Ellemeet krijgt nieuwe woningen Jesus Christ Superstar in theater Zuidplein Bedrijventerrein niet op Dammenweg bij Scharendijke Weinig rijksgeld te verwachten voor huisvesting Zeeland Dienstverlening na uitkeringsfraude Raad Middenschouwen akkoord met bouwplan Dorpsweg van onze verslaggever SCHARENDIJKE - Grond doorverkopen voor woning bouw kan veel winst opleveren. Dat werd dinsdagavond nog eens duidelijk in de vergade ring van de gemeenteraad van Middenschouwen. waar een voorstel aan de orde kwam voor aankoop van een perceel van 2.750 vierkante meter in Elle meet. Daarop moeten aclit wo ningen komen. De waarde van de grond was getaxeerd op an derhalve ton. CDA'er C. W. Boot herinnerde zich echter dat de ei genaar dezelfde lap vier jaar ge leden voor nog geen tientje per vierkante meter had gekocht. Hij vond een verzesvoudiging van de prijs in zo'n korte tijd veel te veel van het goede. De prijs stijging blijkt te danken aan de van onze verslaggever SCHARENDIJKE - De gemeen teraad van Middenschouwen is dinsdagavond definitief terug gekomen van het plan voor aan leg van een bedrijventerrein langs de Dammenweg bij Scha- rendijke. Het oude plan voor de locatie op de hoek Klooster- weg-EIkerzeeseweg blijkt vol gens alle fracties bij nader in zien toch de beste keus. De voorspelling dat de Dam- menweglocatie er planologisch nauwelijks door te krijgen is, blijkt juist, had intussen ook voormalig pleitbezorger voor de ze plek J. M. van Langeraad (VVD) vernomen bij de provin cie. Bovendien blijken twee plaatselijke ondernemers intus sen met een eigen initiatief geko men voor verhuizing naar de lo catie Kloostenveg-Elkerzeese- weg. Zij willen bovendien onder geen beding naar de Dammen weg. Verzet Probleem is alleen nog dat om wonenden van de beoogde loca tie fel tegen de komst van het be drijventerrein in hun buurt zijn. Naar verluidt zouden zij hun ver zet tot de Kroon toe willen uit vechten Burgemeester W. den Boer sprak er zijn teleurstelling over uit dat met hen geen enkel vergelijk mogelijk blijkt. „Als de wil er is elkaar tegemoet te ko men. zou een heleboel een stuk makkelijker gaan." In Kerkwerve is gekozen voor een terrein aan de Verseputse- van onze verslaggever VLISSINGEN - Zeeland hoeft de komende jaren niet te reke nen op veel rijksgeld voor huis vestingsbeleid en stadsvernieu wing. Door de veranderende op stelling van het Rijk vervallen veel subsidieregelingen. Voor Zeeland, met een betrekkelijk ruime woningmarkt, is er wei nig reden extra steun te verle nen, deelde Tweede-Kamerlid A. de Jong (PvdA) dinsdag tij dens een discussie-avond van de PvdA-afdeling Vlissingen over volkshuisvesting mee. De gemeente Vlissingen scha kelt waarschijnlijk op afzien bare termijn op het gebied van de woningtoewijzing over op het zogeheten Delftse model. Deze vorm van toewijzing, die onder andere in Middelburg al gehan teerd wordt, houdt in dat de wo ningbouwverenigingen hun vrij komende woningen per adver tentie aanbieden, zodat geïnte resseerde huurders zich kunnen aanmelden. Wethouder C de Keijzer (volkshuisvesting) kon digde aan dat de gemeente mo menteel de voor- en nadelen van dit systeem onderzoekt. Volgens De Jong is het Delftse model een veel betere vorm van woningtoewijzing, omdat veel helderder is wie nu werkelijk geïnteresseerd zijn in woningen. Hij erkende dat ook in dit sys- van een medewerkster MIDDELBURG - Een 22-jarige Vlissingsc hoorde dinsdag op de zitting van de politierechter vier maanden gevangenisstraf waarvan één maand voorwaar delijk tegen zich eisen voor uit keringsfraude. Zij had van april 1991 tot en met oktober 1992 een RWW-uitkering voor een alleen staande ontvangen terwijl zij in die periode samenwoonde met haar vriend. Vanaf het moment dat de man werk kreeg, had hij zich laten inschrijven op het adres van zijn vader, maar in feite bleef hij met de vrouw sa menwonen. De vrouw zei dat hij wel een sleu tel van de woning had en dat hij meermalen per week bij haar was. maar dat zij nooit geld-van hem kreeg. De relatie kende in die periode diverse dieptepun- terreinontsluiting waarvoor de gemeente intussen heeft ge zorgd. Hierdoor kan het perceel als bouwrijp worden aange merkt, hetgeen een forse waar devermeerdering oplevert. Boot merkte op dat de samenle ving op deze manier twee keer betaalt, eerst voor de aanleg van voorzieningen en vervolgens voor de hierdoor duurder gewor den grond. „Dat kan nooit de be- KLOOSTERZANDE Twirl wedstrijd - Zeven le den van de showband Kloortje hebben zich tijdens twirlwed- strijden in Ridderkerk geplaatst voor het Nederlands kampioen schap. Deze nationale titelstrijd staat pas eind van het jaar op de rol. In de categorie dance twirl behaalde de seniorengroep New Generation een eerste plaats. Soliste Daphne Bussens zorgde voor twee deelnametickets voor het Nederlands kampioenschap. Naast een tweede plaats in twirl- routine, behaalde zij in de cate gorie danstwirl een eerste plaats. In laatstgenoemde cate gorie bracht zij in sporthal de Fakkel een nieuwe show uit de musical Les Miserables op de planken. doeling zijn." Hij noemde de gang van zaken desastreus voor de gemeente. „Straks koopt ie dereen een stuk grond in de hoop het later voor veel meer aan de gemeente te kunnen doorverkopen." Beste keus Wethouder L. C. Hart (finan cien) vond aankoop niettemin de minst slechte keus. omdat El lemeet anders mogelijkheden voor nieuwbouw wordt onthou den. Bovendien zou volgens hem anders een projectontwikkelaar in het gat kunnen springen en een eigen plan maken waarop de gemeente geen greep heeft. Op zet van de gemeente is dat er op het terrein, gelegen aan de Dorpsweg, zes woningen komen van het type twee-onder-een- kap en twee vrijstaande wonin gen. Met de stem van de twee koppige CDA-fractie tegen, ging de raad akkoord. Dinsdagavond werd ook het ge meentelijk groenstructuurplan vastgesteld. Hierin wordt het be leid beschreven dat moet leiden 'tot. aantrekkelijker groenvoor zieningen in de kernen. Dit jaar wordt vast begonnen met het onderdeel 'bloemrijke bermen'. In elke kern worden enige stuk ken berm uitgekozen die worden volgezaaid met natuurlijk ogen de bloemen, zoals klaprozen. Tweede project voor dit jaar is de ontwikkeling van een natuur lijker oever voor de sloot langs de Zandweg in Kerkwerve. weg. De oorspronkelijk beoogde locatie, naast Cebeco. is verruild voor een lap grond aan de over kant van de weg. naast de sport velden. Dit komt beter uit. om dat de gemeente deze grond reeds heeft kunnen verwerven. De minderheidscombinatie CDA en SGP/RPF was hiervan niet onder de indruk. Hun voor keur voor een aaneengesloten bedrijvenlocatie aan de over kant maakte bij de meerderheid echter evenmin indruk. Scharendijke West Het stappenplan dat b en w voorstelden voor de ontwikke ling van het gebied ten westen van Scharendijke werd gewan trouwd door de fracties van CDA en SGP/RPF. P. W. Berrevoets- Ringelberg meende dat er eerst maar weer eens in de commissie voor algemene bestuurlijke za ken moest worden gesproken, omdat de consequenties van een en ander haar nog niet precies duidelijk waren. Burgemeester W. den Boer gaf aan dat die bij de planontwikke ling vanzelf aan de orde komen. Een raadsbesluit over het plan zelf wordt bovendien pas veel la ter genomen. J. L. F. Bolleman i SGP RPF) bleek niettemin be hoorlijk kopschuw: je geeft re creatieondernemers een pink en ze pakken later je hele hand, dacht hij. Onzin, vond de meer derheid van PvdA en WD. de twee partijen die nog wel zo ver schillend denken als het om ver- blijfsrecreatie gaat. teem veel mensen teleurgesteld moeten worden, maar zijns in ziens is er geen enkele manier te verzinnen waarbij iedereen te vreden gesteld kan worden. Betaalbaar De Jong bestreed de mening van een van de aanwezigen dat in Vlissingen de problemen rond betaalbare huurwoningen groot zijn. Zijns inziens zit Vlissingen betrekkelijk ruim in zijn jasje met goedkope woningen ten op zichte van het aantal mensen met lage inkomens. In de Rand stad' is het probleem volgens hem veel groter. De Jong moest wel erkennen dat nieuw te bou wen huurwoningen van het be gin af aan al te duur te zijn voor mensen met een uitkering of een minimuminkomen. Hij meent echter dat dat een onoplosbaar probleem is. De Jong vond de opmerking dat in het Delftse model ook mensen vaak gepasseerd worden voor de woning die ze willen hebben, niet terecht. „Dat was in het vo rige systeem zeker het geval." Hij vond de opmerking dat in Vlissingen ouderen soms acht jaar moeten wachten op een ge schikte woning een verkeerde voorstelling van de werkelijke stand van zaken. „Je mag de zie ligste gevallen niet altijd als maat voor beleid nemen." ten. waarbij de vrouw de'politie inschakelde toen de man haar mishandelde en haar spullen vernielde. Ondanks dat bleef het paar samen. De Vlissingse so ciale dienst vordert 30.000 gul den ten onrechte uitgekeerde bijstand terug. Politierechter mr Janssens-Van Kampen bekeek de zaak iets an ders dan de officier. Zij hield de vrouw voor dat ze het samenwo nen wel had moeten opgeven, maar oordeelde dat het stel geen economische eenheid had ge vormd. Zij vond het niet billijk om de vrouw zwaar te straffen terwijl de vriend vrijuit gaat. Volgens de rechter was de vrouw de dupe geworden van haar vriend. Zij legde daarom een veel lichtere straf op dan was geëist. Het vonnis was honderd uur dienstverlening en een maand voorwaardelijk. Ballet van Vlaanderen voert rockmusical op van een medewerkster ROTTERDAM - De musical afdeling van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen komt vrijdag en zaterdag 8 en 9 april naar het Zuidpleinthea ter in Rotterdam met de be roemde roek-musical Jesus Christ Superstar. Met dit werk braken componist An drew Lloyd Webber en tekst dichter Tim Rice definitief door. Sinds de premère in 1971 is deze musical niet meer van het wereldtoneel weg ge weest. Het dramatische verhaal van de ontluistering van een held heeft een universeel karakter, dat ook duidelijk tot uiting komt in de geactualiseerde in terpretatie van regisseur Frank van Laecke Een gevier de rockster wordt door een Ju das uit zijn eigen entourage van zijn voetstuk gelicht. In deze wervelende rockshow wordt op indrukwekkende wij ze verslag uitgebracht van het pijnlijke einde van een super vedette. Jesus Christ Superstar is het verslag van de laatste dagen van het leven van Jezus van Nazareth Hij wordt hier niet afgeschilderd als een boven menselijk wezen, maar als een man die tegen wil en dank door zijn omgeving het keurs lijf van 'superstar' wordt aan- gemeten. „Er wordt een profe tie geforceerd door een man om te bouwen tot messias". al dus regisseur Van Laecke „Een man. een popster met het charisma van een halfgod en de boodschap van een re bel. Is hij het licht of brengt hij het licht Zijn opdracht is zwaar en zijn entourage is on draaglijk veeleisend. Vriend en vijand, allen stellen zij al leen deadlines, De mythe wordt complex, omvangrijk en gevaarlijk. Jezus, Judas en Maria leven op een tikkende tijdbom, die uiteindelijk ont ploft. Het gevolg is dolen, wachten op een andere mes sias. Hem boetseren, kronen, beminnen, aanbidden, uitput ten en afstoten tot ook hij sterft" Vitale muziek Meer dan elke vorm van mys tiek zijn het vooral emoties zo- Atklo Kruizinga als Judas in de rockmusical Jesus Christ Superstar van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. foto Bart Cloet als passie, haat. afgunst, ont goocheling, lijden en wanhoop die het verhaal schrijven. Een verhaal met, grote dramati sche spankracht, voortge stuwd door dynamische, vi tale muziek Maar ook met in tieme momenten, zoals de roe rende verzuchting van Maria Magdalena ..Hoe moet ik van hem houden Jezus- wordt gespeeld door Frank Hoelen. Na zijn oplei ding aan de Studio Herman Teirlinck. afdeling kleinkunst, begon hij zijn professionele loopbaan in de musical Cats Ook in Jungleboek was Frank te zien. Bij het Koninklijk Bal let van Vlaanderen deed hij mee als Diesel in West Side Story Addo Kruizinga is te zien in de rol van Judas, nadat hij in de Hilversumse produk- tie Jezus speelde in 1992. Hij studeerde psychologie aan de Katholieke Universiteit Bra bant in Tilburg en was ruim zes jaar actief in diverse rock bands Sinds september 1990 was Addo leadzanger bij Rubi con en stond hij in het voor programma van Uriah Heep en Golden Earring. De ver tolkster van Maria Magda lena. Anne Mie Gils, heeft een klassieke zangopleiding. Bij het Koninklijk Ballet van Vlaanderen deed zij mee in Me and my Girl, Evita en Man van La Mancha. Woensdag 30 maart Zondag 3 april De Doelen, grote zaal - 20.15 Rot terdams Philharinonisch Orkest met werken van Mendelssohn. Brahms en Schumann. Luxor Theater - 20.15 La Bloe men, nieuw programma van Ka rin Bloemen met liedjes en con férences. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Antigone, van So- fokles door het R O-theater, een aangrijpend relaas over emotie tegenover verstandelijk inzicht. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 Waldszenen. door Hogeschool voor de Kun sten Rotterdam. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 Latin Love, programma van Hans Visser Vrienden met speelse caraïbische gitaar, sam ba, bossanova en tango. Jeugdtheater Hofplein - 14.00 De dag dat de hemel neerstortte, door Herwig de Weerdt voor ie dereen vanaf 9 jaar. Theater 't Kapelletje - 15.30 De circusspin, van Hanna Kraan door Stichting Intorno Ensem ble voor kinderen vanaf 5 jaar. Lantaren 2-21.00 Oerfaust, door Fact, een pittig stuk met scherp getekende personages. Lantaren 1 - 20.30 Harbour Con nection: RCA/Going to work, dansvoorstelling door Neuer Tanz. Donderdag 31 maart De Doelen, grote zaal - 20.15 Rot terdams Philharmonisch Orkest izie woensdag 30 maart). De Doelen, kleine zaal - 20.15 Sjostakovitsj Cyclus door het Sjostakovitsj Strijkkwartet. Luxor Theater - 20.15 La Bloe men (zie woensdag 30 maart). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Antigone izie woensdag 30 maart). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 Bomans Nu. door het Amphitheater naar tekst en regie van Carina Molier. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 Typisch Sportivo, Teatro Gruppo Sportivo met een pro gramma over sex, spanning sensatie. Lantaren 2 - 21.00 Oerfaust (zie woensdag 30 maart). Vrijdag 1 april De Doelen, grote zaal -19.30 J. S. Bachs Matteus Passie door het Philharmonisch Koor toon kunst. Nationaal Philharmo nisch o.l.v. Daan Admiraal. De Doelen, kleine zaal - 20.15 Meesters aan het klavier, door Rian de Waal op piano met werken van Bach. Liszt, Brahms en Chopin. Luxor Theater - 20.15 La Bloe men (zie woensdag 30 maart). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 De Vuurproef van Arthur Miller door het RO-thea- ter over heksenjacht, angst, in tegriteit en valse beschuldigin gen. Jeugdtheater Hofplein - 19.00 De Eikelvreters, door leerlingen van de jeugdtheaterschool naar het boek van Els Pelgrom over het armoedige leven van de 8-ja- rige Curro in Zuid-Spanje. Lantaren 2 - 21.00 Oerfaust (zie woensdag 20 maart). Zaterdag 2 april Luxor Theater - 20.15 La Bloe men (zie woensdag 30 maart). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 De Vuurproef (zie vrijdag 1 april). Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 Essalha, Marokkaanse to neelvoorstelling gebaseerd op Dario Fo's Ice personne ne paie. Bibliotheektheater - 20.30 Cold, van Dave Schwab door de Stich ting Rotonde over de kou die mensen en vriendschappen uit elkaar drijft. Jeugdtheater Hofplein - 19.00 De Eikelvreters (zie vrijdag 1 april). Lantaren 2 - 21.00 Oerfaust (zie woensdag 30 maart). GEMEENTE ZIERIKZEE MOMJUEHTEHSIAD PAREL AAH OE OOSTERSCMEl.DE VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester van Zierikzee maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 maart 1994 heeft besloten: a. dat een herziening van het bestemmingsplan 'Buitengebied' wordt voorbereid voor het per ceel Eerste Weegje 3, kadastraal bekend ge meente Zierikzee, sectie K nr. 596 ten behoeve van het realiseren van een camping; b. dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied Zelkeweg en omgeving; dit ge bied wordt globaal begrensd door - in alfabeti sche volgorde - Julianastraat, Kleine Zelke weg, Rijksweg. Sas, Stapelshofweg, Weg naar de Val (gedeeltelijk) en Zille. Genoemde besluiten met bijbehorende kaarten liggen met ingang van 31 maart 1994 ter gemeen tesecretarie. afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage en treden op deze datum in wer king. Zierikzee. 30 maart 1994. De burgemeester voornoemd, mr. J. J. P. M. Asselbergs De Doelen - 10.30 tot 16.30 Pop- penbeurs. Jeugdtheater Hofplein - 14.00 De Eikelvreters (zie vrijdag 1 april). Plaswijckpark - 12.00 Paaseie ren zoeken in Plaswijck. Maandag 4 april Sportpaleis Ahoy' - 20.00 Meat Loaf in concert. De Doelen - 11.00 tot 17.00 Ted- dyberenbeurs. De Doelen, grote zaal - 11.00 Flairck in concert. Jeugdtheater Hofplein - 14.00 De Eikelvreters (zie vrijdag 1 april). Dinsdag 5 april Sportpaleis Ahoy' - 20.00 Meat Loaf in concert. Luxor Theater - 20.15 Paul van Vliet met een nieuwe, ingetogen en doordachte show van een ge rijpt vakman. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Oude muziek/ nieuwe balletten, programma door jonge dansers, choreogra fen en musici uitgevoerd door het Nederlands Dans Theater 2. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 Ware Liefde, door Carver. Woensdag 6 april Theater 't Kapelletje - 15.30 De Circusspin. van Hanna Kraan door Stichting Intorno Ensem ble. voor kinderen vanaf 5 jaar. Donderdag 7 april Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Decadence, van Steven Berkoff door het Zuide lijk Toneel over een echtpaar en hun buitenechtelijke relaties, het misbruiken van partners en het zich laten misbruiken om de verveling te verdrijven. Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 Zangeres Aangespoeld, door Heren op Zicht. Vrijdag 8 april De Doelen, kleine zaal - 20.15 Jazz meets Latin America, con cert door Tango Nuevo met ver nieuwde tangomuziek. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 Jesus Christ Superstar, rockmusical door het Konink lijk Ballet van Vlaanderen. Zaterdag 9 april De Doelen, grote zaal -20.15 Rot terdams Philharmonisch Orkest met extra concert o.l.v. Hiro- kami. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Carmen, opera van Georges Biat door de Opera van Krakow uit Polen. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 Jesus Christ Superstar (zie vrijdag 8 april). Zondag 10 april De Doelen, kleine zaal - 20.15 Doelenensemble met werken van John Cage. Chales Ives. Bart de Kemp en Steve Reich. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - .15.00 Wees. door Unieke Zaken waarin drie kinde ren proberen een huishouden te bestieren - voor iedereen vanaf 6 jaar. Maandag 11 april De Doelen, kleine zaal - 20.15 Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Lev Markiz met werken van Alain Petterson, Mozart en Brahms. Dinsdag 12 april De Doelen, kleine zaal - 20.15 Or kest Intermezzo o.l.v. Coen van der Heide met werken van Men delssohn, Kalliwolda en Van Delden. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 De Rotterdamse Dansgroep met nieuwe choreo grafieën van Kathy Gosschalk en Rick de Kam. foto Pieter Honhoff Op dit terrein aan de Dorpsweg/Heernissestraat in Ellemeet komen acht nieuwe woningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 26