Actie De Piek bij De Ruyter Kantine Suikerunie uitgebrand Onderzoek naar beleving van 30-kilometerzone T, Jubileumviering bij bibliotheken W. -Z- Vlaanderen Steense Jaarmarkt blijft op eerste t zaterdag in maart streek Medewerkers vragen steun voor voortbestaan centrum REEPJESVLEES j. de visser &zn GESLOTEN (Z. Siwtm MAANDAG 7 MAART 1994 Open dag van jeugdclubs op Meiveld MIDDELBURG - De Wijkver- enigingen Zuid en Dauwendae- le. Jeugd Rode Kruis, Kinder boerderij, Stichting Kinderop vang, Speeltuin Meiveld. Blue Spirit, SKVV de Hayman, Jeugd brandweer en Kazan de VVolf- groep houden zaterdag 26 maart een open dag voor de jeugd op het Meiveld in Middelburg. Wethouder mr J. A. R. M. Dou- wes verricht de opening, waar na een vlaggenshow wordt ge geven. Op ieder uur zal een vereniging zich presenteren aan het pu bliek. Voor de hele dag zijn er verschillende activiteiten, zoals een rad van avontuur met prij zen. een reuzen grabbelton, spel letjes, schmink en caviabaan. Kinderopvang is aanwezig. Bij extreem slecht weer is er een aangepast overdekt program ma. De open dag begint om 10 en eindigt om 16 uur. Informatie over ruilverkaveling in De Putting van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het be stuur van de drie centrale land bouworganisaties (3CLO's) in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt woensdag 9 maart een voorlichtingsbijeenkomst over een mogelijke ruilverkaveling in het gebied De Putting, tussen de buurtschap Kruispolderha ven en het gemaal Campen. Het gaat hier om een agrarisch gebied van 3000 hectare met daarin veel natuurelementen, waaronder de Grote en Kleine Vogelkreek. Tijdens de bijeen komst geven ir H. Okma (inspec teur Lamdinrichting en beheer landbouwgronden) en ing J. W. Busser korte toelichtingen op wat er in het gebied zou kunnen veranderen. De informatieve bijeenkomst wordt gehouden in zaal De Rei zende Man in Kloosterzande en begint om 19.30 uur. Geld voor soos in Hoofdplaat HOOFDPLAAT - De dorpsraad in Hoofdplaat heeft van het Juliana Welzijnfonds een subsi die van 1500 gulden gekregen voor de aanschaf van een nieuwe geluidsinstallatie voor de jeugd soos Joveho. De raad had zich tot het fonds gewend omdat an dere subsidiebronnen niet kon den worden aangeboord. van onze verslaggever VLISSINGEN - Medewerkers van jongerencentrum De Piek in Vlissingen hebben zondag middag bij het standbeeld van Michiel de Ruyter op de boule vard in Vlissingen opnieuw aandacht gevraagd voor hun ac tie om het centrum open te hou den. Net als twee weken geleden vroegen de actievoerders met spandoeken, strooifolders en een megafoon de in groten geta le langsrijdende automobilis ten te toeteren om hun steun te betuigen. Ongeveer de helft van hen voldeed aan dat verzoek en reed luidruchtig richting Bella- mypark verder. De acties van De Piek zijn be doeld om het voortbestaan van het jongerencentrum in het cen trum veilig te stellen. De ge meenteraad van Vlissingen wil öf De Piek öf het Vestzaktheater sluiten. Op dit moment lijkt een meerderheid van de raad van plan zich sterk te maken voor Kern Souburg krijgt nieuwe verlichting van onze verslaggever OOST-SOUBURG - In de Ka naal- en Paspoortstraat in Oost-Souburg komt binnenkort nieuwe verlichting. Nieuw zijn de armaturen niet: de masten komen uit de Walstraat in Vlis singen, waar ze tot de opening van het kernwinkelgebied voor de sfeerverlichting zorgden. De Oostsouburgse middenstands vereniging Nemidso heeft er on geveer dertigduizend gulden voor over om de armaturen te laten plaatsen. De gemeente Vlissingen draagt aan de operatie 5.200 gulden bij. De rest is Nemidso bereid te vol doen via een baatbelasting. Elke ondernemer krijgt daartoe tien jaar lang een extra aanslag van honderd gulden per jaar Op die manier krijgt de gemeente 85 procent van het bedrag terug, in clusief de rentelasten. De commissie economische za ken, detailhandel en visserij be spreekt het plan vandaag, maandag, vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. van een medewerkster OOSTBURG - De stichting ge meenschappelijke openbare bi bliotheken West-Zeeuws- Vlaanderen viert deze maand haar 25-jarig jubileum. In som bere tijden, maar toch ziet de voorzitter van de stichting ge meenschappelijke openbare bi bliotheken West-Zeeuws- Vlaanderen drs Th. Boogaard de toekomst van zijn organisa tie positief in. „Er zal, ondanks bezuinigingen, voor oplossin gen gezorgd moeten worden. Omdat een bibliotheek onmis baar is voor het doorgeven van informatie, lectuur en litera tuur." Of de openbare bibliotheekvoor ziening in West-Zeeuwsch- Vlaanderen in deze vorm (met vier vestigingen en de bibliobus) blijf voortbestaan kan Boogaard niet zeggen. ..Er moet meer ge keken worden naar de omzet van het bedrijf." In Zeeuws ver band wordt al gezocht naar een andere financiering. Het hante ren van de nul-lijn door de drie West-Zeeuws-Vlaamse gemeen ten noemt Boogaard desastreus voor een moderne bibliotheek. ..Het betekent dat we ieder jaar inleveren, want de aanschafprijs van boeken gaat wel omhoog waardoor we dus minder boeken kunnen kopen." Ondanks deze sombere geluiden wordt het jubileum gevierd. In alle vestigingen vinden dezelfde activiteiten plaats; in Oostburg op dinsdag 8 maart, in Sluis op vrijdag 11 maart, in Aardenburg op dinsdag 15 maart en in Bres- kens op vrijdag 18 maart. Vol wassenen vanaf 18 jaar die nog geen lid zijn van de bibliotheek wordt die dag een gratis kennis makingsabonnement aangebo den dat drie maanden geldig is. Apparatuur gestolen MIDDELBURG - Twee wonin gen in Middelburg kregen het afgelopen weekeinde onge wenst bezoek. Inbrekers stalen tussen vrijdagavond en zater dagochtend uit een huis aan de President YVilsonlaan video- en audio-apparatuur, een magne tron en vermoedelijk enkele spaarpotten. De precieze om vang van de buit is niet hekend, omdat de bewoners op vakantie zijn. Uit een woning aan de Schwei- zerstraat verdwenen vrijdag middag of in de vroege avond geld. sieraden, kleding en au dio-apparatuur het kleine podium van het Vest zaktheater. De Piek vindt echter dat het op zijn minst even veel bestaansrecht heeft, temeer om dat er bij het verdwijnen van het centrum in feite geen jongeren centrum meer over is in Vlissin gen en zeker een van de toch al schaarse podia voor Zeeuwse popgroepen zal verdwijnen. De Piek is daarom enkele weken geleden met een uitgebreide ac tie begonnen om de het centrum te laten voorbestaan. Behalve de claxon-actie op de boulevard zijn er ook diverse benefietcon certen in de Piek geprogram meerd en hangen her en der in de stad posters met de tekst 'De Piek moet blijven'. Veel van het langsrijdende verkeer liet per claxon weten de actie tegen sluiting van De Piek te steunen. foto Ruben Oreel SINT JANSTEEN - Het besluit van het organisatiecomité om de Steense Jaarmarkt voortaan op zaterdag te houden is een schot in de roos geweest. Mede door het mooie weer, de enorme publieke belangstelling en de grote aanvoer van dieren kende de honderdtiende editie zater dag een succesvol verloop. Voorzitter Fons Dobbelaar van het organisatiecomité stelde na afloop van de Jaarmarkt dat ook in de toekomst dit dorpsge- beuren op die zaterdag wordt gehouden. Sinds 1885 tot vorig jaar werd de Jaarmarkt op de eerste donder dag van maart gehouden. Om meer bezoekers te trekken en een grotere aanvoer van vee te realiseren werd deze keer uitge weken naar de eerste zaterdag in maart. Het programma was ge richt op jong en oud. De hoofd moot vormde echter de aanvoer en keuring van de dieren. De in totaal 209 aangevoerde paarden, geiten, schapen, fok- en vetvee werden 's morgens door keur meesters bekeken. Vorig jaar werden 158 dieren voor de keu ring ingeschreven. Vooral bij de categorie paarden draafde ten opzichte van vorig jaar nu het dubbele aantal viervoeters voor bij de honderden toeschouwers. Via een mobiele geluidsinstalla tie gaven de keurmeesters uitleg bij hun werk. Direct na de keu ringen reikte wethouder B. Pica- vet van Hulst de bekers aan de kampioenen uit. De plaatselijke middenstand stelde op het verkeersvrij gehou den jaarmarktterrein in de dorpskern enkele tientallen kraampjes op. Het evenement kende traditiegetrouw ook een mechanisatieshow bij de kerk. Bij één van de vele spelli konden de liefhebbers hei wicht van een tentoongest stier raden. Tijdens het mid programma kwam voora: jeugd aan bod. De jam maakten gebruik van de lijkheid om na de keuring v- paarden gratis pony te rijde1(h het gemeenschapscentrum Warande verzorgde het Hu jeugdcircus Reinardi voor bomvolle zaal een twee utu rende voorstelling. Tijdem pauze werd de uitslag beke: m" maakt van de uitgesehrevt ken-, kleur- en plakwed; met als thema de Jaarmark e*. het circus bood een groot kinderen in De Warande kleinveetentoonstelling huisdier ter keuring aan. 0; ^er' jaarmarktterrein reed een kar en verzorgden Steenseiïn 1 kanten de muziek. Ook de en ca droeg onder meer do« ,s; schieting en muziek eenste bij aan de jaarmarkt. Deze; ve werd 's avonds afgeslotet de trekking van de loterij, Uitslagen ■It bli iet Uitslagen kampioenen, koudbloed: S Burm. Hulst, vl.'01 rijpaarden: S. de Feber. A: mehrens en friezenT van T.: Biervliet; rijpony's: S. de Febe vers denpaarden en haflmgers i ing Vliegere, Stekene (Bi; shetli atd ny's T. Seij, Hengstdijk; alge ;jaijs kampioen paarden: S de FebeJ delsvee. zwartbont en Ruymbeek en zn. Kapet zwartbont fokvee, vaarzen Cock. Sint Jansteen: jongek> talve Verdurmen. Absdale. oudeko de Cock, MRIJ, vaarzen F.i men; algemeen kampioen I handelsvee: F. Verdurmen, nj algemeen kampioen mannè van de Pol, Waterlandkerkje meen kampioen vrouwelijk ik Meermarkt Goethals, Wesldtc eger is di enor van onze verslaggever SAS VAN GENT - De brand weer van Sas van Gent moest zondag kort na de middag uit rukken nadat er brand was uitgebroken in een kantine lokaal op het voormalig Sui kerunie-terrein in Sas van Gent. De brandweer werd op de brand gewezen door voor bijgangers die zagen dat het semi-permanente gebouw, dat overgedragen zou worden aan de plaatselijke scouting groep, in brand stond. Commandant A. Notschaele: ..Toen we bij de brand kwa men viel er weinig meer te red den. Het hele gebouw stond in vlam. Binnen drie kwartier wisten we het vuur te beteuge len. Het nablussen duurde nog een uurtje. Het gebouwtje brandde volledig uit." Notschaele gaat ervan uit dat er sprake is van brandstich ting. „Collega's zagen dat de deuren van het gebouw open stonden en dat het slot van een van de deuren verwijderd was. Dan denk je gelijk aan brandstichting." In totaal zette de brandweer twintig manschappen in. De korpsen van Westdorpe en Philippine verleenden elk met een lagedrukwagen assisten tie. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Verder kunnen boeken en tijd schriften (in Oostburg ook cd's) boetevrij ingeleverd worden. Van 14 tot 17 uur demonstreert de heer Tiggelman van de binde rij van de Zeeuwse Bibliotheek het boekbindvak. Hij toont het innaaien van boeken uit de hand en op de naaibank, het leren re pareren van boeken en het ver stevigen van boeken en brochu res. De jeugd van vier tot twaalf jaar kan van 15.30 tot 17.30 uur mobiles maken met figuurtjes uit prentenboeken zoals Bram- mert en Tissie, Jip en Janneke, Kikker en Pad. In Oostburg mogen op 8 en 23 maart twee cd's uit de vernieuw de collectie geleend worden voor de prijs van één. Verder zijn er op woensdag 23 maart nog activi teiten in de hoofdvestiging in Oostburg. De clowns Joepi en Pippi treden op om 14.45 uur en om 16.15 uur. De strijd om het 'voorleeskampioenschap' van West-Zeeuws-Vlaanderen vindt van 14 tot 17 uur plaats. Deelne mers zijn Esther de Neve. Caro- lien Oppeneer en Lieneke Fieret uit Oostburg, Froukje Goossens uit Schoondijke. Martin Mor- nout uit Aardenburg en Gonne- ke Hermanides uit Breskens. Bezitters van oude boeken kun nen deze tussen 17 en 20 uur la ten taxeren door Ronald Rijkse, beheerder van het oude bezit van de Zeeuwse Bibliotheek. Te vens zijn er demonstraties per- gamano en glas- en zijdeschilde ren. De bibliobus doet door middel van een promotietoer ook mee aan de jubileumviering. Op za terdag 12 maart doet de bus de kernen Waterlandkerkje. IJzen- dijke. Hoofdplaat. Schoondijke en Zuidzande aan en een week later staat de bus in Eede. Re- tranchement. Groede. Cadzand en Nieuwvliet. De schrijver Bart Moeyaert bezoekt op 24 maart scholen in IJzendijke, Cadzand en Retranchement waar hij zal vertellen over zijn boeken en waarom hij schrijven leuk vindt. Waterschap vergadert GOES - Het bestuur van het wa terschap Noord- en Zuid-Beve land vergadert op maandag 14 maart in het waterschapshuis te Goes. Op de agenda staan onder meer de vertegenwoordiging in de provinciale Commissie mi lieubeheer en waterhuishou ding. de onderhandelingen tus sen België en Nederland en de Rijksbijdragen voor waterkerin gen. Ook in Koudekerke wordt onderzocht hoe de inwoners de 30-kilometerzone beleven, foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Bureau Beke uit Arnhem begint nog deze maand met een onderzoek naar de beleving van de men sen die binnen een 30-kilome terzone wonen. Op initiatief van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) en Rijkswaterstaat houdt het bureau een enquête in Koudekerke, Westkapelle en Rilland, plaatsen waar de ze maatregel nog kort gele den is ingevoerd. De kosten, 20.000 gulden, neemt het ROVZ voor zijn rekening. Hiervoor spreekt het orgaan het potje voor stimulerings- activieiten aan. „Uit de ervaringen van de mensen kunnen we lering trekken. Gemeenten waar in hele gebieden een zone is in gesteld, zoals in Valkenisse en Westkapelle. zijn nog tame lijk uniek. Maar ik verwacht dat 30-kilometerzones binnen nu en tien jaer eerder regel dan uitzondering zijn", zegt A. Lodder van het ROVZ. Aan de hand van praktijkvoor beelden wil het ROVZ ook an dere gemeenten stimuleren het voorbeeld te volgen. Bij het onderzoeksbureau wordt op dit moment nog ge werkt aan de vragenlijsten die nog voor het einde van de maand de deur uitgaan. Eén op de drie huishoudens in de drie kernen krijgt een vragen lijst toegezonden. In de en quête wordt onder meer aan dacht besteed aan de bele ving van de mensen als bewo ners en als weggebruikers. Daarna vindt een analyse plaats. Halverwege mei willen de onderzoekers de resultaten bekend maken. Subjectief ..Verkeersveiligheid is een subjectief gegeven. Er zijn al tijd bewoners met klachten, maar die zijn niet altijd te recht. Uit evaluaties elders in het land blijkt dat het sluip- verkeer vermindert en de leef baarheid in de omgeving toe neemt. De onvrede kan ook terecht zijn. Het is belangrijk dat de invoering van de maat regel een goed draagvlak heeft", verklaart onderzoeks medewerker Gerard van Ke ken. Hij hoopt dat de respons op de enquête groot is. zodat de resultaten van de steek proef een betrouwbaar beeld geven. HEINKENSZAND Toneel - Blijspelliefhebbers kunnen zaterdag 12 maart te recht in de Stenge te Heinkens- zand waar de plaatselijke to neelvereniging OVU het stuk Kontakt met Kootje op de plan ken brengt. Het gaat over Wil lem, die een huwelijksadverten tie plaatst en antwoord krijgt van Kootje. Dit antwoord blijkt echter doorgestoken kaart, waarop allerlei doldwaze, amou reuze verwikkelingen volgen. De voorstelling begint om 20.15 uur. NU INSCHRIJVEN VOOR HUISWERKGROEPEN PRAKTIJK VOOR HUISWERK- EN STUDIEBEGELEIDING Mevr. drs. E. H. J. van Eimeren - individuele begeleiding - testen - bijles Behandeling van: concentratieproblemen, faalangst, dyslexie Troelstraweg 4314384 GT Vlissingen Bel voor informatie: 01184-66386 A. S. WOENSDAG 9 maart is onze zaak de gehele dag GESLOTEN SPECIALE AANBIEDING VOOR DINSDAG Wegens groot succes 100 gram met katenspek en groenten (zachtjes gaar laten smoren) van 1,95 voor 1,75 Heerlijk bij frites - rijst - macaroni - enz. specialiteitenslagerij oude koudekerkseweg 26 middelburg tel.: 01180-13021 A.S. WOENSDAG" 9 maart is onze zaak de gehele dag Speciale aanbieding voor dinsdag 1 KILO PROCUREURLAPPEN 10,95 1/2 pond Cta&ienlevvauoxit 2,95 Wij Houden dan dinsdag gehaktdag fvaiiden GRATIS, p.wfitee-% exuatt! VleeóAouweüj aan de Veersesingel, Middelburg, tel. 01180-12343 Vers voorradig: kaantjes - Zeeuws spek - hoofdkaas - gestopte milten - ouderwets dik spek - balkenbrij enz. «Shern f°rcen gr

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 8