PSV krijgt een enorm pak slaag Ajax een vliegtuig dat nooit opstijgt Aad de Mos rustig na afgang pzi; Roda JC op derde plaats na grote, verdiende zege Roda geeft Derksen een forse boete Nederland met moeite naar 2-0-voorsprong van onze verslaggever Henri van der Steen KERKRADE - PSV zit volledig aan de grond. Bijna elke wed strijd eindigt dit seizoen met hoon vanwege het ondermaatse spel, meestentijds weet de ont slag-ploeg van De Mos de scha de in de uitslag nog te beperken, zelfs te vermijden. Gisteravond kreeg PSV echter van Roda JC een ongenadig pak slaag: 4-0. Het was een uitslag waarop niets viel af te dingen. PSV presteerde weer eens weinig. Roda - gerug- gesteund door drie zeges in suc cessie - speelde lekker en steeds lekkerder naarmate de score opliep. De 4-0 betekent ook dat Roda nu derde staat en PSV vierde. Om voor Europees voetbal in aanmerking te ko men, kan PSV zich niet veel meer zeperds permitteren. Voor rust was Roda al de betere, gemakkelijker combinerende ploeg, al speelde PSV in de be ginfase al ietsje soepeler dan ge middeld dit seizoen. Vooral ver dedigend zag het er aanvanke lijk redelijk uit bij de ploeg van De Mos, die zijn elftal na de zege KERKRADE (ANP) - Na John van Loen van Feyenoord heeft de eredivisie er weer een zonde bok bij. Roda JC heeft Dirk-Jan Derksen, uitgeleend aan MVV, fors beboet. De speler liet zich in een inverview in Voetbal In ternational zeer negatief uit over Roda's trainer Huub Ste vens. „Een engerd", zei Derk sen. Derksen, die onder Stevens bij Roda eerder in de competitie niet of nauwelijks aan de bak kwam, verklaarde onder meer dat de trainer er een soort van kadaverdiscipline op na hield. Later zei de spits het zo niet te hebben gezegd. Roda nam met die verklaring geen genoegen. Directeur Kuyer: „Wij zijn in de stellige overtuiging dat Derksen stom en onprofessioneel heeft gehandeld." Over de hoogte van de boete doet Roda geen mede delingen. Het geld gaat naar een goed doel. Waarschijnlijk Artsen zonder grenzen. op FC Utrecht slechts op een plaats had hoeven wijzigen; Playfair voor de geschorste Hoekstra. Achterin werd er ech ter in de samenstelling gespeeld zoals al enkele weken het geval is, met Van der Gaag dus in het centrum voor de nog geblesseer de Jan Wouters. Roda JC moest het daarom in eerste instantie van de dooie momenten hebben. Drie keer le verde een spelhervatting de thuisclub een mooie kans op. De eerste keer dat PSV de handen dicht mocht knijpen, of beter Van Breukelen mocht bedan ken, was na 20 minuten, toen Ba- bangida er vandoor ging. De Ni- geriaan, nog altijd op het ver langlijstje van PSV, reageerde snel op een ingooi, sneller dan Heintze, vervolgens sneller dan de rugdekkende Van Tiggelen. Van Breukelen ranselde de bal van Babangida echter fraai uit zijn doel. Engeltje Twee minuten later bedankte Van Breukelen op zijn beurt het engeltje bij hem op de lat, toen Eric van der Luer van 20 meter een vrije trap hard op de dwars ligger krulde. Maar nog eens twee minuten daarna was zelfs het engeltje geklopt: hard kopte Roda-aanvoerder Trost een door Van Tiggelen verlengde corner van Van der Luer onder de lat: 1-0. Die voorsprong was verdiend, maar had halfweg van het bord kunnen zijn gewist. Arthur Nu- man kreeg zeven minuten voor het rustsignaal een kans die hij benut zou hebben, als hij gewe ten had hoe je moet timen op een hoge bal die tussen verdediging en keeper valt. Gisteravond wist Numan niks beters te bedenken dan te proberen a la Maradona te scoren. De handsbal leverde hem geel op. Dat middenvelder Numan voor het belangrijkste gevaar moest zorgen bij PSV. was een illustra tie van het zwakke spel van de voorhoede Ellerman-Kiett-Play- fair. De oudste van dat trio, Kieft, werd in de rust vervangen door Van Ankeren. Een andere veteraan, aanvoerder Koeman, was even later het haasje, nadat een fout van hem bijna tot de 2-0 had geleid: de Groninger moest er af voor Ingesson. De wissels kwamen de techni sche kwaliteit van de ploeg na tuurlijk niet ten goede. In dat opzicht moest PSV toch al toe geven op Roda JC, zeker op het middenveld. Waar Van Aerle- Numan-Koeman/Ingesson het vooral van hollen en breken moesten hebben, kon het Roda- middenveld Doomernik-Van der Luer-Van Galen een uitmunten de (trap (techniek demonstreren. De beslissing in de aardige, fel gespeelde partij werd ook op techniek, geholpen door een vleugje mazzel, tot stand ge bracht. Het geluk betrof het feit dat PSV vanwege een blessure behandeling voor Van der Gaag even met tien man speelde. Ver der was er op de goal van Baban gida niets af te dingen. Uit moei lijke hoek werd Van Breukelen door de Nigeriaan met een schit terend stiftballetje geklopt: 2-0, na een uur spel. Een doelpunt had Roda daarna nog nodig om PSV op de rang lijst via het doelsaldo te passe ren; die goal kwam er ook. door Max Huibers. De verder niet erg sterke linksbuiten benutte een fraaie pass van Van der Luer om helemaal vrij naar Van Breuke len te dribbelen en de keeper in twee pogingen te passeren: 3-0. Even laten deed Huibers het nog eens voor Roda: 4-0. De hele slotfase werd een mar telgang voor het machteloze PSV. dat uiteindelijk nog werd gespaard door Roda. Voor het elftal van Huub Stevens bete kende de uitslag in elk geval de vierde overwinning in successie. PSV boekte tegelijkertijd ver- liespunt negentien en 20. En in Eindhoven weet iedereen hoe laat het is; het kan nog altijd er ger. Roda JC - PSV 4-0 (1-0). 24. Trost 1-0, 62. Babangida 2-0, 75. Hui- berts 3-0, 87. Huiberts 4-0. Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 10.000. Gele kaart: Numan (PSV). Stevens ziet Europees voetbal in het verschiet KERKRADE (GPD) Aad de Mos behoudt de kalmte, ook als de nederlaag voor PSV-normen exceptionele vormen heeft aange nomen. „Het is de kunst nu iedereen bij de les te houden. Maar ik moet zeggen dat het aan de bereidheid van de spelers niet ligt". Wel aan de kwaliteit natuurlijk. Daarover heeft De Mos dit sei zoen echter al genoeg gezegd. De coach had het nu over de men tale gesteldheid van zijn elftal. „Onder onze omstandigheden was het heel belangrijk dat we op voorsprong zouden komen. Dat lukte niet, al hadden we halve kansjes. We speelden in de begin fase ook redelijk goed". Alleen in de beginfase. De Mos: „Daarna maakte Roda druk en bij de derde corner was het prijs. Dan weetje dat het heel moeilijk wordt, omdat Roda levensgevaarlijk is met de snelheid van Hui bers en Babangida". Huub Stevens vond dat zijn ploeg voortreffelijk gebruik had ge maakt van die snelheid. „Die eerste goal was heel belangrijk, ik heb er ook op gewezen dat we die voorsprong in de rust moesten brengen. In de tweede helft zouden we immers de ruimte krijgen, dat was duidelijk. Die ruimte hebben we uitstekend benut. Ja. we zijn nu aardig op weg naar Europees voetbal". Eredivisie Ajax 25 21 2 2 44 66-17 Feyenoord 26 14 10 2 38 45-19 Roda JC 27 15 4 8 34 47-27 PSV 27 12 10 5 34 44-27 NAC 26 13 6 7 32 51-34 Willem II 25 12 5 8 29 41-28 Vitesse 26 13 3 10 29 50-31 FC Twente 25 9 9 7 27 33-27 MW 27 10 7 10 27 3643 Sparta 26 9 7 10 25 4141 GA Eagles 27 9 6 12 24 3641 FC Utrecht 27 9 5 13 23 34-51 VW 26 6 9 11 21 2242 Heerenveen 26 6 9 11 21 24-47 Volendam 26 8 3 15 19 3246 Groningen 26 5 6 15 16 28-54 Cambuur L 26 4 6 16 14 2148 RKC 26 3 7 16 13 25-53 Ronald de Boer: het is alsof je steeds ruzie met de bal hebt AMSTERDAM (GPD) - De zwer ver zwalkt over de Middenweg. Van stoeprand tot vensterbank. Hij heeft zo'n verschoten rood wit petje op. 'Ajax', staat er nog net te lezen. Het is niet moeilijk te raden wat er in z'n bood- schappentasje zit, dat-ie strak onder de arm knelt. „Dat moet je aan die spelers geven", roe pen de drie verstokte fans onder het luifeltje van 'Sigarenmaga zijn Ajax'. Ze lachen om de dronkaard. En om hun eigen grap. Maar eigenlijk is het om te janken. De vorm is weg, twee van de drie prijzen zijn weg. Ajax is Ajax niet meer. Fans weten het altijd beter. Het seniorenconvent van Ajax is een broedplaats van meningen, zel den van feiten. Een kippehok voor problemen en oplossingen. Het blijft opmerkelijk stil. Ze lij ken net zo aangeslagen als de voetballers. De zweep moet er over. vindt de een. Een boete, zegt de ander, dat moeten ze krijgen. Nummer drie zegt niets, hij kijkt voor zich uit. Aan de overkant van de Middenweg ligt het stadion van Ajax. Daar ge- Litmanen tekent twee jaar bij AMSTERDAM (ANP) - Jari Lit manen heeft vrijdag tussentijds zijn contract met Ajax met twee jaar verlengd. Dat loopt nu tot 1 juli' 1997. De Finse internatio nal, de huidige topscorer in de eredivisie, had nog een verbin tenis tot eind volgend seizoen. Volgens algemeen directeur Arie van Eijden is het openbre ken van het contract met Litma nen niet het gevolg van buiten landse interesse, maar van ge bruikelijk Ajax-beleid. „Van enige buitenlandse belangstel ling is ons nooit iets gebleken. We hebben er alleen via de me dia over gehoord." Wereldrecord Gunda Niemann CALGARY (GPD) - Gunda Niemann heeft op de eerste dag van de recordwedstrijden op de Olympic Oval in Calgary het we reldrecord op de 3000 meter ver beterd. De 27-jarige schaatsster uit Erfurt knabbelde ruim an derhalve seconde van haar eigen toptijd af: 4.09.32. In december 1990 realiseerde Niemann op de zelfde baan 4.10.80. Ook bij de mannen ging het erg hard. De Canadees Neal Marshall bleef op de drie kilometer met 3.57.72 maar 1,6 seconde verwijderd van het wereldrecord van Thomas beurt het altijd. Maar nu, op de ze sombere ochtend, is het com plex angstig leeg. Geen trainen de voetballers, geen foeterende fans. Onheilspellend bijna. Crisis? Wat crisis? Ajax metselt een muur om De Meer. Ze heb ben het al moeilijk genoeg. „Het is mijn taak de voetballers te be schermen". zegt Louis van Gaal. technisch directeur. „En door de druk van de media gaat het in sneltreinvaart verder naar bene den." Ze hebben hulp nodig. Van Gaal waakt over zijn volgelin gen. Ook de voetballers ver schuilen zich achter de welbe kende cliche's. Ze vertellen van de neuzen die weer allemaal in dezelfde richting wijzen, dat ze vooral hard zullen werken om uit het dal te komen. Totdat ook het lek nog boven komt. Kortsluiting Geen crisis, dan toch op z'n minst kortsluiting in De Meer. De Ajacieden willen wel. maar de bal doet steeds de verkeerde dingen. „Het is alsof je steeds ru zie met de bal hebt", klaagt Ro nald de Boer, ras-Ajacied. „Het is net of Ajax Ajax niet meer is. Heel vreemd", verwondert John van den Brom. eerstejaars in Amsterdam, zich. Zelfs Louis van Gaal, de trainer die altijd de aanval kiest, moet nu in de ver dediging. „We moeten met z'n al len achter elkaar blijven staan." Ajax speelde dit seizoen voetbal van zeer hoog niveau. Er werden heel weinig punten verspeeld in de eerste helft van de competi tie. De ploeg werd geroemd in binnen- en buitenland. Toen kwam PSV. En het vormverlies. Zes weken al lijkt het rood-wit van Ajax vaal en versleten. De oorzaak? Niemand die het weet. Misschien is het wel het laatste mysterie in de sport. „Die ene wedstrijd tegen PSV", denkt Van den Brom heel lang na. „Die nederlaag is harder aangeko men dan we hadden kunnen denken. En dat is onbewust gaan doorwerken." Feiten te weinig, maar menin gen genoeg over het Ajax in ver val. Vaak ongenuanceerd, soms minder ondeskundig, in bepaal de gevallen zelfs rancuneus. Ne- vio Scala, trainer van Parma, had zich verbaasd over de Am sterdammers. „Veel te open", vond hij. „Tactisch onvolwas sen. Dat is vragen om moeilijk heden." David Williams, Whelshman en vertrouwensman bij Parma, had de ploeg drie dagen onder zijn hoede in de provinciestad. „A- jax", oordeelde hij hard en on eerbiedig, „Ajax is een vliegtuig dat nóóit zal opstijgen. Hun trai ner schreeuwt te hard, de spelers zeggen niets terug. Ze doen wat de trainer zegt omdat de trainer het zegt. Zo krijg je nooit top- voetballers." Flauwekul Flauwekul natuurlijk, en tegen het zere been van Louis van Gaal. „Dat is waar ik drie jaar lang hard aan heb gewerkt. Om de spelers zelf na te laten den ken. Zelf de oplossingen te laten zoeken voor de problemen. Ik vind dat we daar tot dusverre zijn." Vormcrisis. Hoe ga je daar mee om? De voetballers blijven nog redelijk opgeruimd. Van den Brom: „Daar heb ik me over ver baasd, ja. In de kleedkamer is het niet stiller, de spelers zijn ook niet anders. Er wordt nog steeds gelachen." Maar de fru straties zijn er natuurlijk. De Boer: „Duidelijk. Je gaat je ir riteren. Aan alles. Aan jezelf, aan de tegenstanders, aan je mede spelers. Je zit gewoon niet lekker in je vel. Je komt het veld op, net als anders. De wedstrijd begint, net als altijd. Je krijgt de bal. hebt iets in gedachten. En dan gaat het mis. Die bal komt heel ergens anders terecht. Dat is een heel maf gevoel." Technisch directeur Louis van Gaal heeft op de enige vrije dag van de week een duik genomen in de stapels bureauwerk. Vrij kent hij niet. Werken wel. „En ik loop al maanden achter Hij is op zijn hoede. Voorzichtiger dan ooit. Ieder woord van kritiek, hoe vriendelijk en zacht ook. kan bij de aangeslagen voetbal lers aankomen als een nieuwe mokerslag. Daarom moeten we vooral niet dramatisch doen over de terugval van Ajax. Populair „Wij", klinkt het dan, „wij staan in Europa nog steeds bovenaan. Met de meeste punten, de mees te doelpunfen voor en de minste tegen." Peptalk. Ajax is ook nog nooit zo populair geweest. „We worden als voorbeeld gezien voor heel veel clubs in Europa." Net als de vaststelling dat het seizoen voor Ajax niet meer ka pot kan als de ploeg kampioen wordt. „Dat heb ik mijn ploeg ook allemaal voorgehouden." Oorzaken, oorzaken. Van Gaal, de analist, wil niets horen van mysteries, bijgeloof en andere ongrijpbare zaken. De technisch directeur houdt zich liever vast aan het tastbare. „Achteraf is gebleken dat Ronald de Boer, Finidi George en Jari Litmanen niet zo eenvoudig kunt vervan gen. Als die drie wegvallen, valt driekwart van je produktie stil. Eén kun je nog wel vervangen, drie niet. Schijnbaar. En dat is jammer. Hun vervangers ver stoorden de balans." Daarom wordt met name Dan Petersen, de vrijblijvende flierefluiter, nog eens kritisch door Van Gaal be keken. „Daar heb ik spijt van", zegt de directeur. „Ik had Finidi George in de eerste wedstrijd te gen Parma moeten opstellen. Maar ja, Finidi leek uit vorm en moest toch naar Nigeria, en Pe tersen leek in vorm...." „De terugval heeft ook te maken met vormverlies van anderen. Het is een domino-effect gewor den. Dat is het meestal, zeker in de speelstijl zoals wij die hante ren. Als je met de kont in het doelgebied gaat spelen is het veel eenvoudiger om vormver lies op te vangen. Wij spelen al tijd op de helft van de tegenstan der. Dat is moeilijker. Vormver lies valt bij ons meteen op. Ja. daarom zijn we zo diep geval len." Van Gaal heeft na PSV dik zes weken de tijd gehad om de voet ballers weer op het slappe koord te zetten. Het zit blijkbaar wel érg diep. „Dat blijkt ook wel. Maar je moet het niet dramatise ren. Barcelona heeft zes weken terug veel punten achter elkaar verspeeld. Bayern Munchen heeft dat gehad. Manchester United zit er nu in. Alleen, je moet zorgen dat je er weer uit Louis van Gaal: „We moeten met z'n allen achter elkaar blijven staan." foto Ruben Oreel komt en in de tussentijd weinig punten vermorst. Op dit mo ment hebben we weinig punten verspeeld, alleen juist in die twee belangrijke wedstrijden waarin je die prijzen moet pak ken. kwam het tot uiting." Een sombere middag in De Meer. Bij de administratie van Ajax wordt een velletje papier geplakt onder de aankondiging van de wedstrijd Ajax-NAC. op 4 april. 'Uitverkocht', staat er te lezen. Crisis? Wat nou vormcri sis? 300 agenten bij Feyenoord-Ajax ROTTERDAM (ANP) - De Rot terdamse politie zet zondag bij de voetbaltopper Feyenoord- Ajax driehonderd man in om een openbare orde te handha ven. Ruim vijftienhonderd Ajax-sup- porters komen met de zoge noemde combikaart (treinkaart plus toegangsbewijs stadion) naar Rotterdam. Enkele duizen den fans komen met eigen ver voer naar „de Kuip". De Rotter damse politie rekent erop dat enkele honderden Ajaxsuppor- ters zonder kaartje op de wed strijd afkomen. Binnen het Feyenoordstadion is een officier van justitie aanwezig om snelrecht toe te passen op supporters die zich misdragen. Bij eventuele ongeregeldheden is, net zoals vorig jaar bij de in terland Nederland-Engeland, de Van Gendtkazerne beschikbaar om supporters tijdelijk op te sluiten. Raducioiu blijft bij AC Milan MILAAN (SID/ANP) - AC Milan heeft het contract met de Roe meen Florin Raducioiu met een jaar verlengd. Raducioiu, Bo- ban, Savicevic, Desaillv en Van Basten zijn waarschijnlijk de buitenlanders voor het volgen de seizoen op de Milan-lijst. De verkoop van de Fransman Pa pin, die de club wil verlaten, is een stap dichterbij gekomen. Rodolfo Tavana, de clubarts van AC Milan, is optimistisch over het herstel van Marco van Bas ten. Tavana onderzocht afgelo pen week in Nederland de rech- terenkel van Van Basten, waar aan de Nederlander vorig jaar werd geopereerd. De arts is opti mistisch over het herstel, maar beseft dat de Nederlander zich moet richten op komend sei zoen. Van onze verslaggever Eric de Bie EINDHOVEN De oranje prui ken, de koebellen en de trom mels hadden ze weer van zolder gehaald. De afgang op het Haag se Malieveld was vergeten; in het Indoor-Sportcentrum van Eindhoven zouden hun helden, de vaderlandse tennissers, aan een nieuwe zegetocht beginnen. En na de eerste dag van het Da- viscup-duel met België staat de ploeg van bondscoach Stanley Franker inderdaad op de ver wachte 2-0-voorsprong. Maar dat de Nederlandse supporters nu al schor zijn van het schreeu wen, was toch niet voorzien. Bijna zeven uur lang moest het Oranje-legioen zijn aanmoedi gingen door de bijna uitverkoch te hal laten galmen, voordat met een (voorlopig) gerust hart aan de reis naar huis of de tijdelijke slaapplaats kon worden begon nen, Vooral Paul Haarhuis had in de eerste partij de steun van het publiek nodig. Tegen Filip Dewulf kon hij pas na vijf sets (6- 3, 6-7, 3-6, 6-4, 6-4) Franker in de armen vallen. Jan Siemerink had iets minder moeite met Xa- vier Daufresne: 6-4, 6-4. 6-7, 6-4. Voorspelbaarheid was troef na beide duels. Zowel Haarhuis als Siemerink haalde, zoals ver moed, het inmiddels befaamde Daviscup-cliché uit de kast. Tennissen voor en ook nog in je land, is niet te vergelijken met het spelen van een doorsnee- toernooitje. „Je neemt je voor niet nerveus te zijn, maar ik ver loor wel meteen mijn eerste op slagbeurt. Blijkbaar was de druk toch groter dan normaal", aldus Siemerink. Davis Cup. Wereldgroep, eerste ron de. Eindhoven: Nederland - Belgie 2- 0. Haarhuis - Dewulf6-3 6-7 3-6 6-4 6 4 Siemerink - Daufresne 6-4 6-7 6-4 6-4. New Delhi: India - Verenigde Staten 0-2. Zeeshan Ali - Courier 1-6 1-6 2-6. Paes-Martin 3-6 64 1-6 6-7 Tel Aviv: Israel - Tsjechie 1-1. Bloom - Korda 1- 6 3-6 4-6, Mansdorf - Novacek 7-6 6-2 7- 5 Besancon: Frankrijk - Hongarije 2- 0. Boetsch - Noszaly 6-3 6-2 6-2. Le- conte Kroschko 4-6 6-7 3-6 Graz: Oostenrijk - Duitsland 1-1. Skoff - Stich 6-4 3-62-62-6, Muster - Gollner 6- 3 6-3 6-3. St Petersburg Rusland - Australië 1-1. Kafelnikov - Rafter 6-3 6-0 6-4, Volkov - Morgan 6-4 6-7 6-7 1-6 Madrid: Spanje - Italië 1-l.Bruguera- Gaudenzi 6-3 7-5 6-1, Costa - Pescoso- lido 6-4 6-4 1-6 4-6 2-6 Lund: Zweden - Denemarken 2-0. Edberg - Fetterlein 6-2 6-4 6-2, Gustafsson - Carlsen 6-3 7- 6 4-6 4-6 11-9 Euro-Afrikaanse zone, eerste ronde, Groep IA Porto: Portugal - Groot- Brittannie 2-0. Marques - Petchey 6-1 7-6 6-1. Couto - Bates 6-3 5-7 4-6 6-1 6- 0 Groep 1B, Harare: Zimbabwe - Zwitserland 1-1. Wayne Black - Ros set 3-6 4-6 1-6. Byron Black - Hlasek 7- 57-6 64 Johannesburg: Zuid-Afrika- Roemenie 2-0. Ondruska - Pescanu 5- 7 6-2 6-13-6 6-1, Ferreira - Sabau 64 6- 3 6-3. Amerikaanse zone. eerste ronde. Montevideo: Uruguay - Bahamas 2- 0. Filippirü - Smith 6-4 6-2 64, Perez - Knowles 1-6 6-1 6-3 6-7 64. Azie/Oeeanie-zone. Groep 1. eerste ronde: Hongkong - Indonesië 0-2, Ja pan - Filipijnen 2-0 Groep 2. halve fi nale: Taiwan - Pakistan 1-1 Degra datieronde. Singapore - Maleisië 1-1. Sri Lanka - Saudi-Arabië 2-0. Houston. Vrouwen, 800.000 gulden. Kwartfinales: Hack (Dui/7> - Marti- nek (Dui) 6-2 6-1, Carlsson (Zwe) - Ful- co (Arg) 6-2 6-4. Rotterdam steunt renovatie Kuip ROTTERDAM (ANP) - De ge meenteraad van Rotterdam is akkoord gegaan met het verle nen van 35 miljoen gulden steun aan de renovatie van De Kuip. Het bedrag is onderverdeeld in een subsidie van 10 miljoen gul den. een achtergestelde lening van 17,5 miljoen en een grond- transactie van 7,5 miljoen. De to tale kosten van de verbouwing van het Feyenoord-stadion zijn begroot op 115 miljoen gulden. Badminton Parijs. Franse open. mannen enkel spel. eerste ronde: Redeker (Nedi - Panel (Frai 10-15 15-9 18-16, Pelupes- sy iNed) - Streltsov (Bul) 15-2 15-5. Kuyteni Nedi- Renault iFrai 15-10 15- 12 Dubbelspel, eerste ronde Pelu- pessy.Kuyten - Gilmour/Flockart iGBri 15-12 15-12 Vrouwen, enkel spel. eerste ronde Hoogland <Ned> - Humbv (GBn 11-8 11-5 Van der Knaap iNedi - Albrecht (Zwn 11-5 11- 6, Glebbeek Ned i - Grether Dui >11-2 11-6 Gemengddubbel. eerste ronde: Pelupessv/Hoogland Chan/Hv (HKg) 12-15 17-14 12-15 Bridge Barcelona. EK gemengde teams. Halve finales: Nederland (Van der Pas/Tammens, Vriend/Maas) Frankrijk (Team Lesquillier) 57-14, Denemarken - Frankrijk (Team Mouiel) 51-42. Finale Nederland - Denemarken Nederland - Nleuw-Zeeland 1-11 (6 in nings) Nieuw-Zeeland 6 1 2 0 0 2- 004 11 Nederland 0 0 0 1 0 0- 004 1 Werpcïjfers Nieuw-Zeeland: Suzie Waltere (6 inn 4-1-3-2. Nederland: Inez Hollander (1/3-5) 0-1-2-2. Lara Hollander (5 2/3) 2-0-64 Sportprijsvragen Den Haag. Lucky 10 van vrijdag 25 maart:3-4-5-6 9-11-14-27-28-29- 38 - 39 - 45 - 46 - 56 - 60 - 64 - 68 - 69 - 71. (onder voorbehoud) Tafeltennis Birmingham. EK, landenwedstrijd. Vrouwen, poule II: Nederland - Italië 2-4 Keen -Negrisoll 29-27 21-15, Noor- Bulatova 17-2116-21, Muller-Arisi21- 13 21-12, Muller/Noor - Bulatova/Arisi 19-21 20-22, Keen - Bulatova 15-21 15- 21, Noor - Ansl 21-23 20-22 Hongarije - Frankrijk 4-0. Kunstrijden Chiba (Jap). WK. IJsdansen, eind stand: 1 Gritsjoek/Platov (Rus) 2,0. 2 Moniotte/Lavanchy (Fra) 4.0. 3 Rahkamo/Kokko (Fini 6.0. 4 Roma- nova/Jarosjenko (Oeki 8.2. 5 Navka' Gezolian (WRui 10.4.6 Bourne'Kratz (Can) 12.8. 7 Goolsbee.'Schamberger (Dui) 14.4. 8 Mrazova'Simecek <Tsj> 16.0, 9 Drobiazko/Vanagas (Lit) 18.6, 10 Anissina/Peizerat (Fra120.2 Voetbal Paardesport Zurich. CSI. GP van Zwitserland, na barrage: 1 Markus Fuchs (Zwi) Goldlights 0 strafpunten - 33,74 se conden, 2. Gundel (Dui) Argot 0- 35,09,3. Michael Whitaker (GBr) Mid night Madness 4-33.38, 4. Lejeune (Bel) Governor 4-33,81, 5 Schneider (Dui) Classic Touch 4-36,72 Punten- springen: 1. Michael Whitaker/Uriels Foal 2248,41. 2 Sloothaak (Dui) Za- rina 2249,54, 3 Grandjean (Zwi) Gold Witch 22-50.32, 4 McNaught- Mandli (Zwi) American Dream 22- 50.82, 5. Schneider/Rasman 21-49.00. Softbal Auckland. Oefenserie, eerste wed strijd: België: Charleroi - Anderlecht 1-5. Stand aan kop Anderlecht 28-44, Club Brugge 2741, Seraing 27-36. Antwerp 27-34. Charleroi 28-34 Italië: Parma - Atalanta 2-1 Stand aan kop: AC Milan 2846. Juventus 28- 37. Parma 28-37. Sampdoria 28-37 Lazio 28-36. Torino 28-29 Inter 28-28 Frankrijk: Monaco - Auxerre 0-1, Pa ris SG - Metz 1-6. Stand aan kop: Paris SG 3148 Olym Marseille 30-41. Auxerre 31-38 Nantes 30-35. Bordeaux 30-35. Duitsland: Kartsruher SC - SC Frei burg 2-1. Werder Bremen - Schalke 04 0-1, FC Kaïserslautern - Dynamc Dresden 0-0 Stand: Bayern Mün chen 26-33, Eintracht Frankfurt 26 32. Hamburger SV 26-31, Karlsruhei SC 27-31, FC Kaiserslautern 27-30 MSV Duisburg 26-29, Bayer Leverku sen 26-28. VIB Stuttgart 26-28. FC Kóln 26-28. Borussia Dortmund 26 27, Werder Bremen 27-27, Bor Mön chengladbach 26-26. Dynamo Dres den 27-26, Schalke 04 27-25, SC Frei burg 27-22. FC Nurnberg 26-20, Wat tenscheid 09 26-17. VfB Leipzich 26 14 Rene Trost viert de eerste treffer van Roda JC. foto ANP foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 21