Het wordt hier net een veemarkt PZC Komende en gaande huisarts Jubilerende P. Melis zeer verrast door eremedaille in goud Vlissingse politici lieten gemeentelijk museum verslonzen B en w: kunstwerk strand Zoutelande niet gevaarlijk streek Ondernemers Domburg boos over terrassenbeleid $r ZATERDAG 26 MAART 1994 w 18 van onze verslaggever DOMBURG - De horeca-onder- nemers in Domburg lijken het slachtoffer te worden van het terrassenbeleid van het ge meentebestuur. Als de plannen an wethouder M. de Kam door gaan. moeten de restaurant- en cafébazen voortaan een loop- ruimte van 1.60 meter tussen hun terras en de rijbaan hou den. Voor de ondernemers in de Oost straat in Domburg is dat een on aanvaardbare toestand. Ze er kennen dat er een loopruimte moet blijven, maar menen dat één meter ruim voldoende is. Van een terrassenbeleid is tot nu toe feitelijk geen sprake. In geen enkel officieel stuk van de ge meente staan richtlijnen waar aan ondernemers met tafels en stoelen voor de deur moeten vol doen. In de laatste jaren groei- Bon voor 102 hardrijders ZOUTELANDE - Bij een snel heidscontrole op de Langendam in Zoutelande. vrijdagmorgen, hebben 34 automobilisten een bekeuring gekregen. De hoogst gemeten snelheid was 77 km per uur, terwijl de maximum snel heid vijftig km per uur bedraagt. Donderdagavond werden bij een snelheidscontrole op de Nieuw- landseweg tussen Middelburg en Nieuw en Sint-Joosland 68 mensen bekeurd. De maximum snelheid is hier tachtig km per uur. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 132 km per uur. den de terrassen, zonder dat de gemeente ingreep. Vorig jaar kregen de uitbaters de opdracht hun terrassen binnen strikte grenzen te houden. Bezoekers en inwoners hadden geklaagd dat de loopruimte tussen de terras sen en de rijbaan te krap was. Inmiddels hebben de terrassen- bezitters te verstaan gekregen dat ze een ruimte van 1.60 meter moeten vrijhouden. De terras sen krijgen daartoe een reeks paaltjes, verbonden door koor den De ondernemers moeten zelf de paaltjes betalen, die hon derd gulden per stuk kosten. „Met die paaltjes en die koorden wordt het net een veemarkt", concludeert het echtpaar Van Straaten, eigenaars van het res taurant. Gezellig Met één meter loopruimte is de vrije doorgang ook gewaar borgd, meent hotelbaas en voor zitter van de ondernemersver eniging G. Prenger. „Iedereen vindt de terrassen zoals ze nu zijn gezellig. Bovendien kan ie mand die slecht ter been is ook aan de andere kant van de straat lopen. Maar ja, daar is geen zon hè?" De inkrimping van het terras be tekent voor de uitbaters een flink omzetverlies. Ze kunnen in veel gevallen een rij tafels en stoelen minder neerzetten. „Met twee of drie tafels minder kost ons dat al gauw tweeduizend gulden per dag", rekent me vrouw Van Straaten voor. „Alle gasten zitten in het hoogseizoen immers buiten te eten en te drin ken. Die komen heus niet alle maal naar binnen." Voor een heel seizoen komt Van Straaten snel uit op een omzetverlies van minstens 150.000 gulden. Woedend De ondernemers zijn ook woe dend op de gemeente, omdat bij een van de collega's verderop in de straat een vlonder in aan bouw is waarbij de loopruimte tussen terras en rijbaan niet meer dan tachtig centimeter be draagt. De eigenaar heeft daar voor keurig een vergunning aan gevraagd en gekregen van het college van b en w. In de laatste raadsvergadering werd hevig ge mord over die beslissing, maar het ziet er niet naar uit dat de be slissing ongedaan wordt ge maakt. De ondernemers vinden dat de gemeente bijna letterlijk met twee maten meet. „Ik verwijt mijn collega niet dat hij de vlon der gekregen heeft", zegt Pren ger. „Hij lacht natuurlijk in zijn vuistje, want zelfs als de ge meente het terras wil verklei nen, moet ze een hoge schade vergoeding betalen." De ondernemers denken dat al leen afsluiting van de Ooststraat een oplossing is. De straat wordt dan een Qaneergebied. Prenger ziet dat in zijn functie als hotel baas niet zitten, omdat hij klan- tenverlies vreest voor zijn hotel. Ook de benzinepomphouder in de Weststraat is tegen. Wethouder M. de Kam vindt de heisa rond het terrassenbeleid niet terecht. Zijns inziens zijn er wel degelijk regels en zijn er geen onregelmatigheden geweest bij de toekenning van vergunnin gen, meldde hij in de gemeente raad. Hij wilde vrijdag niet ver der ingaan op de zaak, omdat het terrassenbeleid een van de onderdelen van de college-on derhandelingen is. De vlonder in aanbouw voor het café aan de Markt, die in het verlengde van de Ooststraat in Domburg ligt, laat niet veel ruimte over voor voetgangers. foto Ruben Oreel Walcherse scholen krijgen lesmap over vandalisme MIDDELBURG - Het regionaal Halt-bureau Walcheren heeft alle Walcherse basisscholen een lesmap over vandalisme ge stuurd. De scholen kunnen drie lessen vullen met de Halt-map, waarvan iedere leerling er één nodig heeft. Als een school be sluit mee te doen, kan zij meer exemplaren bestellen bij het Halt-bureau. De lessencyclus is bedoeld voor leerlingen van de groepen zeven en acht. Het lesmateriaal bestaat uit drie onderdelen. Het eerste deel be vat een gedicht over vandalis me; hierbij moeten de leerlingen een opdracht maken. In deel twee kunnen de scholieren aan de hand van een voorbeeld bere kenen hoeveel geld het kost een fiets - die beschadigd is door vandalen - weer op te laten knappen. Les drie maakt de leer lingen duidelijk waar het woord vandalisme vandaan komt, door de geschiedenis van het Ger maanse volk de Vandalen te be schrijven. Bij dit verhaal moeten de leerlingen vragen beantwoor den. Aan het lesmateriaal is een ex traatje verbonden voor de scho lieren; een striptekenwedstrijd met vandalisme als onderwerp. Op de achterkant van de lesmap is ruimte vrijgelaten voor de leerlingen om een stripverhaal te maken. Striptekenaar Cor de Jonge en kinderboekenschrijver W. Hofman beoordelen de Inzen dingen. De dertig beste worden gebundeld in een boek. De drie allerbeste tekenaars mogen in Amsterdam een politiebureau bezoeken. van onze verslaggever MIDDELBURG - Met een receptie in de con cert- en gehoorzaal in Middelburg nam huis arts F. L. Berghauser Pont (57) vrijdag af scheid van zijn patiënten. Hij was de afgelo pen vijftien jaar huisarts in Middelburg en had daarvoor onder meer acht jaar een huis artsenpraktijk in Westkapelle. Berghauser Pont wordt per 1 april opgevolgd door de heer M. A. de Vries en mevrouw K. Prins. De Vries komt uit Leiden, Prins uit Nij megen. Samen hebben ze in Engeland de huis artsenopleiding gevolgd. De Middelburgse huisarts F. L. Berghauser Pont en echtgenote, met links van hem zijn opvol gers de heer M. A. de Vries en mevrouw K. Prins. foto Lex de Meester van onze verslaggever VLISSINGEN - Veertig jaar is P. Melis uit Oost-Souburg pen ningmeester van de afdeling Vlissingen-Souburg van de CFO, de CNV-bond voor over heid, zorgsector en verzelfstan digde overheidsinstellingen. Terwijl geen enkel heuglijk feit aan zijn aandacht ontsnapt, liet hij zijn eigen jubileum bijna on gemerkt voorbijgaan. Gelukkig wisten anderen daar een stokje voor te steken. Zij be zorgden de jubilaris vrijdag avond tijdens een CFO-bijeen- komst in Vlissingen een grote verrassing. Burgemeester J C. Th. van der Doef van Vlis singen maakte bekend dat Melis is onderscheiden met de ereme daille in goud in de Orde van Oranje-Nassau. De 68-jarige Melis werkte 35 jaar in technische functies bij de Pro vinciale Zeeuwse Energiemaat schappij <nv PZEM, nu Delta Nutsbedrijven), waar hij in 1987 afscheid nam. In 1952 werd hij Wandeltocht - Sport Ver eniging Aagtekerke <SVA> houdt vandaag, zaterdag, voor de 17e maal de SVA-mars. Start punt voor deze wandeltocht is het verenigingsgebouw Amici- tia. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5, 10, 15 en 25 kilometer. De wandelaars op de 25 kilometer starten tussen 12 en 13 uur, die op de 15 kilometer tussen 13 en 14 uur. De starttijd voor de afstanden 5 en 10 kilo meter is tussen 14 en 15 uur. lid van de Nederlandse Christe lijke Bond van Overheidsperso neel (NCOB), de voorloper van de CFO. Het penningmeester schap van toen nog de afdeling West- en Oost-Souburg nam hij twee jaar later op zich. Sinds 1980 maakt Melis ook deel uit van de CFO-districtsraad Zeeland, waarvan de afgelopen zeven jaar als penningmeester in het dagelijks bestuur. Daar naast is hij ook op kerkelijk ge bied zeer actief, nu nog onder meer als diaken van de Gerefor meerde Kerk in Oost-Souburg. Overdonderd Plannen om zijn CFO-werk- zaamheden te beëindigen heeft Melis, die 'volkomen overdon derd' was door het onverwachte feest, zeker niet. Even voordat de koninklijke onderscheiding hem ten deel viel, was hij nog voor een nieuwe periode als pen ningmeester gekozen. „Uw ar beid bij de PZEM is verleden tijd, maar uw werkzaamheden bij de vakbond en in de kerk heb ben nog een grote toekomst", zei burgemeester Van der Doef, die Melis 'een bijzonder mens' noemde. P. Leendertse, voorzitter van de CFO-afdeling Vlissingen-Sou burg, beschreef de jubilaris als een penningmeester met 'een so ciaal gevoel'. „Dat missen ande re penningmeesters nog wel eens. Als er geld nodig is voor een goed doel, dan zegt hij: moet kunnen. Maar het moet niet te uitbundig worden. Ik beschouw deze onderscheiding dan ook als een dankbetuiging van de sa menleving." Aftredend voorzitter W. van Nassau-Damen van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum: „Door kleinburgerlijkheid komt de samenwerking in Zeeland op cultuurgebied niet van de grond." foto Ruben Oreel Burgemeester Van der Doef feliciteert de heer Melis met zijn onder scheiding. foto Lex de Meester van onze verslaggever KOUDEKERKE - Het voorzie ne kunstwerk 'Bankje van Zou telande' is niet onveilig. Dat antwoordt het college van bur gemeester en wethouders van Valkenisse op vragen in de com missie welzijn. Meerdere com missieleden vroegen zich af of er bij het ontwerp voldoende re kening is gehouden met de vei ligheid, vooral voor spelende kinderen. Het kunstwerk komt op het strand van Zoutelande en be staat uit twee op verschillende niveaus geplaatste zitbankjes. Het lage bankje is te bereiken bij Welfare - De Welfare-afdeling van het Nederlandse Rode Kruis in Middelburg houdt dinsdag 29 maart een verkooptentoonstel ling van handgemaakte artike len in het bejaardenhuis Nieuwe Sandenburgh in Veere. Op maandag 11 april wordt een soortgelijke tentoonstelling ge houden in het verzorgingstehuis Rustenburg aan de Vrijland straat in Middelburg. Belang stellenden zijn op beide data welkom van 14.00 tot 15.30 uur. eb en verdwijnt onder water bij vloed. Het tweede niveau, op 6,5 meter hoogte, biedt dan uit komst. Bedenker van het ont werp. dat ruim 28.000 gulden kost, is Jan Melis, oud-inwoner van Zoutelande. Het is de bedoe ling dat het 'Bankje' voor het zo merseizoen wordt geplaatst. De commissie welzijn kwam met de aanbeveling eerst nadere in formatie in te winnen over even tuele risico's voor kinderen bij een erkende instantie op het ge bied van 'kind en veiligheid'. B en w blijven van mening dat het gevaar voor spelende kinderen niet groter is dan bij de duikto- rens op de stranden van Zoute lande. Het onderwerp komt donderdag 31 maart aan de orde in de verga dering van de gemeenteraad. Op de uitgebreide agenda staan ver der onder meer de ontwikke lingsvisie Dishoek-Westduin. het herstraatplan voor Dishoek, de exploitatie-overeenkomst voor het zomerhuizenterrein Kustlicht II bij Zoutelande. de subsidiestructuur voor de VVV Zuid-West-Walcheren en de startsubsidie voor de Stichting Atlantikwall Museum. De open bare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis in Koude- kerke begint om 19.30 uur. van onze verslaggever VLISSINGEN - De huidige poli tici in Vlissingen hebben door een gebrek aan interesse het Stedelijk Museum laten ver slonzen, stelt aftredend voorzit ter W. van Nassau-Damen van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. Ze kan er niet over uit dat het museum in zo'n deplorabele staat verkeert en dat de politiek apatisch toe kijkt. „Wethouder Poppe-de Looff geeft zelf toe dat het museum de laatste vier jaar een stiefkindje is geweest, maar er gebeurt niets. Het is toch treurig dat niet meer dan drie leden van de com missie welzijn de moeite namen om te kijken naar de problemen in het museum, terwijl juist met dat doel een vergadering in het museum gehouden werd?" Van Nassau is vooral verbaasd dat juist de laatste raadsperiode de interesse voor het Stedelijk Museum is weggeébd. „Daar voor kon er nog eens iets. Het museum heeft, mede dank zij de Vrienden, een opknapbeurt van het balkon en de gevel gekregen. Bovendien is het huis ernaast aangekocht. Nu is dat allemaal niet meer mogelijk. 'Geldge brek', zeggen de politieke partij en. Dat is geen argument meer, want het is hoog tijd dat er iets gebeurt aan het pand." Op sommige plaatsen is het vol gens Van Nassau al te laat, zoals de zolder van het museum en een kamer daaronder. De zolder heeft een muur waar het water doorheen sijpelt. De kamer waar een modelschip staat dat in op dracht van de Vrienden van het Stedelijk Museum is opgeknapt, heeft een vingerdikke scheur in het plafond. Kijkend naar de verkiezingspro gramma's van de politieke par tijen in Vlissingen. wordt het Van Nassau droef te moede. Geen van partijen wekt de in druk zich extra in te spannen voor het museum. Daarom is het volgens Van Na ssau juist zo belangrijk dat er een vereniging is die het lobby werk voor haar rekening neemt. Sinds de oprichting in 1982 heeft ze zich als voorzitter ingezet voor de belangen; de statuten van de vereniging verplichten haar nu plaats te maken voor een ander. „Heel jammer dat ik de zaken voortaan langs de zijlijn moet volgen", oordeelt ze. „want ik deed het werk altijd verschrik kelijk graag. Aan de andere kant is een nieuwe voorzitter met een andere visie ook wel weer eens goed." Gecombineerde doven/horen den dienst. 10 uur in de Chr. Ge- ref. Kerk Goes met ds. Jonkman. Van Nassau is niet van plan later als voorzitter terug te keren. „Je moet er eens een punt achter durven zetten." Kenmerkend voor de Vrienden van het Stedelijk Museum is voor haar idee het vechten voor het Zeeuwse cultuurbehoud ge weest. „Ik kwam er telkens ach ter dat door de kleinburgerlijk heid van een aantal mensen de samenwerking in Zeeland op cultuurgebied niet van de grond komt. De Vrienden hebben des ondanks altijd geprobeerd pro jecten van de grond te tillen. Als de vechtlust van de Vrienden de komende jaren blijft, komt het goed met het Stedelijk Museum, daarvan ben ik overtuigd." Vlissingse kruising krijgt snellere verkeerslichten VLISSINGEN - De verkeers- lichteninstallatie op de krui sing van de Sloeweg en de Kou- dekerkseweg wordt vernieuwd. De gemeenteraad van Vlissin gen besloot donderdag 245.000 gulden ter beschikking te stel len voor een installatie die snel ler kan reageren op de hoeveel heid auto's die staat te wachten. C. J. van der Weele (RPCU) pro beerde de raad nog op andere ge dachten te brengen. Zijns in ziens is de aanpassing aan het kruispunt veel te mager in ver houding tot, het eerdere plan. De reconstructie zou veel groot scheepser zijn. Een van de plan nen was om het rechtsafslaand verkeer van de Koudekerkse- weg het fietsverkeer te laten kruisen. Onder andere de fiet sersbond ENFB tekende daarte gen fel protest aan. Het voorstel werd daarop aangepast. Van der Weele vreesde dat de ge meente in feite geld in het water gooit met deze gedeeltelijke aanpassing. Hij vond dan ook dat het college van burgemees ter en wethouders het voorstel moest terugnemen. J. Lust (WD) toonde zich soli der met Van der Weele. Hij meende dat er te weinig in spraak is geweest. De andere fracties hadden echter geen be zwaar tegen het plan. De raad ging verder akkoord met de verhoging van het bud get voor de zeilmanifestatie Sail Vlissingen 1994. Hoewel de ge meente niet direct geld in het project pompt, staat ze wel ga rant voor een eventueel tekort tot twee ton RPCU en PvdA, die eerder tegen deze garantie stem den, verzetten zich niet opnieuw tegen het besluit. Zondag 27 maart 1994 Nederlands Hervormde Kerk. Aagtekerke 10 ds. De Bruijn, 19 ds. Faassen; Arnemuiden 9.30 ds. Goudriaan. 15 kand. Spies; Biggekerke 10.15 ds. Manuput- ty; Domburg 10 ds. v. Boven. 19 ds. v. Belzen; Grijpskerke 10 ds. Boekesteijn; Kleverskerke 9 kand. Simons; Koudekerke 9.30 ds. De Haan; Meliskerke 9 ds. Manuputty; Middelburg: Oost- kerk 10 dhr. Cornet; Nieuwe Kerk 9.30 ds. Brakema, 11 ds. De Bie, 18.30 ds. Minderhoud; Koor kerk 10 ds. Verseput; Ontmoe- tingskerk 10 ds. Koops; Engelse Kerk 19 ds. Brakema; Nieuw- en Sint Joosland 9.30 ds. Barment- lo; Oostkapelle 10 ds. Den Hol lander; Oost-Souburg: (Kanaal straat) 9.30 Woltering en ds. v. Buiren; Oranjeplein 9.30 ds. v. Buiren; De Zoute Viever 19 kapt. Bijl; Ritthem 10 ds. Broeder- Schaap; Serooskerke 10 ds. Faassen, 19 ds. De Bruijn; Sint- Laurens 10 ds. Spanjer; Vlissin gen: St.-Jacobskerk 10 ds. De Boer; Johanneskerk 9.30 ds. Glashouwer; Ter Reede 19 dhr. Kleij; Ziekenhuis Walcheren 10 ds. Boomer; Verpleeghuis Der Boede 10.30 dhr. Simons; Open Hof 9.30 mw. ds. Schoorel, 19 ves- perd.. De Schaapskooi 9.30 ds. De Nooij; Vrouwenpolder 10 ds. Lukasse; Westkapelle 9.30 ds. Spaans. 19 ds. De Boo; Zoute lande 9.30 ds. De Hoop. Gereformeerde Kerk. Arnemui den 9.30 ds. Bakker, 14.30 ds. v. Dijke; Gapinge 10 ds. Nauta; Grijpskerke 14.30 ds. Den Hol lander. 10 ds. Ridder; Koudeker ke 9.30 ds. Wijnands (HA); Melis kerke 10 en 19 ds. v.d. Zwan; Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 ds. Paulus. 14.30 ds. Koops; Ge- tuigeniskerk 17 ds. Rebel: De Hoeksteen 9.30 ds. Schelhaas en ds. Rebel; Oostkapelle 10 ds. v. Dijke. 19 ds. Bakker; Seroosker ke 10 ds. Warner; Sint-Laurens 10 ds. v.d. Spek. 17 ds. Ezinga; Veere 9.30 ds. Jansen; Vlissin gen: Petruskerk 9.30 ds. Baas; Vrouwenpolder 10 ds. Jansen, 17 ds. Kakes; Westkapelle 9.30 ds. v. Belzen. 14.30 ds. Kamer mans. Gereformeerde Gemeente. Aag tekerke 9.30,14 en 19 leesdienst; Meliskerke 9.30 leesdienst, 14.30 ds. Paul; Middelburg-Centrum 9.30 en 14 stud. Karens, 18.30 ds. Paul; Middelburg-Zuid 9.30 en 14 leesdienst, 19 stud. Karens; Oostkapelle 10 en 19 ds. Harinck (dovendienst); Vlissingen 9.30 ds. Paul, 16 leesdienst; Westka pelle 9.30,14 en 18.30 leesdienst; Zoutelande 9.30 en 14.30 lees dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg (Engelse Kerk) 9.30 en 17 ds. Bouma. Gereformeerde Kerk Vrijge maakt). Middelburg 9.30 en 16.30 ds. Douw; Souburg en Vlis singen 9.30 en 16.30 ds. Mostert; Vrouwenpolder 9.30 en 14.30 ds. Overweg. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Middelburg 9.30 en 16.30 ds. Schenau; Vlissingen 9.30 en 16.30 ds. v.d. Wal. Evangelisch-Lutherse Gemeen te. Middelburg/Vlissingen 10 dhr. Kleij. Doopsgezinde Gemeente. Mid delburg 11 ds. v. Duin; Vlissin gen 9.30 ds. v. Duin. Hersteld Apost. Zendingsge- Hongaren te gast in Sint Laurens van onze verslaggever SINT LAURENS - Een groep Hongaarse leden van de protes tantse gemeenschap uit het dorpje Makkoshotyka zal rond Pasen een week te gast zijn in Sint Laurens. Om de reis voor de Hongaren financieel moge lijk te maken hebben leden van de Hervormde Gemeente in Sint Laurens een fonds opge richt. Dank zij bijdragen van particulieren en de commissie piondiaal beleid in Middelburg, is tot nu toe 3.400 gulden bijeen gebracht. Het bezoek komt voort uit een initiatief van de plaatselijke werkgroep 'Conciliair Proces' en de diakonie van de Hervormde Gemeente, om contacten met Oosteuropese kerken te verbete ren. Vorig jaar ging een delegatie uit Sint Laurens naar Makkos hotyka, dat een zustergemeente is van de kern. Donderdag 31 maart komen 47 Hongaren op hun beurt naar Sint Laurens. Zij worden ondergebracht bij gast gezinnen. De gasten worden in het Middel burgse stadhuis ontvangen door burgemeester mr C. G. J. Rut ten en maken uitstapjes naar Utrecht, Brugge en Vlissingen. Zaterdag 2 april om 10 uur zal de echtgenote van de Hongaarse predikant mevrouw Pocsai in het wijkcentrum paaseieren be schilderen met de Hongaarse kinderen en die uit Sint Laurens. Op tweede paasdag, maandag 4 april, is er om 17.30 uur een bij eenkomst in de bijgebouwen van de gereformeerde kerk. Daar wordt een schets gegeven van de Nederlandse kerkge schiedenis en de Hongaren krij gen een videoband te zien over Walcheren. Donderdag 7 april keren de gasten met de bus te rug naar Hongarije. meente. Vlissingen 10 en dienst. Geredja Kristen Maluku Seh tan di Belanda. Oost-Soubui 17 pdt. Waisapy; Koudekerke pdt. Waisapy. Nieuw-Apostolische Kerk. Souburg 9.30 en 16. woensdag dienst. Leger des Heils. Middelburg en 17 luit. Pippel; Vlissingen kapt. Bijl. Anglicaanse Kerk. Vlissinge Oost (kapel zeemanshuis Sche depoort) 10.30 holy communie en 19.30 evening prayer. Zevendedags-Adventisten (zt terdag). Vlissingen (Het Anke 10.30 doopd. ds. v.d. Ploeg. Baptisten Gemeente. Midde burg 10 ds. Fabriek. Pinkstergemeente. Vlissinge 15.00 br. Bakker. Middelhui 11.30 dienst. Evangelie Gemeente. Midde burg (De Wijngaard, LTS) 9. dhr. Mes. Volle Evangelie Gemeente. Vli singen/Berea 10.00 dienst. A nemuiden Immanuel 10 dienst Het Apostolische Genootscha\ Vlissingen 9.30 uur, woe. 20 uu Gereformeerde Gemeente in N derland. Middelburg: Weste kerk 9.30,14 en 18.30 dienst. Vrije Evangelische Gemeent Westkapelle 9.30 br. v.d. Hoff. De kerk van Jezus Christus i'o de Heiligen der Laatste Dage Vlissingen 10 dienst. Evang. Baptistengemeent Middelburg 10 br. Lok. Volle Evangelie Bethel Ker Middelburg (geb. 't Zand) dienst. Rooms-Katholieke Kerk. Mi delburg: (Petrus en Paulusker 10. De Hoeksteen 11.30; Soubui Martinuskerk 10; Vlissingi Lieve Vrouwekerk zat. 19. zo 9.30: Open Hof 11.15. Christelijk Centrum Zeelan Vlissingen (Open Hof) 14. dienst. Rafaël gemeenschap Eleo Middelburg 9.30 dienst. weekend diensten IMII 2 20 26 en 27 maart 1994 CENTRAAL ALARMNUMM! 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur P.B.A. Crama, Hogeweg 107, t< 'Ei 13459. zon. 0.00-24.00 uur: F. G. Sni^' der, Burg. van Woelderenlaa 12, tel. 13933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.3L 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zatoo 23.00 uur: J. K. Dominicus, Daf79 30, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: R. Lankhorst, Seisweg 39933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.3^6/3 18.00 uur. Patiënten Gezondheidsce^ner trum Middelburg-Zuid: dienst Souburg, Nieuwland Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Am muiden, zat. 0.00-24.00 uur: Kodde, Oude Vlissingseweg Middelburg, tel. 01180-15810. zon. 0.00-24.00 uur: N. Kaptey Lekstraat 6, Oost-Souburg, t 01184-61630. Spreekuur 12.30-13.00 en 17. 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostl pelle, Serooskerke, Vrouw polder, Veere en Zanddijk: Ubels en M. J. J. Helmes. Vrocf straat 11. Serooskerke, 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westl pelle, Meliskerke. Zoutelanéjro* Koudekerke en Biggekerl vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: Noorlander, Middelburg&a, straat 94, Koudekerke, 01185-1231. Biggekerke en Meliskerke (a sen Bouwense en Stutterheir )0t, vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwef se, Valkenisseweg 14, Biggeke ke, tel. 01185-2190. Tandartsen: Walcheren: P. Bruijnzeel, Lol densekaai 35, Middelburg, t 01180-25963. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09, uur: S. v.d. Kaaden, tel. 011f[. 68791. Middelburg, zat. 09.00-ma. U9U uur: S. K. Boot, Segeersinj 120, tel. 39865. Dierenartsen: ioo Ru; ieh Landbouwhuisdieren: 01180-33803. Kleine huisdieren: A. Stadsschuur 1, Middelburg. t$ée 01180-13118. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.Afli; 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostkfc0*t pelle': Oude Domburgsew 0s 33a te Oostkapelle, landbou e s huisdieren tel. 01188-1443. gez (00 schapsdieren, tel. 01188-2985. Dierenartsenpraktijk Meliski ke: R. Roskam. Kelderweg 1.1 aa 01189-2838. Apotheken: Middelburg: W. K. Hummezen Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: Apotheek Singel 9. tel. 12730. Wijkverpleging: Voor geheel Walcheren Alarmcentrale tel. 01184-1187^ :o 1 IOO ch t Ier -3 iel 1 ilot ies Sing est ich leti Ut

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 18