VNG voor herzien gemeentefonds PZC Eis vier maanden voor steekpartij Het is gewoon een vieze, gore straat gs? Gemeentebestuur Hulst 'schuldig' aan impasse binnenstad Wandelaar krijgt er natuur bij provincie 16 Vereniging: ingrijpende operatie .Rijk moet meer geld beschikbaar stellen lezers schrijven ZATERDAG 26 MAART 1994 van onze 3 redactrice DEN HAAG - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de belangenclub van (147 Neder landse gemeenten, is in grote mate voor de herverdeling van het Gemeentefonds, die een enorme financiële verschui ving teweeg brengt. Het dage lijks bestuur van de VNG erkent in een eerste reactie dat de ver schuiving van 600 miljoen van rijkere naar armere gemeenten 'zeer ingrijpend is'. De VNG heeft op punten ook kritiek op het nieuwe stelsel, dat een aan tal Zeeuwse gemeenten geld op levert en een veel groter aantal fors doet inleveren. De VNG is het eens met de con clusie van de Raad voor de Ge- meentefïnanciën. die de nieuwe sleutel heeft bedacht, dat er re kening gehouden moet worden met de regionale functie van een gemeente en het aantal bij standsgerechtigden in een ge meente. Deze zogenaamde 'uit gaven' van de gemeente hebben zwaar geteld bij het maken van de nieuwe verdeelsleutel. Inkomsten Het lobby-orgaan van de ge meenten heeft meer moeite met de 'inkomsten' van de gemeen ten, die ook zwaar wogen bij het nieuwe voorstel van de Raad voor de Gemeentefinanciën. De hoogte van het bedrag dat uit het Gemeentefonds wordt uitge keerd, is voor een deel afhanke lijk gemaakt van de capaciteit van gemeenten om onroerend- goedbelasting te heffen. De VNG vindt die maatregel op zich goed, maar wenst dat daar ge matigder mee wordt omge sprongen. De Raad voor de Ge meentefinanciën heeft geen re kening gehouden met de regio nale waardeverschillen van wo ningen. De VNG vindt dat wel een belangrijke maatstaf. Ook pleit de VNG ervoor rekening te houden met de verschillen in op brengsten van woningen en be drijven. van een medewerkster MIDDELBURG - Officier van justitie mr C. van Ginkel heeft tegen een 22-jarige inwoner van Halsteren zeven maanden ge vangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk geëist voor een steekpartij in Oud-Vossemeer waarbij een man in de buik werd getroffen. De wond was 6 a 7 centimeter diep. maar het letsel was niet ernstig. Het slachtoffer merkte pas na verloop van tijd dat hij gewond was. Het incident had plaats in het weekeinde, toen twee rivalise rende groepen jongeren uit Le pelstraat en Oud-Vossemeer el kaar in het Zeeuwse dorp ont moetten. Zij gebruikten er rond half twee 's nachts wat bij een ca fetaria. Toen de fors aangescho ten jongelui op straat hun etens waren nuttigden sloeg de vlam in de pan doordat een Braban der een ei stuksloeg op het hoofd van een vrouw. Toen de sfeer grimmig werd, haalde de ver dachte een mes uit zijn auto, die hij op enige afstand van de cafe taria had geparkeerd. Tijdens de schermutseling tussen de groe pen zou hij gestoken hebben. Na het gebeurde spraken de Bra banders af dat ze niets over een mes zouden zeggen. Toen zij door de politie werden gehoord, hadden ze ofwel niets gezien of wel meenden ze in het halfduis ter gezien te hebben dat de ver dachte een bierglas had gehan teerd. Het mes werd een dag la ter in een bloembak in Lepel straat gevonden. Het onderzoek in de zaak duurde lang doordat alle getuigen diverse malen ge hoord moesten worden om de feitelijke gang van zaken boven water te krijgen. De verdachte heeft na het ge beurde vier maanden vast geze ten. Als de rechtbank de eis van de officier zou volgen, blijft er na de aftrek van het voorarrest al leen drie maanden voorwaarde lijk over. De uitspraak is op 8 april. De VNG heeft tenslotte ook kri tiek op de hoogte van het bedrag dat het kabinet jaarlijks be schikbaar stelt voor het Ge meentefonds (17 miljard). „Her verdeling van het Gemeente fonds is herverdeling van de ar moede", aldus de VNG. De moeilijke financiële situatie bij sommige gemeenten mag echter een herverdeling niet in de weg staan, zo meent de VNG. De bestaande verdeelsleutel, die uit 1984 stamt, is de belangen club al jaren een doorn in het oog. Diefstallen tankpasjes opgelost van onze verslaggever VLISSINGEN - De regiopolitie Walcheren heeft met de aanhou ding van drie mannen de dief stal van vijftien tankpassen uit bedrijfsauto's van aluminium- fabriek Pechiney opgelost. Sinds 15 februari verdwenen uit diverse wagens de pasjes, waarmee gratis bij Total-benzi- nestations getankt kan worden. De politie hield dinsdag 22 maart een 26-jarige Vlissinger aan, die twee passen bij zich had. De dag daarop postten agenten bij de Total-benzinepomp op de Sloeweg in Vlissingen. Twee mannen, een 24-jarige Middel burger en een even oude Vlissin ger, konden ook aangehouden worden. De verdachten hebben allen bekend. In totaal heeft de politie inmiddels acht verdach ten op het oog. In afwachting van hun berech ting zijn de drie aangehouden verdachten inmiddels naar huis gestuurd. Domeinenloop WESTENSCHOUWEN - De Po litie Zeeland houdt woensdag 30 maart de jaarlijkse Domeinen- loop in Westenschouwen. Alleen leden van de Nederlandse Poli tie Sport Bond kunnen meedoen aan de wedstrijd, die tevens het Nederlands kampioenschap veldlopen is. De afstand is voor dames zes en voor heren negen kilometer. De start is om 14.00 van onze verslaggever MIDDELBURG - Het is de schuld van het gemeentebe stuur van Hulst dat er alsmaar niets gebeurt op het MiLock- terrein en dat de Hulster bin nenstad dichtslibt met auto's. De gemeente Hulst moet dan ook dringend een plan maken voor de toekomst van het Mi- Lock-terrein, gekoppeld aan de situatie in de binnenstad. Dat was vrijdagmorgen te horen in een vergadering van de provin- ciale commissie ruimtelijke or dening. De commissievoorzitter, de CDA'er T. F. C. M. Baert (zelf Hulstenaar): „De problematiek van de ruimtelijke ordening in Hulst is eigenlijk niet meer te harden. Het is schandalig dat die binnenstad helemaal met auto's is dichtgeslibd. Zoiets vraagt om een maximale in spanning om dat probleem op te lossen." Hij voegde er aan toe dat de zuidrand, met het MiLock- gebied. in de praktijk bij de bin nenstad hoort. L. Vermeulen-Geschiere (PvdA) kreeg de indruk dat het gemeen tebestuur probeert het alle on dernemers naar de zin te maken. Marinemensen na vijftig jaar onderscheiden van onze verslaggever VLISSINGEN - Vijf Zeeuwse oud-marinemensen hebben als nog een onderscheiding gekre gen voor hun verdiensten tij dens de Tweede Wereldoorlog. Op het marinevliegkamp Val kenburg ontvingen W. L. van Bergen uit Middelburg, H. H. Kicken uit Terneuzen, J. Meijer uit Terneuzen, F. Philipse uit Yerseke en A. O. Vons uit Ter- neuzen donderdag samen met 96 voormalige collega's de Frontline Britain Commemora tive Medal. I)e decoratie is inge steld door het Engelse graaf schap Kent. De 'vergeten' veteranen, die vlak na de Duitse invasie naar Engeland vluchtten, hebben zo n vijftig jaar op het eerbetoon moeten wachten. Zij maakten deel uit van de bemanning van motortorpedoboten die op het Kanaal en in de Noordzee Duitse schepen onder vuur namen. Een deel van de onderscheiden oud marinemensen was in 1944 ook betrokken bij de invasie in Nor- mandië. Op die manier loop je een keer tegen de lamp. was haar opvat ting. Volgens C. T. A. van Water schoot (Delta Anders) vraagt de problematiek in de Reinaert- stad om een totale visie van het gemeentebestuur. Het is naar zijn mening hoog tijd dat. de bin nenstad aantrekkelijker wordt gemaakt. Hij vond het verder kwalijk dat door de houding van het gemeentebestuur, dat al ja renlang niet met plannen komt. burgers gedupeerd worden. Bijna 10 jaar Dat was ook de strekking van •het betoog van mr M. W. Diele- man, advocaat van de eigenaar van het MiLock-terrein en te vens eigenaar van de Aldimarkt in Hulst, E. L. A. Wauters. Diele- man gaf aan dat zijn cliënt graag wil weten wat de gemeente nu ei genlijk met het gebied aan wil, omdat initiatieven van Wauters steeds afgekeurd worden. Op die manier sleept de kwestie nu al bijna tien jaar en dat is veel te lang om burgers in onzekerheid te laten, aldus Dieleman. Gedeputeerde L. Nederhoed- Zijlstra was het met de commis sie eens dat er hoognodig een vi sie van het gemeentebestuur over deze problematiek moet komen Ze had goede hoop dat b en w van Hulst nu een eerste aanzet hebben gegeven met een zogenaamd stappenplan. De ge deputeerde vond eveneens dat de kwestie veel te lang sleept. Ze gaf toe dat de gemeente Hulst al geruime tijd extra aandacht van gs heeft als het om ruimtelijke ordening gaat. Dat heeft te ma ken met het forse aantal ruimte lijke ordening-procedures die niet allemaal de goedkeuring van de provincie kunnen weg dragen. Daar staat tegenover dat de provincie duizenden gul dens extra naar Hulst heeft ge bracht om allerlei impasses t.e doorbreken. Vandaar dat gs met bijzondere belangstelling naar Hulst kijken, bleek uit de woor den van mevrouw Nederhoed. Van der Vlies op bijeenkomst SGP in Goes GOES - SGP-lijsttrekker ir B. J van der Vlies is woensdag 30 maart te gast op een verkie zingsbijeenkomst van zijn partij in de Sionskerk in Goes Van der Vlies spreekt over het thema Vast en Zeker' De bijeenkomst begint om 20 uur. Het Ritthemse Bos wordt binnenkort voor het grootste deel opengesteld voor wandelaars. foto Lex de Meester Afgesloten deel Ritthemse Bos wordt opengesteld van onze verslaggever RITTHEM - Natuurliefheb bers kunnen vanaf volgende week hun hart ophalen in het Ritthemse Bos bij Fort Ram- mekens. Per 1 april maakt Staatsbosbeheer het gebied tussen de Rammekensweg en de grote kreek voor publiek toegankelijk. Tot nu toe was dit gedeelte van het bos in zijn geheel verboden toe gang. Met de openstelling voor wandelaars is straks driekwart van het Ritthemse Bos opengesteld. Tot nu toe was dat slechts eenderde. „We hoeven alleen maar een slagboom en een bordje 'ver boden toegang' weg te halen", zegt boswachter van de be- heerseenheid Midden-Zee land A. J. Vader. De simpele handeling wordt nu pas ver richt, hoewel de noodzaak om het gebied voor publiek dicht te houden volgens Vader al ja ren niet meer bestaat. „In 1993 heeft Staatsbosbeheer pas' het beheersplan opge steld. waarin ze bekeek wat veranderd kon worden." Het gebied tussen de Ramme kensweg en de grote kreek - die in 1944 is ontstaan door de inundatie van Walcheren - staat in de toekomst dus open voor wandelaars. Vanaf het allereerste bestaan van het Ritthemse Bos. omstreeks 1950, is het bewuste gebied af gesloten geweest. Dit omdat in de jaren vijftig en zestig ko lonies broedende kokmeeu wen en visdiefjes zich ophiel den in een weide midden in het gebied. Deze kolonies zijn echter in de loop der jaren ver dwenen. Het is de bedoeling dat na 1995 het hele bosgebied toe gankelijk is. „We hopen vol gend jaar enkele wandelpa den op te knappen en een bruggetje aan te leggen, waar door een wandelroute ont staat langs het fort en de Wes- terschelde", meldt Vader. „Als het zover is, kunnen voetgangers overal komen, behalve in het gedeelte waar vroeger de vogelkolonies ver bleven: het open weigebied." De kolonies hebben plaatsge maakt voor rundvee. Om deze dieren niet te storen, laat Staatsbosbeheer dat gebied met rust. Er blijft echter ge noeg te beleven voor liefheb bers die de boslucht willen op snuiven. Naast de vele bomen en planten zijn er enkele kre ken aanwezig en Fort Ram- mekens is straks aan de bui tenzijde van verschillende kanten gemakkelijker te be zichtigen. Bewoners verpauperde De Graaffstraat in Goes zijn situatie beu van onze verslaggever Frank Balkenende GOES - Op de trap ligt altijd een slagersmes klaar. Een pvc- knuppel staat binnen handbe reik. „Als ze hier binnenko men, sla ik ze kapot." De Graaffstraat-bewoner Nel Vialle is voorbereid op onge wenst bezoek. Eén keer is de tv, de video en de stereo weg gehaald. Haar zus Marianne, die een paar deuren verder woont, heeft al zeven inbra ken moeten doorstaan. Don derdag zijn ze met een pak ketje handtekeningen van buurtbewoners naar de bur gemeester geweest. De ver paupering van het zuidelijk stuk De Graaffstraat in Goes schrijdt voort en 'niemand grijpt in'. „Ze rijden hier kei hard over de stoep. D'r slinge ren soms heroinespuiten, zak jes met drugs en medicijnen rond. De huizen zijn vochtig en rot. Het is gewoon een vieze, gore kankerstraat." De Graaffstraat is (na de Goese Polder) speerpunt van het sociale vernieuwingsbe leid in Goes. Politie, gemeen te, de Regionale Woningbouw vereniging Samenwerking (RWS), het opbouwwerk en buurtbewoners trachten pro jectmatig de overlast in te dammen en het leefklimaat te verbeteren. De dames Vialle bespeuren nog weinig resul taat. Tot nu toe.moet ook (de missionair) wethouder H. W. Hoogerland, verantwoordelijk voor sociale vernieuwing, vaststellen dat in het zuidelijk deel van de De Graaffstraat 'de goedwillende burgers het onderspit delven en de last posten overleven'. De betrok ken instanties krijgen nauwe lijks greep op het verloederd Marianne (links) en Nel: ...d'r moet wat gebeuren... Pitbull-achtigen De praktijk: jawaai, sleutelen aan auto's op de stoep, racen op zowel rijbaan als het trot toir, pitbull-achtigen die niet tot een muilkorf verplicht zijn, figuren die zich 's nachts in leegstaande huizen ophouden, inbraken, drugsoverlast en vochtige, ongezonde wonin gen met achterstallig onder houd. Uit een enquête van de werkgroep wijkbelangen Goes- Oost spreekt de wanhoop van buurtbewoners. Twintig pro cent van de huurders van het zuidelijk blok woningen voelt zich onveilig. Driekwart van de klachten wordt niet verhol pen. Een kwart van de bewo ners wil zo snel mogelijk ver huizen. De Vialles zijn het beu. Nels zoon heeft zakjes drugs en me dicijnen gevonden. „Een keer", zegt Marianne, „zaten er medicijnen in een snoep- doosje. Mijn dochter van drie denkt natuurlijk dat het snoepjes zijn. 't Is hardstikke link." In het probleemdeel van de De Graaffstraat wonen re latief veel kinderen. Het is ech ter geen buurt voor opgroeien de spruiten. Dat lieden - „de meesten die dat doen, wonen hier niet eens" - sleutelen op het trottoir en een motorblok achterlaten, is nog niet het ergste. „Maar ze scheuren over de stoep, de enige plaats waar kinderen kunnen spelen." Kennelijk past in de De Graaffstraat een sleutel op verschillende sloten, waar door postbakken worden leeg geroofd. Marianne wordt ge terroriseerd door een persoon, die regelmatig 'per sleutel' in breekt en als visitekaartje steevast alle lichten laat bran den. „Ik hoorde 'm een keer be neden lopen. Mijn dochtertje en ik hebben ons toen muisstil gehouden. Zeven keer al. ik vermoed iemand uit de buurt. De politie is één keer langs ge weest." Hoogerland consta teert dat politie en justitie lastposten - „het gaat slechts om enkelen" - onvoldoende kunnen aanpakken: „Een be keuring. daar wordt om gela chen. Neem je er één mee naar het bureau, dan staat hij de volgende dag weer te sleutelen op de stoep." Korpschef L. Imminga van het politiedistrict Oosterschelde- bekken wuift de kritiek weg. „Straffen of iemand oppakken heeft niet het gewenste resul taat. De problemen slepen al jaren, ze oplossen gaat dus ook niet van de ene op de andere dag. Er wordt altijd nogal gauw naar de politie gekeken, maar wij kunnen het niet al leen. We moeten het samen doen." In Marianne's woning hangt een ondraaglijke lucht, een presentje van de beneden buurman die vijf honden bin nenskamers houdt. Bij gebrek aan voldoende bewijs heeft de RWS tot nu toe geen overlast veroorzakende huurders uit hun woningen kunnen zetten. „Met anonieme getuigen kom je namelijk niet ver", zegt H F. Bekker, hoofd verhuur en bewonerszaken. Getuigen zijn bang voor represailles. In weerwil van het relaas van de Vialles, ziet Bekker enige progressie in de leefbaarheid van het zuidelijk deel van de De Graaffstraat. Door bene denwoningen met een douche uit te rusten, wil de corporatie een ander segment huurders trekken. „Ook wordt onze maatschappelijk werker inge zet om te bemiddelen bij con flicten. maar die kan natuur lijk niet alles oplossen." foto Willem Mieras De woningbouwvereniging be slist de komende maanden over de toekomst van het blok. Het wordt sloop of renovatie. „Wij denken allereerst aan re novatie. Het comfort is laag, maar bouwtechnisch zijn de woningen niet slecht", licht RWS-directeur J. F. J. Fran ken toe. „Om die reden spen deren we nu zo min mogelijk geld aan het blok." Klachten genoeg: de ramen vliegen open. slaapkamers zijn te vochtig en tochtig (zeker voor het astmatische dochtertje Irini), waardoor ze noodge dwongen in de woonkamer slapen. „Van de RWS hoeven we weinig te verwachten; we krijgen ook geen andere wo ning. Weinigen nemen ons se rieus en we worden met onze klachten ook steeds van de ene naar de andere instantie gestuurd." Daarom hebben ze de burge meester een petitie met een pakket handtekeningen aan geboden. Die heeft toegezegd andermaal met de politie en de RWS aan tafel te schuiven. Nel en Marianne vestigen hun hoop op de 'burgervader': „D'r moet wat gebeuren: een weg versmalling, herinrichting, een speeltuintje aan de over kant van de straat en meer toezicht. De meeste mensen hier hebben getekend. Ze zien ook wel in zo'n straat kun je geen kind laten opgroeien!" Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac ties op in de PZC verschenen berichten, artike len of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. IN Tfrr 11111 Flutevenement II Wat een rot opmerking van de organisator van het Zilveren Ganzetoernooi Pekaar. Is het evenement van het Borseletoer- nooi flut? Ik denk dat hij vooral jaloers is. wat hij zelf trouwens duidelijk laat blijken. Een hard werkende organisatie met negen voorzitters, die allen weten wat er moet gebeuren en niet één man. die denkt alles zelf te moe ten doen. Het Borsele-gebeuren heeft al veel clubs uit binnen- en buiten land getoond aan het Zeeuwse voetbalpubliek, dat in groten ge tale naar dit evenement komt. Dit jaar al: PSV in januari; in juli Helmond Sport; eerste week au gustus: Vitesse en RBC. Dan eind augustus het Zeeuws toer nooi. Organisatie, ga zo door! Meneer Pekaar. als het niet goed gaat. kun je altijd voor inlichtin gen bij deze organisatie terecht. Hans Roóze Zandkreekstr. 14 Lewedorp Flutevenement III Frustraties van toernooi-organi- satoren kunnen mensen behoor lijk op stang jagen. Zo ook de op merking van de heer Cees Pe kaar, organisator van het Zilve ren Ganzetoernooi in de PZC van 21 maart. Als besturen van beide SV Nieuwdorp en VV Le- wedorpse Boys zouden we na tuurlijk kunnen gaan ontken nen, dat het Grote Toernooi, dat al vele jaren in Nieuwdorp wordt gehouden, geen fluttoernooi is. Om aan die ontkenning inkt te besteden is zonde van tijd en inkt. Een toernooi met 100 sponsors, waarvan de gemeente Borsele er één is. (wel een belangrijke!) waar in de loop der jaren tiental len profclubs (senioren) aan mee hebben gedaan, waar duizenden mensen prachtige voetbaldagen hebben beleefd, waar recht streeks verslag van werd gege ven door de BBC enz. enz. Dit jaar wedstrijden van PSV, Vites se, RBC en Helmond Sport op de activiteitenkalender. Een fluttoernooi? Misschien is het raadzaam voor de heer Cees Pekaar om eens inlichtingen te vragen bij de voetbalclub van zijn stad over hoe wij gewend zijn een toernooi te organiseren. Ook is hij van harte uitgenodigd om achter de schermen bij ons te komen kijken. Piet Meulpolder Prins Bemhardstraat 6' Nieuwdorp Flutevenement IV Al jarenlang zoveel voetbal to nen in Nieuwdorp en dan ge brandmerkt worden als een flut- evenement, dat is een uitspraak van een teleurgesteld man. Cees Pekaar moet inleveren, en een bittere pil slikken, dat is erg jam mer, want het Zilveren Ganze- tournooi spreekt zeker aan. Dat wil zeggen dat hij andere evene menten niet moet kleineren, als het bij hemzelf niet goed meer rond komt. Ik heb clubs in Nieuwdorp ge zien als Swindon Town, Gronin gen, Utrecht. M.V.V., Sporting Gyon en ga zo maar door. Altijd veel publiek en héél gezellig. Wij zijn ook sponsor bij dit evene ment, en ik moet stellen tot volle tevredenheid. Ik denk dat de ge meente Borsele heel veel posi tieve publiciteit ontvangt. Beide organisaties veel succes in 1994. Mevr. De Kok Burgem. Vermetstr. 2 Lewedorp WOV moet er komen Wat een negatieve berichten steeds maar in de pers over de WOV anno 1994. De tunnel had er al jaren moeten zijn. Een vaste verbinding hoort erbij, zowel voor het bedrijfsleven als voor iedereen privé. Het ontbreken ervan is een handicap voor de provincie Zeeland. Omdat Zee land toch al moet oppassen zich niet te veel uit de markt te prij zen is het van het grootste be lang dat dit project doorgaat. Veel Zeeuwen zijn te afwachtend en soms ook te laks om de nek hiervoor uit te steken naar de Haagse politiek toe. Dat geldt soms op bestuurlijk niveau, zo als de gemeente Borsele. De WOV hoort er te komen voor de overlevingskansen van onze provincie. Dat hoeft nog niet te worden vergeten. Bij een vaste verbinding vaart een ieder wel. Zeeland, let op uw zaak. P. van Belzen Lelieslr. 28 Goes Wethouders Hoewel ik bij geen enkele poli tieke partij ben aangesloten, wil ik toch een korte reactie geven op uw bericht over de wethou dersbesprekingen in Kapelle (PZC 24-3). CDA en PvdA verlie zen een groot aantal stemmen en hebben nu toch beide een wethouderszetel geclaimd, maar moesten daartoe wel de WD in hun kielzog meenemen. lun •ct< .L ecl ag Ige Het was eerlijker en verstand ger geweest dat nü de partij Gf meentebelangen aan bod wa gekomen. Het zou dan tevenra? een goede test geweest zijn voc ?n die partij om waai- te make ,.e waai- ze volgens het prograrnm voor staat. Met hulp van VVD ef SGP - eventueel gedooghulp zou dat gelukt zijn. Dat dan d twee partijen, die al zo lang K« pelle hebben geregeerd, vier jai j* oppositiepartij zullen worden i mogelijk nog niet zo slecht va de gemeente Kapelle en zou he politieke beeld een geheel an< aanzien geven. Jammer dat niet is geprobeerd. J. de Net Molenstraatvi Wemeldinij [(I Autokerkhof Bij het lezen van de ontdekkir. van een autokerkhof in 's-He( Abtskerke (PZC 22 en 23 maar gingen mijn gedachten uit nai mijn jongensjaren. Wanneer u uit Goes kwamen na schooltij en op de fiets richting Oudelai de koersten, namen we vaak he weggetje door de Poel, langs d 'boerderij van Vermeulen'. Dei tig jaar terug vonden wij het i een bezienswaardigheid: oud tractoren, combines, zaaimachi1 nes, overwoekerd door de mooi n? ste plantesoorten. Alsof de tijiu',^ vijftig jaar had stilgestaan, ee prachtig gezicht was het. Fazai ten. kippen, ganzen en pauwe scharrelden tussen het oud ij» en hadden het daar best nai hun zin. We stopten daar altiji "t sprongen over de sloot, boge; den een appeltje en aten heip daar rustig op. 'D'ouwe boerdr.e" van Vermeule' was toen al een Ie0 gendarisch stukje Zuid-Bevf land. Er ging rust van uit. Dia^ kippen zijn zich wild geschrok ken, toen de milieu-ambtenarei politie. Algemene Inspectii dienst, het Waterschap Noori Beveland, mensen van de gr meente en provincie poolshoo te kwamen nemen. Bij een bai koverval zie je er veel minder Over wat er fout is aan zo' prachtige verzameling oud ij»c op een privéterrein, moet je t genwoordig flink gestudeer hebben, nee niet echt gesti deerd, maar gewoon thuis zijn i de milieuwetgeving. Daar in dl ^1 rustige Poel zijn een hoop ami tenaren met dikke salarissen i grote auto's verschenen op ée van de mooiste percelen va heel Nederland, bij een eigenaa f. I die meer begrijpt van de natui dan al die instanties bij elkaa Om Van der Meulen te citerei „We zijn in de greep der dwi zen." M. C. van Hekke Wilhelminastraat 1 fan Oudelani IRl lil) fi iel rol ierl unl erd jaden ge Hei c ,To( dfoef k :*oge leffijg Tijd ing lij v d e ge a intz :d elb; ■I est! o 'an 5 af I ijn ban lan Twee jaar voor verslaafde tasjesrover MIDDELBURG - De rechtbanlei in Middelburg heeft een 21-ji rige Vlissinger tot twee jaar vangenisstraf veroordeeld vo< het roven van drie handtassen^ De slachtoffers waren vrouwi in de leeftijd van 75 tot 82 jaajjnaa De 82-jarige vrouw kwam bij beroving te vallen, brak hai pols en liep een verstuikte enk( op. De berovingen haddt plaats in Vlissingen. De dader is verslaafd aan druj en wordt heel agressief als hij c( caïne heeft gebruikt. Hij heeft d e keus gehad om zich in een kickcentrum voor verslaaft jongeren te laten opnemei maar gaf er de voorkeur aan eigen kracht van de drugs komen. Omdat de rechtbi daar niet in geloofde legde z een langdurige straf op. Twee jaar voor invoer kilo cocaïne MIDDELBURG - De rechthart in Middelburg heeft een 23-jl rige Vlissinger conform de el veroordeeld tot twee jaar g| vangenisstraf en zes maand» voorwaardelijk voor het invoj ren van één kilo cocaine in Nè derland. Hij had december vorig jaar eet pakket met de cocaïne van c| ragao naar een adres in Oosf Souburg verzonden. De geadref seerde was een gefingeerd pel soon. PTT Post vertrouwde 4 zaak niet en liet een onderzo» instellen waardoor het spul werf onderschept. De man gebruilf zelf geen drugs. Apparatuur gestolen MIDDELBURG - Bij een braak in een woning aan i Opaal in Middelburg hebben 11) brekers donderdag op klaarlicS te dag spullen weggenomen ti waarde van 3400 gulden. De bewoners missen een cd-spf Ier. een videorecorder, een vd sterker en een spelcomputer, ff inbrekers kwamen via de achtfj zijde de woning binnen i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16