Paul Haarhuis is niet te stuiten Tennissers MTLC gaan voor de promotie Amateurvoetbal volledig afgelast Vriesekoop en Hooman uit EK-landenploeg Zaalvoetballers uit Hulst hebben de beste papieren Na winst op Volkov in halve finale tegen Michael Stich ld' IJshockev- sponsor stapt op Koploper zaalvoetbal Axel wint topper: 6-4 Henk Vos scoort elfde treffer voor Sochaux Napoli in grote nood enUOTTERDAM (NPA) - Paul A. Haarhuis speelde vorige week de eerste ronde van het toer nooi in Philadelphia tegen de po-)ude tennisknar Jimmy Con- Lel.iors. Aan het slot van de partij serveerde de Brabander zo be- eniabberd dat 'Jimbo' opeens drie ir: matchpoints in de schoot kreeg ortjeworpen. Haarhuis kwam met ie schrik vrij en sindsdien kan 10-nij bijna alles met zijn racket. 30-ffij haalde in Amerika de finale po-Verloor van Michael Chang) en 16.leze week is hij opnieuw op weg raar een eindstrijd. Gisteren be- ■eikte de 28-jarige Brabander de palve finale van het ABN/Amro- over de er-rug van Alexander Volkov: 7-5,6- Haarhuis is niet te stuiten en treedt nadrukkelijk uit de scha- 3uw van de revaliderende Ri- er.fhard Krajicek, al jarenlang Neerlands nummer één. Hij nu nog 25e op de wereld ranglijst. Door zijn prestaties A-iran de laatste elf dagen is hij de el-lange Hagenaar genaderd, kra- an|icek, door zijn knieblessure te ruggevallen naar nummer 21, afmoet toezien hoe zijn collega 50- )0- V an Breukelen niet op de reservebank PSV EINDHOVEN (NPA) - Het komt tot een definitieve breuk tussen PSV en Hans van Breu- 10. kelen. Gisteren kreeg Van Breu kelen te horen dat de club geen gebruik maakt van het aanbod jY van de keeper om volgend sei zoen op de bank te gaan zitten. „Dat is iemand met zijn carrière onwaardig", aldus voorzitter Bill Maeyer. Van Breukelen reageerde teleur gesteld op de tijding, hoewel hij fie beslissing had kunnen zien ne aankomen. „Dit stelt me teleur. Dnja. Ik heb het aanbod weldoor- •0. dacht gedaan en meende nog van waarde te kunnen zijn voor PSV." Wat hij nu gaat doen, weet Van Breukelen nog niet, „Het liefst word ik manager bij een club. Nee. de kans dat ik ergens an- k.ders ga spelen is heel klein. Ja pan? Zeg maar twee procent kans. Misschien blijf ik nog wel keepen, maar dan in het vierde van DOSL, bij ons in het dorp." Van Breukelen maakt dit sei- jzoen bij PSV wel gewoon als eer- |ste doelman af. langzaam maar zeker over hem heen dreigt te gaan. Ook als Haarhuis vanmiddag de halve fi nale tegen Michael Stich ver liest, zal hij maandag op de nieuwe ATP-ranglijst klimmen. Het hangt van de prestaties van andere spelers elders in de we reld af. maar het is vrijwel zeker dat Haarhuis op nummer 20 komt volgende week. Haarhuis (hij verdiende dit jaar al een half miljoen gulden aan prijzengeld, de dubbels meege rekend) blijft kalm onder alle schouderklopjes. „Het succes is zo betrekkelijk", zegt hij. Geluk en ongeluk liggen zo dicht bij el kaar in het tennis, bedoelt-ie. Als de 41-jarige Connors vorige week een van de wedstrijdpun- ten had benut, was hij nu een schlemiel geweest in de ogen van half Nederland. „Toen ik tegen die matchpoints van Connors aankeek, was ik met mijn gedachten al in de kleedkamer. Ik dacht: Jezus, nu komen al mijn collega's naar me toe en lachen me uit. Kun je al niet meer winnen van die oude man, zullen ze zeggen. Dat spookte door mijn hoofd." Haarhuis is nuchter. In een in terview zei hij een poosje gele den dat hij zijn emoties zelden toont. „Ik weet niet waarom de dingen mij zo koud laten. De laatste keer dat ik huilde, kan ik me niet meer herinneren", aldus Haarhuis. Het is de derde keer dat hij in de Maasstad de laatste vier haalt. In '91 werd hij uit de eindstrijd gehouden door Omar Campo- rese, een jaar later door Volkov. Stich is vanmiddag een lastige hobbel, maai- Haarhuis kan veel dezer dagen. Tegen Volkov opende hij met het inleveren van zijn service, maar alles zou goed komen. Tegen de onbereken bare linkshander uit Rusland (nummer 16 van de ATP-lijst) brak hij op 5-4 in de tweede set door de service van zijn tegen stander heen. Het derde match point werd benut. Het halfvolle stadion stond op de banken. Haarhuis is een ster zonder schittering, een anti-held. Zijn charisma kwam nooit van de grond, het ging eigenlijk al fout toen hij vijf jaar geleden van John McEnroe won met een rac ket van de HEMA. Maar image building heeft terecht nooit prio riteit gekregen van Haarhuis. Hij bleef een doodgewone jon gen die keihard werkte aan zijn spel. Het lijkt alsof de geboren Eind- hovenaar, die ook in de dubbel met Jacco Eltingh zo succesvol is, het tennis nu herontdekt heeft op late leeftijd. Hij maakt weinig fouten, serveert beter (hij sloeg in drie wedstrijden nog maar twee dubbele fouten) en is steeds vaker voor de baseline te vinden. Dat duidt op zelfver trouwen. „Paul is enorm verbeterd in het laatste jaar", zegt zijn trainer Reijnders. de assistent van Henk van Hulst die Haarhuis tien jaar geleden 'bracht' „Hij stond altijd bekend als een dege lijke speler, zonder wapens, maar met een goede mentaliteit en middelmatige wapens. Nu heeft hij veel meer. Door de dub bel is zijn netspel verbeterd en half-court weet hij nu ook te sco ren. Hij is completer geworden." Haarhuis is nooit een superta lent geweest. Pas op zijn 22e stortte hij zich in het profcircuit, nadat hij eerst in Amerika een studie economie afrondde. Op de school van Van Hulst in Val- kenswaard werd de basis gelegd, in het strak geleide tennisinsti- tuut Valkencourt werd ge schaafd aan alle onderdelen Daar wordt 's ochtends om 7.00 uur dagelijks begonnen met een training waar het voetenwerk al tijd centraal staat. De fitheid van het onderstel is het stok paardje van Van Hulst die weet dat daar het tennis begint. Fysiek gezien kan Haarhuis veel aan. Hij vloog zondag na de en kel- en dubbelfinale in Philadel phia al meteen naar Nederland. Met de jetlag in de benen trainde hij maandag al in Ahoy'. Haar huis snoerde toernooidirecteur Wim Buitendijk de mond. De or ganisator had voor het evene ment gezegd dat Haarhuis nooit de indruk kon wekken dat hij Rotterdam belangrijk vond. „Haarhuis roept dat hij elke week in Ahoy" wil spelen (dat had de speler inderdaad ooit in een interview gezegd) maar maakt dat in de praktijk niet waar. Hij past zijn toernooi- schema niet aan op Rotterdam", aldus Buitendijk. Haarhuis gis teren: „Flauwekul. Ik sta hier al weer voor de derde keer in de halve finale Direct na zijn overwinning was Buitendijk gistermiddag de eer ste die de winnaar de hand schudde Misschien volgt er dit weekeinde nog wel een innige omhelzing. Rotterdam. Mannen, 1.2 miljoen gul den. kwartfinales: Haarhuis (Necii - Volken iRus/B' 7-5 6-4. Ferreira (ZAC 5i - Kafelnikov (Rus) 6-4 3-6 6-4. Stich (Dui'l i - Gilbert (Fra) 7-5 6-3. Ivanise vic (Kro.2i - Svensson (Zwe.8i 6-2.6-4. Dubbelspel, kwartfinales: Haarhuis /Eltingh i Ned 11 - SticIvKuhnen (Dui) 6-3 6-4 Programma zaterdag: Vanaf 14.00 uur: Stich - Haarhuis, Kltingh/Haar- huis - Adams/Olhovsky of Kafelni- kov/Oosting. Vanaf 20.00 uur: Ferreira - Ivanise vic. Becker/John McEnroe - Bates/ Björkman. Indian Wells (Californie). Vrouwen, 800.000 gulden, tweede ronde: Da venport (VSf3 - Reinach (ZAfi 6-2 6-1 Scotlsdale (Arizona). Mannen, 625.000 gulden. t\\cede ronde: Buril- lo (Spa) - Santoro Fra6-2 6-2, Pesco- solido (Itai - Tarango i VSt) 6-3 6-7 6-4. Washington(VSL2i - PalmeriVSt)6-3 2-6 6-3. Braasch (Dull - Krickstein VSt/7) 2-6 7-6 7-6 Mexico Stad. Mannen. 600.000 gul den: Ruah iVent - Yzaga (Per 4i 6-4 0- 6 7-5. Rikl (Tsj'6i - Smith Bah 16-7 6-2 6-1, Petchey iGBri Schalier iOosi6-4 6-3. Dosedel (Tsj) - Filipim (Urui 6-4 7- Paul Haarhuis nazijn zege op de Rus Volkov. ZEIST (ANP) - De KNVB heeft alle wedstrijden voor van daag (zaterdag) en morgen in het amateurvoetbal afgelast. Ook de duels in de Coca Cola-competitie, die van de lande lijke B-junioren en het landelijk vrouwenvoetbal gaan niet door. Tevens hebben alle afdelingen de wedstrijden voor zaterdag en zondag afgelast. Gisteren werden in het betaald voetbal de wedstrijden Roda JC - Ajax (eredivisie) en FC Zwolle - Haarlem (eerste divisie) al afgelast wegens de slechte gesteldheid van de velden. Zij zullen op een nader te bepalen datum worden ingehaald. Omdat de competitie door de vele afgelastingen een enorme achterstand heeft opgelopen, heeft de KNVB voor volgende week zaterdag en compleet programma vastgesteld Wed strijddag 22 (de returns van 29 januari) wordt dan gespeeld. Voor het zondagvoetbal was komend weekeinde al een com pleet programma gepland. Ook op paaszaterdag wordt, om de achterstand enigszins weg te werken, een compleet pro gramma afgewerkt, ■■■■■KI Komst van Michelle Steffen een versterking voor de Middelburgers r.|van onze verslaggever ROOSENDAAL - Het Middel- r" burgse MLTC moet in de dis- -1" trictsindoorcompetitie de ten- nisploeg van De Schelde voor zich dulden en op de builenba ls- nen wil het de laatste jaren ook niet lukken om een prijs te pak- :en. Het eerste team van MLTC start daar meestal vol ambitie r" om promotie naar de tweede di- visie af te dwingen, maar maakt jer de laatste jaren traditie van &ite stranden in het zicht van de haven. Daar moet komend bui- tenseizoen een eind aan komen •'door de komst van Michelle f Steffen. i,Ze is een enorme versterking ®voor MLTC. Andere jaren wer- den we steeds tweede of derde, ^met Michelle Steffen erbij gaan ^•we voor het kampioenschap", J'tneent Remco Maandag. NIJMEGEN (ANP) - Flame Guard Sales bv uit Nijmegen heeft zich met onmiddellijke in gang teruggetrokken als spon sor van de ijshockeyclub Nijme gen. Directeur P. Gruijthuijsen besloot dat gisteren, nadat de club deze week voor de zoveel- isle keer negatief in het nieuws was gekomen. Het bedrijf legt de schuld voor ide misstanden niet alleen bij 'spelers en bestuur van Nijme gen, maar ook bij het „disfunc tioneren van de Nederlandse IJshockeybond". Flame Guard sloot in 1992 een contract voor vier jaar af met Nijmegen. Dinsdag werd de wedstrijd van Nijmegen tegen Tilburg ge- i staakt. Scheidsrechter Stuiver voelde zich bedreigd. De Neder landse IJshockeybond besloot daarop Nijmegen uit de compe- titie te halen. Daarna schorste bovendien de tuchtcommissie i alle spelers van de club tot 31 maart. De spelers Walenciak, Tijnagel, Herkenrath. Aertsen. Homburg en Cuomo (speler/coach) mogen als aanvullende maatregel bo vendien tot 1 januari 1995 geen enkele functie binnen het ijshoc key vervullen. Ze mogen in die iperiode ook niet op het ijs ver schijnen. In oktober vorig jaar maakte Nijmegen van het Europa Cup toernooi in Esbjerg een zooitje. Na een massale vechtpartij werd de club voor een halfjaar van in ternationale toernooien verban nen. De speler van de Middelburgse Lawn Tennis Club kan het we ten, want hij kent de kwaliteiten van de Roosendaalse tennisster als geen ander. Ze volgt al vier jaar training van Maandag. „Ze is een topper bij de Bl-speel- sters. In de tweede divisie won ze voor Lobbelaer uit Zevenbergen bijna al haar wedstrijden. Ze kan haar spel enorm variëren, dat maakt haar zo moeilijk te bespe len." Michelle Steffen heeft inmiddels haar visite-kaartje afgegeven door de Zeeuwse indoorkam pioenschappen op haar naam te schrijven. Zelf geeft ze daar ove rigens niet erg hoog over op. „Ach, zo'n Zeeuwse titel heeft ei genlijk nauwelijks waarde. Er waren maar zeven speelsters, waardoor ik automatisch ge plaatst was voor de halve finale. In de finale heb ik daarna maar eventjes gespeeld, omdat mijn tegenstandster Marjet Groen- leer geblesseerd moest opgeven. Voor die Zeeuwse titel heb ik dus maar één wedstrijd moeten spe len." Wat dat betreft was 24-jarige Brabantse wel wat meer gewend op de Brabantse districtskam pioenschappen. „Daar spelen de 32 beste BI-dames van het dis trict. Vorig jaar wist ik de laat ste acht halen. Daarna blijven meestal de speelsters over die een jaar later naar de A-klasse overgaan." Trainster Zelf heeft Michelle Steffen nooit de ambitie gehad om A-speel ster te worden. Ze begon pas op haar elfde jaar te tennissen en maakte al vroeg voor zichzelf uit dat ze trainster wilde worden. Het heilige vuur om de top te ha len ontbrak. „Als trainster is dat ook moeilijk. Als je eenmaal de stap maakt naar A2-sterkte, moet je heel het land door om toernooien te spelen om punten te verzamelen. Als trainster is dat onmogelijk. Je ziet ook dat veel A-spelers werkloos zijn. Ze moeten gewoon alles op het ten nis gooien om de top te halen. Nee, ik zag dat nooit zitten. Voor mij was het aantrekkelijker als Bl-speelster wat toernooitjes in de buurt te winnen en daarnaast werk te hebben als tennistrain- ster." Michelle Steffen is momenteel trainster bij de Roosendaalse tennisclub Vierhoeve. Ze speel de zeven seizoenen lang compe titie voor het eerste team van Lobbelaer uit Zevenbergen, maar ruim twee maanden gele den kwam daar abrupt een einde aan. „Ik moest plotseling plaats maken voor een andere speel ster. Daar was ik het absoluut niet mee eens. Het was wel een aanstormend talent, maar ze was zeker niet beter. Anderhalf jaar geleden won ik nog met 6-0 en 6-1 van haar. ze kon onmoge lijk zoveel verbeterd zijn." De mogelijkheid om met drie speelsters door te gaan werd door Lobbelaer niet geboden. „Dat kon niet omdat aan die speelster belooft was dat ze ten minste drie wedstrijden mocht spelen. Ik kwam er achteraf pas achter dat die belofte al in au gustus was gemaakt. Tja, ze was de dochter van een bestuurslid en ze hadden haar een kans toe gezegd". zegt ze met een veelbe tekenende blik. Steffen overwoog nog even om in de toekomst voor Lobbelaer 2 uit te komen, omdat die ploeg komend seizoen ook in de twee de divisie is ingedeeld. Voor waarde was dan echter wel dat het tweede team op sterkte zou worden gebracht. „Ik had geen zin om met een ploeg ergens on- Michelle Steffen: „Zo'n Zeeuwse titel heeft eigenlijk nauwelijks waarde." foto Willem Mieras NIEUWEGEIN (ANP) - Het bestuur van de Neder landse Tafeltennisbond (NTTB) heeft Bettine Vriese koop en Mirjam Hooman uit de landenploeg gezet voor het Europees kampioenschap tafeltennis. „Wij denken dat we door deze maatregelen eens een toer nooi zonder rumoer kunnen afwerken", luidde giste ren de verklaring van bondsvoorzitter Tempelaars in Nieuwegein. De bond zwichtte wel voor de wensen van Bettine Vriesekoop en Mirjam Hooman inzake privë-coa- ching. De nummers vier en tien van de Europese rang lijst mogen tijdens het individuele toernooi gebruik maken van hun eigen coaches. Vlieg en Kantebeen. In de landenwedstrijden zal Theo Rieken de B-ploeg met Gerdie Keen, Emily Noor en Melissa Muller vanaf de bank begeleiden. De opmerkelijke besluiten van de bond verheugden Bettine Vrieskoop slechts gedeeltelijk „Ik vind het prachtig dat ik nu door privé-coach Jan Vlieg begeleid kan worden. Ik heb daar de afgelopen tijd op aange drongen. Maar ik vind het een belediging dat ik uit de ploeg gezet ben. Ik heb me daar jaren voor ingezet, alles voor over gehad. Er valt helaas weinig tegen te doen. Ik heb me hier maar bij neer te leggen." De donderdagavond genomen en vrijdagmiddag aan gekondigde maatregelen hadden niet de instemming van het volledige bondsbestuur. Penningmeester Jan- Willem de Gast trad af. „Hij vond de begeleiding van onze toppers door privé-coaches onbespreekbaar", liet Tempelaars gistermiddag weten. Bettine Vriesekoop was ontstemd over haar verwijde ring. „Nederland verdedigt zilver in het landentoer- nooi. De loting is voor een Nederlandse selectie in de sterkste samenstelling uiterst gunstig. Die samenstel ling wordt thans bepaald door het hoofdbestuur en niet door de technische staf. Bovendien stelt de bond een interim-coach aan die de privé-coach is van Emily Noor." De 52-jarige Theo Rieken, als hoofd opleiding werk zaam op het bondsbureau. neemt de functie als vrou- wen-bondscoach van Dusan Tigerman over. Tiger- man trok zich na het rellerig verlopen Top Twaalf- toernooi in het Italiaanse Arezzo terug AXEL - Het lopduel in de Axel- se zaalvoctbulcompetitie lus sen V-Deco/La Chonette en Ri- nus Pluym eindigde in een 6-4 overwinning voor de lijstaan voerder. Freddie Bakker scoor de eenmaal. Henk Koekkoek (2x), Johnny Jansen (2x) en Eric Dey brachten de volle winst binnen voor de nog ongeslagen lijstaanvoerder. Ronald Visser (2x) en C'ees Saman en eigen doelpunt van Freddy Bakker konden V-Deco/La Chonette niet verrassen. Ratjetoe overklaste Chalet 11- 3. Ronnie v.d. Velde was met 5 doelpunten topscorer. Patrick Zandstra (2xi. Mark Leenknecht (2xi en Arnold Maas (2xi brach ten de dubbele cijfers op het bord. Humphrey Klapwijk. Jur- gen Meyer en Atilla Pardon maakten de Chalet-doelpunten. Marine Service schoof door een 7- 2 winst tegen Steelant op naar een gedeelde tweede plaats. Ook Benetton voldeed met een 9-2 overwinning op Alouette aan de verwachtingen. Gravin stelde met de puntendeling tegen Dis co Love II teleur: 1-1. Voorde be ker van Axel werden de volgen de wedstrijden gespeeld- Gravin - Disco Love II6-3: ÏZV1 - IZV 2 3- 2: Steelant-PooterKoole 3-14. Marine Service - Van Alten 10-5. Stand: v Deco La Chonette 18-36: 2 Marine Service 18-29; 3 Primus Pluym 18-29. 4 Benetton 18-27: 5 Ratjetoe 18-27; 6. Gravin 18-26. 7 Disco Love II 18-218 Axel 18-17. 9 Engelhard 18-17: 10. IZV II 19-16: 11 Chalet 17-15. 12. Azalea 17-15 13 Broontchemle 18-15: 14 Dax Pallets 18-14; 15 DeRuyter 18-12; 16. Van Al ten 19-12; 17 Disco Love 18-7. 18 Alouette 18-3; 20. Steelant 19-3 HULST - De zaalvoetballers van Het Bonte Hert hebben pre cies op tijd de stijgende lijn te pakken. De monsterscore (11-1) tegen EBGO/Kloosterzande was tekenend voor de vorm waarin de Hulstenaren momen teel verkeren. Door dit resul taat deed Het Bonte Hert een belangrijke stap naar het be houd in de landelijke tweede di visie. Behalve Het Bonte Hert komen de Zeeuwse teams Jongepier Sporten Parbo/KC Groenendijk in aanmerking voor de tweede degradatieplaats. Van het trio lijkt Het Bonte Hert de beste pa pieren te hebben, want de ploeg van coach Henk Maas heeft op papier een makkelijker pro gramma dan de concurrenten uit Goes en Vlissingen. In de sporthal Den Dullaert van Hulst zette Het Bonte Hert met name na rust de kroon op het werk. De ploeg kon het zich per mitteren om Arno Zwegers. Mi chel Leonhart en Onno Ribbens vanwege blessures aan de kant te laten. Nadat Jurgen Verbrae- ken, Hubert van den Hemel en Kees de Putter hun ploeg naar een 3-0-voorsprong bij de rust schoten, was er in de tweede helft helemaal geen houden meer aan. Van den Hemel (2), Verbraeken (3). De Putter en Martin Voet <2> zorgden voor de dubbele cijfers. Tussendoor maakte Ed van Bellen het eer- reddend doelpunt: 11-1. Jongepier Sport tegen BZC Gouwesleutel werd vanwege het slechte weer uitgesteld. Oefenduels HULST - HVV'24 en RCS oefe nen morgen (zondag) tegen el kaar De voetbalwedstrijd op het terrein van de HW'24 begint om 14.30 uur. Het tweede team van HVV'24 treedt, eveneens op eigen veld en om 14.30 uur. aan tegen Koewacht l. derin de tweede divisie mee te draaien. Lobbelaer is nog even bezig geweest met een sterke Brabantse speler, maar ze heb ben uiteindelijk Virgil Greeve (van ZTC 2) aangetrokken. Dat is wel een talent, maar nog geen speler die een ploeg op sleep touw kan nemen." Gezelligheid Hoewel Michelle Steffen volgens Remco Maandag bij elke Bra bantse club terecht kon, besloot ze toch voor de gezelligheid van derdedivisionist MLTC te kie zen. „Ik voel er weinig voor om bij een vereniging te gaan spe len, waar ik niemand ken, dat trekt me absoluut niet meer. Bij MLTC ken ik de meeste spelers. Daarnaast kan het een leuk sei zoen worden omdat we voor de bovenste plaatsen meedoen", al dus Steffen. die zeker niet be weert dat MLTC het kampioen schap nu even gaat binnensle pen. Daarvoor kent ze de Bra bantse tegenstand te goed. „Er zijn enkele ploegen bij waar we zo overheen moeten lopen. Maar ook een aantal sterke tegenstan ders als Prinsenbeek en Waran da. Daar hebben we nog lang niet van gewonnen." Snelrecht na bekerduel NAC- Feyenoord BREDA (ANP) - Als voetbalsup porters zich misdragen bij de bekerwedstrijd in Breda tussen NAC en Feyenoord op woens dag 9 maart wordt viji'dagen la ter voor de Bredase rechtbank een speciale snelrechtzitting gehouden. Dat maakte officier van justitie G. van den Burg gistermiddag bekend tijdens een rechtszitting in Breda. PARIJS (AFP) - Paris SG en Marseille hebben op de 28e com petitiedag in Frankrijk punt verlies geleden. Paris SG speel de gelijk bij Auxerre (0-0), Mar seille in en tegen Metz ook (1-1). De kloof tussen beide clubs bleef vijf punten in het voordeel van Paris SG. Voor Sochaux maakte Henk Vos zijn elfde treffer in dit seizoen. Zijn club behaalde de grootste overwinning van de dag. 4-2. op Le Havre. Van de tien wedstrij den eindigden er zes gelijk. In Duitsland hielden Werder Bremen en FC Niirnberg elkaar in evenwicht, 2-2. Zarate gaf Nürnberg de leiding, 0-1. Herzog en Basler bogen de achterstand om In de voorsprong van 2-1 voor Bremen, waarna Zarate de ge lijkmaker op zijn naam schreef. In België won Standard Luik met 2-0 van Charleroi. De doel punten kwamen op naam van Cruz en Goossens. In de bikkel harde tweede helft vielen twee rode kaarten, voor Standard- speler Genaux en Charleroi-spe- ler Moury. NAPELS (SID) - De schuld van voetbalclub Napoli be draagt bijna honderd mil joen gulden. Het faillisse ment dreigt. Gisteren nam algemeen manager Ottavio Bianchi ontslag. De voor malige coach had geen suc ces gehad met zijn zoek tocht naar geld. Door het vertrek van Bian chi is de vroegere club van Diego Maradona stuurloos. Begin februari trad het ge hele bestuur onder leiding van Ellemo Gallo af. On danks een speciaal hulppro gramma van de Italiaanse bond, de stad Napels en een nieuwe sponsor, en de over name van de helft van de schulden door Gallo's voor ganger Corrado Ferlaino, heeft Napoli dringend bijna zeven miljoen gulden nodig. Sinds december zijn geen sa larissen meer betaald. Het totale bedrag aan kortlopen de schulden bedraagt ruim dertig miljoen. De spelers, van wie de Uru- guayaanse spits Fonseca de belangrijkste is. eisen via de bond dat Napoli binnen twintig dagen loon betaalt. Gebeurt dat niet. dan wor den de contracten van de spelers min of meer waarde loos en mogen de profs tegen een lage transfersom ver trekken. En dat zou Napoli nog eens miljoenen kosten. Cricket Nairobi (Ken). WK B-Landen 50 overs. Kwartfinales, Iweede wed strijd. Groep 1: Nederland - Hong Kong 2-0. Nederland 288 voor 8 (Clar ke 109. Lubbers 63> Hong Kong 154 all out Nederland wint met 134 runs Kenia - Bangladesh 2-0. Kenia 295 voor 6 Bangladesh 282 voor 8. Kenia wint met 13 runs Stand: Nederland en Kenia 2-4 3. Bangladesh en Hong Kong 2-0 Ne derland en Kenia naar halve finales Sportprijsvragen Lucky Ten van vrijdag 25 februari. 3 - 6 - 8 - 12 - 21 - 23 - 24 - 25 - 29 - 36 - 42 - 48 - 49 - 53 - 57 - 63 - 67 - 71 - 74 - 77 Voetbal Fresno (VSt). Oefeninterland: Me xico - Zweden 2-1 (1-0). 32. Hernandez 1-0, 57 Rodriguez 1-1. 81. Mild 2-1. Toeschouwers 27.172 Duitsland. Competitie Werder Bre men - 1 FC Nürnberg 2-2. België. Competitie: Standard Luik - Charleroi 2-0 Frankrijk. Competitie: Caen - Nan tes 0-0, Angers - Monaco l-l. Mont- pelller - Toulouse 3-1. Sochaux - Le Havre 4-2. Strasbourg - St Etienne 2- 0. Lyon - Cannes 2-2. Lille - Bordeaux 1-1. Metz Marseille 0-0, Martiques Lens 1-2. Auxerre - Paris SG 0-0 Stand aan kop: Paris SG 28-43. Mar seille 28-38. Auxerre 28-33. Nantes 28- 33. Bordeaux 28-33. Montpellier 28- 32. Cannes 28-31. Monaco 28-30. Lens 28-30 Portugal. Competitie: Boavista - Pa- cos Ferreira 2-0. Wielrennen Ronde van Valenica. Vierde etappe Bunoi - Alcala de Xi- vert: 1 Baffi ilUn 207 km In 5.39 29. 2. Gutierrez «Spai. 3. Alcala (Mexi. 4 Dekker. 5 Ekimov (Rust. 6 Palacin SpaI, 7 Heriulmi iltai, 8 Bontempi iltai, 9 Sailov (Rusi. 10. Choejda lOek). Nederlanders: 21 Cordes. 22. Theunisse. 43 Bouwmans, 57. Maas- sen. 87 Den Bakker. 92. Breukink. 102 Van Poppel 1 58, 110. Blijlevens 5.23. Niet gestart Rooks. Klassement: 1 Dekker 19.23.54, 2. Ekimov. 3. Alcala. 4. Zamana iPol), 5. Anguita (Spai, 6. Cordes. 7 Mauri (Spa). 8 Bontempi. 9. Maassen, 10. RuizCabeslany iSpai. Nederlanders 26. Theunisse 0 11.34 Bouwmans. 64. Den Bakker. 75 Breukink 3 32. 100 Van Poppel 12.58. 125. Blijlevens 33.53.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 57