Jagers richten vizier op zwerfvuil Beter dan een lange speech Beneluxraad bepleit gemeenschappelij ke visie havens Delta Kermisbond blijft tegen schrappen van Vlissingse na-kermis Brief burgemeesters )ver mensenrechten Rwanda verstuurd lannen in het groen houden Nationale Natuur Schoonmaakdag FAVORIET van onze verslaggever VLISSINGEN - Belgie en Ne derland moeten de ontwikke lingsplannen van de havens meer op elkaar afstemmen. Een resolutie van die strekking heeft de Benexluxraad onlangs aangenomen. l)e infrastructuur in de Rijn/Scheldedelta en de investeringen daarin zijn mo menteel onvoldoende op elkaar afgestemd. De raad vindt dat met name Rotterdam en Ant werpen, die beide grote uitbrei dingsplannen hebben, elkaar moeten aanvullen op de sterke punten die zij hebben. Zij moe ten die niet in concurrentie met elkaar ontwikkelen. Binnen de Rijn/Scheldedelta wordt momenteel onvoldoende een gemeenschappelijke ruim telijke visie ontwikkeld. De Be neluxraad vindt dat vreemd, omdat de zes havens in het ge bied «waaronder Vlissingen en Terneuzeni meer dan zestig pro cent van het marktaandeel bin nen Noordwesteuropa voor hun rekening nemen. Belgische ha vens als Zeebrugge en Gent en de Zeeuwse havens Terneuzen en Vlissingen zouden juist meer kunnen profiteren van de distri butiefunctie van Rotterdam en Antwerpen Het achterland van de twee grote havens, vooral het gebied tussen de Antwerpen en Rotterdam in, zou daarvan eveneens meer voordeel kunnen hebben. Bovendien, vindt de raad, worden de recreatieve en toeristische mogelijkheden on voldoende benut. Plan De Beneluxraad noemt het van groot belang dat. voor de gehele Rijn/Scheldedelta een gemeen schappelijk ruimtelijk-econo misch ontwikkelingsplan wordt opgesteld De Delta kan daar door een vooraanstaande rol spelen in de economische inte gratie binnen de Europese Unie en ze kan bovendien profiteren van de subsidies, die de EU voor sociaal-economische ontwikke ling beschikbaar heeft. De aandacht van Belgie en Ne derland moet zich richten op een goed op elkaar aansluitende in frastructuur in beide landen, een goede afstemming van de ruim te voor industriële vestigingen en bedrijven, kantoren, wegen, spoorwegen en waterwegen. De twee landen moeten daarnaast regelgeving op het gebied van het milieu op elkaar afstemmen. van onze verslaggever VLISSINGEN - De nationale bond van kermisexploitanten BOVAK blijft protesteren tegen het verdwijnen van de Vlis singse na-kermis. Deze week lichtte de bond zijn bezwaren nader toe in een vergadering van de commissie algemene be stuurlijke aangelegenheden. Over twee of drie weken zal blij ken of de betreffende commissie het protest van de BOVAK wel of niet ontvankelijk verklaart. BOVAK-voorzitter B. Donks zegt dat de hond hij een negatief besluit van de commissie over weegt een procedure bij de Raad van State te beginnen. De onvrede van de BOVAK is ontstaan na het Vlissingse ge meenteraadsbesluit van 16 de cember 1993. dat de na-kermis moet verdwijnen. De raad is van mening dat het Arsenaalcom plex met de Carrousel-hal al in een kermisbehoefte voorziet. Hierover is de BOVAK niet te spreken. De bond vindt dat de essentie van de kermis weg is als authentieke kermisspelen gedu rende het hele jaar voor publiek toegankelijk zijn. De BOVAK is inmiddels twee procedures be gonnen, om de kermisstatus van De Carrousel ongedaan te ma ken en om de exploitant de be treffende kermisspelen te ver bieden zijn spelen in De Carrou sel in de toekomst te handha- Volgens J. Abrahams, lid van de BOVAK. is De Carrousel een doodgewone speelhal. ..Wij wil len bereiken dat deze attractie de kermis-status verliest. Som mige spelen die daar het hele jaar door staan, zijn officieel be schermd als kermisspel." Horecabond Volgens de BOVAK zou ook de horecabond-Vlissingen naden ken over acties om de na-kermis alsnog te behouden voor de ha venstad Navraag bij de voorzit ter van de bond. B. Stienenbos. leert dat daar nu nog geen spra ke van is. Stienenbos zegt zelf nog niks gehoord te hebben van Vlissingse horeca-ondernemers over de na-kermis J Kroon-van Houten. BOVAK-lid en inwoner van Vlissingen. heeft echter op eigen initiatief de aanzet gege ven om vanuit de horeca actie te ondernemen „Ik ben naar een horeca-ondernemer gegaan en heb hem gevraagd of hij min stens vijf horeca-ondernemin- gen kan verzamelen die tegen de verdwijning van de na-kermis zijn." Als dat lukt, waarschuwt Kroon-Van Houten de voorzitter van het district Midden- en Noord-Zeeland van de vereni ging Horeca Nederland. J. Lust. „Hij kan dan eventueel een be zwaarschrift indienen tegen het gemeenteraadsbesluit, om de na-kermis af te schaffen." Kroon-Van Houten verwacht dat binnen één of twee weken de horeca-ondernemers gevonden worden die tegen het besluit zijn. „Dat moet ook wel. omdat het eventuele bezwaarschrift in gediend moet zijn voordat het besluit van de commissie be kend is." agenda 1 1 t 1 1 1 II II 1 1 1 'ill! Evenementen MIDDELBURG - Stads schouwburg, 19.30 uur: Theater project Spiegels van het cluster Verstandelijk Gehandicapten zorg Walcheren; Film BERGEN OP ZOOM - Roxy. 19.30 uur: Schindler's list; 20 uur: Free Willy: Cinemactueel. 20 uur: The Three Musketeers; 20 uur: Mrs. Doubtfire: 20 uur: The Piano; GOES - Grand. 20 uur: Mrs Doubtfire: HULST - De Koning van Enge land. 20 uur: Mrs. Doubtfire: 20 uur: Free Willy; 20 uur: Schind ler's list: 20 uur: The age of inno cence; 20 uur Carlito's Way: VLISSINGEN - Alhambrê. 20 uur: Carlito's Way: 20 uur: Mrs. Doubtfire: 20 uur: Free Willy; 20 uur: Schindler's list; Ten toons tellingen BIERVLIET - Art House, 9-12 uur 'Het versierde ei' (t/m 4/4); HEINKENSZAND - Gemeen tehuis. 9-12 en 13-16.30 uur: 14 schilderijen van Reinder Tukker (mrt); HULST Galerie Rattenfan- ger, 13.15-17.15 uur: Werken Jan Bruens (t/m 22/4); Hal Stadskantoor, 9-12 en 13- 16.30 uur: Piet Korbee-Arnold, plastieken en schilderijen (t/m 31/3); KAPELLE Gemeentehuis, ,8.30-12 en 13-16 uur. Cornelis Rouw, abstracte beelden in steen en staal (t/m 25/3); KRUININGEN - Gemeente huis, 8.30-17 uur: Werken Mia de Graaff-Aarts (diverse technie ken) t/m maart MIDDELBURG - Bibliotheek, 17.30-21 uur. Elke Wennmann. schilderijen op zijde (t/m 26/3); Gedwongen werk in Nazi-Duits- land 1940-1945 (t/m 2/4); Dorpen op Zuid-Beveland (t/m 16/4); 'Geld uit de Belt', archeologisch onderzoek in de bouwput van de gemeentelijke parkeerkelder en het belastingkantoor Kousteen- sedijk (t/m 29/41; Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: Aanwinsten hedendaagse kunst 'Huis en Tuin', werken diverse kunstenaars (t/m 29/5); OOST-SOUBURG - Biblio theek. 13.30-17.30 uur Kinderte lefoon Zeeland (t/m 31/3); SLUIS De Raadskelder. 13-17 uur: Willy van Driel. landschap pen, schilderijen en grafiek (t/m 17/4); TERNEUZEN - Stadhuis. 9-12 en 13-16 uur Eitempra-schilde- rijen van Marten Postma (t/m 15/4); VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum. 10-17 uur: Het Koninklijk Zeeuws Genootschap te Vlissin gen 1769-1801 en Ultramarijn van Ronald Mullié (t/m 10/4); Bellamy 19. 10-17 uur. Schilde rijen Ronald Mullié (t/m 3/4). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten. tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel 01180-36251. van 10.00-14 00 uur en 20.00-23.00 uur - weekends van 20 00-23 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Stichting "Vrouwen bellen vrou wen", tel 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland. tel. 06-0432 (gratis), dag van 14-20 Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel 01180-38384 8 in onze verslaggever arten de Jongh n fcPELLE - Voor haasjes en ko- jnen is het dikke pret. Einde- jk kunnen ze eens ongestoord in de gewassen knabbelen, fen geen jagers met grote ge- eren die het hebben voorzien hun pluizige staartje. Deze iterdag is de Nationale Natuur J choonmaakdag: de gevreesde annen in groen laten voor eén f ser de wapens thuis. Gestoken 'e^É ihoge laarzen struinen ze door velden om zwerfvuil op te jimen. Samen met een grote hare kinderen. „Wel een vies 6 erkjc hoor", zegt een meisje. ;„v« k zit van top tot teen onder de odder. En het ergste van alles: stinkt zo!" i alle vroegte verzamelen Ka- ssu ;lse jagers en kinderen zich in nie ïezelinge. Grote blauwe vuil- ;n< szakken en dunne plastic leg (rnemuiden en IS bespreken tanpak overweg in onze verslaggever iRNEMUIDEN - B en w van Ar- imuiden praten met de NS rer de verbetering van de loorwegovergang Singel. Het oor de spoorwegen ingediende fj Jan kost de gemeente, inclusief pla ijkomende kosten van de Cen- g rale Dienst Gemeentewerken, ieei 85.000 gulden. Daarnaast moet gemeente ook nog eens jaar- iflgljks vijftigduizend gulden ex- §j, ioitatielasten betalen aan de S. Arnemuiden vindt zowel nC el investeringsbedrag als de üp iploitatielasten extreem 19! MS- g memuiden wil dit jaar begin- en met de verbetering van de lSto loorwegovergang. Daarvoor r,ve aat een bedrag van 450.000 gul- jee en geraamd. Inmiddels is het Ue{ uilege van benwin overleg ge- ■tre eden. De gemeente hoopt een con ider, goedkoper plan voor el- ;et aar te krijgen. r3(] 'et voorstel om de subsidie voor 't g tads- en dorpsvernieuwing te ten erdelen komt maandag 28 liaart aan de orde tijdens een aadsvergadering, die om 19.30 ur begint. Aan het einde van de ijeenkomst wordt afscheid ge- omen van raadsleden die niet neer terugkeren in de gemeen- ;raad. teert ze de omgeving. „Trou wens, hier kan niks gebeuren. Er wonen gelukkig toch geen konij nen." Westkapelie wil duobak in plaats van vuilniszak van onze verslaggeefster WESTKAPELLE - De gemeente Westkapelie wil overgaan tot het geseheiden inzamelen van gft-afval. Aansluitend op de voorkeur van vier andere W'al- cherse gemeenten, kiest ook Westkapelie voor het systeem met een duo-bak. Het college stelt voor deze containers te hu ren. Dat is goedkoper en het on derhoud kan dan worden over gelaten aan de verhuurder. Pas in het najaar kan worden overgegaan tot gescheiden inza meling. Eerdere invoering heeft geen zin. omdat het apart opge haalde groente-, fruit-, en tuinaf val nog niet verwerkt kan wor den bij de Zeeuwse composteer- inrichting. In de gebieden met recreatiewo ningen zal extra aandacht wor den geschonken aan de voorko ming van stank en het lang bui tenstaan van de containers. Ge dacht wordt aan een systeem met wijkcontainers. Het voor stel komt op 30 maart aan de or de in de raadsvergadering. De bijeenkomst in het gemeente huis begint om 20.00 uur. Brand door oververhitte frituurpan van onze verslaggeefster DREISCHOR - Een felle uit slaande brand heeft vrijdag middag in Dreischor een wo ning met aangebouwde schuur in de as gelegd. De brand is ver oorzaakt door oververhitting van een frituurpan. Snel ingrij pen van de brandweerkorpsen Dreischor en Brouwershaven kon niet voorkomen dat het pand geheel werd vernield. De 49-jarige invalide bewoner en zijn twee kinderen konden zich op tijd in veiligheid brengen. De gemeente Brouwershaven heeft de slachtoffers aan een tijdelijk onderkomen geholpen. et lst an onze verslaggever iLISSINGEN - De burgemees- ,0U] er van de stad Kanama in het )ve ifrikaanse Rwanda kan een de- ge! er dagen post verwachten van recept Janny van der Lee ialade met nango en kip ia§p personen) Tango's worden in vele tro- Ylpische en subtropische ge- jne ieden gekweekt. In principe is mango het hele jaar door ver- hjgbaar maar de landen van edl roduktie variëren. Zo kunnen 'ke e mango's afkomstig zijn uit In- 1 a ia, Pakistan, Egypte of Israël. :kei Tenia, Zuid Afrika, Zuid Ameri- n d a of California. De soms wat verheersende terpentijnsmaak l°e ioenwas) is minder uitgespro- iaa en wanneer u de vrucht koud 9-2 irveert. ijd kipfilets luriLper oter om te bakken leetlepels gembernat theelepels citroensap ■6 eetlepels sojasaus grote rijpe mango 12 krop frisée 12 eetlepel honing eetlepel citroensap eetlepels arachide of zonne- loemolie las allereerst de frisée en droog Ie blaadjes. Maak de dressing Ioor honing en citroensap los te oer en en hier al kloppend de door te mengen. Bestrooi de ipjïlets met peper. Bak de filets hete boter rondom bruin en emper de warmtebron. Meng embernat, soja en citroensap n schenk dit over de filets in de ian. Laat de kipfilets in het don kerbruine vocht verder gaarsto- en. Keer het vlees regelmatig, kt sojamengsel zal sterk inko- en en enigszins stroperig ivor en. leem het kippevlees uit de pan ti laat het op een snijplank uit- ampen. Snijd de mango tot op Ie pit doormidden. Schil of pel afhankelijk van de rijpheid en Ie soort mango) de helften en erdeel de beide helften in dun- e plakken. leng de friséeblaadjes met de kessing en verdeel ze over 4 ordjes. Snijd de kipfilets in de tngte in plakken en schik de lakken afwisselend met dunne Hakjes mango op de sla. zijn ambtsgenoot J. C. Th. van der Doef. De Vlissingse burge meester vraagt hierin namens de mensenrechtenorganisatie Amnesty International aan dacht voor politieke moorden in diens land. Ook burgemees ter drs D. J. van der Zaag van Goes heeft zo'n brief gestuurd aan een collega in Rwanda. Van de burgemeesters van Zierikzee en Middelburg was vrijdag niet bekend of de brief gestuurd was. De Terneuzense burgerva der drs R. C. E. Barbé heeft de pen nog niet ter hand genomen. De burgemeestersbrieven zijn een vervolg op de schrijfacties die Amnesty al jaren organiseert met de zogeheten 'schrijfgroe- pen'. De brieven zijn telkens ge richt aan politici in landen waar het met de mensenrechten niet nauw wordt genomen. De Zeeuwse en Westbrabantse groepen hebben nu van de lan delijke organisatie het verzoek gekregen de burgemeesters van de grotere plaatsen te benade ren met de vraag of zij recht streeks een brief aan een ambts genoot van een ongeveer even grote plaats in Rwanda wilden schrijven. In de brief, waarvan een voor beeld is geleverd door de Amnes- ty-groepen. vraagt de burge meester aandacht voor de moord op een zakenman uit Rwanda, die vermoedelijk met medeweten van de landelijke overheid in 1990 met zijn gezin is doodgeschoten. Het onderzoek is vastgelopen. Bij de brief zit een exemplaar van de 'richtlij nen ter voorkoming van verdwij ningen en politieke moorden'. Van der Doef kondigt in zijn brief aan dat hij een reactie ver wacht van zijn collega. Zo niet. dan volgt binnen enkele maan den een herinneringsbrief. Mo gelijk gaat tezijnertijd een Am- nesty-delegatie naar het land om opheldering te vragen. Manifestatie EHBO in Goes GOES - De jaarlijkse manifesta tie van de Nationale Bond voor EHBO wordt zaterdag 26 maart in Goes gehouden. Het thema dit jaar is 'Sportongevallen in het algemeen'. Op deze dag strij den in de gymzaal van scholen gemeenschap Groot Stelle 18 EHBO-ploegen uit Zeeland om twee plaatsen in de landelijke wedstrijd, op 4 juni in Klaren- beek bij Apeldoorn. Tijdens de middag ligt de nadruk op voor lichting en demonstraties op het. gebied van eerste hulp. De bij eenkomst begint om 13.45 uur. Roelof Ruules: „Ik zou meerdere favoriete ge dichten kunnen kiezen. 'Her innering aan Holland' van Marsman is zo'n gedicht, dat een imprint geeft van: zo is het. Ik heb in Den Bosch ge woond, ging toen vaak in de Maas zwemmen. Als je het landschap van de Betuwe ziet, ja, dan is dat gedicht zó treffend. Dat geldt ook voor 'De Dapperstraat' van Bloem. Als ik het goed heb is dat in Nederland nog altijd één van de populairste gedichten. Voor deze keer geef ik de voor keur aan 'Reserve' van Jean Pierre Rawie. Dat heeft alles te maken met omstandighe den in mijn familie. Mijn va der en moeder zijn 85 jaar. De ouderdom laat hen niet onbe roerd. mijn vader heeft de ziekte van Alzheimer. Mijn moeder wordt door hem met dementie geconfronteerd. Ik heb ooit een Zuidamerikaan- se roman gelezen, waarin ge zegd wordt: 'Als iemand zijn herinnering verliest, raak je die persoon kwijt'. Afgelopen week heb ik het ge dicht van Rawie aan mijn moeder voorgelezen. Ze vond het prachtig. Het is ook heel passend. Ik zie in haar ogen nog steeds de jeugd, net of ze jong blijft ondanks haar li chamelijke ouderdom. Zo'n gedicht geeft een impressie van de werkelijkheid en vol doet beter dan een lange speech. Het geeft een onver vangbaar moment van stilte, van nadenken. Ja, ik heb een industrieel le ven achter de rug. Toch is de literatuur er van jongs af aan. Op mijn veertiende begon ik boeken te kopen. Ook nu nog kan ik geen boekhandel voor- RoelofRuules. Reserve Het is mij dikwijls wonderlijk te moede als ik mijn oude moedertje aanschouic: hoe woest de wind door zoveel jaren woedde, ik blijf het kind ontwaren in de vrouw. Meer dan een halve eeuw mijn vader trouw keerde zij waar zij kon het kioaad ten goede, en als het even in haar macht lag zou zij hem ook voor het heengaan nog behoeden. Al klaagt ze soms (vindt zich opeens te dik en poogt verwoed haar snoeplust in te tomen): zij put uit raadselachtige reserve. Misschien dat zelfs mijn moeder ooil zal sterven, maar in haar blauwe ogen blijft die blik alsof het allermooiste nog moet komen. Jean Pierre Rawie (Uit Jean Pierre Rawie, Onmogelijk geluk. Bert Bakker Amsterdam. 1992) bij lopen. Romans, boeken over cultuur, poezie. ik lees het allemaal Inmiddels heb ik twee- tot driehonderd poë ziebundels in de kast staan. Ik vind het gemakkelijk om naar zo'n bundel te kunnen grij pen. je kunt er behoefte aan fotoarchief PZC hebben. Een gedicht lezen be tekent een moment van rust in een jachtige wereld. Ik zou het alle mensen, die in de in dustrie werkzaam zijn. aan kunnen raden. Lezen biedt de mogelijkheid om terugblik kend te zien wat het leven in houdt. Mijn dochter, die in Amster dam werkt, attendeerde me op Rawie. De bundel 'Onmo gelijk geluk' blijkt een groot succes te zijn. Ik begrijp dat- wel, er staan veel sonnetten in, het is toegankelijke poé- zie. Voor mij is Rawie een ech te poëet, hij leeft van zijn ge dichten. Dat zou voor meer dichters mogelijk moeten zijn. Vorige maand heb ik Ra wie ontmoet, tijdens een le zing in Terneuzen In mijn ex emplaar heeft hij een gekalli grafeerde handtekening ge zet. Later hoorde ik dat hij dat bij iedereen doet. die hem een boek ter signering aanbiedt." handschoentjes worden uitge deeld. Het is nog even wachten op het vertrek. Genoeg tijd voor de kleintjes om de duizend-en- één mogelijkheden van een vuil niszak te ontdekken. Een jochie heeft al snel in de gaten: het is een kwestie van heel hard trek ken, dan scheurt het plastic van zelf. Twee meisjes pakken de vier punten van een zak en vou wen het ding op als een laken. De uitgelaten meute vertrekt in auto's en tractoren. De jagers weten wel een paar vervuilde plekjes. De Kattendijksedijk bij voorbeeld. daar wemelt het van de rotzooi. „Alles wat papier en plastic is, mag in de zak. Geen takken meenemen", luidt de in structie van J. J. van Nieuwen- huijze. De voorzitter van de ja gersvereniging Kapelle en om streken mag niet klagen. Zeven tig schoolkinderen doen mee in dit gebied Evenals vrijwel alle jagers, twintig in getal. Elders. verspreid over de hele provincie zijn andere schoonmaakploegen actief. Langs de Kattendijksedijk ra ken in een mum van tijd de zak ken vol. De oogst is divers: een map met persoonlijke papieren van een duiker uit Wemeldinge, een afgerukt verkeersbord met de waarschuwing 'opspattend grind', een dode patrijs en een stuk uitlaat van een brommer. En niet te vergeten: eindeloos veel snoeppapier en bierblikjes. Eén van de jonge schoonmaak sters doet een voor haar wel heel bijzondere vondst. In opperste verwarring komt ze het laten zien. „Wat moet ik hier mee doen, meneer?" Op de palm van haar hand prijkt het gave sche del tje van vermoedelijk een jong konijn. „Gewoon laten liggen", adviseert Van Nieuwenhuijze. Zorgzaam vleit het meisje de overblijfselen in het gras. De Koninklijke Nederlandse Ja gers Vereniging (KNJV) houdt de Nationale Natuur Schoon maakdag samen met de Stich ting Nederland Schoon. Het vi zier is vooral gericht op het bui tengebied. Of het nut heeft, één keer per jaar zo'n actie? Van Nieuwenhuijze meent van wel. „Het ruimt flink op. en denk eens aan de educatieve waarde. Het is misschien naief, maar de kinderen die nu opruimen, be denken zich voortaan misschien voordat ze iets weggooien." Dat jagers het in sommige kringen twijfelachtige imago proberen op te vijzelen, kan Van Nieuwen huijze niet ontkennen. „Ze zeg gen al gauw: die jagers maken onschuldige beesten dood. Na tuurlijk wordt er wel eens een vo geltje geschoten. Maar dat ge beurt alleen als het echt nodig is. Bijvoorbeeld als het wild teveel schade veroorzaakt op de ak kers. Het evenwicht moet be waard blijven. Met zo'n schoon maakdag laten we zien dat niet alleen wildbeheer onze verant woordelijkheid is. We staan er voor de hele natuur." Konijnen De kinderen worden moe, de zakken die ze achter zich aansle pen steeds zwaarder. Hoe ver het nog is, wil een jongen weten. Al leen twee meisjes van elf en twaalf uit Kapelle laten zich niet kennen. Onverstoorbaar werkt het duo door. De éen houdt de zak open, de ander werpt het vuil erin. Wat ze ervan vinden om met de jagers op stap te zijn0 „Hartstikke leuk", klinkt het in koor. Natuurlijk, het is zielig dat ze op konijntjes schieten. Maar als er teveel zijn moet dat nu eenmaal, dreunen de twee hun lesje op. Alleen het meisje met rode krullen lijkt niet zo zeker van zichzelf. Schichtig inspec- Jagers en kinderen haalden zaterdag naast andere vuilnis vooral eindeloos veel snoeppapier en bierblikjes uit de Zeeuwse natuur. Willem Mieras Poëzie is het thema van de boekeniveek, die tot 26 maart duurt. De PZC heeft een aan tal Zeeuwen gevraagd wat hun favoriete gedicht is en waarom. Vandaag in de vijfde aflevering 'Reserve' van Jean Pierre Rawie, het favoriete ge dicht van Roelof Ruules <61 in Philippine, oud-vice-voorzit- ter van de Raad van Bestuur van DOW-Benelux. van onze verslaggever

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 9