IJGouden Cooman sprint in extase Koppositie en stress maken Hoek nerveus Minpunten voor PSV en De Mos Drie treffers voor geniale Romario Feyenoord haalt ongemeen fel uit naar Van Loen Van Gaal waagt gokje ^Sprintster beleeft renaissance op EK indoor •Stef an K PZC MAANDAG 14 MAART 1994 sport l. U1 ran onze verslaggever :rans Dreissen 'ARIJS - Nog één keer Nelli. Sprankelend, uitzinning, weer galoos. Zestig meter in opperste stase. Elke stap vol woede, vol lynamiet, vol leven. Aan de fi nish de ontlading. Een mix van ievige emoties en show. De han- len in de lucht, na een pakkend ;evecht met de Duitse Paschke 7.19 seconden) en de Francaise lirard (7.19). Overtuigd van ;oud. )e dekselse Nelli Cooman heeft iet toch weer geflikt. Vijfjaar na ïaar laatste kunststukje beleeft le 29-jarige houwdegen uit het Zeeuwse Nieuwerkerk tijdens de ïK-atletiek haar renaissance. Ixplosieve Nelli verruilt Parijs oor het paradijs. „Ik heb het ge- oel dat ik een potje moet gaan mken." )e start van Nelli Cooman op iet veerkrachtige tapijt in Bercy /as minder furieus dan gewoon- ïjk; de tijd waarmee ze haar zes- e Europese trofee bemachtigde 7.17 seconden) was de lang- aamste van al haar titelraces, naar de glans van goud was er liet minder fonkelend om. „Hier ïeb ik keihard voor gewerkt. Ik ïeb afgezien. Ik ben uit een diep geklommen. Binnenin ben ik >ok zeer emotioneel. Bijna op iet agressieve af. Daarom moet k er ook niet aan denken wat er iou zijn gebeurd als ik door dat onge grut zou zijn verslagen." Jelli Cooman, intens gelukkig. Vat heeft ze niet allemaal over- eefd? Ziektes, blessures, eon- icten, verwijten en het overlij- len van haar vader. Zes Euro- >ese en twee wereldtitels sieren ïu haar indoor-palmares. Parijs ou een uitgelezen moment zijn ;eweest om afscheid te nemen. )at vond althans ook Nelli's ■chtgenoot en trainer Hans tere diep in zijn hart. De weer- pannige Cooman wil evenwel liets van een vaarwel weten, iucces werkt verslavend. .Het is mijn lichaam, mijn sport, aijn geloof, mijn prestatie, mijn keuze. Ik beslis zelf wel wanneer ik stop," counterde ze fel. De Nederlandse 'Flo-Jo', aan de start met vingernagels in de na tionale driekleur, de yingers ge tooid met tal van gouden ringen, een oranje haarband en een rode riem rond haar middel, barst nog van de energie en de span ning. Gelouterd door talloze ra ces kon zelfs de vermeende Franse intimidatie (hapering startpistool, slechte baanloting, halve valse start) haar niet van haar apropos brengen. „De och tend voor de finale moest ik nog kokhalzen en regelmatig naar het toilet. De stress en de emo ties zijn er nog." De sprint verenigt tal van schijn baar tegenstrijdige factoren. Woede om de adrenaline op gang te brengen, angst om de at leet voor te jagen en ontspan ning om de spieren soepel te houden. Cooman verstaat de kunst om die elementen indoor perfect met elkaar in evenwicht te brengen. Dat was tenminste in het tijdperk van Henk Kraaij- enhof het geval. Een periode waarin Cooman met zeven se conden blank zelfs een wereldre cord liep. Niets lijkt een spoe dige hereniging met de sprint- Telegram van minister PARIJS (ANP) - Nelli Cooman kreeg kort na de huldiging in Parijs een gelukstelegram van minister D'Ancona van wvc. De tekst van het tele gram: „Geweldig, Nelli! Europees kampioene 60 meter in 7,17 seconden! Aanleg, training en ka rakter, maar vooral ka rakter zorgden ervoor dat je aan de top bleef. Gefeliciteerd. Het was geweldig!". goeroe, met wie ze in 1989 brak omdat Kraaijenhof te veel met haar experimenteerde (pilletjes, tests, preparaten), nu meer in de weg te staan. „De contacten dateren van drie weken geleden." bevestigt Hans Fiere. „Als ik met Kraaijenhof praat, leeft elke stap van de 60 meter. Hij zou, nu ik een fulltime baan heb. mijn ideale opvolger kunnen worden." Cooman zelf twijfelt nog. „Er is nog geen con tract getekend." Maar 'snelle Nelli' wil nog graag naar de Spe len van Atlanta in 1996. Ze wil zich meer richten op de 'volwas- sener' 100 meter. Niet meer werken in een commandocul tuur. „Met minder poeha erom heen. Gewoon in het startblok klimmen, concentreren en we ten dat het nog kan." Handremmetje Medio vorig jaar. na haar knie operatie. werd ze nog heen en weer geslingerd door gevoelens van hevige twijfel en stille hoop. Cooman overwoog om te stoppe- n.„Als iets niet perfect werkt, loopt ze met het handremmetje op. Dan raakt ze al van slag als er tegenwind is op de baan," zegt Hans Fiere. In Parijs vond ze de bevestiging van haar nog immer aanwezige capaciteiten. Spie gelde ze zich aan oudjes als Lin- ford Christie en Merlene Ottey. „Je bent nooit te oud voor goud." De EK-outdoor is haar volgende doel. En wellicht kan alleen de sprintmagiër Henk Kraaijenhof haar nog de kracht geven voor grootse daden. Kraaijenhof, mo menteel adviseur in een sprint stal met Ottey, Adeniken en Cuthbert, kent Cooman door en door. „Als ze bij mij was geble ven, was ze nooit zo ver in het sprintmoeras weggezakt," zei Kraaijenhof vorigjaar nog. Nu lijkt, met de wederopstanding van Cooman, een hereniging na bij en kunnen ze zich samen voorbereiden op wellicht het al lerlaatste kunststukje. Nelli Cooman, intens gelukkig met goud. „Ik ben uit een diep dal geklommen." Trtiïïrfflritfi11 in li i ■MMM Zuurverdiend puntje in uitwedstrijd tegen hekkesluiter Sparta Nijkerk: 0-0 Éan onze verslaggever frits Bakker IIJKERK - Twee scoringskan- chaotisch voetbal, veel lissers en nog meer afzwaaiers, loek kon zaterdag absoluut Jet imponeren in de uitwed- trijd bij Sparta Nijkerk (0-0). koploper speelde verkrampt n nerveus tegen de in degrada- ienood verkerende tegenstan- ler, die het gelijkspel koesterde Is een overwinning. Hoek ver- iende ook niet meer. Trainer ück Buitelaar na afloop: „Je noet in dit soort wedstrijden de lui heilig verklaren. Meer dan at gelijkspelletje zat er name- ijk niet in." )e koppositie van de Zeeuwen wam niet eens in gevaar. Ster- cer nog: Hoek zette achtervolger )OVO op een nog grotere ach- erstand. Toch stemde de schra- e oogst in Nijkerk tot nadenken. Vat Hoek zaterdag tegen de lummer laatst van de rang- chikking liet zien, was immers ran een uiterst pover gehalte. )e voorhoede was vrijwel een iele wedstrijd onzichtbaar en in le opbouw werd een soort lange- ïalen-snel-thuis voetbal ge peeld. Het was. zo gaf Buitelaar oe, niet de echte kampioens- :andidaat die daar in Nijkerk lan het werk was. ,Maar als je scoort, dan wordt iet allemaal anders", analyseer- le de trainer. Veel mogelijkhe- len deden zich in dat opzicht liet voor. Geertjan de Smet, bij ibsentie van Ögali de meest ■ooruitgeschoven aanvaller, 'erkwanselde halverwege de erste helft een scoringskans, oen hij op luttele meters van iet doel niet slagvaardig genoeg eageerde. Voorstopper Leo ayser mocht na de rust van ver luiten het strafschopgebied ilotseling naar een leeg doel trappen. Zijn inzet zwaaide zo ver af dat de bal niet eens de ach terlijn bereikte. Resultaat Zit Hoek in de greep van de stress, of koos Buitelaar voor re sultaatvoetbal in Nijkerk? De trainer, die gerijpt is in het be taalde voetbal, vertoonde in elk geval geen sprankje onrust na afloop. De offensieve onmacht baart hem ook geen zorgen, want had Hoek in de thuiswed strijd tegen Zwart Wit een week eerder niet vier keer gescoord? Nee, Hoek had gewoon een min dere dag, zo vond de oefenmees- ter. Van Keeken was niet in goe den doen, De Smet lag meesten tijds aan banden bij zijn bewa kers en de twee kleine flankaan vallers (Zoetewey en Boerjan) zaten helemaal niet in de wed strijd. Voor de schamele 0-0 waren ver der nauwelijks excuses aan te voeren. Afgezien van Ogali en de geblesseerde doelman Verpoor- te kwam de koploper in Nijkerk op volle sterkte aan de aftrap. Danny Magito (vorige week met rood bestraft) en Leo Kayser (vierde keer geel tegen Zwart Wit) hadden zaterdag nog geen schorsing binnen en mochten dus gewoon spelen tegen Spar ta. De harde mandekker Magito zal er met weinig plezier op te rugkijken. Een onbesuisde actie kwam hem na de rust opnieuw op een gele kaart te staan. Zijn schorsing zal niet mals zijn. Bui telaar gekscherend: „Magito kan het seizoen nu wel vergeten: hij mag op vakantie." Sparta Nijkerk. dat vecht voor zijn laatste kansen, bleek een te genstander met onvermoede kwaliteiten. Niet direct geze gend met technisch begaafde spelers, hoewel Van Dijk in de spits een kwelgeest was voor Leo Kayser en Bezembinder af en toe een aardige actie in huis had. In de afwerking kon de thuisclub zich evenwel ook niet onder scheiden. Zo misten Bezembin der en Van Steeg voor de rust twee uitgelezen kansen om van dichtbij te scoren. Eén keer red de Ronald Gort met een pijlsnel le reactie. Zijn collega Knevel, die vaak meevoetbalde tot ver buiten zijn strafschopgebied, moest na mens Nijkerk zelden handelend optreden. Voor rust (35e minuut) ging hij wel opzichtig in de fout bij een uitbraak van Van Kee ken. Knevel stormde als een ka mikaze op zijn tegenstander in, raakte Van Keeken aan de knie. maar werd er niet voor bestraft. De aanvaller van Hoek, die mi nutenlang geblesseerd bleef lig gen, nam even later revanche op Van Deuveren en kreeg zelf wel geel. Voor Van Keeken heeft dat ver der geen gevolgen. Hoek moet de komende weken wel rekening houden met de schorsingen van Magito en Kayser. Buitelaar: „Toch maak ik me over de ach terhoede niet veel zorgen. Ik heb genoeg spelers achter de hand. Het probleem ligt meer voorin. We missen kracht op de vleu gels. Zoetewey en Boerjan speel den niet echt goed." Met de grillige Ogali weer in de selectie heeft Buitelaar meer mogelijkheden. Als de Nigeriaan weer beschikbaar is, kan De Smet terug naar de linkerflank, waar hij met zijn snelheid ge vaarlijker is dan in het centrum van de aanval. De vraag is alleen óf Ogali nog wel terugkeert. Jos Kayser: „Misschien zit-ie nu wel in een blokhut z'n geld op te ma ken. Je weet nooit met Os mund." Sparta Nijkerk-Hoek 0-0. Scheids rechter A. Slot uit De Knm Toe schouwers 450. Gele kaarten voor Remco van Keeken en Danny Ma gito van Hoek en voor Klaas Cozijn- sen van Sparta Nijkerk. Sex taboe voor Zwitsers pÜRICH (AFP) - Sex is taboe loor de Zwitserse voetbalselec tie in de aanloop naar en tijdens fle eindronde van het WK voet bal in de Verenigde Staten. Dat heeft de Engelse bondscoach "Tan de Helveten, Roy Hodgson, bekendgemaakt. |Dit is de beste manier om sta- >els problemen te vermijden", leent bondsarts Biedert. „Het ■ekt wrevel en jaloezie als de :n wél en de ander niet zijn riendin of vrouw op bezoek kan iten komen. Bovendien kan sex ijdens een intensieve voorberei- ""ïing het trainingsritme van de ^■Voetballers verstoren." Spandoeken en spreekkoren: Aadje moet oprotten WAALWIJK (NPA) - Aadje moet oprotten. Dat vindt al thans een troepje jonge war hoofden dat zich fan van PSV noemt. Eerder dit seizoen werd de coach al eens aange vallen, in het eigen stadion. Het bestuur van PSV noteerde dat toen als minpuntje voor De Mos. In Waalwijk werden gisteren twee minpuntjes ge noteerd: eentje omdat De Mos weer opzichtig werd wegge hoond, het ander vanwege het gelijkspel tegen RKC: 1-1. Aad de Mos was aangedaan door het spandoek en de spreekkoren die zijn vertrek eisten. Maar de Hagenaar hield zich natuurlijk groot. Uiterlijk was hij onbewogen, slechts zijn uitspraken voor diverse micro foons verraadden onzekerheid. Tegen de man van de radio zei hij: „Dit was de slechtste wed strijd van PSV onder mijn lei ding." Tegen de man van de te levisie zei hij: „We zijn op de goeie weg." Tegen de mannen van de geschreven media zei Aad de Mos: „De spelers heb ben het moeilijk." Dat zal wel. Aad de Mos heeft het ook moei lijk. Niets lukt er nog bij PSV. In de negen maanden dat De Mos bij PSV werkt, heeft hij er zeker voor gezorgd dat er har der gewerkt wordt. Te hard misschien wel. Het is hollen en vliegen bij PSV, een leuke com binatie is er nauwelijks te zien. Tegen RKC bereikte PSV gis teren in dat opzicht een waar dieptepunt; het voetbal van de oud-kampioen was van ama teur-niveau. Tweede a derde klasse zaterdagvoetbal, om preciezer te zijn. Drie situaties uit de eerste helft illustreerden de schrij nende slechtheid van het Eind- hovense spel. Eerst was er die lachwekkende trap tegen de bal van Van Tiggelen, richting RKC-doel. De bal ging evenwel richting PSV-doel. De paal red de Van Tiggelen van een sma delijk eigen doelpunt. Verderop in de eerste helft kreeg PSV twee goeie kansen in drie minuten tijd. Ingesson kwam zelfs volkomen vrij voor RKC-keeper Vonk. maar liet de bal als een pupil van zijn voet springen. Even later kwam Van Aerle in de buurt van' het Waalwijkse zestien metergebied in balbezit, met twee ploegmaats bij zich te genover één enkele RKC-ver- dediger. Van Aerle struikelde echter als een clown over de bal: weg kans. Met Meijer voor Kieft 'ik wilde wat anders, meer beweging en dreiging') en Fuchs voor Koe man ('die had al geel en zou an ders rood hebben gekregen') benutte De Mos in de rust met een al zijn mogelijkheden. Dat liep slecht af. Na 22 minuten moest Erik Meijer op een bran card van het veld na een schop van Valk: gescheurde knieban den. Het leek zelfs heel slecht af te lopen, toen RKC kort voor tijd plots op voorsprong kwam. Boogers en de onlangs van Feyenoord gehuurde en lekker spelende Giovanni van Bronckhorst bereidden de aanval voor. Romeo van Aerde maakte het af. Via de paal sloeg de bal tegen het net: 1-0. Nog twee keer zou de paal een beslissende rol spelen. Even plotseling als RKC had ge scoord, kwam PSV toch nog op gelijke hoogte. De goal - in blessuretijd - was van Mitchell van der Gaag die meteen van zestien meter uithaalde, toen hij de kans kreeg; opnieuw was het via de paal raak: 1-1. Uit een vrije trap had Valk daarna bijna voor een sensatie ge zorgd. Van Breukelen tikte de bal echter via de paal corner. Tot opluchting van Aad de Mos die het ook niet meer weet. „Sommige spelers stoppen, an deren krijgen straks te horen dat ze weg moeten. Dat zie je terug in het spel." Het is een verklaring van niks omdat PSV het hele seizoen al bela zerd speelt. RKC - PSV 1-1 (0-0). 83. Van Aerde 1- 0, 89. Van der Gaag 1-1. Scheids rechter: Van Vliet. Toeschouwers: 2800 Gele kaart: Koeman. Hoek stra (PSV). Romeo van Aerde loopt juichend weg nadat hij heeft gescoord voor RKC. foto ANP ENSCHEDE (ANP) - De lei ding van Feyenoord heeft fel uitgehaald naar John van Loen. de aanvaller die tegen FC Twente de rode kaart kreeg. Trainer Meijer: „Zijn gedrag is zeer nega tief. Het loopt de spuigaten uit." Van Loen kreeg zondag weer eens rood in de slotmi nuut van de uitwedstrijd te gen FC Twente (1-1). Het was de tweede keer dit seizoen dat de spits van het veld werd gestuurd. Eerder werd hij in Europees ver band tegen Porto uitgeslo ten. Het is ook al de zesde keer dit seizoen dat een Feyenoorder vroegtijdig het veld moest verlaten. „Het heeft niets met de groep te maken, het is alleen Van Loen", vindt Van Hane- gem. „Hij dupeert zichzelf, de club en de andere spelers. Waar het aan ligt? Ik weet het niet." Van Loen staat onder druk, dat is duidelijk. Gezien zijn gedrag onder extreme pres sie. Zonder dat daar volgens Van Hanegem een directe aanleiding voor is. „Van ons krijgt hij alle vrijheid. We ei sen niet van hem dat hij elke week scoort. In feite kan hij redelijk vrijuit spelen. Toch is hij steeds weer gespan nen." En Van Loen? Hij wordt dit jaar geen kampioen Mis schien speelt hij zelfs niet eens de bekerfinale. Onge twijfeld wacht hem een flin ke schorsing. Het is niet uit gesloten dat Van Hanegem en Meijer ook daarna de voorkeur geven aan andere kandidaten voor de positie van spits. De „rare" Obiku of de ongekend populaire Ki- prich. „Ik heb niet geslagen", zei Van Loen na afloop - dus bui ten het veld - als altijd vrien delijk en voorkomend. „Ik heb geduwd. Dat wil ik niet goedpraten Bovendien heb ik daarbij Polley in het ge zicht geraakt De scheids rechter zag een slaande be weging. Ik hoop dat op de te levisie duidelijk wordt dat dit niet zo is. Ik reageerde, ik ben impulsief. Maar ik heb niet geslagen De televisie legde het voor val niet loepzuiver vast. Wel waren er getuigen die de vi sie van Van Loen weerleg den. „Een slaande bewe ging? Nee hoor", zei scheids rechter Van Dijk. „Hij sloeg!" En Prince Polley, het slachtoffer: „Met zijn elle boog, vol tegen m'n oor." Koeman met rood bestraft BARCELONA (ANP) - Drie tref fers van Romario en vier rode kaarten vormden de hoogte- en dieptepunten in de thriller tus sen Barcelona en Atletico Ma drid: 5-3. De ploeg van Cruijff won voor de vijfde opeenvol gende keer en verkleinde daar mee de achterstand op La Co- runa tot twee punten. De koplo per zelf speelde zondag 0-0 tegen Osasuna. Koeman werd na een elleboogstoot met rood be straft. In drie speeldagen heeft kam pioen Barcelona het verschil van zes naar twee punten terug gebracht. Er resteren nog tien wedstrijden om het overgeble ven gaatje te dichten. Romario opende het doelpun- tenfestijn voor 80.000 toeschou wers in de 12e minuut met een geniale lob: 1-0. Het betekende de inleiding tot stormachtige ontwikkelingen. Vizcaino zag kort daarop rood na zijn tweede gele kaart. Pedro bracht Atle tico terug: 1-1. Hij benutte een strafschop, veroorzaakt door Koeman, die de Pool Kosecki omver liep. In de 27e minuut zag de Neder lander rood. Hij deelde een elle boogstoot uit aan Manoio, wat arbiter Oliver niet ontging. „Het kan zijn", zei Koeman later, „dat ik hem heb geraakt, maar zon der opzet." Voordat Cruijff zijn ploeg had gereorganiseerd, bracht Manoio Atletico aan de leiding: 1-2. Vijf minuten voor de rust herstelde Stoitsjkov het evenwicht door een vrije trap a la Koeman in te schieten. Op slag van rust gaf Cammero Atle tico wederom de leiding: 2-3. Romario-show De tweede helft werd een Roma- rio-show. Eerst miste Stoitsjkov een strafschop voordat de kleine Braziliaan binnen tien minuten een doelpunt zag afgekeurd we gens hinderlijk buitenspel van Ivan en vervolgens twee keer scoorde: 4-3. Romario bracht zijn totaal daarmee op 26 tref fers. Het was de vijfde keer dat hij drie keer scoorde voor Barce lona in één wedstrijd. Tien minuten voor het einde»be- sliste Stoitsjkov op aangeven van Romario het duel. 5-3. In de slotfase kwam arbiter Oliver ogen tekort om alle handtaste lijkheden tussen de Catalaanse en Madrileense spelers waar te nemen. Stoitsjkov en Lopez (At letico) konden inrukken na hun tweede gele kaart. Door die ont wikkelingen zal Cruijff in de uit wedstrijd tegen Santander Koe man en Stoitsjkov moeten mis sen. Real Madrid In Madrid won Real de derby te gen Rayo Vallecano met 5-2. In terim-trainer Del Bosque, de op volger van de ontslagen Floro. had enkele wijzigingen aange bracht in het elftal van Real Bu- tragueno stond na zes weken weer in de basis evenals Prosi- necki en Martin Vazquez. Bo vendien debuteerde de 21-jarige Velasco in de verdediging. Hierro (2), Prosinecki (2) en Bu- tragueno maakten de doelpun ten voor Real in stadion Berna- beu, dat goed gevuld was met 77.000 toeschouwers. Voor Valle cano was Onesimo twee keer succesvol. Hij maakte 2-1 en 3-2 voordat Real in de laatste vijf minuten definitief afstand nam. Osasuna-La Coruna was een wedstrijd zonder kansen. Do- nato miste een strafschop voor La Coruna. Roberto stopte de in zet. De koploper wilde nog een penalty toen Roberto de Brazi liaan Bebeto neerlegde. Scheidsrechter Gonzalez wilde daarvan niets weten. Valencia, waar voorzitter Roig de eerder ontslagen Hiddink terugwil als trainer, won de uitwedstrijd bij Cel ta met 2-1. Barcelona-Atletico Madnd 5-3. Real Madrid-Rayo Vallecano 5-2, Celta- Valencia 1-2, Sporting Gijon-Logro- nes 1-2, Sevilla-Lleida 2-1, Real So- ciedad-Tenerife 2-1, Albacete-Ra- cing Santander 3-0, Osasuna-La Co runa 0-0. Real Valladolid-Atletico Bilbao 1-1, Zaragoza-Oviedo 2-1. Stand: La Coruna 28-40. Barcelona 28-38, Real Madrid 28-36, Athletic Bilbao 28-32. Zaragoza 28-32, Sevilla 28-31. Albacete 28-30, Tenerife 28-29, Real Sociedad 28-29, Sporting Gijon 28-28, Santander 28-28. Valencia 28- 28, Oviedo 28-25, Logrones 28-24, Cel- ta Vigo 28-24. Rayo Vallecano 28-24, Atletico Madrid 28-23. Valladolid 28- 21, Lleida 28-20. Osasuna 28-18. AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal maakt pas vandaag (maandag) na de training in Amsterdam zijn selectie voor de midweekse return in en te gen Parma bekend. De coach van Ajax vreest dat hij Litma- nen en Oulida thuis moet laten. „Het wordt heel moeilijk, maar de deur staat voor beiden nog op een kier", liet Van Gaal za terdag na de training weten. Litmanen (dijbeen) en Oulida (enkel) bleven tijdens de ont spannen oefensessie in de zaal. amper twaalf uur na de zege op WV (1-0), aan de kant Het ge blesseerde duo mag alleen mee naar Italië indien de kans op een tijdig herstel groot is. Beiden on dergingen in het weekeinde nog een intensieve behandeling en leggen vandaag een test af. „Ik ben zowel met Litmanen als Oulida bereid een gokje te wa gen", gaf Van Gaal aan „Maar ze moeten in de aanloop naar de wedstrijd wel topfit kunnen ra ken, anders neem ik hen niet mee. In principe selecteer ik ge woon zestien man. maar bij twij felgevallen ga ik met een grotere groep naar Italië." De Deen Petersen, die evenals Oulida vrijdag in het duel met WV geblesseerd uitviel, werkte zaterdag bij De Meer een lichte looptraining af. Zijn enkelbles sure vormt volgens Van Gaal geen onoverkomelijk probleem. Ook middenvelder Davids, die de laatste twee competitieduels wegens een dijbeenblessure mis te, is weer beschikbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 11