Vlissingse dames blijven winnen Kampioenskansen Vlissingen verkeken t lampioensteam Volharding sluit competitie af met verlies Scheidsrechter moet tijdens WK-voetbal hard optreden Stigter haalt EK-limiet niet Priem tweede in finale bandstoten Sinke beste Zeeuw vierkamp Den Haag sport 17 Bmith volgt bshack op MAANDAG 21 MAART 1994 H an onze basketbalmedewer- d< ér Iet - ees 1ISSINGEN - In de heren- d( vergangsklas was titelfavo- iet Pendragon uit Tilburg te 'ing lerk voor BC Vlissingen. De lissingers werden met 91-76 erslagen. 'lijkdames van BC Vlissingen de ïsten wel te winnen. Zij versloe- stu en het laaggeklasseerde PSV gde jmonte met 76-39. Kampioen elü folharding sloot het seizoen te- del- [urstellend af. De Goese ploeg erloor met 46-30 bij WSC. A: J |C Vlissingen-PSV Almonte 76- ï'ai j; van enig krachtsverschil was de openingsfase geen sprake. IC Vlissingen opende zo slecht D lat het zwakke PSV (de ploeg erkeert in degradatiegevaar) ide-5t 116 tienc*e minuut meekon. )p dat moment stond een 11-12 and op het bord. Vervolgens egon de zone-press, waarmee 5al BC Vlissingen ook gestart was, het gewenste resultaat op te le veren. De aanvalsopbouw van PSV werd verstoord, waardoor de Eindhovense dames nauwe lijks tot goede schoten konden komen. De Vlissingse lijstaan voerder kon met een 27-19 voor sprong gaan rusten. In de eerste tien minuten van de tweede helft schakelde de formatie van coach Cees Rijnberg een versnelling hoger. Onder aanvoering van spelverdeelsters Ilse Caljouw en Danièlle Bollebakker liep BC Vlissingen via wervelende aan vallen snel uit naar 55-28. Bij 76- 39 klonk het laatste fluitsignaal. Pendragon-BC Vlissingen 91-76: Pendragon is de ploeg met de beste papieren voor de titel. De Tilburgers zijn de enigen die BC Vlissingen tot-nu-toe in eigen huis wisten te verslaan. Met slechts twee wissels moest het door blessures gekwelde team van BC Vlissingen naar Tilburg. De Vlissingers wilden de tegen stander onder druk zetten door middel van een zone-press. Dat leek te lukken, totdat de Tilbur gers succes hadden met een se rie drie-punters. Pendragon liep langzaam bij de Vlissingsers weg: 54-32 bij rust. Na de basket wisseling liet Pendragon de touwtjes vieren. In de tiende mi nuut wisten de Vlissingers tot twaalf punten terug te komen, maar de snelle Tilburgers lieten zich niet verrassen. Door een se rie goede breaks werd de voor sprong weer groter en verloor Vlissingen uiteindelijk kans loos. WSC-Volharding 46-30: Gister avond speelde Volharding een teleurstellende laatste competi tiewedstrijd. WSC speelde een felle man-to-man-verdediging, waardoor Volharding zich liet intimideren. De fysiek sterke ploeg uit Waalwijk liep in de ope ningsfase direct uit naar 11-0. Volharding wist voor rust niets aan deze achterstand te doen 23- 15. Ook na de hervatting ging het bij de Zeeuwse ploeg niet be ter. De formatie van coach Gijs de Haardt wist de achterstand niet meer in te lopen en sloot een succesvol seizoen met verlies af. Standen. Dames hoofdklas: BC Vlis singen 18-34. Braggerts 18-32. Filtech Five 17-26: Virtus 17-26: WSC 2 18- Kepu Stars 17-18. Schijndel 18-12 Agon Breda 18-12, PSV Almonte 20 12. Lieshout 15-10; Quo Vadis 17-10; Ardito 19-0. Heren overgangsklas: Pendragon 19- 32. Virtus 19-30. Kruiskamp 20-28; Heerb Pion 20-26. Beltistos 17-18; BC Vlissingen 18-18. ELBC 19-16 Scheldesport 20-16. Black Eagles 18- 14; SVH 18-14; Filtech Five 18-10; Flash 18-0 Dames overgangsklas: Volharding zij: eet val 'gJjbEN HAAG (ANP) - De scheids- echter moet de rode kaart ge en als de voetballer een over treding van achteren maakt. De oül rens,'et>hter mag niet vlaggen /er, Is hij twijfelt over buitenspel. asi Ie organisatie van het WK voet- n. al in Amerika wil veel doel- >ef unten zien, schoon voetbal. De pelleiders kregen afgelopen Veek te horen wat daarbij hun tol is. icheidsrechter Mario van der rd( Side uit Den Haag en grens- lechter Jan Dolstra uit Zwaag- testeinde keerden gisteren te ug uit Dallas. Daar volgen ze en stage van vijf dagen. Deze reek horen ze of ze naar het WK aan. Die kans is groot. Van de scheidsrechters blijven 24 iver. Twee zijn al afgevallen na ten weekje Texas: de Belg Goet- die een tijdlang was uitge- chakeld met een blessure, en de ertegenwoordiger van Gabon, ëitafce fysieke eisen waren te zwaar, fan de 25 grensrechters verdwij- ten slechts drie van de lijst. thuiskomst, uitblazend voor e televisie, zag Dolstra scheids- echter Sterk op televisie een ge kaart geven toen Fortunees leckers een opponent van Hera- les aanpakte. „Dat had meteen rood moeten zijn", had hij in de Amerikaanse schoolbanken ver nomen. „Dat was een duidelijke 'tackle from behind', zoals ze dat noemden." Deckers moest overi gens toch vertrekken, want het was zijn tweede gele kaart. Spelleiders moeten streng zijn, kregen de cursisten ingeprent door de commissie. Daarin spe len de oud:scheidsreehters Ca- sarin en Ponnet een belangrijke rol. Tv-beelden van situaties waarin de reactie goed was of juist, niet, golden als lesmate riaal. „Scheidsrechters mogen niet schromen een strafschop te geven." FIFA-secretaris Blatter en co, onthutst achtergebleven na het vorige WK, willen doel punten. Het Nederlandse duo had vooraf keihard getraind in Zeist. Dol stra, PTT'er uit het Friese Zwaagwesteinde, is aan zijn hobby twaalf tot vijftien uur per week kwijt. De laatste weken zelfs meer. Elke wedstrijd krijgt hij 400 gulden vergoeding van de KNVB, Van der Ende 1000. „Die tijd is echt nodig om een hoog ni veau te halen." De conditie was uitstekend. Sprintjes van vijftig meter bin nen 7,5 seconde, 200 meter bin nen 32,5. „Bij de Cooper-test hoorden Mario en ik bij de beste zes. De eis was 2700 meter. We liepen binnen de twaalf minuten meer dan 3000." Amerikaanse voetballers boot sten spelsituaties na. Arbiters en grensrechters dienen anders te denken over buitenspel. Waar bij twijfel meestal de vlag om hoog gaat. mag dat op het WK absoluut niet. „Een teruglopen de speler kan geen buitenspel staan. We mogen daarvoor niet vlaggen. Datzelfde geldt voor een voetballer die geblesseerd op de grond ligt." De traditionele man in het zwart bestaat tijdens het WK niet meer. De kleding bestaat uit zwart-wit geblokte pakken, of anders een tenue met paarse of gele steunkleur. „Schitterend", vindt Dolstra. „Vernieuwend. Het geheel wordt wat opge fleurd. De boeman in het zwart behoort tot het verleden." Een gouden regel is dat scheidsrech ters niet mogen opvallen. Met kleurige pakken kan ook die tijd wel eens voorbij zijn. „Och", zegt Dolstra. „Mooie kleren; dat wil toch nog niet zeggen dat je op valt?" Een aanval van BC Vlissingen op de basket van PSV. foto Ruben Oreel does wint derby van Olympia an onze hockeymedewerker 'ERNEUZEN - De hockeysters an Vlissingen kunnen na de 2-4 ederlaag tegen koploper De IMHC*65 het kampioenschap cr(j ii de derde klasse wel vergeten. )e achterstand bedraagt, met og zes wedstrijden te spelen, df even punten. In een recht op Ireeks degradatieduel verloor ju et Terneuzense Olympia met -2 van DDHC. Olympia heeft u een achterstand van vijl unten heeft. loor een doelpunt van Hessel tispens wonnen de Vlissingen- lannen (vierde klasse) met 0-1 ,}je an koploper Teteringen. Ra- op ide haalde fors uit tegen Prin- iei tnbeek 2-7. De Zeeuwse derby iissen Goes en Olympia eindig de in een 2-1 zege voor de Beve landers. Mannen Derde klasse: Goes-Olympia. Na een sterk eerste kwartier in de eerste helft nam de thuis ploeg een vérdiende 2-0-voor- sprong door doelpunten van Gijs Simons en Jan Maarten Vleer. Daarna verslapte de Goese concentratie. Olympia kwam sterk terug, maar kon pas halverwege de tweede helft van deze harde wedstrijd door een doelpunt van Jan Boerbooms tot 2-1 terug komen. Prinsenbeek-Rapide 2-7. Na een moeizame eerste helft met een 2- 1 ruststand, kwam de Hulster ploeg na de thee sterk terug. Gwellijn Daandels, die ook de eerste treffer scoorde, maakte de gelijkmaker. Na dit doelpunt was het ijs gebroken en kwam de doelpuntenmachine pas goed op gang. Janko Klaeysen, Mario Boon en Jasper Verbunt (drie maal) brachten de 2-7 eindcijfers op het scorebord. Middelburg-Rapid 2-4. On danks het verlies speelde de thuisploeg een van z'n betere wedstrijden van het seizoen. Al na drie minuten scoorde Tho mas Jacobs de openingstreffer. Na een 1-2 ruststand werden de Zeeuwen even weggespeeld: 1-4. Wouter van Werkum scoorde de 2-4. Vierde klasse: Teteringen-Vlis- singen 0-1. De Zeeuwen hadden tegen de koploper vrijwel de hele wedstrijd een veldoverwicht. Vooral in de eerste helft waren Hessel Rispens, Koen Deurloo en Pieter Ventevogel een ware plaag voor de Brabantse verde digers. Vlissingen nam de lei ding door een doelpunt van Hes sel Rispens na een combinatie met Ventevogel en Deurloo. Na de pauze controleerde Vlissin gen de wedstrijd, onder aanvoe ring van verdediger Bram Har- denberg. HSD-Gilze Rijen 1-2. Het zag er in de beginfase van de wedstrijd niet naar uit dat de thuisploeg z'n eerste thuisnederlaag zou moeten slikken. Frank Huisson opende al na acht minuten de score. Dezelfde speler miste even later een strafbal, waarmee hij de wedstrijd had kunnen be slissen. Daarna verloor HSD de greep op de wedstrijd. De ploeg kwam er na de pauze niet meer aan te pas. Vrouwen Derde klasse: Vlissingen- AMHC'65 2-4. De wedstrijd leek al na tien minuten gespeeld. De verdediging van de thuisploeg had geen antwoord op de opko mende man. waardoor al snel te gen 0-3-achterstand aangeke ken werd. Toch kwamen de Zeeuwse vrouwen knap terug. nhaalduels fafaasweekeinde uk. hij LISSINGEN - Door de afgelas- ingen van afgelopen zaterdag ordt er in het Paasweekeinde olop gevoetbald. De meeste eeuwse zaterdag-amateurs r j allen op zowel zaterdag als 'jf laandag in actie komen, want oh! u al is bekend, dat de KNVB de tss fgelaste wedstrijden van afge- de: open zaterdag (hel landelijk y Z oetbal) zal vaststellen op mandag. Tweede Paasdag. let programma van de Zeeuwse aterdagcompetitie gaat naar „dj aterdag 16 april en het ziet er aar uit. dat de junioren en da les het programma van atgelo- en zaterdag moeten afwerken Koninginnedag. 'opov verbetert ecord opnieuw IELSENKIRCHEN (ANP) - lex ander Popov heeft zater- iee ag bij de wereldbekerwed- eei Irijden in Gelsenkirchen het ereldrecord op de 100 meter rije slag (25-meterbaan) op- l ei ieuw verbeterd. De Rus, twee- Ie oudig olympisch kampioen, ;e leef als eerste binnen de 47 se- ke enden. Hij tikte aan na 46,74. all ARDIFF (RTR) - Mike Smith is nieuwe coach van het voet- üteam van Wales. Hij volgt •hn Toshack op die dinsdag jn ontslag indiende na slechts én wedstrijd in functie te zijn evveest. De Wilde derde Nederlander NAALDWIJK (ANP) - Na vijf kilometer in de zaterdag gelo pen Westland-marathon wist Aart Stigter dat zijn opdracht gedoemd was te mislukken. Met een tijd binnen de 2 uur en 16 minuten zou hij zijn af vaardiging naar het EK in au gustus in Helsinki hebben verdiend. Stigter finishte als zevende in 2.17.48. Peter Fle ming en Zinaida Semenova bleken het best bestand tegen de harde en soms koude wind. De Schot won de mannenrace in 2.14.03. De net 1,50 meter lange Russin was de snelste vrouw: 2.36.42. Jan de Wilde uit Driewegen eindigde in 2.32.52 op een 23e plaats. Bij het zilveren jubileum voel de de Westland marathon weer de concurrentie van gro te broer Rotterdam, waar 17 april de marathon wordt gelo pen. Daarom was Stigter in Naaldwijk de enige Neder landse lange-afstandloper van naam. Coryfeeën als John Ver- meule, Marti ten Kate en Ge rard Kappert waren wel aan wezig. maar beperkten zich tot het tot halverwege leveren van trekkersdiensten. Jan de Wilde van het Goese AV'56 ontmoette ook te veel tegenstand van wind en koude om een geslaagde aanval op zijn persoonlijk record (2.29.00) te maken. Wel eindig de hij als derde Nederlander en mocht hij tevreden zijn met zijn tijd: 2.32.52. „Ik heb de he le wedstrijd gereserveerd gelo pen. Mijn enige doel was om ontspannen te blijven. Een verbetering van mijn persoon lijk record zat er onder deze weersomstandigheden na tuurlijk niet in." De Wilde volbracht samen met Wim van Dijke uit Tholen de zware tocht. Even voor het einde liep De Wilde weg van de ultra-lange afstandsloper, die in 2.33.05 finishte. „De laatste kilometers hebben we nog veel atleten ingehaald. Ik denk dat ik mijn race goed heb inge deeld. Als ik sneller van start was gegaan, was het risico voor een terugval te groot ge weest", zei De Wilde die met zijn hoofd al weer bij de Bos ton Marathon in april is. Naaldwijk. Westland marathon. Mannen: 1 Fleming (Sch) 2.14.03. 2 Palczynski iPol) 2 15 35,3 Vikoe- zanin fRusi 215.55. 4 Verbeeck (Bel) 2.16.37, 5. Saelmans (Bell 2.17.22, 6. Salmi (Algl 2 17.29. 7, Stigter (Ned) 2.17.48. 8. Edoeskm iRus) 2.18.04. 9 Pavlov (Rus) 2 18.32, 10 Nawrocki (Pol) 2.18.52, 18. De Maat (Ned) 2 24.45 Vrouwen: 1 Semenova (Rusi 2 36.42 (parkoersrecord). 2 Balja- kina (Rus) 2.51.52, 3. Hijman (Ned) 2 57 41 Aart Stigter ondervond in de Westland-marathon teveel hinder van de weersomstan digheden. foto ANP 19-34 (kampioen). Virtus 16-26; Dy namo 17-18; Vossenberg 17-18, ELBC 16-16; OBC 16-14. Waldric 13-12. WSC 3 14-10; Scheldesport 16-10; Pendra gon 14-8; Heerb Pion 18-6. Goormachtig tweede in Baarlo BAARLO - Mariska Goormach tig van tafeltennisvereniging 't Zand heeft in het Limburgse Baarlo de finale bereikt van het jeugdranglijst-toernooi. De ze ventienjarige inwoonster van Nieuwland moest daarin bui gen voor Susan Derks (14-21,19- 21). Aan het toernooi werd deelgeno men door acht Zeeuwse A-spe lers. De twaalfjarige Kalun Yu van 't Zand werd in de halve fi nale uitgeschakeld door de Lim burger Daan Sliepen met 21-16, 21-9. Leon van Boven van Arne- muiden bleef eveneens steken in de halve eindstrijd. Atletica sterk op NK-Ekiden van onze atletiekmedewerker VUGHT - De Ekidenteams van Atletica hebben op het Neder lands kampioenschap in Vught uitstekend gepresteerd. De vrouwen-veteranen behaalden een tweede plaats in 2.52.54, achter het organiserende Prins Hendrik. Het Vlissingse team, met Jopie Daane, Els Dieleman, Huguette Declercq, Elly Wes- terweele, Dia Ernest en Tina Kats, liep zes minuten sneller dan in de Ekiden van Vlissingen in oktober. De mannen-veteranen scoorden meer dan behoorlijk met een vijfde plaats in 2.30.31. Daarmee was het team met onder andere Sam Polderman en Ad Tierie zes minuten sneller dan in Vlissin gen. De mannen van Atletica (met Pascal Meerman, Rian van de Broeke, Ron Dellebeke, Theo Rabout, Eric Gasseling en Arjen Hartog) finishten pas op een ze ventiende plaats met 2.19.18, een twintigtal seconden sneller dan in de Vlissingse Ekiden. Het Nederlands kampioenschap ging naar A.V. Schuurmans met onder andere Tonny Dirks en Henk Gommer, in de nieuwe Ne derlandse recordtijd van 2.06.30. van onze biljartmedewerker COLIJNSPLAAT - Twee Zeeuwse deelnemers kwamen gisteren op het erepodium van de gewestelijke finale vierde klas bandstoten. In café Juliana in Colijnsplaat eindigden Ar thur Priem van BVM uit Mid delburg en Henk Meijvis van Delta uit Colijnsplaat respec tievelijk als tweede en derde. Pas op het allerlaatste moment verspeelde Priem een afvaardi ging naar de strijd om het Neder lands kampioenschap Dat kwam vooral omdat Henk Meij vis op de slotdag van het drie da gen durende toernooi een com plete off-day had. In de slotpar- tij, tegen Frans de Bruijn uit Sint Willebrord. speelde Meijvis zwak. De Bruijn kon de partij uitmaken in een aantal beurten dat voldoende was om uitgezon den te worden naar het NK Priem eindigde als tweede met 10-1.58-9 en Meijvis derde met 8- 1.72-10. De twee overige Zeeuwse deel nemers. Fluijt van DOS Nieu- werkerk en Gijs de Boeij van De Smickel uit Hulst, eindigden respectievelijk als vijfde en acht ste. Ondanks zijn laatste plaats realiseerde De Boeij wel de hoogste serie van het toernooi: 17. Winnaar werd Frans de Bruijn van bv De Kwast uit Sint Willebrord. De eerste Vlissingse treffer kwam op naam van Zeeuws top- scoorsters Mayke de Jong, die haar twaalfde seizoentreffer scoorde. Halverwege de tweede helft scoorde Christian Mijnlieff uit een strafcorner 2-3. Tien mi nuten voor tijd besliste AMHC deze spannende en technisch hoogstaande wedstrijd: 2-4. Olympia-DDHC 1-2. In een rechtstreeks degradatie-duel kwamen de bezoeksters binnen tien minuten op voorsprong, dankzij een blunderende Olym pia defensie. De thuisploeg pro beerde de bakens te verzetten, maar mistde overtuiging om de wedstrijd naar zich toe te trek ken. Na de gelijkmaker van Hes ter van de Ros veerde de thuis ploeg even op. maar toen de be zoeksters vijf minuten later -na alweer een blunder in de Terneu zense verdediging- een 1-2-voor- sprong namen, was de weer stand gebroken. Stand: AMHC'65 16-26. Zevenbergen 16-23. Oude Maas 16-23. Aeolus 16-22, Vlissingen 15-19. Pelikaan 16-16. Ma de 16-14, Prinsenbeek 16-13. Pollux 16-13. Liberty 14-12, DDHC 16-7, Olympia 16-2 Vierde Klasse: Oudenbosch- Middelburg 4-1. De Zeeuen speelden één van hun slechtste wedstrijden van het seizoen. Na dat laatste man Jiska Sturm met een enkelblessure het veld moest verlaten, was Middelburg in verdedigend opzicht stuur loos. Maryse Waterman scoorde bij 4-0 tegen. Goes-Teteringen 1-2. Een aan trekkelijke wedstrijd tussen twee aan elkaar gewaagde ploe gen. Voor de pauze liepen de be zoeksters uit naar een 0-2-voor- sprong. Een fel op de bal jagend Goes verkleinde na de pauze de achterstand, door een doelpunt van Dieke Grossouw. Gilze Rijen-Rapide 3-1. Rapide kwam op het natuurgras in het Brabantse Rijen moeilijk uit de startblokken. Binnen twintig minuten keek de Hulsterploeg - door drie verdedigings fouten - tegen een 3-0-achterstand aan. In de slotfase scoorde Cindy Martens de enige Rapide-treffer. HSD-Hoekse Waard 0-3. Met fris aanvalsspel zette de thuisploeg de bezoeksters op eigen helft vast. Door het veldoverwicht werden de HSD-vrouwen over moedig en werd de verdediging verwaarloosd. Twee uitvallen van koploper Hoekse Waard werden de Zierikzee-vrouwen fa taal. Een moeigestreden HSD moest in de slotfase nog een maal het hoofd buigen 0-3. Stand. Hoekse Waard 14-27. Ouden bosch 15-25. Teteringen 15-18, Baren drecht 15-17, Rapide 14-15, Gilze Rij en 14-12, HSD 14-11, Spijkenisse 14-9 Middelburg 14-9, Forcial 14-9, Goes 14-8 DEN HAAG - Sjaak Sinke uit Vlissingen is in de uithoudings vierkamp in Den Haag als eerst Zeeuw geëindigd in een totaal- tijd van 7.35.25, voor Peter Kot- te uit Middelburg en Henk Kas- per uit Wemeldinge. In de acht tiende versie van de voorloper van de triathlon werd op zater dagmorgen begonnen met 87 ki lometer fietsen. Op zaterdag avond stond veertig kilometer fietsen op het programma. Op zondagmorgen was het zwem men over drie kilometer aan de beurt en "s middags de afslui tende 25 kilometer over het strand naar Hoek van Holland. Op zijn sterkste onderdeel, het Vlissingse zaalvoetballers verliezen weer van onze medewerker VLISSINGEN - De zaalvoetbal lers van Jongepier Sport verlo ren in de landelijke tweede di visie onfortuinlijk met 2-3 het inhaalduel tegen BZC/Gouwe- sleutel. Daardoor blijven de Vlissingers in degradatiege vaar. Een flitsende start van Jonge pier werd in de derde minuut be kroond met een doelpunt van Ad de Rooij. Een minuut later werd een doelpunt om dubieuze redenen afgekeurd. Dat had zijn invloed op de wedstrijd, want in plaats van 2-0 kwam de Bra bantse ploeg langszij: 1-1. De thuisclub had het beste van het spel en kreeg ook mogelijkhe den. Paal en lat stonden treffers in de weg. Na rust sloeg het noodlot andermaal toe. toen Marcel Adriaanse een voorzet van een van de Brabanders in ei gen doel werkte: 1-2. De speler van Jongepier nam even later re vanche door 2-2 aan te tekenen. Vanaf dat moment leek er nog van alles mogelijk. De gena deklap voor Jongepier viel in de slotfase. Een uitval van Gouwe- sleutel betekende 2-3. schaatsen, leek Sjaak Sinke de eerste vijftig ronden op een snel le tijd af te gaan. De openings ronden onder de veertig secon den vergden zoveel van zijn krachten dat hij na tachtig ron den de rest als toerist uitreed. Peter Rotte, bezig aan zijn tien de vierkamp presteerde vooral goed op de drie kilometer zwem men. Met een tijd van 57.33 bleef hij Sinke twee minuten en Kas- per ruim elf minuten voor. Resultaten Zeeuwen: 87 kilometer fietsen. 40 kilometer schaatsen. 3 ki lomeier zwemmen. 25 kilometer lo pen. totaaltijd: 32 Sjaak Sinke. Vlis singen, 2.55 51. 1 17.10. 59 45; 2 24 03; 7 36.49. 43 Peter Rotte, Middelburg. 3.05.27. 1.24.42. 57.33. 2.32.11; 7.59.53. 44 Henk Kasper. Wemeldinge, 3 24 28. 1.19.57 1.08.54. 2 10.36. 8 03 55 Halve afstanden: 67 Max Vriesema, Kapelle. 1 37 08. 46 05. 34 32; 1.33.58; 4.31 43. 76. Rene Renne. Middelburg, 1.33 29. 1.02.45; 34.33; 1 36 31; 4 47 18 Lobbezoo derde in Amsterdam AMSTERDAM - Rens Lobbe zoo uit West-Souburg is derde geworden in de zwemloop van Amsterdam. Op de duizend me ter zwemmen scoorde Lobbezoo een tijd van 14.30 om na tien ki lometer lopen te finishen in 53.17. Chiel Grishaver uit Vlis singen werd 23e met een zwem- tijd van 18.12 en een totaaltijd van 1.01.33. MAANDAG 08.30-01.30 EURO: Diverse takken van sport 13.07-15.30 Ned 1: Studio Sport. 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 21.30-22.05 BRT 2: Sport 22.00-22.15 RTL 5: Sportnieuws. 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal. 22.30-22.55 BRT 1: Sport. Atletiek Gyong-ju (ZKo). Marathon: 1 Matias (Por) 2 08.33 (bwpi Autosport Surfers Paradise (Aus). Indy-Cart- kampioenschap. eerste race 1 Mi chael Andretti (VSti 55 ronden ln 1.53.52.770. 2 Fittipaldi (Brai 1.326. 25. Luyendijk (Ned). Badminton Birmingham (GBr). AU England, fi nales. mannen Arbi (Ind^t- Wira- nata (Ind/1) 15-12 17-14. Dubbelspel Gunawan/Bambang Suprianto i Ind >- Mainaky/Subagya (Indi 15-12 15-12. Vrouwen. Susanti (Ind/1 (-Zhaoying Ye(Chi) 15-5 15-9 Dubbelspel Chung Gil (ZKoi-Jang/Shim (ZKoi 7-15 15-8 15-4. Gemengd dubbel: Ponting/ Wright (Eng)-HunVClark iEng) 15-10 15-11 Biljarten Backnang (Dui). Grand Pnx drie banden BWA. halve finales Jaspers iNedi-Blomdahl (Zwei 3-0. Merckx iBeli-Willenberger iDuii 3 0. Finale Merckx-Jaspers 3-1 (15-6 15-11 11-15 15-13i Om derde plaats Willenber- ger-Blomdahl 1.-2 15-4 13-15 8-15) BW A-ranglijst: 1 Sang Lee 367. 2 Blomdahl 355, 3 Ceulemans 231. 6 Jaspers 143. Tomba ritai 540. 2. Stangassinger (Oos) 452. Eindstand WB algemeen: 1 Aamodt 1392, 2 Girardelli (Lux) 1007, 3. Tomba 822. Vrouwen, 1. Ertl (Dui) 2.18.54, 2. Schneider (Zwi) 2.19,32. 3. Berge iNoo) 2.19,76. Eindstand WB (na 9 wedstrijden): 1. Wachter 635, 2. Schneider 516. Slalom: 1. Schneider 1.35,91, 2. Koren (Slv) 1.37.42, 3. Ertl 1.37,54. Eindstand WB: 1. Schneider 860 punten. 2. Wiberg (Zwel 620. Stand WB algemeen (na 34 wedstrij den): 1. Schneider 1656, 2. Wiberg 1343. Waterpolo Palermo (Ita). Europa Cup lands kampioenen. vrouwen, halve finale Vasutas iHom-Nereus (Ned) 6-9 Fi nale Nereus- Orizzonte 3-6. Om der de plaats: Vasutas-Vouliagmeni 14-7 Wielrennen Dokkum. Friese Wouden-omloop 1 De Jongh i Groot Schermen 165 km in 4.07.10. 2 Wietse Veenstra <Har- kemai. 3. Rutgers iHilversumi Zwemmen Rugby Vijflandentoernooi: Schotland- Frankrijk 12-15. Engeland-Wales 15- 8 Eindstand 1. Wales 4-6 (78-51). 2 Engeland 4-6 (60-49), 3. Frankryk 4-4. 4. Ierland 4-3. 5 Schotland 4-1 Schaken Ter A pel. Klooster-toernooi, vijfde ronde Portisch (Hom- Khalifman (Rusi 1/2-1/2, Andersson (Zwe)-Dau- tov (Dui) 1.2-1/2. Van der Sterren (Nedi-Nikolic (Bost 1/2-1/2 Eind stand: 1. Dautov 3. 2 Andersson. Khalifman. Nikolic en Van der Ster ren 2 1/2, 6 Portisch 2. Skiën Vail (VSt). Wereldbeker reuzensla lom mannen 1. Aamodt (Nooi 2 25.62 (1 15,09/1 10.53). 2 Mayer (Oos) 2 25,81. 3 Locher (Zwi) 2.25,88. Eindstand WB 1. Mayer 496,2 Aam odt 494 Eindstand WB slalom 1. Gelsenkirchen (Dui). Wereldbeker, eerste dag. mannen 100 vrij: 1 Po pov (Rusi 46.74 Wereldrecord). 14 Hoeymans (Nedi 50,31. 400 vry: 1 Hoffmann iDui) 3.44.84 50 school 1 Djaboeria(Oek)27.24 (Eur record), 3 Dekker <Nedi 27.48. 11 Van Rijn (Ned) 28.86 200 school 1 Jarzyna (Poli 2 11,66. 7. Van Rijn 2 15,59. 17. Kuipers 2 18.97 50 vimder 1 Foster (GBri 23.72. 20 Van Dam 25.58. 200 vlinder 1 Pankratov (Rusi 56.29. 11 Marsman i Ned )2 03.40 100 rug: 1 Po pov (Rus) 52.74 (Eur record). 20. Van de Akker 59.96 100 wissel 1 Keiler (Dun 55.39. 12 Van der Spoel iNedi 57.95. 400 wissel 1 KeUer 4.12.10. 10 Van der Spoel 4.29.88 Vrouwen: 50 vrij: 1 Jingyi Le (Chi) 24.92, 7 Postma iNedi 25.93, 13. De Bruijn (Ned) 26.24 200 vrij: 1 Van Almsick 1 56,32. 18. Smit (Nedi 2.06,31. 800 vrij: 1. Hase (Dui) 8.24.88, 7 Vlieghuis (Ned) 8.44.62. 100 school; 1 Guohong Dai K2hn 1.08.72. 14. Baans iNed) 1.12.15. 100 vlinder 1 Jacobsen (Den) 59.49. 3 De Bruijn 1.01,61. 4 Brienesse (Ned) 1 01,69 50 rug 1 Voelker (Dui) 27.94 (Eur. re cord). 8 Van der Woerd (Nedi 30.02. 200 rug: 1 Buschschulte (Dui) 2.09,50 200 wissel 1 Vestergaard (Den) 2.11.81

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 17