep. Nadat Van der Doef de laatste medaille had uitgereikt, zei hij; „Sorry, ik heb er geen meer. Mensen die nu teleurgesteld zijn dat ze geen medaille hebben ge kregen, raad ik aan volgend jaar terug te komen. Misschien dat zij dan meer geluk hebben." W. Janse: vereerd... DOMBURG - Het had een ver gadering over minicampings moeten worden, maar plotse ling bleek W. Janse uit Dom burg zelf middelpunt te zijn van de besprekingen. Burgemeester drs H. W. Hietkamp speldde hem vrijdag de gouden ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de revers. „Ik ben geweldig vereerd", kon de verbouwereerde gedecoreer de alleen nog zeggen. Janse kreeg de onderscheiding voor het werk dat hij vooral op landbouwgebied verrichtte. Hij is actief als landbouwer en zat van 1961 tot 1987 in het bestuur van de afdeling Domburg van de Zuidelijke Landbouwmaat- schappij. Verder is hij momen teel voorzitter van de raad van toezicht van de Rabobank Dom burg en maakt hij deel uit van het bestuur van de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij Walcheren. Ook op kerkelijk gebied is Janse altijd erg actief geweest. van onze verslaggever ZOUTELANDE - Ze vond het eigenlijk te veel eer. Mevrouw S. Adriaanse uit Zoutelande ontving vrijdag de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Die onderscheiding kreeg zij vooral voor haar inspanningen bij het Rode Kruis. „Ik ben er hartstikke blij mee, maar eigenlijk snap ik het niet. Je doet ge woon de dingen die je moet doen." Dat was volgens burgemeester A. C. de Bruijn van Valkenisse precies de reden van het eerbetoon. „Die bescheidenheid siert u en de gemeenschap van Zoutelande is trots op u." Mevrouw Adriaanse is sinds de oprichting van de afdeling Zoutelan de van het Rode Kruis (later afdeling Valkenisse) buitengewoon ac- m MIDDELBURG - In Middel burg heeft burgemeester mr C. G. J. Rutten vrijdag twee bij zondere inwoners onderschei den met een ere-medaille. Geen van de gedecoreerden was hoogwaardigheidsbekleder. Ze waren wel en zijn nog steeds sfeerbepalend. Slager J. Brou wer en aflcgzuster J. Dekker-de Graaf kregen respectievelijk de eremedaille in zilver en goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. Slager Brouwer in Middelburg is een begrip voor zijn klanten kring. Al vijfenvijftig jaar oefent hij het beroep van slager uit. Zijn slagerij op de Dam in Middel burg is overgenomen door zijn zoon, maar hij is er nog wel ie dere ochtend te vinden. Zo ook vrijdagochtend. Nietsvermoe dend was hij aan het werk. Daar werd hij vandaan geplukt en in het nette pak gehesen voor heel bijzonder bezoek. Een paar mi nuten later was hij gedecoreerd. In de Thomaskapel aan de Vrij landstraat kreeg mevrouw Dek ker. op Walcheren bekend als Zuster Dekker, de versierselen opgespeld. Het was voor haar een emotioneel moment. Ze kreeg de koninklijke onder scheiding voor het helpen van mensen in vaak droeve of nare omstandigheden. Ze is als 33 jaar lid van de EHBO-vereni- ging, waarvan 15 jaar als kader- instructrice. Twee decennia lang is zij EHBO-docente en gastdocente stervensbegelei ding op Vijvervreugd. Daar naast verzorgt ze sinds 1969 les- sen in het verzorgen van overle denen aan het Zeeuws Instituut Zorgopleidingen. Maar ze is vooral bekend door haar werk als aflegzuster voor diverse uit vaartondernemingen. „Het vak van aflegzuster beoe fent zij met grote overgave, zo hebben uitvaartondernemers en doktoren mij verzekerd. Zuster Dekker komt in aanraking met alle facetten uit het maatschap pelijk leven. Van kinderen tot zeer oude mensen en van ver keersslachtoffers tot suïcide- slachtoffers. Op alle gebieden zorgt zij voor een goede eerste opvang en begeleiding. Dat ver dient een onderscheiding", merkte de burgemeester op. van onze verslaggever ZOUTELANDE - De fusie van de VVV's in Koudekerke en Zou telande tot VVV Zuid-West-Wal- cheren betekende het afscheid van een aantal oudgedienden in het bestuur. Twee van hen, L. de Witte uit Koudekerke en J. Meij ers uit Zoutelande, ontvingen vrijdag in Zoutelande voor hun jarenlange belangeloze VW-in- zet de eremedaille in goud ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. L. de Witte is veertig jaar ge meente-ambtenaar geweest, eerst bij de gemeente Koudeker ke en na de herindeling in 1966 bij de gemeente Valkenisse. Bui ten dat werk - hij was lange tijd chef van de afdeling financiën - wijdde hij zich vooral aan de VVV Koudekerke, waar hij van 1962 tot 1993 secretaris was. „U stak een groot deel van uw vrije tijd in deze verantwoordelijke bestuursfunctie, in een gemeen te waar toerisme en recreatie een belangrijk stempel drukken op de leefbaarheid in de verschil lende kernen", zei burgemeester A. C de Bruijn van Valkenisse bij de uitreiking van de onder scheidingen. J. Meijers had sinds 1967 zitting in het bestuur van de WV Zou telande, waarvan de laatste drie jaar als vice-voorzitter. Hij is speciaal belast geweest met de strandexploitatie, gaf leiding aan een badman en hield toe zicht op het schoonhouden van ongeveer vijf kilometer strand, een tiental duin- en wandelpa den en circa honderd zitbanken in de omgeving van Zoutelande. Meijers is ook twaalf jaar raads lid geweest in de gemeente Val kenisse. Hoewel de decoratie voor beide oud-VW'ers niet als een volsla gen verrassing kwam, stelden zij die zeer op prijs. De Witte ver baasde zich over zijn lange lijst van verdiensten. „Als ik dat zo hoor. begrijp ik niet waar ik de tijd vandaan heb gehaald." Meij ers liet merken dat de VVV hem nog na aan het hart ligt. „We zijn er nu beiden uit en ik moet zeg gen dat ik het ergens wel mis." De Oostkapelse gedecoreerden op een rij. Van links naar rechts, mevrouw C. Dekker, J. van Keulen, H. Schipper, C. de Voogd, J. Poppe en mevrouw J. Poppe. foto Ruben Oreel van onze verslaggever OOSTKAPELLE - De zaal van verenigingsgebouw de Halve Maan zat vrijdagoch tend helemaal vol, maar slechts zes Oostkapellenaren viel de eer te beurt van burge meester drs. H.W. Hietkamp een eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Na ssau in opgespeld te krijgen; vijf zilveren en een gouden. Het bijzondere van de bijeen komst was dat broer en zus Poppe onderscheiden wer den. In het kerkelijk leven hebben ze allebei een belang rijke positie. Mevrouw Poppe is onder meer sinds 1969 vrij wel onafgebroken diaken van de Nederlands-hervormde ge meente in Oostkapelle, be zoekt bejaarden en zieken, coördineert het vervoer van en naar de kerk voor ouderen en beheert het verjaardags fonds. Haar broer is ook op kerkelijk gebied actief als notabel van de Nederlands-hervormde ge meente. Daarvoor was hij acht jaar diaken. Poppe zette zich naast zijn werk als melk- controleur echter op diverse andere terreinen in. Hij is lid van de afdeling Oostkapelle van de ZLM, was in 1954 op richter en eerste voorzitter van de Oostkapelse ringrij- dersvereniging en is daar in middels ere- voorzitter van. Verder maakt hij deel uit van de bestuursraad van de Zeeuwse Ringrijdersvereni- ging- Bibliotheekwerk De derde medaille in zilver ging naar mevrouw C. Dek ker. Zij is bijzonder begaan met het bibüotheekwerk van Oostkapelle, zowel bij de aan koop en uitleen als bij het werk als beheerster van het hervormd kerkecentrum in Oostkapelle. Bovendien is ze als organisator betrokken bij de collectes voor de hartstich ting. H. Schipper kreeg zijn onder scheiding voornamelijk voor de vele functies op sportief ge bied. Hij is sinds 1975 be stuurslid van de voetbalver eniging Oostkapelle. waarvan de eerste negen jaar als voor zitter. Momenteel is hij pen ningmeester van de vereni ging. Verder vervulde Schip per onder andere functies als bestuurslid van de zangver eniging Sursum Corda. van de muziekvereniging Crescendo en van de Stichting Gemeen schapsbelangen Domburg- Oostkapelle. Ook was hij als leider van de zondagsschool en ouderling betrokken bij de Nederlands-hervormde ge meente in Oostkapelle. Voor voormalig gemeente ambtenaar openbare werken C. de Voogd lag ook een zilve ren medaille klaar. Hietkamp prees De Voogd voor zijn hulpvaardigheid en tactvolle optreden en uiteraard voor zijn verdiensten als vrijwilli ger. De Voogd is vooral actief in de hervormde gemeente. Hij is notabel, koster, organi sator van de jaarlijkse rom melmarkt in Oostkapelle en organisator voor de beklim ming van de toren van Oost kapelle. Bovendien heeft hij een oudheidkamer gesticht op de zolders van de toren van Oostkapelle. J. van Keulen mocht zich de gouden eremedaille laten op spelden. Schelde Hij kreeg de versierselen voor de veertig jaar trouwe dienst die hij bij de Koninklijke Schelde Groep BV in Vlissin gen deed. Als leerling-scheep maker begonnen, werkte Van Keulen zich op via construc teur, hoofd-constructeur en groepsleider van de tekenka mer tot sous-chef van de te kenafdeling. Verder maakte hij zich verdienstelijk als be stuurslid van zangvereniging Sursum Corda en bij het jeugdwerk van de gerefor meerde gemeente in Oostka pelle. van onze verslaggever SLUISKIL - De Zeeuws-Vlaam- se vlasbaron M. A. van de Bilt viel vrijdag koninklijk eerbe toon ten deel. Van de Bilt werd voor zijn voortrekkersrol in de vlassector benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen horende bij het Ridderschap werden de Sluis- kilse zaadhandelaar opgespeld door burgemeester drs R. C. E. Barbé van Terneuzen. Van de Bilt (54) is sinds 1963 ac tief binnen het uit 1897 dateren de familiebedrijf. In 1970 werd hij directeur van het vlas- en zaaizaadbedrijf, dat hij uitbouw de tot een bloeiende onderne ming die werk biedt aan ruim 20 mensen en waar een kwart vatf— de Nederlandse vlasoogst wordl verwerkt. De Sluiskilse ondernemer geniet binnen de vlassector faam als een vernieuwend ondernemer Ook op bestuurlijk vlak maakte Van de Bilt zich verdienstelijk voor de vlassector, ondermeei als bestuurslid van de Neder landse Vereniging ter bevorde ring van de Vlasnijverheid Daarnaast was en is Van de Bilt ook op maatschappelijk terrein actief. Zo is hij sinds 1974 lid vaij de Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koophandel, lid van het Sluisi kilse kerkbestuur (sinds 1969) en was hij een periode hoofdingei land van het waterschap. tief geweest als colonne-lid. In die hoedanigheid verrichtte zij EHBO en verpleeghulp, organiseerde de jaarlijkse collecte en de halfjaar lijkse bloedafname-avonden en stak tweemaal per jaar de helpende hand toe op het hospitaalschip Henri Dunant. Tijdens de bombarde menten en beschietingen in de laatste oorlogsdagen hielp zij dokter Vaandrager bij de opvang en verzorging van gewonden. Ook zette mevrouw Adriaanse zich in voor de Interkerkelijke Evan gelisatiecommissie van de Gereformeerde en Hervormde Kerken van Biggekerke, Meliskerke en Zoutelande en begeleidde zij jaren lang kinderkoor De Duinzangertjes. Nu nog is mevrouw Adriaanse onder meer actief voor de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond, helpt zij bij de opvang van asielzoekers en is een trouw bezoekster van gemeentelijke vergaderingen. L. Minderhoud was sprakeloos over medaille van onze verslaggever ZOUTELANDE - Een half jaar geleden kreeg L. Minderhoud uit Zoutelande een klein cadeau bij zijn afscheid als secretaris van de afdeling Valkenisse- West van de Zuidelijke Land- bouwmaatschappij (ZLM, nu ZMO geheten). De gróte verras sing kwam vrijdag, toen burge meester A. C. de Bruijn van Val kenisse hem thuis de eremedail le in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau kwam uitreiken. „Ik ben sprakeloos", zei Minderhoud over de verras sing. „Dat had ik nooit durven denken, al heb ik er misschien wel eens van gedroomd." Minderhoud trad in 1967 toe tot het bestuur van wat toen nog de afdeling Zoutelande van de ZLM heette. Ruim driejaar later werd hij gekozen tot secretaris, een functie die hij bleef vervullen na dat de afdeling Valkenisse-West was ontstaan. In die hoedanig heid was hij ook afgevaardigde naar de ZLM-kring Walcheren en ledenraadslid. „Menigeen heeft bewondering voor u", zei burgemeester De Bruijn bij de uitreiking. Het ZLM-werk verrichtte Minder houd 26 jaar lang op vrijwillige basis naast zijn drukke bezighe den op het akkerbouwbedrijf, dat hij samen met zijn echtge note exploiteert. Niettemin vond hij ook nog tijd om ouder ling en sinds twee jaar scriba te zijn voor de Nederlands-her- vormde kerk in Zoutelande. Ver der is hij tweede penningmees ter in het Orgaan van Bijstand van het Ziekenhuispastoraat op Walcheren. Medewerker NS kreeg zilver van onze verslaggever UTRECHT - Niet alleen goed in zijn werk, maar ook actief in zijn vrije tijd. NS-medewerker A. Pleijte uit Oost-Souburg kreeg vrijdag voor zijn activi teiten als loketmedewerker van de spoorwegen in Utrecht de eremedaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje-Na ssau uitgereikt. Pleijte trad in 1954 in dienst van de NS als leerling-stationsamb tenaar in Vlissingen. In 1958 ver ruilde hij zijn werkplek voor het station in Middelburg. In 1962 werd hij treindienstleider en per ronopzichter. Toen hij in 1975 te rugkeerde naar Vlissingen bleef hij perronopzichter en werd hij loketmedewerker. Buiten zijn werk dat hij betrok ken verrichtte, was Pleijte actief in het vakverbond CNV en deed hij het penningmeesterschap van de Sport- en Ontspannings vereniging Walcheren. OOSTERLAND - Duizendpoot H. F. Freriks uit Oosterland is vrijdag geridderd. Burgemees ter A. Bergshoeff speldde hem de versierselen op tijdens een feestelijke bijeenkomst in Fre riks bedrijf. De onderscheiding kreeg hij voor zijn bestuurlijke inzet in het onderwijs, de water sport, het toerisme, bedrijfsle ven en de ontwikkeling van baanbrekende apparatuur voor de gezondheidszorg. Afgelopen dinsdag nog bediende hij één van zijn vindingen tijdens ope raties in het Sophia-kinderzie- kenhuis in Rotterdam. De 65-jarige Freriks is 33 jaar werkzaam in het gelijknamige Oosterlandse bedrijf, dat zich specialiseert in luchtbehande lingstechnieken en verhoogde vloeren. Sinds de oprichting in 1989 is hij voorzitter van de Ne derlandse Vereniging Verhoog de Vloeren, van waaruit hij is af gevaardigd in de Europese orga nisatie voor deze branche. De ge decoreerde heeft daarnaast me de een bevriezingsmethode ont wikkeld voor de behandeling van blaaswormen (Echinococ- cose). Daarmee zijn inmiddels honderd operaties uitgevoerd. Zijn Freriks Echinococcuscyste Sealer (FES) geniet internatio nale belangstelling. Onderwijs Intensief heeft hij zich, en doe) dat nog steeds, bemoeid met hej technisch onderwijs in de regio. Vanaf 1974 was hij bestuurslid van de LTS in Zierikzee (nu VBO) en sinds 1981 bereidde hij de vorming van Middelbaar Be roeps Onderwijs op de Zuidhol landse en Zeeuwse eilanden voor. Hij is momenteel penning meester van het MBO in Oud« Tonge. Verder was Freriks bestuurslid van de watersportvereniging Bru in Bruinisse C75-'79), voor- zitter van de Koninklijke Neder landse Watersportbond Zuid< West-Nederland C78-'87), driq_ jaar voorzitter van de Wil Schouwen-Duiveland en sind^jj 1989 bestuurslid van de Onder] nemerskring Schouwen-Duivej land. Burgemeester A. Bergshoeff van Duiveland speldt de heer ^Freriks de versierselen van het Ridderschap op. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever DOMBURG - Beiden waren ze naar het gemeentehuis van Domburg gelokt, de oud-CDA- raadsleden A. Maljaars en W. Warners. Ze dachten dat ze aan wezig moesten zijn voor de on derscheiding van de ander, maar vrijdag kregen ze uit han den van burgemeester drs. H. W. Hietkamp de gouden ereme daille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Warners kreeg de gouden onder scheiding onder meer voor zijn verdiensten als raadslid van de gemeente Domburg. Zestien jaar zat hij in de raad. eerst voor de CHU, later aid CDA'er. Daar naast had hij zijn werk als tuin der. Vanaf 1970 was hij werk meester bij de buitendienst van de Werkplaasten Walcheren. Volgens Hietkamp kwamen vooral de eigenschappen rust, vriendelijkheid en behulpzaam heid hem goed van pas. Naast deze activiteiten hield Warners zich bezig kerkelijke ac tiviteiten. Hij was tussen 1962 en 1974 president-kerkvoogd van de Nederlands-hervormde ge meente in Domburg. Ook als be stuurder liet Warners zich niet onbetuigd. Zo was hij lid van het algemeen bestuur van de Stich- Klus „U wist dat u aan een moeilijke klus begon toen u het wethou derschap van de gemeente Dom burg aanvaardde", zei Hiet kamp tegen A. Maljaars. „Dat het zo moeilijk zou worden kon u echter niet voorzien." Maljaars kreeg in de laatste jaren als wet houder alle financiële perikelen rond Hof Domburg voor zijn kie zen en sloeg zich daar volgens ting Gemeenschapsbelangen Domburg/Oostkapelle en van d.e Zeeuwse muziekschool, en be stuurslid van de VW-Domburg. Hietkamp met 'ontwapenendeeiei blijmoedigheid' doorheen. „Uier. bent een bestuurder van for-jas! maat; een van de steunpilaren van de maatschappijprees^ Hietkamp hem. Behalve zijn gemeenteraads- werk zette Maljaars zich in vooitlJ allerlei andere zaken op vrijwillijj gersgebied, zoals het ouderlinjl* genwerk voor de gereformeerde kerk in Oostkapelle en als praep ses van de kerkeraad. Verder' deed Maljaars ook als voorzitteêTL van de sportvereniging DOK iiipj. Oostkapelle van zich spreken ers als voorzitter van de Stichtim Gemeenschapsbelangen Dom burg/Oostkapelle. Ook was hird* een van de heroprichters van de - Oranjevereniging Oostkapelle. asp eid Medewerker PTT zilver kreeg ROTTERDAM - KPN-regio-lli^ui recteur J. R. Bloot, speldde vrij-fini dag tijdens een bijeenkomst inPek Rotterdam de eremedaille inphe zilver, verbonden aan de Orde1'1 1 van Oranje Nassau op bij dé* heer G. J. C. Posthuma uit Oost-eu- Souburg. hni De heer Posthuma kreeg zijn onT^ derscheiding voor de opgeruim-' de manier waarop hij bijna veer- tig jaar als besteller werkte. Hit. toonde in zijn loopbaan een ster-» ke betrokkenheid met zijn colletj* ga's en had vanuit die' betrokJr kenheid ruim 25 jaar zitting in de/ dienstcommissie, de ondernej; ,j mingsraad van de PTT. NaastL zijn werk hield Posthuma zichP^ bezig met belangenbehartiging^ voor de leden van de volkstuin-» 1 vereniging in Vlissingen. Ook binnen zijn kerk, de gerefor meerde gemeenten, was de heeif Posthuma bestuurlijk actief. Opr. 1 januari van dit jaar ging hij in de VUT. Acht mensen die een eremedaille in ontvangst namen. Boven van links naar rechts: A. Meijers, L. de Buck, M. T. M. Theune en G. L. Joosse. Onder van links naar rechts: B. Verheij, C. Dommisse, G. Masten broek en J. Krijger. foto Lex de Meester Burgemeester drs R. C. E. Barbé van Terneuzen speldt M. A. van Bilt de versierselen op die horen bij het Ridderschap. foto Charles Strijc

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 14