Steen beste in troosteloze topper SDO is uitzondering in slecht weekeinde ïeert de Ruddere geeft 'lans aan Zwinstedenloop Vijf kandidaten voor de zaalvoetbal-titel De Kikkers profiteert van fout concurrentie Tibazarwa bewijst waarde rugbyers van Blue Diamonds Vijfde plaats van Luctor in titelstrijd 3' Vierde winst op rij van Sluiskil sport ,A xel is gewillige prooi voor ploeg van Norbert Samson RSÜ«5Si MAANDAG 21 MAART 1994 van onze zaalvoetbalmedewerker TERNEUZEN/SAS VAN GENT - De strijd om het kampioen schap in het zaalvoetbal tweede klas regio Zeeuwsch-Vlaande- ren is ongemeen spannend. Maarliefst vijf ploegen komen nog in aanmerking voor de titel. Koploper Terneuzen Bonded Stores liep een fikse kater op (1- 4) tegen Gemeente Terneuzen. dat door dit resultaat plotseling uitzicht heeft gekregen op pro motie naar de eerste klas. Sporting'88/De Ruijter nam de leiding over. hoewel de ploeg niet verder kwam dan een 3-3 gelijkspel tegen Benny Sport. Ook De Pooter/Koole verspeel de een punt (5-5) tegen Dow. De vijfde titelkandidaat IZV won met 6-4 van HKC. Terneuzen Bonded Stores, dat overigens nog een inhaalduel te gen HKC tegoed heeft, was in de sporthal 't Zwaantje de meest aanvallende ploeg. De scherpe tegenaanvallen van Gemeente waren echter veel gevaarlijker Bij de rust was de stand al 0-3. George Gemaert. Piet de Blaeij en Erik Roose t2> scoorden de doelpunten. Michel van der Wal- le maakte de enige treffer voor Terneuzen Bonded Stores. Onderaan verzamelde De Groo- te Slock een punt (2-2) tegen Corn Boys'Ranschaert. Midden moter AZWZ won gemakkelijk met 4-0 van Het Bonte Hert 3 Sporting'88De Ruijter-Benny Sport 3-3(1-1)- Marco Wagenaar. Jaap Romeijnsen i2i voor Spor ting. Luc van Hecke. Christian Haens (2) voor Benny Sport. Dow-De Pooter/Koole 5-5 - Lex Janse (2i, Hans van de Boom. André Buckens. Peter Rompa voor Dow Jaap de Regt (2). Rik- kie de Pooter (2). Sam Bakker voor De Pooter AZWZ-Het Bonte Hert 3 4-0 <2-0)- Mels Verhelst (2). Paul de Kort, Frank Buijze voor AZWZ. Corn Boys/Ranschaert-De Groote Slock 2-2 1-1- Rudie Fruijtier. Sonny Riddering voor Corn Boys André de Regt. Fred Hoekstra voor De Groote Slock. IZV-HKC 6-4 - Arno Wauters (3). Tom Compiet. Johnny de Kort. Nico Mahu voor IZV. Hans Stof- fijn (3). Jacky Dingenouts vóór HKC De stand in de tweede klas: 1 Sporltng'88/De Ruijter 20-26 178-75). 2 De Pooter Koole 19-25 1103-78.. 3 Tem Bonded Stores 19-25 <95-76' 4 IZV 20-25 <108-89». 5 Gemeente Ter neuzen 20-25190-711.6 AZWZ 19-21 (SO OS). 7 Dow 20-20 1101-100). 8 Com Boys'Ranschaert 20-17 <84-85>, 9 Ben ny Sport 20-16 (85-1141. 10 HKC 19-13 (64-791. 11 Het Bonte Hert 3 20-13 (77- 103). 12 De Groote Slock 20-10 <57-93i TERNEUZEN - De Kikkers lijkt regelrecht af te stevenen op het kampioenschap in de eerste klasse heren. De Aardenburgse volleyballers wonnen dit week einde met overtuiging (3-0) en zagen tegelijkertijd de naaste concurrent VVS '92 vier kost bare punten verspelen. De da mes van IJVC verkeren intus sen in een hopeloze positie. Door verlies tegen VVR 1 heeft de ploeg uit IJzenijke nu de rode lantaarn in handen. Niemand lijkt De Kikkers nog een strobreed in de weg te willen leggen op hun weg naar de pro motieklasse. De koploper in de eerste klasse ging sterk van start tegen Ardito 2 en had de ope ningsset vlot op zak: 15-2. Zo'n gemakkelijk begin heeft voor de Aardenburgse ploeg veelal wat concentratieverlies tot gevolg, waarvan ook Ardito 2 even profi teerde. De bezoekers kwamen in de tweede set voor, maar zagen hoe De Kikkers zich herstelde en alsnog met 15-8 wonnen. Ook in de derde set kwam Ardito met 0- 5 voor, maar ook nu zetten de Zeeuws-Vlamingen die achter stand overtuigend recht: 7-15. De concurrenten lieten belang rijke punten liggen. Nummer twee VVS '92 4 verloor met 3-2 van BOK en zag de achterstand op de koploper oplopen tot vier punten. Met nog drie thuiswed strijd (waaronder tegen VVS '92 4) en nog één uitwedstrijd voor de boeg zou dat voor de Aarden burgers normaal gesproken vol doende moeten zijn. Ook num mer drie IJVC 2 liet het dit week einde lelijk zitten: in eigen huis gingen de IJzendijkenaren met 1- 3 tenonder tegen WR 2. Li de onderste regionen lijken Scheldesport 2 en Voorwaarts 2 de degradatiedans te ontsprin gen. Scheldesport won met 3-0 van Dynamo '70 3 en Voorwaarts was te sterk voor Mytilus 3 (2-3). Bij de dames staat IJVC er een stuk minder rooskleurig voor. De door blessures geteisterde ploeg uit IJzendijke begon welis waar fanatiek tegen VVR 1. maar toen VVR warm draaide, slaagde IJVC er niet in een vuist te maken. De thuisploeg speelde een versnelling te laag en zag de eerste set met 5-15 verloren gaan. VVR maakte goed gebruik van haar sterke opslag en met goed aanvallend spel werd de thuis ploeg ook in de twee volgende sets met de rug tegen de muur gehouden. Via 4-15 en 6-15 ging de zege verdiend naar VVR 1. IJVC bleef achter met de kater, want concurrente Voorwaarts (vorige week al langszij geko men) verrastte SC Morres met 2- 3 en sleepte twee punten in de wacht. IJVC staat daardoor op de laatste plaats en gaat nog een paar zware weken tegemoet. CVC leek na 7-15-winst in de eer ste set tegen Delta op een een- vouige zege af te stevenen, want ook in de tweede set liepen de Clingenaren uit tot 0-11. Via een sterke service kwam Delta terug en kwam alsnog langszij: 15-13. Het vertrouwen van CVC was ge schaad en de pass kwam niet voldoende meer uit de verf, maar toch kon het de winst in de derde set nog grijpen: 14-16. De daarop volgende set ging echter met de zelfde cijfers naar Delta, zodat een vijfde set de beslissing moest brengen. Hierin stond CVC lang voor, maar een aanval van Delta bij de stand 13-13 gaf de doorslag in het voordeel van de thuisploeg. Een twijfelaar werd door de arbitrage in gege ven, een tegenslag voor CVC die het niet meer te boven kwam: 15- 13 en dus 3-2 voor Delta 1. De strijd om het kampioenschap is bij de dames inmiddels beslist. VVS '92 3 bleef ook bij BOK 2 on geslagen (0-3) en kon een feestje bouwen. TERNEUZEN - Het Terneuzen- se Blue Diamonds won in een bikkelhard duel met 21-5 van concurrent Maastricht. Een wedstrijd waarin Augustine Ti bazarwa een belangrijke rol op eiste. Tot drie maal toe drukte de uitblinker bij de thuisclub de bal met een try achter de lijn, waarmee hij vijftien punten voor zijn ploeg in de wacht sleepte. Johan van der Peijl nam met drie benutte conver sies de rest van de score voor de ploeg uit de Scheldestad voor zijn rekening. Blue Diamonds ging op sport park Oude Vaart uitstekend van start. Amper een minuut na de kick-off belandde de bal uit de scrum bij Walantien de Groote. die vervolgens Augustine Tiba zarwa in de gelegenheid stelde zijn eerste try te scoren (5-0) Jo han van der Peijl plaatste uit de toegekende conversie het leer feilloos tussen de palen (7-0). Een achterstand die voor de Limburgers aanleiding was om de thuisploeg steviger aan te pakken Een aanpak die het spel van de thuisclub danig ontregel de en de Maastrichtenaren in de twintigste minuut zelfs in staat stelde om uit een onoverzichte lijke situatie via een try hun ach terstand tot 7-5 te verkleinen Een vloeiende combinatie tus sen alweer Walantien de Groote en Tiwazarba zorgde nog voor de pauze voor 12-5. En weer faalde de traptechniek van Johan van der Peijl niet 14-5». De bezoekers begonnen na de rust meteen met een offensief. Maar het 'loopwonder' Tibazar wa bewees zijn waarde voor de thuisclub. Vanaf de eigen trvlijn begon hij een run met de bal aan de borst, ontweek een vijftal tackles, om vervolgens zijn der de try van de partij te drukken (19-5) Met het benutten van de conversie brak Johan van der Peijl alle weerstand van de be zoekers: 21-5. FRANEKER - De korfbalploeg van Luctor uit Terneuzen is zater dag in het toernooi om het kampioenschap van Nederland voor af delingskampioenen, als vijfde geëindigd. In sporthal De Trijc in Franeker, waarde kampioenen van de negen districten strijd lever den om de nationale titel, werd het achttal van trainer-coach Da niel de Rudder derde in de poule en was daardoor al uitgeschakeld voor de finale. Luctor. dat na een urenlange reis de openingswedstrijd moest spelen tegen Korwi uit Winschoten (de latere kampioen), begon met een 3-7- nederlaag. Daarna volgden twee overwinningen: 7-5 tegen Kido '68 (Roermond) en 7-4 op CSL uit Britsum. De laatste wedstrijd tegen Rapid Haarlem ging echter weer verloren: 5-6. Op basis van een beter doelsaldo klasseerde Luctor zich ten slotte als vijfde. De finale ging tussen poulewinnaars Korwi en Animo uit Geldermalsen. De Noor delijke afdelingskampioen won dat duel met 6-2 en werd daardoor Nederlands kampioen. onze voetbalmedewerker [EL - De topper in de vierde tussen Axel en Steen zou ir beide ploegen dé ideale ge enheid zijn om de plotselin- neergang in prestaties na de iterstop als incident te be- iuwen. Zonder enkele vaste achten, voldeed het duel in Axelse Bos geenszins aan de rwachtingen. Vn besefte nog het meeste er gewonnen moest worden de aansluiting met de koplo- Sluiskil en Vogelwaarde te verliezen. Steen won op sis van een acceptabele eerste terecht met 1-0. Steen-trai- Norbert Samson gaf na af- ip toe dat de wedstrijd ver be den het niveau van een topper ief. „Ik vond wel dat we voor beter speelden dan Axel. In slotfase leek het nog even Ue eUbk te worclen voor onze on" •aren jonge verdedigers. Ze >en zich goed geweerd. Na nederlagen tegen Sluiskil en ■lwaarde hadden we van- veel recht te zetten. Het een ramp geweest zijn als we deze fase van de competitie keer achter elkaar hadden rlorenmeende Samson na atiiupp el-trainer Rinus Zegers wei- rde elk commentaar. Het was een bedroevend niveau wat tel liet zien. De ploeg creeerde ;t een doelkans en was aange- '0y 'zen op de fouten bij de tegen- ^nder. Steen-verdediging met de er- ,'g" ren doelman Theo de Bot gal' >chts sporadisch een kans Bij de opbouw van Axel hg er meestal al van alles mis, ™rwijl de middenvelders Leo acke, Joep Frusch en Hubert den Hemel nooit goed in de ïdstrijd zaten. Zij misten tegen ng^ een enige vorm van creativi- en stonden te geïsoleerd, inzet en bezieling had Axel enige kleur aan de wedstrijd finnen geven, maar ook op die iderdelen schoot de ploeg gis- Ian ren te kort. was zelfs aan doelman Ton- Gommers te danken dat :el bij de rust niet meer averij liep dan die ene treffer van j'gU arco Ottjes. Een doelpunt dat d0 de 30e minuut overigens for- Dj inlijk tot stand kwam. Een lekschop van de middenvelder Steen zeilde laag voor het xel-doel, waarbij de bal nog net en de voet van Axel-verdedi- *ep! ïElmar Beuzenberg toucheer- d! •kli "c ,r. a 2* va d- wdlf" de. De bal verdween in de verste hoek achter de verbouwereerde doelman Gommers: 0-1. Steen had het betere van het spel en bovendien toonde de ploeg zich feller in de duels. Na enkele speldeprikken (een af standsschot van Marty de Neijs) reageerde Gommers met een prima reflex op een inzet van Ah med Bali na een vloeiende aan val via Edwin Hofman en Marco Ottjes. Even later ranselde de Axel-doelman nog een vrije trap van Hofman uit de bovenhoek. Na de voorsprong van Steen, leek Axel te berusten in de ne derlaag. Alleen vlak na rust dwong de thuisclub enkele hoekschoppen af. Uit een onoverzichtelijke situa tie stond Michael Pieters plotse ling vrij voor het Steen-doel. maar de aanvaller verloor de controle over de bal. Dat was te kenend, evenals de wanhoop spogingen van afstand door Frusch, Pieters en Van den He mel. voor de onmacht. De wed strijd werd daarna rommeliger met veel overtredingen en irrita tie over en weer. Steen beperkte zich tot verdedigen, maar Axel kon aanvallend geen vuist ma ken. Werner Bisschop kreeg nog de beste kans om de strijd defini tief te beslissen, maar Bracke kon de aanvaller in een ultieme poging nog van de bal zetten. De uitstekend leidende Akker mans uit Geertruidenberg deel de vijf gele kaarten uit. Het op treden van de 24-jarige scheids rechter, die zijn eerste wedstrijd op Zeeuws-Vlaamse bodem floot, belooft veel. ïW** .- ,.r-gr. - Eric Rijckaert van Axel komt te laat om een voorzet van een aanvaller van Steen (zwarte broek) te onderbreken. foto Peter Nicolai van onze medewerker TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse clubs konden gis teren in de tweede klas van het afdelingsvoetbal niet overtuigen. Alleen SDO behaalde een simpele 5-0- overwinning tegen het zwakke Ouwerkerk. Voor Schoondijke (3-0 tegen Noormannen). Aardenburg (1- 2 tegen Domburg) en Sluis (2-1 tegen Renesse) was de oogst nihil. Terhole kwam in de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde Kwadendamme niet verder dan een 0-0-gelijkspel. SDO-Ou werkerk 5-0: De basis voor de winst werd in de eerste helft gelegd. Toen speelde SDO verzorgd voet bal, dat bekroond werd met drie doelpunten. Na een kwartier stelde Ronnie Jonkheim zijn teamgenoot Theo Eijsackers in staat om 1-0 te scoren. Nog voor de rust vergrootten Eddie van Pamelen (lob) en Erik Naessens (diagonaal schot) de marge tot 3-0. Ouwer kerk was een gewillig slachtoffer, maar in de tweede helft verzuimde SDO hiervan meer te profiteren. Het bleef bij treffers van Jos van Jole, die voldoende waren voor de 5-0 eindstand. Kwadendamme-Terhole 0-0: Twee ploegen van goede wil. Er werden ook kansen gecreeerd, maar de doel punten bleven uit. Een terechte eindstand overigens. Renesse-Sluis 2-1: De Zeeuws-Vlamingen mochten een helft lang hopen op een sensatie. Jack Canniere had Sluis op een 0-1-voorsprong gezet. Na rust moest de ploeg onder de toenemende druk van Renesse be zwijken. Noormannen-Schoondijke 3-0: De thuisclub won ver diend. Schoondijke was niet eens de mindere, maar net verschil was de afwerking. Noormannen wist daar wel raad mee. Bij de 2-0-achterstand was Schoondijke een geslagen ploeg. Aardenburg-Domburg 1-2: De eindstand was al bij de rust bereikt. Na 30 seconden keek de thuisclub al te gen een 0-1-ach terstand aan. Martin van Hermon zorg de voor de gelijkmaker (1-1), maar nog voor de rust keek Aardenburg weer tegen een achterstand aan: 1-2. In de tweede helft drong Aardenburg wel aan en kreeg ook kansen, maar alleen Van Hermon was een keer dicht bij de puntendeling. Zijn schot trof het hout werk. i Koewacht kan ploeg van Van der Hooft niet stoppen van onze medewerker SLUISKIL - In de race naar het kampioenschap bleef Sluiskil gisteren voor de vierde keer op rij aan de win nende hand. Nadat de ploeg eerder door belangrijke over winningen op Vogelwaarde. Terneuzen en Steen aan de leiding was gekomen, kon ook het bezoekende Koe wacht de opmars van het team van trainer-coach Eddy van der Hooft niet afstoppen. Maar het 4-2-eindresultaat kwam er óok zonder dat Sluiskil liet zien over een kampioensploeg te beschik ken. Daarvoor ging er bij vla gen te veel mis en kon een aantal spelers niet echt over tuigen. Los van die beschouwingen constateerde de Sluiskil-trai ner terecht dat hij de finale van de competitie wél ingaat met voorsprong op de rest van gezelschap. En voor de min dere prestatie van zijn bri gade had hij ook een verkla ring bij de hand' „Thuis spe len we niet onze beste wed strijden. En vandaag dachten enkelen toch wat te gemakke lijk over het karwei", zei Van der Hooft. Daarbij zal hem waarschijn lijk vooral de ongeïnspireerde start van zijn ploeg zijn bijge bleven. De waarschuwing die de bezoekers in de openings minuten al gaven (Jacky Lambert schoot uit vrije posi tie naast en over) kwam niet aan. Nadat de eerste de beste tegenstoot van Sluiskil door Rolf Mobach (die. met Paul van der Hooft, de beste man van de wedstrijd zou worden i naast was gelegd, vertikte de Sluiskil-verdediging het een voudig om de combinatie tus sen 'Bo' Rietjens en Jacky Lambert te verstoren. Lam bert bedacht zich geen mo ment en schoot hard langs een kansloze doelman Harte: 0-1. Dat terwijl trainer Van der Hooft zijn verdedigers nog zo had gewaarschuwd voor de prijsschutter van Koewacht. „Schakel Lambert uit", luid de de opdracht. Van der Hooft begreep niet waarom voor stopper Wilco Braafhart die opdracht niet naar de letter uitvoerde. Eerlijkheid ge biedt te zeggen dat Lambert zijn bewaker meer dan eens de baas was. Maar omdat het bij Koewacht aanvallend praktisch alleen van Lambert moet komen (Bo Rietjens moet het van - te - schaarse bevliegingen hebbent, kwam de thuisploeg zonder verdere schade over die eerste tik heen Vooral door aanvalslei der Paul van der Hooft, die bij balbezit altijd wel iets goeds laat zien. Na een eigen doelpoging, die net naast ging. bood hij eerst Martin van den Bossche een met te missen kans 1-11 en na een fraaie combinatie met Marcel Meijer en Van den Bossche schoof hij in een ont redderde Koewacht-verdedi ging 2-1 op het scorebord. In feite had de wedstrijd op dat moment gespeeld' moe ten zijn. Maar in een uiter mate zwak tweede part ver zuimde Sluiskil om zijn tegen stander de genadeklap uit te delen. Voorstopper Braafhart stelde Koewacht-doelman Rob Wieland in staat tot een fraaie redding, waar hij de voorzet van Van der Hooft 'ge woon' naar 3-1 had moeten til len en ook andere reële sco- ringsmogelijkheden uit man- meer-situaties bleven onbe nut. De bezoekers putten er de inspiratie uit om de mou wen op te stropen en een slot- offensief op stapel te zetten. In die fase groeide Rolf Mo bach naar een hoofdrol. Na dat hij, via Marcel Meijer, Paul van der Hooft eerst op weg had gezet naar 3-1. werd de Sluiskil-middenvelder de belangrijkste stoorzender van zowat alle aanvalsacties van Koewacht. Koewacht kwam met een 'knappe' lob van Rietjens nog wel op 3-2 (één van die bevliegingen), maar het ging definitief onderuit na een lange rush van Arno Zwe- gers. Zwegers kreeg bij die ac tie in blessuretijd 'groen licht' van alle bezoekende verdedi gers, doelman Wieland in cluis: 4-2. Eddy van der Hooft treurde na afloop vooral om de derde gele kaart voor Rolf Mobach. Terecht, omdat de aanwezig heid van zijn 'marathonman' in de finale van de competitie broodnodig lijkt. Marcel Meijer van Sluiskil (witte broek) in duel met een speler van Koewacht, foto Peter Nicolai ac! r 'alve marathon gedomineerd door Belgische atleet der Griendt aan kop. De Belgen De Greef, De Kesel en natuurlijk De Ruddere volgden echter. Na drie kilometer plaatste Geert de Ruddere al zijn eerste demar rage, waarop zijn landgenoten het antwoord schuldig bleven. Een attent reagerende Van der Griendt slaagde erin om aan te pikken, maar tegen een tempo van in de 20 kilometer per uur moest hij zich na anderhalve ki lometer toch ook neerleggen. De Ruddere was los en verslapte in de daarop volgende kilome ters nauwelijks. Toen de lopers na 7 kilometer de dijk langs het kanaal Brugge-Sluis verlieten voor de lus rond Oostkerke was zijn voorsprong op Hans van der Griendt dan ook al 20 seconden. Een trio achtervolgers had op dat punt al anderhalve minut moeten toegeven op de koplo per. Eenmaal weer terug op de ka naaldijk en terug richting Sluis hadden de deelnemers de wind in de rug. Degene die hiervan het meest profiteerde was Geert de Ruddere. Zijn voorsprong van precies een minuut bij de Sifon, acht kilometer van Sluis, groeide alleen maar en was aan de meet precies twee minuten. Hans van der Griendt wist zijn tweede plaats eenvoudig vast te houden. „Maar wat heb ik het koud gehad", verzuchtte hij. Hij was niet echt verrast door het verschil met de winnaar. „Ik heb vorige week tijdens de halve ma rathon van Alphen aan de Rijn veel gegeven. Dat kun je niet twee weken achter elkaar doen." In het damespeloton startte fa voriete Addie Dieleman voor zichtig. De atlete uit Sas van Gent ondervond de naweeën van de griep, maar ze ondernam toch een geslaagde inhaalrace op plaatsgenote Trees Ver- meersch en plaatselijk favoriete Therèse van Lare. Op een knap pe 88e plaats ging Dieleman als winnares over de meet in een tijd van 1.26.21, op ruim een halve minuut gevolgd door de steeds beter in vorm komende Trees Vermeersch. Uitslagen: Zwinstedenloop (21 km.) - heren: 1. Geert de Ruddere (Knokke) 1.07.27. 2 Hans v.d. Gnendt (Hoek) 1.09.27. 3 G. de Greef (Gistel) 1 11.48. 4 M. de Wulf (Maldegemi 1.11.51. 5 Ivan Ghijselen (Menen) 1.12.39. 6 A Deebruyne (Keerbergen) 1.12.54, 7. G de Kesel (Eeklo) 1 13 30. 8 M de Decker (Eeklo) 1.13.36. 9. Danny Bis schop iBelgi- 1.14.05. 10. V. Cock- heyt (Maldegem) 1 14 37. 13 George ValckxiOssenisse) 1 15 00.14 Arnold Polderman (Axel) 115.25. 16. Cor Koekkoek (Axel) 1.15.41, 18 Piet Weslerweele (Aardenburgi 1.15.58. 21 Ron Goossen (Cadzand) 1.17.12, 22. Fons Warrens iKloosterzandet 1.17.30. 30 Piet Gans (Axel) 1.19.20. Dames: 1 Addie Dieleman iSas van Genti 1.26 21. 2 Trees Vermeersch Sas van Genu 1.26.57.3 Ther se van Lare iSluisi 1.27.31. 4 Dina de Wijs Terneuzen) 1 28 59. 5 Annet Heyr- man (Terneuzen) 1 36.34. 10 km. - heren: 1 D Declerck (Ant werpen) 33.25. 2. F. Mortier (Lem- bekei 33 46. 3. R Denys (Ichtegemi 34 34, 5 Matthieu Warrens iKlooster- zande) 35 17. 8 Peter van Waes (Aar denburg) 36 43.9. Patrick de Boevere Terneuzen i 36.48. 10. Caro de Hul ster (Hulsti 37.26 Dames: 1. Yvonne Kerckhove (Oostkerke) 3817. 2 Yvonne de Grave (Temeuzem 43 27. 3 Ingnd Cauwels (Oostkerke" 44.43. na de start van de Zwinstedenloop heeft Hans van der Griendt (224) zich aan de kop van het genesteld. foto Peter Nicolai ;nd in onze atletiekmedewerker LUIS - Met Geert de Ruddere i fantastisch winnaar kreeg herboren Zwinstedenloop de ins die het verdiende. De hal marathon, gegoten in een re- urtje Sluis-Damme-Sluis, erd na drie kilometer gedomi- «rd door de sterk solerende elg. Alleen de nummer twee ans van der Griendt kon even met De Ruddere, maar ook moest zich neerleggen bij in geselende tempo, organisatie van de eerste nnstedenloop nieuwe stijl eg gistermiddag loon naar ken. Een weliswaar waterig >rjaarszonnetje had na de ge wen promotie maar liefst 478 Inemers naar Sluis gelokt, wie er 228 op de halve mara- Jon van start gingen. Met de flgische topper Geert de Rud- vo( re en Zeeuws crosskampioen ans van der Griendt had het re- urtje Sluis-Damme-Sluis bo ndien een paar grote namen in ir gelederen was door de organisatoren or een fraai en bovenal snel rcours gezorgd, maar een las- [e wind. schuin op kop. maak- het de deelnemers in de eerste Ift van de race knap moeilijk, van der Griendt wist dat moeilijk zou worden om fa- De Ruddere te kloppen. Scheldesporter besloot om in de openingsfase het tem- maar te bepalen. De aanvan- ian flijke kopgroep van tien (met 1 ïarin onder andere ook Cor ;loi|oekkoek, Arnold Polderman Valckx) verbrokkelde aal lel dankzij het gesleur van Van

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 21