Kwaliteit door zelfkritiek Euregiofonds steunt bedrijven CD'ers gebruikten FNV als springplank naar kiezersgunst Kameleon-gekte slaat toe bij scouts jr Zeeland Campings begint centraal mailingsysteem in detail In de nieuwe showroom van OTA autoverhuur in Goes op industrieterrein De Poel II be gint de Egelantier, een spe ciaalzaak voor picnick-man- den en koffers. De collectie wordt ook enkele keren per jaar aangeboden via Oldtimer beurzen. Foto Alewijnse is sinds kort in Middelburg begonnen. Van uit de Schepenenlaan maken Jan en Maike Alewijnse fotore portages voor bruidsparen en bedrijven en doen ze aan por tretfotografie. De zaak is ont staan uit hobby, maar de acti viteiten werden zo talrijk dat een professionele aanpak op zijn plaats was. Nailcare. studio voor nagel verzorging in 's-Heer Hendriks kinderen. opent een tweede vestiging in Roosendaal. Nata- scha van de Flier brengt haar studio onder in de kapsalon Henk's Hairstyling, In 's-Heer Hendrikskinderen is de studio gevestigd in de kapsalon Willy. De keuze voor West-Brabant is ingegeven door de relatieve on bekendheid van Zeeuwen met manicure- en kunstnagelbe- handelingen, waardoor Van de Flier in de eigen provincie nog niet full-time kan werken. Camping De Roompot in Kamperland kreeg de eerste prijs voor klantvriendelijke communicatie met gasten op een internationale vakbeurs voor recreatie die in het Ita liaanse Ferrera plaatsvond. De manier waarop Roompot gas ten van aankomst tot vertrek van informatie voorziet was voor campinggids ASCI in Zet ten aanleiding om het bedrijf voor te dragen. Het Winston Churchill Hotel in Terneuzen geeft maandag 28 februari een openingsreceptie waarbij de directeuren van de nieuwe venootschap zich pre senteren. Frits van 't Wel. ook directeur van het 'oude' Chur- chillhotel, Ronnie Verhenne- man en Wim van Berge van kapsalon Les Artistes en Peter Kievit presenteren hun plan nen voor de vernieuwing van het hotel in de komende vijf jaar. Die plannen behelzen re novatie van de gastenkamers, de verbouwing van de bar tot bruin café en de uitbreiding van de kapsalon tot beautysa lon. De receptie duurt van 17.00 tot 20.00 uur. RENESSE - Tien onderne mers uit dezelfde branche, soms actief in dezelfde plaats, die elkaar volledig inzicht ge ven in hun bedrijfsgegevens en die ongezouten kritiek op eikaars bedrijven kunnen le veren. Voor het lidmaatschap van deze groep betalen de be drijven ook nog eens tussen de tien- en vijftienduizend gul den per jaar. Zo'n samenwer kingsverband bestaat al ruim twintig jaar in Zeeland. Onder begeleiding van de Ka mer van Koophandel in Mid delburg streven de tien exploi tanten van Zeeland Campings ernaar om de kwaliteit van hun bedrijven op een zo hoog moge lijk niveau te tillen. Onderlinge bedrijfsbezoeken. afspraken over klantbehandeling en voorzieningenniveau in een be sluitenboek, cursussen voor personeel en gezamelijke be drijfspresentatie zijn de instru menten waarmee de tien Zee land Campings zich in de strijd om de gunst van de gast willen onderscheiden. Mailingsysteem Het geld is in 1993 belegd in twee gezamelijke produkten voor de campinggasten: de eer ste kleurenbrochure voor het seizoen 1994/95 waarin de tien bedrijven zich presenteren en het centrale mailingsysteem, dat per computer is opgezet. Dat systeem registreert cen traal waar welke geïnteresseer de zich meldt voor informatie en waar op welke camping nog ruimte is voor gasten. Het systeem zorgt ervoor dat een informatievrager niet vier maal dezelfde brochure in de bus krijgt als hij meerdere Zee land Campings opbelt. Boekin gen gebeuren nog niet cen traal. vertelt secretaris P. van Oost van Zeeland Campings. Het mailingsysteem wordt donderdag 10 maart gepresen teerd tijdens een bijeenkomst bij Zeeland Camping Dishoek waarbij recreatie-gedeputeer de dr G. de Kok spreekt De Zeeuwse Gastvrije Cam pings ontstonden in de jaren zeventig met als doel gezamen lijk promotie te bedrijven, uit onvrede met het werk destijds van de Provinciale VW. Van lieverlee werd steeds sterker nadruk gelegd op de kwali- teitsborg. In 1990 werd de naam veranderd in het eenvou diger te hanteren Zeeland Campings. De campings leggen zichzelf hoge maatstaven op: uit de en quête die de gasten ieder jaar luijgen voorgelegd moet voor iedere camping een waarde ringscijfer 8 rollen. Van gast vrijheid tot standplaatsruimte en douches: de voorzieningen dienen voor 80 tot 90 procent 'uitstekend' tot 'goed' scoren op de vragenlijsten. In 1993 za ten slechts twee van de tien be drijven daar enkele tiende pun ten onder. ..Ongeveer een kwart van de uitgedeelde kaarten komt in gevuld terug. De Kamer van Koophandel verwerkt de gege vens en maakt een rapport. Met die resultaten gaat het al gemeen bestuur rond de tafel zitten. Het heeft effect", zegt Van Oost. „De twee bedrijven die nog minder dan 8 scoren, zijn afgelopen jaar wel enkele tiende punten gestegen in hun waarderingsscore. Zo bouwen we verder." Die discipline en de eis van een groot aantal passantenplaat sen zorgden in het verleden voor wat verloop onder de deel nemende bedrijven Binnen de vereniging behoudt elk bedrijf de eigen identiteit en doel groep. Ook de grootte van de diverse leden verschilt aan zienlijk: van drie hectaren tot veertien hectaren. Voor de kleine Zeeland Campings lijkt de financiële inleg in de vereni ging moeilijk te vertalen in re- denement. ..Je ziet dat geld niet direct terug", beaamt Van Oost. „Ik stapte in Zeeland Campings in 1992 Toen had ik per standplaats zo'n 68 over nachtingen. Nu zijn dat er 79. We beginnen het boekingssei zoen in januari Nu al heb ik 25 procent meer boekingen dan in dezelfde periode vorig jaar. De best bezette Zeeland Camping kent een bezettingsgraad van 90 tot 95 overnachtingen per standplaats per seizoen redactie: Claudia Sondervan MIDDELBURG - Zeeuwse midden- en kleinbedrijven die. samenwerken of willen samenwerken met bedrijven in Oost- en West-Vlaanderen kunnen daarbij steun krijgen van het Euregio fonds. Het fonds is voor de regio Scheldemond opgezet door het Innovatiecentrum Zeeland en de Gewestelijke Ontwikke lingsmaatschappij Oost- en West- Vlaanderen. Het fonds wordt gesteund door de Europese Unie. Bedrijven kun nen er aanspraak op maken om een deel van de onderzoekskosten naar samen werkingsmogelijkheden te dekken Voor nieuwe samenwerkingen betreft dat maximaal de helft van de kosten, voor uitbouw van bestaande samenwer kingen tot dertig procent daarvan. In totaal is er voor beide zijden van de Ne derlands-Belgische grens 200.000 gul den beschikbaar. Voor Zeeland bete kent dat, dat er zeven tot negen bedrij ven in aanmerking komen voor een sub sidie van zo'n acht- tot tienduizend gul den. De Euregio Scheldemond beschikt over dé aanvragen. Al enkele bedrijven zijn volgens het Innovatiecentrum Zee land goed op weg geholpen met steun uit het fonds. De te subsidiëren samen werkingsvormen hebben onder meer betrekking op het vanuit Zeeland en Vlaanderen gezamenlijk bewerken van de markt, de gezamenlijke opzet van nieuwe produkten en deelname aan EG-technologieprogramma's. van onze verslaggever UTRECHT - De FNV verdenkt j de Vlissingse Centrumdemo craten van pogingen de vakbe- 1 weging te misbruiken als springplank naar de kiezers De CD'ers die de afgelo pen maanden met hun vak- Janny van der Lee Engels ontbijt personen Het traditionele Engelse ont bijt verliest meer en meer terrein. De zeer uitgebreide ver sie wordt eigenlijk alleen nog jmaar in grote hotel-restaurants [geserveerd en zelfs dan zijn er maar weinig liefhebbers voor kedgeree (rijst met kerrie en kip pers). de stevige porridge (pap), 'niertjes of witte bonen. Maar wat populair blijft zijn de tradionele bacon and eggs, al dan niet bege leid door breakfast sausages, een soort stevige knakworstjes die gebakken worden. Daarnaast bestaan er natuurlijk allerlei varianten van roerei op warme toast met ham of met ge bakken champignons of gebak ken plakjes tomaat. Behalve toast en marmelade kunt u er ook nog muffins of an dere broodjes bij opdienen, ros bief en verse vruchten of een fruitsalade. Scrambled eggs eieren eetlepels melk of room om te bakken en zout de eieren boven een kom voeg melk of room en peper en zout toe. Klop de eieren 2-3 mimiten krachtig met een garde dooreen. Smelt in een grote koekepan op niet te hoog vuur de boter wan de warmtebron te heet is het mengsel korrelig), laat de boter echter niet de losgeklopte eieren in pan en roer met een houten spatel over de bodem van de pan 'ot de eieren beginnen te stollen. Het mengsel mag niet droog oorden maar moet nog enigs- mis smeuiig blijven. estrooi de roereieren voor het eventueel met bieslook schep het roerei op een verse met een plakje ham. bondskaart pronkten blijken hooguit enkele jaren FN V-lid. „Dat duidt er op dat ze van onze organisatie gebruik wilden ma ken om zich als CD'er te profile ren". zegt het FNV-kaderlid Chris Ollebek uit Axel. Als voorzitter van de commissie voor beroepszaken van de Ver- voersbond FNV verdedigde de Axelaar gisteren in de Bonds raad het besluit om de Vlis singse CD-lijsttrekker A. Poppe uit de bond te gooien. De raad - het hoogste besluitvormende or gaan van de bond - ging zonder commentaar met het royement akkoord. Poppe. die deel uitmaakt van de landelijke CD-top, werd pas in april 1992 lid van de Vervoers- bond. Aanvankelijk toonde hij zich een 'voorbeeldig kaderlid'. Maar november vorig jaar, schrijft het bondsblad FNV-ma- gazine, bleek Poppe 'dubbel spel te spelen'. Ook het gezin Van dei- Steen. dat in Vlissingen mee hielp een CD-organisatie van de grond te krijgen, blijkt pas de laatste jaren met vakbonds- kaarten op zak te lopen. J. van der Steen, die onlangs naar 's- Hertogenbosch vertrok om daar CD-lijsttrekker te worden, was van mei 1989 tot februari 1993 lid van de Industriebond. Zijn vrouw, die in Vlissingen kandi date is, bekeerde zich evenals Poppe begin 1992 tot de FNV. En zoon Van der Steen - hij is CD- kandidaat in Bergen op Zoom - werd in 1991 FNV'er, Rechter De Vlissingse CD-lijsttrekker heeft steeds gezegd dat hij zijn royement via de rechter zal aan vechten. Gisteren reageerde hij minder pertinent. Hij verklaar de juridische stappen te 'over wegen'. De Vervoersbond ligt daar niet wakker van. Woord voerder Ollebek: „Poppe heeft de FNV in diskrediet gebracht. Als FNV-kaderlid heeft hij uit spraken gedaan waar dé bond absoluut niet achter staat. In de zendtijd voor politieke partijen scheldt hij op de FNV. Hij is ver schrikkelijk te keer gegaan, te gen de Vervoersbond in het bij zonder. Dat alleen al is genoeg om hem te kunnen royeren Volgens Poppe is de royements procedure niet geheel volgens de regels verlopen. Zo zou in een brief aan Poppe een verwijzing hebben gestaan naar een ver keerde datum. Ollebek: „Smoes jes. Wij hebben hem zelfs nog keurig netjes uitgenodigd zijn verweer mondeling toe te lich ten. Hij kwam niet opdagen. Op de ochtend dat we met hem zou den praten, belde hij af." Thoolse scouts bouwen de Kameleon na, waarmee zij deze zomer de Friese wateren willen opvaren. Loodsen bouwen bootje van de Klinkhamers na foto Willem Mieras van onze verslaggever THOLEN - De Kameleon-gek te heeft toegeslagen onder de loodsen van de Heenetrecht- groep, de Thoolse scouting. Onder het motto 'alles kan. tenzij het tegendeel bewezen is', bouwen ze als bezetenen de Kameleon na: de boot van tweeling Hielke en Sietse Klinkhamer, ooit ontsproten aan het brein van de Friese schrijver Hotze de Roos. De scouts weten het honderd pro cent zeker. Deze zomer zullen ze met de Kameleon, uitge rust met automotor en com pleet met versnellingsbak, de Friese wateren optuffen. Een goede daad van de eerste orde, want tot hun grote ver bazing ontdekten de padvin ders vorige zomer dat in heel Friesland geen Kameleon te vinden is. ..Ons vakantie-the ma was 'op zoek naar de Ka meleon'. maar we hebben niks gevonden Terwijl iedereen Friesland toch met het bootje van de Klinkhamers asso cieert'zegt de 22-jarige Bou- die Hoogedeure. woordvoer der voor het Kameleonproject van de Heenetrechtgroep. Want wie kent ze niet. de boe ken van De Roos. zo vraagt Boudie zich af. In ieder geval de titels, 'de vlag in top voor de Kameleon', of 'de Kameleon helpt altijd', zijn bij menig mens goed voor een vleugje jeugdsentiment. Cultuurgoed Terug in Zeeland besloten de loodsen de schuit na te maken Boudie: „Om dat belangrijke stuk Fries cultuurgoed aan de Friezen te kunnen geven." Een nobel streven, waarvoor grote interesse bestaat. Sonnema- Berenburg gaat mogelijk de bouw sponsoren en in het Frie se dorpje Terhorne aan het Sneekermeer blijken kersver se plannen te bestaan om een Kameleon-themapark te be ginnen. De eerste contacten tussen Terhorne en de Heenetrecht groep zijn al gelegd. Thema- park-intiator J Stedehouder- „Terhorne is precies het doip dat Hotze de Roos in zijn boe ken schetst. Daar moeten we wat mee doen Hoe het park eruit zal zien is nog niet be kend. Maar één ding is zeker, de legendarische schuit mag niet ontbreken. Binnenkort komt dan ook een Terhornse afvaardiging naar Tholen. om de contacten te verdiepen. De scouts kijken met span ning naar het bezoek uit. De vraag is, wat de Friezen van het project vinden. Het valt immers niet mee de eigenaar dige constructie na te bootsen. Want wat bleek nadat de pad vinders de tekeningen hadden bestudeerd van alle 66 delen van de serie? De oorspronke lijke illustrator. G. van Straat- en. tekende een zeer gedetail leerde boot met de Klinkha mer-tweeling afgebeeld als echte belhamels, terwijl illu strator Ruud Hameeteman in moderne uitgaven een heel an der beeld creëerde. Hij tekent een zeer schetsmatige Kame leon, waar volgens Boudie 'weinig van klopt'. „En in die nieuwere boeken gaat pa Klinkhamer 's avonds squas hen en zijn Hielke en Sietse brave jochies. Dat vinden we niks. dus besloten we de oude Kameleon na te maken." De werkplaats van de scouts ligt op het erf achter het huis van C Geluk aan de Gemaal- weg in Tholen. het ouderlijk huis van één van de scouts. Daar hebben zij een oud bootje in stukken gesneden. verbreed en verlengd. Vervol gens werd de typische stompe voorkant aangebracht. Maar het moeilijkste komt nog: het installeren van een automotor met achterwielaandrijving, Diesel De scouts zoeken een diesel motor. Hier wijken zij af van de boeken, waarin de Kameleon op benzine vaart. Dat blijkt al uit deel één van de serie, waar de in '91 overleden Hotze de Roos schrijft: 'Eindelijk kon den ze proefdraaien. Vol ver wachting goot Sietse de benzi netank vol en drukte dan, op aanwijzing van Klinkhamer, op de starter. De motor sloeg aan en draaide een paar tellen later op volle kracht. Sietse schakelde de versnellingsbak in. waarop ook de schroef be gon te draaien. Het ging steeds sneller en sneller, totdat hij zo hard rondvloog, dat het een propeller van een vliegtuig leek' De verklaring voor het brand- stofverschil is simpel Boudie: „Met benzine lopen we kans te onploffen. En we moeten er mee naar Friesland. Een eind weg dus, en dan is benzine on betaalbaar." Evenementon ZATERDAG AXEL De Halle. 'No sex plea se". klucht door toneelver. ODI: BERGEN OP ZOOM - Schouw burg. 20.15 uur: Het Mechels Theater met 'De knecht van twee meesters": De Waterput, 17.15 uur: Concert Powerfunkformatie La Lupa: BORSSELE - Gymzaal Troye- weg. 14 uur- Voorstelling kinder circus Hogerop: GOES - Ambachtscentrum. 14.30 uur: 'De koning is bloot, le ve de koning' door poppenthea ter Sim Bolus: Zeelandhallen. 20 uur: Optreden Bertus Staigerpaip en SheShe: 't Beest. 22 uur: Concert Ken- dread Dasjan. Surinaamse reggae: GRIJPSKERKE - Imkerij Pop pendamme. 14 uur Poppen theater Parabel met 'Sterke Wanja'; HEINKENSZAND - De Stenge, 9-17 uur: Snuffelmarkt met en tertainment: HULST - Den Dullaert. 14 uur: Theater Pepijn.met 'De wondere jas van de contrabas'; MIDDELBURG - Schfouw- burg. 20 uur: Folkloristisch en semble 'Lietuva' met zang en dans uit Litouwen: OOST SOUBURG - Gebouw Mae-Uku. 19.30 uur: Concert La- wa Mena Band Bo Weaver: PHILIPPINE - Zaal De Kaaie. 20 uur: Toneelvereniging Esmo- reit met 'Niet alle zegen komt van boven'; SINT KRUIS - Dorpshuis. 19.30 uur: Klucht 'Scheve sprongen in De zevensprong' door toneel groep Sint Kruis; SLUISKIL - 't Meulengat. 20 uur: Toneelvereniging Sempre Avanti met 'Het gezin van Pae- mel'. TERNEUZEN - Grote Kerk. 20 uur: Concert II Fondamento; THOLEN - De Meulvliet. 20.15 uur: 'Goedkope oplossingen' ca baret met Lebbis en Jansen; VLISSINGEN - Bellamypark. 14-17.30 uur: Reptielenzoo; St. Jacobskerk, 16 uur: Benefiet concert door Het Scheldelood- senkoor; Vestzaktheater. 20.30 uur: De Zeeuwse Komedie met 'Markies de Sade'; De Piek. 22 uur: Caraibische mu ziek met groep Dacapo: ZIERIKZEE - Studio v.m CSG. 15 uur: 'Roodkapje en de boze wolf. famiflievoorstelling door Rijn Trijn: ZUIDZAKDE - Gymzaal Zeg veldstraat. 20 uur: Concert Kon. Muziekver. Veronica; ZONDAG BERGEN OP ZOOM - Schouw burg, 14 uur: Optreden Natio naal Folkloristisch muziek- en dansensemble Lietuva; GOES Prins van Oranje. 10.30 uur. Poppenbeurs; MIDDELBURG - Schouwburg. 15.30 uur: Café-chantant met Het Polo de Haas Quartet. SLUIS - Stadhuis. 11 uur: Kof fieconcert met cellist Arne De force: SLUISKIL - 't Meulengat. 20 uur: Toneelver. Sempre Avanti met 'Het gezin van Paemel'; TERNEUZEN - Porgy Bess. 15 uur. Open haard concert Da niel Speer Trombone Consort. VLISSINGEN - Vestzakthea ter, 20.30 uur. De Zeeuwse Ko medie met 'Markies de Sade'; De Piek. 15 uur: Akoestische jamsessie; Bellamypark. 14-17.30 uur: Rep tielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat en zon. 14 uur: Aladdin: zat, 14.18.45 en 21.30. zon. 14.16.30 en 20 uur: Free Willy; zat 21.30. zon. 16.30 en 20.15 uur: Undercover blues; zat. 18.45 uur; The Ad- dams family values; Cinemactu- eel, zat, en zon. 14 uur: Aladdin; aal. 14, 18.45 en 21.30, zon. 14, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: The three musketeers; zat. 14, 18.45 en 21.30. zon. 13.45. 16. 15, 18.45 en 21.30 uur: Mrs. Doubtfire; zat. en zon. 18.45 uur: Sleepless in Seattle; zat. 21.30. zon. 16.15 en 21.30 uur; Demolition man, GOES Grand, zat, en zon. 14 uur: Aladdin, zat. en zon, 19 en 21.30 uur: Mrs doubtfire; HULST - De Koning van Enge land. zat. 14. zon. 13.45 en 16.15 uur: Aladdin, zat. 19.30. zon. 13.45. 16 15 en 19 uur Under cover blues; zat. 14. 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15,19 en 21.30 uur: Mrs. Doubtfire; zat. 14, 19.30 en 22, zon 13.45, 16.15, 19 en 21 30 uur: Free Willy; zat. 19.30 en 22, zon. 19 en 21,«0 uur: Tombstone, zat 19.30 en 22, zon. 13.45. 16.15. 19 en 21.30 uur: Demolition man: zat. 22. zon 21.30 uur: Heaven and earth. OOSTBURG Ledel. zat. en zon 14.30 en 20 uur: Beethoven's 2nd; TERNEUZEN - Luxor theater, zat. 20. zon. 14 en 20 uur: The Ad- dams family values; VLISSINGEN - Alhambra, zat. 14 uur. Witches; zat. en zon. 14 uur: Aladdin: zat, en zon. 14. 19 en 21.30 uur: Mrs. Doubtfire; zat. en zon. 14. 19 en 21.30 uur: Free Willy; zat. en zon. 19 uur: Demo lition man: zat. 19 en 21.30. zon. 14. 19 en 21.30 uur: The Three musketeers: zat en zon. 21.30 uur: The house of the spirits; Tentoonstellingen BERGEN OP ZOOM - De Mol legangen. zat, 10-17 uur: Schilde rijen van Jan en Marie Louise Mighorst (t/m 19/3): BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerschole. zat. 13.30-16.30 uur: Werken Hannie de Jong met thema natuur (t/m 19/3); GOES - Lunchcafé. zat 9-18 uur. Schilderijen Georg Riel en tekeningen van Otto Schilling «t/m febr.i; Galerie Van den Berge. zat. 13-18 uur: 'View Indicator III'. werken diverse kunstenaars (t/m 26/2); GREVELINGEN - Bezoekers centrum, 12-17 uur: Foto-exposi tie over de natuur (t/m 13/3); HULST Galerie Rattenfan- ger. zon.14-17.15 uur: Werken Jan Bruens (t/m 22/4); KATTENDIJKE - Galerie Alie Bekenes. zat. 14-17 uur: Aquarel, olieverf en pastel van A. Beke nes (t/m 26/2). MIDDELBURG - Bibliotheek, zat, 10-13 uur Dorpen op Zuid- Beveland (t/m 5/31; Elke Wenn- mann, schilderijen op zijde (t/m 26/3): Gedwongen werk in Nazi- Duitsland 1940-1945 (t/m 2 41; NOVIB fototentoonstelling, beeld van het leven in Bangla Desh t/m 5/3); Vleeshal. 13-17 uur: Installatie Real door Rob Birza it/m 27/2); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: 'A- mor Omnia Vincit'. werken Jan Zembsch (t/m 12/3); Zeeuws Museum. 13.30-17 uur Aanwinsten hedendaagse kunst 'Huis en Tuin werken diverse kunstenaars «t/m 29/5); Galerie "t Haentje te Paart. 14- 16.30 uur: Kees van der Vossen, acryl- en tempra schilderijen itJ m 26/3»; OOSTBURG - Galerie Mar- quante, 12-18 uur: Diverse werken en technieken van zes kunstenaars (t/m 3/3); OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum, 13.30-17. zon. 10-17 uur: 'Tot op het bot' over het werk van de preparateur (tJ m 12/6), SLUIS Raadskelder. 13-17, zon 14-17 uur: Antoine Mes. schilderijen van Zeeuwse land schappen «t/m 12/3); VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum. 13-17 uur Het Koninklijk Zeeuws Genootschap te Vlissin gen 1769-1801 en Ultramarijn van Ronald Mullië (t/m 10/4); Bellamy 19. 13-17 uur: Schilde rijen Ronald Mullië (t/m 3/4); Milieu Educatief Centrum De Kloek, zat. 13.30-17 uur: 'Het wa ter en wij' (t/m 31/3); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide, zat. 12-17 uur: Leo de Jong (diverse technie ken) t/m 26/2i: YERSEKE Galerie Mockok- hè. zat. 10-18 uur Werken Rei- mer de Muijnck. Gerard Verker- ke en Riet Kraanen (febr IJZENDIJKE - Streekmu seum. 13-17 uur Leven en werk van Jan de Prentenknipper it/m 10/4); ZIERIKZEE - Bibliotheek De Stolpe, zat. 9.30-12 uur: 'Alcohol: denk meer over minder', de ge volgen van alcoholgebruik in beeld (t/m 28/2); Maritiem Museum, 10-17, zon. 12-17 uur. Maritieme voorwer pen. scheepsmodellen en schil derijen (t/m 5/3). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-14,00 uur en 20.00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel 01100-32233 Homoseksualiteit - COC regio Wal cheren. ook voor huwelijk en homofi lie. tel. 01184-11641 of 01180-12280 «ook voor vrouwenCOC regio Zeeuwsch-Vlaanderen. tel 01150- 30654. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06-0432 «gratisi, dag van 14-20 uur. Bureau Vertrouwenarts Kindermis handeling. tel. 01180-28800 Aids Infolijn: tel. 01180-38384. Lezing over modetrends van onze verslaggever MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is dinsdag 1 maart het toneel voor een lezing over mode door Pau line Terreehorst, Onder de titel 'De mode als verkleedpartij. Van dandy tot punk' gaat zij in op de gedachten die schuilen achter belangrijke modetrends uit de jaren tachtig en negentig. Terreehorst (1952) is modere dactrice en columniste van De Volkskrant. Zij publiceerde tal van boeken over film, kunst en mode. Haar meest recente boek is Het seizoen. Een modeboek (1993) waarin zij verslag doet van de veranderingen in de mode in het laatste decennium In haar le zing borduurt zij daarop voort. Zij vertelt over de plaats van mo de en kleding in onze cultuur en de manier waarop met kleding gereageerd wordt op maat schappelijke veranderingen. Aan bod komen onder meer de provo's met hun spijkerkleding en lange haar, de punks en kra kers die in hun kostumering at tributen zoeken die agressie symboliseren en de generatie van de jaren negentig die meer op zichzelf is gericht en wel weet dat ieder kledingstuk, hoe au thentiek ook overkomend, on derdeel is van het steeds op nieuw opgevoerde rollenspel. De lezing van Pauline Terree horst vindt plaats in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek en be gint om 20.00 uur. Camping Ons Buiten inOostkapeile ïséen van de tien exploitanten die is aangesloten bij Zeeland Campings. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 17