Animo moet weer terug naar af Dames Mytilus kunnen niet stunten Verplicht nummer voor korfballers Ardito bewijst IJVC opnieuw een dienst Mini's van Hulst halen eindronde DKOD bezorgt Swift een wrang afscheid iftta KN WU -vergadering in Kloosterzande Korfballers ontvangen geen kampioensbloemen 1l 10'21- van onze verslaggever DORDRECHT - Animo gaat ook volgend jaar van start in de eer ste klasse van het zaalkorfbal. De door de spanning bevangen Oostsouburgers konden in de Dordtse Deetoshal in het laatste halfuur geen enkel vuist meer maken tegen Snel, dat met de 16- 11 overwinning een rekening vereffende die al vier jaar gele den geschreven werd. Weervo gels uit Zoetermeer profiteerde van de misstap van Animo. Dankzij een 16-14-overwinning op KOAG promoveerde de ploeg naar de overgangsklasse. Dat korfballers over een uitste kend geheugen beschikken Simpelaar breekt eigen record SENSTENBERG - Erwin Sim pelaar heeft in het Duitse Sen- stenberg zijn eigen Zeeuwse re cord kogelstoten verpulverd. De zestienjarige b-atleet van het Goese AV'56 wierp de vijf kilo kogel 17.33 meter. Zijn oude re cord realiseerde hij op 25 januari van dit jaar. Toen werd een af stand van 16.69 gemeten. bleek zaterdagavond wel. Spe lers en supporters van Snel .wis ten zich nog haarlijn te herinne ren dat Animo vier jaar geleden Snel van het kampioenschap in de eerste klasse had afgehouden en na afloop wat extra zout in de wonden hadden gestrooid door openlijk een feestje te vieren. ,.We gaan er helemaal voor", sprak Snel-trainer Arie Boom veelbetekenend voor de wed strijd. Daaraan toevoegend: „Nee, dat heeft niets met de sportieve plicht te maken." Dat Snel er helemaal voor ging bleek al vanaf de eerste minuut. Vooral het mannenkwartet van de Dordtenaren gooide er met een de beuk m. In eerste instan tie leek Animo flink aan de bak te moeten, maar minstens ge lijkwaardig te zijn. Via 1-3 ont wikkelde zich een adembene mende wedstrijd waarin Snel tot de rust steeds één puntje voor sprong nam. maar Animo het gaatje steeds wist te dichten: 10- 10 bij rust. Na de hervatting was het plotse ling gedaan met de Souburgse veerkracht. Het aanvalsvak met Peter Crucq, Arnoud van Haar lem, Marieke Pouwer en Ellen Kort kwam moeizaam op gang en kon geen enkele vuist maken. Snel profiteerde en sloeg een gat van twee doelpunten. Meteen na de vakwisseling profiteerde de thuisploeg van een strafworp, waardoor 13-10 op de borden kwam. Die klap kwam Animo niet meer teboven. „Op dat mo ment sloop de onzekerheid in de ploeg", meende trainer/coach Adri Dieleman. „Snel bleef in een hoog tempo spelen en gaf Korfbal standen Hoofdklasse B DKOD 14-24 O Arnhem 14-12 Deetos 14-22 Heerenv 14-11 Blauw W A. 14-15 EKCNaas 14-9 Fortuna 14-13 SWifl 14- 6 DKOD kampioen. Swift en Naas de graderen 1G Meervogels 14-20 TOP A 14-11 Animo 14-19 Koag 14-10 Snel 14-16 VEO 14-10 IJsselv 14-16 Kinderdijk 14-10 Meervogels kampioen. Koag, VEO en Kinderdijk spelen nacomp. voor 2 degr.plaatsen 3N Tjoba 14-28 Togo 13-12 Ondo 14-16 RWA 14-12 Maassluis 14-16 Blauw Wit 14-10 Good Luck 13-15 All Ready 14- 1 Tjoba kampioen. All Ready en Blauw Wit degraderen. nauwelijks kansen weg. Je zag de malaise in de ploeg kruipen." Snel profiteerde dankbaar van de Zeeuwse onmacht. De ploeg wervelde vrolijk verder, waar Animo steeds meer gelijkenis met een slecht sporende stoom locomotief begon te krijgen. „Het is ongelooflijk", vond een. in de door supporters geprodu ceerde orgie van geluid, nauwe lijks verstaanbaar bestuurslid van Snel. „Normaal gesproken duurt het offensief]e van mijn club een kwartiertje, maar ze zijn nu al drie kwartier bezig." In die rampzalige tweede helft kon Animo welgeteld ééen keer de korf vinden. In de 53e minuut, bij 14-10. verzilverde Peter Crucq een strafworp. toegekend door scheidsrechter Van Al phen. De man uit Zoetermeer (nota bene uit dezelfde plaats als de kampioensploeg die al ge speeld had en in de tweede helft langs de lijn in feeststemming kwam) kon geen enkel moment de indruk wekken het duel in de hand te hebben en nam de vreemdste beslissingen. „We moeten de fout eerst maar bij onszelf zoeken", vond Adri Die leman. „Maar eerlijk gezegd heb ik niet het gevoel dat de man in ons voordeel gefloten heeft." „Always look at the brightside of life", zongen de zestig meege reisde Animo-supporters na af loop toepasselijk. Veel spelers hadden het er even moeilijk mee om het leven vanuit die invals hoek te bekijken. Adri Diele man, ook volgend seizoen bij Animo, niet: „We hebben een heel moeilijk veldseizoen gehad en zijn er in de zaal knap boven op gekomen. We gaan proberen die lijn nu door te trekken." De doelpuntenmakers van Animo: Sjaak Baars 3, Peter Crucq 3. Ellen Kort 2, Jack de Waal 2, Monique Schipper. VLISSINGEN - Met uitzondering voor de eersteklassers Animo en TOP was de laatste ronde in de landelijke competitie zaal korfbal voor de meeste Zeeuwse ploegen nog slechts een ver plicht nummer. Animo verspeelde tegen Snel het kampioen schap en de promotie. TOP. op de hoogte van de resultaten van de concurrentie, wist vóór aanvang van de wedstrijd tegen IJs- selvogels al dat het aan de degradatie was ontsnapt. De wedstrijd IJsselvogels-TOP haalde in de eerste helft nog wel een aanvaardbaar niveau. De ploegen hielden elkaar toen in evenwicht en sloten af met een 9-7 tussenstand. Het tweede part was. zoals trainer-coach Erik Maljers het uitdrukte 'flut'. Eén aanvalsvak van TOP viel helemaal stil, waardoor het voor de thuisploeg een klein kunstje was om met 16-10 de overwinning op zak te steken. „Hoog tijd dat de competitie afgelopen was" keek Maljers terug op de zwakke tweede competitiehelft van zijn ploeg. Lijfsbehoud was na de promotie vorig seizoen de enige op dracht, TOP haalde dat ook en oogstte daar, na een aantal pro moties op rij. terecht waardering voor. In de derde klas waren de prijzen eerder allemaal al verdeeld en vond alleen kampioen TJOBA nog een uitdaging in het streven om zonder enig puntverlies naar de tweede klas te promoveren. In de uitwedstrijd tegen RWA werd die missie ook volbracht, maar het gebeurde niet zonder (letterlijk) slag of stoot. Vooral Tjoba-aanvoerder Wilco Fokke was het mikpunt van de veel te harde charges van de RW A-mannen. Pas na de rust (2-4) trad de leiding daar tegenop en kon Tjoba beslissend afstand nemen, 8- 10. Jolande Kole was met vier doelpunten topscoorster. In het duel tussen BLAUW WIT en ALL READY, de degradanten uit 3N, namen beide ploegen een helft voor hun rekening. All Ready de eerste waarna dan ook met 7-8 werd gerust. Blauw Wit had na de pauze iets meer in huis n finishte ietwat gelukkig met 16-14 winst. Niek Zandee verving Bernard de Waard uitstekend. Carola van de Linde was Blauw Wits 'beste vrouw'. ONDO toonde in de uitwedstrijd tegen Maassluis nog maar eens aan over een erg wiselvallige ploeg te beschikken. Coach Aar- nout Crucq zag dat zijn ploeg driekwart van de wedstrijd in han den had i4-5 bij de rust, 5-8 met nog een handvol minuten te gaani, maar in de slotminuten als een kaartenhuis ineen zakte Maassluis gebruikte die inzinking om over zijn tegenstander heen te gaan en nog met 11-8 cijfers te winnen. Robin Wisse (4 goals) was Ondo's topscorer. TOGO-Good Luck ging niet door omdat de programmaboeken van de landelijke- en afdelingscompetitie verschillende aan vangstijden vermeldden. Togo stond om 14.30 uur in de Goese sporthal wel klaar om te beginnen, maar Good Luck was toen in geen velden of wegen te bekennen. Een telefoontje naar Middel- harnis maakte duidelijk dat Good Luck er van uitging dat de wedstrijd pas om 16.50 uur begon. De competieleider heeft het laatste woord. tÜmSysMêëfi'i Jack de Waal in actie onder de korf van Snel. foto Willem Mieras Belangrijke zege voor Dynamo in uitwedstrijd van onze volleybalmedewer- ker VLISSINGEN - Met nog vier wedstrijden voor de boeg boek ten de volleybalsters van Dynamo'70 in de derde divisie F na lange tijd weer eens een overwinning op vreemde bo dem. De Middelburgse ploeg kwam onder leiding van de nieuwe trainer Piet van Hooij- donk tegen mededegradadatie- kandidaat Spivo tot een 2-3 ze ge. Met uitzondering van het twee de mannenteam van VVS'92 le den de overige Zeeuwse teams in de landelijke competitie een ne derlaag. De dames van Mytilus konden niet stunten tegen kop loper Hypotheker. Cito-VVS'92 3-1: Door het ont breken van Quinten van de Vrie en Joop Dees speelde VVS'92 met een sterk gewijzigde opstel ling. Toch zag het er aanvanke lijk naar uit dat de Vlissingers daardoor nauwelijks aan kwali teit hadden ingeboet. Na een ruime zege (2-15) in de openings set. moest WS'92 het initiatief uit handen geven. De thuisploeg bracht de Zeeuwen serverend in verlegenheid en boekte drie keer op rij een overtuigende overwin ning: 15-4. 15-10 en 15-9. Ekspalvo-Morres/Hulst 3-1: De koploper uit Dordrecht had de handen vol aan MorresHulst, dat een uur lang gelijke tred hield. De Zeeuwse hekkesluiter uit de tweede divisie C speelde onbevangen tegen de titelkandi daat. Met een diepe opslag werd Volleybalstanden Tweede divisie C dames: Ekspalvo 1845; Riva Rijswijk 18-44; Alcom/Ca- pelle 18-43: VTC Woerden 18-33. Del ta 18-31; Odulphus 18-30, Zaanstad 3 18-26, Rijnmond 18-24; Metal/Radius 18-20. Tonegido/V 18-15, Morres/ Hulst 18-10; SVC/Oikos 18-3 Tweede divisie C heren: Hypotheker /VCS 1849; Delta 18-42: Alcom/Ca- pelle 2 18-33; Cito 19-32; Bouwmarkt/ DOS 18-30; WS'92 18-29. Tonegido/V 18-25. Leto PrintSR 18-20, Schovo- comca 18-20. Rijnmond 2 18-17. Jeans Centre/ER 18-16; Odulphus 19- 11. Derde divisie F dames: Hypotheker VCS 18-50; AKS 18 41. Sliedrecht Sport 2 18-38: Ovoco 18-37. Leto Print SR 2 18-29. VC Knmpen 18-24; Odul phus 2 18-22. TDKBrevok 3 19-21. Dynamo'70 18-19. Den Bosch'78 18- 19. Spivo 18-17, Mytilus 18-10 Derde divisie F heren: Hands Up 18- 45. VCE/PSV 18-39. Atak'55 18-37; Van Tartwijk.'VCH 18-35. Leto Print' SR 2 18-29. WS'92 2 18-28; Morres' Hulst 18-28: Ekspalvo 2 18-27; Rijn mond 4 18-25. TDKBrevok 2 18-23; Sarto/Pellikaan 18-6; Mytilus 18-2 de aanval van de thuisploeg ont regeld. waardoor de eerste set zelfs met winst werd afgesloten: 13-15. Na verlies in het tweede bedrijf (15-12) moest Morres de tol betalen voor de grote werk lust. Ekspalvo verzekerde zich door winst met 15-5 en 15-3 van drie punten. Derde divisie Mytilus-Hypotheker/VCS 1-3: De vrouwen van Mytilus boden in de eerste twee sets uitstekend tegenstand aan de koploper. De Goese ploeg overtrof in die fase van de wedstrijd zichzelf en was na winst in de eerste set 15-10) in de tweede set dicht bij een sen satie. De thuisploeg slaagde er echter niet in om een 12-7 voor sprong te verzilveren (16-17). In een wedstrijd vol emotie (de der de set moest opnieuw worden gespeeld, nadat en opstellings- fout was geconstateerd) kwam Hypotheker/VCS vervolgens met de schrik vrij: 6-15 en 10-15. Spivo-Dynamo'70 2-3: Na winst in Middelburg was Dynamo'70 opnieuw te sterk voor Spivo. Hard werkend werd de thuis ploeg vooral met een goede op slag onder druk gezet, waardoor de gevreesde middenaanval van Spivo veel minder uit de verf kwam. Heel even zag het er naar uit dat Dynamo'70 drie punten aan de ontmoeting zou over hou den. In de slotfase van de vierde set (11-13) bezweek de Middel burgse vrouwenploeg onder druk: 15-13. De vijfde set werd met dezelfde cijfers in winst om gezet. Mannen VCE/PSV-Morres/Hulst 3-1: Hoewel hij zijn ploeg de eerste set met winst zag afsluiten <13- 15), klaagde trainer Willem Lou- werse na afloop over een gebrek aan bezieling. „Als we thuis spe len, zijn we heel strijdlustig. Ik had het idee dat ze hier wel te vreden waren, na die eerste set." De Zeeuws-Vlamingen waren volgens de trainer door een min dere werklust niet in staat om de bakens te verzetten. De thuis ploeg won dan ook verdiend drie keer op rij: 15-3,15-11 en 15-10. Mytilus-Hands Up 0-3: Het reeds gedegradeerde Mytilus bood met name in de eerste en derde set behoorlijk tegenstand aan Hands Up, dat nog steeds de be langrijkste titelkandidaat is. Beide ploegen maakten er ech ter geen hoogstandje van. In de slotfase van alle sets profiteerde Hands Up van de collectieve fou- tenlast bij de thuisploeg. De set standen: 12-15, 7-15 en 10-15. Sarto/Pellikaan-WS'92 2 1-3: De Vlissingse reserves hadden het in de eerste twee sets niet moeilijk tegen het gedegradeer de Sarto, maar moest uiteinde lijk toch alle zeilen bijzetten om drie punten aan het totaal toe te voegen. Nadat de derde set door veel opslagfouten aan Vlissingse zijde naar de thuisploeg was ge gaan. ging Sarto in het vierde be drijf goed door. De Tilburgers bouwden een 7-0 voorsprong op. maar zagen daarna een hard werkend VVS'92 moeizaam die achterstand in winst ombuigen: 11-15,10-15.15-9 en 12-15 van onze volleybal medewerker VLISSINGEN - De volleyballers van Ardito bewezen IJVC in de promotieklas van de Zeeuwse volleybal competitie opnieuw een dienst. Ardito snoepte kop loper Savok een punt af. terwijl IJVC in eigen huis het op de derde plaats geklasseerde De Sterre gedeci deerd terugwees: 3-0. IJVC, dat twee wedstrijden minder speelde dan Savok, naderde de lijstaanvoer der tot op een punt. Zonder tot grote hoogte te groeien, had IJVC in Oost burg veel minder moeite met De Sterre dan vooraf werd verwacht. In minder dan een uur stonden beide teams terug in de kleedkamer. Dat was vooral te dan ken aan het surplus aan aanvalskracht van IJVC De ploeg uit IJzendijke nam daardoor in elke set zóveel afstand, dat min of meer freewheelend naar winst kon worden afgewikkeld. De setstanden- 15-11.15-7.15-9 Met Hans Houg en Wim Maas als gangmakers maakte Ardito het Savok in Sas van Gent knap lastig In een wedstrijd die propaganda voor volleybal was. had de thuisploeg aanvankelijk wel de beste papieren Nadat Ardito op een 5-1 systeem was overgeschakeld, wer den de bakens verzet. Met een ijzersterk blok en een dito verdediging groeiden de bezoekers naar grote hoogte. Dat leidde tot een vijfsetter, waarin Savok in een enerverende slotfase van de vijfde set de schade beperkt hield: 15-10.11-15,12-15.15-3, 15-13. Dynamo'70 handhaafde zich bovenin door een 3-1 overwinning op WS'92 3 en Scheldesport wees Voor waarts in Axel met 0-3 terug. Dat gebeurde in een ma tige wedstrijd van beide kanten. Voorwaarts kampt al weken met een krappe basis en dat brak de ploeg ook zaterdag weer op. Na een 6-0 voorsprong in de eerste set, moest de thuisclub het initiatief uit handen geven. Scheldesport profiteerde met name in de tweede set van de chaos in de Axelse verdediging en kwam heel gemakkelijk tot winst: 13-15, 4-15, 7-15 Vrouwen De vrouwen van Savok zetten hun opmars voort, door in korte tijd De Kikkers met 3-0 terug te wijzen. In een eenzijdig duel kon coach Gerard Gillesen ongestraft de Sasse jeugd op laten draven. Koploper VVS'92 had eveneens geen moeite om Dynamo'70 2 met 3-0 (15-7, 15-7. 15-12) terug te wijzen. Hoewel de hoofdstedelin gen beter tegenstand boden dan eerder in de competi tie, hadden de Vlissingse vrouwen vooral in de opslag een sterk wapen. Sgravo wees in een boeiende wedstrijd BOK met 3-2 terug. „Maar BOK is wel gegroeid ten opzichte van het begin van dit seizoen", complimenteerde trainer Wil- bert van Waas de tegenstander. De verjongde BOK- ploeg moest in de slotfase evenwel buigen voor de de butant in deze klasse. Hekkesluiter Scheldesport kon na afloop van de ont moeting met Voorwaarts op een goede wedstrijd te rugkijken. Desondanks stond de Terneuzense ploeg met lege handen. Voorwaarts, dat vooral serverend meer in huis had, won met 3-1. Scheldesport haalde na verlies in de eerste set <15-11in de tweede set een 9-0 achterstand op tot 14-14. maar capituleerde met 16-14. Toch kreeg de betere spelopvatting in het derde be drijf een vervolg: 9-15. In de vierde set stelde Voor waarts de zege heel gemakkelijk veilig: 15-1. van onze korfbalmedewerker MIDDELBURG - De korfbal ploeg van Swift heeft zaterdag in eigen hal met een 10-21 neder laag tegen DKOD afscheid geno men van de de landelijke hoofd klasse. Een verplicht nummer, zoals de rubriek 'Het weten waard' van het informatieblad al aangaf omdat de degradatie een week eerder al een feit was en de teleurstelling daarover inmiddels al een heel eind ver werkt. Het werd geen afscheid in stijl. Dat kon ook moeilijk omdat DKOD, door de misstap van Deetos tegen Fortuna, nog on verwacht de aansluiting had kunnen maken met de Dordtse koploper en daardoor ineens weer in de race lag voor het kafn- pioenschap en de landelijke fi nale in Ahoy op 26 maart. En de kans op die prijzen wilde het achttal van coach Jos Marée zich berijpelijk niet door Swift laten ontfutselen. Terecht, om dat. DKOD uiteindelijk nog kampioen werd, omdat Deetos gisteren opnieuw een misstap maakte tegen Oost-Arnhem: 21- 17. In sporthal De Voorborch hoef de DKOD niet echt 'tot het gaatje' te gaan om zich deze te genstander van het lijf te hou den. „Een erg gemakkelijk kar wei", was zowat alles wat Marée in zijn nabeschouwing over de wedstrijd kwijt wilde. De DKOD- coach was verder teveel 'heer' om de zwakke punten van zijn opponent te bespreken. Wel had hij, met uitzondering van Astrid Koole, gezien dat Swift dringend aan versterking van de vrouwen toe is. Voor trainer-coach Floor Schreuders geen opzienbarend nieuws. Na het tweede kortston dige verblijf op het hoogste lan delijke niveau weet Schreuders dat Swift vooral daar kwetsbaar is. En hoognodig versterking be hoeft. Blijft overigens wel de vraag waar die in Zeeland vandaan moet worden gehaald. Een aan tal jaren geleden dacht Floor Schreuders nog dat uit de bun deling van de beste Zeeuwse korfballers wel een hoofdklasser samengesteld zou kunnen wor den. Inmiddels is hij daar niet meer zo zeker van. Volgens het geruchtencircuit dat elk jaar op gang komt staan de namen van Leon Kloet (TOP) en Jolande Kole (Tjoba) op het verlanglijst je van Swift-. Schreuders wilde daar zaterdag niet op reageren. „Maar dat we ons zullen moeten versterken willen we op hoofd klasseniveau mee kunnen, is na tuurlijk wel duidelijk", gaf hij grif toe. Schreuders, die straks aan zijn zevende seizoen bij Swift begint (met twee hoofd- ns zeve klasse-optredens alleszins 'vette' jaren), wacht het maar „We zien wel wat er komt", sloo hij af. gno Poedelprijs Hij achtte het overigens wel vai V belang dat het korfbalverbom fhn' zich eens gaat beraden op de de ieP gradatie-regeling in de hoofd10 i klasse. „Wanneer aan het einia van de competitie telkens vijfen ood" twintig procent moet degradeeven ren, hebben gepromoveerd»^ J clubs nauwelijks kans om t3,0 1 overleven", pleitte hij voor eeioor 1 minder 'harde' regeling. In d A parade van de verliezers is Swilat. k' nu alleen weer genomineen voor de prijs van 'De correctst ploeg'. Die kwam vier jaar gele 6 e.1 den, na de degradatie uit d ef hoofdklasse, ook al in Middellt burgs bezit. Schreuders heeft diieJ} v 'Poedelprijs' liever niet en doe u volgend seizoen maar weer ee ?n v' gooi naar een derde optreden ie v"! bet nationale korfbal\valhallcfe^ uffel .Ondanks de teleurstelling heb chop oen we hier toch in een gewei dige ambiance gespeeld' draaide hij het seizoen terui Met een ploeg die er alles voo it" over wil hebben, acht Floo J Schreuders zich ook zeker nie kansloos om weer op herhalinjX te gaan. fj\ Tegen DKOD was Swift dat za terdag wel. Na een vliegendi an o start zag het er voor DKOD evei naar uit dat hardlopers doodlo'US: pers zouden worden (1-3 na vij loeg minuten, 2-4 na een kwartier) las maar toen de Gelderse mac.hin< verv eenmaal op toeren was gekomei ieril werd Swift op alle fronten over n VI klast. „Het verschil tussen diegen kop en de staart van de hoofd klasse", gaf Schreuders aai aai? waarom zijn selectie (zonder di oett geblesseerde Ralph Gillissen las van de vloer werd gespeeld. Een et a maal het gat gemaakt (4-9 bij di lek rust) haalde DKOD het gas vai toys de plank. Maar zelfs toen blee eha£ Swift (waar alleen Astrid Kool< reeg en Leonard Debbaut een voi >iljai doende haalden) zich suf lopei«nd; achter de ongrijpbare acties vai taaie zijn bezoekers. Nadat Dennii roke Voshart in het eerste part zijn vi eer. sitekaartje had afgegeven &afs mochten na de pauze de DKOD vrouwen en Tjeerd de Jong ziel ljss in de kijker spelen. Via 5-12 gin) jrab het tenslotte in marstempo naai f RC Swift-DKOD 10-21 (4-9). Scorever hee loop: 0-1 Voshart, 1-1 Koole, 1- poos Busch, 1-3 Busch, 2-3 Debbaut, 2- Sijmens, 2-5 De Jong, 2-6 Van de Vej 7X te, 2-7 Voshart, 2-8 Voshart. 3-8 Lar oe 01 gebeeke, 4-8 Langebeeke, 4-9 Vo Neuv hart, 4-10 Voshart, 5-10 Langebeek findj 5-11 De Jong, 5-12 De Jong, 5-13 Bu fton ding, 6-13 Fritz, 6-14 De Jong, 6-1 Budding, 6-16 Sijmens, 7-16 Marisnisi sen, 7-17 De Jong, 8-17 Debbaut, 9-1» Koole, 9-18 De Jong, 9-19 Van de Willi 10-19 Koole, 10-20 Sijmens, 10-21 Vanf de Wilt. Dennis Voshart (r) luistert naar de scheidsrechter. foto Lex de Meester toet Dpi KLOOSTERZANDE- Komende donderdag houdt het district Zeeland van de KNWU (Wiel- renunie) de voorjaarsvergade ring. Tijdens deze bijeenkomst zal tevens de districtsjunioren- ploeg worden voorgesteld. Zoals reeds eerder gemeld zal tij dens deze vergadering het be stuur compleet worden ge maakt. Door het districtsbe- stuur worden Kees Bal en Peter Ruissen voorgedragen als ete 'j d nieuwe bestuursleden. Laatst ing, genoemde is de beoogde opvol jks ger van de vorig jaar overledei rair secretaris Anton Komejan. Ver e« der zal onder meer het vorig j aai et in samenwerking met de Zeeuw laai se Sportraad en de twee wieier unt verenigingen opgezette jeugd project aan de orde komen. Deze vergadering wordt gehou on den in hotel Van Leuven iterv Kloosterzande; aanvang 19.31 toss uur. hui) SCHIEDAM/ZUNDERT - Zowel de meisjes als jongens van Mor- res/Hulst hebben zich geplaatst voor de eindronde om het natio naal kampioenschap volleybal voor mini's. Dé meisjes waren in de gewestelijke voorronde in Zundert oppermachtig. De jon gens uit Hulst zetten in Schie dam alle wedstrijden naar hun hand. Met name de jongensploeg liet weinig van de tegenstander heel. In vijf wedstrijden boekte Mor- res/Hulst vijf overwinningen met 15-0. Zuvo uit Zundert werd zelfs twee keer met 15-0 versla- LIS las gen. Daarna waren ook Deet»s Burgst(15-0,15-1), Ekspalvo (15- 0,15-1Sliedrecht Sport (15-3,15- 'ooi 1) en VOY (15-3, 15-0) niet opge iet wassen tegen de Hulst-ploeg. De meisjes van Morres/Hulst erk wonnen in Zundert het sleutel- Ion duel tegen de over veel meet er. lengte beschikkende ploeg va Ekspalvo. Met 15-12 en 15-11 elij werd de ploeg uit Dordrecht te- c' ruggewezen. In de overige wed- lok strijden stuitte de Zeeuws- eet Vlaamse ploeg op veel mindei tegenstand. De Burgst (15-3, 15- 0). SSV (15-0.15-1) en Zuvo (15-1 15-2) werden volledig overklast. IW doi Een speelster van Mytilus smasht tegen de netrand. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 14