Nieuwe ontgoocheling Zijlstra 099 Niemann nu door Pechstein onttroond Nancy Kerrigan glimt na zilveren dans illehammer even de iondiale biechtstoel Perfecte voorbereiding eindigt in een ellendige rotrace Canadezen bekronen week van hun leven )C an onze verslaggever a fybren de Boer AMAR Hun samenwerking ras uitgegroeid tot een mini- erbond. Carla Zijlstra eindig- e in Alberlville tweemaal als ierde en raakte daardoor be- met met het olympisch virus, oach Henk Gemser koesterde ier jaar eerder een gouden q room, maar kwam in Calgary en fractie tekort, loor het lot samengebracht ko- ■n ze achttien maanden terug amar als podium voor hun re- anche. Vrijdag 25 februari '94, e dag van de vijf kilometer, reeg een gouden kruisje op de alender. Toen het gisteren >ver was. spatte de droom ru- er uiteen dan door beiden ooit oor mogelijk was gehouden, minutenlang zaten ze zwijgend 1 aast elkaar op een bankje, "lemsers arm om de schouders '°an zijn pupil geslagen. ..Soms ijn er amper woorden te vinden m uit te drukken wat je voelt, e kunt de race wel zakelijk eva- ïeren. maar dat is niet waar het 0 m gaat op zo'n moment. Het is eten en voelen waar je samen olang voor gewerkt hebt", zei e coach. Zijlstra probeerde in erste instantie nog nuchter te lijven. „Het is zoals sport kan jn." aar kort daarop moest de 22- 1 rige Groningse huilend toege- aen nooit rekening te hebben ge met een ontgoocheling. die maanden heb ik me per se t voorbereid. Het idee dat het t ok fout kan gaan, dat sluit je snvoudig uit." Nauwelijks twee ïaanden terug kreeg ze nog de evestiging dat ze op koers lag. -jBij de World Cup reed ik 7.23, iet een hoop trainingsdagen in e benen. Uitgerust moet je dan 20 kunnen rijden of daaronder. )at de winnende tijd hier 7.14 of o ging worden, dat wist ik al- mg en dat maakte me ook niet ang." ïrens inds de mislukte greep naar lympisch eremetaal in Albert- ille, stond ze bij alle belangrijke nternationale toernooien na de ijf kilometer op het podium, 'an de zestien dames die giste- en aan de start verschenen, had Sjlstra bovendien de een-na- nelste tijd achter hair naam taan. Weliswaar tien seconden schter op Gunda Niemann, naar ook drie seconden voor de ummer drie. Elena Belci. Waar de Italiaanse, net als tien andere rijdster, een persoonlijk record liet noteren, daar bleef Zijlstra zes tellen van haar 'grens' ver wijderd. Een olympische herkansing komt er niet, wist Zijlstra. Ze zou het niet op kunnen brengen ook. „Zoals ik de afgelopen twee jaar hier mee bezig ben geweest, dat wil ik nooit weer. Ik kan het niet opbrengen om nog een keer in zo'n strak regime, alles opzij te zetten voor een bepaald doel. Ik heb het zelf gewild en nu vraag ik me af of het dat allemaal waard is. Misschien ben ik wel to gefi xeerd geweest op deze ene dag." De drie kilometer, een week eer der eveneens eindigend in een deceptie, had haar al aan het denken gezet. „Daar bleek dat ik de spanning die ik mezelf heb opgelegd niet de baas kan." Gis termiddag stond ze naar eigen zeggen mentaal toch weer fris aan de start. „Ik heb een goed gesprek met mezelf gehad en daarna was het vergeten." Zelfs Gemser was vol bewondering voor de geestelijke veerkracht van zijn oogappel. „Ik geloofde echt. dat we de zaak toch nog op tijd weer op de rails hadden ge kregen." Bronzen schema Even leek de 'oude' Zijlstra ook door het Vikingschip te glijden. De aanblik van de supertijden van Pechstein en Niemann op het scorebord hadden geen ver lammende werking op de benen van de geboren Friezin. Op ge zag van Gemser koos Zijlstra niet voor een agressieve ope ning, zocht in de eerste ronden slechts naar het ritme en de juis te techniek, om bij de drie kilo meter-passage te kunnen con stateren dat ze slechts een halve seconde boven het 'bronzen' schema koerste. In de wetenschap dat Zijlstra in de laatste vijf ronden altijd haar winst boekt, bloeide de hoop in het hart van Gemser op. Bij de volgende doorkomst zag de coach dat ditmaal het tegenge stelde het geval was. „Een ver klaring? Ik weet het niet; ik vraag me ook af hoe het zo heeft kunnen lopen." Zelf wist Zijlstra al eerder dat de missie gedoemd was te stranden. „Na vier, vijf rondjes merkte ik al dat het ge voel wat ik anders heb er niet was. Vanaf dat moment was het een ellendige rotrace." Zijlstra vroeg zich zelfs hardop af of de ontluisterende neder laag haar niet voorgoed beroofd had van sportieve ambities. „Ik stop niet met schaatsen, maar in welke vorm ik verder ga. daar moet ik de komende dagen eens goed over nadenken." Haar stu die of toekomstige werk zal ze nooit meer ondergeschikt ma ken aan een 'onzeker sportief doel'. „De combinatie tussen sport en studie, zoals vroeger, daar was ik misschien toch ge lukkiger mee." Gemser en Zijlstra zaten minutenlang zwijgend naast elkaar op het bankje. Duitse schaatsster verrast door gouden medaille HAMAR (NPA) De Russin Bashanova was gevaar lijk, mogelijk Carla Zijlstra en mischien, heel mis schien, zou Elena Belci in staat zijn een aanval te doen op Gunda Niemann. Maar Claudia Pechstein? Nee, die had kort voor hel winterseizoen nog met een fikse bronchitis in bed gelegen. En wat had de Bcr- lijnse nou gepresteerd de afgelopen weken? Pech stein zou al tevreden mogen zijn als zij het brons van Albertville kon prolongeren. Die Claudia Pechstein werd dus de sensatie van de vijf kilometer. „Ik ben Claudia Pechstein, net 22 jaar. kom uit Berlijn en ik zit hier tot mijn stomme verbazing met een gouden medaille.Aldus presenteerde ze zich. op verzoek van perschef Kjell-Gunnar Dahle. aan het internationale verslaggeverskorps De race van haar leven had ze gereden, zo zei ze. Zelfs de gedoodverfde kampioene Gunda Niemann moest toegeven dat ze gisteren in een 'fair' gevecht het hoofd had moeten buigen. „Ik heb vier jaar lang geen vijf kilometer verloren, maar ik moet zeggen; vandaag heeft Pechstein verdiend gewonnen", aldus Niemann. Zonder goud keert de Erfurtse, die op drie afstanden titelkandidaat was, terug haar huis. „De val op de drie kilometer heeft me de afgelopen week constant ach tervolgd", meende ze. De opvolgster van Niemann komt mogelijk uit Neder land. Scheidend bondscoach Henk Gemser riep Anna- marie Thomas uit tot 'toekomstig wereldkampioene' De 22-jarige rijdster uit Nijetrijne liet in het Viking schip vier persoonlijke records, een nationaal record incluis, noteren. Bescheidenheid blijft vooralsnog haar handelsmerk. „De eerste twee jaar ben ik geen kandidaat voor de wereldtitel Kijk eens naar de mei den die nog allemaal boven me staan en niet een daar van stopt." Op de 1500 meter kwam Thomas een slag tekort voor een bronzen medaille. „Daar heb ik zelf ook even van gebaald, maar dat is geen reden om ontevreden te zijn. Achteraf is het altijd makkelijk praten. Op dat mo ment kon ik. denk ik, niet harder. Misschien over vier jaar." Voor Tonny de Jong. de benjamin in de equipe van Gemser. was de veertiendaagse in Hamar een 'gewoon hartstikke leuk toernooi'. En het mooiste komt wel licht nog „Ik mocht niet naar de openingsceremonie, maar ik mag wel naar de sluiting Hopelijk maken ze er wat moois van." Oksana Baiul profiteert van opgeblazen tweestrijd 3n onze verslaggever Renze Lolkema IAMAR - Ofschoon ze geen spat elkaar lijken, gingen de iunstsehaatssters Kerrigan en larding de voorbije weken on gewild als een dolle tweeling door het leven. Zonder de één geen ander. Waar Nancy ging, was Tonya. Aan de ge dwongen en opgeblazen relatie, zo koud als liet weer in doorwegen, kwam gisteravond ten einde. De zwaarst bevoch ten Olympische medaille van '94,. weliswaar zilver, scheidde Kerrigan tot haar grote vreugde definitief van haar nachtmer rie. Althans, op het ijs. Oksana Baiul. een 16-jarig wees kind uit de Oekraïne, voldeed aan haar stand als wereldkam pioene en won goud. „Op het ijs vergeet ik mijn jeugdjaren", zei Baiul gisteravond. Ze verloor haar moeder en oma op jonge leeftijd en Baiul senior is al jaren spoorloos. „Het ijs helpt me over de pijn heen." Voor Kerrigan staat ondanks haar zilveren plak vanaf volgen de week een pot met dollars te wachten waar ze in mag graaien zo vaak ze wil Walt Disney bij voorbeeld had twee miljoen gul den over voor de verfilming van het kunstschaatssprookje. En cosmetica-gigant Revlon wil een lucratief contract met 'The All American Girl' afsluiten. Harding, die gisteren voor veel ophef zorgde door haar kür te onderbreken vanwege een te strak zittende veter en achtste LILLEHAMMER - De vele ioorbije dagen staan in zijn ge licht gegrifd. De Winterspelen laten hun sporen na. ook bij Gerhard Heiberg, de voorman deze organisatie. Hij is moe, zijn bedevaartstocht is niet ten einde. „Ons werk is voorbij als anderen het zegt Heiberg. Hij niet toestaan dat de sfeer Lillcham^icr verloren gaat n de grote leegte na het af- icheid. )eze Winterspelen zijn meer ge veest dan vijftien dagen sport, ferweven met rituelen en cere- nonies. „Het is vijftien dagen ang een menselijk gezicht ge zegt Heiberg. „En dat is wat wij wilden laten Hoe leuk wij hel vinden in natuur, dat wij kunnen la- hen in extreme kou. Dat wij zijn voor iedereen. Het is en fijn gevoel". illehammer was even de iechtstoel van de wereld. Cen- rum voor een moment van be- duw. Begon het niet, twee we geleden, met het sprookje an een Nieuw Begin? „In deze hebben vrede en centraal gestaan", elooft Heiberg. „Landen en cul- kunnen samen zijn. oorlog niet nodig, dat is de bood- :hap" Hij is zakenman en zen- eling. schijnbaar. Een twee- enheid die aanspreekt; deze oor wordt genoemd als opvol- er van Juan Antonio Sama- inch om de olympische bewe- te gaan leiden, kan niet zeggen waarin weken de essentie school die boodschap. „Er zijn zo veel mooie dingen gebeurd. Ik ben er van overtuigd dat wij een voorbeeld hebben gesteld dat bij toekomstige Spelen wordt ge volgd. Het gaat niet alleen om geld. om harde onderhandelin gen of om technologie. Het gaat om mensen en om de natuur". De Winterspelen hebben veel losgemaakt, maar vooral in Noorwegen. Het land discus sieerde vijf jaar lang over zin en onzin van dit geldverslindende televisie-circus, maar het debat is verstomd. Wat nu klinkt is het ongelooflijke enthousiasme van de duizenden toeschouwers. Rij en dik stroomden zij door de wit te velden, een bonte stoet vol sympathie. Het zijn al die Noren en al hun atleten geweest die de Winterspelen op sleeptouw heb ben genomen. Dank zij de vele gouden medail- 'les. natuurlijk. Hoewel halver wege de slotweek de magie van de Strijdende Vikingen opeens verdwenen leek en niet Noorwe gen maar Rusland de succesvol ste deelnemer wordt. Maar de Noren stookten het olympisch vuur niet alleen op met goud, ook door hun gedrag De spon tane gift van Johann Olav Koss, de onomstreden kampioen, aan Olympic Aid zette de toon voor een reeks van schenkingen. Koss schonk 65.000 gulden aan de olympische hulporganisatie voor oorlogsslachtoffers. Het Noors Olympisch Comité volgde (met een miljoen dollari. Een vrijwilligster gaf ontroerd een kwart van haar spaargeld. De Amerikaan die voor een klein vermogen het T-shirt "Lilleham- mer Nog 1 Dag' had gekocht, be sloot dat opnieuw te veilen voor het goede doel. Een Canadese journalist was bereid kou te lij den en verkocht zijn zeldzame winterjas. Allemaal zeiden ze dat dit evenement hen had 'ge dwongen'. Door zijn zuigkracht, zijn euforie. „Noorwegen heeft zich ontpopt als een voorgangsland". zegt Roel Puijk. De Nederlander - hij woont inmiddels zeventien jaar in het noorden - doet met vijf an dere cultureel antropologen on derzoek naar het effect van de Winterspelen. „Het doel van Noorwegen was om zich op de wereldkaart te zetten. Ik denk dat dat is gelukt". Puijk onder zoekt hoe het. buitenland nu te gen de gastheer aan zal kijken. Voor conclusies acht hij het te vroeg. „De Olympische Spelen zijn een modern, cultureel-eco- nomisch evenementstelt hij „Veel meer dan alleen sport. Dat staatslieden elkaar hier ontmoe ten heeft iets. Maar ik weet met of atleten die hier zijn gekomen om een medaille te winnen, iets van alle idealen mee krijgen". Nachtmerries In de nachtmerries van de Bos nische atleten was al geen plaats meer voor idealen. Zij vochten hier hun strijd voort, om begrip, om aandacht, om hulp. Maar het was vooral een bittere strijd, hoe welkom zij ook waren in de ar men van de olympische familie. De skieende visser uit Senegal, die zich even in deze roes mocht onderdompelen, voelde zich nu al niet meer welkom. Zal hij een volgende keer niet nog minder welkom zijn als de belangen weer groter worden? De zon bo ven Lillehammer gaf ook scha duwzijden Hoe mooi de sport ook was. hoe enthousiast het volk. hoe bereidwillig de vrijwil ligers. hoe sympathiek de bedoe lingen. werd. zal op zoek moeten naar een doofpot om het schandaal van de aanslag - nu zeven weken terug - diep in weg te stoppen Haar ex-man heeft inmiddels be kend de kwade genius te zijn. Hij liet een huurling Kerrigans knie met een staaf bijna kapotbeu- ken. De vraag is nu of Harding het allemaal geweten heeft, zo als haar gewezen echtgenoot be weert. „Terwijl Harding groot had kun nen worden", zegt John Powers, Amerika's meest bekende jour nalist inzake 'Skategate' en in Hamar vraagbaak voor menig onwetend verslaggever. „Ame rika houdt van vechters zoals zij. Een beroerde jeugd gehad en dan toch aan de top gekomen. Alleen had ze niet moeten doen wat ze met Nancy heeft gedaan. Nancy gaat nu naar Disneyland. Tonya naar de gevangenis De Amerikaanse justitie be moeit zich vanaf volgende week weer met de zaak. wanneer aile hoofdpersonen thuis zijn. Kerri gan zal dan de gelukkigste Ame rikaan zijn. Zij lachte gister avond vanaf de op een na hoog ste positie op het erepodium naar minimaal 110 miljoen land genoten die via CBS het ijsdra- ma aanschouwden. De verplich te Olympische kür van woens dagavond was in de VS het best bekeken sportevenement ooit. De slotepisode van MASH. de wie-vermoorde-JR-aflevering van Dallas en Roots blijven on overtroffen. CBS had de mazzel dat gisteren niet alleen Kerrigan door het beeld reed. Katerina Witt, de vrouw tussen de meisjes, kerfde als afsluiting van een historische avond een emotionele kür in het Olympische ijs. de jury vond het belachelijk genoeg niets, ze werd zevende. Witt droeg haar 'Where have all the flowers gone' op aan door het door de oorlog ver scheurde Sarajevo, de stad waar de Duitse tien jaar terug Olym pische roem vergaarde. Die boodschap is in Amerika maar half aangekomen, volgens Po wers. „Mannen in Amerika wil len Witt alleen maar zien om haar ideale vormen. Kerrigan is meer de droom van iedere huis vrouw." Nancy Kerrigan glom gister avond na een staande ovatie. „Zilver is meer dan waar ze op gerekend had", zei vader Dan Kerrigan. „Tot 91 hadden we nooit aan de Olympische Spelen gedacht. Vroeger speelde ze ijs hockey met m'n zoons, in de ach tertuin. De jongens zetten haar In ijshockeyfinale tegen Zweden GJOVIK (ANP) - De ijshoc keyers van Team Canada heb ben hun marktwaarde aanzien lijk verhoogd. Door de zege van 5-3 op Finland plaatsten ze zich vrijdag voor de olympische fi nale, zondag in Lillehammer. Twee jaar geleden, in Albertvil le. behaalden de Canadezen al de zilveren medaille. In de finale staan de Canadezen tegen de Zweden. Zweden ver sloeg voor 9.245 toeschouwers in Lillehammer olympisch titelver dediger Rusland met 4-3 (2-1 1-0 1-21. De Zweden namen een voor sprong van 4-1 maar kwamen in de slotminuten nog in gevaar te gen de 22-voudig wereldkam pioen Zweden - Canada wordt morgen zondag i een duel met een nostalgisch tintje In de eer ste olympische finale, in 1928 in Sankt Moritz. stonden beide lan den ook tegenover elkaar. In de fraaie Fjellhallen in Gjö- vik, diep onder de Noorse bodem geboord, gaven de Finnen tegen Canada een voorsprong van 2-0 prijs. Zij accentueerden na 3 mi nuten en 48 seconden in de twee de periode nog hun rol als favo rieten voor Olympisch goud. In de voorronden hadden de Scan- dinaviërs alle zes wedstrijden gewonnen, met 5-0 tegen Rus land als hoogtepunt In de kwartfinale waren de Amerika nen met 6-1 opgerold. „We kwa men hier niet als favoriet, wer den dat wel. maar nu ging het fout", concludeerde coach Curt Lindstrom droogjes. De Canadezen bekroonden gis teren de week van hun leven. Maandag verrasten ze Zweden met 3-2, een dag later wonnen ze de kwartfinale tegen Tsjechië met dezelfde cijfers. Voor hen zijn de Olympische Spelen de goedkoopste manier van adver teren. Scouts van de clubs uit de NHL en lagere profleagues heb ben altijd oog voor talent. Zij zit ten in Noorwegen massaal op de tribunes en wapperen straks met aanbiedingen. Uitgerekend een van de weinige grootverdieners in het team. Brad Schlegel, leek aanvanke lijk de toekomstkansen van zijn teamgenoten te verknoeien. In het begin van de tweede periode was de verdediger van Calgary Flames twee keer ongelukkig. Eerst schampte de puck via zijn schaats achter doelman Hirsch. De Finse teenager Koivu kreeg de eer Even later greep Schlegel niet in waardoor Keskinen 2-0 maakte. Schlegel is een van de drie internationals die ook in Al bertville speelden. Canada toonde vervolgens ech ter dat niet het aantal kansen, maar het benutten daarvan de doorslag geeft. In de tweede pe riode schoot het team vier keer op het doel van Tammi. Twee keer met succes. Hlushko en Nedved spanden de Finse zenu wen tot het uiterste. Die knap ten in de derde periode. Weren- ka, Roy en Parks zorgden voor 5- 2. de laatste treffer door Lehti- nen was van geen belang meer Tom Renney. de coach van Ca nada, geneerde zich bijna voor de uitslag. „Finland was tot van daag de beste ploeg van het toer nooi Zijn team verstond echter de kunst de belangrijkste doel punten te maken. Dat gaf hem voldoening. „Het was onze beste wedstrijd hier. Vooral de derde periode, toen het echt moest ge beuren." Finland rest zaterdag slechts de troostfinale en de wetenschap anderhalve week lang het olym pisch toernooi te hebben gedo mineerd Het is een schrale troost Heel Finland liep zelfs zonder sauna of wodka warm voor een herhaling van 1988 toen het nationale team in Calgary het zilver weggriste. IJshockey is in Finland niet zomaar een sport, het grenst aan religie. Kinderen worden van jongs af aan met puck en stick opgevoed, elk dorp heeft, een ijsbaan en zo dra een van de duizendieni me ren dichtvriest, wordt ook daar gespeeld. Na 1988 raakte het Finse ijshoc key in een dal. Bij de Winterspe len in Albertville (1992) en het WK in Duitsland ('93) werd een beschamende zevende plaats bereikt. Een Zweed moest voor de ommekeer zorgen. Curt Lindstrom kreeg de opdracht Finland terug te brengen aan de wereldtop. Zweden en Finnen zijn in het hoge Lapland buren, maar allerminst vrienden Maar Lindstrom smeedde een eenheid en werd gedoogd. Vroeger waren er groepjes, de stadsjongens uit Helsinki en Turku, de provincia len uit Rauma en Jyvaskyla. De Finse ijshockeyers zworen el kaar voor het vertrek naar Oslo trouw. Op het vliegveld van Hel sinki nam captain Timo Jutila het initiatief. „Hij legde een olympische eed af zegt Linds trom. „Beloofde dat ze het zou den gaan maken." Alle teamge noten volgden. „Alle neuzen in dezelfde richting." Lindstrom kreeg het even te kwaad. Zoals vrijdag het omgekeerde ge schiedde. „Natuurlijk zijn we te leurgesteld. Maar Canada was vandaag beter, de uitslag was verdiend." altijd in het doel. Nee. er is bij ons thuis nooit over goud ge sproken. Nancy wilde gewoon een van de meisjes zijn Dat wil ze nog steeds. Maar door al die aandacht van de media is haar leventje toch wel veranderd. Ge loof me. het is een circus." Kerrigan senior, lasser van be roep en in Hamar door tabak en whisky bijna zijn stem verloren, keek gisteravond samen met zijn bijna blinde vrouw Brenda naar Nancy's zilveren dans. CBS stelde, achter de commentaar posities, een monitor beschik baar waar moeder Kerrigan haar uiterst geringe gezichtsver mogen tegen het scherm mocht drukken „Op die manier kan ze toch iets zien", legde Dan Kerrigan uit. „Maar m'n vrouw heeft geen idee hoe Nancy eruit ziet. Ze kan zich alleen iets inbeelden als ze met haar vingers het gezicht van Nancy betast. Haar wens is Nan cy een keer echt te kunnen zien. Maar daar kunnen we nu wel somber over doen. dat helpt ook niets. Brenda weet precies hoe Nancy schaatst, ik vertel tijdens de kür de details Maar door alle opwinding wil ik dat nog wel eens vergeten. Krijg ik weer por Ach. je raakt er aan gewend Ik doe dit al dertig jaar." Lillehammer '94 Harding breekt vrije kür af HAMAR (DPA/AFP/RTR) - To nya Harding brak gisteravond in het Amfitheater van Hamar haar vrije kur na 1 minuut en 37 seconden afgebroken. De Ame rikaanse kunstrijdster landde na een enkelvoudige sprong met beide schaatsen op het ijs. In tranen reed ze naar de jury ta fel. waar ze klaagde over een mankement aan haar rechter schaats. Na inspectie gaf de voorzitter van de jury Harding het voordeel van de twijfel. Ze mocht aan het einde van haar groep haar vrije kür overrijden. Ze eindigde op een achtste plaats. olympisch scorebord =FTT T TEE rm= Biathlon Skiën 4 x 7,5 kin estafette, vrouwen: 1 Rus land iTalanova'Snitina/Noskova/ Restsovai 1.47.19,5. 0 doelen gemist. 2 Duitsland (Disl/Harvey Greiner- Petter-Memm/Schaafi 1.51 16.5/6, 3. Frankrijk •NiogretClaudel'Hey- mannBriandi 1.52.28.3 1. 4 Noorwe gen 1 54.08.1/2. 5. Oekraïne 1 54 26.5/ 3 6 Wit-Rusland 1 54.55.1/8. 7 Tsje chië 1.57.00.8/3, 8. Verenigde Staten 157.35.9/3. 9 Zweden 1.58 07.2/0. 10. Finland 1 58 55,7/4. Mannen, combinatie (afdaling/sla lom): 1 Kjus (Nooi 3.17,53 (afdaling 1.36.95. slalom. 51.25-49.33). 2 Aam- odt (Noo) 3 18.55 1.37.49, 51.77-49.29). 3 Nielsen (Nooi 3 19.14 <1 39.05. 51.59- 48.50), 4. Mader lOosi 3.19.23. 5 Moe (VSti 3.19.41. 6 Accola <Zwi> 3 19.44. 7 Kunc (Slvi 3 19.55. 8. Nyberg (Zwei 3.20.30. 9 Girardelli (Lux) 3.20.47. 10. Kosir<Slvi3 20.58. IJshockey Schaatsen Wereldkampioene Oksana Baiul huilt van blijdschap na haar Olympische titel. fotoEPA/Mladen Anto nov 5.000 nieter, vrouwen: 1 Pechstein (Dui) 7 14,37. 2. Niemann (Dui 7 14.88. 3. Yamamoto iJap) 7.19,68. 4 Belci iltai 7 20,33.5. Bazjanova (Rusi 7 22,68 6 Prokasjeva (Kazi 7 28.58. 7. Zijlstra 'Nedi 7.29.42. 8. Hashimoto iJapi 729.79. 9. Ogasawara (Jap) 7 30.47. 10 Thomas iNed) 7.32.39. 11 De Jong iNedi 7.36,07, 12. Hunyady (Oosi 7 38.62. 13 Trapeznikova iRus) 7.40,55. 14 Hordobetiu iRoei 7 41,65. 15. Antal iOosi 7 46,78. 16 Liepa (Can) 7 49.39. Kunstrijden, vrouwen: 1 Bgjoel (Oeki 2 0 pnt2 Kerrigan VSti 2 5,3 Chen tChl) 5.0. 4; Bonaly (Frai 5.5. 5. Sato (Jap) 8.5. 6 Szewczenko (Dui) 8 5 7. Witt (Dui) 11.0,8 Harding (VSt) 12.0. 9 Chouinard (Can) 13.0. 10. Rechnlo (Pol) 16.5. Schansspringen 90 meterschans: 1. Bredesen iNooi 282 0 pnt 1100.5-104 mi, 2 Oliesen (Noo) 268 0 1102,5-98). 3 Thoma (Duii 260 5 <98.5-102.5). 4 Weiss- flog (Dui' 260 0 <98-96.5i. 5 Kasai (Jap) 259.0 (98-93). 6. Sommen (Fini 258.5 (95^ 100.5). 7. Goldber- ger iOosi 258 0 (8-93.5). 8 Nishi- kata (Jap) 253.0 (99-94i, 9 Okabe (Jap) 252.0 (95 -f- 95,510. Moser (Oosi 246.0 (92 95). Halve finales: Canada - Finland 5-3 (0-0 2-2 3-1). 22.08 Koivu 0-1, 23.48 Keskinen 0-2.35.59 Hlushko 1-2,39.24 Nedved 2-2, 44.27 Werenka 3-2, 47.30 Roy 4-2. 54.19 Parks 5-2, 59 25 Lehtl- nen 5-3 Strafminuten Canada 8, Finland 12 Toeschouwers 5 237 Zweden - Rusland 4-3 |2-1 1-0 1-2). 3 13 Svensson 1-0 6 54 Jhulin 2-0. 18 36Tarassenko2-1.24 43 Berqvist3- 1. 45.11 Jhulin 4-1. 58.49 Beresin 4-2. 58.59 Goesmanov 4-3 Strafminuten Zweden 12. Rusland: G Toeschou wers; 9.245. Medaillespiegel Verdeling na 52 van de 61 onderde- Land Goud Zilver Brt 1.Rusland 11 7 4 2.Noorwegen 10 11 4 3.Duitsland 7 7 7 4.Verenigde Stalen i 6 4 2 5.Italië 6 3 8 6.Canada 3 4 4 T.Zwitserland 2 3 2 S.Zuid-Korea 2 1 0 O.Oostenrijk 1 2 4 10.Japan 1 2 2 11.Zweden 1 1 0 12.0ekraine 1 0 1 13.Oezbekistan 1 0 0 14.Kazachstan 0 2 0 Wil-Rusland 0 2 0 16.Nederland 0 1 3 Frankrijk 0 1 3 18.China 0 1 2 19.Finland 0 0 4 20.Slowenic 0 0 1 Groot-Britlannië 0 0 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 19