Plan voor betere bebording regio Nieuwvliet is slechte staat van dorpshuis en bestrating beu Eerste Z.-Vlaamse serviceflat opent de deuren in Terneuzen Probleemschip voor reparatie naar Polen Akkoord nieuw college Sas Coalitie Oostburg mogelijk zonder sociaal-democraten streek Bewegwijzering in en rond Z-Vlaanderen ronduit slecht Nieuwbouw Betonwijk begint snel h ZATERDAG 5 MAART 1994 van onze verslaggever TERNEUZEN - Zeeuwsch- Vlaanderen is een landje apart. Een landje dat op de kaart nog wel valt te traceren, maar een maal op de weg zelden ergens staat aangegeven. De beweg wijzering naar de streek is ronduit slecht. Daar blijft het echter niet bij. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen zelf schort het aan goede richting duiders. De ANWB-borden wij zen toeristen nog wel naar de verschillende plaatsjes, maar eenmaal in de bebouwde kom men is het vaak zoeken naar de aanwezige attracties. Een en ander was voor het Toe ristisch Bureau Zeeuwsch- Vlaanderen (TBZ) reden om zich te storten op de bewegwijzering in de regio. De studie die volgde, resulteerde in een planopzet, die naar Middelburg verstuurd werd om in aanmerking te ko men voor een subsidie uit het provinciaal fonds voor de ont wikkeling van het platteland- stoerisme. Invalswegen Het plan voorziet in het maken en plaatsen van informatiebor den over Zeeuwsch-Vlaanderen langs de belangrijkste invalswe gen en bij de veerhavens, het vervaardigen en plaatsen van 350 bordjes naar lokale attrac- van een medewerkster NIEUWVLIET - De mankemen ten aan het dorpshuis en de be strating zijn de grootste erger nissen van de inwoners van Nieuwvliet. Dat bleek vrijdag avond tijdens een vergadering van de Dorpsraad. Het dak van het dorpshuis lekt al jaren. De overlast die daarmee gepaard gaat wordt opgevangen met em mers en pannetjes. De kringen in het plafond zijn echter blij vend zichtbaar. Er werd gepleit voor een grondige aanpak van het probleem. Dorpsraadvoor zitter J. Fremouw dacht dat het opknappen wellicht uitgevoerd kan worden in het kader van de sociale vernieuwing. Ook de verwarming in het dorps huis vertoont kuren, zo bleek. Het is in het gebouw veel te Geld gestolen BRESKENS - Een aanzienlijk geldbedrag is vrijdagmorgen tussen acht en negen uur gesto len uit een woning aan de Serin genstraat in Breskens. Door het forceren van een raam verschaf- tel ni de dader(s) zich toegang tot de woning, waarna het hele huis werd doorzocht. warm. voor sommigen zelfs be nauwd Een inwoner wist te ver tellen dat de kachel ook heel de nacht brandt. De problemen zijn al vele malen bij de gemeente aangekaart, vertelde Fremouw aan burgemeester J. Kruize. De bestrating in het dorp laat te wensen over Het trottoir in de Dorpsstraat komt bij iedere her bestrating hoger te liggen. „In 1954 lag mijn gang 10 centimeter boven het trottoir en nu nog am per 4 centimeter. Ik heb de ont- luchtingsgaten van mijn woning al moeten opstoppen. Bij andere bewoners loopt het water bijna in de gang of in de kelder", ver telde een Dorpsstraatbewoner. Op het dorpsplan moet Nieuw vliet nog wachten. Het dorp is, zo meldde Kruize. pas aan de beurt na Zuidzande en. daar is nog geen begin gemaakt. De uit werking van Groede vergt mo menteel de nodige tijd. Fre mouw sprak verder zijn zorg uit over het voorzieningenniveau in het dorp. Het verlies van het rij dend postkantoor en de onze kerheid over het openbaar ver voer noemde hij als voorbeel den. „Er wordt over een mini- postagentschap onderhandeld met een winkelier", aldus Fre mouw, die het verdwijnen van 'tante Pos' vooral betreurde voor minder mobiele ouderen. ties, hotels en campings, het uit zetten van zes dorpswandelin gen (met informatiepanelen) en het installeren van verschillen de rijwielhulpkisten langs het fietspadennet dat in Euregio- naal verband wordt uitgezet. De uitvoeringskosten worden ge raamd op 675.000 gulden. De provincie honoreerde het project niet met een subsidie uit het fonds voor de ontwikkeling van het plattelandstoerisme. „Spijtig", meent bureauhoofd T. Maenhout. „omdat we hier toch een goed uitgewerkt plan heb ben. Ik hoop dan ook dat we nu in aanmerking komen voor een bijdrage uit een van de andere fondsen waarop we een beroep kunnen doen. Ik denk dan aan het zogenaamde 5B-fonds van de EG voor de ontwikkeling van het regionale platteland, dan wel aan een bijdrage uit het potje voor het regionaal ontwik kelingsfonds Zeeuwsch-Vlaan deren dat ook door de provincie wordt beheerd." Periferie Volgens Maenhout draagt een goede bewegwijzering wel dege lijk bij tot een verdere ontwikke ling van de perifere gebieden. Ook al, omdat het project de eer dergenoemde dorpswandelrou tes in IJzendijke. Aardenburg. Groede. Sas van Gent en nog wat andere plaatsen omvat. Plaatsen, die momenteel in toe ristisch opzicht niet aan hun trekken komen. Maenhout hoopt - al dan niet in samenwerking met burgemees ter mr dr A. Kessen van Hulst - het stadsbestuur van Antwer- Landbouw thema lezing Van Gelder AARDENBURG - Commissaris van de koningin in Zeeland, drs W. T. van Gelder houdt dinsdag 8 maart een inleiding over het landbouwbeleid en de toekomst van het Zeeuws-Vlaamse platte land. Hij doet dit op uitnodiging van de drie centrale landbouw organisaties in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Na de lezing is er ge legenheid tot discussie. Plaats van handeling is het Conferen tiecentrum Zeeland in Aarden burg. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. pen zover te krijgen dat er ook bij de Liefkenshoektunnel en de Kennedytunnel duidelijk bor den met het opschrift 'Zeeuwsch-Vlaanderen' komen te staan. Kessen is zelf al gerui me tijd in de slag met zijn Ant werpse collega Cools om 'Hulst' op grote borden in Antwerpen geschilderd te krijgen'Een bord je 'Hulst' erbij gaat Maenhout echter niet ver genoeg. Het Toeristisch Bureau Zeeuwsch-Vlaanderen heeft aanbevelingen voor een betere bewegwijzering in de regio gedaan. foto Charles Strijd van onze verslaggeefster TERNEUZEN - De eerste servi ceflat in Zeeuwsch-Vlaanderen opent vrijdag 18 maart haar deuren. De filosofie van deze woonvorm - zelfstandig wonen, gecombineerd met voorzienin gen als dagelijkse maaltijden en een 24-uurs alarmsysteem - slaat nog maar langzaam aan bij de ouderen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Pas vijftig procent van de appartementen aan de Scheldeboulevard is verhuurd. Dat komt voornamelijk door on bekendheid met het fenomeen serviceflat, vertelt de directeur van onze verslaggever VLISSINGEN - Het ernstig ver waarloosde Panamese vracht schip Pauline Olivieri dat sinds december in Vlissingen-Oost vastligt, vertrekt binnenkort voor reparatie naar Polen. De olie is al uit het schip gehaald en het schip wordt nu water dicht gemaakt. De Pauline Olivieri zal als een 'dood object' naar een Poolse re- paratiewerf worden gesleept. De bemanning is enkele weken ge leden vertrokken na betaling van het salaris. Het vrachtschip is toen ook verkocht. Een woord voerder van de scheepvaartin spectie in Rotterdam liet vrijdag weten vertrouwen te hebben in de nieuwe eigenaar, een Griek. „Vier of vijf man zijn op het schip aan het werk", wist hij. „Zij we ten goed wat zij doen Na aankomst in Polen zal de Poolse scheepvaartinspectie de werkzaamheden aan het schip nauwgezet volgen, De Pauline Olivieri heeft veel aandacht ge trokken. Inspecteur G. Harmsen van de internationale zeelieden- bond ITF heeft het schip 'één van de rotste' genoemd die hij ooit heeft gezien Toen de Pau line Olivieri al in Vlissingen was aangehouden, zonk bovendien het zusterschip Sweetie Sandra met lading en al bij een kalme zee. Dat incident deed zich bij de Britse Scilly eilanden voor. De scheepvaartinspectie heeft vanaf het begin geéist dat de Pauline Olivieri zou worden ge repareerd of desnoods gesloopt. Het sqhip was niet meer zeewaardig. Als de eigenaar het vaartuig niet in Vlissingen wilde laten repareren, moest het zon der bemanning naar een repara- tiewerf worden gebracht. Dat ge beurt op korte termijn. van onze verslaggever SAS VAN GENT - De Sasse for mateur L. E. M. Marquinic (Ge meentebelangen Groot Sas) had vrijdagavond slechts twee uur tijd nodig om de gemeente Sas van Gent aan een nieuwe rege ringscoalitie te helpen. De twee andere coalitiepartners GGS en PvdA vonden elkaar vrij snel, maar een overlegronde met alle andere partijen moest een der de partner opleveren omdat de twee nog regerende partijen af gelopen woensdag bun meer derheid in de raad hadden ver loren. Marquinie kwam gisteravond met een verklaring dat PvdA en GGS samen verdergaan met het CDA onder voorwaarde dat de christendemocraat R. A R. de Mul een derde wethouderszetel in beslag gaat nemen Tot nu toe werd er in Sas van Gent maar met twee wethouders geregeerd. De Mul heeft zich tijdens het be raad bereid verklaard om als wethouder in het nieuwe college zitting te nemen. Of het CDA in Sas van Gent, in de nieuwe raad goed voor drie zetels, zonder verder overleg ak koord gaat met deze oplossing is nog maar de vraag. Marquinie weigerde hierop in te gaan. „De heer De Mul heeft zich bereid verklaard om zitting te nemen in het nieuwe college, Met deze constructie hebben we in totaal zeven zetels. Goed voor een meerderheid en dat is voldoen de". merkte Marquinie op De drie leden van de nieuwe drie mansfractie van het CDA waren gisteren niet bereikbaar voor commentaar. van de nieuwe Serviceflat Resi dentie Terneuzen, J. Horstman. „De mensen kijken de kat uit de boom, omdat deze voorziening er voorheen niet was in Zeeuwsch-Vlaanderen. In Goes en Middelburg, waar de flats al langer bestaan, is echter een wachtlijst." Met de hoge huur, van 1370 gul den voor een tweekamerflat aan de zuidzijde (exclusief warme maaltijden) tot 2450 gulden voor een driekamerflat, heeft de tot nu toe geringe belangstelling volgens Horstman niets te ma ken. „Wantje krijgt er veel voor terug." Zo zijn er behalve de maaltijd voorziening en televisiebewa king ook een recreatiezaal met biljart, een winkeltje, een biblio theek en een logeerkamer. Om dat de overkoepelende Stich ting Serviceflats Zeeland in Goes geen winst beoogt, kan de huur relatief toch nog laag blij ven. In tegenstelling tot in een woon zorgcomplex worden de maaltij den in Residentie Terneuzen in tern bereid en is beneden in het gebouw permanent een gediplo meerde zieken- of bejaardenver zorgster aanwezig om eerste hulp te verlenen. Bij woonzorg complexen bevindt de centrale bewaking zich over het alge meen elders, zo legt Horstman uit. Zaterdag 19 maart kunnen be langstellenden tussen 10.00 en 16.00 uur een kijkje komen ne men in een ingerichte modelwo ning. De officiële opening op vrijdag wordt verricht door bur gemeester R. C. E. Barbé. Tege lijkertijd opent hij een expositie van kunstenaar Kees van Lan- gevelde. HEINKENSZAND Blijspel Toneelvereniging OVU uit Heinkenszand voert za terdag 12 maart het blijspel Kontakt met Kootje op. De regie is in handen van Ad Gillesen. De spelers zijn: Mart Rijk. Bep van Hulst, Liesbeth de Winter. Liset Carol. Hans Carol, Riek van Sluys. Els Gillesen en Rini de Koster. Souffleuse is Jacqueline Wisse. De opvoering begint om 20.15 uur in De Stenge in Hein kenszand. Over enkele weken moet de bouw 44 nieuwe huizen in de Axelse Betonwijk-Oost beginnen, foto Charles Strijd van onze verslaggever AXEL - De eerste fase van de renovatie van de Betonwijk-Oost in Axel is afgerond. In de Evert- senstraat, de Bankertstraat en de Joost de Moor straat zijn in de afgelopen anderhalve maand 48 woningen gesloopt, zodat over enkele weken kan worden begonnen met de bouw van 44 nieuwe huizen. De Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwver eniging iRZVW) heeft twee jaar uitgetrokken voor de sloop van 120 woningen in de Betonwijk-Oost en het terugbouwen van 86 woningen in de sociale huursector. Hoofd bewonerszaken E. Merckx van de RZVW legt uit dat de sanering van de wijk in fasen wordt uitgevoerd omdat er anders niet ge noeg wisselwoningen zijn om alle bewoners van de Betonwijk te kunnen onderbrengen. „De eerste fase van het project is volgens schema verlopen", aldus Merckx. „En dat betekent dat we eind maart met het bouwen van 44 nieuwe huizen gaan beginnen. Als het weer een beetje meezit zijn we rond de jaarwisseling klaar met het bouwen van die huizen, zodat we begin volgend jaar met de sloop van de tweede groep huizen kunnen aanvan gen." KAPELLE Predikant - Ds R. C. Brand doet zondag 13 maart zijn intre de als predikant in de gerefor meerde kerk van Kapelle-Bïeze- linge. Hij wordt voor zijn intrede bevestigd door ds P. Paulus uit Middelburg. De intrede-dienst wordt gehouden in de hervorm de kerk in Kapelle en begint om 14.30 uur. van onze verslaggevers TERNEUZEN/OOSTBURG - C. Bolijn-Hertzberger, fractie voorzitter van Dorpsbelangen en Toerisme (D T) in Oost burg, denkt begin volgende week tot overeenstemming te komen met VVD en CDA over de vorming van een nieuw college. De lijsttrekker van de grootste partij in de Oostburgse raad wil graag een zo breed mogelijke coalitie formeren en liet eerder al weten dat wat haar betreft de PvdA niet in aanmerking komt. Bolijn vindt dat een gemeente als Oostburg drie wethouders (part-timers voor zeventig pro cent) nodig heeft. Het is niet haar bedoeling om er het maxi maal mogelijke uit te slepen. D T zou alleen met het CDA net een meerderheid - negen van de zeventien zetels - halen. Omdat Dorpsbelangen en Toerisme twee keer zoveel raadszetels (zes) bezet als de confessionele fractie zou de plaatselijke partij in zo'n coalitie twee wethouder- sposten kunnen opeisen. „Ik opteer echter liever voor een bredere coalitie samen met de VVD", zei Bolijn. Ze gaat ervan uit dat ze zelf één van de drie wethouders in het nieuwe colle ge wordt. Het CDA zal waar schijnlijk de zittende wethouder L. Cuelenaere-Faes naar voren schuiven. J. Thomaes (WD) kondigde eerder, net als zijn CDA-collega A. de Feijter. aan zijn wethouderspost op te willen geven. Bolijn, regelmatig in aan varing met de al twintig jaar in de Oostburgse raad bivakkeren de liberaal: „Ik hoop dat hij zich aan die toezegging houdt." De fractievoorzitter van D T is niet van plan om nieuweling D66 (één zetel) bij de formatie te be trekken. „Laat die partij eerst maar eens een periode raadser- varing opdoen." Hontenisse Ook in Hontenisse zou begin vol gende week de beslissing kun nen vallen. A. Roctus, fractie voorzitter van Algemeen Be lang. liet weten dat een coalitie met het CDA voor de hand ligt. Zowel Algemeen Belang als het CDA bezetten in de nieuwe ge meenteraad vier zetels. „De kie zer heeft duidelijk gesproken. Er moeten wel heel zwaarwegende redenen zijn om tot een andere coalitie te komen", verklaarde Roctus. In Hulst en Axel houden de lijsttrekkers van de grootste partijen - B. Picavet van Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen en A. van Waes van het CDA - maandag de eerste ver kennende gesprekken om tot nieuwe 'regeringssamenstellïn- gen' te komen. Formateur C. de Mol-Marcusse (CDA) hoopt maandag de ver schillende Terneuzense fracties rond de overlegtafel te krijgen voor een eerste gespreksronde. „Of dat lukt is nog de vraag, maar goed. We willen in een eer ste gesprek de programma's ver gelijken om vervolgens te bekij ken of we met bepaalde partijen overeenstemming kunnen berei ken. In eerste instantie sluiten we geen enkele partij van rege ringsdeelname uit." Ook in Axel vinden begin vol gende week oriénterende be sprekingen plaats waaraan alle partijen deelnemen. 5 EN 6 MAART 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: M.A.H. Maenhout. Van Kingsbergenlaan 2, tel. 13256. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: C. H Ephraim. Mich, de Ruytersingel 1, tel. 94000. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid zande, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2. Aardenburg, tel. 01177-1466. Cadzand, Retranchement en Sluis: J. P. A. de Meijer, Lange Wolstraat 12. Sluis. tel. 01178- 61366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: A. G. Her- manides, Dorpsstraat 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: J. Hoefman, Oranjestraat 4, tel. 01155-61555. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J.A. Gadellaa, Euro palaan 49. Sas van Gent, tel. 52525. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: V. Voorbrood. Gr. Bagijnestraat 16, tel. 13373. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: J. P. Neeteson, J. Hobeinstraat 8, Philippine, tel. 01159-1769. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. F. Hel- mers, Cloosterstraat 72, tel. 01148-1277, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: B. Schulte, Oude Galgenstraat 6a, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: D. Balk, Nassaustraat 5, IJzendij ke, tel. 01176-1760 Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: J. E. Bruggemans. Stationstraat 14, Hulst, tel. 01140-12205. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcet Zuidpolder, tel. 12090. Axel, zat. 10-11 en 16-11; theek Axel, Oranjestraati 01155-62888. Hulst,zat. 11-12 en 15.30-1; zon. 11-11.30 en 16.30-17.3(1 Apotheek Hulst, Dubbele 's, 7, tel. 01140-14255 Oostburg en Zuidzande, J81 12.30 en 13-16.30 en zon. 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: theek Oostburg. Burchstn tel 01170-52170. •pe jee Zaa#ft ke itt enS :kert 11 Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Hulst en Hengstdijk: Schaub. Zaamslag. tel. 1366. Spreekuur zat. ll-ij Bastionstraat 3, Axel. IJzendijke: M.J.M. v.d 1 tel. 01176-1388. Spreekuur zat. 13 en zon in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos Burm, Van Diemenstraat J°r 01150-19628. Spreekuur zal 81 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de Vos, Steenbergenlaan 7, tel. 9,6425. Spreekuur zat. van 13.00 uur Breskens, Aardenburg eni G. A. M. de Bruijcki 01172-2769. Spreekuur 13.00-13.30 uur, werijstraat 8 te Oostburg Oostburg: J. P. J. v. d. Vi];£g; rius 1. Oostburg. tel. {,rd 52103. fci, Sas van Gent: E. O. M. i Westdam 54. tel. 011584*] spreekuur zat. 11.00-12,OOitei St. Jansteen e.o.: A.E. deqyoi Tempelier 34. tel. 0114G- Spreekuur 11.00 - 12.00 uuLts all Wijkverpleging: West-Zeeuwsch-Vlaanden Telefoonnummer 01170-53! Oost-Zeeuwsch-Vlaanden 181 Telefoonnummer 01140-83 z' Kruisvereniging kanai Zeeuwsch-Vlaanderen: Dg^' nacht bereikbaar, tel. 74500. ten Verloskundigen: Kanaalzone en Zeeuwsch-Vlaanderen: if®- Haak. Anthonie van Dijci 32. Axel, tel.01155- Pastorale zondagditkg, Oost-Zeeuwsch-Vlaande t zon. 12 - ma 24 uur: J. v. [Jg den, Clinge. tel. 01140-lLünd West-Zeeuwsch-Vlaandqjan zon. 12 - ma 24 uur: H. cifGPC tel. 01177-1472. het Kanaalzone, zon. 12 - di.Van E. Erpelinck, tel. 01158-1»! dd dei kre Zondag, 6 maart 1994 Nederlands Hervormde Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Valk; Axel 10 ds. Maasland; Breskens 9.30- 17 ds. Blokland; Groede 9.30 ds. v. Andel: Hoek 10 ds. Hoogen- doorn; Hontenisse 9 30 mw. Don: Hulst 11 mw. Don; Nieuw vliet 10 dhr. v. d. Bauwhede; Oostburg 9.30 dhr. Ende; Philip pine 10 ds. Boersma; Retranche ment 10 ds. Houwaart; Schoon- dijke 11 ds. Blokland; Sluis 9.30 ds. Houwaart; Sint-Kruis 9 ds. Valk; Terneuzen: Opstandings- kerk 9 ds. Heijtnig; Grote Kerk 10 ds. Hoogendoorn; Goede Her derkerk 10 ds. De Ruiter, 19 ds. Bosch; ziekenhuis 'De Honte' 17.45 ds. Boersma; 'Ter Schorre' 10.30 ds. Taalman-de Ruite (HA); Waterlandkerkje 11 ds. Lecompte; IJzendijke 9.30 ds. v. d. Schee; Zaamslag 10 ds. Kroe ze; Zuidzande 9.30 dhr. Ende. Ned. Herv. Evang. De Levens bron: Terneuzen 17 ds. Den Toom. Gereformeerde Kerk: Aarden burg 10.30 ds. Valk; Axel 10- 16.30: ds. v. Elderen: Hoek 10 mw. ds. Bosch; Oostburg 9.30 dhr. Ende: Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 ds. De Ruiter; Opstandingskerk 10.30-17 ds. De Best: Schoondijke 11 ds. v. An del: Zaamslag 10 ds. De Jong, 15 mw. Don. Gereformeerde Gemeente: Axel 10-15 leesdienst; Oostburg (Ge- ref. kerk) 14-19 leesdienst; Ter neuzen 10-15 ds. L. Huisman. Oud-Gereformeerde Gemeente: Oostburg 9.30 en 14.30 lees dienst; Terneuzen 10 en 17 ds. De Boer. Vrije Evangelische Gemeente: Cadzand 10 ds. Mietus (NH- kerk). Zevende Dag Adventisten za terdagTerneuzen (Goede Her derkerk). Gereformeerde Kerk Vrijge maakt: Axel 10 ds. Bosma, 15 ds. De Kimpe: Hoek 9.30-15 ds. Sou man: Terneuzen 10 ds. Storm. 15 ds. Leeftnik; Zaamslag 9.30 ds. Leeftnik, 15 ds. Storm. Christelijk Gereformeerde Kerk: Zaamslag 10-15 ds. v. Ek. Evangelische Gemeente: Ter neuzen (gebouw De Kandelaar) 10 dhr. v. Nes; Hulst ('t Kruis punt) 10 dhr. Wulffraat. Gereformeerde Gemeente in Ne derland: Terneuzen 9,30, 14 en 18 leesdienst; Oostburg 10 en 14.30 leesdienst; Hoek 9.30 en 14 leesdienst. Rooms-Katholieke kerk: Aar denburg 10.30. zat. 19. Coensdi- ke 9; Axel 11. zat. 19: Biervliet zat. 19; Boschkapclle 9.30; Bres kens 10. zat. 19; Clinge 9.30. zat. 19; Graauw zat. 19; Grod Hengstdijk 10.30: Hoek 11; Hoofdpij 17: Hulst 10.30, zat. 19: Hl m zande 11, zat. 18.30: Ko<V^ 10.30: Lamswaarde Nieuw-Namen 11. zat. 17 burg 10.30; Ossenisse 97 lippine 9.30: Sas van Ge en 11:. zat. 19.15; Sint-Ja: zat. 19: Schoondijki Sluis 10; Sluiskil 9.30; plaat zat. 17: Stoppeldijk dag 9: Terhole 11: Teri*r^ Triniteitskerk 11, zat. li standingskerk 9.30 en 11- m Westdorpe zat. 19; IJzei est 10.30; Zandstraat 10; Zuid rc 9.45, zat. 17. Pinkstergemeente: ïerrfc d (geb. Bethel) 10 dienst, Iftg: straat 27" 10.30 de heer de Gemeentevergaderingen va's Getuigen: Axel 10 en: £d Oostburg lOendi. 19.30; Ti U zen 10 en di. 19.30. enl Rijontzegging en werkstraf voor doorrijd^ na ongeluk van een medewerker flell DEN HAAG/OOSTBURG 22-jarige inwoner van Al in België is vrijdag door! rechtshof in Den Haag deeld tot 140 uur dienst ning en een rijontzeggii! twee jaar, omdat hij medii in Oostburg niet stopte hij een vrouw had aangeri De man zat dronken stuur en kwam op de ProvJ^" Weg in Oostburg met zijl op het fietspad terecni schepte de vrouw, die daz haar hond liep, en reed c: vtouw bleef gewond ach« y, dens de rechtszitting was> de straf geëist. AXEL Toertocht - De TC^ houdt zondag 13 maart ee: toertocht over 60 kilomei' start is om 9.00 uur bij caie brinus op de Markt. Mu HOOFDPLAAT Concert - De muziek) ioo ging Oefening Baart Kuntf 1(je zaterdag 12 maart een cort ,n Hoofdplaat. Het concert plaats in café De Vriend aan de Kersenlaan. De aa lai is om 20 uur. OBK staat leiding van dirigent Jo( Pooter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 52