Bredesen verlost van spotnaam Vrouwen-schaatsen, terug in de tijd oo- OQO Eerste fluitconcert voor 'unseren Jens' PZC Wereldrecords in Vikingskipet Opzet kernploegen wijzigen sport Noorse goldrush krijgt enorme opleving Tsjechie - Slowakije: beladen ijshockeyduel ZATERDAG 26 FEBRUAFIJ 1994 10 HAMAR, (NPA) De schaatscoaches Ab Krook, Henk Gemser en Wopke de Vegt heb ben een plan ingediend bij de KNSB, waarin wordt voorgesteld de structuur van de hui dige drie kernploegen te wijzigen. Het drietal acht het verstandig met het oog op de invoe ring van de WK afstanden (1996) de huidige sprint-, vrouwen en mannen-kernploegen te vervangen door een groep specialisten en een categorie allrounders. Beide zouden moeten bestaan uit zowel mannen als vrouwen. Ook wordt aangedrongen op het instellen van een Jong Oranje-sprintploeg. Het trio hoopt met de invoering van een specia listen-team, dat Nederland in de toekomst meer te bieden heeft op de Winterspelen en de WK afstanden dan nu in Hamar. Of de KNSB instemt met de ideeën is onbekend. Begin maart komen bestuur en technische staf bij el kaar voor overleg. Het moeilijke is, dat de ideeen zijn gelanceerd door drie mensen, die zelf na 1 april niet meer in functie zijn. De bond heeft bovendien tal van andere pro blemen aan het hoofd. Zo is ze momenteel druk op zoek naar een voorzitter en staat ze op het punt een andere beleidsmatige structuur in te voeren. Daarnaast vormt ook vinden van een bijna compleet nieuwe trainersstaf een enorme klus. Temeer, daar de commissie, die daar mee belast is, ook binnenkort wordt ontbonden. Begin maart gaan dus allerlei personen om de tafel zitten, die over enkele maanden geen en kele zeggenschap meer hebben. Van de huidige staf blijft alleen Leen Pfrommer (Jong Oranje) op zijn post. Krook (allround mannen), Gemser (allround-vrouwen), De Vegt (sprint) en Koops (conditietrainer in de zomer) vertrekken, al dan niet vrijwillig. Krook is wel in voor een andere functie, bij voorbeeld die van een soort 'supervisor'. Officieel heeft hij zijn ontslag overigens nog steeds niet inge diend. Gemser wel. De ClOS-leraar vindt werk en hobby niet meer te combineren. Sprinttrai ner De Vegt wil graag blijven, maar hij weet officieus al, dat hij op moet krassen. Koops ten slotte wil zich voorlopig richten op zijn studie. van onze verslaggever Paul Berkhout LILLEHAMMER - 'Heia Norge', de strijdkreet der Vikingen schalde weer door Lilleham- mer. Zes jaar geleden waren de Noren krabbelaars op de Win terspelen, gisteren vierde het gastland zijn magische tiende gouden medaille. Dc Noordeuropeanen deden dat met een unieke suprematie: dubbelslag op de schans, kaal slag op de ski-piste. Het ambi tieuze topsport-project, dat jaarlijks achttien miljoen gul den kost, heeft olympische kam pioenen afgeleverd en het land verlost van een minderwaar digheidscomplex. Noren vormen een uitermate sportief volkje. Van de slechts 4.2 miljoen inwoners is bijna de helft actief. Toch waren de Noor mannen in het alpine-circus lan ge tijd vooral vallende sterren en werd Espen Bredesen. de ski vlieger, in 1992 nog laatste Dat leverde hem de spotnaam 'Espen the Eagle' op, vrij naar de nar van het luchtruim Eddy Ed wards. „Het heeft me een trauma bezorgd. Ik hoop dat die wedstrijd en die naam voortaan niet meer worden genoemd", sprak Bredesen opgelucht. Gisteren sprong hij met een schansrecord (104 meten naar het tiende Noorse goud, met in zijn slipstream landgenoot Las- se Ottesen. Even eerder op de dag was het erepodium bij de combinatie van afdaling en sla lom geheel met Vikingen ge vuld: Lasse Kjus, Kjetil Andre Aamodt en Harald Strand-Nil- sen. „Een historisch moment", zei Björge Stensbol, de directeur van het topsport-project Olym- pia Toppen. Minister-president Gro Harlem Brundtland stuur de de atleten een gelukstele gram. Inspiratie Bredesen wordt sinds zijn ver rassende wereldtitel vorig jaar volop gesteund door het project. „Het gaf me zekerheid en de bes te mogelijkheden", zei hij. „In het Topidrettsenter (het top sportcentrum - red.) in Oslo trai nen alle topatleten van Noorwe gen de hele zomer samen. We praten veel met elkaar, leren van elkaar. En zelf heb ik het idee dat mijn mentale balans beter is ge worden daardoor. Ik kon mijn ervaringen en verwachtingen vergelijken met die van bijvoor beeld Johann Koss en Björn Daehlie". Tijdens de wedstrijd op de kleine schans van 90 meter nam DEN HAAG (NPA) - Eigenlijk hadden ze elkaar in de Olympi sche finale willen treffen: de ijs hockeyers van Tsjechie en Slo wakije. Maar het wordt 'slechts' een duel om de vijfde plaats, vandaag in Lillehammer. De sfeer is er niet minder beladen om. De emoties zullen ongetwijfeld hoog oplopen. Zeker bij de Tsje chen, die het 'succes' van hun vroegere bondgenoten met lede ogen aanzien. Elke uitspraak of handeling van Slowaakse zijde wordt op een goudschaaltje ge legd. Zoals bijvoorbeeld de bewering van Petr Stastny, de Slowaakse aanvoerder, dat de hele wereld dient te begrijpen dat Slowakije in geen duizend jaar onafhanke lijk was, uitgezonderd de vijf jaar tijdens de Tweede Wereld oorlog. Dan wordt er door de Tsjechen meteen op gewezen dat Slowakije zich toen uit eige ner beweging aansloot bij nazi- Duitsland. De Tsjechen blijven ook bena drukken dat Stastny in 1980 niet vertrok vanwege het communis tische regime, maar puur uit fi nanciële overwegingen. Uitspra ken van de Slowaak dat hij ge durende tien jaar niet terug naar huis kon ook al wilde hij dat graag, worden in Tsjechië weg gehoond. De propaganda van Stastny en co., vooral via Amerikaanse journalisten, valt bij de Tsje chen heel slecht. Onverholen wordt erop gewezen dat Stastny een vriend is van de Slowaakse premier Meciar, een man met een bedenkelijke reputatie. Dat de Slowaken meer succes hebben wijten de Tsjechen aan het feit dat veel jonge spelers worden weggekocht door Amer kaanse profclubs. De Tsjech sche sterren stelen de show in d NHL-competitie, die tijdens d Olympische Spelen gewoo doordraait. In Noorwegen ai teert Tsjechië dus met een ven deld B-team. Aan de andei kant zijn de Slowaken er op g( brand te bewijzen dat zij mei kunnen in de top van de ijshoi keywereld en dat ze niet thuii horen in de mondiale C-groep. Tsjechië-Slowakije wordt ee keiharde strijd tussen dollars e nationalisme waarbij de bro< derschap de grote verliezer is. Coach sprinter Dan Jansen neemt ontslag HAMAR (ANP) - Peter Müllci de coach van Dan Jansen, heel met onmiddellijke ingang onl slag genomen. Hij acht zich oi voldoende gewaardeerd doo de Amerikaanse schaatsbond. De 37-jarige coach heeft de laai ste drie jaar gewerkt met Jai sen, die tijdens de Olympisch Winterspelen in Hamar de 100 meter won. „Een bedankje kaï er nauwelijks af. De omstandig heden waaronder de boni werkt, zijn niet professioneel." Müller en Jansen kennen elkaa al sinds jaren en hebben ee sterke band met elkaar. Ook i het begin van de jaren tachti was Müller, olympische kan pioen op de 1000 meter in 1976, a begeleider van de huidige we reldrecordhouder op de 500 ei 1000 meter. Hij overweegt eei baan buiten het schaatsen t aanvaarden. HAMAR (ANP) - Het schaatstoernooi van de Olympische Winterspelen heeft vier wereldrecords opgeleverd. Johann Olav Koss tekende voor drie verbeteringen. Daarmee was de Noor tevens de grote man van de Spelen. De Amerikaan Dan Jansen behaalde goud met een wereldrecord op de 1000 meter. Het enige Nederlandse record kwam op naam van Annama- rie Thomas, die een van vorig jaar daterende toptijd van Christine Aaftink op de 1000 meter aanscherpte. Wereldrecords: Mannen: 1000 m: Jansen (VSt) 1.12,43 18 februari; 1500 m: Koss (Noo) 1.51,29 16 februari; 5000 m: Koss 6.34,96 14 februari; 10.000 m: Koss 13.30,55 20 februari; Nederlands record: Vrouwen:; 1000 m: Thomas 1.20,94 23 februari. Aamodt kan de ervaringen van Noorwegen op deze Winterspe len nog veel mooier maken. Want het uiteindelijke doel van Olympia Toppen is niet bereikt. Het land wilde tot 's werelds suc cesvolste land gekroond wor den. maar het wordt moeilijk om Rusland op de slotdag te achter halen. „Alle andere doelen zijn echter wel bereikt", zei Stensbol tevreden. Noorwegen heeft nu 25 medailles en is daarmee num mer een. Het succes van Albert- ville (20 medailles, negen keer goud) is ruimschoots verbeterd. mmmÊÊBÊÊÊaammmmmmmmmmm Bredesen samen met zijn land genoot Ottesen onmiddellijk de leiding. Hij vernam toen ook het unieke succes van de skiërs. „Ik had geen inspiratie nodig, daar voor was ik al te zeer gebrand op goud", aldus Bredesen. „Ik was zeer agressief. Ik heb tegen Otte sen gezegd: nu moeten wij ook onze bijdrage leveren. Een van ons moet winnen. Allebei heb ben we toen met risico gespron gen". In de lucht maakte zich al het ongelooflijke gevoel van hem meester dat hij het verst van allemaal zou vliegen. „Het valt niet te beschrijven wat ik meemaakte. Elke goede sprong is al fascinerend, of je nu wint of verliest. Maar het publiek, de vlaggen, maakten het perfect. En ik was opgelucht dat ik dit maal niet de fouten maakte die ik eerder heb begaan". De Noormannen openden al op de eerste olympische dag hun goudjacht. Zij leken op een on gekend record af te stevenen. Sinds dinsdag verdween de roes van onoverwinnelijkheid echter. De gelauwerde kampioenen le den zelfs op hun specialiteiten nederlagen. „Ik heb echter nooit getwijfeld dat ook mijn dag zou komen", zei Bredesen. Op de dag van Kjetil Andre Aamodt wordt nog altijd ge wacht. In de sterren stond ge schreven dat deze 22-jarige top per op elk onderdeel goud zou winnen. Maar voorlopig gaat de nieuwe superman op ski's slechts gekleed met twee zilve ren en een bronzen medaille. In de combinatie stal zijn vriend en 'slapie' Lasse Kjus de triomf on der zijn handen weg. „Ik heb nog een kans", aldus Aamodt. Die kans wacht hem morgen, in de slalom waarin opnieuw drie Noorse medaille-kandidaten zich naar voren zullen dringen. Elite Zo'n groot aandeel in het ski-cir cus is opmerkelijk. Noorwegen heeft vanuit het niets de top van de berg bereikt, al moest op de eerste gouden medaille lang worden gewacht. „Dit bevestigt dat wij bij de elite horen", zei Aamodt. „Dit is mijn mooiste er varing sinds ik met skiën ben be gonnen". De enige schaduwzijde is dat Olympia Toppen bijna failliet moet zijn gezien de vele winst premies die worden uitgekeerd. Al tien keer 60.000 gulden. „Geen angst", zegt Stensbol. „We hebben het lot niet willen tarten. Maar we zijn zo vrijmoe dig geweest vooraf een geldpotje te maken om het goud te kunnen belonen... Ook na de Winterspe len blijft dit project bestaan". De Noorse skiers vieren hun unieke succes: goud, zilver en brons op de combinatie. Van links naar rechts Nilsen, Kjus en Aamodt. foto Reuter Duitse schaatssters nemen concurrentes mee in hun vrije val Als een echte Superman leidde Johann Olav Koss de schaats wereld vorige week de 21e eeuw binnen. De Noorse uit barsting op het ijs van Hamar werd eerder dit seizoen vooraf gegaan door Dan Jansen, die op de 500 meter een onneem bare muur heeft gesloopt. Het mannen-schaatsen maakt een explosieve ontwikkeling door. Hoe anders is de situatie bij de vrouwelijk helft van het schaatspeloton. Wie de Nie- mannen, Hunyady's en Zijl stra's aan het werk ziet, krijgt het idee te kijken naar een sportieve versie van 'Back to the Future'. Terwijl Koss .en Jansen deze winter het ene we reldrecord na het andere uit de hoge Noor toveren, gaan de vrouwen terug in de tijd. Niemann verbeterde weliswaar in december Van Gennips mondiale toptijd op de vijf kilo meter, maar daarmee was al het dameskruit verschoten. De Haarlemse zag thuis voor de buis zes jaar na haar gol- Scherpe kritiek op Samaranch Over zes, zeven jaar is er geen Internationaal Olympisch Co mité meer. Dit staat vast, vol gens Philipp von Scholier, het Oostenrijkse IOC-lid. Von Scholier richtte zijn kri tiek op de persoon van voorzit ter Juan Antonio Samaranch. „Samaranch", zo stelde Von Scholier, „is druk doende het IOC de macht te ontnemen. Vroeger deed hij het discreet, tegenwoordig is hij openlijk be zig met de liquidatie." Het IOC-lid kwam met zijn kri tiek na de plannen van Sama ranch de voorwaarden voor een persoonlijk lidmaatschap te veranderen. Zo'n voorwaarde is nieuwe IOC-leden voor ten hoogste acht jaar te kiezen, met hooguit een verlenging voor vier jaar. Vervolgens wor den de voorzitters van de inter nationale olympische sport bonden (31) automatisch lid. Op dit moment bestaat het IOC uit 89 stemgerechtigde le den. Von Scholier staat in het college bekend als conserva tief. Hij is de eerste die zich te gen de voorzitter, die vanaf zijn aantreden in '80 talloze ver nieuwingen doorvoerde, heeft gekant. De Oostenrijker is lid vanaf'77. Eind '96 moet hij weg door het bereiken van de 75-ja- rige leeftijd. drush in Calgary, dat haar drie olympische records onaange roerd bleven in Hamar. Of ze daar zo blij mee is, valt te be twijfelen. Het liefst ziet ze, dat haar naam uit alle schaatsboe ken wordt geschrapt. Op de sprint geldt hetzelfde verhaal als op de langste af standen. Hoe sterk Bonnie Blair deze week ook reed, de eveneens zes jaar oude wereld records op de twee kortste af standen bleven overeind. Frap pant is helemaal, dat niemand tegenwoordig ook maar in de buurt komt van Kania's inmid dels belegen Medeo-record op de 1500 meter. In maart '86 dook ze in Kazachstan als eer ste en tot nog toe enige vrouw onder de twee minuten (1.59,30). Hunyady bleef begin deze week drie seconden ver wijderd van die tijd, maar won wel goud. Dat de internationale presta ties bij de vrouwen teruglopen, heeft alles te maken met de op- Lillehammer '94 heffing van de DDR. De gevol gen van de val van De Muur in '89 worden ruim vier jaar na al le maatschappelijke verande ringen nu ook sportief zicht baar. In '92, toen Niemann nog uitdreef op haar DDR-basis, pakte ze twee keer goud en won Bomer de 1500 meter. Ditmaal greep Niemann met vallen en opstaan brons en zilver en had ze de mazzel, dat Pechstein eveneens een Duits paspoort op zak had. Dat verzachtte de pijn. Het DDR-sportsysteem heeft in de zeventiger en tachtiger ja ren ontelbare kampioenen ge produceerd. Er kwamen niet alleen Trabantjes, maar ook ti tels van de lopende band. Ka rin Enke (later Kania) won in 1980 op de 500 meter het eerste schaatsgoud voor het toenma lige Oost-Duitsland. Er volg den er nog acht. Bij de laatste drie in 1992 was het voorvoeg sel Oost al voor de naam Duits land verwijderd, maar Nie mann en Börner dankten hun succes louter en alleen aan hun opleiding in de DDR. Een land, waar nog beginnende pubers van bovenop kregen op gelegd, welke tak van sport ze moesten 'kiezen'. Waar weten schap en sport hand in hand gingen. Waar dopinggebruik heimelijk werd gestimuleerd. Alles was geoorloofd ter meer dere eer van volk en vadërland. En waai' sportmensen het grauwe bestaan van alledag konden ontvluchten, als ze ti tels pakten en records verbe terden. Ze kregen een betere baan, een toelage en korting bij aanschaf van een Trabant. Al die prikkels zijn weg. De Muur is verdwenen, de sport- cultuur ook. De lopende band staat stil. Dat was de afgelopen dagen te merken in Hamar. De Duitse schaatsvrouwen heb ben, met uitzondering van Pechstein. een forse stap terug gedaan. Ze namen hun concur rentes mee in hun vrije val. Die hoeven immers niet meer te ja- Christine Aaftink kon niet tippen aan haar niveau van d geleden. i gen op de 'anabolen-meisjes' (citaat Hunyady). Ook die prik kel is verdwenen. De jacht op de schaatsende 'Ossi's' is voorbij. Met een paar trainingen minder per week kom je tegenwoordig toch dichter bij het podium dan en kele winters geleden. Dat heeft zijn invloed op het algemene niveau en verklaart waarom de mannen wel en de vrouwen niet aan wereldrecords toekomen. De ene groep is al de volgende eeuw binnengestapt, de andere is terug naar een vorig decen nium. Interessant is om te zien, wie de komende jaren de koppositie gaat overnemen. Rusland (o.a. Bazjanova) is een voorname kandidaat. Nederland staat ook te popelen om gebruik te maken van het machtsva cuüm. Annamarie Thomas en Tony de Jong hebben in Hamar de hoop in de Oranje-harten doen toenemen, dat ooit weer eens de tijden van Atje Keulen- Deelstra gaan herleven. Voor zichtigheid is echter geboden. Drie jaar geleden werden Lia van Schie en Sandra Voetelink regelrecht de hemel ingepre- zen. Beide vrouwen tobben nu wat op regionaal niveau. Eveneens drie jaar terug was Christine Aaftink een wereldtopper. De reuzin uit Baambrugge twijfel de ditmaal al van tevoren of ze wel naar Hamar moest gaan. Ze ging en had dat beter niet kunnen doen. De zwakke resultaten van Oranje versterkten het vorige week al overheersende gevoel in Hamar, dat Nederland tot de 'losers' van de 17e Winterspe len behoort. Nul goud, een keer zilver, drie maal brons. De schaatsnatie heeft gepresteerd naar haar aard: Zuinig. Jens Weisflog, gisteren vierde bij het schansspringen, kan maar geen vriendjes worden met het Noorse publiek. Tij dens het warmspringen viel hem de bedenkelijke eer te beurt het eerste fluitconcert van deze Winterspelen te ont vangen. De 35.000 toeschou wers verdachten hem van 'vals spel'. Weisflog, aE twee gouden me dailles rijk, reageerde met het bekende gebaar van de opge stoken middelvinger. Dat was natuurlijk niet zo sympathiek van de Vlo. Tijdens de wed strijd werd unseren Jens dan ook geducht uitgejoeld. Bij zijn mindere tweede sprong werd hartstochtelijk gejuicht. Weisflog zocht naderhand de verklaring in een misverstand. De kranten hadden beschre ven hoe hij de arme Japanner Harada tijdens de landenwed- strijd van dinsdag uit de con centratie trachtte te brengen. Weisflog feliciteerde Harada al vast met het goud, terwijl de zeer zenuwachtige Jap nog naar beneden moest. „Ik heb hem helemaal niet nerveus wil len maken", aldus Weisflog. „Ik verwachtte echt dat hij zou winnen...". Duitse strafrondjes De Duitse bi-atletes dreigden gisteren de jacht op een land genote te openen. In de landen- wedstrijd biathlon schoot Si- mone Greiner-Petter-Memm een zekere gouden medaille aan flarden. Zij miste zesmaal het doel en verspeelde door de vele strafrondjes een comforta bele voorsprong. Rusland kon nu zijn elfde medaille winnen, terwijl Duitsland maar ternau wernood Frankrijk, voormalig olympisch kampioen, voor bleef in de strijd om het zilver. „Ik had een complete black out", hakkelde Greiner-Petter- Memm, 26 jaar en afkosmtig uit het Oostduitse Jena. „Ik kan niet verklaren wat er gebeur de". Voor topatletes in de biathlon zijn meer dan twee missers in twintig schoten een schande. Tien van de twaalf at letes uit de top-drie bleven foutloos! Petra Schaaf, die als laatste starter het zilver redde, beloof de echter dat Simone zou wor den gespaard. „We willen haar niets kwalijk nemen. Zulke dingen kunnen voorkomen". Greiner-Petter-Memm - een onwaarschijnlijke naam overi gens - was oorspronkelijk reser ve, maar moest op het laatste moment opdraven wegens een ziekte-geval. De droom van olympisch goud veranderde voor haar in een nachtmerrie. sport op tv ii i i i li i I I I i ZATERDAG 06.00-10.00 EURO: Olympische over zichten 09.00-09.30 Ned 2: Olympische Win terspelen Lillehammer: samenvat ting van de vorige dag. 09.03-16.58 Did 2: Olympia-Studio: skiën (slalom vrouwen), bobsleeën (4 mans), biathlon (4x7,5 km. mannen teams), kunstrijden op de schaats (demonstratie). 09.30-10.45 Ned 2: Skiën: slalom vrou wen. 10.00-12.30 EURO: Bobsleeen: 4- mans race vanuit Hunderfossen. 10.45-13.00 Ned 2: Bobsleeën: 4-mans, le en 2e run. 12.45-18.15 BBC 1: Olympic grand stand: Winter Olympics (viermans bob en slalom skiën voor vrouwen), paarderaces vanuit Haydock Park, voetbal, rugby league (Castleford - Widnes, Silk Cut challenge cup) en fi nal score (voetbaluitslagen). 13.08-14.15 Ned 2: Skiën: slalom vrou wen. 14.00-15.00 EURO: Biathlon: 4 x 7.5 km estafette mannen, live 14.15-15.00 Ned 2: Biathlon: 4 x 7,5 km mannen. 15.00-17.30 Ned 2: Studio sport: ABN /AMRO-Tennistoernooi vanuit Rot terdam en Wielrennen Omloop 't Volk. 15.20-17.00 BRT 1: Sport extra: wiel rennen, Omloop Het Volk. 17.00-17.30 EURO: Olympisch nieuws: programma-overzicht en alle informatie vanuit Lillehammer. 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 17.30-18.15 BBC 2: WK Bowls indoor vanuit Preston. 17.30-19.00 EURO: IJshockey: wed strijd om de 7e plaats. 18.05-18.40 RTL 5: Sport: voetbal, aandacht voor wedstrijden uit de Duitse voetbalcompetitie. 18.15-21.35 BBC 2: Olympic grand stand: kunstrijden op de schaats (de monstratie), shorttrack (500 m finale mannen), skiën (slalom vrouwen, sa menvatting), bobsleeën (4-mans, sa menvatting) en ander nieuws uit Lil lehammer. 18.38-18.48 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport 18.45-19.30 BRT 1: Sport extra: wiel rennen, samenvatting Omloop Het Volk. 18.58-19.30 Ned 2: Olympische Win terspelen Lillehammer hoogtepun ten van de dag. 19.00-21.30 EURO: Shorttrack- schaatsen: finales, 19.10-19.50 Did 1: Sportschau: met o.a. Bundesligavoetbal. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-22.00 Ned 2: IJshockey en fina les shorttrack schaatsen 20.15-23.30 Did 2: Olympia-Studio: hoogtepunten van vandaag, ijshoc key (wedstrijden om de derde, vijfde en de zevende plaats) en schaatsen (shorttrack finales) 21.30-23.30 EURO: IJshockey: wed strijd om de 3e plaats, live 22.15-22.50 Ned 2: Studio Lilleham mer. 22.30-23.10 BRT 1: Sport op zaterdag. 22.45-23.05 BBC 1: Sport. 22.50-23.20 Ned 3: Studio sport. 22.50-23.35 Ned 2: IJshockey en fina les shorttrack schaatsen. 23.05-00.10 BBC 1: Match of the day. voetbalmagazine met samenvattin gen van de FA Calling Premiership. 23.30-01.00 EURO: IJshockey wed strijd om de 5e plaats -Li 1 1 IJl 1 1 I TTTTT - 00.15-01.20 RTL Boksen Extra zwaargewicht (Axel Schulz-Jimm Bills). 00.25-01.25 Ned 2: ABN/AMRO-Ten nistoernooi: samenvatting van di tweede halve finale. 01.00-06.00 EURO: Olympisc nieuws: programma-overzicht en informatie vanuit Lillehammer. j 8 ZONDAG 06.00-10.00 EURO: Olympische oveif zichten. 09.00-09.30 Ned 2: Olympische Wi terspelen Lillehammer 09.15-18.15 Did 2: Olympia-Studic reportages en interviews, skiën (sl( lom mannen), bobsleeen (4-mai bob), langlauf (50 km mannen), ski* (slalom mannen) en ijshockey (f nale). 09.30-11.30 Ned 2: Skiën: slalom man nen le run. 10.00-12.30 EURO: Bobsleeen (4 mans race) en langlauf skiën (klas sieke 50 km mannen). 11.30-12.05 Ned 2: Bobsleeen: 4-man en cross country. 50 km mannen. 11.30-13.30 BBC 2: Olympic grand! stand: skiën (mannen slalom finale) bobsleeën (4-mans finale), langlau (50 km mannen). 12.05-13.00 Ned 2: TV-sport: sportma gazine. 12.30-13.15 BRT 1: Sportmiddag. 12.30-14.00 EURO: Alpine skiën: sla' lom mannen. 13.08-14.55 Ned 2: Skiën: slalom man nen 2e run. 14.00-14.30 EURO: Langlauf skiën, klassieke 50 km mannen 14.00-17.03 Ned 3: ABN/AMRO-Ten nistoernooi: rechtstreeks verslag vai1 de finale, 1 14.30-18.10 BBC 2: Olympic grand l stand: ijshockey finale en verder Wi Bowls indoor vanuit Preston. i 14.55-18.00 Ned 2: IJshockey: finale 15.00-18.00 EURO: IJshockey: finale. 17.30-18.00 RTL 5: WK Voetbal '94: al levering in het kader van de WK in d VS die in juni worden gehouden ei een portret van de voetballer Paoli Rossi. 18.05-18.40 RTL 5: Sport: voetbal, o.a i aandacht voor de Engelse competiji tie. I 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. J 18.10-19.10 BBC 2: Rugby special* magazine met de kwartfinale wed-- strijd Saracens-Bath en samenvat* tingen van de andere kwartfinales, o 18.45-19.10 RTLSport. e 18.45-20.15 Ned 3: Studio sport. 19.00-21.30 EURO: Olympische Wint terspelen: sluitingsceremonie. 19.30-19.45 BRT 1: Sport 19.30-21.40 Did 2: Olympia-Studio; hoogtepunten van vandaag, gastee1 en de slotceremonie 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 19.55-21.20 Ned 2: Olympische winV terspelen Lillehammer: rechtstreeks» verslag van de sluitingsceremonie. j> 20.00-21.30 BBC 2: Olympic grand}, stand: sluitingsceremonie van da! Olympische Winterspelen 1994. 21.20-22.15 Ned 2: Samenvatting v de Spelen. 22.15-22.50 Ned 2: Studio Lillehamj mer. 22.20-22.30 Did 2: Sport am Sonntagfc Bundesliga-voetbal (SG Wattenf. scheid 09-VfB Leipzig). 22.40-23.05 BRT 1: Sport. 22.50-23.30 Ned 2: Studio sport: Itaf liaanse en Spaanse voetbalcompetf tie. Espen Bredesen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 18