Difco wil nog steeds naar Hulst Geen geld voor tv-station Verscherpt toezicht in Z.-Vlaanderen op overtreden snelheid Scholieren proeven aan lokale politiek in stadhuis Terneuzen Oostburg houdt komende vier jaar hand op de knip streek Amerikaans bedrijf bevestigt keuze voor Z.-Vlaamse locatie Restauratieplan voor basiliek Hulst WÊSSKBÊÊÊtÊ Tt CLINGE ZATERDAG 16 APRIL 1994 lif van onze verslaggever HULST - De kans dat de Dige stive Fermentation Corpora tion (Difco) in Hulst een eerste Europese produktie-vestiging bouwt is deze week groter ge worden. Directeur Europa M. Thorsell van het Amerikaanse bedrijf heeft burgemeester mr dr A. A. L. G. M. Kessen van Hulst te kennen gegeven dat er binnen de bedrijfstop geen en kele discussie meer gevoerd wordt over het 'waar' van een Europees bruggehoofd. maar wel over het wanneer en hoe die fabriek gebouwd moet worden. Thorsell liet verder weten dat zijn bedrijf een wat traditioneel karakter heeft en dat voor be langrijke beslissingen vrij veel tijd nodig is. Het bericht uit de Verenigde Staten heeft Kessen weer wat moed gegeven. „Er wordt nu al ruim een jaar over de komst van dit bedrijf naar Hulst gepraat. De contacten met de bedrijfslei ding zijn prima. Vorige week was een van de topmamagers in Hulst om de locatie nog eens te bekijken. Allemaal leuk en aar dig. maar besluiten werden er niet genomen. Reden voor mij om nog eens contact te zoeken. Binnen enkele dagen was er ant woord en dat antwoord geeft de burger weer moed. Dat Hulst als vestigingsplaats niet meer ter discussie staat heeft het bij mij gerezen pessimisme over een goede afwikkeling van de zaak vrijwel geheel doen verdwijnen", zei Kessen. Bedrijfsterrein De contacten tussen het Hulster college en het Amerikaanse be drijf, dat zch toelegt op de pro- duktie van 'kweekjes' (micro biologische reagentia) voor zie kenhuizen, laboratoria en voe dingsfabrikanten. zijn gelegd door de Nederlandse vertegen woordiger van het concern, de Hulstenaar C. Dobbelaar. Deze was eigenaar van een 3,5 hectare groot bedrijfsterrein aan de Ho- geweg in Hulst, waar Difco op zou kunnen neerstrijken. Op een deel van dat terrein - en ook dat werd gisteren bekend - strijkt op zeer korte termijn drankenhandel Wauters uit Hulst neer. De regionaal opere rende drankenhandel koesterde in eerste instantie plannen om uit Hulst weg te trekken en mo gelijk neer te strijken in Terneu- zen. Directeur R. van Haperen van Wauters Drankenhandel teen volle dochter van Heineken Brouwerijen) liet vrijdag echter weten dat definitief is gekozen voor Hulst als vestigingsplaats. Het overige gedeelte van het be drijventerrein komt in handen van de Belgische onderneming Oordeel. Afspraken Volgens Kessen hoeft de over dracht van het terrein aan een andere eigenaar geen conse quenties te hebben voor de Ame rikanen. „Met de nieuwe eige naar zijn dusdanige afspraken gemaakt dat Difco toch op het terrein kan bouwen. Er is vol doende ruimte", aldus Kessen. Het Hulster gemeentebestuur heeft de hoop op de Amerikaan se onderneming gevestigd, om- van onze verslaggever TERNEUZEN - Snelheidsdui vels doen er goed aan de komen de maanden in Zeeuwsch- Vlaanderen het gaspedaal niet al te gek te roeren. De regiopoli tie houdt namelijk in de maan den april-mei, samen met het Regionaal Orgaan voor de Ver keersveiligheid en de regionale afdelingen van het Veilig Ver keer Nederland een groot scheepse snelheidscampagne. Met een verscherpt toezicht op de naleving van de snelheidsli mieten in en buiten de bebouw de kommen, met name op de be langrijkste doorgangswegen, hoopt de politie het gedrag van de verkeersdeelnemers dusda nig te beïnvloeden dat er minder hard wordt gereden. „We hebben gekozen voor een grote campagne, omdat ons is gebleken dat het er op de toch gevaarlijke Zeeuws-Vlaamse wegen hard aan toegaat. Door de reorganisatie van de politie heeft het enige tijd geduurd voor we weer zo n campagne konden opzetten. De laatste - met name in West-Zeeuwsch-Vlaanderen - dateert van twee jaar terug. Nu die reorganisatie achter de rug is heeft de districtsleiding beslo ten - en dat werd ook aangekon digd in het politiebeleidsplan - om een nieuwe campagne op te zetten", licht politie-veiligheids- functionaris K. Verlaan toe. De politie zal de komende weken repressief optreden, hetgeen be tekent dat er bekeuringen wor den uitgeschreven. Daarnaast zullen VVN en het ROVZ bedrij ven benaderen met de bedoeling middels voorlichting werkne mers van die bedrijven zover te krijgen dat zij niet meer te hard zullen rijden. Voor de snelheids controles zijn de komende we ken dagelijks zes politiemede werkers vrijgemaakt. „Door een team in te zetten kunnen we re delijk flexibel te werk gaan. Dat betekent dat er in principe over al, op alle wegen in de regio en dus ook sluipwegen, gecontro leerd kan worden", aldus Ver- laan. Automobilist kalf dood rijdt HOOFDPLAAT - Op de Zuid- langeweg in Hoofdplaat op 15 april is een automobilist vrijdag morgen omstreeks 6.15 uur in botsing gekomen met een kalf, dat samen met vier andere kal veren uit een wei was ontsnapt. Het kalf vond de dood en de auto raakte zwaar beschadigd. De vijftiende-eeuwse Sint-YVillibrordusbasiliek in Hulst wordt in fasen opgeknapt. foto Charles Strijd van onze verslaggever HULST - Het meest waarde volle monument van de ves tingstad Hulst, de vijftiende- eeuwse Sint-YVillibrordusba siliek, wordt opgeknapt. Na lang praten en overleggen zijn kerkbestuur en het colle ge van b en w een stappenplan voor de restauratie van de go tische kerk overeengekomen. De volledige restauratie kost bijna 19 miljoen gulden. Drie kwart van dit bedrag kan door het Rijk (Monumenten zorg) worden gesubsidieerd. Het restant moeten de twee eigenaren (gemeente en kerk bestuur) opbrengen. Omdat de beide eigenaren geen geld voorhanden hebben om een volledige restauratie in een keer te kunnen bekosti gen is besloten om de kerk fa segewijs op te knappen. De hoogste prioriteit gaat uit naar de sterk verweerde west gevel van het gebouw, vervol gens zullen daarna het dak. de toren en de goten aan bod ko men; de overige gedeelten moeten tot later wachten. B en w van Hulst willen nu 132.000 gulden uittrekken voor de bekostiging van archi tectenbureau Sturms uit Roo sendaal, dat de restauratie planmatig zal onderbouwen en de uitvoering van de werken gaat begeleiden. Het kerkbestuur neemt het leeu wendeel van de kosten voor zijn rekening. Hoofdingang Het college verwacht dat dit jaar nog met het restaureren van de westgevel van de kerk, de hoofdingang, kan worden begonnen. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg zal nauw bij de werkzaamheden worden betrokken. Toren en dak, alsmede de rest van het kerkgebouw komen dan in een later stadium aan de orde. De Willibrordus-basiliek werd voor het laatst volledig geres taureerd in de jaren 1931-1935. De toren werd kort na de Tweede Wereldoorlog opge knapt. In 1944 verwoestte geallieerd artillerievuur de go tische spits, waarna het ge meentebestuur een wedstrijd uitschreef voor het ontwerp van een nieuwe torenspits. Ar chitect Brouwer won deze wedstrijd en in 1957 werd de toren bekroond met een be tonnen element van gestileer de engelen. De commissie financiën buigt zich donderdag 21 april over het voorstel. De commissiele den komen bijeen in het stad huis. De vergadering begint om 19.00 uur. HnMManM 16 EN 17 APRIL 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen. zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. J W. A. Meijerink, Beet- hovenhof3b. tel 13768. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: J. A P. A. Warringa, Beethovenhof 3b. tel. 13768. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg. Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: H. D. Bruggeman. Nieuwstraat 53. Oostburg. tel. 01170-52121. Cadzand, Retranchement en Sluis: M H. M de Meijer. Bad huisweg 42. Cadzand. tel. 01179- 1366 Biervliet. Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. J. La- terveer. Dr. Broodmanstraat 2, Breskens. tel 01172-1956. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: G P. Harskamp, Noordstraat 8. tel. 01155-61666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185. Westdorpe. tel 52525. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: J. Lips. Gr. Bagijnestraat 16, tel. 01140-13373. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek. Sluiskil. Philippine: H. M. Nijsten. Gladiolenlaan 22. Hoek .tel 01154-1255 Spreekuur op praktijkadres Julianastraat 2 om 12.00 uur). Spreekuur 12.00 uur. Klooslerzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. F. Hel- mers. Cloosterstraat 72. tel. 01148-1277, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: B Schulte. Oude Galgenstraat 6a. St. Jansteen. tel. 01140-12928. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: I J. Buize. Nieuwstraat 55, Oost burg, tel. 01170-53580. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: P. A. van Mieghem, J. van Galen straat 1, Terneuzen, 01150-12685. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen. Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apo theek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-62888. Hulst.zat. 11-12 en 15.30-17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst. Dubbele Poort 7. tel. 01140-14255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apo- weekend diensten CE TT- theek Oostburg. Burchstraat 16, tel 01170-52170. Dierenartsen: Terneuzen. Axel, Zaamslag: J. J. L. M. Kop. Axel. tel. 01155- 61488. Spreekuur zat. 11-12 uur. Bastionstraat 3, Axel. Hulst en Hengstdijk: J. J L. M. Kop. Axel. tel. 01155-61488. Spreekuur, zat. 11-12 uur. IJzendijke: M J.M. v.d. Vijver, tel. 01176-1388 Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Diemenstraat 83, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. 01150- 96425. Spreekuur zat. van 12.00- 13.00 uur. Breskens, Aardenburg en Sluis: G. A. M. de Bruijckere, tel. 01172-2769. Spreekuur 13.00-13.30 uur. Brou werijstraat 8 te Oostburg. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Si- rius 1. Oostburg, tel. 01170- 52103. Sas van Gent: E. O. M. David. Westdam 54. tel. 01158-53800. spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn. Tempelier 34, tel. 01140-12701 Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Wijkverpleging: YVest-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-53139 Oost-Zeeuwsch-Y'laanderen: Telefoonnummer 01140-83500. Kruisvereniging kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar, tel. 01150- 74500. Verloskundigen: Pastorale zondagdienst: West-Zeeuwsch-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: A. Willekens, tel. 01170-55237. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: E. Erpelinck. tel. 01158-1661. van onze verslaggever TERNEUZEN - Ongeveer vijf- lig leerlingen van het Petrus Hondius en het Zeldenrustcol- lege in Terneuzen zijn dinsdag te gast op het Terneuzense stad huis om meer inzicht te krijgen in het reilen en zeilen van de lo kale politiek en het gemeente lijke apparaat. Het project wordt uitgevoerd op initiatief van het Instituut voor Politiek en Publiek (IPP), dat de maat schappelijke en politieke be wustwording van jongeren wil stimuleren. Het project werd de afgelopen drie jaar ook al gehouden in de gemeente Terneuzen. De bege leidende docenten van beide scholen hadden om een zeer aan sprekend thema gevraagd, om dat dit jaar in verband met de verkiezingen in de lessen veel aandacht wordt besteed aan po litiek. De keus viel uiteindelijk op het thema; solidariteit met vluchtelingen en etnische min derheden De leerlingen, die rond de 15 jaar oud zijn, worden dinsdag inge deeld in werkgroepen van acht personen en een persgroep. De mediamensen worden belast met de verslaglegging van alle werkzaamheden van de werk groepen. Van de leden van de werkgroepen wordt verwacht dat ze brainstormen over de wij ze waarop vorm kan worden ge geven aan de solidariteit met et nische minderheden en vluchte lingen. De eindvoorstellen van de werkgroepen worden bespro ken in een bijzondere raadsver gadering onder voorzitterschap van de burgemeester. Voor de uitvoering van het project dat als beste uit de bus komt stelt het college van b en w een bud get van maximaal 2500 gulden beschikbaar. Plantenmarkt - stichting kinderboerderij De Sterre in Clinge houdt 24 april de eerste Voorjaarsplantenmarkt. Van 11 00 tot 16.00 uur kunnen de be zoekers op het terrein van De Sterre terecht. Zij kunnen onder andere kennismaken met het groenproject van De Sterre. De bomenwerkgroep Steltkluut geeft een demonstratie snoeien en fruit persen. De tuinarchitect Pierre Tilleman geeft voorlich ting over tuinen. Er worden diverse planten en tweedehands boeken over bloe men en planten te koop aange boden. En voor de kinderen staat op de markt een poffertjes kraam en worden rondritten met de ponywagen gehouden. Bij slecht weer wordt de manege gebruikt. Wachten is op subsidie en akkoord straalverbinding van onze verslaggever TERNEUZEN - De inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen zullen nog geruime tijd moe ten wachten op de komst van een regionaal televisiesta tion. De Raad van Overleg voor de Zeeuws-Vlaamse ka beltelevisie heeft de organi satie van het project rond en kan over voldoende vrijwilli gers voor het verzorgen van de uitzendingen beschikken. De stuurgroep Euregio Schel- demond wees. echter een aan vraag voor een startsubsdi- die af, zodat er niet genoeg geld is om het project op kor te termijn uit te voeren. Bo vendien is nog niet duidelijk onder welke voorwaarden PTT-Telecom medewerking wil verlenen aan het project. Het initiatief voor de oprich ting van een Zeeuws-Vlaamse televisiezender komt uit Eeklo, waar de stichting AVS één uur per week een actuali teitenprogramma verzorgt dat op Oost- en Zeeuwsch- Vlaanderen is gericht. De Raad van Overleg voor de Zeeuws-Vlaamse kabeltelevi sie is al enkele jaren aan het onderzoeken of met behulp van faciliteiten van de AVS ook in Zeeuwsch-Vlaanderen regionale televisie kan wor den uitgezonden. Subsidie „De aanschaf van mobiele ap paratuur en het zorgen voor huisvesting kost echter hon derdduizenden guldens", zegt ambtelijk secretaris G. Ger- naert van de Raad voor Over leg. „Daarom dienden we rond de jaarwisseling een aan vraag voor een startsubsidie in bij de stuurgroep Euregio Scheldemond. Helaas kregen andere grensoverschrijdende projecten de voorrang, zodat we het plan nog niet direct kunnen uitvoeren." Gernaert geeft aan dat de Raad van Overleg zich niet bij deze tegenvaller neerlegt. „Bij de volgende subsidieron de dienen we zeker weer een aanvraag in. En wellicht ko men we met het project ook in aanmerking voor een subsidie uit de pot voor het Regionaal Ontwikkelingsplan Zeeuwsch-Vlaanderen. Er is namelijk al zoveel werk ver zet, dat het ontzettend jam mer zou zijn als we het plan zouden moeten opgeven." Gernaert verklaart dat de Raad van Overleg organisato risch alles al op orde heeft voor het verzorgen van regio nale televisie-uitzendingen en dat Zekatel bereid is een ka naal beschikbaar te stellen. Verder zijn er genoeg vrijwilli gers die hun steentje willen bijdragen aan het maken van grensoverschrijdende pro gramma's. Deze medewerkers zullen zeer waarschijnlijk vanaf een locatie in de onmid- delijke nabijheid van de zend mast in Terneuzen aan de slag kunnen. Straalverbinding Gernaet: „Er zijn nog wel wat technische problemen en ver der is nog niet bekend onder welke voorwaarden PTT-Te lecom wil meewerken aan het leggen van een straalverbin- Het is de bedoeling dat in de toekomst uitzendingen verzorgd worden vanaf een locatie in de onmiddelijke nabijheid van de Terneuzense zendmast. foto Charles Strijd ding tussen Terneuzen en het Belgische Eeklo. „In België krijgt AVS voor een luttel be drag medewerking van het te lecommunicatiebedrijf Bel- gakom voor het verzorgen van uitzendingen. PTT-Tele com in Nederland stelt zich echter veel commerciëler op. Op dit moment is nog niet be kend tegen welke prijs het be drijf wil meewerken aan het project. Waarschijnlijk zal het bedrijf een behoorlijk geldbe drag vragen. Daarom is het wellicht verstandig, er in de onderhandelingen met PTT- Telecom op te wijzen dat de Belgische collega's tegen een hele schappelijke prijs werken." dat die vorig jaar bij het bekend maken van de plannen, een uit breiding van de werkgelegen heid in de Reynaerstad voorzag met zeker 100 arbeidsplaatsen. Vernielingen in fietsenstalling AXEL - In de nacht van donder dag op vrijdag hebben onbeken den huisgehouden in een fietsen stalling van een school in de Axelsestraat in Terneuzen. Er werd voor circa 1300 gulden schade aangericht. van onze verslaggever OOSTBURG - Het nieuwe col lege van burgemeester en wet houders van Oostburg zal de ko mende vier jaar een terughou dend investeringsbeleid voe ren. Centraal daarin staat het mogelijk afstoten van een aan tal gemeentelijke taken en zui niger omspringen met subsi dies, als antwoord op rijksbe zuinigingen. Door herverdeling van de financiële middelen kan een stijging van de gemeentelij ke belastingen worden voorko men, zo is het uitgangspunt. Het college-programma voor de periode 1994-1998, dat vrijdag of ficieel werd gepresenteerd, om vat in grote lijnen een voortzet ting van het beleid van de laat ste jaren. Het gevolg is dat voor sommige sectoren de broekriem moet worden aangehaald, aldus de wethouders A. Rosendaal (WD),C.Bolijn-Hertzberger<D& T) en L. Cuelenaere-Faes (CDA). Streven is de gemeentelijke re serve niet verder aan te tasten. Klappen Waar de klappen precies vallen, konden de wethouders gisteren nog niet aangeven. Duidelijk is al wel, zo blijkt uit het program ma, dat organisaties in de cultu rele en sportsector meer dan tot dusver op hun eigen krachten zullen zijn aangewezen. De kaas schaafmethode (overal een beetje geld af) wordt losgelaten en vervangen door doelgerichte kortingen. Volgens die optiek zal bijvoor beeld de bibliotheek op zoek moeten naar andere bronnen (invoeren van een leen vergoe ding) om de bibliobus te betalen. Bezuinigingen op de bus zelf. zijn voor het college niet be spreekbaar. Subsidies voor mu ziekonderwijs en creatieve vor ming (Toonbeeld) worden be perkt tot het basisonderricht. Vervolgstudies moeten straks volledig door de leerlingen zelf worden betaald. Voorzieningen voor 'mensen die het moeilijk hebben' (gehandicapten, oude ren, werklozen) worden zoveel mogelijk gespaard, aldus Rosen daal. B en w willen de brandweerkorp sen Schoondijke en Cadzand op heffen en laten opgaan in de res terende posten Oostburg, Bres kens en IJzendijke. Een meer centrale organisatie verhoogt de kwaliteit van de gemeentelijke brandweer, meent het college, en betekent een bezuiniging (on derhoud gebouwen) op de uitga ven. Het geld dat zo vrijkomt kan worden gebruikt voor verbe tering van het materieel. Het plan hangt samen met de regio nale herstructurering van de brandweer. Verkeer Naast een onderzoek naar de ge meentelijke kerntaken gaan b en w ook bekijken hoe het au toverkeer in andere banen kan worden geleid. Gestreefd wordt naar terugkeer van de buslijn Cadzand-Oostburg, om te begin nen in het zomerseizoen. Een rondweg om Breskens heeft te vens de belangstelling van het college, vooral in verband met de realisering van het Ports dis-project en het nemend verkeer. De beoogde r Schoondijke is voorlopig beeld. Pas wanneer de as van de Westerschelde oeve binding niet door mocht en de veerdienst tussen» kens en Vlissingen dus va; lang blijft - wordt het veria van de Oost-West veria stroom uit de dorpskern ma teressant, aldus wethouda lijn. Met de rondweg om(i burg wordt in juni begon Het traject komt naar vent ting eind 1995 gereed, waan reconstructie van de binn® (tweede fase),kan beginner. Ook komt er een onderzoeh de bouwkundige toestar,: het Ledeltheater. De inve sa tie moet aantonen wate maal mis is en hoeveel een: vatie gaat kosten. B enw® reid aanzienlijk te investers het gebouw zeker nog tt* cennia als streekvoorziena behouden. Het beleidsprogramma donderdag 28 mei besprokê de gemeenteraad. De op® vergadering in het gems huis begint om 19.30 uur. Man betrapt diefstal vlees TERNEUZEN - Een in;; van Terneuzen werd vrijdig steeks 12.30 uur betraptte drie stukken vlees uit een k aan de Bellamystraat probs te stelen. Tegen de man l>; ces-verbaal opgemaakt. Graauwse Dorpsstraat nog dit jaar op de schop van onze verslaggever HULST - De Dorpsstran Graauw gaat dit jaar nog» schop. B en w van Huislui medio september met dek richtingswerkzaamheden ginnen. Voordat met de h stratingswerken wordt bv nen wil het dagelijks best een duidelijk beeld krijgen de staat van onderhoud vii rioleringsstelsel. In 1987 hli bij het opstellen van het structuurplan, dat het stl ter plaatse niet in optie staat verkeerde. Het college wil nu dat de van Hulst 20.000 gulden bed baar stelt voor een onden naar de rioleringen. De G: mij mag dit onderzoekje haar rekening nemen en v nagaan aan welke eisen I* vernieuwen stelsel moet doen. De commissie firn: doet donderdag 21 apnl zegje over het voorstel. A: orde komen verder een W tot verandering van de c prijs in Nieuw-Namen e: schillende subsidieverza De commissie vergaden: Hulster stadhuis om 19,00': kerkdiensten WmÈmÊÊÊfSÊKSémmm Zondag 17 april 1994 Nederlands Hervormde Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Valk; Axel 10 ds. Maasland (HD); Breskens 9.30 ds. Leentfaar-v. d. Brug (HD); Groede 11 ds. Wasterval; Hoek 10 ds. v. d. Maas, 17 idem; Hontenisse 11 ds. Sterrenburg; Hulst 9.30 ds. Sterrenburg; Nieuwvliet 10 dhr. Schot; Oost burg 10 ds. Lorier; Retranche ment 11 mw. Bolsenbroek; Schoondijke 9.30 dhr. Peterse; Sluis 9.30 mw. Bolsenbroek; Sint-Kruis 9 ds. Valk; Terneu zen: Opstandingskerk 9 ds. Heijting; Grote Kerk 10 ds. Hoo- gendoorn (HDi; Goede Herder kerk 10 mw. Don, 19 ds. Bosch; ziekenhuis 'De Honte' 17.45 ds. De Ruiter; 'Ter Schorre' 10.30 ds. Taalman-de Ruiter; YVater- landkerkje 11 ds. Koelman (HA); IJzendijke 9.30 ds. v. d. Schee; Zaamslag 10 ds. De Meij Mecima; Zuidzande 10 ds. Lo rier. Ned. Herv. Evang. De Levens bron: Terneuzen 17 ds. v. Oos tende. Gereformeerde Kerk: Axel 10 ds. v. Elderen, 17 ds. De Haan; Breskens 9.30 ds. De ruiter, 17 dhr. v. Dijkhuizen; Hoek 10 mw. Ds. Bosch; Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 kand. mw. Don; Opstandingskerk 10.30 ds. De Best, 17 ds. Maasland; Zaam slag 10 en 15 ds. De Haan (HA). Gereformeerde Gemeente: Axel 10 (HA) en 19 ds. Huisman; Oost burg (Geref. kerk) 11 en 15.30 leesdienst: Terneuzen 10 lees- dienst, 15 ds. Huisman. Oud Gereformeerde Gemeente: Oostburg 9.30 en 14.30 lees dienst; Terneuzen 10 en 17 ds. De Boer. Vrije Evangelische Gemeente: Breskens 9 ds. Mietus; Nieuw vliet 10.30 ds. Mietus. Retran chement 10 dhr Goemaere Zevende Dags Adventisten <za- kaï ?ei terdag): Terneuzen (Goedeii derkerk) 10 dienst. Gereformeerde Kerk V' maakt: Axel 10 ds. Bostu leesdienst; Hoek 9.30 en lï Souman; Terneuzen 10en'; Storm: Zaamslag 9.30 en ii Leeftink. Christelijk Gerefomt Kerk: Zaamslag 10 en 15 Ek. Evangelische Gemeente neuzen (gebouw De Kantte 10 dhr. Wulffraat; Huls Kruispunt) 10 dhr. v. d. M£ Gereformeerde Gemeente derland: Terneuzen 10.14- leesdienst; Oostburg 10 en leesdienst; Hoek 9.30 en H uit dienst. Doopsgezinde Gemeente denburg 10.30 mw. Rezetei' Rooms-Katholieke kerk denburg 10.30, zat. 19, Co« ke 9; Axel 11. zat. 19; Bienl zat. 19; Boschkapelle9.30.f kens 10, zat. 19; Clinge 9J; 19; Graauw zat. 19; Groede- 19; Hengstdijk 11: Helkl 10.30; Hoek 11: Iloofdplaat- 17; Hulst 10.30, zat. 19;Kloo>° zande 11, zat. 18.30; Koe«* 10.30; Lamswaarde Nieuw-Namen 11; 0°?'. 10.30; Ossenisse 9.30; PhiliPP 9.30; Sas van Gent 9.30en 19.15; Sint-Jansteen 9,8# Schoondijke 9.15; Sluis Sluiskil 9.30; Slijkplaat Stoppeldijk zat. 19; Terho'e Terneuzen: Triniteits^ zat. 19. Opstandingskerk* 11, zat. 19; YY'estdorpezat zendijke 10.30; ZandstrM' Zuiddorpe 9.45, zat. 11 Pinkstergemeente: T (geb. Bethel) 10 dienst.S» straat 27" 10.30 dhr. Oud*> Gemeentevergaderingen va's Getuigen: Axel lOen^ Oostburg 10 en di. 19.30. »e' zen 10 en di. 19.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 50