Knol welkom in nationale selectie Langebeeke: het wordt menens voor Swift PZC Ruime winst voor favorieten in tennis Braakman Competitie in gevaar door vele afgelastingen Zaalvoetbalteams snakken naar het competitie-einde Beenhakker wil te veel in te korte tijd sport Van Diepen: als ze goed presteertkomt ze in aanmerking Viertallen bridge Koevermans trainer RBC Zaalvoetballers Hulst willen niet spelen VRIJDAG 25 FEBRUARI 1994 z 1 9 AMSTERDAM (NPA) - Voor klonique Knol staat de deur laar de nationale selectie en lus naar deelname aan het we ek! kampioenschap weer open. iTOUweneoach Frans van Diep en verklaarde gisteren bij de iresentatie van de Nederlandse imateurselecties (mannen, trouwen en ATB) dat Knol wei tom is. „Als ze goed presteert, tornt ze zeker in aanmerking." Van welke eisen de kopvrouw t-an de Bose-formatie moet vol- loen om naast paradepaardje .eontien van Moorsel op Sicilië lan de wegwedstrijd te mogen jeelnemen. kon Van Diepen niet leggen. Hij maakte éen voorbe- ïoud: „Ze moet in de ploeg pas en." Voorzitter Joop Atsma onder streepte de woorden van Van Jiepen. „Als zij de beste is. kun- ïen we niet om haar heen. De WK geen vetpot voor de KNVB JEW YORK (ANP) - Het WK foetbal wordt geen vetpot voor le KNVB. Per wedstrijd krijgt le voetbalbond van de FIFA ten bedrag van 680.000 Zwitser- ie francs, circa 880.000 gulden, let Nederlands elftal speelt in le Verenigde Staten minimaal Irie wedstrijden, goed voor uim 2,5 miljoen gulden aan in komsten. De KNVB rekende op ten aanzienlijk hoger bedrag. ,Het wordt, een hele toer de be groting rond te maken", erkende £NVB-directeur Cees Wolzak ;isteren in New York, na afloop fan de tweedaagse bijeenkomst die de FIFA daar hield. „De kos ten zijn immers gigantisch. Denk alleen maar eens aan de eiskosten. Daarnaast is Ame- ika in alle opzichten een duin- and. We zullen nog heel wat noeten rekenen om eruit te ko nen." Behalve de reis- en verblijfkos ten moeten ook de technische staf en de spelers uit de FIFA- jot worden betaald. De onder- landelingen met de spelers over ivat zij in Amerika aan premies kunnen verdienen, zijn nog niet afgerond. KNVB-voorlichter Ger Stolk: „Minimaal 2,5 miljoen gulden lijkt verschrikkelijk veel geld. Als je echter bedenkt dat alle 22 spelers vier jaar geleden in Italië circa een ton konden verdienen als Nederland wereldkampioen zou worden, dan vliegt het geld jok snel je zakken weer uit." van onze verslaggever MIDDELBURG - De nederlaag tegen Deetos was ingecalcu leerd, maar zaterdag tegen Blauw Wit uit Heerenveen wordt het menens voor Swift. Er is maar één doel: de korf van de tegenstander. Gescoord moet er worden, in elk geval va ker dan de tegenstander. Een gelijkspel helpt Swift niet ver der, verliezen is dodelijk. Dat beseft ook Leo Langebeeke. „Dan is het echt gebeurd." Met nog drie wedstrijden te gaan is Swift hekkesluiter in de hoofd klasse B. Zes punten uit elf duels is de bescheiden oogst. Blauw Wit. EKC Naas en Fortuna Delft doen het niet veel beter. Het trio staat op zeven. Winst op Blauw Wit brengt Swift wellicht weer op een 'veilige' plaats, want aan het eind van het seizoen degra deren er twee teams. Leo Lanebeeke, bezig aan zijn negende en misschien wel laat ste seizoen in de hoofdmacht, weet dat de opdracht duidelijk èn moeilijk is. In de uitwedstrijd werd Swift met 19-13 afgeslacht. Topschutter Jan Tiemersma scoorde negen keer in het 'Friese Haagje'. Het verschil tussen beide debutanten was toen net zo groot als het normaal het ver schil is tussen Swift uit en thuis. ,Nee. die wedstrijd was wat ons betreft niet best", haalt Lange beeke vervelende herinneringen op. „Vanaf dat moment is Blauw Wit ook lekker gaan presteren. Maar wat zegt dat? De wedstrijd van zaterdag staat op zich. Voor beide partijen staat er veel op het spel. We moeten gewoon winnen, gaan ervoor, 't Zou een domper zijn als we het niet red den." De kansloze nederlaag tegen Deetos (13-27) is al lang ver werkt. Vanaf maandag is het vi zier gericht op de laatste drie Competitiewedstrijden. „Deetos noet je vergeten. We blikken vanaf nu alleen maar vooruit. We gaan niks veranderen. Geen poespas, maar in het normale htme blijven en de druk niet on- bodig opvoeren. Natuurlijk, er is pest sprake van spanning, maar We hebben in het verleden bewe zen daarmee te kunnen om gaan." bpvallend is dat de rol. die Leo Langebeeke speelt, niet meer zo dominant is als in het (recente) Verleden. De vakleider is niet langer de onbetwiste puntspe- ler. Na een teambespreking werd besloten de tactiek van Swift's tweede aanvalsvak aan te passen. „Ik heb het daarmee best moeilijk gehad", geeft Lan gebeeke toe. „maar het moest. Het ging gewoon niet. Nu speelt Rob Sanderse meer voorin. Rob KNWU heeft er alle belang bij dat de beste renners of rensters in de nationale ploeg zitten." Ook Atsma maakte het voorbe- loopt en beweegt gemakkelijk, heeft een goed schot en veel zelf vertrouwen. In het belang van het team is het dus goed dat we anders spelen en ik moet zeggen dat het me ook voldoening geeft als Rob scoort." Toekomst Leo Langebeeke heeft onlangs met coach Floor Schreuders uit gebreid gesproken over zijn korf baltoekomst. In het lichaam van de speler woedt een tweestrijd Sampdoria tegen Ancona in bekerfinale TURIJN (ANP) - Sampdoria speelt in de finale van het toer nooi om de Italiaanse voetbalbe ker (6 en 20 april) tegen Ancona. De club uit de Serie B hield gis teren in het stadion Delle Alpi in Turijn Torino op 0-0. Op eigen veld won Ancona veertien dagen geleden met 1-0. Sampdoria schakelde Parma uit in de halve eindstrijd door met 2-1 en 1-0 te winnen. Ruud Gullit maakte woensdag de enige treffer. ROOSENDAAL (ANP) - Wim Koevermans wordt de nieuwe trainer van de Roosendaalse eerste-divisieclub RBC. Hij volgt Wally Jansen op. Koever mans krijgt de komende twee seizoenen de verantwoordelijk heid over de selectie. Koevermans en technisch advi seur Piet de Visser worden de juiste mensen geacht om de Brabantse vereniging in de na bije toekomst mee te laten doen in de strijd om promotie naar de eredivisie. De 34-jarige Koevermans. die in 1988 deel uitmaakte van de gou- houd 'dat altijd het ploegbelang in de gaten zal worden gehou den." Eerder deze week stuurde Knol tussen hart en verstand: door gaan of stoppen. „Ik sta in du- bio", bevestigt de speler, die met klem ontkent dat hij zijn beslis sing al heeft genomen. „In deze fase van het seizoen wil en kan ik de knoop nog niet doorhakken." Toch overheersen de twijfels. „Geeft het spelen in Swift 1 nog wel voldoening? Drie keer in de week trainen en één keer spelen, is dat nog wel op te brengen? En aan de andere kant: wat gooi ik weg? Als je stopt, doe je echt een grote stap terug. Of ik eerder ge neigd ben door te gaan als we in de hoofdklasse blijven? Ja... eh. ik weet het eigenlijk niet. Ik wil er verder niets over zeggen. Net als mijn ploeggenoten concen treer ik me op de slotfase van het seizoen." Genieten Aan degraderen wenst Lange beeke niet te denken, maar als het zaterdag fout gaat, is de overgangsklasse wel heel erg dichtbij. „Dan moeten we vol gend jaar opnieuw beginnen. Daar heb ik alle vertrouwen in. Er staat nu een goed team. het tweede is ook enorm gegroeid. Ik weet dat we de mogelijkheden den EK-selectie. is tot het einde van de competitie assistent-trai ner bij FC Groningen. De oud prof van FC Vlaardingen, For tuna Sittard en FC Groningen haalde vorig jaar het diploma coach betaald voetbal. Hij is sinds 1990 bij zijn oude club Gro ningen werkzaam onder Hans Westerhof. Pim Verbeek en nu Theo Vonk. Bij RBC was eerder Lex Schoen maker in beeld als de nieuwe oe- fenmeester. maar de Hagenaar koos voor een ongewis avontuur als jeugdcoach van Saudi-Ara- bie. het hoofdbestuur een brief waar in ze vroeg aan welke criteria ze moet voldoen om in aanmerking te komen voor een uitverkiezing. hebben om snel weer in de hoofdklasse terug te keren." Aan het begin van het seizoen sprak Langebeeke de hoop uit, dat hij van zijn tweede optreden op het hoogste niveau kon gaan genieten. In de praktijk kwam er niets van terecht. „Je staat con stant onder spanning, want er moet gepresteerd worden. Neem nou de wedstrijd tegen Deetos. Als je ziet hoeveel publiek er is. hoe het meeleeft. Helaas gaat het grotendeels langs me heen, want als je er tijdens de wed- Van Diepen „Ik ben altijd be reid met haar te praten. Ik weet zeker dat we er dan in vijf minu ten uit zijn." strijd op let verlies je je concen tratie. Goed, de emotionele vreugde na de wedstrijd tegen Oost-Arnhem was mooi. De ont lading als je zo'n ploeg hebt ver slagen is niet te beschrijven." Morgen, zaterdag (19.30 uur in de Voorborch), gaat het erom. Het publiek kan een beladen tweestrijd verwachten. En als het per ongeluk mis gaat, heeft Swift voldoende redenen om te rug te blikken op een aantal ge miste kansen. Langebeeke: „In Heerenveen zat er méér in. Daar Voorzitter Atsma meldde bij de presentatie van de Nederlandse selecties in Amsterdam dat de KNWU dit jaar twee ton extra m de breedtesport steekt. „We heb ben vorig jaar goed op onze cen tjes gepast", aldus de praeses „Daardoor hebben we nu wat over." Het geld zal worden aan gewend voor regionale trainin gen en projecten op scholen. I)e selecties van de KNWt" zien er als volgt uit: Vrouwen: Marion Borst. Meike de Bruijn. Lenie Dijkstra. In grid Hannga. Maria Jongeling. Leon- tien van Moorsel. Natascha den Ou den. Danielle Overgaag en Elsbeth Vink Piet Hoekstra, de verantwoorde lijke man voor de amateurs, heeft dertien renners uitgeno digd voor zijn equipe. Nieuw is dat daarin zowel de weg- als de baanrenners zitten. De uitverkorenen zijn: Johan Bruinsma. Jurgen Denekamp. Dirk- Jan van Hameren. Max van Hees- wijk, Mike Kuipers. Casper van der Meer. Wim van de Meulenhof, Koos Moerenhout. Robert de Poel. Robert Slippens. Thorwald Veneberg. Aart Vierhouten en René Vink Indurain kiest weer voor Giro MADRID (ANP) - Jordi Garcia Candau, directeur van de Spaanse staatsomroep TVE, heeft zich in de Senaat beklaagd over de handelwijze van top- wielrenner Indurain en diens ploegleider Echavarri. Volgens Candau. die van de politiek op heldering eist. vraagt het duo veel te veel geld voor deelne ming aan de Ronde van Spanje, de Vuelta. De onderhandelin gen zijn afgebroken. Indurain heeft inmiddels beslo ten de Vuelta net als in eerdere jaren te mijden. Hij rijdt als voorbereiding op de Tour de France, die hij al drie keer won, de Ronde van Italië, de Giro. Candau stelde dat het koppel van Banesto voor aanwezigheid in de Ronde van Spanje bijna ze ven miljoen gulden eiste. Echavarri veroordeelde de klaagzang van Candau voor de politici. „Het moet wel erg ge steld zijn als in deze tijden van crisis de Vuelta-deelneming van Miguel Indurain een thema is in de Senaat." Hij betichtte Candau van halve waarheden En Indurain? „Het lijkt wel of TVE jaloers is omdat ik de Giro verkies." is eigenlijk de ellende begonnen. Uit tegen EKC Naas maakten we de fout door mee te gaan met de in hoog tempo spelende te genstander. Het cruciale duel was Fortuna Delft. Daar hadden we kansen. In de slotfase wist je dat de ploeg die het eerst twee punten voorsprong zou nemen de winst zou pakken. Dat was Fortuna. Daar moeten we nu niet aan denken. We moeten ge woon van Blauw Wit Heeren veen winnen. Dan is er nog niets verloren." HOEK - De tenniscompetities in De Braakman zijn gevorderd tot de eindfase. Na de strijd in de poules is gestart op de afval- schema's. Bij de dames over leefden de favoriete teams op het A-schema: Noordzuidkwar- tet en I«es Quatres wonnen res pectievelijk van Aardenburg en Verplanke: 4-0. Ook bij de heren vielen weinig verrassingen. Opvallendst was het optreden van C 1000 dat door een 7-5 zege ZVH I naar het verliezersschema verwees. Spannend was in de mixedcom petitie het treffen tussen De Meppers en BVC Sluis Na een 6- 6 eindstand bleek het game-to- taal. met 39-87 in het voordeel van BVC Sluis, beslissend. De uitslagen: Dames. Poule F: Te genstanders-Stap voor Stap 4-0. Jo jo s-Meppers 4-0 Boskreok Ill-Pe- tit Paris 3-1: Ador I Boskreek II 0-4 li: Berendse-Smash 0-4Dropshotje- Denoek 4-0 J ZVH II-Bouterse 4 0. Doorzetters-Friends 2-2. Eindstand derde ronde. F: Tegenstanders 10: Jojo's 7. Meppers 4. Stap voor Stap 3 G: Boskreek II 9. Boskreek III 7 Ador I 6. Petit Paris 2 II: Dropshotje 12. Smash 8 Denoek 4: Berendse 0 J: ZVH II 12, Doorzetters en Friends 6: Bouterse 0 Afvalschema A: Noord- zuidkwartet-Aardenburg 4-0; Les Quatres-Verplanke 4-0. Nouveau-Vij- verboom0-4: Louwerse-Sjef 2-2113-7 B: Dnve-Verhelst 0-4: De Keijzer- Boskreek I 2-2 (16-211. Doesburg- Ador Sport 1-3; Witwitwit-ZVH 2-2 (20-111 C Volhouders-Boskreek II 4 0. TVS-Meppers 2-2 «16-13» lieren. Af valschema A: VOV-Right Line 7-5, TERNEUZEN/SAS VAN GENT- De zaalvoetbalcompetitie in de eerste klas regio Zeeuwsch- Vlaanderen heeft de laatste tijd met ritmestoornissen in het wedstrijdprogramma te kam pen. Deze week werden slechts drie wedstrijden afgewerkt. Ondanks het gehalveerde pro gramma vielen er toch kleine verrassingen te noteren. Zo won De Ridder ass./Video Kiss met 8- 5 van Terneuzen. dat daarvoor al heel lang zonder nederlaag was. Ook Maas Afbouw verraste met een 6-4-winst tegen Philippine. Sporting'88/Kees Mechielsen snakt duidelijk naar het einde van de competitie. De Terneu- zenaren zijn na de interne pro blemen. waarbij de betere spe lers zich niet langer beschikbaar stelden voor het team. afgegle den naar een bedenkelijk ni veau De vervangers doen hun best. maar zij moeten aan de 21 -2- nederlaag tegen Van der Gucht maar weinig plezier hebben be leefd. Terneuzen-De Ridder ass. 5-8 Het aantrekkelijke duel leverde een terechte winst op voor een ervaren De Ridder. De ploeg van coach Hans van Leeuwen speel de rustig en bekeken zaalvoet bal en men maakte bovendien optimaal gebruik van de moge lijkheden Daarbij onderscheid den zich vooral Bennie van Leeuwen en Mohamed Anbar. met Paul Tjan-Asem als ideaal aflossingspunt. Terneuzen speelde weliswaar met veel in zet. maar de jonge ploeg trok vaak overhaast ten aanval en verwaarloosde daardoor het ver dedigende werk. Een goed spe lend De Ridder liep via treffers van Paul Tjan Asem. Bennie van Leeuwen (2i en Mohamed Anbar uit naar een riante 4-0-voor- sprong. Binnen een minuut de den Michel de Ridder en Robbie Vermast iets 2-4terug voor Ter neuzen. maar vervolgens scoor de Van Leeuwen na een Terneu- zense blunder een onvervalste hattrick: 2-5 In de tweede helft nam De Ridder via de routiniers Jos van der Maasschalkerweert en Bert Wilting (vrije trap) nog meer afstand 2-7. Anbar teken de voor de achtste treffer, terwijl Terneuzen door toedoen van Johnny de Lijzer en Michel de Vries de schade tot 5-8 beperkt hield. Sport ing'88/Kees Mechielsen- Van der Gucht '2-21: Van der Gucht deed aan prijsschieten te gen het arme Kees Mechielsen. dat op alle fronten werd afge troefd. Bij de ruf t was de stand 7- 0 in het voordeel van de ploeg uit Clinge. Erwin Peeman en Gerrit Fieret troffen doel voor de thuis club. Ronnie Goossens (6). Jan de Visser <5i. Piet de Visser (5). Pascal Braem (4) en Marcel Ver- van onze medewerker HULST - De /aalvoetbalvereni ging BYS uit Hulst gaat niet ak koord met een beslissing van de KNVB om de wedstrijd in de re gionale hoofdklasse tegen Sporthuis De Cocq nog te laten spelen. BVS voelt zich tekort gedaan, nadat de Aardenburgse ploeg woensdag het slechte weer als excuus aanvoerde om niet naar Hulst te komen. BVS-secretaris Patrick McTag- gart. „De Cocq had die wedstrijd PTT Post-Van der Sloot 10-2: C 1000- ZVH I 7 5; Dees Van Hecke 4 8 B Ron's Hairfashion-Wabeko 12-0. Se- gers-Van Noorden 12-0. Sporting Breskens-Cruson 10-2. Ador-Ceres- tar 6-6 38-51 Mixed.Afvalschema B: Brako Krono-Steenbakker 4 8, Meppers-BVC Sluis 6-6 <37-39> C: Er pelkappers-De Bart 10-2; Stropielek- kers-Gravel Mixers 6-6 45-3A I): Sjans-Zwiepers 12-0: Vooruit II-Bou terse 12-0 Dubbelcompetitie. Poule A: Van Drongelen Morel-Benlley Musson 2-4. Van de Akker Cort- vriendt-DhontStellenaar 6-0 C: De Kraker De Kraker Taalman Taal man 4-2. Gussenhove Verherbrugge- Brenner Nelisse 1-5. Van Doorn De Pooter-VervaetBlackman 4-2 Jeugd.Poule A: CorijnRisseeuw-Si- monse.Donze 0-6. RisseeuwVan de Ree-LouweretVan der Peijl 2-4; Van de WindtLouweret-De Putter De Putter 6-0. De Paepe Willemse-Ver- cruysse Van Espen 4-2 VLISSINGEN - Uitslagen vier tallen bridge in Zeeuwsch- Vlaanderen In de eerste klasse hebben de volgende viertallen tegen elkaar gespeeld: Lams- waarde 1-Hulst 2 uitslag 25-1. Axel 2-Emergo 2 25-5, Luctor 3- Aardenburg 1 7-23, Hulst 1-Luc tor 2 10-20 Tweede klasse: Axel 1-BSO 3 25-3. Axel 3-Emergo 3 2- 25. Luctor 5-Aardenburg 2 7-23. BSO 2-Luctor 4 10-20 durmen zorgden voor de hoogste score in deze competitie. Philippine-Maas Afbouw 4-6: De thuisclub kwam tekort tegen Maas Afbouw, waarbij de ge broeders Cornelissen de totale produktie voor hun rekening na men. Bram (3). Mark (2) en Jan Cornelissen toonden zich trefze ker Het familie-onderonsje bleek achter voldoende voor de winst. Bij Philippine waren Ivo Mohnen (2). Michel Clippelaar en Marnix Schieman de doel puntenmakers. Stand in de eerste klas regio: 1 Sporthuis De Cocq 14-23 (93-471. 2 Het Bonte Hert 2 15-23 (101-42». 3 Ter neuzen 16-21 (93-66), 4 BVS 15-18 (64- 47), 5 Philippine 15-18 (79-77». 6 De Ridder ass 15-17 (82-66). 7 Maas Al- bouw 16-15 (72-54), 8 Van der Gucht 14-12 (86-82). 9 Vervaet 15-7 (47-87). 10 Kees Mechielsen 15-7 (86-146). 11 ABAB/NCB 13-3 (44-83). Voetballers de zaal in bij afgelasting TERNEUZEN Als het ama teurvoetbal dit weekeinde op nieuw in zijn geheel wordt afge last, werken de tien West Zeeuws-VIaamse verenigingen morgen (zaterdag) en zondag een zaalvoetbaltoernooi in sporthal De Veerhoek in Oost burg af. Morgenavond wordt de eerste wedstrijd om 19.30 uur gespeeld en de laatste om 22 45. zondag krijgt het dit jaar door Hoofd plaat georganiseerde toernooi van één tot drie uur een vervolg. Er wordt gespeeld in twee poules van elk vijf teams en de wedstrij den duren tien minuten. Als scheidsrechter treden op Kees Floren. Lucien de Clerck en Jo han van Espen De deelnemende verenigingen zijn Aardenburg. Breskens. Hoofdplaat. Schoondijke. IJzen- dijke. Oostburg. Biervliet, Groede. Sluis en Cadzand. Niet BVS maar Het Bonte Hert wint de beker HULST - De winnaar van de zaalvoetbalbeker rayon Hulst is niet BVS maar Het Bonte Hert 2 geworden. In de PZC van maan dag stond abusievelijk vermeld dat BVS in de finale Het Bonte Hert 2 met 3-1 klopte Laatstge noemde ploeg versloeg echter zijn rivaal met dezelfde cijfers in de eindstrijd. Daardoor treed Het Bonte Hert aan tegen Phi lippine bekerwinnaar rayon Sas van Gent) in de strijd om het Zeeuwse kampioenschap. tegen ons kunnen spelen, maar ik denk dat er meer achter zat. Ik heb gehoord dat de ploeg vijf spelers miste." Volgens de BVS-secretaris is overspelen „niet eerlijk", omdat de kans bestaat dat De Cocq dan wel zijn beste spelers kan opstel len. terwijl BVS dan wellicht en kele basiskrachten moet mis sen. „Ons standpunt staat vast we spelen dit seizoen niet meer te gen De Cocq. want dat betekent competitievervalsing", reageert Mac Taggart verbitterd. Leo Langebeeke (rechts) in actie tegen Oost-Arnhem, een duel dat Swift verrassend won. foto Lex de Meester van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De kans dat er dit weekeinde gevoet bald wordt, is zo klein dat Wim Broekhoven, compe titieleider van Zuid I, zich al afvraagt hoe dit seizoen toch voor juni afgerond kan worden. „Ik ga er hele maal vanuit dat alles eruit ligt. Het wordt penibel, vooral omdat er voor volgend weekeinde alleen maar inhaalwedstrijden op de rol staan." Broekhoven is er een voorstander van om volgende week een totale competitie-ronde in te gelassen. „Mijns inziens kan de hele afgelaste competitieronde van vorige week naar volgende week verplaatst wor den. Ik besef dat dit problemen met zich meebrengt, want er zullen clubs zijn die dan alternatieve activitei ten in gedachten hebben Maar het kan toch niet zo zijn dat er volgende week maar twee inhaalduels in de KNVB zaterdag op het programma staan. Sommige elftallen moeten nog negen, tien wedstrijden afwerken en dan volgen misschien nog beslissingswedstrijden en de nacompetitie We moeten toch met zijn allen proberen rond Pinksteren. 20 mei. klaar te zijn Broekhoven zal er bij de KNVB op aandringen tijdens het paasweekeinde geen twee. maar één inhaalronde af te werken. „Het is volgens mij zinvoller om een com petitieronde in dat weekeinde af te ronden en een in haalronde. Als we alleen maar blijven inhalen, moeten we al heel snel doordeweeks gaan voetballen en bij voorbeeld op pinksterzaterdag. Dat lijkt me verre van ideaal, vooral voor clubs uitkomend in de KNVB Mocht het weer toch plots omslaan en de velden veer krachtig herstellen, dan staan er de volgende wedstrij den op het programma: Hoek ontvangt op eigen veld Spakenburg in de eerste klas zaterdag In de tweede klasse reist Serooskerke af naar Altena, Veere ont vangt Roda Boys, Kloetinge is gastheer van VVC'68 en in een Zeeuwse derby strijden Arnemuiden en Be velanders tegen elkaar voor de punten. In het zondagvoetbal zal Middelburg VES'35 bezoe ken en ontvangt eersteklasser Goes De Valk uit Val- kenswaard. NEW YORK (ANP) - „Leo Beenhakker was te hard voor de spe lers van Saudi-Arabie. Daarom hebben we de samenwerking moeten verbreken." Dat verklaarde Saleh Ahmed Bin Nasser gisteren in New York. Saleh is leider van de delegatie die Saudi- Arabië naar Amerika heeft gestuurd voor de tweedaagse bij eenkomst die de FIFA daar houdt. De verbintenis tussen de Saudische voetbalbond en de Neder landse trainers - Wim Jansen volgde Beenhakker uit eigen bewe ging - werd afgelopen weekeinde plotseling verbroken. Volgens Saleh valt op het vakmanschap van het tweetal niets af te din gen. „Het zijn uitstekende trainers. Ze wilden echter te veel in korte tijd. Dat viel bij de spelers totaal verkeerd. Daarom zijn we ermee gestopt." Saleh maakte in New York ook duidelijk dat Lex Schoenmaker er niet al te veel op moet rekenen binnenkort als jeugdtrainer in dienst te kunnen treden bij de Saudische voetbalbond. Schoen maker zelf gaat ervan uit dat hij op korte termijn in de woestijn aan de slag kan. „Eerlijk gezegd heb ik zelfs nog nooit van de naam Schoenmaker gehoord", was de reactie van de verbouwe reerde Saleh. Als we van Blauw Wit verliezen, is het echt gebeurd Leontien van Moorsel kijkt toe bij de presentatie van de nationale selecties. foto Ruud Hoff/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 45