Jouw kans komt nog wel, jongen Dennis Voshart droomt van korfbalfinale Grote opkomst bij driebandentoernooi Degradatie met opgeheven hoofd Brazilië wint na vijf jaar weer van Argentinië Vijfde editie van Boulevard City Run Voetballer Mike But voelt zich misbruikt door RBC-trainer Wally Jansen an onze verslaggever oen de Vries )50,- 950, 950, - Mike But 950, reest met grote vrezen dat er vroegtijdig einde komt aan tjn loopbaan van beroepsvoet- 3"er- De 22-jarige Middelbur- tr die anderhalf jaar geleden dienst kwam bij van RBC eeft van de Roosendaalse club horen gekregen dat hij, in het ader van de operatie 'Piet de isser', het komende seizoen een nieuw contract krijgt aan- eboden. En veel belangstelling andere clubs verwacht But niet, vanwege het simpele 950,bjt dat hij bij RBC nauwelijks fc kans gekregen heeft zich in uelke kijker dan ook te spelen. Üs But nou maar wist dat het an hem zelf lag, dan kon hij er gede mee hebben, maar dat is rolgens hem beslist niet het ge- ,Ik voel me misbruikt", ver gaarde hij gisteren. „Ik heb het iet gevoel dat ik aan het lijntje j;?!}'"'ben gehouden door trainer Wal ly Jansen." Jansen is net als But J'5 bezig aan zijn laatste seizoen bij )öo,-,RBC. Hij wordt opgevolgd door Koevermans, momenteel hulptrainer bij Groningen. Het verhaal dat Mike But te ver- tellen heeft, klinkt inderdaad merkwaardig. Aan het eind van het vorige seizoen kreeg hij een nieuw contract aangeboden van RBC. Hij had volgens de Bra bantse club een leerjaar achter de rug en moest het komende seizoen gaan oogsten. Maar But kreeg nauwelijks gelegenheid datgene wat hij het seizoen er voor gezaaid had, van het veld te plukken. „Ik heb dit jaar om precies te zijn twee keer in de basis gestaan", weet Mike But. die in de oefen- campagne een goede indruk achterliet. „In de eerste compe titiewedstrijd uit tegen Emmen en later thuis tegen De Graaf schap. Uit tegen Emmen verlo ren we en dan wordt er gezocht naar een zondebok." „Ik heb het volste vertrouwen in je", sprak Wally Jansen nadat hij But had meegedeeld niet in de basis van RBC te staan voor de tweede competitiewedstrijd „Jouw kans komt nog wel", voegde hij hem toe. Vervolgens moest de Middelburger tien wedstrijden op de reservebank plaatsnemen zonder er ook maar even af te mogen. „Toen ben ik naar Jansen toege gaan en heb ik gevraagd waar- 6.30-02.00 EURO: Diverse takken .m sport. 1L30-13.45 Did 2: Sport Extra. WK ïunstrijden op de schaats 100-17.56 Ned 2: Studio Sport: met amis iNederland-Belgié in het ka- srvan de DavisCup>, en WK Kunst- ajden op de schaats. 0.05-14.00 RTL 4: Barend Van Dorp 15,20-16.50 BBC 2: Sport on Friday. 13.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal. 145-19.10 RTL Sport, 19.30-20.00 BRT 1: Sport. II.00-22.00 Super: Auto- en motor- iportmagazine. 11.30-22.05 BRT 2: Sport 2.00-22.15 RTL 5: Sportnieuws. 2.30-22.55 BRT 1: Sport. 2.45-23.00 Ned 3: Sportjournaal. 2.45-23.05 Did 2: Die Sport-Repor- age. 2.00-23.25 Did 1: Sportsehau: met Bundesliga voetbal. .15-00.45 BBC 2: Fantasy Football League: spelprogramma. III.15-01.05 BBC 1: WK Kunstrijden jp de schaats. na om ik zo weinig speelde, „Jou kans komt nog wel", klonk het weer. Die kans kwam sneller dan But venvacht had. De volgende dag. zaterdag om 16.00 uur. deel de Jansen But telefonisch mee dat hij die avond tegen De Graafschap in de basis stond, RBC. dat toen voor geen meter draaide, won met 1-0 en But speelde naar eigen zeggen rede lijk. „Never change a winning team. zou ik in zo'n geval zeggen. De week erna trainde ik lekker, maar kreeg ik te horen dat ik er weer naast stond. Uitleg kreeg ik niet van Jansen." Vervolgens speelde But, die in het tweede goed draaide en met dat team de ranglijst van reser veteams aanvoerde, geen enkele kans meer. But: „Ik heb me vaak afgevraagd wat ik fout deed, maar kon echt niets bedenken." Een paar weken na het duel te gen De Graafschap moest RBC tegen Dordrecht. Er waren drie schorsingen en twee blessures. But: „Ik was toen echt in vorm, het ging op trainingen fantas tisch. Maar ik zat niet eens in de selectie van zestien man. Zelfs mijn ploeggenoten waren ver baasd." Plichtmatig Mike But: zegnooit nooit. foto Pieter Honhoff Het gesprek dat But daarna met Jansen voerde, was het laatste. „Ik bepaal, zei hij steeds maar", aldus But. „Verder was er nau welijks een discussie mogelijk." Zelfs een plaats op de bank was na dit gesprek eerder uitzonde ring dan regel. „Ik train het sei zoen plichtmatig uit. Je begrijpt dat ik me niet meer kan motive ren." Volgens But is Wally Jansen een RECIFE (RTR) - Het Braziliaanse voetbalelftal is er na vijf jaar weer in geslaagd aartsrivaal Argentinië te verslaan. In de Noordbraziliaanse stad Recife won het thuisland in een wedstrijd ter voorbereiding op het WK voetbal met 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Bebeto. De Brazilianen, die reeds in de zevende minuut de lei ding namen, speelden in de eerste twintig minuten briljant. Vooral spelmaker Rai, die kennelijk zijn oude vorm heeft hervonden, was in die fase een plaag voor de Argentijnen. Na een half uur werd het een bikkel hard duel waarin beide ploegen elkaar totaal niet ont zagen. Vooral de Argentijnen protesteerden bij vrijwel elke beslissing van de scheidsrechter. In de 76e mi nuut beslist Bebeto de wedstrijd met een kopbal. Het was duidelijk dat Argentinië de impulsen van Ma- radona miste. De te zware speler zat weliswaar verras send op de reservebank met rugnummer 11 maar werd door trainer Alfio Basile niet ingezet. Het eerste Braziliaanse doelpunt kwam tot stand na een combinatie tussen Rocha en Muller. Bebeto kreeg de bal tussen twee Argentijnse verdedigers door toe gespeeld en versloeg met een hard schot doelman Goycochea, die de bal nog wel raakte. In de 23e mi nuut had Brazilië een goede mogelijkheid op 2-0 maar het schot van Muller ketste af op de paal. Ook Branco kreeg nog een kans, maar hij zag in de eerste helft zijn lob net over het doel gaan. De Argentijnen kregen ook kansen maar Batistuta had in de 4e en 19e minuut wei nig geluk met zijn schoten. In de tweede helft dwong Mozer Goycochea tot een fraaie reactie. Bebeto besliste het duel vervolgens in de 76e minuut. Recife (Bra). Oefenwedstrijd. Brazilië - Argentinië 2-0 (1-0). 7 Bebeto 1-0. 76 Bebeto 2-0. Toeschouwers 80.000 Zeeuwse speler van DKOD speelt morgen voor uitverkocht Ahoy van onze verslaggever GOES - Gezeten op de tribune stelde hij het zichzelf al eens voor: Die meneer daar, die in de finale van het Nederlands kam pioenschap korfbal speelt dat is niet die meneer, maar hijzelf: Dennis Voshart. Jaren later zijn ie mijmeringen van de kleine Dennis werkelijkheid gewor den. Morgen staat de inmiddels 13-jarige Goesenaar inderdaad de finale. Hij speelt met zijn (lub DKOD tegen het Amster damse ROHDA. Dennis Voshart is de tweede Zeeuw in de historie die in de fi nale van het Nederlands kam pioenschap uitkomt. Jan Kooi man, ex-Tjoba, toen ook DKOD m nu trainer van DALTO. ging Voshart voor. Bijna negendui zend toeschouwers, een forse batterij fotografen en journalis- :en èn de camera's van Studio Sport zullen de verrichtingen de Zeeuw-in-Gelderse- dienst op de voet volgen. Ik ben niet zenuwachtig", zegt bij stoer. „Wel gespannen. Zon der de gezonde wedstrijdspan ning kan je niet presteren. Ik ga net zo spelen als in alle andere wedstrijden." Zijn vriendin He- leen van Zaltbommel, vorig jaar nog spelend in de hoofdmacht van Swift: „Nou, Dennis is de laatste twee weken wel anders dan anders. Hij droomt er ook re gelmatig van, hè Dennis Dennis zelf: „Laatst werd ik zwe tend wakker. Ik had gedroomd dat ik bij Ahoy aankwam, maar dat de wedstrijd al was afgelo pen." Te laat zal hij morgen zeker niet zijn. Dennis Voshart doet er alles aan om optimaal voorbereid aan de start van de finale te verschij nen. Een video van een eerder gespeelde finale (Deetos-PKC) moet de Goesenaar een indruk geven van de entourage. „Ik heb de finale als toeschouwer meege maakt, niet als speler. Ik heb die video nu al vier keer gezien, maar ik weet eigenlijk niet wat ik me bij het spelen van de finale moet voorstellen. Eén ding weet ik wel. Ik ga er van genieten." Spelpatronen Ook de tegenstander kent geen geheimen meer voor Voshart. Regelmatig zoekt een professio neel filmer de tegenstander van DKOD (De Korf Ons Doel) op om de spelpatronen vast te leg gen. De videoband 'ROHDA' 'Recht OP Het Doel Af) ligt in buize Van Zaltbommel/Voshart m is uitgebreid bekeken. In de iaatste trainingen heeft de ploeg zich uit-en-te-na voorbereid op de tegenstander Rohda heeft iange. aanvallende mannen, lan ge, 'steunende' vrouwen en de ploeg verdedigt normaal gespro ken achter. „Als we gedisciplineerd spelen, moeten we gewoon winnen", meent Voshart. „Op de video van de finale tussen Deetos en PKC zie je hoe het niet moet. Er waren in die wedstrijd spelers die het volle Ahoy wilden laten zien dat ze niet toevallig in de fi nale waren gekomen. Die speel den dus niet in dienst van het team. Onze grote kracht zit juist in het collectief." Net als bij de wedstrijd tegen Swift gaat. de selectie van DKOD en dag voor de wedstrijd in retraite. De club heeft kamers in een hotel bij Oostvoorne afge huurd. „DKOD professioneel'? vraagt Voshart. „Voor korfbal misschien wel. We hebben bij voorbeeld ook een sportpsycho- loog die ons begeleidt. We krij gen bandjes met ontspannings- Volendam-Ajax naar 12 april DEN HAAG (ANP) - De KNVB heeft eindelijk een nieuwe da tum gevonden voor de competi tiewedstrijd Volendam-Ajax. Het duel wordt op 12 april in het Olympisch stadion in Amster dam afgewerkt. Al geruime tijd was bekend dat de wedstrijd op de oorspronkelijke datum en plaats (10 april, Volendam) geen doorgang kon vinden. Het risicoduel moest in verband met bouwwerkzaamheden in het stadion van Volendam wor den verschoven. Na de uitscha keling van Ajax op Europees ni veau kwamen voor competitie leider Jan Huijbregts enkele da ta vrij. In onderling overleg werd voor 12 april gekozen. oefeningen en we doen voorstel- lings-oefeningen om het schot percentage op te voeren." Broekje Het is razendsnel gegaan met de carrière van Dennis Voshart. Hij begon als vijfjarig broekje bij KVR uit Rijswijk. Na de verhui zing naar Zeeland volgden All Ready. TOGO, en Swift. Twee jaar geleden leek DKOD uit Heelsum (bij Wageningen) het wel te zien zitten in Voshart, maar toen de destijds nog op Schouwen wonende korfballer de overstap eenmaal gemaakt- had. belandde hij op de bank. Zijn trainer Piet Arends vond Voshart een flierefluiter die niet bewust met zijn sport bezig was. „Hij noemde het tactisch onver mogen". vertelt Voshart. „Ik was het er niet helemaal mee eens, maar het was wel zo dat ik bij Swift alleen puur op gevoel gespeeld had. Mede dankzij De Jong ben ik veel bewuster gaan korfballen." Vorig jaar moest Arends het veld ruimen voor de 33-jarige speler trainer Tjeerd de Jong. De vier de plaats in de zaalcompetitie werd door het bestuur be schouwd als een afgang. Vos hart: „We hadden een perfect team, dus het viel inderdaad te gen. Arends veranderde de sa menstelling van de ploeg teveel. Daardoor nam het zelfvertrou wen steeds verder af." Met Tjeerd de Jong presteerde DKOD het bijna-onmogelijke en kreeg de loopbaan van Voshart een nieuwe impuls. De Gelder landers hielden Deetos. Europa- Cup-houder en landskampioen, in een bloedstollend competi- tieslot achter zich. „Wij waren de underdog. Deetos is aan de spanning ten onder gegaan. We konden ze onverwacht blijven volgen." Voshart wist per wedstrijd ge middeld vier treffers te produce ren. Dat was meer dan iedereen van de Zeeuw verwacht had. „Een kwestie van gericht trai nen". weet hij. „Bij DKOD, maar ook op de camping van mijn ou ders. Daar staat ook een korfje." Ook bij bondscoach Harry Das sen is het goede spel van Voshart niet onopgemerkt gebleven. „Hij heeft me verteld dat ik in beeld ben". De kans is groot dat Voshart ook volgend seizoen vier keer per week de reis van tweehonderd kilometer naar Heelsum onder neemt. „Ik heb als eis gesteld dat Tjeerd de Jong zou blijven en dat gebeurt." En als binnen kort Deetos of PKC bij hem op de stoep staat'? „Ik voel me voor lopig thuis bij DKOD, maar ik sluit niet uit dat ik ooit naar een andere club ga." En dan, enigs zins verlekkerd: „Stel je voor. naar Dordrecht is het maai" drie kwartier rijden." Dennis Voshart behaalde veertien dagen geleden via winst op zijn oude club Swift de NK-finale. foto Pieter Honhoff van onze medewerker RILLAND-BATH - Het internationaal driebanden- toernooi 'Jacobs', dat twee jaar geleden op initiatief van Gerrït Blom uit Goes zo'n succesrijke start maakte, begint maandag in Rilland-Bath aan de der de uitgave. Met niet minder dan 144 inschrijvers is het toernooi het grootste van Zeeland in deze spel- soort. Dat grote deelnemersveld (60 spelers voor het toer nooi op de grote tafel. 84 op het 2.30 m.-biljart heeft de organisator, die door de jaren heen toch wel wat ge wend is, toch wat verrast. Ook Gerrit Blom weet na tuurlijk dat carambole-biljarten de laatste jaren voor namelijk op driebanden steunt. Maar dat hij. na 100 deelnemers bij de start van dit evenement en 116 vorig jaar nu weer een recorddeelname zou boeken, had Blom toch niet verwacht. „Eerdere edities zullen waarschijnlijk dermate zijn aangeslagen dat er nu zo'n grote belangstelling voor dit toernooi bestaat", ziet hij als één van de redenen waarom een groot en kwalita tief sterk gezelschap heeft ingeschreven Een andere overweging om deel te nemen is ongetwijfeld de schit terende accommodatie van biljartzaal Jacobs Die leent zich uitstekend voor een dergelijke biljarttop. Het derde Jacobs-toernooi krijgt inderdaad een onge kend sterke toernooibezetting. Aangevoerd door de Belgen Martin Spoorman uit Arendonk 1 100» en Jos Min uit Berchem (0.900 doen regionale toppers Joop en Raymond Nicodem uit Goes 10.800) en John Roo- vers uit Oudelande <0.800» een gooi naar de toernooi zege. Ze krijgen ongetwijfeld sterke tegenstand van Hans van Leuteren uit Rotterdam (0.800». Roland Uyt- dewilligen uit Kruisland i0.850>. Jos Kriekaard uit Amersfoort (0.800) en Anton van Meel uit Breda (0.800). In het 'kleine' toernooi verschijnt een keur van Zeeuw se toppers aan de start. Als favorieten voor de eindze ge noemt Gerrit Blom ondermeer Piet Koek (Goesi, Joop Schuit (Vlissingen), Riny Poulus en André Cla- rijs uit Bergen op Zoom. Richard de Bruin en Rinus Pankov uit Zierikzee en de Belgen De Koek <Antwer: pen». Vandoninck iMerksem» en Durnisea (Kapellem. Zeeuwsch-Vlaanderen 'stuurt' Robin Claerhoudt, Jo Mortier en Henk Bosch. De voorselecties naar de finales met acht spelers wor den in beide toernooien in poules van 4 spelers afge werkt. De eerste ronde begint maandag 29 maart en vervolgt op 30 en 31 maart. 1,2.5 en 6 april als de eerste ronde wordt afgesloten. Het aanvangstijdstip is op al le wedstrijddagen 19.00 uur. goede trainer maar een waarde loos mens. „Hij besteedt alleen aandacht aan de toppers, de rest laat hij links liggen. Hij heeft ook zijn informanten in de selectie. Hij weet precies wat er in de groep gezegd wordt. Die infor manten moest hij natuurlijk ook te vriend houden. In dit seizoen hebben er in het eerste zo'n zes tien spelers gestaan. Dat is toch merkwaardig voor een ploeg die niet draait. Had hij mij maar eens drie of vier wedstrijden in het eerste laten spelen. Pas dan krijg je zelfvertrouwen, kan je echt laten zien watje kunt." Voorlopig rekent Mike But niet op een aanbieding van een an dere profclub. „Ik ben bang dat het met betaald voetbal over is. Ik heb gewoon de pech gehad dat ik geen vertrouwen heb ge had van de trainer. Maar ik streef naar het hoogst haalbare, ik weet wat ik kan, ik ben nog jong en het is nog maar maart. Ik geef het nog niet op. Zeg nooit nooit." Of de twee andere Zeeuwen van RBC, Roy Hendriksen en Ro nald van Oeveren, een contract voor het volgende seizoen aan geboden krijgen, is nog niet be kend. Hendriksen voert komen de maandag besprekingen met de clubleiding. Van Oeveren. die al maanden met zijn rug tobt. moet eerste door de 'medische molen', voordat er eventueel contractbesprekingen worden gevoerd. De clubleiding heeft inmiddels laten weten dal er voor negen spelers die momenteel onder contract staan, volgend seizoen geen plaats is. Hennie Kuzee: „Ik begrijp er niets van dat Wanda Zegers vanwege de sfeer niet bij ons kwam spelen." foto Ruben Oreel Vlissingen in derby tegen Kloetinge van onze verslaggeefster OOST-SOUBURG - Wie van de twee het onderlinge duel ook wint, Kloetinge en Vlissingen degraderen beiden aan het eind van dit seizoen. Toch verwacht Hennie Kuzee van Vlissingen dat het zaterdag in Kloetinge een spannende wedstrijd wordt tussen de twee hekkesluiters in de landelijke eerste klasse da mesvoetbal. „We willen allebei toch met opgeheven hoofd de eerste klasse verlaten. En als wij winnen, kunnen we tenmin ste nog zeggen dat we de beste Zeeuwse ploeg zijn." Vlissingen won de thuiswedstrijd met 2-1 en staat daardoor twee punten voor op Kloetinge dat tot nu toe nul punten heeft weten te verza melen. „Het heeft ons vanaf het begin af aan niet meegezeten", zegt voor stopper Kuzee. „al voor het sei zoen begon, raakte onze keep- ster ernstig geblesseerd. Vorige week heeft ze pas voor het eerst weer meegetraind. Ook bij de andere speelsters kwamen veel blessures voor, tot aan een ge broken pink en langdurige rugklachten toe. Ik wil niet alles aan die blessures toeschrijven, maar ze hebben onze prestaties toch ernstig beïnvloed. Vaak moesten we een beroep doen op speelsters uit het tweede team en die spelen vijf klassen lager dan wij." „Daar komt nog eens bij dat we niet gewend zijn op onze eigen helft te spelen, waar we nu vaak toe gedwongen worden. Voordat we promoveerden, bepaalden wij altijd het spel, drongen wij de tegenstander terug op eigen helft. Bovendien spelen we nu tegen teams die geen vaste posi ties hebben. Dan verwacht je ie mand op een bepaalde plaats en dan loopt ze ineens aan de an dere kant van het veld. Daar sta je. vooral in het begin van het seizoen, wel even vreemd van te kijken." Dat vrouwenvoetbal de naam heeft saai te zijn, vindt de Oost- Souburgse erg jammer. „Dat. is ook helemaal niet terecht. We schoppen de bal misschien niet zo makkelijk van de linker- naar de rechterkant van het veld maar tactisch doen we niet on der voor onze mannelijke colle ga's. Je kunt nog beter naar een wedstrijd van ons gaan kijken dan naar een potje in de derde klasse zondagamateurs Problemen De Vlissingse dames hebben het volgens Kuzee nog getroffen met het bestuur van hun club. „Bij de meeste clubs is het dames voetbal toch het ondergescho ven kindje. 'Als ze dat zo graag willen, mogen die dames ook wel kompetitie spelen', is daar de mentaliteit. Iedereen die bereid is tijd in de damesploeg te ste ken, mag trainer worden zelfs als hij heel weinig verstand van voetbal heeft. Het bestuur van Vlissingen staat echt achter ons. helpt ook zoeken naar een goede opvolger voor Andre Wurth. Al leen is dat door de financiële problemen nu wel erg moeilijk geworden." Niet alleen de zorgelijke finan ciële situatie, ook de slechte naam van het Vlissingse dames team zorgt ervoor dat talenten van mindere Zeeuwse ploegen liever naar Oostkapelle of Kloe tinge gaan als ze op een hoger ni veau willen spelen. „We zeggen natuurlijk wel eens wat tegen el kaar in de wedstrijd maar dat betekent niet dat. er een verve lende sfeer is in het team. We praten na de wedstrijd alles rus tig uit en op de trainingen is het altijd gezellig. Buiten het voet bal doen we ook heel veel dingen samen, we zijn een hele hechte groep." Wanda Zegers Toch ketste de komst van inter national Wanda Zegers aan het begin van dit seizoen op het laat ste moment af. De reden die zij hiervoor gaf. was dat de sfeer bij Terneuzense Boys beter voor haar was. „Ik begrijp daar niets van", zegt Kuzee, terwijl ze in haar plakboek het krantebe richtje over Zegers' onverwach te besluit opzoekt. „Ze is aan het eind van het vorige seizoen nog met ons mee geweest op kamp en dat was heel gezellig, dat vond zij ook. Daarna heeft ze nog een aantal keer met ons meege traind en toen belde ze Andre Wurth ineens op om te vertellen dat ze toch maar niet kwam." „Dit soort berichten bevestigen het beeld dat mensen van ons hebben, terwijl we juist zo blij waren dat Zegers bij ons wilde komen. Dat was echt een door braak. Nu blijven de dames die hogerop willen naar Kloetinge en Oostkapelle gaan en wij blij ven op onze eigen speelsters aangewezen. Dat gaat nu nog wel goed maar een aantal speel sters. waaronder ikzelf, zijn de dertig gepasseerd en die zullen binnen nu en een paar jaar toch wel eens stoppen met voetbal len." Maar dat zijn zorgen voor later. Voorlopig maken de Vlissingse dames zich nog even drukker om de wedstrijd van aanstaande za terdag. Kuzee verheugt zich in ieder geval erg op de streekder- by. „Het is toch leuker om tegen Kloetinge te spelen dan tegen een ploeg uit Groningen die we helemaal niet kennen In de vo rige wedstrijd waren de Kloetin- ge-speelsters erg hard in de duels. Wij krijgen vaak te horen dat we te lief zijn dus we zullen erg ons best doen om nu eens wat harder te spelen. Afgelopen zaterdag tegen HBSS hebben we daar al in geoefend en toen speelden we erg goed. We heb ben weliswaar verloren, maar we speelden goed." van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De Boulevard City Run wordt morgen (zater dag) voor de vijfde keer gehou den door de Vlissingse atletiek vereniging Atletica. Grote na men hebben zich volgens orga nisator Rein Swint nog niet aangemeld. Zeker is dat de win naar van vorig jaar en houder van het parcoursrecord. Kim Reynierse, niet meedoet omdat hij is gestopt met de wedstrijd sport. Of favoriet John Ver- meule aan de start verschijnt is nog onzeker daar hij een dag la ter een belangrijke wedstrijd heeft. Bij de senioren zullen waar schijnlijk Jan Guiljam, Kees van Koeveringe. Ron Dellebeke, Marco Blok en Rini Bruggeman het wedstrijdbeeld bepalen. Bij de dames maakt Irma Heeren ui teraard de grootste aanspraak op de zege. De Frapo's Boulevard City Run. zoals de loop over twintig kilo meter officieel heet, volgt het zelfde parcours als in de voor gaande jaren. De start en finish zijn op het Bellamypark en ver volgens gaat het over de boule vard via het Nollenbos naar Big- gekerke waar het keerpunt is. Het was aanvankelijk de bedoe ling dat de boulevardloop op 19 maart plaatsvond. Maar omdat op die datum ook de Westland- marathon gepland was. werd be sloten de Vlissingse wedstrijd en trimloop een week uit te stel len. Wanneer de lopers van de twin tig kilometer om half vier wegge schoten zijn door burgemeester Van der Doef. start een zoge naamd afwachtingsprogramma. Leerlingen van verschillende Walcherse scholen, verdeeld in drie leeftijdscategorieën, lopen een groepswedstrijd over 1200 meter Daarna is het tijd voor de Sportscore-mile. Deze wedstrijd over 1609 meter staat open voor mannelijke en vrouwelijke wed strijdlopers in de categorieën A- junioren. senioren en veteranen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 21