Maar hoe zit het oor Koekkoek valt vormtest positief uit Scheldesport wint in verlenging Luctor speelt om kampioenschap in sporthal Goes li Tweehonderdste goal voor zaalvoetbalsters Hamburger verrast ook aangenaam bij ploeg Priem 'oek zorgt voor uitbundige sfeer: thuis al een jaar ongeslagen elf onze verslaggever Bakker jve K Het kan allemaal bij 24' Henk Siersema (elftallei- Ca en Geert Doosje (KNVB-be- ar| rder) treffen elkaar regel- ,^'JSg in de bestuurskamer van ui mbitieuze voetbalclub. De Ijls clubman, de ander als sman. Het schijnt dat de politie-functionarissen el- het dagelijks leven het „11 in de ogen niet gunnen. 'i\ r sport verbroedert. Zeker n fle krant' in de buurt is. „Wij e, kom nou..." En met een i lach slaat Doosje een arm 1 i tie schouder van zijn col- bunnen we zó even op de «b rdagmiddag. kort voor de itrijd. want eindelijk wordt J leer eens gevoetbald bij ,e Wedstrijd vijftien van de ieU] jetitie. daarna zijn er nog elf an Ze hadden het verlies bij n urrent DOVO al veel eerder 11 uitwissen, maar nu pas en Buitelaar en zijn spelers op revanche. Hoek is ge pen. maar ook vol zelfver der. Hoewel de voorberei- niet helemaal vlekkeloos is «l| ten. Wim Verpoorte gebles- Osmund Ogali in Nigeria, Kayser en Mart van de ite geschorst. Vier invallers toch maakt Hoek die mid- *,'3 torte metten met Zwart Wit. Df' is nog niet alles. Hoek gaat ie winst ook nog steviger kop, zodat de stemming na ip nog uitbundiger is dan er- )e' .„Ach", zegt voorzitter Ed- ^obbeleir, „we zijn natuurlijk wat weggezakt na de rust. wil je als je met 3-0 voor- t. Wie zelf heeft gevoetbald, )Yó dat toch. Dan sluipt er iets jrkiaarbaars in het elftal." llljtelaar, d trainer, beaamt Sen later. a analyse van de wedstrijd >r fdt even onderbroken. Tele- n uit Spakenburg voor een - iverslagje... Buitelaar: „We Irt ben de wedstrijd gedomi- C! rd en het voor de rust al afge- ïdrjakt. Wat zegt u? Ja, wij de nifi betere ploeg, 3-0 bij de rust om toen vakkundig uitgespeeld, ïrt fpuntenmakers? Moet ik in; 1 vragen." sp koffie in de ene hand, een m] lodje in de andere. Zo maakt 1 a (vervolgens de balans op na cl art Wit. Met 'Buitelaarse' ter- Me als voetballen vanuit een ei tganiseerde chaos en fore- a'f ecken. „We scoorden uit uit- W gespeelde kansen, prachtig", glundert hij over doelpunt één en drie. „En die van Erwin Dek, die tweede met een kopbal, was ook zo mooi. Hij moest meeko men bij corners en vrije trappen, want voorin heb ik geen grote jongens. Ik kan toch maar moei lijk zeggen: Van Keeken, jij eer ste paal. De Smet, jij tweede paal. Dan scoor je toch nóóit uit hoge ballen." Zeeuws elftal Hij geniet zichtbaar: Buitelaar. Het verbaasde hem, zei hij ter loops, dat het Zeeuws elftal mor genavond (dinsdag) in de wed strijd tegen België maar vier spelers van Hoek in de gelederen heeft. „Beetje aan de magere kant", vindt hij. Geertjan de Smet, Geert de Poorter. Remco van Keeken en Danny Magito zijn bijna vanzelfsprekend gese lecteerd voor Zeeland. „Ik mis Wim Verpoorte en Jos Kayser in het rijtje van namen, omdat ze toch aan een sterk seizoen bezig zijn", aldus Buitelaar, die met Hoek aan een thuisrecord bouwt. De leidersploeg is in de competitie al van vorig jaar maart ongeslagen in thuiswed strijden. Het moet gezegd: voor wat de wedstrijd van het Zeeuws elftal betreft, had Verpoorte dinsdag avond toch niet kunnen spelen. De doelman blesseerde zich vo rige week aan zijn enkel in een onderlinge partij tegen het twee de elftal. „Het gaat erom dat Verpoorte er in thuishoort", meent Buitelaar echter. „Hij is niet eens als tweede keeper gese lecteerd." Ook Jos Kayser verdient vol gens de trainer een selectie. „Ik zit nu met een speler die mentaal iets moet verwerken. Jos kreeg twee dagen voor Zwart Wit een schorsing binnen die we niet meer hadden verwacht. Nu moet hij ook nog weer de teleurstel ling verwerken dat hij niet voor het Zeeuws elftal is gekozen." Kayser is er volgende week bij Hoek wel weer bij tegen Sparta Nijkerkuit. Zijn schorsing, na de gele kaart bij DOVO, zit er dan weer op. Hoek moet overigens weer rekening houden met nieuwe schorsingen. Danny Ma gito (rood tegen Zwart Wit) staat voorlopig buitenspel. Leo Kay ser (geel) mag op één wedstrijd rekenen. „We hebben gelukkig een sterke bank om op terug te vallen", verzekert trainer Buite laar. wijzend op de spelers die hij achter de hand heeft. Wat Hoek in deze fase van de competitie ook parten speelt, is de regeling voor buitenlandse spelers. Buitelaar mag er twee per wedstrijd opstellen. Geert de Poorter telt voor het KNVB- reglement niet mee. De midden velder. zaterdag weer een van de betere spelers, is weliswaar Belg, maar woont in Sas van Gent. Twee spelers die zaterdag in de beginopstelling stonden, wonen wel in België: Kurt Migom en Peter Boerjan. Tony Coppens zat daardoor op de bank. Technisch manager Gerrit Emans: „We gaan proberen om die reglementen bij de bond te laten wijzigen. Dat hebben ze ons in Zeist zelf aangegeven. Het is een regel die in het amateur voetbal niet zo vaak speelt, maar wij hebben ér in dit geval wel mee te maken. Ik kan me trouwens ook voorstellen dat en kele Brabantse clubs meer dan twee buitenlanders (Belgen) in de selectie hebben." Hoek boekte zaterdag tegen Zwart Wit'28 niettemin de groot ste overwinning van deze com petitie. Nog niet eerder had de ploeg vier keer gescoord in één duel. In thuiswedstrijden bleef de koploper ongeslagen. Van de acht wedstrijden voor eigen pu bliek tot nu toe werden er drie gelijkgespeeld en vijf gewonnen. „Het is van Quick Boys, vorig jaar in maart, geleden dat we thuis nog voor de competitie hebben verloren", zo rekende Emans voor. En hoe zit het nou met Osmund Ogali? Zo wilde iedereen zater dag wel eens weten. Henk Sier sema, die de zaak behartigt na mens Hoek. is zelfverzekerd. „Osmund komt terug,"dat weet ik zeker. We hebben donderdag contact gehad met zijn broer. Daarna hebben we nog wat aan vullende gegevens gefaxt naar Nigeria. We verwachten hem donderdagmiddag terug in Hoek." Foto boven: Remco van Keeken passt met links, Wim Zoetewey (midden) en Geertjan de Smet (op de rug gezien) kijken toe. Foto rechts: Danny Magito ver laat het veld nadat hij van scheidsrechter Jaap Kaland de rode kaart heeft gekregen. foto Peter Nicolai HHHHSHHHHN jIgische loper wint Axel-Graauw met vier minuten voorsprong Dnze medewerker AUIV - Ver voor Axel- nw al had Cor Koekkoek te tn gegeven dat hij deze trijd wilde pieken in zijn lereiding op de marathon Rotterdam. In het gezel van de Belgische klep- werd het zaterdag een se- test, maar de Axelaar zich uitstekend. Hij knap als vijfde over de treep. Ver achter de win- Jean-Paul Praet welis- die voor de tweede opeen- nde keer in Axel-Graauw een de baas was. Hij won een voorsprong van bijna oinuten. [e Valckx was in het veld riehonderd deelnemers de die de aanzet gaf voor de okkeling van het peloton, roep was Axel nog niet uit. Ossenissenaar sloeg al een "je. Hij kreeg Ivan Ghijselen ïi waardoor de favorieten wel ten reageren. Na ruim 2 ki- ter werd het duo terugge en met een groep van tien aankop was de eerste schif- al gemaakt. beslissende coupe volgde op de Liniedijk, binnen een juer. neter daarna. Ignace van fen Jean-Paul Praet gingen indoor. Ghijselen ging an aal mee, maar moest al snel jen. Vlak voor Kijkuit - de töjd was nog geen vijf kilo- r oud - liet Praet ook zijn snoot Van Nevel achter zich sgon aan zijn indrukwek- 5solo richting Graauw. ■t de twee aan kop bleef St Valckx ondertussen Stootjes uitdelen. Na de topping nestelde hij zich sa- toet de Belg Antheunis net Knoeg voor de achtervol- s groep om daarin het tem- te houden. Frank Ver- K en Arnold Polderman sn het slachtoffer, maar Cor 'oek en Mare Willaert kon zes kilometer samen met 'enen good-old Frans van ■era aanpikken. Mkmakers nam het initiatief ,nforceerde met twee ont- togspogingen de volgende Daar waar Willaert en sals smaakmakers van ei- 'odem moesten lossen, kon den Ghijselen en De [er de Axelaar volgen, koek bleef gretig, maar de snelheid om ook die ■tog van zich af te kunnen Iden. oekkoek werd dus de beste top de vijfde plaats. En on- 140S i het feit dat hij de twee B to de slotfase had moe- lleri gaan was hij tevreden Koekkoek hoopt nu op een goede dag in Rotterdam. Bij de dames was Addie Diele- man maar weer eens de sterkste. De suprematie van de atlete uit Sas van Gent blijft daarmee on gebroken, al lijkt Dielemans plaatsgenote Trees Vermeersch na een periode van blessures goed op de weg terug te zijn. De uitslagen: Axel-Graauw (22 km.) heren: 1. Jean-Paul Praet (Dender leeuw) 1.11.50, 2. Ignace van Nevel (Maldegem) 1.15.38, 3. Paul de Buyc- ker (Eppegem) 1 16 25,4. Ivan Ghijse len (Menen) 1 16.52. 5. Cor Koekkoek (Axel) 1.17.04, 6. Frans Mortier (Lem- beke) 1.17 12. 7. Ivan Mees (Zelzate) 1.17.55, 8. Mare Willaert (Hulst) 1.18.17, 9 Frans van Mieghem (Haas donk) 1.18.28, 10 Chnstoph Antheu nis (Lokeren) 1.18.40. 11. George Valckx (Ossenisse) 1.18.48,12. Arnold Polderman (Axel) 1.19.12, 15. Frank Verschorre (Breskensi 1.19.57, 17. Jo David (Koewacht) 1.20.23.19. Ronnie van Acker (Nieuw-Nameni 1.20.39.23 Henk van Tatenhove (Terneuzeni 1.21.11, 29 Harvy van Hauten (St. Jansteen) 1.22.29, 30. Eddy Kox (Sas van Gent) 1 22 39 Dames: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent) 1.30.32. 2. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 1 31 32,3.RinadeWijs (Terneuzen) 1 33.27. 4. Annet Heyer- man (Terneuzen) 1 38 38, 7. Nicole Spruit (Terneuzen) 1.44.34. Afwachtingslopen: 8 km heren: 1 Er- win Camphens (Zelzate) 27.02, 2 M, de Wulf (Maldegem) 27.10, 5. Tonny Lauret (Zaamslag) 29.50. Dames: 1. Yvonne de Grave (Terneuzen) 34.29, 3. Agnes de Ridder (Zuiddorpe) 38.42 5 km heren: 1. Eddy Schwegler (Hulst) 19.08. 3. Lucien Hoop (Kloos- terzande) 20 41. Dames: 1 Marjan de Wachter (Wachtebekei 26.31. 2 Christel Scheilz (Sas van Gent) 28.31 De Belgische overmacht tekende zich zaterdag al snel af in de trimloop Axel-Graauw. Degradatiegevaar blijft dreigen voor basketballers van onze basketbalmedewerker TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport moesten zaterdag al hun reserves aanspreken om ELBC naar een nederlaag te spelen. Het degradatie duel eindigde na de reguliere speeltijd in een 55-55 stand, maar in de verlenging gaf de betere conditie van Scheldesport de doorslag. De thuisclub had een ideale bondgenoot in het publiek, dat de ploeg wel haast letterlijk naar de overwinning (63-60) schreeuwde. De ploeg van trainer-coach Peter Vaal sloeg daarmee een dubbelslag, die in de eindafrekening wel eens zwaar zou kunnen doorwegen. Het verschil van drie punten spreekt nu namelijk in het voordeel van Schel desport. mocht ELBC in de eindstand in punten gelijk eindigen met de Terneuzense ploeg. In de uitwedstrijd had Scheldesport met een verschil van twee punten verloren. Bij een gelijke eindstand telt het onderling resultaat. Het werd al snel duidelijk, dat er grote belangen op het spel stonden. Door de nervositeit bleef de afwerking veelal in gebreke. Verdedigend zat het allemaal voor treffelijk in elkaar Er werden weinig kansen weggege ven door Scheldesport. maar desondanks nam de ploeg uit Etten-Leur een voorsprong van zeven pun ten bij de rust. Toen in de tweede helft ELBC de kloof door gebrek aan concentratie bij Scheldesport tot 27-36 uitbouw de, leek de wedstrijd gespeeld. Scheldesport herstelde zich evenwel bijtijds, waardoor het duel plotseling weer alle kanten op kon. Vooral Ab Delzenne hield toen het hoofd koel. Hij bracht Scheldesport met en kele puntgave treffers terug in de wedstrijd: 40-43. Maarten Hozee en nogmaals Delzenne zorgden zes mi nuten voor tijd zelfs voor een 46-43 voorsprong ELBC gaf zich echter niet zomaar gewonnen In de slotmi nuut kwamen de Brabanders langszij: 55-55 Die stand bleef gehandhaafd, maar in de verlenging domineerde Scheldesport. dat de slijtageslag in zijn voordeel be sliste: 63-60 De Smokkelhoek- BV Oostburg 56-50 (28-16) - Het ge mis van de drie topschutters Willem van de Broecke, Jan Moggré en Patrick Marteijn bleek een te grote handicap voor Oostburg. Dat euvel was met name in de eerste helft merkbaar, toen de Oostburgers slechts zestien punten produceerde. In de tweede helft draaide de ploeg heel wat beter, wat niettemin resul teerde in een kleine nederlaag. Mark de Jonge (23 punten) en Marijn de Grip (15 pun ten) hadden een groot aandeel in de score. Scheldesport-Vossenberg 43-53 (26-30) - De Terneu zense dames liepen constant achter de feiten aan Het was een snelle wedstrijd, waarbij de aanval van Schel desport nooit echt op gang kwam. In de eerste helft was er sprake van een gelijkopgaand duel. Toen na rust de achterstand groter werd. bleef Scheldesport op het verschil van tien punten hangen. Suzan Plas was topscoorster met tien punten. Schel desport is weliswaar gezakt op de ranglijst, maar de ploeg verkeert niet in degradatiegevaar. van onze medewerkers HULST - Het zaalvoetbal team van Biezentrappers/ Gerka handhaafde met moeite de riante positie aan kop van de regionale zaal- voelbalklasse voor vrou- wenploegen. Biezentrappers'Gerka kwam tegen Heyndrickx na een 3-0 voorsprong met de hakken over de sloot: 3-2. Wanda Zegers scoorde voor de ploeg de tweehonderdste treffer van dit seizoen. Naas te belanger Engelhard schoot tegen Disco Love met scherp: 11-1. Opvallend was het scoreverloop in de ont moeting tussen AZWZ en Boidin. Boidin leidde bij rust met 5-0, maar verloor met 6- 5. De uitslagen: AZWZ-Johan de Block 13-0; De Bruin tjes-Biezen- trapper/Gerka 0-5, Disco Love- Johan de Block 2-0. AZWZ-B01- din 6-5; Disco Love-Engelhard 1- 11Heyndrickx-Biezentrappers/ Gerka 2-3; De Bruintjes-Johan de Block 7-1 De stand: Biezentrappers Gerka 17-34: Engelhard 16-29; AZWZ 18- 24; Heyndnck.x 17-22; Boidin 17- 15. De Bruintjes 17-13; Disco Lo ve 17-9. Peters Cleaning 16-4. Jo- han de Block 17-2. Hulst In de zaalvoetbalcompetitie Hulst spitst de strijd om het kampioenschap zich toe tus sen twee teams. Paradijs, tot voor kort ook een belangrij ke titelkandidaat, kwam vo rige week twee keer in actie. Beide keren werd deze ploeg naar een nederlaag ge speeld. DLC en GTI hand haafden zich aan kop van de ranglijst. Paradijs leed tegen midden moter Van der Poel/Ros Beyaart een verrassende ne derlaag (2-4) en kwam er te gen het op de tweede plaats geklasseerde GTI eveneens niet aan te pas: 2-7. In de on derste regionen zette 't An ker/Schel fout zette de op mars voort. Door een 5-1 ze ge op Meerpaal werd de vijf de overwinning op rij ge boekt. De uitslagen: ING-De Ruijter 9- 2; Paradijs-Van der Poel/Ros Beyaart 2-4, De Reizende Man- Nec.kermann/StunLmarkt 2-7; 't Anker/Schelfout-Meerpaal 5-1; Paradijs-GTI 2-7 de stand: DLC 17-30; GTI 16-29, ING 16-25; Paradijs 16-24, Nec- kermann/Stuntmarkt 17-22; Den Dullaert 16-16; De Reizende Man 17-16, Van der Poel/Ros Beyaart 17-15, 't Anker/Schelfout 17-12; De Kroon 16-8; Meerpaal 127-7; De Ruijter 16-6: The Corner 16-4. Terneuzen In het zaalvoetbal Terneu zen is met het kampioen schap, dat Rons Hair Fas hion vorige week behaalde, de strijd in de bovenste re gionen gestreden. Een twee de plaats telt niet of nauwe lijks en dat realiseert kenne lijk ook Qutility zich: de be langrijkste concurrent van Rons Hair Fashion spande zich deze week tegen ABN/ Amro niet bovenmatig in en verloor dan ook kansloos met 3-1. De uitslagen: Derde klasse. Dow 2-Crunchtlme 3-1 en Qutility- ABN Arnro 1-3 Vierde klasse In- stuif-Melk Bier 2-7. Dow 4- Maas Afbouw 2 9-9. Terneuzen 2- Plantenmarkt 4-4 en Atoom Boys-SporUng"88 4 8-4 De standen: Derde klasse 1 Rons Hair Fashion 15-28 2. Quti lity 16-20 3. Witte Boussen/de Bruin 15-17 4. Dow 2 15-17 5 Crunchtime 15-15 6 ABN/Amro 16-15 7 Sporting'88 3 15-12 8. Dow 3 15-11 9. Smit Sportprijzen 15-9 en 10 Beldo'79 15-8. Vierde klasse 1. Dow 4 15-25 2. Melk Bier 15-24 3. Sporting-884 15-214 Maas Albouw 2 15-18 5 Gemeen te 2 14-136. Instuif 14-11 7. Atoom Boys 15-11 8 Plantenmarkt 15-10 9 Terneuzen 2 15-9 en 10. De Zwaantjes 4 13-5 Oostburg Leider EdalVMijnders lijkt me grote passen op het kam pioenschap af te gaan in het recreatief zaalvoetbal Oost burg. Sub-topper Albert Heijn werd medubbele cij fers afgedroogd. Franc ke Sport moest, waarschijnlijk definitief, afhaken na de 1-3 nederlaag tegen Traas. In de B-poule deed Steke- linck. dat twee keer moest aantreden, prima zaken. De duels tegen leider 't Krikje en Delta Nuts werden beiden met minimaal verschil ge wonnen. waardoor aanslui ting met de top werd verkre gen. De uitslagen: Poule A: Francke Sport-Traas 1-3; Albert Heijn- Edah/Mijnders 6-12; OBS/De Jonge-ABN/Amro 5-3. Poule B: Telepost-'t Krikje 2-4. Van Looy- Stekelinck 3-4, SLekelinck-Delta Nuts 5-4; Sunset Boulevard-Ge meente Oostburg 0-3 Poule C De Wielewaal-Groosman/Hof van Brussel 7-2; Chez Renee- Meeusen 2-4 Standen: Poule A Edah/Mijn- ders 15-24; Oud Sluis 15-21; Francke Sport 16-19: Albert Heijn 17-19: La Porte d'Or 11-14. Traas 15-14. Veteranen 13-12; ABN,'Amro 14-11; OBS/De Jonge 15-11: Rabo 13-8; Omnisport'De Boemerang 14-5 Poule B; 't Krikje 15-22. De Block 14-20; Ste- kelinck 15-20, Bon-Ami 13-18, Sunset Boulevard 14-16; Delta Nuts 16-15. Gemeente Oostburg 14-12; Van Looy 15-8; Telepost 14- 7 Poule C Groosman/Hof van Brussel 13-23; De Zwart 13-18; Meeusen 13-17, De Wielewaal 14- 15; Riemens 13-12, WOD/Saint Pierre 13-10, JJ Opties 13-10, Wolf 13-10, Van de Sande 14-9; Chez Renee 13-8 Het favoriete Erasmus bleef door een 5-3 winst tegen De Dikke van Dale ongeslagen in poule A van het Oostburg- se KNVB-zaalvoetbal. Voor uit klopte in een doelpunt rijk duel bekerfinalist De Zeemeeuw met 7-4. Met ruime 7-1 cijfers wees De Frietstal het nog puntloze Maitre Jean terug. Stand: Poule A Erasmus 2-4; De Fnetstal 1-2. Vooruit 2-2: De Dik ke van Dale 2-2. De Zeemeeuw 1- 0; Maitre Jean 2-0 Beslissingsduel tegen DSO foto Peter Nicolai van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - De korfbalploe gen van Luctor en DSO spelen deze week (dinsdag in sportcen trum Goes om 20.30 uur) een be slissingswedstrijd met als inzet het kampioenschap van de pro motieklasse A van het afde lingskorfbal. Beide ploegen wonnen hun laatste wedstrijd: Luctor thuis tegen Oranje Wit 3 (13-8), DSO in Klundert van BKC (17-12), waardoor ze gelijk eindigden. In 1B verloor Zaam slag uit bij Ondo 2 (13-11). Luctor ondervond in Terneuzen geen tegenstand van het bezoe kende Oranje Wit. De Dordtse tegenstander miste alle kwali teit waardoor de thuisploeg na een aarzelende start al vrij vroeg in de wedstrijd afstand kon ne men. Vooral door een goed spe lende Carlo Hamelink, die in de 7- 2 tussenstand een belangrijk aandeel had. In het tweede part werkte Luc tor. dat bij vlagen aan concen tratieverlies leed. het verplichte nummer af naar 13-8. Daarna was het ruim twee uren wachten in de sportkantine op het resul taat van DSO-BKC. Toen die uitslag 17-12) bekend werd wist Luctor dat de beslissingswed strijd de kampioen aan zou moe ten wijzen. DSO-BKC 17-12 - BKC had uit stekende kansen op de overwin ning, nadat met 7-7 de rust was bereikt. Daarna mankeerde er nogal wat aan de afwerking. In de onproductieve periode van BKC sloeg DSO zijn slag: van 8-9 achter naar een 13-9 voorsprong. Zaamslag is de laatste weken niet meer op schot. Qua spel oogt het allemaal ruim voldoen de. maar ook daar is de afwer king het grote manco. Tegen On do 2 werd het 13-11. Standen: Prom A Luctor 12-18. DSO 12-18. BKC 12-14. Swift 3 12-13. Mer- wede 3 12-9. Kinderdijk 3 12-8. Oranje Wit 3 12-4 1B Seolto 11-17. Stormvogels 2 11- 16. Ondo 2 10-14. Zaamslag 11-12; Volharding 11-11; Tjoba 5 11-5; Togo 3 11-1 1CHTEGEM (ANP) - Bo Ham burger heeft de wielerwereld zondag ook eens aangenaam verrast. De 23-jarige Deen van TVM won de 49e Omloop van de Vlaamse Ardennen. In Ichte- gem versloeg hij Leon van Bon en de Belgen Debaets en Dierck- sens. Vorige maand werd bekend dat Hamburger tijdens de Ronde van Toekomst, vorig jaar sep tember. op doping was betrapt. Hij heeft beroep aangetekend te gen de sanctie. Mogelijk wacht hem een schorsing. Voor hij die moet uitzitten won hij in België een van de semi- klassieke eendaagse wedstrij den. Tot de klim van de Kem- melberg gebeurde weinig. Op 50 kilometer van het einde ging Hamburger met de Belg Van Roosbroeck in de aanval. Zeven renners sloten aan. Het peloton liep hierna snel grote achter stand op. In de laatste plaatselijke omlo pen toonde Hamburger zich de sterkste van de kopgroep. Hij had bijzondere inspiratie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 23