Wilma de Visser voorspelt titel useeuw, Flandrien van de oude stempel Stand viertallencompetitie bridge Degradatiestrijd in het zaalvoetbal Miljoenenplan voor Olympisch Stadion kampioenswedstrijd Animo tegen De Meervogels Belgische selectie zonder Italianen n onze verslaggeefster JSSINGEN - Als het eerste am van Animo vandaag (za- rdag) concurrent De Meervo- 1,311 is verslaat, is de Souburgse irfbalclub zeker van promotie ar de overgangsklasse. Bij !'%st heeft Animo een voor rong van drie punten die De servogels, met nog één wed- ijd te gaan, niet meer in kan ,en. De Middelburgse Animo- eelster Wilma de Visser ge- joftdat winst mogelijk is, hoe- 3 el haar team de eerste wed- ijd tegen Meervogels met 14- verloren heeft. „Als we de nval goed laten lopen, weet ik ier dat we kunnen winnen. 1 vendien hebben wij nu het ordeel van de thuiswedstrijd, t telt ook mee." wee jaar geleden, toen Animo a?orde eerste keer promoveerde 7S, ar de overgangsklasse, zat de lssingse sporthal Baskens- jrg bomvol met Animo-fans. Visser kan zich dat nog goed "Afsluiting ïrsus KNGB rg JSSINGEN - In de Middel- .^-J'irgse turnhal van MTV'69 1. ferdt vandaag (zaterdag) de af- uitende bijeenkomst gehou- il van de cursus Bijscholing .5$ irenigingsgymnastiekCur- 00: ten die in vier verschillende de cursus gevolgd heb- •^In, krijgen gezamenlijk hun itste les van onder anderen ailing van de Berg. Hij neemt n tumbling-baan mee, een dei( avanceerd trainingshulp- 1.53 ddel. icursus is opgezet door de re- I o Zeeland van de KNGB en ge- tancierd door de Zeeuwse rjjortraad. Veel ongeschoolde jders bij Zeeuwse turnvereni- igen hebben de gelegenheid kregen dicht bij huis een trai- igscursus te volgen die drie terdagen in beslag heeft geno- :jen. /an der Linden Haar GPC der 7LISSINGEN - Toon van der Siinden wordt de nieuwe trainer tdeyan het eerste voetbalelftal van deGPC. Hij volgt aan het eind van het seizoen Hans Hendrikse op. li. Van der Linden traint momen- 1-liteel de tweede selectie van GPC. herinneren. ..Er hing toen een heel speciaal sfeertje. De tribu nes zaten aan allebei de kanten helemaal vol. Met zoveel publiek speel je haast vanzelf goed, het lijkt of je een extra man in het veld hebt. Het zou daarom ook fijn zijn als al die mensen zater dag weer komen kijken." De Animo-speelster denkt dat het vandaag een spannende wedstrijd wordt. „Onze tegen stander is erg goed in het voor- verdedigen. De spelers zorgen er dan voor dat je de bal niet af kunt spelen. Het is erg moeilijk om van De Meervogels te win nen, collectief zijn ze erg sterk. Maar als je naar de kwaliteiten van de individuele spelers kijkt, zijn wij beter. We zijn dus abso luut niet kansloos." Volgens haar is de grootste kracht van Animo het snelle om schakelen naar een ander spel systeem. „Vooral mijn vriend Peter Crucq kan goed zien wat een tegenstander liever niet heeft. Als wij dan juist op die ma nier gaan spelen, kunnen we punten pakken. Dat is het afge lopen seizoen al een paar keer gelukt." De korfbalster is niet bang dat Animo na de eventuele promotie meteen weer zal degraderen. Dat gebeurde vorig jaar wel. „Door de ervaring die we in dat ene jaar in de overgangsklasse hebben opgedaan, moet hand having mogelijk zijn." aldus De Visser. Haar 35-jarige partner Peter Crucq, een van de meest ervaren spelers van de ploeg, zal volgend seizoen echter niet meer meespelen. Eventuele opvolgers zijn nog wel erg jong. „Dat is in derdaad een probleem", geeft de Middelburgse toe, „de meeste talenten die nu in het tweede spelen, zijn eigenlijk nog junio ren. Die hebben het dit seizoen al erg zwaar gehad om zich aan te passen aan het niveau van het tweede. Ik denk dat ze wel mee kunnen spelen met het eerste maar dan krijgen ze het weer erg zwaar." Als Animo promoveert, speelt de Souburgse club volgend jaar waarschijnlijk weer tegen het Middelburgse Swift. Wilma de Visser ziet uit naar de streekder- by's die dan gespeeld worden. „De wedstrijden tegen Swift zijn altijd bijzonder. Op het veld spe len we ook tegen elkaar in de overgangsklasse. Zij zijn in prin cipe beter maar toch is het altijd weer spannend wie er wint. Ken merk van streekderby's is nu eenmaal dat de uitslag onvoor spelbaar is." Over stoppen of naar een andere club gaan, denkt de 28-jarige Middelburgse niet. Waarom zou ik", zegt ze haast veront waardigd, „omdat Peter stopt? Ik zit niet met een touwtje aan hem vast. Zo lang ik lekker speel, ga ik gewoon door bij Animo. Dat is mijn club." Als Animo de wedstrijd tegen De Het Animo-korfbalduo, Wilma de Visser en Peter Crucq, is klaar voor de kampioenswedstrijd. foto Ruben Oreel AMSTERDAM (ANP) - De directie van het Olympisch Stadion wil dit bouw werk overdekken en het zo inrichten dat er binnensporten en evenementen plaats kunnen vinden. Het plan vergt een inves tering van 175 miljoen gulden. De haal baarheid wordt nog onderzocht. Inzet van de directie is altijd het behoud van het stadion als voetbaltempel ge weest. Nu het nieuwe stadion in Amster dam Zuid-Oost de grote voetbalwedstrij den krijgt, staat het behoud als monu ment met een sportieve functie voorop. Of het plan werkelijkheid wordt, hangt vooral af van de stadsdeelraad Zuid. Die staat niet direct huizenhoog te springen bij plannen voor behoud van het bouw werk van Wils. Men ziet liever woningen verrijzen. Het stadsdeel heeft zich echter verplicht, nadat het stadion aangewezen werd als rijksmonument, om te onderzoeken of dat behouden kon blijven. Bij een adviesbu reau lagen al meerdere plannen voor het stadion. Het stadsdeel neemt over enkele maanden een beslissing. President-commissaris B. Mulder van het Olympisch Stadion, presenteerde giste ren het ambitieuze plan. Dat behelst be halve aanpassingen van het stadion, ook de bouw van 1200 woningen, waarvan de kosten overigens niet bij de 175 miljoen zijn inbegrepen. Op de vier „hoeken" van het stadion zouden, als een soort „licht masten". vier woontorens van 75 meter hoog moeten verrijzen. Met het stadion zelf heeft de directie de volgende plannen: een volledige - transpa rante - overdekking, sloop van de wieler baan en verlagen van het veld waardoor er ruimte komt voor een parkeergarage met 1600 auto's en een evenementenhal voor 12.000 bezoekers. 'ielrenner voelt zich niet te groot voor rol van knecht roK onze verslaggever H rert van Veen 'P§ 1RREFEU - Aan het woord is sseurDirk Nachtergale: „Zie Kofl r. Kijkt u zelf. Wacht tot ik e rug blootleg. Ik heb tien jaar Post gezeten. Millar gehad, i der Velde. Dan is dit wat Ge| ers. Dit is een bonk. Dit lijf beuken, stoempen en trek- Over kasseien, 280 kilome- •p lang als het moet. Een lijf rde Ronde van Vlaanderen, er°' r de Hel van het Noorden, r een wereldkampioen- 11 -jap. Een Flandrien van de estempel." Johan Museeuw, renner dus voor de eindze- ran de etappekoers Parijs- Te!# die zondag (morgen) van st. .'ft gaat en duurt tot 13 maart, een renner die tijdens een de acht etappes venijnig toe gen Oen edeuren terug op de galerij, 10;'ft JRG Museeuw een kamer met ried Peeters. Op de plank en het bed van Museeuw een van diens zoontje Gianni |t vitamine-preparaten als erronen Multimaxi en naast homeopatisch middel uit de lende handel van dr. Vogel. lardappelen en biefstuk al- win je geen Tour en rij je lelijk ook geen voorberei- skoers als de Ronde van de üellandse Zee. en doet het allemaal wel - 'Babletten. die massages en nermassa. Een dag later Johan Museeuw breed la- ienstif a's derc*e arriveren in •c-ein'refeu' waar de aankomst me.di °Pen dus lastië is. ..En pie- doe ik hier natuurlijk nog jiiet." De plaatsen een en gingen naar de ploeggeno- Cassani en Baldato. de ..J »en vier en vijf waren ook recht GB"MG renners. Over het j.-fbreken van de hegemonie de Italiaans-Belgische for- hoeft de concurrentie zich Jaar weinig illusies te ma- medii >pte ngen ach! t e das g: ecioli. Cipollini en Jaskula ohken. maar J armann. Cas- Sorensen, Sciandri en Ri- TCjr kwamen. Op papier rt eer' dat van GB-MG dit sei- omet Kn in de klassiekers op- j café y®ast onverslaanbaar ge- vorig seizoen won de ploeg I de wereldbeker en was Jo- Museeuw de belangrijkste ^verzamelaar. De Belg naar de internationale r zowel de Ronde van cor,"aderen als Parijs-Tours te icert u Het SevolS: Museeuw ■net!ln wereldbekerstand go; 'ÖUeel- achter de onge- Maurizio Fondriest, ja een zesde plaats runner de hitlijsten van de UCI. er kun je moeilijk komen als je geen klassementsrenner ben." Want Johan is geen jongen voor het. geel, maar voor het groen. In meerdere opzichten. Hij is de meest 'groene'jongen uit het pe loton, steunt acties van milieu organisaties als Greenpeace, zonder daar zelf ophef over te willen maken. Als hij in de koers niet op de weg let, dan toch op de berm. En wat hij dan ziet. waar hij ook is. dat stemt Johan Mu seeuw niet bepaald optimis tisch. „Ik wil dat mijn Gianni straks ook nog van de natuur kan ge nieten. Maar het ziet er niet best uit. Kijkt u maar om u heen. dan ziet u het zelf. U heeft toch ook ogen in uw hoofd? Ik hoef u toch niet te vertellen hoe ernstig de situatie, is? Bij mij in Gistel (vlakbij Oostende) zijn ze alles aan het volbouwen. Ik blijf die plaats trouw, woon vlak bij mijn ouders en mijn schoonouders. Ik heb die mensen nodig, zoals ik ook Belgen rond om me heen no dig heb in de koers en in het ho tel. Anders zou ik dit niet lang volhouden. Maar je kunt eigen lijk beter emigreren. In Gistel staat een fabriek die machines omsmelt. Meestal zit heel het dorp in de stank, alleen als de wind gunstig staat, ruik je het niet. Dat kan toch niet gezond zijn. Maar ge kunt niks doen. Te gen het kapitaal is niets te doen." Een oud Vlaams spreekwoord zegt: 'Als je geld verdient, ga je zaaien naar de zak'. Enig kapi taal is ook Johan Museeuw zelf niet vreemd. Zijn jaarinkomen wordt nu, na de successen van de laatste jaren, toch ook op meer dan een miljoen gulden ge schat. Niet verwonderlijk voor een renner van dat kaliber. Hij brak in '90 opvallend door met winst in twee Tour-etappes, won een jaar later het Kampioen schap van Zurich en, toen ook al. Parijs-Tours. Dat seizoen werd hij tweede in de Ronde van Vlaanderen, een klassieker die hij dus twee edities later wel zou winnen door Frans Maassen in de sprint te verslaan. Geen knecht Vlaanderen stond die dag op zijn kop en in Gistel was het feest. Bij zijn ouders en bij zijn supporters die die vierde april 1993 nog langs het parkoers hadden ge staan met leuzen als 'Johan Mu seeuw is geen knecht', om hun ongenoegen over de verstand houding binnen de GB-MG ploeg te uiten. Want de Vlaamse fans van Museeuw vonden dat hun Johan, nota bene in de Bel gische kampioenstrui, veel te groot was om de sprint aan te trekken voor een Italiaan die Ci pollini of zoiets heette. In de aan loop naar de aprilklassiekers had Museeuw dat, naar de smaak van zijn fans, al veel te vaak gedaan. Nu nog bestrijdt Museeuw de op vatting van zijn fans. „Ze had den ongelijk. Ik had er geen moeite mee. Cipollini is een be tere finisher dan ik in een massa sprint. Met hem erbij had je in dat soort situaties een kans van negen op tien om te winnen. Ik ben geen specifieke spurter, dat heb ik ze wel honderd keer uitge legd. Ik ben wel rap, maar niet zo rap als Cipollini en niet zo rap als nu Baldato. die vorig jaar toch drie ritten in de Giro won en nog jong is. Cipollini is vertrokken, dus zal ik me nu in de sprint in zetten voor Baldato. Mijn kan sen liggen in langere, zwaardere koersen. In wereldbekerwed strijden, klassiekers, een WK. Parijs-Roubaix of de Ronde van Vlaanderen. Of Milaan-San Re- mo als je, normaal gesproken, de echte sprinters toch niet meer van voren ziet en als de groepen bij de aankomst klein zijn." Vader Zo snoerde hij de mond van zijn fans en zo is ook zijn vader Eddy anders over de beroepsovertui ging van Johan gaan denken. Het verhaal wil dat Eddy Mu seeuw vroeger een zeer goede amateur was. Na het jaar dat hij 25 wegwedstrijden had gewon nen, werd hij beroepsrenner. Drie jaar lang kwam hij uit voor de ploeg van Frans Verbeek, maar toen de sponsor de uitbe talingen in dat laatste jaar ach terwege liet, was Museeuw se nior, gedesillusioneerd en wel. genoodzaakt ander werk te be denken om vrouw en kinderen te kunnen voeden. Een verbitterde en door het wiel rennen gefrustreerde Eddy Mu seeuw zou een al snel florerende garagehandel beginnen en zwoor dat hij ervoor zou zorgen dat- zijn kinderen niet hetzelfde zou gebeuren als hem was over komen. Johan werd dan ook ronduit verboden te gaan fietsen en ontpopte zich in eerste in stantie dan maar als een begaaf- e voetballer. Maar net voordat AS Oostende hem bij KVG Gistel zou wegplukken, zette Museeuw junior z'n eigen zin door en koos hij voor de fiets. „Ik scoorde 25 en 35 doelpuntem per seizoen, maar had al eerder aangekondigd op mijn vijftiende niet voetballen te stoppen. Nie mand die dat geloofde, maar ik heb woord gehouden en ben gaan crossen omdat mijn vader per se niet wilde hebben dat ik op de weg ging rijden." Maar ook daar was Johan uitein delijk niet vanaf te houden. Nie mand in Gistel die daar nu nog om treurt. Ook Eddy Museeuw- niet. Johan Museeuw. foto Ruben Oreel nrtïiTH F0NTENAY-S0 PARIJS-NICE 1994 GIEN van 6 tot 13 maart 1416 km van onze bridgemedewerkster MIDDELBURG - In de hoofdklasse van de viertallencompetitie bridge van het dis trict Zeeland van de Nederlandse Bridge Bond geeft de stand een nogal vertekend beeld. Vier viertallen. ABC-1. Luctor-1, BSO-1 en Zuid-Beveland-1 hebben in dit overzicht nog maar drie wedstrijden gespeeld. Vier zijn er gespeeld door Zierikzee-1, Reimers- waal-1 en ABC-2. terwijl Emergo-1 en ABC-3 al vijf ontmoetingen hadden. Stand in de hoofdklasse: Emergo-1 (5) 95 punten; Zierikzee-1 (4)87; ABC-3 (5) 67: ABC-1 (3)67; Luctor- 1 (3) 44. BSO-1 (3) 40: Zuid-Beveland-1 (3) 36: Rei- merswaal-1 (4) 35. ABC-2 (4) 31 Voor de viertallen van zowel de regio M/N als Zuid eerste en tweede klasse gelden de standen na drie wedstrijden. Eerste klasse Zuid: 1 Axel-2i16-15-25i 66 punten. 2 Lamswaarde-1 (14-25-25) 64; 3 Luctor-2 (20-20-20) 62. 4 Hulst-1 (26-16-10) 51; 5 Emergo-2 (25-14-5) 44. 6 Aardenburg-1 (2-10-23) 35. 7 Luctor-3 (8-4-71 19: 8 Hulst-2 (0-1-4)5 Tweede klasse Zuid: 1 Axel-1 (9-25-25) 59; 2 Emer- go-3 (18-12-25) 55. 3 Luctor-4 (25-0-20) 45. 4 Axel-3 Meervogels uit Zoetermeer wint, zal er vanaf 20.30 uur vanavond een kampioensfeest gehouden worden in clubhuis de Zebra. van onze medewerker OOSTBURG - De degradatie strijd is in de eerste klas van het zaalvoetbal regio Zeeuwsch- Vlaanderen in alle hevigheid losgebarsten. Het onderaan- staande ABAB/NCB heeft na de riante 8-4-winsl op BVS uitzicht gekregen op behoud. De over winning was broodnodig, want de twee overige degradatiekan didaten Vervaet en Kees Mc- chielsen troffen elkaar in Hulst. Vervaet boog een 1-2-achter- stand bij de rust om in een 3-2- zege. Bovenaan lijken de kaarten ge schud. Sporthuis De Cocq ver stevigde zijn leiderspositie na de gemakkelijke 7-1-overwinning op Philippine, maar vooral speelde de 4-3-nederlaag van concurrent Het Bonte Hert 2 te gen het in opmars zijnde De Rid der assur./Video kiss in de kaart van de Aardenburgers. Het duel in de middenmoot tussen Van der Gucht en Maas afbouw ken de een sensationeel verloop. Maas gaf een comfortabele 2-6- voorsprong volledig uit handen aan een ontketend Van der Gucht. dat de situatie rechtzet te: 11-8. ABAB is aan een inhaalrace be gonnen. De ploeg van Hans Lau- ret heeft aan kracht gewonnen met de komst van Marcel Meijer. Werner Corijn en Michel de Ruijsscher. Het was ook niet ver wonderlijk. dat juist deze drie spelers verantwoordelijk waren voor de afstraffing van BVS. De produktie werd verdeeld onder Meijer (3), De Ruijsscher (3) en Corijn (2). De ploeg uit Hulst zat tot de 5-3-stand nog goed in de wedstrijd, maar daarna sloeg de thuisclub genadeloos toe: 8-4. Bij de rust was de stand al 4-1 in het voordeel van ABAB. Het inhaalduel tussen BVS en Sporthuis De Cocq moest voor de tweede keer worden uitge steld. Nadat vorige week De Cocq de weersomstandigheden aanvoerde om niet naar Hulst te komen, stonden beide teams dit keer in de sporthal Den Dullaert wel tegenover elkaar. Nu was de afwezigheid van de scheidsrech ter er de oorzaak van dat het duel niet kon doorgaan. De teams besloten een oefenduel <2- 2) te spelen. De Ridder ass.-Het Bonte Hert 2 4-3 Onder de prima leiding van internationaal scheidsrechter Willy van Gremberghe behaalde De Ridder een terechte winst- De reserves van Het Bonte Hert. zaten nooit echt in de wedstrijd. Pas in de slotfase kon uitblinker Kees de Putter uit een vrije trap de achterstand terugbrengen tot 4-3. Bij De Ridder viel de ge makkelijk scorende Bennie van Leeuwen op met twee doelpun ten. waarvan één treffer de schoonheidsprijs verdiende. Jos van der Maasschalkerweert en Bert Wilting scoorden elk één keer. De Putter nam alle drie doelpunten van de Hulster ploeg voor zijn rekening. Sporthuis De Cocq-Philippine 7- 1 De thuisclub speelde als de wa re kampioen. Bij de rust was de stand nog draaglijk (3-1) voor Philippine, maar in de tweede helft was De Cocq op alle fronten sterker. Aanvoerder Mario de Vreeze liet zich gelden met drie doelpunten, terwijl Jurgen de Rooze (2), Mario Corthals en Tonnie Buzeijn het totaal op ze ven brachten. Tonnie Goossens scoorde tégen. Vervaet-Kees Mechielsen 3-2 Een puur degradatiegevecht, waarbij Mechielsen lange tijd uitzicht had op de winst. Marcel Gokke en Gerrit Fieret gaven de Terneuzenaren sinds lang weer eens een sprankje hoop. De 1-2- voorsprong kon Mechielsen ech ter niet vasthouden, zodat een mentaal sterkspelend Vervaet dankzij doelpunten van Martijn Bisschop (2) en Wilco de Zwart de winst in eigen huls kon hou den. Van der Gucht-Maas Afbouw 11- 8 Maas Afbouw leek met een 2-6- voorspröhg probleemloos op de winst af te stevenen. Het duel sloeg na rust volledig om in het voordeel van de thuisclub. Bij Van der Gucht waren Jan de Vis ser (5). Ronnie Goossens (4) en Marcel Verdurmen (2) verant woordelijk voor de doelpunten. Voor Maas afbouw scoorden Jan Cornelissen (3), Mark Cornelis- sen. Leo Zegers (2), Hans Zegers en Peter Maas De stand in de eerste klas regio: 1 Sporthuis De Cocq 15-25 (100-48). 2 Hel Bonte Hert 2 16-231104-46i, 3 Ter- neuzen 16-21 93-661.4 De Ridder ass. •Video kiss 16-19 (86-69). 5 BVS Hulst 16-18 (68-55), 6 Philippine 16-18 <80- 84), 7 Maas Afbouw 17-15 (80-65i, 8 Van der Guchl 15-14 (97-90), 9 Ver vaet 15-9 (50-89), 10 Kees Mechielsen 16-7 (88-149), 11 ABAB/NCB 14-5 (52- (21-19-2) 42; 5 BSO-2 14-18-10) 42; 6 Aardenburg-2 (12-25-20) 57; 7 BSO-3 (16-11-3) 30; 8 Luclor-5 (4-0- 10)14. Eerste klasse .Midden/Noord: 1 Valkenisse <25-25- 16) 66, 2 Kurketrekker-1 (14-13-25) 52. 3 Bridge kring 68 14-17-121 43, 4 ABC-4 16-20-7) 43 5 Wol- haakje-1 (16-4-18) 38. 6 Zuid-Beveland-3 (25-10-2) 37.7 Valkenisse-2 (2-11-23)36:8Zuid-Beveland-2(3- 19-14)36 Tweede klasse Midden/Noord: 1 ABC-5 (25-11-25) 61. 2 Valkenisse-3 il4-19-16i 49: 3 Kurketrekker-2 (17-20-11) 48. 4 Valkenisse-5 (13-21-14) 48. 5 Valke- nisse-4 116-9-18) 43; 6 Reimerswaal-2 (2-22-19) 43 7 Reimerswaal-3 (21-10-12) 43; 8 Reimerswaal-4 i9-8- 0) 17. Zaterdag 08.30-02.00 EURO: Diverse sporten 13.15-18.15 BBC 1: Rugby Union Vijf- landen-toernooi. Frankrijk-Enge- land en Ierland-Schotland). paarde- koersen vanuit Newbury, Football focus (terugblik op de FA-Cup-wed- strijden van afgelopen week en een vooruitblik op de komende interland Engeland-Denemarken) en final sco re (voetbaluitslagen). 15.30-17.30 Ned 3: Schaatsen: NK sprint ln Den Haag. 17.17-17.30 Did 3: Sport ïm Westen. 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 17.40-19.45 BBC 2: WK Indoor Bowls vanuit Preston 18.38-18.48 Ned 2: Sportjournaal 18.40-19.10 RTL 5: Sport wedstrijden uit de Duitse voetbalcompetitie 18.45-19.10 RTL Sport. 19.00-19.30 TV 5: Magazine Olympi- que actueel sportmagazine 19.10-19.50 Did 1: Sportschau: met o.a Bundesligavoetbal 19.30-20.00 BRT 1: Sport 20.45-21.15 BBC 1: Big break: quiz. 21.50-23.10 Did 2: Das Aktuelle Sport Studio. 22.15-22.50 Ned 3: Studio sport. 22.30-23.10 BRT 1: Sport op zaterdag. 23.10-23.30 BBC 1: Sport. 23.30-00.30 BBC 1: Match of the day: voetbalmagazine met Premier Lea gue-voetbal. 00.03-00.48 Ned 3: Verslag van de bokswedstrijd om het Europees kampioenschap halfzwaargewicht tussen Eddy Smulders en de Frans man Fabrice Tiozzo. 02.05-03.05 BBC 1: WK bowls vanuit Preston Zondag 08.30-15.00 EURO: Diverse sporten 11.30-13.00 N'ed 2: TV sport 12.30-13.15 BRT 1: Sportmiddag 15.00-17.00 EURO; Atletiek, triathlon Indoor vanuit Parijs. 15.10-16.45 BRT 2: Sport Extra: Veld lopen (Belgisch kampioenschap voor vrouwen en mannen in Monseau-sur- Sambre 15.28-16.18 Ned 3: Schaatsen: NK Sprint in Den Haag 15.30-18.00 BBC 2: WK Indoor Bowls vanuit Preston. 15.50-18.15 Did 2: Sport extra: atle tiek (IAAF-meeting van Sindelfin- gen), voetbal (2e Bundesliga), ijshoc key (kwartinale play-offs). 15.00-02.00 EURO: Diverse sporten. 17.30-18.00 RTL 5: WK Voetbal '94. 18.00-18.05 RTL 5: Snowreport 18.05-18.40 RTL 5: Sport voetbal 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.10-19.10 BBC 2: Rugby special: magazine (Frankrijk-Engeland en Ierland-Schotland) 18.45-19.10 RTL Sport 18.45-19.30 BRT 2: Sport Bis samen vatting van het Belgisch Kampioen schap veldlopen in Monseau-sur Sambre, voetbal (samenvatting Club Nieuwe datum Boulevard Run VLISSINGEN - De vijfde Fra- po's Boulevard City Run van de Vlissingse atletiekvereniging Atletica wordt verschoven naar 26 maart. De wedstrijd over twintig kilometer stond gepland op 19 maart, maar dan vindt de Westland-marathon plaats. Bo vendien doet Atletica op 20 maart met een aantal ploegen mee aan het Nederlands kam pioenschap Ekiden in Vught. Brugge-Anderlecht) en volleybal (sa menvatting Hasselt-Temsei 18.45-20.15 Ned 3: Studio sport. 19.30-19.45 BRT 1: Sport 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm 22.05-22.54 Ned 2: Studio sport: met Italiaans en Spaans voetbal. 22.10-22.20 Did 2: Sport am Sonntag: met o.a. Bundeshga-voetbal (SC Freiburg-Eintracht Frankfurt) 22.45-23.10 BRT 1: Sport 23.00-23.20 Did 1: Sport extra: skiën (wereldbeker afdaling vrouwen van uit Whistler Mountain. Canada). 01.35-03.05 BBC 2: WK Indoor Bowls vanuit Preston. VLISSINGEN - Het Bel gische voetbalelftal zal dinsdagavond bij de oe fenwedstrijd tegen het Zeeuwse elftal in elk ge val de drie 'Italianen', George Grun, Enzo Scifo en Oliviera, moeten mis sen. Wie bondscoach Pol van Himst als vervan gers zal meenemen is nog niet bekend. De aftrap van het vriend schappelijke duel is om 19.00 uur op sportpark de Nadorst in Middel burg. Damesteam De afdelingscoaches Jan van Loon en Albert Vo gel hebben veertien voetbalsters uitgeno- digd voor de oefenwed strijd van de Zeeuwse ploeg tegen het Belgi sche damesvoetbal team. Het duel wordt dinsdagavond 19.30 uur gespeeld op het veld van de Bevelanders in Kam perland. De geselecteerden: Su zanne van der Knijff, Ja- nita Davidse. Caroline Duine. Heidi Kallemein. Jolanda Zwigtman, Irma de Witte en Arja Boog aard van Oostkapelle, Tamara van Boven en Inge Suy van Terneuzen- se Boys. Miranda Beke- nes en Corina Eckhart van Kloetinge, Maringe Vogel en Jose Verhage van Vlissingen en Petra Dugardein van WIK. Wanda Zegers van Ter- neuzense Boys mag niet uitkomen voor het Zeeuws elftal omdat ze in het Nederlands team is opgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 53