Fraaie ouverture wielerseizoen "vw1 n SÉLééIlP Belgische ruiters verslaan Zeeuwen 3F - Waterpoloërs Schelde hervinden zich Ruime zege voor Sasse schaakteams ai Hopeloze situatie voor Delta Sport 1$ r Heren van Olympui terug naar afdeling a Volharding behoud kansen op de titel sport Peter Heeren wint Regenboogkoers van 's-Heerenhoek r 'Pi i>t MAANDAG 7 MAART 1994 van onze wielermedewerker S-HEERENHOEK - Het Zeeuwse wielerseizoen werd gistermiddag geopend met de 47ste Regenboogkoers in 's-Hee renhoek. De opening was er één om in te lijsten. De amateurs vlogen er vanaf de allereerste meters in als jonge honden en boden het publiek een schitte rend spektakel. Wat ondanks de fraaie vertoning echter ook dui delijk werd. was dat in de top van het peloton nog niet veel is veranderd. De coureurs die de jongste jaren de wedstrijden re geren. bleken uiteindelijk ook nu weer de dienst uit te maken. Peter Heeren. al jaren behoren de tot de erkende prijsrijders. trok in 's-Heerenhoek aan het langste eind en haalde zijn eer ste seizoenzege binnen. Heeren kreeg de overwinning ze ker niet cadeau. Voor iedere me ter diende zondagmiddag vanaf het allereerste begin meters ge knokt te worden. De ene na de andere renner moest het peloton laten gaan. De belangrijkste on ruststokers in de openingsfase waren Eric de Crom. Chris Don ders. Wilfred Geijs. Johan van Schaik en Ronald Marijnissen. Toen dit vijftal gezelschap kreeg van Francois Franse. Bennie van Leijen. Erwin van Loo. Den nis Mesu en Johnny van Cad- zand leek een vroege beslissing geforceerd. Maar onder aanvoering van Pe ter Mol en Patrick van Passel werd die eerste uitlooppoging geneutraliseerd. De tol die het peloton voor deze inspanning moest betalen was erg hoog, want na deze eerste schermutse lingen bleven er nog slechts vijf entwintig coureurs voor in de wedstrijd. De rest reed in groep jes her en der kansloos over het parkoers. De wedstrijd werd in een defini tieve plooi gelegd toen veertien coureurs elkaar vonden en in een hels tempo bij de restanten van het peloton wegreden. Ken nelijk vond men deze groep ook nog te groot want eenmaal uit de greep van de achterblijvers scheurde ook de kopgroep in twee stukken. Wilfred Geijs. Pe ter Heeren. Peter Mol. Kees Schouwenaar, Mario van Vlim- meren en Marcel Remijn kwa men aan het commando. Eric de Crom. Frangois Franse, Karei van Goethem. Erwin van Loo, Patrick van Passel. Kees Slingeland en good-old Jos Schipper vormden nog even een bedreiging maar reikten nooit meer tot bij de leiders. Daar de marreerden om beurten de Mid delkamp-renners Van Vlimme- ren, Geijs en Schouwenaar. Maar de rappe Heeren liet zich niet verrassen en hield de kop groep bij elkaar. In de eindsprint was duidelijk dat er nog weinig sleet zit op het eindschot van de ex-beroepsrenner uit Sprundel. Heeren klopte zijn medevluch ters royaal. Ook het voorprogramma bood fraaie wielersport. Bij de nieuwe lingen reden Daniel Derksen en Pascal Hermes al vroeg uit het peloton weg waarna Derksen de rapste van het duo bleek Pa trick Tolhoek legde zijn wil op aan het peloton bij de C-ama- teurs. De coureur uit Yerseke reed met een solo in de finale naar een fraaie zege. Wielervereniging Theo Middel kamp verbond aan de wedstrij den in 's-Heerenhoek in alle ca tegorieën de clubkampioen schappen. Wilma Rijk, Eric Joosten, Wim Oosse. Jaques Schuit en Mario van Vlimmeren haalden de titels op bij respec tievelijk de dames, junioren. B- amateurs, nieuwelingen en A- amateurs. De uilslagen. Amateurs: 1 Peter Hee ren. Sprundel: 2 Mario van Vlimme ren, Hoeven. 3 Marcel Remijn. Wil- helminadorp: 4 Wilfred Geijs, Kwa- dendamme: 5 Kees Schouwenaar. Kloetinge; 6 Peter Mol. Kapelle: 7 Patrick van Passel. Sluiskil8 Eric de Crom. Hoogerheide. 9 Jos Schipper. Hansweert; 10 Franqois Franse. Kwadendamme; 11 Erwin van Loo, Ouwerkerk, 12 Kees Slingerland, Bergambacht; 13 Karei van Goe them. Sluiskil, 14 Toon Vermeulen. Kloetinge. 15 Chris Donders. Til burg; 16 Johnny van Cadzand, Wach- tebeke (B). 17 Bennie van Leijen. Wa- geningen. 18 Johan van Schaick. Oost-Souburg: 19 Dennis Mesu, Heinkenszand. 20 John Spek. Pols broek. Nieuwelingen: 1 Daniel Derksen, Rijswijk; 2 Pascal Hermes, Liempde; 3 Dave Knetteman, Purmerend; 4 Alexander Masseurs. Steenbergen, 5 Adrie van de Koolwijk, Uden. 6 Pim van der Valk, Middelharnis, 7 Paul Blok. Olst. 8 Jaques Schuit. Arne- muiden, 9 Tjerk Slagmolen, Bergen op Zoom: 10 Eric van Leijen, Ewijk. 11 Björn Jansen. Druten; 12 Jeroen van der Vossen, Lisserbroek; 13 Den nis de Dreu. 's-Gravenpolder. 14 Rob Meijland. Hoogerheide; 15 Björn Bastiaansen. Made, 16 Jeroen van Kleeft, Oudenbosch; 17 Hans van Groningen, Purmerend; 18 Vincent den Breejen, Rijswijk. 19 Dennis Hof stede, Gouda; 20 Wilant van Gils, Schijndel. C-amateurs: 1 Patrick Tolhoek. Yer seke, 2 Leo Beijer. Den Bommel, 3 Ri- ni van Zundert, Sint Willibrord: 4 Theo van de Velde. Rijsbergen; 5 Jo han Beemen. Rijsbergen, 6 Johan Aernouts. Kalmthout; 7 Rien van Brussel. Oude-Tonge. 8 Ans Boeren. Sint Willibrord: 9 Peter Voesenek, Breda; 10 Wim Wielhouwer, Som- melsdijk; 11 Jacco Schroevers. Arne- muiden; 12 Jacques Boeren, Sint Wil librord; 13 Jan-Hein Vugts, Waddinx- veen; 14 Willy Aernouts. Kalmthout; 15 Andy van Loon. Hoogerheide; 16 Johnny van de Klooster. 's-Heer Arendskerke; 17 Cor van der Stel. Dordrecht; 18 Floris-Jan Koole. Mid delburg; 19 Huib Slabbekoorn. Ka pelle; 20 Gerard van Antwerpen, Nieuwdorp Na verlies tegen Saturnus van onze waterpolomedewerker VLISSINGEN - Het eerste waterpoloteam van De Stormvogel heeft zaterdag opnieuw een nederlaag ge leden. tegen Rheden werd het 8-9. De Vlissingse dames wonnen met 9-6 van Merlet. De heren van De Schelde uit Terneuzen hervonden zich na de nederlaag van vo rige week. nu werd het 11-5 tegen Aegir. De Schelde-da- mes verloren van de Gouwe 2 2-12. De Ganze-heren uit Goes had geen kans legen koploper Argo 3-12. Stormvogel-Rheden 8-9 - De heren van Stormvogel ver loren zaterdag door eigen toedoen van Rheden. De Vlis- smgers misten veel kansen. Rheden sloot de eerste pe riode af met een '2-3 voorsprong en liep in de tweede pe riode uit naar 3-5. De thuisploeg kwam hierna terug tot 5- 6 In de laatste periode wist ze zelfs even op voorsprong te komen, 7-6. De Vlissingers gingen echter te gehaast spelen en zagen Rheden in de laatste minuut alsnog de volle winst pakken: 8-9. Als Stormvogel volgende week geen punten pakt, is degradatie onafwendbaar. Voor Stormvogel scoorden: Patrick Vader 5 maal en Ad van 't Westende, Jan Kees Mol en Jeroen van de Broeke ieder 1 maal. Stormvogel-Merlet 9-6 - Stormvogel-dames was zater dag de meerdere van Merlet. De Vlissingse dames wisten na 3-1 aan het eind van de eerste periode een beslissende 6-2 voorsprong te nemen in het tweede part. Via 7-3 na de derde periode, won Stormvogel met 9-6. Doelpuntenma kers: Nicole van Kempen 4 maal. Marjolein Kik 2 maal en Angelique Lok, Marie Noelle Sole en Karin Maas allen 1 maal. Schelde-Aegir 11-5 - De Schelde-heren waren na de ne derlaag van vorige week gebrand op een goede wed strijd. Vanaf het begin werd er goed en geconcentreerd gespeeld: 4-1 na de eerste periode. Daarna ging Schelde goed door en liep via 6-2 in het tweede part uit naar 8-3 in de derde periode en de einduitslag van 11-5. Voor Schel de scoorden: Eddy Lambert 4 maal, Cees van Houwelin- gen 3 maal en Hans Murre en Willy de Blaey beiden 2 maal. Provinciaal kampioenschap kreeg verrassende winnaars van onze paardesportmedewerker OUD GASTEL - De Zeeuwse KNF-springkampioenschappen leverden zaterdag winst op voor twee Belgische ruiters. Bart Bomeré zegevierde bij de paarden in de zware klasse, An thony van der Ven bij de pony's. De uitslag wekte de indruk van een provinciale titelstrijd zon der Zeeuwse inbreng, temeer omdat het kampioenschap ook nog in Oud Gastel werd gehou den. De organiserende vereni ging Oranjeruiters is bij het ge west Zeeland ingedeeld. Bart Bomeré kon deelnemen omdat hij de paarden van de stal Van Hanegem/De Jonge rijdt en lid is van de Zwinruiters uit Nieuwvliet. De 16-jarige An thony van der Ven staat geregi streerd bij de ruiterclub Hulst, waar hij al op jonge leeftijd lid is geworden. Het gevecht om de startbewij zen voor de nationale kampioen schappen in Ermelo kende een spannend verloop Voor de 23-ja- rigte Bomeré met Kadaphi JH was het pas zijn derde wedstrijd in de klasse zwaar. De hoefsmid reed na twee foutloze basispar- coursen in de beslissende bar rage voor de derde keer foutloos over de hindernissen. Hij liet een tijd van 26.25 noteren. Daarmee dwong hij zijn concurrente San dy den Exter alles uit de kast te halen De tweede sprong van Dum Drum was voor de Noord- Bevelandse echter al fataal. In de middenklasse moest San dy den Exter ook genoegen ne men met de tweede plaats. Stef Nelisse, vorig seizoen de beste in de klasse L. toonde zich nu met Desiree ook op dit niveau de sterkste Als eerste starter in de barrage plaatste de ruiter uit Noordgouwe met een derde fout loze rit en een snelle tijd van 25 14 de druk meteen op de ke tel. Han Wattel (29.96» beet zich erop stuk. Bovendien haalde de ruiter uit Vrouwenpolder ook nog een balk naar beneden In de klasse Licht ging de titel naar Martin de Kroo. De ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland toonde zich met Equator de bes te van de zeven barrageklanten. Sanja Dingemanse greep de titel in de klasse B Bij de pony's in de zware klasse bleek Anthony van der Ven het best bestand tegen de spanning. In de barrage verbeterde de rui ter uit Kieldrecht met Dizy Girl de snelle tijd die Margreet Wal raven had neergezet met één- hondertste seconde. De uilslagen PaardenZin b i 1 Bart Bomeré/Kadphi JH, Zwinr 0 26.25. 2 Sandy den Exter,1Dum Drum. N Bev vvp; 3 iz.b Han Watttel/Ulaan. Oranjezon, 6 5 M in b i 1 Stef Nelisse Desiree. Schouwse R 0/25 14.2 San dy den Exter/Heaven on Earth, 4 26 16. 3 Han Wattel/Cyriel. 4/29.96 L in.b.i: 1 Martin de Kroo'Equator. Scheldestad, 0/30.93; 2 Ingrid Ver burg/Boy. Oranjezon. 0.36 39. 3 Piet Huige'Geraldine 4/33.15 B 1 Sanja Dingemanse.'Gultana. Paardebloem. 0/45; 2 Lenet Sandee'Gonda. 4/45; 3 Tafeltennisser Kalun naar halve finales ROTTERDAM - Tafeltennisser Yu Kalun van 't Zand heeft bij de Nederlandse jeugdmeer- kamp kampioenschappen de halve finale bereikt. Kalun be haalde in de kwartfinale-poule voor jongens-pupillen een eer ste plaats. In totaal namen veertien Zeeuw se tafeltennissers deel in Rotter dam. Het Zeeuwse deelnemers veld werd echter aardig uitge dund. Slechts vier spelers plaat sten zich voor de halve finale- strijd. Bij de meisjes-pupillen werd Mo nique Corver van MZ vierde. Ma rieke Munne van SAR werd der de bij de meisjes-aspiranten. Leon van Boven van TTV Arne- muiden werd verrassend derde bij de welpen. De halve finale meerkamp wordt op 10 april in Berkel en Rodenrijs afgewerkt. Acht mei komen de finalisten te gen elkaar uit. Corien Geelgoed/Aleno. Oranjezon. 4 /44. Pony's Z (n.b.): 1 Anthony v'd Ven Dizzy Girl. Hulst. 0'27.96; 2 Margreet Walraven/Valentijn. Oranjezon. 0/ 27.97; 3 (z b.Irene Davidse/Melvin. N- Bev 6.5 4451 Meat DEtn.b.): 1 Ra- mona CevaaL'Sarouch. Oranjezon. 0. 23.07. 2 Sander Abrahamse'Annoes- ka. Oranjezon. 0/23.07. 3 Ingnd Ja- kobsen/Axceen Ansfried. Oranjezon. 0/26.76 M cat C. 1 Josee de Vetter/ Donja, Hulst, 0/39 70; 2 Carolein v/d Plasse/Inca. Z-Bev 3/40.88 L cat. D 1 Kim de Loos/Starlight, Klepper- tjes. 0/44.63. 2 Nadine Timmerman/ Telstar, Oranjezon. 5.25. L cat. C in.b 1 Colinda Cornelissens/Honny Girl. Hulst. 2 38. 2 Josee de Vetter/ Viona. 0/30 29. B cat. DE: 1 Mariska de Kroo/Happy Uriska. Scheldestad, 0/36 70; 2 Angelique de Beule/Flower. Hulst, 4/38.56; 3 Stieven van Bunder/ Rocky, Hulst. 4.25/38.57 B cat C 1 Henriette v'd Ree/Charly Brown. Oranjer W, 7.25; 2 Femke de Buck/ Ilyo B. Hulst. 9. Dressuur Sonja Dekker van de organise rende vereniging Gouwe Reyers won bij dressuurwedstrijden in De Belg Bart Bomeré werd Zeeuws kampioen. v WW 'w* foto Peter Nicolai van onze schaakmedewerker VLISSINGEN - De teams van HWP hebben hun wed strijd in de zevende ronde van de landelijke schaak competitie winnend afgesloten. HWP 1 won met ruime cijfers van HMC. HWP II klopte Philidor Leiden. Vlissingen en Terneuzen verloren in de derde klasse E opnieuw. De beide teams zijn inmiddels afgedaald naar bedenkelijke regionen. Eerste klas B HWP I-HMC 7,5-2,5 Een duidelijke afgetekende overwinning voor het eerste team van Het Witte Paard. Twee spelers van HWP verlo ren hun partij. Timmermans miste wat ritme en Cees de Wolf maakte een fout in een goede stelling. Hans Groffen speelde remise en alle andere spelers wonnen hun partij. Aan de eerste vier borden werd 100% behaald. Na de ze vende ronde nemen de Sassenaren nog steeds de tweede plaats in op de ranglijst. Koploper Ortec/CSV versloeg zaterdag in een spannende match de nummer drie VHS met 5,5-4,5. HWP-praeses Walter Cardon geeft zijn team niet al te veel kans meer op de titel. „Behalve twee matchpunten staan we ook in bordpunten achter, dat lijkt me te veel". Gedetailleerd: Cardon-Verhoeven 1-0, Deleijn-Obers 1-0. Van der Stricht-De Rooy 1-0. Tonoli-Abeln 1-0. Groflen-Hanng remi se. De Bruicker-Olthof 1-0. Timmermans-G de Rooij 0-1. J de Wolf-Van de Pol 1-0, Nieuwelink-Van Heeswijk 1-0. C de Wolf- Van de Besselaar 0-1 HWP Il-Philidor Leiden 6-4 HWP II speelde met twee invallers een knappe match tegen Philidor Leiden. Hoewel de eerste borden het erg zwaar hebben in deze klasse, werd zaterdag opnieuw 50°.. gescoord op de eerste drie borden. Gedetailleerd: Maes-Kuijf 1-0. Riemens-Van Maaren 0-1 De Waal-Vriend remise. Lacrosse-F Slingerland 1-0. Van Rij-Van Helderen 1-0. De Jonghe-DeGreef remise. Van de Vreede-C Slin gerland 0-1. Dubbeldam-Reedijk remise, Van der Zalm-Smit re mise. Snijders-Van de Weijer 1-0. Uitslagen: Ortec/CSV-VHS 5.5-4.5. HWP Il-Phil. Leiden 6-4. HWP I-HMC 7.5-2,5. DD-LSG 2,5-7.5. Pion-De Pion 4.5-3.5 (prog nose 6-4) Stand: 1 Ortec/CSV 14-46. 2 HWP I 12-42. 3. VHS 9-42,5; 4 HWP II 8-36,5, 5 LSG 8-36,5; 6 Phil. Leiden 6-30; 7. Pion 5-27.5; 8 HMC 4-29.5; 9 DD 2-30,5; 10 De Pion 2-28 Derde klas E Ortec/CSV n-Vlissingen 6-2 „Dit was gewoon een verdiende nederlaag. Ik dacht dat we wel een kans hadden tegen dit team. Niet dus" Teamleider Michael Wise van Vlissingen was wat teneer- geslagen na het verlies van zijn team in Capelle a/d IJs- sel. Paul van Rooijen boekte een goede overwinning. Verder maakten de Vlissingers niet veel klaar. In de ne- van onze handbalmedewerker VLISSINGEN - De dagen van ZHV/Delta Sport in de eerste di visie zijn geteld. Het laatste restje hoop op behoud werd gis teren door Saturnus'72 hard handig in de grond geboord: 27- 23. Met een achterstand van vier punten op de concurrentie en nog drie duels te gaan. zijn er reëel gesproken nauwelijks kansen meer. „Het verhaaltje begint eentonig te worden maar ik baal als een stekker. Hier ben ik weer een dag ziek van", aldus trainer/ coach John Jansen na afloop. „Dit is een absoluut dieptepunt in m'n carriere. Ik ben uiteraard niet alleen schuldig. Ik heb een moeilijk karwei niet kunnen kla ren." De belangen in ontmoeting tus sen Saturnus en Delta Sport wa ren groot. De ploeg uit Zierikzee kon zich geen verlies permitte ren, maar ook de Zuidhollanders hadden de punten hard nodig, want de situatie voor de troepen van trainer Weerden was alles behalve rooskleurig. Ruim drievierde deel van van het sportieve duel ging gelijk op. Delta Sport moest in die periode al twee bittere pillen slikken. Eerst raakte keeper Mathee Pip- jgen iceJ v L ikte LEA ping geblesseerd (waarschij?!'" een beschadigde meniscus C later kwam ook Sjoerd j( pier zich melden in de zif boeg met een pijnlijk been. Het uitvallen van Jongepie tekende een forse aderlati de dekking. De cirkelspeler de immers voor veel onrust Ridderkerkse aanval, schutter Cor HardenboL dk der nauwelijks in de strijd kwam. begon na het vertrei Jongepier zijn kunsten te nen. Met een weergaloze pa bracht hij zichzelf en ar ploeggenoten vaak in st< voor doelman Paul Muidei overigens een goede invalij maakte. De kloof die in het laatste geslagen werd, kwam Sport niet meer te boven. Jansen na afloop: „Of we nu of achter staan, er is binnen de ploeg. We stralen keer op keer opgebroken. Scores Delta Sport: Lefet Schaalje 6. Lijbers 6. Toubiana njzer en Vleeshouwer beiden 1 ,dvc dei AZ heug loor Destand: Hellas 19-31, Quintui gvon hij v De kopgroep dendert over de dijk van 's-Heerenhoek. Van rechts naar links: Peter Heeren, Kees Schouwenaar, Peter Mol, Wilfred Geys en Mario van Vlimmeren. foto Pieter Honhoff Bevo Held Comb 19-25, UDSY Loreal 19-22. Caesar 19-21. ED 21. Saturnus'72 19-15. EMZ Groene Sier 19-13. ZHV Delta meef 19-9. PSV 19-9. teerc niet nog 1 tes oi Wat Schelde-de Gouwe 2 2-12 - De dames van Schelde kon den zaterdag in de eerste periode nog redelijk tegen stand bieden aan de bezoeksters, 1-2. Maar de sterke keepster van de Gouwe stopte in de volgende perioden vrijwel alle Terneuzense schoten. Slechts één maal wist Schelde de Gouwse keepster nog te passeren, de Gouwe scoorde nog tien keer. Schelde blijft voorlaatst met drie punten voorsprong op Nautilus. Voor Schelde scoorden: Pascal Bakker en Martine Koster beiden 1 maal. Ganze-Argo 3-12 - De Ganze-heren hielden Argo in de eerste periode goed in bedwang. 1-1. De bezoekers kon den ondanks het aanvallende spel van Ganze via 2-4 in het tweede part uitlopen naar de verdiende 3-12 overwin ning. Voor Ganze scoorden: Piet Schop 2 maal en Peter Kuipers 1 maal. Stand heren tweede klasse bond: 1. SVH16-30,2 Wiekslag 16-20. 3 SG/Nijmegen 16-19. 4 NVO/Barracuda 16-18, 5. Rheden 16-18, 6. Njord 16-16,7. Neptunus 16-16,8 de Meer 16-13,9 Meeuwen 16- 13, 10. Zegenwerp 16-11,11. RWV 16-9.12 Stormvogel 16-9 Serooskerke in de klasse L. De amazone uit Grijpskerke haalde met de merrie Gerina een totaal van 134 punten. Goed voor twee winstpunten en bovendien het hoogste totaal van dit twee daagse dressuurevenement. Ook in de overige rubrieken werd behoorlijk gepresteerd. Zo zagen alle prijswinnaar in de klasse Z hun prestaties beloond met een winstpunt. Ina Nijssen, rijdend voor de stal van Leo Din gemanse, toonde zich met Fel low de beste. De uitslagen: Paarden Z2: 1 Mascha Bustraan/Goldy, Z-Bev., 174; 2 Louis- se Vader/Windo, Gouwe Reyers, 173. Z 1 Ina Nijssen/Fellow, Z-Bev.. 184; 2 Janet van Gorsel/Calypso, Vlaan- dertse R., 180. M2: 1 Tinus Lous/Emi grant, Gouwe Reyers, 118; 2 Marcelle de Kam/Deny, Oranjezon, 115. M2 (2e proef)- 1 1 Danielle Buyck/Bonvi- vant, Zwinr., 122; 2 Marcelle de Kam/ Deny, 116. M: 1 Miranda Minderhoud /Doyenne, Vroonr., 120: 2 Annemarie de Visser/Desiree. Gouwe Reyers. 117 L2: 1 Eppo Roovers/Goya, 125; 1 Nout Louws/Gambler, Oranjezon. 124; 3 Lea Duynkerke/Cunette. Weelr120. L2 (2e pr i groep A: 1 Eppo Roovers/Goya. 126: 2 Sonja Dekker/ Gerina. Gouwe Reyers. 122. L2 i2e pr i groep B 1 Nout Louws'Gambler. 125. 2 Annemieke Hengst/Bahara. Vroonr124 LI groep A: 1 Sonja Dek- ker/Gerina. 134. 2 Linda Pluymers/ Rinus, Paardebloem. 133 L groep B: 1 Miranda Klap/Zyro. Scheldestad. 123; 2 Linda Kok/Gratia, Sasr122. B 1 Annelies Francke/Zorro, Gouwe Reyers, 126; 2 Nina Reynierse/Emo- tion, Gouwe Reyers, 124 B (2e pr.) 1 Annelies Francke/Zorro, 130; 2 Gilles Baas/Yvi, 123. Pony's Z2: 1 Sonja de Wilde/Goya, Z-Bev., 188. van onze handbal medewerker VLISSINGEN - Verrassingen vierden hoogtij op de zestiende speeldag van de handbalcompe titie. Bij de dames won EMM volkomen onverwacht van Hel las en ook de Middelburgse mannenploeg versloeg een titel kandidaat: White Demons werd met 18-17 naar huis gestuurd. In de derde divisie dames is EMM 2 nog steeds in de race voor de titel, terwijl de situatie voor Olympus en GSC alarme rend blijft. Bij de mannen is het doek voor Olympus gevallen na de 21-10-nederlaag tegen Avan- ti. De reserves van van ZHV/Del ta Sport deden goede zaken te gen Witte Ster, waardoor de overlevingskansen nog niet zijn verkeken. Heren. ZHV/Delta Sport 2 - Wit te Ster 25-10. Wanneer de reser ves van Nico Franken zoals gis teren blijven presteren is er nog van alles mogelijk. Witte Ster, dat de laatste weken flink ter rein moet prijsgeven, werd in sporthal Onderdak finaal onder de voet gelopen. Welk systeem men ook probeerde, alles lukte. Franken: „Alles wat we geoe fend hebben kwam er vandaag uit. Aan de andere kant ben ik flink kwaad. Als ik zie hoe er nu gespeeld wordt, zijn er veel te veel punten weggeven". Scores: De Vos 8. Verwest 5, Lars van Zwieten 3, Schaalje 3, Groenendijk 3, Harold van Zwieten 2, Thierry 1 EMM - White Demons 18-17. Een huzarenstukje van de troe pen van Diana Niemandsver driet. Het kon meteen wel eens de aanzet zijn om via een slotac- coord degradatie te ontlopen. Een stunt hing al een tijdje in de lucht. Van der Meijden aarzelde in de laatste minuut van de spannende wedstrijd geen mo ment en schoot zijn ploeg in vei lige haven: 18-17. Scores: Davidse 5, Houtepen 3, Ma- lakku 3. Van der Meijden 3, Pasman 2. De Best 2. Avanti - Olympus 21-10. De formatie van Cees de Ridder tie ar juist Bet! !gmi de moch guide guide reau kend kon heeft zich verzoend metó datie naar de afdeling. D? der; „Het is na vier jaar handbal wel even flink sla j.ej y maar het is gewoon nietï: - Het zat er een heel seizoen® komen maar nu is het ei en sluiten." Scores: Sallet 4, Engels 3, Dt j Flipse en Gutteling allen 1 Dames. EMM - Hellas 211 g Hellas zal de afstraffing n: font heugen. Gisteren werd even de deur naar de titel dj dichtgesmeten. Een sterk EMM won teredjfe duidelijk verschil. Scores: Renate Hendrikse 5. 4. De Kok 3, Baan 3, Minnai lius 1. Avanti - Olympus 11-10. De thuisploeg heeft wesT— lucht na de overwiiwiq Olympus en de nederlaag GSC. Olympus leek aam- lijk op te rozen te zitten voorsprong werd echter! om door het falen vanafTi (3x) teniet gedaan. Avanti knokken en behaalde inó> seconden zelfs de overwin: f Scores: De Waal 3. Tienpond Rijswijk. Jansen, De Prieste Belzen en Houmes allen 1. EMM 2 - ODI 15-13. Ondanks blessures (I Niemandsverdriet) en de: tie van Wohrmann blijr Middelburgers aan de wil hand. De strijd om de titel open. Alles lijkt zich opis ij0a( tegen Heerle toe te spitser [os d Scores: Dekker 4. Tax 4, Dei Iwere van Ouwerkerk. Canninga E j] steijn allen 1. UlLUN Ilijft GSC - Mountain Stars 6-21 „Het was beschamend",/; trainer Eeman na afloop; s Goesenaren in de derde f willen blijven, zal er uit et P der vaatje getapt moetes den. Concurrent Avanti li' niet afweten en kwam* winst op gelijke hoogte. J volgende week niet van pus winnen, dan geef it cent meer voor behoud', Eeman. Krair gedw< Scores: Van Assche 4. Ros fo^ Hese en Eikenhout beiden 1 gende ronde moet Vlissingen nog op bezoek bij het ster ke DSC. In de volgende ronde tegen hekkesluiter Hille- gersberg moet derhalve gewonnen worden Gedetailleerd: Tabak-Tiggelman remise. Segers-Punt 1-0, Van Prooijen-De Smit 1-ü Barneveld-Van Hecke remise, Hielkema- Van Rooijen 0-1. Vermeer-Wise 1-0. De Wijs-Van Driel 1-0: Trimp-Burgerhoff 1-0 Sliedrecht-Terneuzen 4,5-3.5 Ook Terneuzen kreeg opnieuw een nederlaag te verwer ken. Het team van Gosse Kamminga had wel lange tijd uitzicht op een gelijkspel, maar uiteindelijk bleef het met lege handen achter. Adrie Dubbeldam had de hele tijd een gelijke stelling, maar in tijdnood greep hij mis. Talent en topscorer Ralf Gommers leek op bord zeven winstkansen te hebben, maar het kwam er toch niet he lemaal uit. Ook voor Terneuzen, dat nu achtste staat, geldt dat de match tegen Hillegersberg in de negende ronde gewonnen moet worden. Gedetailleerd: Van Donk-Kamminga remise. Eikelboom-Diele- man 1-0. Slagboom-A. Dubbeldam 1-0, Hokken-Lansay remise, Bade-Dekker 0-1, Van Rekom-M Dubbeldam remise, Wiemans- Gommers remise. Terlouw-Rijk remise. Uitslagen: Ortec/CSV Il-Vlissingen 6-2, DSC-Dordrecht, 3-5. SO'81-DD III 4-4. Sliedrecht-Terneuzen 4.5-3.5. Spijkemsse-Hil- legersberg 5-3. Stand: 1 Dordrecht 11-35.5.2 Spijkemsse 10-32.5.3 DSC 8-33.4. Ortec/CSV II 8-31.5.5. SO'81 8-29.6. Shedrecht 6-25.7 Vlissingen 6-23,5.8 Terneuzen 5-25.5.9 DD III 5-24.10 Hillegersberg 3-20,5 VLISSINGEN De heren van BC Vlissingen wonnen zondag, na verlenging, voor het eerst dit seizoen een uitwedstrijd. De da mes Volharding pakten belang rijke punten tegen ELBC en staan nog één wedstrijd af van het kampioenschap in de over gangsklas. Flash'82-BC Vlissingen 92-95: Aanvankelijk ging de strijd tus sen BC Vlissingen en hget in de gradatiegevaar verkerende Flash gelijk op. In de achtste mi nuut stond een 17-16 score op het bord. Na een aantal sterke minuten van de Vlssingers stond het 17-25. Hierna schakelde de tegenstander uit Den Boschg over op een zone-verdediging. Daarmee had Vlissingen de no dige moeite. Hierdoor kwam de thuisploeg weer terug in de wed strijd. In de veertiende minuut was de stand weer gelijk. 27-27. rust 41-45. In de openingsfase van de twee de helft werd de zoneverdedi ging van Flash opengebroken door goed schutterswerk van Ar no Franke (15 punten). De Bos schenaren wisten de basket eveneens goed te vinden en ble ven tot de dertiende minuut goed bij: 68-65. Uiteindelijk bleek een verlenging nodig om de winnaar te bepalen. In de ver lenging werd het spel bij Vlissin gen bepaald door Wim Elve en uetin ampic l die atskali Nedf tlijks de van een enkelblessia tBerli stelde Eelco Franke. De: K,die spelers sleepten de over» iment in een spannende wedstri; nten c Vlissingse zijde. 00 me ngroc secon letg ELBC-Volharding 53-53: Volharding vorige week wist te winnen van Virtus, ehoel nu tegen een andere topp 'eken, overgangsklas afgewerki den. ELBC, dat jarenlar! [a,de hoofdklasse speelde, vol? in ze competitie Volharding 'ispri tus op een derde plaats, ft »_Paa uit Etten-Leur was door' res niet op volle sterkte jt openingsfase ging de se »ak; lijk op. In de elfde minui» »reep stand nog 10-10. Door sic etwee dedigend werk van me' P3®' Rita Mijers, die ELBC's? 'Wig speelster geheel aan banc de. bouwde Volharding s voorsprong die bij rust 1' droeg. Na de rust was de verdediging veel minder binnen vijf minuten had dmaes van Volharding spropng verspeeld, 27-2 pakte de ploeg van coach' Haardt de draad weer aanvallend een hoog af te werken, leip Voft y v weer uit. In de veertie-'* nuut was de goese foi gelopen tot 29-51 en wasi strijd gespeeld. Door dei winning kan Volharding in eigen huis kampioen' tegen Waldric. Bidet inder: sge z h e'er v 'older 'ep: fini

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16