Peter van Vossen bewijst waarde Hoek met overdosis aan bluf naar zege Feyenoord gokt nu op de KNVB-beker Arbiter Takacs maakt doelpunt voor Eindhoven Broers De Nooyer met Zeeuws elftal tegen de Belgen Smulders krijgt slaag van Tiozzo Drie wissels WK-voetbal ijacied scoort winnende treffer na inhaalrace tegen Cambuur ionze verslaggever J»Minkema ■STERDAM - De professional Jde mens. Peter van Vossen, luws nuchter, liet zich hele- |ial gaan. Jubelde met tech- Jch directeur Louis van Gaal, Ede in de armen van Sjakie Jijfs, de materiaalman. Hij Helde en bleef een moment zit- l.Met gebalde vuist en toege- epen ogen. Een standbeeld [gevoelens. De mens scoorde svierde feest, de prof relati ve. Het derde doelpunt te- Cambuur (3-2) vond-ie voor- belangrijk voor Ajax'. Te- jhoudend: „Hoor je het jezelf Jfen: de winnende treffer te- jCambuur. Cambuur..." ter van Vossen vierde het -«tje van de miskoop. Want zo ld hij gezien in Amsterdam, j had ongeveer tien miljoen Iden gekost. Voor dat astrono- gche bedrag had de Zeeuw chts 249 minuutjes gespeeld, f aantal doelpunten? Eentje. He bekerwedstrijd tegen Hel- ind Sport. Hij hoorde niet in tshirt van Ajax, paste niet bij ijl en de cultuur. Zeiden ze. tragisch geval, die Van Vos- ne aanvaller hoorde die ty- jch Amsterdamse kritiek na- trlijk ook. Hij kon er alleen s aan veranderen, hij kon of icht immers nooit spelen. Gis teren kwam zijn beurt. De eerste keus was vermoeid na de kracht toer tegen Parma. Van Vossen sleurde en scheurde, trok en duwde aan een elftal dat niet wil de. Er was geen beweging in te krijgen. Alle acties van de een ling waren gedoemd te misluk ken. Van Vossen werd uitge jouwd. Na 45 minuten (0-2) hadden de Ajacieden door wat er stond te gebeuren, na 90 minuten was er van alles (3-2), maar eigenlijk niets gebeurd. Ajax had immers gewonnen. Cambuur kon en mocht alles in De Meer. De Friezen - goed voor acht punten uit de laatste vijf duels - kwamen op 1-0, omdat Ajax het niet de moeite waard vond om De Gier en Meijer, hij schoot raak, in de gaten te hou den. Het kon nog erger. Vlak voor rust kreeg Elzinga. centrale verdediger, de bal in de voeten. Hij zocht het veld af naar Ajacie den, vond ze niet, en begon toen maar aan de grote oversteek: 0- 2. Louis van Gaal hoefde weinig te zeggen in de kleedkamer. De technische baas had het alle maal zien aankomen. Vrijdag, op de training, verloor 'oud' het kopspelletje van 'jong' en dat ge beurt in De Meer dus nooit. Za terdag proefde Van Gaal de gela tenheid. Hij wees zijn professio nals op de gevaren en dacht dat ZÜRICH (RTR) - De wereldvoetbalbond (FIFA) heeft defini tief besloten bij de eindronde van de wereldtitelstrijd in de Verenigde Staten drie wissels toe te staan. Eén van de drie moet dan wel een doelman zijn, die de op het veld staande keeper vervangt. Ook heeft de FIFA er opnieuw op aan gedrongen dat scheids rechters de rode kaart geven aan spelers die van achteren tackelen. Het gaat hier om een instructie; over enige tijd zal ook dit voorstel in een officiële regel worden omgezet. De FIFA zal bij de wereldtitelstrijd niets veranderen aan de buitenspelregel. Ook zal de intrap de ingooi niet komen ver vangen, Hiermee zal wel bij jeugdtoernooien verder worden geëxperimenteerd. het goed was. De 0-2 tegen Cam buur bewees het tegendeel. Van Gaal: „De boog moet altijd ge spannen zijn. Dat is moeilijk, maar een topvoetballer kan dat." Een opvallend oordeel. De inhaalrace veranderde de vreemde fluitconcerten in de vertrouwde toejuichingen. Door Peter van Vossen, die eindelijk medestanders had gevonden, maar ook door Fred Grim. De doelman maakte in de 61e mi nuut het slippertje waar Ajax bijna om bedelde. Grim liet de bal, ingeschoten door Overmars, los; Litmanen profiteerde (1-2). Vanaf dat moment was Cam buur verloren. De druk werd let terlijk en figuurlijk te groot. Met elf tegen tien - Uhlenbeek maak te een domme overtreding - was er helemaal geen houden meer aan. Pettersson was goed voor de gelijkmaker. Na 79 minuten en 34 seconden bleef de tijd even stilstaan voor Peter van Vossen. Het was een moment van triomf, meer niet. Na de twee wissels stonden er bij Ajax nog maar drie veldspelers op hun eigenlijke plaats. Blind als rechtshalf, Pettersson als linkshalf, Seedorf in het hart van de defensie; volgens Van Gaal moet dat kunnen bij Ajax. Ze zijn immers multifunctioneel. Maar zonder de automatismen moet de rechterhand raden wat de linker doet. Het gevóél is weg. Sinds de pijnlijke ervaring op 6 februari, toen PSV de ploeg heel veel pijn deed, was het «iedere week anders. Ajax is sindsdien op zoek naar een vaste vorm. Pe ter van Vossen weet dat. Daar om jubelde het hart, terwijl de professional bleef prevelen over het belang van het elftal. Ajax - Cambuur 3-2 (0-2). 36. Meijer 0- 144. Elzinga 0-2,61 Litmanen 1-2.73. Petterson 2-2, 79. Van Vossen 3-2 Scheidsrechter: Van Vliet. Toe schouwers 19.230. Rode kaart: 68. Uhlenbeek (Cambuur) 2x geel. Gele kaart: De Gier, Elzinga (Cambuur) Peter van Vossen (voorgrond) maakt een triomftocht met doelman Edwin van der Sar. foto ANP EINDHOVEN (NPA) - Scheidsrechter Gyuri Takacs zorgde dit weekeinde voor een zeldzaam hoogtepunt in zijn car rière. De Rotterdammer, die een positie in de top van het vaderlandse arbiterscorps ambieert, leidde zaterdagavond het duel tussen Eindhoven en Telstar (1-1). Takacs 'scoorde' de gelijkmaker voor Eindhoven. Omdat de scheidsrechter een zogenaamd 'dood element' is, kon de ongelukkige Takacs niets anders doen dan het doel punt goedkeuren. ,.In m'n hart had ik die goal het liefst afge keurd, maar de reglementen luiden nu eenmaal anders." -Scoren, hoe krijg je dat voor elkaar? Takacs: „Het was een afstandschot..." -Een afstandschot? Takacs: „Eh, niet direct van mij, maar van een speler van Eindhoven. Ik stond keurig op de punt van de 'zestien'. De bal werd zo'n acht meter bij mij vandaan geschoten en kwam op mijn enkel. Daardoor veranderde de baan van het schot zo'n anderhalf tot twee meter. Ja. net genoeg om het doel in te gaan." -De eerste goal in je loopbaan? Takacs: „Het is me niet eerder overkomen." -Bij Telstar iedereen boos? Takacs: „Ben je gek. ze vonden het heel normaal." -Normaal? Takacs: „Het was een ongelukkig moment voor mij. Er ont stonden geen problemen. Ik heb wel vier gele kaarten aan Telstar moeten uitdelen, maar niet omdat de wedstrijd ont spoorde door dit incident. Alles bij elkaar had het eigenlijk geen enkele invloed op de wedstrijd -Eindhoven pakte dank zij jon mooi een puntje. Takacs: „Ja. het scoreverloop werd wel beïnvloed. Maar Hans Kraay jr. kwam na afloop nog naar me toe en zei dat ik er niets aan kon doen. Jan Nederburgh. de keeper van Tel star, baalde wel. Die zei tegen mij: 'Lekker is dat. krijg ik nog de schuld van de trainer' Heb ik tegen Nederburgh gezegd: 'Laatje trainer dan maar naar mij toe komen.' i PZC sport ]lTV V V V W MAANDAG 7 MAART 1994 PE VENT ER (NPA) - Zelfs de opzienbarende rust stand bij Ajax-Cambuur (0-2) was geen mentale do- P'ng voor Feyenoord, dat tegen Go Ahead Eagles na ten povere vertoning op 1-1 finishte. John de Wolf zei jto de pauze geen moment rekening te hebben gehou den niet een stunt in Amsterdam. „Ik wist", aldus de Pwtterdamse aanvoerder, „dat Ajax in de tweede «elft nog wel over Cambuur heen zou jassen." r|ax kan op 27 maart fluitend naar de Kuip reizen. De ptog echte klassieker in het Nederlandse betaalde poetbal heeft die dag alleen nog statistische waarde. Beterkraker j u het landskampioenschap achter de horizon is ver- Poenen, richt Feyenoord het vizier op de KNVB-be ker. In de huidige vorm zal het voor de Rotterdam mers nog een hele toer worden woensdag ten koste van NAC door te dringen tot de eindstrijd De coach van Feyenoord verwacht in de bekerkraker een beroep te kunnen doen op Rob Witschge en Ruud Heus. Tegen de Eagles maakte geen van beiden de ne gentig minuten vol. Witschge kreeg vlak voor de rust een tik tegen zijn knie. draafde na de hervatting nog wel op. maar gaf er na een paar minuten toch de brui aan. Rob Maas was zijn vervanger. Heus zwikte na en uur door iijn enkel en werd afgelost door Orlando Trustfull Vlak voordat Heus het hobbelige veld afstrompelde. had Regi Blinker Feyenoord naast Go Ahead Eagles gebracht. De dartele linkerspits rondde een mooie één- twee-combinatie met Maas bekwaam af. Direct na de pauze had de thuisclub door Donny Huysen. onlangs gehuurd van Ajax, de leiding genomen. De Rotterdamse aanvallers kregen veel te weinig on dersteuning van het middenveld, dat iedere diepgang miste. Arnold Scholten was een spelbepaler zonder creativiteit. Rob Witschge voetbalde even flets als te gen SC Heerenveen en de Zweed Henryk Larsson viel alleen maar op door zijn wapperende rastaharen. Toch had Feyenoord nog bijna met de volle buit de Adelaarshorst verlaten. Na een combinatie met Ki- prich had Scholten de winnende treffer op zijn schoen. Vrij voor doelman Bos tikte hij de bal evenwel voor langs. Go Ahead Eagles - Feyenoord 1-1 (0-0). 49 Huysen 1-0,60. Blin ker 1-1 Scheidsrechter Uilenberg. Toeschouwers 12 000 De jonge Rotterdamse ploeg, die met spelers als Van Vliet en Van de Krogt de harde tackle niet schuwt, nam even het initiatief over. De ex-Feyenoorder Stan ley Brard schoof op naar het middenveld, maar kon ook niet echt voor veel doelgevaar zor gen. Hoek was nog wel twee keer dicht bij een treffer met schoten van Remco van Keeken en Geert de Poorter, die de paal raakten. Kort voor het eindsig naal maakte Peter Landa aan al le twijfels een eind. Hoek-Zwart Wit'28 1-1 (3-0»: 11. Geertjan deSmet 1-0.12. Erwin Dek 2- 0.37 Peter Boerjan 3-0.50. Peter Wic- kel 3-1,90 Peter Landa 4-1. Scheids rechter Jaap Kaland. Rode kaart voor Danny Magito wegens natrap pen Gele kaarten voor Dennis van de Krogt en Ivan van Vliet tZwart Witi en Leo Kayser tHoekt Toe schouwers 950 van onze voetbalmedewerker VLISSINGEN - De Belgische bondscoach Pol van Himst wijst pas vandaag (maandag) de definitieve selectie aan voor zijn nationale ploeg, die mor genavond in Middelburg een oe fenduel speelt tegen het Zeeuws elftal (aanvang 19.00 uur). Mede door de topper in België (Club Brugge-Anderlecht) wilde Van Himst wachten met het be naderen van enkele spelers. De voorbereiding van de Belgische ploeg staat overigens goed in de belangstelling, want naast het Belgische commerciële televi siestation VTM komt ook RTL televisie-opnamen maken van de wedstrijd in Middelburg. De Belgische ploeg komt mor genmiddag al aan in hotel Zuiderduin in Westkapelle. Woensdag maken de Belgen nog een vistocht op de Oosterschel- de. De Zeeuwse coach Wies van Avermaete beschikt in Middel burg over een versterkte Zeeuw se selectie. De Sparta-spelers Dennis en Gérard de Nooijer hebben dankzij de medewerking van coach Han Berger toestem ming gekregen als gastspeler in het Zeeuws elftal uit te komen. Daarnaast zijn beschikbaar: doelman Jaap Pijnenburg van Serooskerke. reservekeeper Ro nald Fritz (Middelburg! en de veldspelers Dennis Rietjens iHWMarco Dieleman (Seroos kerke). Danny Magito. Geert de Poorter. Geertjan de Smet en Remco van Keeken van Hoek. Jason Pattiasina. John Vette. Leen Koster en Paul Bom van Goes, Piet Baan en Albert Slin ger van Middelburg. De wedstrijd wordt gefloten door Rien van Haaften met de grensrechters Cees Koeyvoets en Jos Jobse. kampioenskansen stijgen na overwinning op Zwart Wit: 4-1 LYON (ANP) - Een ambulance draait zaterdag rond midder nacht de vrijwel verlaten par keerplaats van het Palais des Sports in Lyon op. Een dampen de bokser stapt in. Zijn gezicht is vuurrood en gezwollen. Bo ven zijn gekneusde rechter wenkbrauw zitten drie scheur tjes, waaruit bloed sijpelt. De wonden moeten door een spe cialist worden gehecht. „Mag de sirene aan"?, vraagt Eddy Smulders. Zijn Europese titel heeft hij zojuist aan uitdager Fabrice Tiozzo verloren, maar zijn gevoel voor humor is geble ven. De eerste nederlaag van Smul ders in 26 profpartijen doet bij ie dereen in zijn naaste omgeving pijn. Kort na het bikkelharde ge vecht. door de arbiter gestopt in de zevende ronde, trapt mana ger Henk Ruhling in de cata comben uit pure teleurstelling zijn dikke sigaar uit. De kassa is (tijdelijk?) gesloten. Zijn vrouw pinkt in de kleedkamer een traantje weg. evenals de vrien din van de toegetakelde bokser. Smulders houdt een ijszak op zijn rechter oog en bekijkt in de spiegel zijn verwondingen. Een schuttingwoord ontsnapt aan zijn lippen. „Ik moet opnieuw beginnen", fluistert hij. Verblind door pijn en bloed zak te Smulders na een keiharde stoot op het onderlichaam uit eindelijk in de zevende ronde buiten adem in elkaar. Voor hem en eigenlijk voor iedereen in het kokende Palais des Sports, ge vuld met 5000 Tiozzo-fans, was het genoeg geweest. Smulders had veel uitgedeeld, maar nog meer geïncasseerd. Hij was twee keer neergegaan (vijf de en zevende ronde), Tiozzo eenmaal (derde). Slechts heel even, tijdens de derde ronde, rook ..Fast Eddy" aan een knock out. Terwijl het Franse kamp brulde om ingrijpen van de arbi ter, gezien het bloederige ge zicht van de titelverdediger, kreeg Smulders in een wanhoop soffensief zijn 24-jarige tegen stander met een linkse hoek op de knieën. De Eindhovenaar kon daarna door een omstreden openbare waarschuwing, die Tiozzo tijd gaf om te herstellen. het karwei niet afmaken. met nog zo'n twee minuten te spelen." Het 'rood' komt Danny Magito ongetwijfeld op een forse schor sing te staan, want ook in de uit wedstrijd tegen Bennekom werd hij uit het veld gestuurd. Toen ging het om een handsbal in de buurt van de middencirkel. Jaap Kaland kreeg later het ver wijt dat hij de wedstrijd inconse quent had gefloten. In de 27e mi nuut voor rust verzuimde de ar biter immers een overtreding op Geertjan de Smet met rood te bestraffen. De Hoek-aanvaller was alleen op weg naar het doel, toen hij door de trage verdediger Bijnaar aan het shirt werd ge trokken. Kaland moest wel toe geven dat hij de overtreding niet had gezien. „Ik keek naar m'n grensrechter, omdat ik dacht dat De Smet de bal met de hand meenam. Precies op dat mo ment werd die overtreding ge maakt." Fraaie treffers Dankzij twee fraaie treffers leid de Hoek in die fase al met 2-0. Geertjan de Smet (keurig vrijge- speeld door Van Keeken en De Poorter) en Erwin Dek (een rake kopstoot na een vrije trap van Van Keeken) hadden een offen sief van de thuisclub in de elfde en twaalfde minuut voor rust be kroond. Hoek's derde goal viel ook nog in die eerste helft. Wim Zoetewey ontsnapte op rechts aan zijn bewaker en gaf een afge meten voorzet, waaruit Peter Boerjan kon scoren. Zonder Ogali (die in Nigeria wacht op een verlenging van zijn verblijfsvergunning), de gebles seerde Wim Verpoorte en de ge schorste Jos Kayser en Mart van de Guchte speelde de leider na de rust te krampachtig. Zwart Wit krabbelde terug door een treffer van Peter Wickel, nadat Gort een vrije trap had losgela ten: 3-1. KI) onze verslaggever jsBakker ÖEK - Het gejuich om de eigen fcrwinning was nog nauwe- ..js verstomd, toen Hoek zater- '5 te horen kreeg dat alle be- ferijke concurrenten in de ra- _om de titel hadden verloren. [Zeeuwse koploper in de eer- Jklasse van het zaterdagvoet- jkoesterde zelf een eclatante je in de thuiswedstrijd tegen art Wit'28: 4-1. {overdosis aan bluf van trai- ;.j Dick Buitelaar had weer is goed uitgepakt. Zwart Wit td voor de rust gevloerd door isnelle demarrage, die tot een penstand van 3-0 leidde. Door l onverklaarbare terugval am de leidersploeg daarna l wel even in moeilijkheden, ar in de tamme tweede helft td de vijfde thuisoverwinning 1 dit seizoen veilig gesteld, or de succesvolle hervatting Jde competitie heeft Hoek de ppioenskansen nu in eigen 3d. DOVO, de meest gevrees- jachtervolger, werd op een ïge van drie punten gezet, jar heeft nog een inhaalwed- Ijd tegoed. Barendrecht, iVB en Spakenburg zagen de Iterstand op Hoek tot vier jiten oplopen. Het wordt dus langzamerhand een ongeken- jWeelde. Dick Buitelaar: „We )ben natuurlijk nog een heel ®e weg te gaan, maar nu heb- 1 we alles in eigen hand. Het Ipioensehap win je niet al- tegen clubs als DOVO, Ba nrecht en SDVB. Je moet het [waarmaken tegen de zoge nde zwakke broertjes zoals art Wit. Dat hebben we van- 18 uitstekend gedaan." [was bedoeld als een soort pchuwingsschot voor de ko- pde tegenstanders. Hoek p in deze vorm in staat zijn poorsprong te consolideren. omdat het in de eerstvolgende weken relatief zwakke ploegen ontmoet. Volgende week staat de uitwedstrijd tegen Sparta Nijkerk op het programma, in de week daarna volgt SHO thuis. Het krachtsverschil in de eerste klasse B is echter zo gering dat elke vorm van onderschatting wordt afgestraft. Dat werd zater dag wel aangetoond door IJssel- meervogels (dat SDVB versloeg) en Sparta Nijkerk (de bedwinger van Barendrecht). Dick Buitelaar verliest ondanks de successen ook de realiteit niet uit het oog. De Hoek-trainer ontstak zaterdag na de wed strijd in woede door een onge looflijke stommiteit van zijn ver dediger Danny Magito. Scheids rechter Jaap Kaland uit Westka pelle bestrafte de ervaren, goed spelende mandekker terecht met een rode kaart voor natrap pen naar een tegenstander. Het was Magitos tweede rode kaart in korte tijd. „Het is", zei Buite laar, „ontzettend stom van Ma gito, omdat hij natrapte op een moment dat de wedstrijd al was beslist. We stonden met 3-1 voor Geertjan de Smet dreigt vanaf de linkerkant, maar wordt afgeschermd door verdediger Van Vliet. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 11