Week van de Winkel niet in trek Seminar ondernemen over de grens Geschiedenis burcht in Historama luizenmarkt op hol streek 17 Zeeuwse ondernemers laten promotieweek links liggen Incassobureau haalt boetes voor bibliotheken op ZATERDAG 5 MAART 1994 VLISSINGEN - De animo in Zeeland voor de jaarlijkse Week van de Winkel, dit jaar van 21 tot 26 maart, loopt te rug. Winkeliersverenigingen in steden als Terneuzen, Mid delburg en Vlissingen laten de promotieweek voor de detail handel links liggen. Ook indi viduele winkeliers laten zich in veel gevallen negatief uit over het initiatief van het Hoofdbedrijfschap Detailhan del (HBD). Twee jaar geleden ging de eer ste Week van de Winkel van start, bedoeld om het imago van de detailhandel te verbete ren en personeelsleden voor die sector te werven. Inmiddels lijkt het enthousiasme weg geëbd. 'Er is geen behoefte meer aan imagoverbetering of personeelswerving', is een veel gehoord argument van winke liers om dit jaar niet meer mee te doen met de actie. Ook kla gen kleine ondernemers erover dat de winkelpromotieweek zich teveel richt op de grote on dernemingen met veel perso neel, zoals Albert Heyn en de Hema. De cd-ketens Music House en Sounds beginnen donder dag 10 maart een zestiendaag- se actie voor de oorlogsslacht offers in Bosnië. Uit een selec tie van cd's schenken de con cerns per verkochte compact disc vijf gulden aan het Rode Kruis in Den Haag. Deze orga nisatie biedt - mede met de op brengst van deze actie - hulp aan noodlijdende Bosnische burgers. In hotel Hof van Walcheren (voorheen Hotel Walcheren) in Koudekerke vindt vandaag, zaterdag, tussen 12 en 17 uur voor de achtste keer een anti quarische en tweedehands boekenbeurs plaats. Ruim vijf tien standhouders uit Zeeland en daarbuiten bieden onder an dere literaire, natuur-- en ge schiedenisboeken aan. Ook zijn er Zeeuwse boeken ver krijgbaar, evenals strips en prentenboeken. Het lijkt er inderdaad op dat de grotere landelijke bedrijfske- tens zich als enige nog bezig houden met de Week van de Winkel. Vaak betreft het dan eerder een feestweek dan een week waarin ondernemingen nieuw personeel werven of aan hun imago werken. „Wij krij gen altijd een bijdrage van het hoofdkantoor, waarvan we dan uit eten gaan", zegt de filiaal- chef van Blokker in Middel burg. „Verder wordt er gedu rende die week meer aandacht besteed aan de klanten en de len we kleine attenties uit aan de kassa." Motivatie Van de oorspronkelijke doel stelling om de personeelswer ving centraal te stellen, lijkt weinig overgebleven. De filiaal chef meent echter dat er wel de gelijk voldoende aandacht voor hen is. „Zo'n etentje is toch een motivatie voor het personeel om er weer tegenaan te gaan. Het is niet zo dat we hier in die week nieuw perso neel aannemen." De Middel burgse winkeliersverenigingen in het gebied van de Lange Delft en de Burgpromenade la ten allebei weten niet mee te doen aan de winkelactie: wei nig tijd en te weinig belang. Drie Terneuzense winkeliers verenigingen reageren negatief op de vraag of zij deelnemen aan de Week van de Winkel. De redenen zijn veelal gelijk: er is te weinig interesse voor van de ondernemers in Terneuzen. „Er zijn hier .veel winkels met een beperkt personeelsbe stand. Het gevolg is dat er ook weinig vacatures zijn", aldus een woordvoerder van één van de drie. Volgens een medewerker van ondernemersvereniging VOA in Terneuzen, ligt de oorzaak van de teruglopende belang stelling voor een deel in de op zet van de Week van de Winkel van vorig jaar. „Het motto van 1993 was: laat jongeren maar naar je winkel komen kijken, ondernemend zeeland - I I I I I I I I I I h+fF redactie: Claudia Sondervan ook achter de schermen. Het vreemde ervan was echter dat geen van die winkeliers een nieuwe werknemer nodig had." Het lijkt daarom logisch dat de ondernemers in Terneuzen geen trek meer hebben in de ac tie. In Vlissingen van hetzelfde la ken een pak. Een woordvoer der van de Vereniging Winkel centrum Vlissingen geeft aan waarom ;djn vereniging niet deelneemt aan de actieweek. „De week richt zich ten eerste te veel op de grote concerns en ten tweede zijn er zoveel ver schillende acties: je kunt niet overal aan meedoen. De vereni ging moet prioriteiten stellen." De Week van de Winkel valt dit jaar in ieder geval buiten de boot. Toch is er - van de kant van de Vereniging Winkelcen trum Vlissingen - wel waarde ring voor het initiatief: „Dat het nu niet meer zo noodzake lijk is om mee te doen. komt voor een groot deel ook door het succes van de vorige twee keer dat de promotieweek werd georganiseerd. Ik denk dat het imago van de detail handel daardoor inmiddels wel verbeterd is." Met andere woorden: de Week van de Win kel wordt bedankt voor bewe zen diensten en kan. wat de Zeeuwse winkeliers betreft, met pensioen. (rCEpmfiSCSBEl.. HOE HCVP /h 'T? MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord- en Midden-Zee land in Middelburg houdt deze maand drie bijeenkomsten voor ondernemers over inter nationale aspecten. Op 10 maart staan internationale bankzaken centraal, de ont wikkelingen rond het CE- merk komen 15 maart aan bod en de reeks wordt op 24 maart afgesloten met een Landen- spreekdag Verenigd Konink rijk. In het seminar over internatio nale bankzaken wordt stilge staan bij het omgaan met vreemde valuta, het internatio nale documentaire betalings verkeer. exportfinanciering en het Europese betalingsver keer. Achterliggende gedachte is dat het ondoorzichtige inter nationale betalingsverkeer on dernemers er mogelijk van weerhoudt de buitenlandse markt op te gaan of hun activi teiten in het buitenland uit te breiden. Het seminar, dat duurt van 9.00 tot 12.15 uur, wordt gehouden in samenwer king met Credit Lyonnais Bank Nederland. CE-merk Op de bijeenkomst van 15 maart, van 14.00 tot 17.00 uur. wordt het CE-merk besproken, dat de bestaande technische handelsbelemmeringen bin nen de Europese Unie en de EVA-landen voor een belang rijk deel opheft. Veel bedrijven zullen geen produkten meer kunnen verkopen of in bedrijf stellen als er geen CE-marke- ring op staat. Dat geldt vooral voor machines, die per 1 ja nuari 1995 moeten voldoen aan de zogeheten machinerichtlijn. Voor ondernemers die nog geen maatregelen hebben ge troffen begint de tijd te drin gen. Op de Landenspreekdag. Ver enigd Koninkrijk (24 maart van 14.30 tot 18.00 uuri voert een groot aantal sprekers kort het woord over zaken doen met Groot-Brittannië. Zo zal com missaris van de koningin drs W. T. van Gelder het belang van samenwerken toelichten, wordt het dienstenpakket van de Nederlands-Britse Kamer van Koophandel besproken en vertelt J. Jacobs, directeur VVV Vlissingen, over zijn prak tijkervaringen met Engelse on dernemers. De bijeenkomst wordt afgesloten met een work shop, waarin deelnemers speci fieke vragen kunnen stellen aan de sprekers. Btvan pagina 11 it verschijnsel valt veel minder nop. mdat de markt voor bestaande ïizen onder druk staat wijken el mensen uit naar een nieuw- irin is een speciale rijstwijn ..-voor keukengebruik (dus P iet te verwarren met bijvoor beeld sake). De smaak van mirin ibtiel en een beetje zoet. Als 'anger wordt vaak sherry (geraden. pediënten: role varkenshazen eetlepels sojasaus eetlepels mirin ■ukje verse gember van ca. 3 tenen knoflook opgehoopte theelepel bruine ijCdiker eetlepel arachide-, mais- of innebloemolie dl kippebouillon '.«izena. teiding: e:eng in een glazen schaal soja Btn'n. Schil het stukje gember snijd het in plakjes. Snijd de in reepjes, voeg aan de Mal met soja en mirin toe. Pel toe ^nen knoflook en pers ze bo- fketsojamengsel in de schaal up bruine suiker en olie door Imarinade en wentel vervol- ckfe beide varkenshazen s or het mengsel. Dek de schaal Met plasticfolie en laat het «s hierin ongeveer 24 uur <36 Tïïla9 ook) marineren. ™tel het vlees telkens even em olak voor de bereiding het uit de marinade en dep het n ,og. Snijd de varkenshazen in °ie plakken van ongeveer 1 dikte. Tflit in een wok of grote koeke- l,me? anti-aanbaklaag 1 eet- olie en bak hierin de plak- Ar y^kznshaas snel om en om AtP"- Neem het vlees uit de pan c°eg de marinade en de bouil- toe. Breng dit snel aan de on laat het 1 minuut heftig woken. Bind het vocht met no 'aanmaken met een beetje wateren leg de ves vlees terug in de pan in sous. Laat de plakjes kort Warmen en serveer het gerecht met rijst. bouwwoning. Dat is volgens Faasse een verstandige zaak. De bouwprijzen zijn de laatste jaren misschien wel wat gestegen, maar absoluut niet zoveel als die van bestaande huizen. „Nieuw bouw is momenteel de beste koop. Je hebt tegenwoordig al tijd wel een huis van goede kwa liteit. Je hoeft er niets meer aan te doen, zoals in veel bestaande huizen en stedebouwkundig ziet het er vaak ook goed uit, al kan er op dat terrein in Zeeland nog heel wat verbeteren. In Zeeland wordt nogal traditioneel ge bouwd." Faasse voegt er aan toe dat hij het wel eens jammer vindt dat de makelaren niet eens mee kun nen praten over de ontwerpen van huizen. Zij zijn immers dege nen die veel klanten, potentiële kopers van huizen, over de vloer krijgen. „Als je ziet wat voor leuke architectuur op andere plaatsen in het land te vinden is. Dan denk ik wel eens, zoiets moet toch in Zeeland ook aan slaan." Nieuwbouw kan op sommige plaatsen in Zeeland een pro bleem opleveren, omdat geen bouwgrond beschikbaar is. Dat doet zich momenteel in Middel burg op een pijnlijke manier voor. Daar is nagenoeg geen bouwkavel meer te vinden, om dat de gemeente niet snel ge noeg nieuwe bestemmingsplan nen kon ontwikkelen. Ook en kele gemeenten aan de rand van Walcheren, zoals Domburg en Veere. kennen dat probleem. Het is daarom zaak dat gemeen ten die ontwikkelingen tijdig aan zien komen. Zeker een grote gemeente heeft daar mogelijk heden voor. Dreigt de voorberei ding van een bestemmingsplan al te stroef te gaan, dan moet tij dig naar een alternatief omgeke ken worden. Tweejaarlijks groot onderhoud Total stil legt VLISSINGEN - Total Raffina derijen Nederland bv in Vlissin- gen-Oost stopt haar produktie van 7 tot en met 26 maart in ver band met onderhoudswerk zaamheden. Het uit bedrijf ne men van de fabrieken gebeurt om de twee jaar. De werkzaam heden omvatten het inspecte ren en reviseren van onderde len van de installaties, schoon maken van apparatuur en pro cesverbeteringen. Total zal er op toezien dat over last voor de omgeving zoveel mogelijk wordt beperkt. Niet te voorkomen valt dat tijdens be paalde perioden in beperkte ma te wordt afgefakkeld en dat er gedurende de werkzaamheden meer dan gebruikelijk transport plaatsvindt. foto Lex de Meester De expositie in de Middelburgse abdij omvat nu ook de historie van de burcht. MIDDELBURG - Twee jaar na de opening van Historama in de Middelburgse Abdij is de expositie uitgebreid. Gede puteerde G. L. C. M de Kok (cultuur) stak vrijdag het Ab dijplein over en opende het nieuwe onderdeel van Histo rama. In de kelder van de Ab dij vinden de bezoekers be halve de geschiedenis van de Abdij, nu ook de historie van de Middelburgse burcht. Het pronkstuk van de expositie is een maquette van een Karo lingische burcht. „We dalen letterlijk af naar de oudste geschiedenis van Mid delburg. Geschiedenis die ner gens geschreven staat. Toch kunnen we ons voorstellen hoe Middelburg er in die tijd, rond 950. uitzag. Er stond geen Ab dij. Middelburg zag er uit als het. Land van Saeftinghe nu. toen er op gezag van de Karo lingische koning een ringwal werd aangelegd. Dat weten we alleen dankzij de kennis die is vergaard met archeologisch onderzoek", vertelde provin ciaal archeoloog dr R, M van Heeringe in zijn inleiding. Bodemvondsten Het nieuwe onderdeel van His torama is tot stand gekomen in samenwerking met het Pro vinciaal Depot voor Bodem vondsten. In vitrines zijn de pronkstukken opgesteld, die door het provinciaal depot en stadsarcheologen zijn opge graven tijdens de werkzaam heden op het Abdijplein en de Balans. Gebruiksvoorwerpen en kledingstukken uit de tijd van de Karolingische burcht maken de vroege geschiedenis van Middelburg tastbaar. In totaal investeerde de Stich ting Historama Abdij Middel burg een kleine 50.000 gulden in het project. Historama is klaar voor het nieuwe seizoen. Het publiek mag toestromen. Gedeputeer de De Kok voorspelde dat de expositie in de Abdij veel be zoekers gaat trekken. „De be langstelling voor archeologie en cultuurhistorie groeit. De toeristen komen niet alleen meer naar Zeeland voor zon. zee en strand." van onze verslaggever TERNEUZEN - De openbare bibliotheken van Axel. Hulst, Oostburg, Sas van Gent en Terneuzen gaan de hulp van een incassobu reau inschakelen om boeken en cd's die veel te lang bij de leners thuis liggen terug te vorderen. De bibliotheken hebben voor de ze maatregel gekozen omdat het niet ingele verde materiaal op jaarbasis een waarde van duizenden guldens vertegenwoordigt. De bibliotheken richten zich met. de actie op leners die zelfs na herhaaldelijke verzoeken verzuimen hun boeken, cd's en andere mate rialen in te leveren. Tot nu toe werden die leners van het bibliotheekgebruik uitgeslo ten. maar daarmee kregen de bibliotheken hun spullen niet terug. De gebruiker die voortaan na de normale herinneringsproce dure niet reageert krijgt een incassobrief. waarbij de extra incassokosten van 30 gul den voor de rekening van de lener komen. Pas nadat alle schulden voldaan zijn kan weer gebruik worden gemaakt van de dien sten van de bibliotheek Evenemen ten EVENEMENTEN ZATERDAG BERGEN OP ZOOM - Schouw burg. 20.15 uur: Cabarestafette; Gertrudiskerk. 20 uur: Concert door Cappella Pratentis: De Botte Hommel. 21.30 uur: Concert Prodigal Sons: BRESKENS - Zaal De Uit komst, 20 uur: Toneelver. Thalia met 'Wat doen we met Jenny?'; BURGH HAAMSTEDE Big'S, 20 uur: Concert formatie Strawberry Jam. ELLEMEET Dorpsplein e.o.. 12.30 uur: Straofeest met keu ring versierde paarden: GOES Ambachtscentrum, 14.30 uur: Poppentheater Sim Bolus met 'Ei. ei dit ben jij': Muziekschool, 20 uur: Kamer muziekconcours door Carola Ligt i dwarsfluit) en Neeltje Broe- re-Mes (piano); 't Beest. 22 uur: Concert The Mummies: De Pompe. 22.30 uur: Big Billy De Baby's; GRIJPSKERKE - Imkerij Pop- pendamme, 14 uur: Poppen theater Parabel met 'De wolf en de kip'; HULST - Den Dullaert, 20.15 uur: Dansvoorstelling door Compagnie Aimé de Lignière: KRABBENDIJKE - De Mei boom. 20 uur: Zeeuwse Avond; KLOOSTERZANDE - NH Kerk, 20 uur: Concert Het Zeeuws Vocaal Ensemble; LEWEDORP - The Future. 15 uur: Theater Snater met 'Mes jokke klokken', MIDDELBURG - Vismarkt, 8- 12 uur: Rommelmarkt; Aula Zeeuwse Bibliotheek, 14 uur: Theatergroep 't Hondje van de Ruyter met voorstelling "t Geheim van het schilderij": Concertzaal. 20 uur: Groep Pa pilion met 'Zirkus Papillonsky'; Koorkerk. 20.15 uur: Concert Ensemble Neerlandica: Kloveniersdoelen, 20.30 uur: Jazzfilms; Schouwburg. 20.30 uur Woord loze comedy met Mark Kings- ford; Midgard. 22 uur: Concert forma tie Drowning Accidents; SINT KRUIS - NH Kerk, 20.45 uur: Concert rietensemble Cale- TERNEUZEN - Zuidlandthea- ter, 20 uur: Toneelgroep Odi met 'No sex please'; THOLEN - NH Kerk. 20 uur: Concert Bram Bout (orgel) en Fred Mann (panfluit); VLISSINGEN Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo; Aula Hogeschool Zeeland, 10-17 uur: Postzegelbeurs; Britannia. 19.30 uur: Concert Gouden klanken voor Bangla desh; Arsenaaltheater. 20.30 uur: Theatergroep De Zon met 'In het Oosten'; Vestzaktheater. 20.30 uur: De Zeeuwse Komedie met 'Sade'; De Hoppit. 22 uur: Concert groep Dragline: De Piek, 22 uur; Concert groep Broodje ei met ui en Swindle: WESTDORPE - De Gravin, 22 uur: Concert Robert Berger pia no/zang): ZIERIKZEE Brogum, 21 uur: Concert Butcher for President en Chicas del Rock: EVENEMENTEN ZONDAG BERGEN OP ZOOM - Markie zenhof. Concert Icarus Ensem ble; DOMBURG Theater De Parel, 16 uur: Concert brassband Con cordia en harmonie Voorwaarts; GOES Café Bolsjoi, 15 uur: Concert door jazzkwintet Jazze- bel; MIDDELBURG - The Dufke. 16 uur: Concert Paul van Ruweel (jazzpianot; TERNEUZEN Porgy Bess, 15 uur: Dubbelconcert Trio Rein de Graaff en Mike del Ferro Quartet; Zuidlandtheater. 15 uur: Fami lievoorstelling O'Mamaree met VLISSINGEN - Bellamypark. 14-17.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. en zon. 14 uur: Beethoven's 2nd; zat. 18.45 en 21.30 uur: Un dercover blues. zat. 14. 18.45 en 21.30, zon. 14, 16.30 en 20 15 uur: Free Willy: zon. 16.30 en 20 uur: Heaven and earth; Cinemactu- eel, zat. en zon. 14 uur: Aladdin: zat. 14, 18.45 en 21.30, zon. 14, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: The three musketeers: zat. 14, 18.45 en 21.30, zon. 13 45. 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Mrs. Doubtfire; zat. 21.30, zon. 16.15 en 21.30 uur: De molition man; zat, en zon 18.45 uur: Sleepless in Seattle; GOES Grand, zat. en zon. 14 uur: Aladdin; zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Mrs. Doubtfire: HULST - De Koning van Enge land. zat. 14. 19.30 en 22. zon. 13.45, 16.15.19 en 21.30 uur: Mrs. Doubtfire; zat. 14. zon. 13.45 uur: Aladdin; zat. 19.15 en 22. zon. 16, 18.45 en 21.30 uur- Carlito's way: zat. 14. 19.30 en 22. zon. 13 45. 16.15.19 en 21.30 uur: Free Willy; zat. 19.30 en 22. zon. 13.45. 16.15, 19 en 21.30 uur: Tombstone; zat. 19.30. zon. 16,15, 19 en 13.45 uur: Demolition man; zat. 22. zon. 21.30 uur: Heaven adn earth; MIDDELBURG Cinema, zat. en zon. 20 uur: The piano; zat. 22.30 uur: Belle van Zuvlen, OOSTBURG - Ledel. zat en zon. 14.30 uur: beethoven's 2nd; zat en zon. 20 uur The Addams family values; TERNEUZEN Luxor theater, zat. en zon. 20 uur: Kalifornia; VLISSINGEN - Alhambra. zat. en zon. 14 uur: Aladdin; zat. 14 uur: Olivier; zat. en zon. 14,19 en 21.30 uur: Mrs. Doubtfire; zat. en zon. 14,19 en 21.30 uur: Free Wil ly; zat. 19 en 21.30, zon. 14, 19 en 21.30 uur. The three musketeers; zat. en zon. 21.30 uur: The house of the spirits; zat. en zon, 19 uur; Demolition man. Ten toon s tellingen BERGEN OP ZOOM - Markie zenhof, 14-17 uur- Jo de Bruijn (schilderijen) t/m 27/3; t De Mollegangen. zat. 10-17 uur: Schilderijen van Jan en Marie Louise Mighorst (t/m 19/3); BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur: Werken Hannie de Jong met thema natuur (t/m 19/3); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur. Nelly van Nieu- wenhuijzen i schilderijen) t/m 27 3; GOES - Lunchcafé. zat. 9-18 uur: Olieverven van Franciska Bongaerts-Verdonk (mrt): GRE VELING EN - Bezoekers centrum, 12-17 uur: Foto-exposi tie over de natuur (t/m 13/3); 'S HEER HENDRIKSKINDE REN - Galerie Mi Parti, 11-16.30 uur: Kasten en keramische ob jecten (t/m 24/4); HULST Galerie Rattenfan- ger, 13.15-17.15. zon. 14-17.15 uur: Werken Jan Bruens (t/m 22/ 4); MIDDELBURG - Bibliotheek, zat. 10-13 uur: Dorpen op Zuid- Beveland (t/m 5/3); Elke Wenn- mann. schilderijen op zijde (t/m 26/3); Gedwongen werk in Nazi- Duitsland 1940-1945 (t/m 2/4); NOVIB fototentoonstelling, beeld van het leven in Bangla Desh (t/m 5/3); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: 'A- mor Omnia Vincit'. werken Jan Zembsch (t/m 12/3); Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: Aanwinsten hedendaagse kunst 'Huis en Tuin', werken diverse kunstenaars (t/m 29/5); Galerie 't Haentje te Paart. 14- 16.30 uur: Kees van der Vossen, acryl- en tempra schilderijen (tJ m 26/3): OOSTBURG - Galerie Mar- quante, 12-18 uur: Diverse werken en technieken van zes kunstenaars; Den Hoekzak, zat. 9-12 uur: 'Mooi maritiem', scheepsmodel len en maritieme kunstwerken (t/m 17/3); OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum. 13.30-17, zon. 10-17 uur: 'Tot op het bot' ovej- het werk van de preparateur (t/ m 12/6); SLUIS Raadskelder, 13-17, zon. 14-17 uur- Antoine Mes. schilderijen van Zeeuwse land schappen (t/m 12/3); VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum, 13-17 uur; Het Koninklijk Zeeuws Genootschap te Vlissin gen 1769-1801 en Ultramarijn van Ronald Mullié (t/m 10/4); Bellamy 19, 13-17 uur: Schilde rijen Ronald Mullié (t/m 3/4); Milieu Educatief Centrum De Kloek, 13.30-17 uur; 'Het water en wij' (t/m 31/3); IJZENDIJKE - Streekmu seum. 13-17 uur: Leven en werk van Jan de Prentenknipper (t/m 10/4); ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17, zon. 12-17 uur: Mari tieme voorwerpen, scheepsmo dellen en schilderijen (t/m 5/3). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel 01180-36251. van 10.00-14.00 uur en 20.00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233. Homoseksualiteit - COC regio Wal cheren. ook voor huwelijk en homofi lie. tel. 01184-11641 of 01180-12280 (ook voor vrouweni: COC regio Zeeuwscli-Vlaanderen, tel. 01150- 30654. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06-0432 (gratis) dag van 14-20 uur. Bureau Vertrouwenarts Kindermis handeling. tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel 01180-38384 Hash gevonden in Franse auto TERNEUZEN - Het team sur veillance van de douanepost Terneuzen heeft donderdag avond bij een controle aan de Tractaatweg een Franse auto aangehouden waarin 500 gram hashish werd aangetroffen. Na betaling van een boete van 1000 gulden en de inbeslagname van de hashish mocht de Fransman verder reizen. Zeeuws museum met kinderen 'Op Kikkerpad' OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle houdt woensdag 16 maart een Beestenboel-middag voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Het thema van deze mid dag is 'Op Kikkerpad'. De kinderen krijgen eerst een vi deofilm over kikkers te zien. daarna gaan ze het bos in naar een vijver of een poel, waar ze al lerlei opdrachten over kikkers en water uitvoeren. Voor jongere kinderen (vanaf 6 jaar) bestaat een aangepast pro gramma. De themamiddag be gint om 14 en eindigt om 16 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 17