erooskerke laat winst glippen Bevelanders kan Veen maar even bedreigen Nieuwland walst over VCK Zevenklapper velt WHS errassende misstap ~SSV tegen Zaamslag Middelburg verslaat bikkelhard Xerxes Amemuiden krijgt enorm pak slaag Kloetinge grijpt kans aan om uit dal op te krabbelen 'eere vindt juiste formule mm- Zeeuwse damesploegen 2 PZC SpOrt MAANDAG 14 MAART 1994 13 jtclesjan onze verslaggeefster LOETINGE - Het had er veel jchijn van dat de trainers van ierooskerke en Kloetinge hun elers de opdracht hadden ge ven niet te mogen verliezen, ii de Zeeuwse derby in de twee- i klasse werden met name in je eerste helft weinig risico's rcnomen, waarbij Serooskerke vallend wel iets meer venijn tentoon spreidde dan Kloetin- „Door die twee grote neder lagen op rij wordt de ploeg er hiet beter op. Onbewust zijn de pelers misschien iets behou dender het veld in gegaan, maar kns uitgangspunt was om hier winnen", zei Kloetinge-trai- tan onze medewerker s (VI lEN BOSCH - Geduld is een :hone zaak. Het team van 'eere dat maar geen team wilde lijn lijkt in de tweedse helft van jle competitie de juiste formule |e hebben gevonden. De motor 2 ie vorige week werd aange- lingerd (1-0 winst tegen AI- ena) werd tegen BLC knap pgY raaiende gehouden: 0-2. Ter- mar 'ijl voor menig elftal degrada- Samie dreigt lijkt Veere de dans op Ven et juiste moment te ontsprin- en. (Doi reere was de gehele wedstrijd de jg ^tere ploeg, maar kon de wed- trijd niet vroegtijdig beslissen, inse 'as t'en minuten voor tijd kwam rien e Zeeuwse ploeg op voor- (Fdprong. Het doelpunt had alles Va an een klucht. Een mislukte in- Va et van John van de Have rolde ichting doelman Frank Bevers, lie de bal onbegrijpelijk door ïjn benen liet glippen: 0-1. Het 'erwachte slotoffensief van BLC lestond uit wilde, ongecontro- eerde doelpogingen en had geen esultaat. De thuisploeg speelde (eere in de kaart door achterin inverantwoorde risico's te ne llen. \vee minuten voor tijd startte id win Leijnse op het randje van veni luitenspel. Leijnse stormde af rion( ip de keeper en plaatste de bal f 1S leheerst in het doel: 0-2. BLC_ I. Atfeere 80 J°hn van de Have fi elds 88 Edwin Leijnse 0-2. Scheidsrech- vers er Rijsdljk uit Middelburg. Geel raaj °°r J°hn van de Have i Veereen Mi- ech he' van Vugt (BLC). Toeschouwers 60 ner Kees Zwamborn na afloop van de 1-1-puntendeling. Ook Wim Ovaa van Serooskerke wilde er niets van horen dat zijn ploeg bij voorbaat genoegen nam met een gelijkspel. „We zijn al vanaf het begin van de compe titie bezig onze speelstijl aan te passen. We zijn aan het afreke nen met de naam een defensief ingestelde ploeg te zijn. Voor gaande jaren speelde Seroosker ke vanuit een gesloten verdedi ging en hoopte op succes met de counter. We werken er dit sei zoen hard aan om aanvallender te spelen." Serooskerke, de nummer vier van de tweede klasse, trok zich zaterdag inderdaad niet terug vo'or eigen doel, maar in de aan val werd wel een koelbloedige af maker gemist. In het eerste kwartier had Serooskerke kun nen profiteren van de desorgani satie in de verdediging van Kloe tinge. Kloetinge zit in een dal, maar omdat het ongeschonden uit de zwakke openingsfase te voorschijn kwam. kon de Beve- landse ploeg in de wedstrijd groeien. Kees Zwamborn tast in het duis ter de oorzaak van de terugval van de nummer twee te verkla ren. „Als ik iedereen persoonlijk langs ga, dan heb ik, niemand uitgezonderd, aanmerkingen hoe er met balbezit wordt om gaan. Hoeveel ballen hebben we vandaag weer niet nodeloos ver speeld? Ik zou willen dat ieder een regelmatiger kon komen trainen en dat we over een beter trainingsveld konden beschik ken. Maar het pluspunt van van daag is dat we na een tegendoel punt onze koppen niet hebben laten hangen en dat er met veel inzet is gespeeld." Maar voordat Kloetinge aan een inhaalrace moest beginnen, had het even voor rust op voor sprong kunnen komen. De be hendige linkerspits Ronald Zuidwegt lepelde de bal over de uitgelopen Serooskerke-doel- man Jaap Pijnenburg. Jeffrey van de Velde snelde naderbij, maar kwam centimeters te kort. Hij werkte de bal in een uiterste poging met zijn hand in het doel. Scheidsrechter Van de Laar keurde de treffer af en bestrafte Van de Velde met geel. Ronald Zuidwegt speelde zater dag een solide wedstrijd. De lin kerspits van Kloetinge staat al enige jaren in de belangstelling van Beveren. maar sinds twee weken aast de Belgische ploeg intensiever op de 22-jarige Zuid wegt. Vorige week speelde hij met de beloftes van Beveren een kj>c Kloetinge-spits Paul Schipper wordt aan zijn shirt getrokken door keeper Jaap Pijnenburg. foto Lex de Meester testwedstrijd tegen Lierse SK. Beveren won met 3-2 en Zuid wegt scoorde twee treffers. „Het is altijd een droom van me ge weest om betaald voetbal te spe len Elke keer liep het met Beve ren op het laatste moment spaak. Ik heb lang met een schouderblessure gesukkeld en er zijn maanden overheen ge gaan om mijn vorm weer te vin den. Ik heb er nu gelukkig geen last meer van, dus hoop en ver wacht ik dat ik binnenkort weer een proefwedstrijd moet spelen. Beveren zoekt een linkerspits die een mannetje opzoekt en die passeert. Dat ligt me wel." Eerste treffer Naarmate de wedstrijd vorder de. kwamen er voor beide teams meer kansen. Toch moesten de ongeveer 150 toeschouwers tot een kwartier voor tijd wachten op de eerste treffer. Hans Wattel had zijn plaats afgestaan aan Jan Leendertse. die koud in het veld het voorbereidende werk van Harry Koster met een hard schot afrondde. Serooskerke leek de zege op zak te hebben, maar een laatste of fensief leverde Kloetinge de ge lijkmaker op. Paul Schipper controleerde een hoge voorzet van Edwin Zuidwegt en zijn schuiver leverde Kloetinge als nog loon naar werken op. Serooskerke-Kloetinge 1-1 (0-0)75 1- 0 Jan Leendertse 1-1 Paul Schipper Toeschouwers 150. Scheidsrechter Van de Laar Gele kaarten: Voor Kloetinge Jeffrey van de Velde en voor Serooskerke Pascal van de Berg. René Poortvliet en René Ge- schiere van onze medewerker KAMPERLAND - Het is zaterdagtweedeklasser Be velanders niet gelukt om tegen koploper Achilles Veen te stunten. De ploeg uit Kamperland moest zijn meerdere erkennen in de kampioenskandidaat uit Veen en verloor met 1-3. Trainer Joost Folmer gaf voor de wedstrijd aan tevre den te zijn met een punt maar voegde er aan toe:Bij het voetbalspel is niets onmogelijk." Hij was nog maar net uitgesproken of Bevelanders kwam op voorsprong door een doelpunt van Jaco Balkenende. Spits Leo Versluis stond aan de basis van het doelpunt, hij pas seerde op rechts twee verdedigers, speelde terug op Cherry Strating die tikte in één keer door op de vrij staande Jaco Balkenende. Hij scoorde met een lage schuiver in de rechterbenedenhoek: 1-0. Een verrassende opening. Veen moest in de achtervol ging, maar kon in de eerste helft niet normale niveau te halen. Typerend was het dan ook dat Veen vanuit een spelhervatting de gelijkmaker scoorde: een corner vanaf rechts werd door de inlopende John Kwetters knap binnengekopt (1-1). De beste kans voor rust was voor de Bevelanders, na een scrimmage voor het doel van Veen kwam de bal voor de voeten van middenvel der Kees de Haze maar zijn schot ging richting de kerktoren van Kamperland. In de tweede helft man Veen meer initiatief en werd er feller gespeeld. Dit resulteerde in twee treffers voor de bezoekers. De eerste kwam op naam van Rene Pagie. Doelman Erik Versluis stopte in eerste instantie knap een schot van spits Van der Kleyn maar hij kreeg de bal niet goed onder controle zodat Pagie kon intikken. Gelijk na de aftrap kreeg Leo Versluis een goede mo gelijkheid maar alleen voor keeper van de Broek schoot hij aan de verkeerde kant van de paal. Bevelan ders, zonder de aan zijn knie geblesseerde John de Vries, nam achterin meer risico's en daar profiteerde Veen gretig van. Zo was het voor middenvelder Frans Vonk een koud kunstje om alleen voor doelman Ver sluis de 1-3 binnen te tikken. Bevelanders - Achilles Veen 1-3(1-1). 7 Jaco Balkenende 1-0. 32 John Kwellers 1-1. 58 Rene Pagie 1-2. 75 Frans Vonk 1-3 Scheidsrechter D. van der Linden Aantal toeschouwers. 250 mmmmm WÊÊÊBBËÊÊ WKKHÊÊKHSM8BÊB&ÈÊÊÊM mmmm kruiningen klopt Krabbendijke met 5-0 yan onze medewerker I). 40: 13LISS1 DK»el vei LISSINGEN VCK kan het nu ergeten in de eerste klasse van de Zeeuwse zaterdageom- H. 41petitie. De ploeg leed weer een mi thuisnederlaag tegen een eon- rechcurrent. Nu was Nieuwland de 1 Gefiatteerde winaar: 0-4. ftVCK zal zich nu vasthouden aan 2 gfle overname van de eerste pe- ^'idjtode als Kruiningen kampioen werifordt. Daar ziet het wel naar uit. Buurman Krabbendijke werd met 5-0 afgedroogd. VCK-Nieuwland 0-4 (0-1) - Al in de eerste minuut schoot Hugo Crucq zijn ploeg naar 0-1. Nieuw land was voor de rust wat feller, maar werd na rust teruggezet op eigen helft. Martin Wielemaker trof tot drie keer toe het hout werk en ondanks het overwicht en de vele kansen kwam de ge lijkmaker maar niet tot stand. Tien minuten voor tijd moch' i). li ran onze voetbalmedewerker VLISSINGEN - Het kan hele maal niet meer mis met AZW In de vierde klas van het lande lijk zaterdagvoetbal. Zelf ver- °^!'lpeelden de Axelaars op eigen Veld een punt tegen Dauwen- 1. nen: l-U. De druk van GPC werd na rust opgevoerd, maar de 15- jarige doelman Gijs Vervenne wist van geen wijken, totdat na 21 minuten Johan Tuin bij een snelle combinatie de bal in de kruisingjoeg: 1-1. Een terechte 1- :deljlaele (1-1), maar concurrent ve^SV verzuimde te profiteren 9^®8oor thuis verrassend onderuit ;rfa|egen ZaamsIa£: PO"pe staartclubs Wemeldinge en metjjpc speelden tegen elkaar ge- tiej5jk (1-1), waardoor een verlie- ïerijend SPS naar de laatste plaats lakte. he$sV-Zaamslag 1-3 (1-0) - Het wejrootste deel van de wedstrijd ee4adden de Goesenaren het spel dafolledig in handen. Het spel vafterd door SSV gemaakt, maar e °?e thuisclub vergat te scoren en ee?at werd de ploeg in de laatste nh4en minuten fataal. Mark de itrfi&roote had SSV na 20 minuten r°Pfp 1-0 gezet. Voor rust was "teijaamslag ook wel enkele keren boc^evaarlijk, maar de tweede helft vajerd beheerst door SSV. Totdat neijien minuten voor tijd Ronald trijpekker gelijkmaakte 1-1Twee ccehinuten later stond het 1-2 door weljan de Zwarte en de chaos werd iompleet afgestraft door Peter lansen: 1-3. IZW-Dauwendacle 1-1 (0-0) - De wedstrijd was niet best. VZW had voor rust wel enkele leine kansjes (rust 0-0). maar de iiddelburgse ploeg had na rust let heft in handen. Dauwen- bjJaele speelde beter en kwam "erdiend op 0-1 door Roland Me- itefard- Enkele minuten later -Voorde Obrie Curran de gelijk- 33haker (1-1) en na afloop bleken Je Axelaars het meest tevreden pet de puntendeling. ^R'emeldinge-GPC 1-1 (1-0) - De lardwerkende ploegen waren ord|elukkig met het ene punt. Er aarj/erd niet goed gespeeld, maar ddlel met veel inzet. In de 17e mi- ,eeJuut kopte Joop Paauwe een yoorzet van Peter Blomaard bin- Smerdiek-Middelburg 0-3 (0-1) - De afwerking aan Middelburgse kant was veel beter. Smerdiek kon niet imponeren en werd al voor rust op 0-1 gezet door Sjoerd Westerterp. Smerdiek kreeg na rust een enkel kansje, maar met goede counters werd de thuisclub naar 0-3 gespeeld door Marco Apers en nog eens Westerterp. Terneuzense Boys-WIK 1-4 (0-2)- De Schouwse ploeg heeft laten zien hoe je kansen moet benut ten. Bovendien had WIK meer greep op het middenveld, vooral na de rust. Na vier minuten kop te Gerrie van de Hoek al raak (0- 1) en vijf minuten voor de rust scoorde de vrijstaande Joost Rotte 0-2. De afstraffing was compleet een kwartier na rust dankzij ERric van de Zande: 0-3. Akke Ganpat maakte er nog wel 1-3 van, maar snel daarna stond de uitslag verdiend op 1-4 door Leon Hendrikse. SKNWK-SPS 2-1 (1-0) - Een zwaarbevochten overwinning. SKNWK was wel iets beter, won ook verdiend, maar gemakkelijk ging het zeker niet. want SPS vecht nadrukkelijk tegen degra datie. Na twee minuten stond de Thoolse ploeg al met tien man (Erwin Feijtel werd wegge stuurd). maar twintig minuten later was het evenwicht terug, omdat toen Mark de Haan ook rood kreeg. Even later scoorde Erwin Theunissen 1-0 en de wed strijd was in feite beslist, toen tien minuten na de hervatting Martij n Neele 2-0 aantekende Een kwartier voor tijd werd het nog wel 2-1 door Peter Lisseveld en kwam er ook spanning, maar de winst bleef verdiend in Nieu wer kerk. Mike van Kleef een strafschop nemen (0-2) en was de strijd be slist. Robin Tiel en Hugo Crucq profiteerden in de slotminuten nog van alle vrijheid en chaos: 0- 4. Kruiningen-Krabbendijke5-0(2- 0) - Het was geen echte derby in Kruiningen. Krabbendijke werd vrij snel en gemakkelijk geklopt. Binnen een kwartier stond het 2- 0 door Ivan Boeije en Jacco Moerland. Twee minuten na rust was alle spanning verdwenen dankzij een omhaal van Tonnie Sinke: 3-0. Sinke en Robin Arens brachten de uitslag op 5-0. Meeuwen-Brouwershaven3-l(0- 0) - In een prima eerste helft ver gat Meeuwen afstand te nemen. Na de rust lukte het wel. Lèen- dert Jan de Witte liet Johnny Melis 1-0 scoren en op aangeven van Pattrick Koppejan schoot De Witte zelf 2-0 binnen. Tien mi nuten voor tijd kwam de span ning terug door Johnny Jonker (2-1). maar in de laatste minuut werd de winst veilig gesteld (en verdiend) door een strafschop van Remco Texer: 3-1. Nieuwdorp-SVD 1-0 (0-0) - Een wat nerveuze streekderby. Spannend tot de laatste minuut, maar door het voorzichtige spel speelde de strijd zich voorname lijk op het middenveld af. Rust 0- 0. Na de rust de meeste kansen voor Nieuwdorp. Ronald de Jon ge zag eerst een strafschop ge stopt, waarna Martin de Hamei- de winnende treffer op zijn naam kreeg: 1-0. Hoedekenskerke-Heinkens- zand 1-2 (0-0) - In de eerste helft hadden beide ploegen het hout werk tegen. Na de rust nam Heinkenszand de leiding door Allan Braamse en Udo Veer man: 0-2. In de twaalfde minuut verkleinde Fred Velkers de ach terstand (1-2) en vanaf dat mo ment heeft de thuisclub geknokt voor de gelijkmaker. Die wilde er echter niet meer in. Milla niet in selectie YAOUNDE (SID) - De kans dat Roger Milla opnieuw schittert met het voetbalteam van Kame roen is er niet groter op gewor den. Bondscoach Henri Michel heeft de 42-jarige schutter van het WK in 1990 - vier doelpunten - niet opgenomen in zijn voorlo pige selectie van 21 man. Kame roen speelt woensdag een oefen wedstrijd in Cairo tegen Egyp te. Al in februari liet Michel zich sceptisch uit over de swingend- ste aller „ontembare leeuwen". „Hij wil zichzelf er wel inpraten, maar ik beslis", zei Michel vorige maand in New York. van onze medewerker VLISSINGEN - 's Heer- Arendskerke komt nu pas goed op gang in de derde klas se van het zaterdagvoetbal. Met een zevenklapper werd WHS afgeschoten (7-1). Koploper Kapelle had heel wat meer moeite met hekke- sluiter NOAD en bleef op 1-0 steken. Yerseke heeft weer wat lucht dankzij een 0-2 winst in de vierpuntertwed- strijd bij Seolto. 's-Heer Arendskerke-WHS 7- l (2-0) - Na de rust werden de Sint Annalanders volledig overklast. Met name dankzij een prima spelende Willem Goedegebure, die zelf na 18 minuten de score opende. Pe ter Kamstra bracht de rust stand op 2-0, waarna vijf mi nuten na rust Frank Goede gebure het echte feest startte: 3-0. Peter Kamstra scoorde 4- 0. in de 29e minuut deed Alex van de Reest nog even wat te rug: 4-1. Wim Goedegebure zorgde voor 5-1 en Kamstra scoorde zijn derde treffer: 6-1. Vijf minuten voor tijd kwam WHS ook nog met tien man te staan (Rien den Engelsman werd na twee gele kaarten weggestuurd), waarna jeugd speler Walter de Kok zijn ploeg op 7-1 bracht. Kapelle-NOAD'67 1-0 (0-0) - Het verschil op de ranglijst was niet te zien. De koploper speelde wel meer op de NO AD- helft, maar best was het alle maal niet, Kapelle-trainer Joost van de Griek: „NOAD was na rust zelfs sterker. We hebben gelukkig gewonnen." Voor rust was Kapelle nog het meest aan de bal. maar na de rust had de ploeg alleen nog het geluk, dat NOAD zoveel kansen miste. Dertien minu ten na de rust scoorde Ronnie Dagevos het enige doelpunt: 1- 0. Daar was dan ook alles mee gezegd. Seolto-Yerseke 0-2 (0-0) - De thuisclub speelde sterk voor de rust. Het leek er lang som ber uit te zien voor Yerseke. maar er kwamen maar weinig kansen. Rust 0-0. Vijf minuten na de rust buitte Yerseke het windvoordeel al uit. Martin van Hekke schoot de Zeeu wen naar 0-1. Seolto had meer balbezit, maar Yerseke kreeg de beste kansen. Johnny Christiaanse trof eerst nog de lat. waarna vijf minuten voor tijd Jacco Bekenes de winst zeker stelde: 0-2. Rillandia-Colijnsplaatse Boys 2-0 (0-0) - Rillandia won wel. maar de snit is er uit. De Uitblinker Willem Goedegebuure opent de score voor 's-Heer Arendskerke. Het was de inleiding voor een 7-1-monsterscore. foto Willem Mieras ploeg speelt minder dan voor de winter. Gezien het aantal kansen voor de rust is de winst wel verdiend. Een ma tige partij voetbal dus met een 0-0 ruststand. Rillandia werd daarna sterker. Colijn kreeg geen kansen meer en via Leo van der Weijden en Frans Hagenbeek werd het te recht 2-0. Tholense Boys-Bruse Boys 1- 2 (0-2) - Een wat fortuinlijke overwinning voor de Bruse ploeg. De bezoekers kwamen voor de rust wat goedkoop aan de treffers. Eerst werd een afgeslagen aanval niet goed weggewerkt, waarna Marco de Oude de bal in het net schoof (0-1In de 28e minuut profiteerde Harold van de Berge van een misverstand: hij kopte de stand naar 0-2. Het was een maximale belo ning voor de schaarse uitval len. Tholense Boys voerde de druk na rust nog meer op. Bruse Boys moest terug voor het eigen doel. maar pas vier minuten voor tijd kwam de aansluiting dankzij een doel treffende solo van laatste man Piet de Boef: 2-1. Het beteken de een hectische slotfase, maar net geen gelijkmaker meer. want de inzet van Leon van Elsakker werd van de lijn getrapt Chrislandia-Oostkapelle 0-0 - De Zeeuwen kregen al voor de wedstrijd de grootste tegen slag. Bij het intrappen viel Stoffel Schipper een gat in zijn hoofd. Hij moest naar het ziekenhuis om de verwonding te laten hechten. Het werd een pittig duel. veel inzet, met vooral bij Oostkapelle de na druk op een sterk bezet mid denveld. Kansen kwamen er (te) weinig en als het al eens gevaarlijk werd voor het Oostkapelle-doel. dan speel de daarin Marcel Baljeu een foutloze wedstrijd. Eerste klasse B SIIO-GVVV 1-1. Sparla Nijkerk- Hoek 0-0. SpakenburR-lIccrjansdam 0-0, Barend recht-IJssel meer vogels 1-1. Bennekom-SDVB 2-2,DOVO-Ca- pelle 2-3, Lunteren-Zwart Wit'28 1-1. Hoek 16 9 4 3 22 28-17 DOVO 15 6 6 3 18 28-18 SDVB 16 6 6 4 18 32-25 GWV 16 6 6 4 18 24-21 Barendrecht 17 6 6 5 18 32-27 Spakenburg 17 7 4 6 18 29-29 IJsselmem 16 6 4 6 16 24-23 Lunteren 17 5 6 6 16 31-36 SHO 15 6 3 6 15 25-26 Capelle 16 5 4 7 14 35-36 Heerjansdam 16 3 8 5 14 24-30 Zwart Wif28 16 4 6 6 14 29-41 Bennekom 16 5 3 8 13 21-25 Sparta Nijk 17 3 6 8 12 27-35 DOVO periodekampioen. Stand tweede periode: IJsselmeerv 5 3 2 0 8 7-3 Bennekom 5 3 1 1 7 9-5 Hoek 5 2 3 0 7 6-3 Spakenburg 6 2 3 1 7 13-11 Tweede klasse A RVVH-Arnemuiden 5-0, Bevelan- ders-Achilles Veen 1-3, BLC-Veere 0-2, Roda Boys-Altena 0-0. Seroos kerke-Kloetinge 1-1, LRC-VVC'68 0- 1. Achilles Veen 15 12 1 2 25 44- 8 RWH 15 8 5 2 21 34-21 Kloetinge 15 8 5 2 21 28-25 Serooskerke 15 4 8 3 16 12- 8 BLC 15 6 3 6 15 32-32 Roda Boys 15 3 8 4 14 17-22 Altena 15 3 6 6 12 19-22 Veere 15 4 4 7 12 22-27 WC'68 15 5 2 8 12-15-24 Amemuiden 15 3 6 6 12 17-27 Bevelanders 15 3 5 7 11 15-26 LRC 15 2 5 8 9 17-30 Kloetinge periodekampioen. Stand derde periode: Achilles Veen 2 2 0 0 4 9-2 Veere 2 2 0 0 4 3-0 RWH 2 1 1 0 3 6-1 Roda Boys 2 1 1 0 3 3-1 WC'68 2 1 1 0 3 1-0 Derde klasse A Chrislandia-Oostkapelle 0-0, Kapel le-NOAD'67 1-0, 's Heer Arendsker ke-WHS 7-1. Seolto-Yerseke 0-2. Ril- landia-Colijnsplaatse Boys 2-1). Tho lense Boys-Bruse Boys 1-2. Kapelle 15 9 4 2 22 37-20 s-H.Arendsk 15 8 3 4 19 41-27 Thol Boys 15 6 5 4 17 24-26 Rillandia 15 5 6 4 16 25-27 WHS 15 5 6 4 16 22-29 Bruse Boys 15 5 5 5 15 28-27 Oostkapelle 15 4 7 4 15 23-24 Yerseke 15 5 5 5 15 20-20 Colpl Boys 15 5 3 7 13 22-24 Chrislandia 15 3 6 6 12 21-24 Seolto 15 2 7 6 11 22-29 NOAD'67 15 3 3 9 9 19-27 Tholense Boys periodekampioen. Stand derde periode: 's-H.Arendsk 2 2 0 0 4 11-2 Chrislandia 2 1 1 0 3 2-0 Yerseke 2 1 1 0 3 3-1 Kapelle 2 1 1 0 3 4-3 Oostkapelle 2 1 10 3 1-0 Vierde klasse A Wemeldinge-GPC 1-1, SSV'65-Zaam- siag 1-3, SKNWK-SPS 2-1. AZVV- Dauwendaele 1-1. Terneuzense Boys-WIK 1-4. Smerdiek-.Middel- burg 0-3. AZW 15 10 3 2 23 33-13 SSV'65 15 8 3 4 19 39-21 Middelburg 15 8 2 5 18 35-19 Zaamslag 15 7 SKNWK 15 7 WIK 15 6 Dauwendaele 15 5 Smerdiek 15 6 Tem. Boys 15 2 GPC 15 2 Wemeldinge 15 2 SPS 15 2 AZW periodekampii Stand derde periode: Middelburg WIK Zaamslag AZW Dauwendaele SKNWK 4 18 29-22 4 18 38-34 4 17 29-21 5 15 26-28 7 14 17-33 5 12 19-25 8 9 24-44 8 9 20-43 9 8 27-33 2 0 0 4 7-3 1 0 3 5-2 1 0 3 4-2 1 0 3 4-3 1 0 3 3-2 Afdeling Zeeland Eerste klasse. .Meeuwen-Brouwers haven 3-1. VCK-Nieuwland 0-1. Hoe- dekonskerke-Heinkens/and 1-2. Nieuwdorp-SVD 1-0, Kruiningen- Krabbendijke 5-0. Kruiningen 14 11 2 1 24 65-20 Nieuwland 15 9 3 3 21 41-26 Meeuwen 14 7 3 4 17 32-24 VCK 14 7 2 5 16 27-27 Nieuwdorp 15 6 3 6 15 31-30 Heinkenszand 15 6 3 G 15 24-32 Krabbendijke 15 5 3 7 13 27-38 Brouwersh 14 4 4 6 12 19-27 Mevo 14 3 5 6 11 29-36 SVD 15 3 4 8 10 16-27 Hoedekensk 15 1 4 10 6 16-40 Kruiningen periodekampioen. Stand tweede periode: Nieuwland 5 4 0 1 8 17- 8 Kruinmgen 4 3 1 0 7 14- 1 Meeuwen 4 3 0 1 6 10- 5 Nieuwdorp 5 3 0 2 6 11- 8 Krabbendijke 5 2 2 1 6 9-10 Tweede klasse: Cadzand-W aarde 3- f». Borssele-ZSC 2-1, Wolfaartsdijk- DFS 3-4. Apollo-Spui 2-3. Wissenker- ke-Duiveland 1-1. DFS 15 14 0 1 28 61 23 Duiveland 14 9 2 3 20 41-21 Spui 13 7 3 3 17 37-25 Cadzand 13 7 1 5 15 33-30 Waarde 15 6 3 6 15 31-32 Wolfaartsdijk 14 5 4 5 14 28-28 Apollo 13 4 1 8 9 27-40 Borssele 14 3 3 8 9 16-35 Wlssenkerke 15 4 1 10 9 34-38 ZSC 16 3 3 10 9 23-48 Katsx) 12 2 5 5 7 20-31 x( twee winstpunten in mindering. DES periodekampioen. Stand tweede periode: DFS 5 5 0 0 10 17- 7 Spul 4 3 0 1 6 9-5 Borssele 4 3 0 1 6 7-4 Cadzand 5 3 0 2 6 12-10 Reserves Res. 2e klasse: Trieht 2-Serooskerke 2 3-1. Nivo Sparta 2-AZVV 2 1-0. Yer seke 2-Rod a Boys 2 0-1. Iloek 2-Good l.uek 2 2-1. Amemuiden 2-Kloetinge 2 2-2. WHS 2-Kapelle 2 3-0. RodaB2 15 26 NivoSp2 15 13 Arnem2 15 19 WHS 2 15 13 Hoek 2 15 19 Yerseke 2 15 12 Tricht2 15 18 G Luck 2 15 11 Seroosk 2 15 17 Kapelle 2 15 9 Kloetinge 2 15 15 AZW 2 15 8 Res. 3e klasse: SSC 2-Arncmuiden 3 1-4. Dinteloord 2-Terneuzense Boys 2 2-0, FSV 2-Zwaluw e 3 3-2. WHS 3- Tholrnse Boys 2 2-1. Oostkapelle 2- Bevelanders 2 0-0. Veere 2-Meeuwen 2 1-1. Meeuwen 2 15 19 SSC 2 15 14 Zwaluwe 3 15 19 Tem B2 15 14 Th B2 15 18 Veere 2 15 13 Arnem3 15 17 FSV 2 15 13 Dintel 2 15 17 WHS 3 15 11 Oostkap2 15 15 Bevel2 15 10 van onze voetbalmedewerker VLISSINGEN - Opnieuw dik verlies voor de Zeeuwse dames- top. Weer verlies voor Vlissin- gen en Kloetinge. Oostkapelle is het lichtpuntje. Met 5-1 werd Yerseke geklopt en de eerste plaats in de eerste klas onder schreven. Kloetinge-Stedoco 0-6 (0-3) - De bezoekers waren geen partij voor Kloetinge. Bij rust was het, al 0-3. In de eerste minuut werd het 0-1 en toen hield Kloetinge stand tot tien minuten voor rust. Vlak na rust leek er kentering te komen, maar de vrije trap van Corine Eckhart belandde tegen de lat. Het klasseverschil werd uitgedrukt in 0-6. Ter Leede-Vlissingen 9-0 (5-0) - De eerste twintig minuten was Vlissingen gelijkwaardig. In de 21e minuut werd het 1-0. Ireen Meulmeester knalde vier minu ten later tegen de onderkant van de lat en de bal zou de achterlijn niet hebben gepasseerd. In plaats van 1-1 werd het uit de te genaanval 2-0 en was de Vlis- singse ploeg geknakt. Voor rust nog 5-0 en in een overklaste tweede helft zelfs nog 9-0. Andre Wurth stopt aan het eind van dit seizoen noodgedwongen als trai ner bij de Vlissingse ploeg. Oostkapelle-Yerseke 5-1 (3-0) - De wedstrijd viel tegen. Yerseke had maar precies genoeg speel sters en Oostkapelle telde ook een aantal invalsters. Pas na 26 minuten leefde de strijd op. toen Lenny Jacobse (in plaats van keepen nu speelsters) 1-0 scoor de. Janita Davidse tekende met twee treffers al voor rust het von nis over Yerseke: 3-0. Tien minu ten na de rust deed Joan de Smidt wel iets terug (3-1), maar echt spannend werd het niet. Het bleef een wat matte verto ning. die tenslotte verdiend op 5- 1 eindigde dankzij twee doel punten van Arja Boogaard. VLISSINGEN - De Middelburg se A-junioren hebben een uitste kende prestatie neergezet in de landelijke tweede divisie. Hel Rotterdamse Xerxes werd met 4-2 verslagen. Dat was gezien de ranglijst al knap, maar meer nog gezien het spel van de be zoekers. Xerxes speelde veel te hard, was bij vlagen erg agres sief en irritant en moest terug naar Rotterdam met vijf gele en één rode kaart. Na de rust bleek Middelburg over de meeste klasse te be schikken. maar de ploeg van trainer Leendert Geelhoed had toen ook meer overleg in het spel Uiitblinker was Vincent Bish, die bij alle treffers was be trokken. Na tien minuten stond het al 0-1 Tien minuten voor de rust scoor de Bish de gelijkmaker. Vijf mi nuten na de rust namen de Rot terdammers opnieuw de leiding (1-2). maar toen ging Middelburg pas echt goed voetballen. Ale xander Bom maakte gelijk (2-2). Nadat Bish was gevloerd benut te Bom ook de strafschop (3-2) en tien minuten voor tijd was het feest compleet met de 4-2 van Robin van de Velde. RIDDERKERK - Amemuiden heeft dit weekeinde kennis ge maakt met de trefzekerheid van RWH-spits Daniel Wijk. De aanvaller die al meer dan 20 treffers heeft gescoord stond driemaal op de juiste plaats om de bal langs doelman Henk van Sabben te plaatsen. Door de 5-0 nederlaag moet Amemuiden zich opmaken voor de degrada tiestrijd. In de eerste helft had Amemui den nog vrij weinig problemen met RWH. Toen Marco Schroe- vers twee minuten na rust de bal in eigen doel tikte was de ban ge broken. Amemuiden probeerde met man en macht de gelijkma ker te forceren. RWH profiteer de van de ruimte die in de Arne- muiden-verdediging ontstond. Amemuiden was niet bestand tegen het countervoetbal van de thuisclub. Binnen tien minuten had Daniel Wijk de voorsprong tot 4-0 uitgebouwd Tien minu ten voor tijd legde dezelfde Wijk de bal panklaar voor Jan Alder- lieste. die zich geen moment be dacht en voor de vijfde treffer zorgde RWH speelde nog enige tijd met negen man. Alderlieste moest nog met een hersenschud ding naar het ziekenhuis ge bracht worden. Amemuiden kon van zijn absentie niet meer gebruik maken. RVVH-Arnemuiden 5-0 (0-0). 47 Mar co Schroevers (eigen doel) 1-0.65 Da niel Wijk 2-0, 68. Daniel Wijk 3-0, 75 Daniel Wijk 4-0, 80 Jan Alderlieste 5- 0 Scheidsrechter Kalaat uit Westka- pelle. Toeschouwei-s 1000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 13