Breskens kan nog alle kanten uit Doorbraak voor badmintonclub uit Sluis Zeilkalender voor het seizoen 1994 Optimisme bij Hoek is getemperd Koploper Zeevla naar nederlaag in bedrijfsvolleybal Driedaagse Axel ook met sterke Italiaanse ploeg Pittige duels voor toppers in België Jubileum zonder vuurwerk in de Braakmanloop sport 20 Trainer Terneuzense Boys hield schoonmaak in selectie DONDERDAG 24 MAART 1994 van onze voetbalmedewerker TERNEUZEN - Vanwege de overvloedige regenval moest vorige week nog maar eens een deel van het voetbalprogram ma worden afgelast. Met als ge volg dat AZW, Terneuzense Boys en Zaamslag niet in actie konden komen. Wél in actie kwamen HVV en Breskens. maar niet met al te veel succes: HVV verspeelde andermaal een punt en Breskens verloor zo waar met 5-1 van SC Gastel. De vraag is wat het komende weekeinde zal brengen, met op het programma onder meer: HW'24-MOC'17, Internos-Bres- kens. AZW-Dauwendaele. Luctor'88-Sluiskil, Steen-Koe wacht en Terneuzen-Vogelwaar- de. Met het vorderen van deze competitie heeft het er in elk ge val alles van weg dat HW'24 nog alle zeilen zal moeten bijzetten om buiten bereik van de concur rentie te blijven. De ploeg van Paul Telussa heeft weliswaar nog steeds niet verlo ren, maar zag de laatste weken - dankzij twee gelijke spelen op rij wél WSC terugkomen tot op één punt. „Qua voetbal loopt het veel minder gesmeerd dan eer der dit seizoen", geeft Carlo Blommaert ook toe, „maar op zich is dat natuurlijk niet zo bij zonder. Als je bovenaan mee doet wordt de druk tenslotte met de week groter. En boven dien: alle tegenstanders zijn te gen ons extra gemotiveerd." Positief is niettemin, zo meent HW's aanvaller, „dat we nog al tijd op kop staan." „Als je ons bijvoorbeeld vergelijkt met Goes dan komen we er nog niet zo slecht vanaf." In het vervolg van deze competi tie wachten HW nog vier thuis- en vier uitwedstrijden. Zondag spelen de Zeeuws-Vlamingen andermaal thuis, tegen MOC'17 dit keer, waartegen eerder dit seizoen met 1-1 gelijk wered ge speeld in wat volgens Blom maert HW's slechtste wedstrijd van dit seizoen was. Voor dat duel heeft de koploper vraagte kens in de personen van Angelo Verbraeken (die met een enkel blessure kampt) en Jan Leen- dertse en Peter van Dorsselaer idie beiden zondag tegen een derde boeking aanliepen). „Zondag moeten we voor de winst spelen", vindt Blommaert overigens nog, „want voor eigen publiek zijn we hoe dan ook het- sterkst." Bij derdeklasser Breskens is na mrnimrnmmmmmimmmmmmimmm Trainer Joop de Jonge van Terneuzense Boys verwijderde vorige week drie spelers uit zijn selectie. Drie andere spelers stellen zich niet meer beschikbaar. foto Charles Strijd de winterstop onmiskenbaar sprake van een terugval. De uit wedstrijd tegen Patrijzen lever de nog wel een overwinning op. maar daarna leed de ploeg van Bert Pentury nederlagen tegen eerst RCS11-2) en vervolgens SC Gastel (1-5). „Tegen RCS had den we pech met, die strafschop in de laatste minuut", kijkt ver dediger Johnny Jacobse terug, „maar tegen Gastel was het ge woon héél slecht." Al te best voetbalde Breskens ook voor dien niet. maar de punten com penseerden dat toen ruim schoots. „Misschien misten we zondag Michel de Ruysscher en Carlo de Smit toch meer dan we vooraf hoopten", aldus Jacobse. voor wie overigens vast staat dat de komende wedstrijd - uit tegen Internos - bepalend wordt voor het verdere verloop van de com petitie. „Winnen we zondag, dan slaan we naar onderen een gat van vijf punten. Maar verliezen we dan spelen we de rest van het seizoen nog tegen degradatie." Op eigen veld won Breskens eer der dit seizoen met 3-1, maar In ternos is sedertdien beter voor de dag gekomen omdat het te ruggevallen is op een aantal rou tiniers. Breskens hoopt voor het duel van zondag iedereen weer beschikbaar te hebben. AZW AZW, de trotse koploper in de vierde klasse van het zaterdag- voetbal, staat zaterdag voor de thuiswedstrijd tegen Middel burg, waarvan op de zesde speel dag van de competitie iuit) nog met 1-0 gewonnen wrerd. Vijf punten scheiden AZW en de nummer drie van de ranglijst en dat lijkt ruim. maar helemaal ge rust op de afloop van het duel van zaterdag is middenvelder Pascal Schieman niet. „Middelburg blijft de ploeg die dit seizoen tegen ons het beste voetbal heeft laten zien. Eerlijk gezegd is het mij een raadsel waarom ze op vijf punten staan." Maar ook zonder dat is er reden om de tegenstander niet te on derschatten, „want", zegt Schie man. „zo soepel draaien we de laatste weken niet. De vorm is niet zoals die eigenlijk zou moe ten zijn." Tegen Middelburg uit mist AZW alleen de geschorste Jan van Drongelen. Terneuzense Boys Het in de onderste regionen ver blijvende Terneuzense Boys gaat zaterdag op bezoek bij Smerdiek, dat met 14 punten uit 15 wedstrijden aan de staart van de middenmoot hangt. Een be langrijk duel in tweeerlei op zicht, want behalve dat de Terr neuzenaren de punten nog maar al te goed kunnen gebruiken, is het ook - en vooral - de vraag hoe de ploeg de 'paleisrevolutie' heeft verwerkt die zich vorige week heeft voltrokken, nadat drie spelers (Karei de Jonge, Danny de Vries en Marco Bolle- man i door trainer Joop de Jonge uit de selectie werden verwij derd en drie anderen (Benno Pladdet. Ingmar Kraak en Den nis Karelsei besloten zich niet meer beschikbaar te stellen. „Zes spelers is ontzettend veel", weet aanvoerder Jaap Pijpelink, „maar wie weet: wat we op pa pier aan kwaliteit inleveren, winnen we op het veld misschien wel terug." Zaamslag, de derde Zeeuws- Vlaamse zaterdag vierde klas- ser. speelt zaterdag in Vlissingen tegen GPC. dat met een totaal van 9 punten de voorlaatste plaats met Wemeldinge deelt. Vierde klasse In de vierde klasse van het zon dagvoetbal kwam Sluiskil zon dag - dankzij een 4-2 overwin ning tegen Koewacht - alleen aan de leiding, omdat Vogel waarde tegen Philippine op 0-0 bleef steken. Steen herstelde zich enigszins van de nederlagen tegen Vogelwaarde en Sluiskil door een gehandicapt Axel naar een 1-0 nederlaag te spelen en zo doende weer naast Vogelwaarde op de tweede plaats te komen. Zondag spelen van de hoogst ge- klasseerden Steen en Axel een thuiswedstrijd. Sluiskil en Vo gelwaarde komen uit in actie: de nummer één van de ranglijst te gen Luctor'88 en de formatie van Ad Roovers tegen Terneuzen. Steen krijgt bezoek van Koe wacht en Axel van Walcheren. Wat de opstelling betreft lijkt Axel zondag de meeste proble men te hebben: trainer Rinus Zegers mist andermaal een spe ler of zes. Maar ook Steen kan nog altijd een aantal schorsin gen tegemoet zien. Sluiskil (dat wellicht alleen Rolf Mobach moet missen) en Vogelwaarde zijn vrijwel compleet- Op het programma voor zondag staan verder de Sasse derby tus sen Philippine en Corn Boys en Hoofdplaat-Clinge. Het programma: Zaterdag: Eerste klasse GVW-Hoek. Vierde klasse' GPC-Zaamslag, AZW-Middelburg en Smerdiek-Terneuzense Boys Zondag: Tweede klasse: HVV'24- MOG'17 Derde klasse: Internos- Breskens Vierde klasse' Luctor'88- Sluiskil, Axel-Walcheren, Terneuzen- Vogelwaarde. Philippine-Corn Boys, Hoofdplaat-Clinge en Steen-Koe wacht. Eerste klasse afdeling: Lewedorpse Boys-Graauw, Robur-Biervliet, Hul- sterloo-Zeelandia. Oostburg-IJzen- dijke en Hontenisse-Ria W Honderdste lid met gejuich en bloerpen ingehaald van onze medewerker SLUIS - Jarenlang bleef het le dental van de badmintonclub Schepnet uit Sluis net onder de honderd. Een respectabel aan tal voor een kleine gemeen schap. maar de vereniging wil de die magische grens toch graag doorbroken zien. Twee weken geleden was het dan ein delijk zover. „Een mijlpaal voor onze jonge club", vindt secreta resse Riet Masclee. De aanmelding van de 24-jarige Bressiaander Michael Jones, de honderdste naam op de leden lijst. werd dan ook met gejuich en bfoemen ingehaald „Daar blijft het niet bij", verzekert voorzitter Frank van Damme. „Ik zie in de nabije toekomst on ze club echt nog wel groeien, ge let op de belangstelling van de jeugd." Schepnet, genoemd naar de foute wijze waarop de shuttle vaak over het net wordt gesla gen. werd twaalf jaar geleden op gericht. De bakermat van de club lag bij de plaatselijke ten nisvereniging, waarvan een aan tal leden een werkgroep opricht ten om te komen tot een zelf standige badmintonclub. Aanvankelijk waren er maar weinig jeugdleden, maar een ac tief beleid op dat gebied heeft er voor gezorgd dat jongeren op dit moment de helft van het leden bestand uitmaken. „We stellen iedereen in de gelegenheid het een aantal keren bij ons te pro beren". zegt Riet Masclee. „De sfeer is zodanig dat de meesten daarna blijven hangen". Huldiging De opmars van de jeugd bleek ook tijdens de gemeentelijke sporthuldiging, waar een groot aantal jonge Schepnet-leden dankzij hun prestaties op Zeeuws topniveau in het zonne tje werden gezet. Vooral Maike van Damme timmert flink aan de weg. want na vijf jaar dis trictstraining maakt ze nu ook deel uit van het topsport steun punt Rotterdam. Daarnaast wordt de pas 10-jarige Marleen Masclee in het Zeeuwse aange duid als een talent. Zoals bij veel clubs vormen de jongens en heren een probleem bij Schepnet. „Er zijn er gewoon te weinig actief' weet bestuurs lid Fien Hoste „Het voetballen is wat dat betreft een grote con current. Bovendien vertrekken velen door studie of omdat ze moeten werken". Toch brengt de door de Belg Franky Merviel- de getrainde club drie competi tieteams op de been Het eerste team komt uit in de tweede klas van het district. „Probleem bij de jeugd is datje steeds naar de overkant moet om competitie te spelen", stelt Riet Masclee. „Hier in de buurt zijn geen tegenstanders". Vooruitgang Over de accommodatie - de plaatselijke sportzaal De Vliete is de thuisbasis - hebben de be stuurders niets dan lof. Waar in de eerste jaren de algemene ver gadering nog in het dameskleed lokaal moest plaatsvinden, is er inmiddels veel veranderd. „Dankzij de medewerking van de gemeente is er nogal wat ver- Trainingsrit van ZEVAC WATERLANDKERKJE - De Trainingsrit van de ZEVAC (Zeeuws-Vlaamse Automobiel- sport Club) heeft als titel de Nacht van 't Kerkje meegkre- gen. Zaterdag wordt die laatste kaartleesrit voorafgaand aan de Nacht van Zaamslag verre den. Daarmee wordt tegelijker tijd de voorinschrijving voor de belangrijkste rit van de ZEVAC geopend. Voor het eerst in lange tijd heeft de ZEVAC, in overleg met de WZA het gebied in West Zeeuws Vlaanderen weer eens uitge zocht als strijdgebied voor een kaartleesrit. De Nacht van Wa terlandkerkje geldt tevens als Trainingsrit voor de Nacht van Zaamslag, die op 7 en 8 mei ver reden zal worden. Inschrijven voor de Nacht van 't Kerkje is mogelijk vanaf 19.00 uur in het dorpshuis in Water landkerkje. Vanaf dat moment kan men ook voorinschrijven voor de Nacht van Zaamslag. Van de voorinschrijving, waar voor Fred Hemelaar uit Sint Jansteen hoofdverantwoordelij ke is, kan tot 1 mei gebruik ge maakt worden. beterd", weet Van Damme. „De vloer is vernieuwd, de verlich ting aangepast en vooral de bij gebouwde kantine is een hele vooruitgang". De laatste ruimte heeft dan vooral een sociale functie, want gezelligheid neemt een belang rijke plaats in. „Bij ons voelt ook de recreatieve speler zich prima thuis. Het is voor onze club een belangrijke groep en alleen door hen zijn we zo groot geworden." Schepnet profiteert mee van de actieve instelling van het Zeeuwse districtsbestuur. „Alle waardering daarvoor", zegt Van Damme. „Ze stellen ons in de ge legenheid cursussen te volgen, maar zorgen er bijvoorbeeld ook voor dat er regelmatig gasttrai- ners bij ons actief zijn. Die bren gen de nodige kennis op onze le den over." Zonder uitzondering zijn de be stuursleden zelf ook enthousias te aanhangers van hun sport. Van Damme: „Badminton is fantastisch om te beoefenen. Het vraagt vooral conditioneel enorm veel. De buitenstaander verkijkt zich daar nog wel eens op". „Maar het grote voordeel is dat ieder het op eigen niveau kan doen. Zo wordt er sinds een jaar landelijk ook veel aandacht aan badminton voor ouderen be steedt". Speciale activiteiten op dat gebied worden in Sluis voor lopig niet ondernomen. „We hebben de handen er nu al vol aan", weet Johan Roelandt. die het recreatiegebeuren onder zijn hoede heeft. „Het is veel werk, maar dat is het wel waard". Secretaresse Riet Masclee verwelkomt het 100e lid: Michael Jones uit Breskens. foto Charles Strijd TERNEUZEN - Met in totaal 17 zeilwedstrijden blijkt de kalen der voor de Westerschelde en haar monding weer goed gevuld in het seizoen 1994. Het seizoen begint op 30 april met de Schel- demond-race. Voordat het echte seizoen be gint houdt de Watersportvereni ging Breskens op zaterdag 26 maart al een Boat Jumble, waar bij iedereen scheepsartikelen te koop kan aanbieden of ruilen. De Boat Jumble begint om 11.30 uur in de Vismijn in Breskens en duurt tot 15.30 uur. Het programma wordt om 16.30 uur voortgezet in de Jachtclub Breskens met en informatief programma over de vaart op de Westerschelde en haar mondin gen. Bert Kruidhof, ex-hoofd verkeersleider Westerschelde en de heer Frans Mol van het Bu reau Hydrografie in Middelburg zijn de sprekers. Ue wedstrijdkalender voor de Wes terschelde en de Westerschelde- mond ziel er als volgt uil: 30/4: Scheldemond race (Watersport vereniging Breskensi. 1/5: Roscop ra ce (WVB), 7.5 Thornlonbank race. BreskensBlankenberge iBruxelles Royal Yacht Club), 22'5. Liberty Cup (Koninklijke Liberty Yachtclub' Neuseni, 4-5 6: TerneuzenZeebrugge- Tenieuzen (Honte'Royal Belgian Sailing Club). 1819/6 Shorthanded race, Breskens-Zeebrugge-Breskens (WVB). 2426'6 Havenfeesten Terneu zen. 25-26>'6: CRC Trophy (Honte* Neusen/RBSO 21 '8 Middelplaat ra ce (Neusen). 2021.8: Standfast-Lopet weekend (StandfasVWVB). 278: Roompot race. Breskens-Colijns- plaat iWVB.BRYC). 28/8: Delta race, Colijnsplaat-Westerschelde RBSC Hontei. 3-4/9 en 10-11/9: Breskens Week Breskensweekcommit'e). 17/9: Scheldefeesten. Breskens-Terneu- zen i RBSC'Honte i18 9 Scheldeiees ten. Terneuzen RBSCHonle). 24 9: Mosselfecsten (Hontei. 25/9: Spnngei race (Neusen). 2210 Antwerp Race TerneuzenAntwerpen (Antwerpse clubs i. Peter Hamelink: maar er is geen paniek in de groep van onze voetbalmedewerker HOEK - De vorm van voor de winterstop lijkt ver verw ijderd, de ploeg wacht met smart op de terugkeer van Osmund Ogali en een aantal teleurstellende resultaten hebben er bij de eigen aanhang inmiddels toe geleid dat het optimisme iets is ge temperd. Hoek weet weer waar het staat en wacht met smart op een aansprekend resultaat. Aan de vooravond van de topper zaterdag tegen GVW verzekert Peter Hamelink echter dat er in de spelersgroep absoluut geen sprake is van paniek. De vrije verde diger ontkent niet dat de ontgoocheling vorige week zaterdag na de teleurstellen de nederlaag tegen SHO ook in de spelers groep groot was. Hoek. dat met negen overwinningen uit zeventien duels als enige ploeg meer dan de helft van de wed strijden in winst wist om te zetten, kan evenwel nog altijd wijzen op een voorspoe dig verlopen competitie. „Dit hadden we van tevoren niet ver wacht". bezweert Peter Hamelink de groeiende onrust. „We staan in principe nog steeds bovenaan. Waarom is het dan nodig om paniekerig te doen? We zullen misschien nog wel eens een keer verlie zen." De routinier is ervan overtuigd dat Hoek er in de ontmoeting met GVW alles aan zal doen om de schande van SHO uit te wissen. „Iedereen dacht te kunnen win nen. maar we hebben gewoon heel slecht gespeeld", kijkt hij terug op die wedstrijd. „Daar is redelijk over gepraat, maar over het algemeen viel de stemming wel mee. Buitelaar heeft op de training wat foutjes aangestipt. Die zijn door iedereen geac cepteerd." Hamelink verwacht ook dat Hoek ander maal met een aanvallend concept van start zal gaan. „Het ligt niet in de aard van de trainer om nu puur voor het resultaat te kiezen en van de nul uit te gaan. Op je verdediging leunen is natuurlijk ook ge vaarlijk." GVW. dat in Hoek met 3-1 verloor, staat bekend als een fysiek sterke ploeg. „Ze spelen al jaren in de eerste klasse en be schikken in alle linies over redelijk veel lengte. Het is een moeilijk te bespelen ploeg. Maar ik verwacht dat iedereen bij ons honderd procent gemotiveerd is om iets recht te zetten." van onze medewerker TERNEUZEN - De Braak- manuurloop van Schelde- sport is op de kop af een kwart eeuw oud. De Terneu zense atletiekvereniging viert het jubileum niet zo uitbundig. In het zuidelijke bos van de Braakman, tus sen Hoek en Biervliet, wordt het zaterdag een jubi leum zonder vuurwerk, want dat is iets wat niet bij de prestatieloop hoort. „Het is altijd een bijzondere wedstrijd", weet Ferdie de Klerk van Scheldesport. „Het is iets heel anders dan een bepaalde afstand zo snel mogelijk afleggen en niet ie dereen kiest er daarom even graag voor. Het is bij mijn weten ook de enige uurloop in de regio die er nóg is." Dat wil niet zeggen dat in de luwte van het Braakmanbos nooit sprake is geweest van knappe prestaties en boeien de wedstrijden. Johan de Vlieger schrijft immers nog steeds historie door met zijn baanrecord van 18150 meter al ruim tien jaar overeind te blijven. Velen hebben zich al vastgebeten in die afstand, maar op het zeven kilometer lange parkoers sneuvelden de aanvallers stuk voor stuk in de slotfase. Sepp Vermeulen was er twee jaar geleden nog het dichtst bij. maar ook hij moest zich na een spannende solo-race op enkele honderden meters gewonnen geven. Op dit mo ment lijkt alleen Hans van der Griendt in staat het re cord aan te kunnen vallen. Het is echter de vraag of en waneer de atleet uit Hoek dat doet. Ook Trijnie Smeenges record bij de da mes (15.260 meter) staat al jarenlang. Voor de 25e Braakmanuur- loop van Scheldesport kan men vanaf 13.30 uur inschrij ven in het zuidelijke Braak manbos aan de Spanjaard- weg (staat vanaf de weg Bier- vliet-Hoek aangegeven). De start is om 14.30 uur. Ook is het mogelijk aan een presta tieloop over 7 kilometer deel te nemen. van onze medewerker TERNEUZEN - De topteams uit de hoogste afdeling van het Ter neuzense bedrijfsvolleybal (Be- vobo) hadden deze week een ge makkelijk programma. Dees wees middenmoter CIS met 3-0 (15-4, 15-5, 15-10) op de beperkte mogelijkheden én het stands verschil tussen de top en de rest, Lichtland had tegenstander V.& V. nog voor het einde van de re guliere speeltijd al naar een 3-0 nederlaag (2-15, 9-15, 3-15) ge speeld. Het vuurwerk zat. in de lagere klassen. Ondermeer bij de wed strijd VoorwaartsAVim de Waal- Deltan 2. De reserveploeg van de Terneuzense vereniging, die zo veel volleybal in zijn recreatieve programma stopt, kwam niet in de sterkste opstelling de zaal in en zag de ongeslagen reeks afge broken (0-3). Voor de verrassende 3-0 over winning van VC Notabene op lei der Zeevla is de spanning in de top van 2A weer helemaal terug. Met genoemde twee ploegen zit ook Beldo nog altijd in de race om het kampioenschap. De uitslagen: Dow 3-Havenschap 0- 3. Scharmga 2-ABN/Amro 3-0: Del tan 3-B.& S. 0-3 tregl.): Lichtland 3- URS 3-0, Peugeot Dees 2-Aster 0-3. Rabobank-NHI 2-1; Voorwaarts/Wim de Waal-Beldo 2 3-0: Lichtland 4-Ge- meente 2 3-0; V.& V -Lichtland 0-3. ING Bank-PSV 3-0: Zeevla-VC Nota- bene 0-3; PSV 2-Bliek Vos 1-2; Peu geot Dees-CIS 3-0; De Pooter-Echo Audio 2-1; Dow 2-De Hoop 2-1: Phi- lips-Gemeente 0-3 Standen: IA: Lichtland 8-19. Stunt Markt 7-17; Peugeot Dees 8-17; CIS 7- 11Dow 7-8; Scharmga 7-4; V.& V. 8-1 1B: De Pooter 8-19. ING-Bank 8-13; Lichtland 2 7-12; Foto Neelemans 7- 12. PTT/Post 7-11; Echo Audio 7-8; PSV 8-3 2A: Zeevla 8-16; VC Notabene 8-15, Beldo 7-14; Aster 8-12; De Hoop 8-11, Dow 2 7-8; Peugeot Dees 2 8-3. 2B: Deltan 7-18; NHI 8-15, Gemeente 8-15; Rabobank 8-13; Bliek Vos 8-8; PSV 2 8-7; Philips 7-4. 3A: Deltan 2 8-20; Voorwaarts/Wim de Waal 7-16; Scharmga 2 8-15, Ha venschap 8-13; Dow 3 7-5; ABN/Amro 7-5; VC Schelde 7-1. 3B: Lichtland 4 8-22, Lichtland 3 8-16; B.& S. 8-14; Gemeente 2 7-9; WM 6-7; Deltan 3 7-6; URS 6-1, van onze verslaggever AXEL - De Italianen zijn de ab solute heersers in het wielerpe- loton. Van de 108 profkoersen in dit voorjaar werden er al 51 ge wonnen door de Italianen, die zo hoog scoren dank zij renners als Baffi (tien overwinningen), Furlan (zeven) en Cipollini (vijf). De opleiding van jonge ta lenten staat in Italië op een uit zonderlijk hoog peil. Dat is vol gens de kenners ook de reden voor de huidige successen. De Juniorendriedaagse van Axel krijgt dit jaar zo'n jonge Italiaanse wielerformatie aan de start. Voorzitter Ap den Doel den „We hadden alle sterke lan denploegen al vastgelegd, alleen de Italianen ontbraken nog. Daar hebben we in de afgelopen maanden hard aan gewerkt. Ze rijden meestal een zorgvuldig uitgekozen programma en we hebben nogal wat inspanningen moeten doen. maar uiteindelijk kozen ze toch voor de Driedaag se van Axel. Morres Hulst heeft daar een grote rol in gespeeld." Het deelnemersveld voor de Ju niorendriedaagse (27. 28 en 29 mei) ligt nu zo goed als vast. Ap den Doelder heeft bij de KNWU gepleit om de juniorenploeg van Sauna Diana te laten starten. „We hebben goede contacten met die ploeg, maar de KNWU heeft nog geen toestemming ge geven." Zoals bekend start voor het eerst ook een ploeg uit Zuid- Afrika in de Driedaagse. van onze medewerker TERNEUZEN - De strijd tegen degradatie in de Belgische voet balcompetitie is zo goed als be slist. Na de wedstrijden van vo rige week is het vrijwel zeker dat Racing Genk en Waregem volgend seizoen in de tweede klasse spelen. Ondertussen blijft het bovenaan spannend in de titelrace. Anderlecht (5-1 overwinning op Germinale Ekeren) en Club Brugge (0-4 bij AA Gent) geven elkaar voorals nog geen duimbreed toe. Beide ploegen hebben een las tige wedstrijd voor de boeg in de komende competitieronde. An derlecht moet op bezoek bij het hoog geklasseerde Charleroi, dat er alles aan gelegen is met het oog op deelname aan Euro pees voetbal de huidige vierde plaats vast te houden. Club Brugge speelt zondag de derby tegen stad- en stadionge- noot Cercle Brugge. Trainer Hu- go Broos weet dat Josip Weber weer behoorlijk op schot is de laatste weken. De topscorer van de Belgische competitie (zeve nentwintig treffers al dit sei zoen) weet zich daardoor in de belangstelling van een groot aantal Europese topclubs. Stand 27 18 27 15 27 13 27 15 27 12 27 10 27 7 27 9 Anderlecht Club Brugge Seraing Charleroi Antwerp Stand Luik KV Oostende Lommei KV Mechelen Cercle Brugge Germ.Ekeren Beveren Club Luik Lierse AA Gent RWDM Waregem Racing Genk Programma Vrijdag: Charleroi-Anderlecht Zaterdag: Be veren-Antwerp. KV Mechelen-Waregem. RWDM-Club Luik. Racing Genk-Seraing, Standard Luik-Lommei. Lierse-KV Oostende Zondag: Club Brugge- Cercle Brugge. Germinal Ekeren- AA Gent 6 3 42 63-28 11 1 41 39-15 10 4 36 44-22 4 8 34 48-35 10 5 34 39-30 9 8 29 30-18 14 6 28 35-33 9 9 27 35-34 13 7 27 29-31 9 10 25 42-49 8 11 24 38-41 9 11 23 32-35 9 11 23 31-44 11 10 23 25-33 10 11 22 37-48 7 13 21 26-36 6 17 14 25-51 7 17 13 31-66 m. na eer Pei hoi Zei ow ble ein Ma Me

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 40