Reuzenhoek boycot Terneuzen 14 I Zwembad Borsele wordt aangepast Commissie Sluis wil extra geld vrijmaken voor gehandicapten Liefde op het eerste gezicht krijgt zestigjarig vervolg Zaal Middendorp Zoutelande krijgt toegankelijke entre ."isi Nieuw overleg over vermeend lek ijsbaar in Brouwershaven streek Bewoners betalen geen belasting vóór garantie tot aanpak weg Consultatiebureau wijkt voor flat Kt DINSDAG 15 MAART 1994 van onze verslaggever REUZENHOEK - Wie niet ho ren wil, moet maar voelen. De bewoners van de buurtschap Reuzenhoek bij Zaamslag zijn de loze beloftes van het Terneu- zense gemeentebestuur meer dan zat. Als de gemeente bin nenkort geen garantie geeft dat de weg onder aan de Reuzen- hoeksedijk wordt opgeknapt, betalen ze dit jaar geen penning aan gemeentelijke belastingen. Al zeven jaar worden de bewo ners van het weggetje onder aan de Reuzenhoeksedijk - officieel niet voorzien van een naam en daarom maar voorzien van de aanduiding "Onderweg" - met een kluitje in het riet gestuurd. In 1987 klaagde het Contactor gaan Zaamslag al over de pro blemen met de riolering en het slechte wegdek. De gemeente beloofde steeds 'binnen enkele jaren' met het opknappen van de weg te beginnen en verwees telkens enthousiast naar de meerjarenraming waarin de re constructie was opgenomen. Het weggetje, een kleine drie honderd meter lang. ligt er nog steeds even belabberd bij. Tot nu toe is er echter nog nooit iets gebeurd. ..Ja. één keer per jaar worden de grootste gaten met wat koud asfalt en puin vol- van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Om het openluchtzwembad in Hein- kenszand draaiende te houden, is een aantal investeringen no dig. Aangezien het plan voor een overdekt zwembad niet doorgaat, heeft het Borselse col lege een onthefllng nodig voor vervanging van het rondpomp- sysleem in het bad. Als gs ak koord gaan. kosten de noodza kelijke aanpassingen circa 55.000 gulden. Wanneer Borsele de ontheffing niet krijgt, is mo gelijk een investering van 5,5 ton nodig. Alle Nederlandse zwembaden moeten dit najaar voldoen aan de wet Hygiëne en Veiligheid Zwemgelegenheden. Volgens de eisen van deze wet is de rond- pompcapaciteit van de accom modatie in Heinkenszand onvol doende. Omdat de waterkwali teit in het bad wel goed is. kan de provincie ontheffing verlenen voor directe vervanging van de pomp en de leidingen. Diverse kleinere werkzaamheden, zoals uitbreiding van de douches en de toiletten, moeten op korte termijn worden uitgevoerd om te voldoen aan de wettelijke ei sen. Bezoekers Directeur R Hooghiemstra van Sportfondsen Borsele sluit niet uit dat in de toekomst ook an dere aanpassingen van het bad nodig zullen zijn. „Voorlopig hebben we niks te klagen over het aantal bezoekers. Dat blijft, in tegenstelling tot andere open- luchtbaden in Nederland, rede lijk stabiel. We zullen alleen wel moeten nadenken over maatre gelen om het bad op lange ter mijn aantrekkelijk te houden. Hoewel een overdekt zwembad van de baan is, kun je bijvoor beeld wel denken aan overkap ping van de kleedhokjes. Dan heb je in elk geval een beperkte slecht-weer-voorziening. Politie bekeurt 12 hardrijders IJZENDIJKE - Bij een snel heidscontrole aan Rijksweg 61 in IJzendijke werden maandag middag 12 automobilisten ge verbaliseerd. In totaal passeer den 386 voertuigen de controle die van halfeen tot kwart voor twee werd gehouden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 103 kilometer per uur. Er geldt een maximum van 80 kilometer per uur. Maandagmorgen vroeg rond kwart over een werd op deze Rijksweg een Belgische automo- biliste uit Oostende aangehou den. Ze bestuurde haar auto on der invloed van teveel alcohol. gestort. Dat opvullen van de kui len werkt echter nooit langer dan een paar weken. Dan is de vulling al lang weer losgetrild". verzucht bewoner H. Post. Het trillen verwijst naar een andere langer bestaande klacht: de ho ge snelheid waarmee het verkeer door de buurtschap rijdt. Om verkeerslichten in Terneuzen en het dorp Zaamslag te vermijden, gebruiken veel automobilisten de sluiproute via Reuzenhoek Er zijn echter niet veel auto's die door de buurtschap sluipen: de meeste passeren in vliegende vaart. Bezwaar Post verstuurd vandaag, dins dag. namens alle bewoners van de 23 huizen aan de Onderweg een aangetekend bezwaarschrift tegen de gemeentelijke heffin gen. Post begrijpt ook wel dat de belastingen niet direct worden gebruikt voor het opknappen van wegen. „Maar de gemeente is verplicht om ons te horen over onze bezwaren. Op die manier krijgen we eindelijk eens de kans om te zeggen wat we op onze le ver hebben." In de 23 woningen aan de Onder weg - nummer 24 telt niet, dat is een vakantiehuisje - wonen zo'n negentig mensen, onder wie veel jonge kinderen. „Op de dijk kun nen die kinderen niet spelen door het voortrazende verkeer. Maar direct voor het huis zou den ze kunnen spelen, leren fiet sen en een beetje ravotten. Als de weg tenminste een beetje be ter was", klaagt Post. Over de overlast bij regenbuien - weg spoelen van grond, waterover last, een riolering die verkeerd- om dreigt te gaan werken ('bij het doortrekken, komt er eerder water naar boven dan dat er wordt afgevoerd') - praat hij dan nog niet eens. Garantie Bij de behandeling van de be zwaren willen de bewoners al leen een garantie dat hun weg getje volgend voorjaar wordt op geknapt. ..We zouden natuurlijk het liefst zien dat ze vandaag be ginnen. maar we moeten reeel blijven. Als we zwart op wit krij gen dat de werkzaamheden in het voorjaar van '95 worden uit gevoerd, zijn we tevreden." Of het zo ver zal komen, is nog maar de vraag. De Onderweg staat weliswaar op 'de planning' voor 1995, maar het opknappen kost waarschijn- van een medewerkster "SLUIS - De gehandicapten in Sluis mogen er dit jaar finan cieel niet op achteruit gaan. Daarvoor pleitten raadsleden maandagavond in de commis sie Maatschappelijke Zorg. De uitspraak van de commissiele den kwam na de hoorzitting over de Wet Voorziening Gehan dicapten. Daarbij bleek dat ge handicapten flink zullen moe ten inleveren, iets wat de com missieleden te ver ging. De commissie wil dat bovenop de 23.000 gulden die de gemeen te al moet betalen, nog meer geld vrij wordt gemaakt. Om welk bedrag het gaat is nog niet duidelijk. Gemeentesecretaris C. Reinhoudt wees erop dat de teruggang volgend jaar dan wel veel groter zal zijn. De fusie van de openbare basis school J. H. van Dale en de pro testants-christelijke basis school De Poorte is een feit. Van af het komend schooljaar gaat de school verder onder de naam basisschool Johan Hendrik van Dale. De school zal uit vier groe pen bestaan: groep 1/2, groep 3/4, groep 5/6 en groep 7/8. De school wordt gehuisvest in het gebouw aan de Kloosterstraat. Daar moet nog een gemeenschap ruimte gebouwd worden. De CDA'er L. Kamphuis vond het bedrag 1400.000 gulden) nogal van onze verslaggever TERNEUZEN - Medewerkers van Sloopbe drijf Kegels bv uit Terneuzen zijn maandag begonnen met de sloop van het voormalige consultatiebureau aan de Terneuzense Van Steenbergenlaan. Het in onbruik geraakte pand. dat na de fusie van het Kruiswerk met de stichting Thuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen eigendom werd van de beheersstichting Thuiszorg, is door laatstgenoemde stichting verkocht aan Projectbouw Zeeland bv. De Terneuzense projectontwikkelaar had in de koopovereenkomst bedongen dat het gebouw gesloopt zou worden en dat het terrein braak zou worden opgeleverd. Projectbouw liet giste ren bij monde van directeur W. de Winter we ten dat 'het de bedoeling is om op korte termijn op de vrijkomende plaats een appartementen complex neer te zetten'. „We denken dan aan een gebouw met 25 tot 30 driekamerappartementen in de prijsklasse van 200.000 tot 250.000 gulden. De locatie is voor dat doel - dicht bij de binnenstad, veel parkeerruimte voor de deur en vlakbij aller hande openbare voorzieningen - uitermate ge schikt". aldus De Winter. De sloop van het pand moet half april klaar zijn. De Winter hoopt dat de procedurele molen voor de zomer uitgedraaid is en dat medio sep tember begonnen kan worden met de bouw van het nieuwe complex. Als de bouw naar wens verloopt kunnen zomer '95 de eerste be woners hun intrek nemen in hun nieuwe onder komens. De sloop van het voormalige consultatiebureau aan de Terneuzense Van Steenbergenlaan moet halfapril afgerond zijn. foto Charles Strijd lijk 'vele tonnen", zegt gemeente lijk woordvoerder O. Vosveld. „Elders liggen zaken te wachten met een hogere prioriteit", laat hij al doorschemeren. De bewo ners zien de bui dus al weer han gen. Bij de vorige massale pro testactie, in oktober '92, was de aan de hoge kant. Ook voor J. Boogaard (PvdA) staat het be drag nog ter discussie. De plannen om bij het voorma lige zwembad in het kanaal Sluis- Brugge wat andere activiteiten te ontplooien keurde de com missie goed. Boogaard vond dat de plannen zelfs nog wel wat meer hadden mogen omvatten. „We praten er al zoveel jaren over." H. Masclee (D66) vond dat er een voorziening moet komen die hoofdzakelijk bestemd is voor de eigen jeugd. Zo werd ge opperd dat op die plaats kano s, roeiboten en waterfietsen te krij gen zouden zijn voor een tochtje op het kanaal en werd gedacht aan het bouwen van een soort paviljoen. van een medewerkster BRESKENS - Het was maan dag zestig jaar geleden dat het huwelijk werd voltrok ken tussen de heer E. de Block en mevrouw E. Schaap. Het jubileumfeest wordt over twee dagen ge spreid omdat het huis te klein is om de grote schare feestgangers in één keer te ontvangen. Maandag werden de eerste gasten ontvangen. Het huis was niet moeilijk te vinden, want een ereboog siert de woning aan de Weijk- manlaan in Breskens. Veel kaarten, bloemen, cadeaus, een telegram van de Konin gin en bezoek van de Oost- burgse burgemeester J. Krui- ze vielen het echtpaar ten deel. De bruid weet nog hoe ze haar man leerde kennen. „In een café in Terneuzen. Het was liefde op het eerste gezicht." Ze verbleef toentertijd bij haar oudste zus die in Terneu zen woonde. Mevrouw De Block 1791 werd geboren in het Duitse Mulheim. „Uit Neder landse ouders", vertelt ze. Haar man (83) kwam m Zuid- dorpe ter wereld. Hij was, toen ze elkaar ontmoetten, kelner in hotel Rotterdam in Terneu zen. Na hun huwelijk gingen ze in Zuiddorpe wonen en pakte de bruidegom allerlei werkzaamheden aan om aan de kost te komen. Breskens In 1950 verhuisde het paar naar Breskens omdat de heer De Block in de bouw aan de slag kon bij aannemer Visser. Hij werkte als timmerman mee aan de wederopbouw van Breskens. Tot zijn pensioen bleef hij bouwvakker. Het echtpaar woonde toen in de Zandstraat, daarna in het Noodplan, de Admiraal de Ruijterlaan en tenslotte de Weijkmanlaan. Uit het huwelijk werd een dochter geboren die op haar beurt zorgde voor twee klein dochters. Inmiddels zijn er ook vier achterkleinkinderen. De heer De Block had in vroe ger dagen twee hobby's: tui nieren en het verzorgen van vogels. Die hobby's kan hij niet meer uitoefenen, omdat zijn gezichtsvermogen hem in de steek laat. Mevrouw De Block had tot vorig jaar breien als hobby. Nu geeft ze al haar tijd aan de verzorging van haar man. „Ik kan nog goed uit de voeten", meldt de bruid. reconstructie van de Onderweg tenslotte ook al eens opgeno men in het Kapitaaluitgaven- plan 1994 an c van onze verslaggever ZOUTELANDE - Zaal Midden dorp, het verenigingsgebouw aan de Smidsstraal in Zoute lande, wordt toegankelijker voor ouderen en gehandicap ten. De entree wordt beter be reikbaar, er komt een invali dentoilet en er wordt mogelijk ook een ringleiding aangelegd voor de aansluiting van bij voorbeeld gehoorapparaten. Als de provincie en de gemeente Valkenisse snel besluiten subsi die beschikbaar te stellen, wor den de voorzieningen nog vóór het zomerseizoen aangebracht. Volgens R. W. Martens, eigenaar van het in 1989 geprivatiseerde Middendorp, zijn de aanpassin gen zeer wenselijk. „De Bejaar- densociéteit Zoutelande komt bij ons en in de zomer gebruiken veel dagjestoeristen die Walche ren bezoeken er de lunch. Het huidige trapje naar de ingang is een beetje ongelukkig en boven dien hoger dan volgens de hui dige normen is toegestaan. De aanpassingen worden uitge voerd volgens de eisen van de Zeeuwse Stichting voor Gehan dicaptenbeleid, waar we advies hebben ingewonnen. Uiteinde lijk hopen we het ITS, het Inter nationale Toegankelijkheids symbool. te krijgen." Subsidie Martens heeft bij de provincie een subsidieverzoek ingediend in het kader van een stimule ringsregeling voor de toeganke lijkheid van voorzieningen. Om dat het gebouw ook een gemeen telijk belang dient als stemlo kaal en als locatie voor in spraakbijeenkomsten en activi teiten van verenigingen, heeft de provincie Valkenisse om een bij drage van ruim 5.000 gulden ge vraagd. Zelf neemt de provincie dan 10.000 gulden voor haar re kening. De raad van Valkenisse moet nog zijn goedkeuring aan de gemeentelijke bijdrage ge ven. Martens zou het juist vinden als de gemeente ook een aandeel le vert. „Het zou haar alleen maar geld besparen, want nu moet de gemeente elke keer een nood voorziening aanleggen om het gebouw toegankelijk te maken. Dat is op zich niet zo veel werk, maar het moet wel elke keer ge beuren." Over het tijdstip van uitvoering houdt Martens nog AARDENBURG Concert - De Muziekkapel der Belgische Zeemacht geeft donderdag 17 maart een concert in de rooms katholieke kerk aan de Weststraat in Aardenburg. De Belgische musici geven daar mee het startsein voor de viering van het 125-jarig jubileum van de Koninklijke Muzieksocieteit 'Aardenburgsche Fanfaren'. Het concert begint om 20.00 uur. IJZENDIJKE Vergadering D&T - De fractie van Dorpsbelangen en Toerisme houdt dinsdag 15 maart een openbare vergade ring in het Hofzichttheater in IJ zendijke. Aan de orde komt de agenda van de raadsvergade ring in de gemeente Oostburg. De aanvang is om 20 uur. een slag om de arm. „We het al contacten met een aanne Die moet de werkzaamhf wel kunnen inpassen in een stille dagen. Maar als de pro cie en gemeente snel besluie ;0T' ebb denk ik dat dat in april al |ier^ gebeuren." cht< Lm olie oori leiji oori rat; d< ortx n M Motortoerclub houdt tochten 0T. SINT JANSTEEN - De Mc uur toerclub The Road Rats heelan komende maanden voor de torliefhebbers een aantal t oor ten uitgestippeld. Maand:en april, tweede paasdag, gaa tweede Steense Paastoer start. Deze rit van 231 kilom *e voert de deelnemers dooi "*e Kalmthoutse-, Rucphense- Langendijkseheide. Op hemelvaartsdag (dondeiiaa* 12 mei) wordt de Botenliftri,ele gereden. Deze tocht gaat via Belgische La Louviere tot teen de Franse grens. De afstandee,t draagt 260 kilometer. Op ee pinksterdag (zondag 22 meii stijgen de motorfanaten voertuig voor een tocht van r 270 kilometer. Tijdens deze brecht Rodenbachroute wc1 onder meer Roeselaere a: daan. het centrum van de re door de bekende bierstreek jaarlijkse zomertoer staat m: dag 1 augustus op het progr ma. Deze vakantietocht van kilometer gaat via België (H Venen) naar het Duitse Eife bergte. Naast deze door de ei toercommissie georganisee activiteiten nemen The Ri Rats verder nog deel aan tc ten van andere motorclubs. ti. bc Dorpsfeest in Sint Jansteen van een medewerker SINT JANSTEEN - De Sti ting Evenementen Sint steen en omgeving is druk do de met de voorbereiding het jaarlijkse dorpsfeest. De gende editie begint vrijdag juni op het terrein van de broeders Dobbelaer Brouwerijstraat. Ook zateri 11 juni staan op die locatie viteiten gepland. Het gevarieerde program heeft de laatste jaren garant staan voor een enorme publii belangstelling. Vrijdagmidt komen de 50-plussers aan b Na de officiële opening door afgevaardigde van b en w Hulst kunnen de ouderen 2 L vermaken met volksspelen zo hoefijzerwerpen, pieren en f ten. Daarnaast is er een sr ting op de liggende wip. een go en een volksdansdemons tie. Vrijdagavond is er allereersti jeugddisco. Vanaf 21.30 uur i zorgt een orkest voor de volw senen live muziek uit de jai'AE zestig. Zaterdagmiddag beg om 12.00 uur de zeskamp v( e plaatselijke buurten en verf op; gingen. Een dweilorkest zoerp hierbij voor de vrolijke, ondiaa steunende noot. 's Avonds is ei een afsluitende feestavond i ija: live muziek en uitreiking van prijzen. Naast genoemde acti laa teiten is er twee dagen lang ims prijzenfestival en brandt de b oet becue. Ajs h< tc van onze verslaggeefster BROUWERSHAVEN - Vroor het vorige maand weer eens ou derwets in Nederland en kon er in Brouwershaven nog maar amper worden geschaatst. De bedroefde secretaris van de ijs- vereniging A. Geelhoed is er, ondanks een vorig jaar gepre senteerd deskundigenrapport, nog steeds van overtuigd dat de Brouwse ijsbaan lekt. Gemeen te en ijsvereniging zullen bin nen twee weken opnieuw over deze kwestie rond de tafel gaan zitten. De problemen met de Brouwse ijsbaan begonnen twee jaar gele den. Het grasveld dat in de win termaanden dient als schaats baan moest worden geasfal teerd. Zo zou het in de zomer maanden kunnen worden ge bruikt als parkeerterrein. Vanaf het moment dat het terrein was verhard, ging het volgens Geel hoed snel bergafwaarts. Hij denkt dat bij de graafwerkzaam heden het folie dat onder het grasveld lag. is beschadigd. Daardoor zou het water weglo pen en kan de ijsbaan niet dicht vriezen. Asfalt Een ander probleem vindt de se cretaris het feit dat asfalt de ei genschap heeft veel warmte op te nemen. Als ondergrond voor een ijsbaan zou het volgens hem dus uitermate ongeschikt zijn. „Ik snap ook niet hoe ze op dat idee zijn gekomen. Nergens in Nederland zie je een ijsbaan met asfalt." Vanaf de eerste moeilijkheden heeft Geelhoed het gemeentebe stuur bestookt met epistels. alle Want dat heeft naar zijn idee 'l)We zaakje om zeep geholpen'. De meente was niet overtuigd de lekkage maar liet een in 5n nieursbureau daarnaar one11 z zoek verrichten. De ondenok kers kwamen in maart vorig j lnc met een duidelijke conclusie: ijsbaan was in orde. Desondanks bemerkte G<ïn hoed dit winterseizoen i steeds problemen. Terwijl o\lk( al al kon worden geschaatst ien- de baan in Brouwershaven i Jai niet bevroren. Voorts signale de hij luchtbellen onder 1 :.r' zwakke ijs en zag hij het voor 'J ogen een paar centimeter zi ken. „Toen was het voor iPd overduidelijk dat de ijsba:n lekt. De feiten zijn nu echt beien- zen." Lekkage Binnen twee weken gaan meente en ijsvereniging nieuw overleggen over d( kwestie. Maar verantwoorde! wethouder J. K. Goemans eerst contact opnemen met onderzoekers die vorig jaar -*7 vermeende lekkage-problem onder de loupe hebben ge men. Van hen wil hij bijvo m beeld weten of de gesignaleei t.5( luchtbellen inderdaad kuniiai: duiden op lekkage. „Ik kan er en, nog weinig van zeggen. MlC mocht blijken dat er fouten 2 gemaakt bij de aanleg van 1 parkeerterrein, dan dienen te worden hersteld." Geelh< heeft ondanks deze toezeggi^jj een hard hoofd in een voor h( 1.31 voorspoedige afloop. „We 2 Ui nog nooit geloofd. Iedere joe hecht meer waarde aan de vattingen van een ingenieursl reau." 'rt eet De slechte staat van de weg onder aan de Reuzenhoeksedijk is sinds 1987 regelmatig bij het Terneuzen se gemeentebestuur aangekaart. foto Charles Strijd JLDE De heer E. de Block en mevrouw E. lijksjubileum. Schaap vierden maandag in Breskens hun zestigjarig huwe- foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 28