Bekeken zege Frank Verschorre Sluis huldigt kampioenen Rapide klimt naar top na winst op Dordrecht Korfballers van Zaamslag boeken ruime overwinning Meijer richt zich op komend seizoen WK-organisatie wil verbod op alcohol Zijlaard kan zich we voor zijn kop slaan Bressiaander slaat toe in slotfase van Napoleonhoeve-loop Winst en verlies voor volleybaldames CVC Knappe winst voor Terneuzense dames Laatste ronde van competitie tennis c van onze medewerker BRESKENS - Plaatselijk favo riet Frank Verschorre liep za terdag een bekeken Napoleon- hoeve-trimloop. De Bressiaan der liet Ron Goossen het zware werk opknappen en pas in de slotfase waagde hij de beslis sende sprong naar de overwin ning. De trimloop van de Triathlon Vrienden IJzendijke met als start- en finishplaats de Bres- kense camping Napoleonhoeve leek zaterdag het slachtoffer te zijn van de Zwinstedenloop, die komen weekeinde op het pro gramma staat. Precies vallend tussen twee grote wedstrijden (vorige week werd immers een flinke aanspraak op de krachten gemaakt in Axel-Graauw) ver kozen slechts 52 deelnemers de zware loop door de duinen en over het strand boven wat rus tige ongeorganiseerde trainings- kilometers. Toch gaf vooral de langste af stand een interessante strijd te zien. Met Ron Goossen als gang maker ontsnapte al vroeg in de race een viertal lopers uit de greep van het peloton. In het kielzog van de man uit Cadzand gingen Norbert van de Hemel en Luc de Jaeger mee, die daarmee hun zeges op respectievelijk de 4.7 en 9.4 kilometer niet meer konden ontlopen. Als enige concurrent op de 14,1 kilometer kreeg Goossen plaat selijk favoriet Frank Verschorre mee. Ron Goossen had duidelijk de beste benen en hij deed dan ook het meeste werk, wat Frank Verschorre op de stukken met de stevige wind op kop goed uit kwam. Verschorre slaagde er op die manier in zijn krachten te sparen en wachtte tactisch af tot anderhalve kilometer voor de fi nish alvorens een eerste ont snappingspoging op touw te zet ten. Die eerste coupe bleek gelijk de beslissing in de wedstrijd. De kloof tussen Verschorre en Goossen werd niet echt groot, maar de laatste had teveel gege- van onze medewerker TERNEUZEN - De dames van CVC stonden dit week einde voor de vreemde klus om anderhalve volleybal partij tegen BOK 2 af te moeten werken. Het eerder gestaakte duel ging gemak kelijk naar CVC, maar in de echte thuiswedstrijd hield een geheel ander BOK de Clingenaren van een plaats in de bovenste helft van de rangschikking af. De dames van IJVC zien het degrada tiespook dicht naderen. Als eerste klus had de da- mesploeg van CVC dit week einde de 2-1 achterstand uit de afgebroken wedstrijd te gen BOK 2 weg te werken. De Clingenaren mochten de partij voorafgaande aan de thuiswedstrijd tegen datzelf de BOK afmaken en vonden met een sterk serverende Bernadette Willaert een goede gangmaakster Zij sloeg haar ploeg in de vierde set naar 0-12. wat een solide basis was voor de uiteindelij ke 2-15 setzege. CVC maakte het daarna goed af en begon na 10-15 winst van de vijfde set vol goede moed aan de volgende partij Aan de andere kant van het net leek echter een geheel anders BOK te staan. De be zoeksters lieten nu pas het achterste van hun tong zien en waren tactisch heel sterk, zodat de reacties in het CVC- kamp nogal eens te laat kwa men. Sandra Verhoeven was de uitblinkster bij BOK 2 en de 0-3 zege van haar ploeg 111- 15,10-15.10-15) kon achteraf gerust op haar conto ge schreven worden. Met de 2-3 zege uit de eerste wedstrijd lijkt CVC de degra- datiedans in ieder geval te gaan ontspringen. Zover is IJVC echter nog lang niet. De IJzendijkenaren gingen zelf met 3-0 bij Ardito tenon- der en zagen ondertussen Voorwaarts 2 met 3-0 van Delta winnen. Voorwaarts en IJVC delen nu de laatste plaats. Aansluiting SC Morres verloor de aan sluiting met de top drie door het 3-0 verlies bij VVR 1. In die top drie heeft WS '92 3 na de 3-1 winst op VVS '92 2 nog één punt nodig om kam pioen in de eerste klasse te worden. Bij de heren had IJVC 2 ook nog een wedstrijd bij BOK 2 af te maken. Dit pakte voor de Zeeuws Vlamingen onge lukkig uit. want zij zagen een 1-2 voorsprong verloren gaan en BOK pakte de 3-2 winst. Bij Ardito 2 maakte de tweede selectie van IJVC het verlies echter ruim schoots goed door eenvou dig via 0-3 de volle buit mee naar huis te nemen. In de laagste regionen deed Voorwaarts 2 goede zaken door concurrent Schelde- sport 2 met 3-0 terug te wij zen. Het veld kort na de start van de Napoleonhoeve-trimloop. foto Charles Strijd ven om nu nog langszij te kun nen komen. Eric van Nevel werd op ruime afstand derde. Uitslag: 14,1 km. - heren: 1 Frank Verschorre (Breskens) 49.24, 2 Ron Goossen (Breskens) 49.33, 3 Eric van Nevel (Koolkerke)53.24,4. Aurel Cor nells (België) 55.10, 5 Bram de Hullu (Nieuwvliet) 55 16, 6. Johan Huigh (Schoondijke) 55.43, 7. Huub de Loos (Oostburg) 56.56, 8. Marc van Waes (IJzendijke) 57 18, 9 Jan v d Linde (Oostburg) 57 39. 10 Eugène Tael- man (IJzendijke) 57.42. 9,4 km. - 'neren: 1 Luc de Jaeger (Wa tervliet) 32 48.2. Jan Goossens (Axel) 35.18. 3 Yves Kerckhove iBelgi- i 35.53. 4. Peter van Waes Aarden burg) 36 27. 5. Willy van Hee (Oost burg) 36.31. 4.7 km - heren 1 Norbert v.d. Hemel (IJzendijke) 15.57, 2 Stefan Krijnen (Oostburg) 16.52, 3 Nitrn Klapwijk (Axeli 17.26,4. Carlos VerbuytiIJzen dijke) 17.46. 5 Sjaak de Reu (Bres kens 118.29 Dames 1 Ingrid Cauwels (Belgi- 20.10, 2. Christa Becu (St. Kruis) 20 32,3 Hester Vink (Westdor- pe) 24.19 1500 mtr (jeugd)' 1. Klaas Goossen (Cadzand) 5 58, 2 Eimert- Jan Goossens (Axel) 6.07,3 Liesbeth Breepoel (Hulst) 6.09, 4 Peter v.d. Linde (Oostburg). Mini-volleybal AXEL - Philippine, YVC, VVS'92 en Kikkers zijn de win naars geworden van het mini- volleybaltoernooi van Voor waarts in Axel. In totaal 57 teams streden, ver deeld over 4 poules om de hoog ste eer. Organisator Joost Gom- mers leidde voor de vele teams in de Axelse sporthal 't Sportuus het toernooi in goede banen. YVC ging met de eerste twee prijzen lopen in het duel om de best aangeklede mascotte. I)e uitslagen: D-jeugd A: 1 WS'92.2. Morres 9.3. Morres 11.4. Kikkers 8, 5. Morres 12.6. Morres 10. 7. Morres 8.8. Bok 3, 9. Voorwaarts 3. 10 WS'92 5, 11 WS'92 6. Kikkers 9. 12 Morres 6. WS'92 4, Morres 7.13 Voorwaarts 4. 14 Gildeakkers 3 D-jeugd B: 1 Kik kers 6, 2 Sterre 2, 3. Voorwaarts 1, 4 Morres 4,5. Sterre 3,6. YVC 6, Morres 5. 7. WS'92. 8 WS'92 1. 9 WS'92 1. 10 Kikkers 7, 11. Savok4. E-jeugd-A: 1 Philippine 6.2. Kikkers 5.3. Philip pine 1.4 YVC 3, 5 Morres 1. Phihpin- ne 3, 6. Gilderakkers 2. 7. Kikkers 3, Bok 1. Savok 3, Sterre 1, 8. Morres 3, 9 Kikkers 2, 10. Bok 2. E-jeugd-B: 1 WC 2, 2. Kikkers 4. 3 Kikkers 1, 4. Philippine 2, 5. WC 1, 6 YVC 4. 7 Gilderakkers 1, 8. WC 5, Philippine 5, 9. Morres 2, Philippine 4,10. Savok 1, 11. Savok 2. SLUIS - In een goed bezette raadszaal van het stadhuis in Sluis werden de plaatselijke sportlieden, die vorig jaar een opvallende prestatie leverden, gehuldigd. Een traditioneel ge beuren, waarbij de op handen zijnde fusie met de gemeente Aardenburg zijn schaduwen vooruit wierp. Verschillende sprekers besteedden daar dan ook de nodige aandacht aan. Wethouder A. Oosterling wees in zijn openingswoord op mogelij ke privatisering van de sportac commodaties. „Daarbij moeten we er ons sterk voor maken dat gene wat er in onze stad is, te be houden." Ook de voorzitter van de organiserende sportraad, Hans Henry, ging niet aan de op handen zijnde fusie voorbij. „We zijn van plan de sportraad om te zetten in een stichting. Zo kunnen we de zelfstandigheid van het Sluisse sportleven vast leggen. zodat het niet in een gro ter geheel opgaat, c q. verloren gaat." Henry opperde het idee aan het eind van dit jaar in de dan nog zelfstandige gemeente Sluis de laatste huldiging "oude stijl' te laten plaatsvinden. Naar Sluisse traditie presenteer de een plaatselijke sportclub, deze maal de zwemvereniging 't Vrije, zich tijdens de huldiging. Na een inleiding van voorzitter M. Leenhouts. die tot zijn onge noegen moest melden dat de provinciale subsidie voor de be kende langebaanwedstrijd was ingetrokken, volgde een video over het werk van de zwemclub en een praatje van KNZB-verte- genwoordiger G. Arentshorst. De huldiging leverde, naast de traditionele beelden, een opmer kelijk moment op Jopie Smoor enburg. al bijna vijftig jaar ani mator en ijsmeester van het schaatsgebeuren Sluis-Brugge- Sluis, was onder valse voor wendselen naar de huldiging ge lokt. Voor al zijn verdiensten werd hij extra in het zonnetje ge zet. Gehuldigd werden: zaalvoetbalclub Oud Sluis (winnaar Orevo); Bart Groosman (Bridgeclub Aardenburg, Nederlands aspirantenkampioen pa ren en viertallen I. twee jeugdteams badmintonclub Schepnet (kampioe nen competities district Zeeland): Adrie de Feijter (badmintonclub Schepnet, eerste plaats Zeeuwse Grand Prix-toernooien), Maike van Damme (badmintonclub Schepnet, eerste plaatsen damesenkel, -dubbel en gemengd dubbel jeugd distnkt Zeeland); Ilonka van Damme (bad mintonclub Schepnet, eerste plaat sen damesenkel en -dubbel jeugd dis- trikt Zeeland); Marleen Masclee (badmintonclub Schepnet, eerste plaats damesdubbel jeugd distrikt Zeeland): Jopie Smoorenburg (45 jaar aktief in ïjsclub 't Zwin). Chayen- ne de Witte ipaardesportverenigmg d Escarperijders. bevorderd naar klasse Ml. eerste plaatsen regionaal en provinciaal niveau), Arno Bou- lens (schaakvereniging De Sluisse Toren, eerste plaats schaakkam pioenschap basisscholen WZ.Vl i Aanmoedigingsprijzen Theo Schram (volbrengen Wintertnathlon Assen). Frank Gijsel (volbrengen Marathon Rotterdam), Robert Boon en Peter Warmerdam (volbrengen al ternatieve Elfstedentocht Weissen- see). FORT WORTH (AP) - De organi satie van het Wereldkampioen schap Voetbal heeft de negen steden waar wedstrijden wor den gehouden, gevraagd een verbod op de verkoop van alco hol in te stellen tijdens de speel dagen. De burgemeester van Dallas. Steve Bartlett. verklaarde dat zijn stad het verzoek beleefd zal afwijzen. „Ik ben een populaire burgemeester, maar ik wil mijn populariteit niet in die mate uit testen". was zijn commentaar Bartlett gaf wel de toezegging dat de verkoop van alcohol rondom het Cotton Bowl sta dion. waar tussen 17 juni en 9 juli zes wedstrijden plaatsvinden, op spe^dagen verboden zal wor den. Woordvoerder John Griffin van het WK-organisatiecomité meldde nog geen officiële reac ties op het verzoek de verkoop van alcohol te verbieden te heb ben gekregen. Dit verzoek werd vorige maand in een brief aan de steden gericht. „Het was maar een idee dat we geopperd heb ben". aldus Griffin Tijdens het afgelopen WK in Ita lië in 1990 was er wel een verbod op de verkoop van alcohol tij dens speeldagen. Zelfs als Dallas aan het verzoek van het organisatiecomité wenst te voldoen, krijgt het pro blemen met de wet van de staat Texas. Hierin staat namelijk dat vergunninghouders vrij zijn al coholische dranken te verkopen waar en wanneer ze dat willen. Rapide in de aanval tegen Dordrecht. foto Charles Strijd van onze hockeymedewer- Rër TERNEUZEN - Dankzij twee treffers van Gwellijn Daan- dels won Rapide het toptref- fen tegen koploper Dordrecht met 2-1. Door deze overwin ning doet Rapide weer volop mee in de race voor het kam pioenschap in de derde klas se van de hockeycompetitie. De ploeg uit Hulst staat op een gedeelde tweede plaats met een achterstand van eén punt op de leider. In een harde eerste helft kreeg de thuisploeg, die het speel veld breed hield door goed over de vleugels te spelen, de beste kansen. Jasper Verbunt en Joep Fassaert hadden de wedstrijd in een vroeg sta dium kunnen beslissen, maar beide spelers hadden op het beslissende moment de zenu wen niet in bedwang. Tien mi nuten na de doelwisseling opende de uitblinkende Gwellijn Daandels de score, door uit een strafcorner de bal keihard in het doel te pushen. Trainer D'Hondt overzag de daaropvolgende periode „Na deze treffer hadden we weer concentratieverlies waardoor Dordrecht tijdens een onover zichtelijke situatie voor ons doel de gelijkmaker kon sco ren." Veerkracht Toch bleek de thuisploeg na de gelijkmaker over de nodige veerkracht te beschikken. Door de bal goed rond te spe len kon Rapide de wedstrijd weer naar zich toetrekken. Dordrecht trok zich opnieuw massaal terug, want de Zuid hollanders waren tevreden met een punt. Voorstopper Gwellijn Daandels groeide in deze fase van de wedstrijd naar grote hoogte, door veel vuldig voor het vijandelijke doel te verschijnen en daar de nodige verwarring te stichten. Vijftien minuten voor het ver strijken van de wedstrijd kreeg de thuisploeg loon naai werken. Matchwinnaar werd Gwellijn Daandels die voor de tweede maal uit een strafcor ner de Dordtse doelman pas- serde. van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - De korfbalploeg van Zaamslag- "heeft zaterdag de zaalcompetitie afgesloten met een ruime 13-7-overw inning op het bezoekende Stormvogels 2. De thuisploeg domineerde de wedstrijd m sporthal 't Zwaantje van de eerste tot de laatste minuut, nam snel voorsprong (4-0) en hield zijn gasten ook in het verdere verloop ver achter zich. Na de 6-2- ruststand bouwde een oppermachtig Zaamslag zijn voorsprong in het tweede part uit naar 9-3 en finishte tenslotte met 13-7. De Vogels misten vier van de zeven strafworpen. Zaamslag-score: Pieter Hamelink 3. Petro van Doorn 3. Martin Roodzant2, Wemer de Rooy 2. Sandra van de Ber ge. Anja van Drongelen en Wim Westerbeke Stand 1B Seolto 12-19: Ondo211-16: Stormvogels2 12-16. Zaamslag 12-14. Volharding 11-11; Tjoba 5 12-5. Togo 3 12- 1 Uitslagen: Poule A: Axel United-Vo- gelvlucht I 4-4: Deltour-Veertig Plus 2-6: Doorzetters-De Lelies 7-1Dream- Tefrent 6-2. Poule B Lappetem-De Vlasbloem 6-2: De Pooter-TZN 2-6 Eindstanden. Poule A Dream 58. Tefrent 40, Deltour 40; Veertig Plus 33. Doorzetters 32. Axel United 26. Vogelvlucht 125. De Lelies 19 (degr Eikenhof 15 i degr. i. Poule B TAH 57 (prom t. Dropshots 48 (prom I. De Pooter 39; Abbeel 33. TZN 29, Hontenisse 29; Lappetem 27: De Vlasbloem 23 (degr i. Doeterruet- toe 3 (degr.). Poule C: Axel 46 (promVogel vlucht n iprom i; Graauwse Meppers 41; Spagaat 39: Perdaen 38. Stra- mijntjes 28; Acclivity 21; Lamir 10; Club'86 10. Cadzand De combinatie Anita Maas/Jo- landa Wisse verzekerde zich na een spannende partij van de winst in het Cadzandse dames tennis. Met 9-8 werd het duo Oda Koens/Anneke van Velzen ge klopt. Heel wat gemakkelijker hadden Hanny Heijdens en Marleen Heijens het. Het Bressiaanse koppel trok met 11-4 aan het langste eind tegen Vera Smits en Elsie Polderman. Uitslagen: Poule B Van Eenennaam Ghmmerveen-Smith/Pleijte 9-11 Poule C Koens/Van Velzen-Van Wanrooy Carels 11-7. Verhagen/De Milliano-Neuhaus'Heyens 12-4 Koens/Van Velzen-MaasAVisse 8-9 Poule D: LietaerZoeteweij-Gijsel Uyttenhove 9-8: Van WaesBouman- VermeulenBerckmoes 10-4 Poule E MlnnaertTunmerman-BroijtRis- seeuw 9-7 Poule G: De Winter/Hame- link-Ten Braak.De Waard 2-14. SmitS'Polderman-Heijdens Heyens 4-11. van onze medewerker TERNEUZEN - In het lan delijk damesvoetbal lever de eersteklasser Terneuzen se Boys een prima prestatie door in Katwijk met 3-2 te winnen en daardoor de aan val op de tweede plaats af te slaan. De tweedeklassers Hoek en Spui stelden teleur met nederlagen tegen res pectievelijk Woudrichem en SHO. Katwijk-Terneuzense Boys 2-3 - Terneuzense Boys reis de met gemengde gevoelens af naar Katwijk. Thuis was tegen deze ploeg verloren, een aantal basisspeelsters werd gemist, maar Wanda Zegers \yas (nog voorzichtig spelend) terug De eerste helft verliep desastreus. De Zeeuws-Vlamingen verloren te veel duels en werden de rust ingestuurd met een ho peloos lijkende 2-0-achter- stand. Na een pep-talk van trainer Wim Pauw stond er na rust een herboren team in het veld. Wilskrachtig vechtend voor elke bal kwam in een sfeervol Katwijk de omme keer. Wanda Zegers en Inge Suy brachten Terneuzense Boys langszij. Een schitte rend afstandsschot van Ta mara van Boven zorgde voor de niet meer verwachte voor sprong. Ondanks grote druk van Katwijk in de laatste tien minuten bleef de winst voor de 'Boys'. Woudrichem-Hoek 2-1 - Hoek-trainer Johnny de Waele kwam door communi catiefouten pas op het laat ste moment te weten dat er uit tegen Woudrichem ge speeld moest worden. Dat betekende dat twee basis-| speelsters niet mee konden. De nederlaag was hieraan1 echter niet te wijten, want het complete team had een' slechte dag. Twee maal een blunder in de verdediging betekende dat Hoek al na een kwartier op een 2-0-achterstand stond. Woudrichem kreeg verder geen kansen meer, maar ook Hoek kwam niet tot doelrij- pe acties. Na rust werjl de thuisclub vastgezet en dat resulteerde al na vijf minu ten in een strafschop. Clau dia Schokker werd onderuit gehaald en benutte de penal ty zelf. Hoek putte hieruit echter geen moed en moest lijdzaam de nederlaag ac cepteren. SHO-Spui 2-1 - Spui speelde door afwezigheid van een aantal vaste krachten met, twee 13-jarigen in de voor hoede. Fysiek kwamen deze speelsters nog tekort. Rust stand 0-0. Grote uitblinkster aan Spui- zijde was keepster Saskia Smollenaars, die verschil-1 lende keren redding bracht. Ook zij kon echter niet ver hinderen dat in de tweede helft SHO met de strakke wind in de rug binnen een kwartier tot 2-0 uitliep. Een schitterende vrije trap van Marlie van Harn van 25 me ter bracht Spui tot 2-1 terug, maar de gelijkmaker wilde er niet meer in. tummmsmmummmmmKÊÊsmmmmmsmimmm van onze tennismedewerker HULST - De laatste ronde van de Hulster damestenniscompe- titie was slechts in enkele ge vallen nog beslissend voor pro motie en degradatie. Kampioen Dream sloot het seizoen met een 6-2-zege op Tefrent in stijl af. In de B-poule klopte Lappetem in een rechtstreeks degradatie duel De Vlasbloem met 6-2. Miep van de Hove en Adrie Tijs- sen bleven met 7-6 Tosca Per daen en Marijke Matthijs net de baas. De combinatie Van de Ho- ve/Rosemarie Burggrave had het met 10-2 heel wat gemakke lijker tegen Matthijs/Ria Kerck- haert. De 12-1-winst van Diana Steel/ Tijssen tegen Perdaen/Shirley Buijs bezorgde Lappetem de eindoverwinning. De 9-5-over- winning van Kerckhaert/Buijs tegen Steel/Burggrave kon de degradatie van De Vlasbloem niet meer afwenden. DEN HAAG (NPA) - Michael Zijlaard kan zich wel voor zijn kop slaan. Hoe kon hij zo stom zijn pilletjes te nemen waarvan hij had kunnen weten dat ze op de dopinglijst voorkomen? „Dom, dom en nog eens dom", zegt de 22-jarige amateurwiel renner uit Capelle aan den IJs- sel nu. Drie weken geleden ontving de coureur, zoon van derny-gang- maker Joop Zijlaard en de vriend van wereldkampioene Leontien van Moorsel, het be richt dat bij de dopingcontrole tijdens de Zesdaagse van Bre men de verboden stof fenter- mine in zijn urine was aange- trofffen. Inmidddels heeft ook de contra expertise, in het labora torium van prof. Donike. plaats gehad. Resultaat: onveranderd positief, opnieuw sporen van de stof fentermine, een stimulerend middel dat tot de amfetaminen behoort. De straf: drie maanden op non-actief. Hij piekerde zich het hoofd suf hoe het in zijn lichaam kon zijn gekomen. Vond aanvankelijk geen verklaring. Totdat hij 's avonds in zijn auto stapte en naast zich op de zitting een doos je aantrof met op het etiket: 'Io- namin Forte'Toen werd alles hem in één klap duidelijk. Een kennis Buikpijn gecombineerd met braakneigingen hadden hem een week voor de Zesdaagse naar de tabletten doen grijpen. 23 Dii biec frac dee rop; het tiev de i coll< Bol fen ioo Hij had er drie genomen, t week voor de gewraakte wi strijd. Ze werden hem door 'e kennis' aangedragen. „Ik had die periode vreselijke last v stress. Mijn vader lag in een kenhuis in Duitsland met veel te hoge bloeddruk. Ik ms te me daar vreselijk zorgen oj Ik hield niks binnen. Om maag te ontlasten, heb ik die tabletten genomen. SI natuurlijk, ik had moeten bea fen dat ze mogelijk een verbot stof bevatten". In het begin richtte hij a woede op 'de kennis' van wie de tabletten had gekreg! „Maar dat is natuurlijk onzin heb ze zelf ingenomen. Niet 1 Ik kan het alleen mezelf kwal nemen", zegt de tweevoudig tionaal kampioen achter 6 ny's. „Ik ben niet iemand die boel probeert te belazeren, rijd die zesdaagsen om bij de e sten te komen. Je heb de wet< schap dat de eerste drie sowie lig worden gecontroleerd. Dan z het wel heel dom zijn bewust ii te nemen. Dan speel je als b cia ware Russische roulette. Die t jen bletten lagen bovendien in ni auto. En die stond tijdens Zesdaagse van Bremen vooro huis in Capelle." Als zijn schorsing erop zit, m Zijlaard terugkeren in de plc# van Van Vliet, waarvoor hij de weg in de Topcompetit rijdt. „Die mensen hebben n geweldig opgevangen. Ze wett dat ik niet bewust heb geslikt, kie slu der EINDHOVEN (ANP) - Voor Erik Meijer is het seizoen voorbij. Het herstel van zijn tegen RKC (1-1) opgelopen blessure, een scheur in de knieband van het rechterbeen, duurt zes tot tien weken. „Dit kan er nog wel bij. Het seizoen was toch al niet wat ik ervan had verwacht", zei hij gisteren in Eindhoven. Bij onderzoek in het ziekenhuis van Geldrop constateerde club arts Van den Hoogenband dat de binnenste knieband is inge scheurd. Hoe ernstig de kwets uur werkelijk is, moet woensdag blijken uit een kijkoperatie. Voorlopig is de achterkant van het been, van enkel tot lies, in een gipsen spalk gezet. Gunstig is dat de knie niet dik werd. De kruisbanden lijken niet aange tast. Op voorspraak van de vorige trainer Westerhof werd Meijer eind vorig seizoen voor ruim drie miljoen gulden gekocht van MVV. Een plaats in de basis had hij vrijwel nooit. Als hij eens in viel, liet trainer De Mos hem rus tig rechtsbuiten spelen. Bedrijfssquash TERNEUZEN - In de Zeeuws- Vlaamse bedrijfs-squashcom- petitie leed koploper Flying Dutchmann een opvallende 4-0- nederlaag tegen De Pannen- schuur. De uitslagen: Politie 1-Elocoat/V'er- straeten 2-2. ING Bank-Pannen- schuur 0-4. Pannenschuur-Flying Dutchmann 4-0, Politie 1-Flying Dutchmann 1-3. Elocoat/Verstraeten- ING Bank 0-4 De 24-jarige spits viel gisteren de rust in voor Kieft omdat Mos meer beweging wilde. H; verwege de tweede helft pak Valk hem aan. Meijer: „Ik stol met de rug naar het doel. Va raakte mijn standbeen. Ik zak door mijn knie en voelde mete dat het mis was." Hij ging p1 brancard van het veld. Het ein van een teleurstellend seizoen „Vijf jaar geleden, bij Fortui heb ik een soortgelijke blessu gehad. Het duurde toen zes ken voor ik terug was. Dat w toen snel." De eenvoudig into national nam aldus afscheid vi een voetbaljaar dat voor hem de club mislukte „Het loopt taal niet. Hoe dat komt? Ik we het niet. Anders zou ik wel tri ner van PSV worden." Studententitel Sleeuwenhoek INDIANAPOLIS (ANP) - Cl. haar 24e verjaardag heeft Brei da Sleeuwenhoek vrijdag Indianapolis de Amerikaan) indoor-studententitel op 5.000 meter behaald. De atlete van Avantri Schoonhoven bleef de Brit Louise Watson en Jennifer Rl nes uit de Verenigde Staten vo in de strijd om de medailles. Marko Koers uit. Nijmegen wei zaterdag tweede op de 800 ra ter. De 21-jarige atleet was in( overdekte Hoosier Dome 0.53 s conde langzamer dan de Amei kaanse winnaar Parrilla. 1.4" tegen l .48,30. He

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 28