Vlissingen wil goede fietsroutes VVD'er D. Dees: minderhedenbeleid moet genuanceerder Middelburgse Sint-Janstraat wordt leuker voor voetganger Veere broedt op plan voor museum klederdrachten Raad Westkapelle wil één Walcheren Stadsonderhoud belangrijk voor welbevinden bevolking B en w Valkenisse houden vast aan keus voor duobak PvdA Domburg ziet herindeling niet los van lot schooltjes streek u Fietsersbond ENFB hield enquête onder politieke partijen Directeur Beheer Vlissingen weg VRIJDAG 25 FEBRUARI 1994 van onze verslaggever VLISSINGEN - GroenLinks, D66, PvdA en VVD in Vlissingen - samen een meerderheid in de Vlissingsc gemeenteraad - zijn voorstander van een netwerk van goede fietsroutes. Dat blijkt uit een enquête van de Fietsersbond ENFB. De enige partij die onvoorwaardelijk kiest voor bevordering van het fietsverkeer is GroenLinks. Hoe het fietsnetwerk betaald moet worden en hoeveel geld daar voor maximaal mag worden uitgetrokken, weten de onder vraagde partijen niet. CDA en RPCU weigerden aan de enquê te mee te werken. GroenLinks en PvdA pleiten voor het 'doorknippen' van au toverbindingen tussen wijken en het laten omrijden van de au to via hooidwegen. GroenLinks, die voor het eerst meedoet aan de gemeenteraadsverkiezingen, kiest voor een netwerk van goe de fietsverbindingen tussen alle Vlissingse wijken en vanuit elke wijk naar de binnenstad. Die routes moeten betaald worden uit de opbrengst van parkeergel- den en door geld te besparen op het niet aanleggen van nieuwe Directeur RGZ G.P.A. Joosten legt functie neer OOSTKAPELLE - Drs G. P. A. Joosten legt per 1 maart wegens reorganisatie zijn functie van directeur revalidatie neer bij de Stichting Revalidatie-Genees- kunde Zeeland (RGZ) te Oost- kapelle. Die stichting verhuist naar Goes. De kinderarts Joosten kwam ruim twaalf jaar geleden als me disch directeur in dienst van de Stichting Zeehospitium Zonne veld in Oostkapelle. Binnen de stichting vervulde hij voorts de functie van algemeen directeur. Sinds de oprichting van de Stichting Revalidatie-Genees- kunde Zeeland (1989) was hij di recteur revalidatie. Na zijn ver trek zal de heer Joosten zich in het buitenland vestigen; hij wordt medisch directeur in een ziekenhuis in Tanzania. De di rectie van de Stichting Revali- datie-Geneeskunde Zeeland wordt voorlopig waargenomen door directeur algemene zaken P. P. J. den Boer wegen, zoals de doorgaande weg tussen de Bossenburgweg en Koudekerke (S14). Bloemenlaan De PvdA daarentegen is wel voorstander van de SI4. Bij een netwerk van goede fietsroutes denken de sociaal-democraten vooral aan verbindingen tussen de wijken onderling en aan twee noord-zuid-routes langs de Bloe menlaan en de Schuitvaart- gracht en langs de Baskensburg- laan. Vc or de financiering denkt de PvdA aan bijdrages van Rijk en provincie. D66 wijst erop dat het laten omrijden van auto's via de hoofdwegen extra milieu belasting met zich meebrengt. De democraten zijn voor een S14 om de Gerbrandystraat te ont zien. De VVD volstaat met de mededeling in het verkiezings programma dat het fietsen bevorderd moet worden door korte en rechtstreekse routes. GroenLinks is als enige bereid de hele bebouwde kom van Vlis singen, Oost-Souburg en Rit- them uit te roepen tot een 30-ki- lometer gebied. PvdA en D66 vinden zo'n maatregel in alleen de woonwijken genoeg. Groen Links en D66 willen de binnen stad afsluiten voor toeristisch autoverkeer. De PvdA vindt dat de binnenstad genoeg autovrij is. De fractie sluit alleen een au tovrije Oude Markt op termijn niet uit. van onze verslaggever ARNEMUIDEN - Nederland moet gastvrij zijn voor immi granten die in het land van her komst worden bedreigd, maar voor degenen die uil economi sche motieven hierheen komen is Nederland vol. Die opvatting verkondigde VVD-Tweede-Ka- merlid drs D. J. D. Dees donder dagavond voor een klein gehoor tijdens een bijeenkomst van de VVD-afdeling Arnemuiden. Het kamerlid, tussen 1986 en 1989 staatssecretaris van wvc, pleit te voor een verscherpt maar te gelijk genuanceerd minderhe denbeleid. „De huidige situatie is onbevredigend op meerdere punten." Dees noemde de opvang en inte gratie van minderheden een van de belangrijkste thema's voor de komende tien jaar. „De bevol kingsdichtheid in Nederland is groot en onze opnamecapaciteit is beperkt", zei hij. „Daarom moeten we zeer terughoudend te werk gaan en duidelijke scheids lijnen trekken. Illegalen moeten worden opgespoord, want voor hen is geen plaats. Als zij werke lijk in hun eigen land worden be dreigd. kunnen ze de normale procedures volgen." Inburgeren VVD-Tweede-Kamerlid drs D. J. D. Dees Op het terrein van de integratie wees Dees op de noodzaak al lochtonen meer te wijzen op de plicht tot inburgeren. Die plicht wil de WD vastleggen in een 'in burgeringscontract'. „Daarin staan afspraken over de wijze van integratie. Daarbij denk ik aan de voorwaarde dat minder heden de Nederlandse taal leren. Scholing is essentieel voor hun toekomst. Ook dienen zij zich te houden aan de Nederlandse wet ten en normen. Zo kunnen we op een positieve manier werken aan integratie en dat is in het be lang van henzelf en van Neder land." Ook wil het WD-kamerlid dat een actief terugkeerbeleid wordt gevoerd. „Kijk naar Suriname, een land dat door alle ontwikke lingen is leeggelopen. Wat zou logischer zijn dan de Surinamers in Nederland te stimuleren terug te gaan. als het er tenminste weer veilig is. Hetzelfde geldt in principe voor asielzoekers, zoals de Tamils. In eigen land kunnen ze zich, in het kader van een soort ontwikkelingssamenwer king. weer verdienstelijk ma ken." De Sint-Janstraat Middelburg wordt aantrekkelijker voor voetgangers gemaakt. foto Ruben Oreel van onze verslaggever MIDDELBURG - De Sint- Janstraat in Middelburg wordt aantrekkelijker voor voetgangers. Door de ingang van de Sint-Janstraat vanaf de Nieuwe Haven het uiter lijk te geven van een inrit, worden automobilisten afge schrikt om de straat in te draaien. De parkeerplaatsen in de straat verdwijnen. Bo vendien wil de dienst stads ontwikkeling stoepen maken langs de woningen. De parkeerplaatsen in de Sint-Janstraat tot aan de Vis markt verdwijnen na de her inrichting. De ruimte in de straat wordt beter ingedeeld. De stoepen langs de wonin gen worden beter vormgege ven door gebruik te maken van betonbanden die een na tuurstenen kleur krijgen met daarachter een gevarieerd stratenpatroon. „Het wordt voor de voetgan ger uitnodigender er te lo pen". licht H. Houtekamer, sectiehoofd weg en water bouw. de plannen toe. „Door de Sint-Janstraat het uiterlijk te geven van een inrit, hopen we dat automobilisten er min der snel inrijden en dat voet gangers op de rijbaan kunnen lopen. In wezen is de Sint-Jan straat een straatje voor bedie nend verkeer." De Zusterstraat wordt her straat. De parkeerplaatsen ter hoogte van de oude garage De Dreu aan weerszijden van de straat verdwijnen. Daar voor in de plaats komen nieu we parkeervakken in een nog aan te leggen middengebied je. In dat gebied komen zes bomen en een mogelijkheid om fietsen te stallen. Belang hebbenden hebben tot en met 22 maart de mogelijkheid in te spreken op de plannen. van onze verslaggeefster VEERE - Er worden plannen uitgewerkt voor een kleder drachtmuseum in het museum de Schotse Huizen in Veere. Het initiatief kan de redding zijn van het Veerse museum. Vorig jaar heeft het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur aangekondigd dat de exploitatie-subsidie van 50.000 gulden wordt ingetrokken. Tot juni heeft Veere de tijd een al ternatieve invulling voor het museum aan te dragen. Het nieuws over het kleder drachtmuseum. dat nog maar een idee is. werd donderdag door CDA-wethouder M. Brouwer-te Roller gebracht, tijdens het poli tiek forum van de gezamenlijke partijen in het verenigingsge bouw in Veere. Het forum onder leiding van de oud-burgemees ter Van Rijswijk. R. Daarhen, trok een volle zaal. maar discus sies bleven uit. Het nieuwtje over de Schotse Huizen was een antwoord op een vraag van een Veerenaar die be zorgd was over het voortbestaan van twee culturele instellingen, het museum en de Grote Kerk. Over de invulling van de Grote kerk. waar zomers de stichting Delta Cultureel is gevestigd, kon wethouder Brouwer alleen mee delen dat een totaalplan moet worden opgezet. PvdA-wethou- der W. Sanderse verzekerde de man dat er nog voor 1997 (in ver band met de herindeling) een op lossing komt. Rijksweg Heel even leek de discussie over de rijksweg 57 weer op te laaien. Een inwoner van Serooskerke vroeg de raadsleden in hoeverre het verzet van de gemeente te gen de aanleg nog zin heeft, nu van onze verslaggever WESTKAPELLE - Een meer derheid in de raad WestkapelU kiest voor één gemeente Wal cheren. Drie raadsleden stem den donderdagavond tegen. Hel SGP-raadslid J. Huiszoon vond dat Westkapelle zelfstandig moet blijven. VVD'er K. Huis- zoon pleitte voor een platte landsgemeente Walcheren, naast Vlissingen en Middel burg. Het CDA-raadslid J. M. Reijnhoudt koos zijn zijde. CDA-wethouder L. Wouters, uitgesproken voorstander van herindeling, stemde mee met de drie PvdA'ers. De plannen van gedeputeerde staten om Zeeland bestuurlijk te herindelen, zorgden opnieuw voor een uitvoerige discussie in Westkapelle In hun voorstel aan de gemeenteraad stelden burgemeester en wethouders dat de vorming van één Walche ren verreweg de voorkeur ver dient boven een plattelandsge meente Zo'n gemeente met. minder dan twintigduizend in woners is onvoldoende bij mach te om tegenwicht te bieden aan het veel grotere Vlissingen en Middelburg. Stiefkindje Houmes deelde die bezwaren niet. Volgens hem worden de plattelandskinderen het stief kindje van het nieuwe Walche ren. Bovendien, vreesde hij. ver dwijnen dan veel basisscholen in de dorpen, Burgemeester H. A. van Malde- gem kon die angst niet wegne men bij de SGP. ondanks dat de mogelijkheid bestaat dat de po litiek kiest voor een hogere op heffingsnorm in de steden, waar door de scholen op het platte land minder leerlingen hoeven te hebben voor ze in de gevaren zone komen. De SGP vond bovendien dat er nog te veel onzekerheden be staan op het gebied van de schuldsanering van Hof Dom burg en over 'cultuurpaleizen als produkt van grootheidswaanzin in een nabuurgemeente'. West kapelle moet nog maar vier jaar zelfstandig blijven, aldus Hou mes. Het WD-raadslid Huiszoon had sinds de bekendmaking van de provinciale plannen voor herin deling zijn oor goed te luisteren gelegd bij de bevolking. Die was, aldus de liberaal, nog niet zo ver om voor één Walcheren te kie zen. Huiszoon bekende zelf wel voor één grote gemeente te zijn. „Maar ik zit hier voor de bevol king, dus kies ik voor drie ge meenten op Walcheren." Reijn houdt sprak zich onomwonden uit voor één plattelandsgemeen te. Hij voelde zich daarbij ge steund door het verkiezingspro gramma van de christen-demo craten dat eveneens opteert voor drie gemeenten. Burge meester Van Maldegem conclu deerde daarop: „Veel argumen ten blijken in elkaar te passen. In die keuze zit emotie." de mening van de raad Middel burg, voorstander van de weg, bij het ministerie ligt. A. Pou- wer. lijsttrekker van D66. maak te van de gelegenheid gebruik om nogmaals de nadelige gevol gen van de weg op te sommen. „We kunnen begrijpen dat er bij Sint Laurens en de kanaalkrui sing in Middelburg iets moet ge beuren. Maai- volgens ons kan het minder ambitieus", aldus Pouwer. Pas als het Rijk rekening houdt met een aantal voorwaarden, zal de gemeente meewerken op pla nologisch gebied, benadrukte Sanderse. Hieronder vallen de bezwaren die het CDA en ook de VVD. D66 en SGP'RPF/GPV hebben zoals de barrièrewer king van de weg en de isolatie van de kernen. Verder besloten de lijsttrekkers het onderwerp, waar al zoveel over is gediscus sieerd, voorlopig te laten rusten. Veere licht standpunt over herindeling toe VEERE - Commissaris der ko ningin, drs W. T. van Gelder, kan weer een extra toelichting op de herindeling mee naar het provinciehuis nemen. Donder dag lichtten de burgemeester en wethouders van Veere hun standpunt voor drie gemeenten op Walcheren nog eens toe, tij dens een werkbezoek van Van Gelder aan Veere. Behalve een rondleiding langs de verschil lende wegenverbeteringen en projecten in de kernen van Vee re, stond een informatieve lunch op het programma. Gespreksonderwerpen die tij dens het bezoek aan bod kwa men waren onder meer het onge noegen van het Veerse college van b en w over het beleid van de provincie inzake de bestem mingsplannen. Volgens het da gelijks bestuur wordt Veere te veel beperkingen opgelegd voor nieuwe woningen in vergelijking met andere gemeenten. Ook de noodzaak van goede alternatie ven voor de ouderenzorg werd door burgemeester A. H. den Boon aangekaart, net als extra politiebijstand in de drukke zo mermaanden. Niet alleen de instandhouding en uitbreiding van belangrijke voorzieningen werden vrijdag besproken. Van Gelder kon ook een nieuwtje mee naar huis ne men. De collectie van Hendrik Willem van Loon, die vorig jaar door de gemeente Veere is aan gekocht, krijgt vanaf juni onder dak in het stadhuis van Veere. Donderdag 16 juni wordt de per manente expositie geopend. Scheidend directeur sector Beheer Jetty de Heer: „Wie hier op een hoge functie terecht komt, is van buiten Zeeland of heeft als Zeeuw een tijd buiten Zeeland gewerkt." foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - „Ik moest verschrikkelijk lachen toen ik erachter kwam dat ik de eerste directeur bij de ge meente Vlissingen was die voor zijn pensioen vrijwillig opstapt." Jetty de Heer, di recteur van de sector Beheer van de gemeente Vlissingen, verdwijnt na negen jaar uit Vlissingen naar Lelystad. Helemaal nuchter blijft ze er niet onder: „Ik laat hier ne gen jaar van mijn leven ach ter, dus ik heb wel nostalgi sche gevoelens." De klein schalige manier van werken in de Zeeuwse vergadercul tuur zal ze echter met liefde achterlaten. Sommigen zullen haar met een zucht van verlichting zien vertrekken, want De Heer stak haar mening over de gang van zaken niet onder stoelen of banken. „Ik vind dat je nooit aan status moet hechten en zo open mogelijk moet zijn. Ik weet dat er naast de vrienden die ik heb ge maakt ook mensen zijn die een hekel aan me hebben. Jammer dan. Als je een wind je-waai bent. kotsen ze je ook uit." De Heer is de sector beheer al lerminst zat. „In vergelijking met mijn vorige functie als hoofd van de sociale dienst is het werk niet minder belang rijk. Zeker, als het om uitke ringen - en dus geld - gaat. worden mensen hyena's. Maar het onderhoud van de stad heeft wel degelijk met het welbevinden van de be volking te maken. Het beleid om te zorgen dat iedereen zich thuisvoelt in een stad maakt een sector beheer veel meer dan alleen een onderhouds dienst." Puinhoop De Heer verhuisde in 1985 van de sociale dienst in Den Haag naar de sociale dienst in Vlis singen. Ze trof een puinhoop aan. „De problemen waren me bekend toen ik solliciteer de. maar ik wist niet of ik zou slagen. Het probleem was dat er nooit goed leiding was ge weest bij die afdeling. Er za ten ook mensen op totaal ver keerde posten. Bovendien wa ren uitkeringsgerechtigden in veel gevallen totaal afhanke lijk gemaakt van de dienst. Aan het eind van dat jaar, na een hoop puinruimen, ging het beter." Na vier jaar kwamen de taken van de sector Beheer ook on der haar hoede, tot De Heer in 1990 daar directeur werd. „le deren vindt het werken bij een sociale dienst zo belangrijk. Nu ook weer." Directeur Maatschappelijke Zaken in Lelystad! Wel een betere baan zeg', hoor ik af en toe. 'Mwaah', denk ik dan." Hét perspectief van de nieuwe baan is dan ook niet de enige reden dat De Heer ontslag ge nomen heeft. „Ik sta er elke keer weer van te kijken, maar in Zeeland denken ze echt dat de wereld in Bergen op Zoom ophoudt, terwijl hij daar pas begint. Wie hier op een hoge functie terecht komt, is of van buiten Zeeland of heeft als Zeeuw een tijd buiten Zee land gewerkt." Voorgekookt Ook voor Vlissingen geldt dat volgens De Heer. „Vlissingen is te kleinschalig. Er worden zo weinig echte noten ge kraakt in Vlissingen. Het col lege is redelijk makkelijk te benaderen, maar ik sta er ver steld van dat de besluitvor ming hier allemaal zo voorge kookt is. Het lijkt er af en toe op dat raadsleden zich liever met kleine zaken bezig hou den om niet over de grote te hoeven nadenken." De Heer ziet wel verbetering. „Vlissingen wordt professio neler, hoewel de schaalver groting via een herindeling of via de vorming van het stads gewest met Middelburg in het begin eerder fnuikend dan goed is voor werkelijke verbe teringen. De wil is gewoon vaak niet aanwezig, merk ik bij zaken die in het stadsge west zouden kunnen worden opgelost en die hopeloos stranden. Maar daarin speelt natuurlijk ook weer die eeu wenoude twist tussen Vlissin gen en Middelburg een rol." 26 en 27 februari 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81. tel. 12233. zon. 0.00-24.00 uur: E. Kant, Sa- balaan 3, tel. 71017. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: G. J. H. Meyjer. De Krammer 14, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: J. L. F Wortelboer. Korendijk 36, tel. 39933 Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Gezondheidscen trum Middelburg-Zuid: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: R. G. G. Groot, Dr. v. d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zon. 0.00-24.00 uur: J. Visser, Wachttoren 19. Middelburg, tel. 01180-37431. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke. Oostka pelle, Serooskerke. Vrouwen polder. Veere en Zanddijk: G. C. M. Rullens en M. J. M. E. Mol, Dorpsstraat 2. Oostkapelle, tel. 01188-1276. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: A. A. v. d. Male, Duinweg 59, Zoutelan de, tel. 01186-1282. Biggekerke en Meliskerke sen Bouwense en Stutterht vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stu heim, Beukelmanstraat 8, M kerke. tel. 01186-1760. Tandartsen: Walcheren: D. Ruissen, Kar straat 91, Oost-Souburg, 01184-61347, Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. uur: H. Klompe. tel. 01 71140. Middelburg, zat. 09.00-ma. C uur: J. Drijdijk, Gandhistra; tel. 26045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: 01180-33803. Kleine huisdieren: A. R Stadsschuur 1, Middelburg, 01180-13118. Spreekuur 11.00-12.00 en 11 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oos pelle': Oude Domburgse 33a te Oostkapelle. tel. 01 1443. Dierenartsenpraktijk Melisl ke: R. Roskam, Kelderweg 1. 01189-2838. Apotheken: Middelburg: A. Ringeling, I ge Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: Apotheek Soubi C. van Perestraat 1, tel. 61591 Wijkverpleging: Voor geheel Walcheren Alarmcentrale tel. 01184-1181 van onze verslaggever KOUDEKERKE - Voor de inza meling van huishoudelijk afval blijft het dagelijks gemeentebe stuur van Valkenisse bij zijn voorkeur voor de aanschaf van duobakken, die gescheiden de len hebben voor groente-, fruit en tuinafval (gft-afval) en het restafval. Een eerder college voorstel van die strekking vond geen genade bij de leden van de commissie VROM, die om uit eenlopende redenen kozen voor een aparte bak voor gft-afval en een plastic zak voor het restaf val ('bak en zak'). De inzameling van huishoude lijk afval is in de zes Walcherse plattelandsgemeenten opgedra gen aan de Centrale Dienst Ge meentewerken. Gemeenten die kiezen voor een ander systeem dan waarvoor de meerderheid zich uitspreekt, moeten even tuele meerkosten volledig voor eigen rekening nemen. Uit prijs opgaven is gebleken dat het duobaksysteem goedkoper is dan de inzameling met twee aparte bakken en de 'bak en zak'-methode. Westkapelle, Domburg, Veere en Arnemuiden hebben al hun voorkeur voor de duobak bepaald. De keuze van Mariekerke laat nog op zich wachten. B en w van Valkenisse zijn van mening dat het gebruik van een plastic zak voor het restafval milieuhygiënisch oogpunt gelet op de arbeidsomstanc heden voor de ophalers min verantwoord is. Het coll noemt als voordelen van de d bak dat al het huisvuil wekeli wordt ingezameld, dat de 1 weinig ruimte in beslag nee en dat de inzamelingskos laag zijn. Nadeel van de duot is dat de aanschafprijs rela hoog ligt. Als het aan b en w 1 kunnen de circa 3.400 huishi dens van Valkenisse de inhc van de duobak 140.180 of 28C ter) zelf bepalen. Zomerwoningen Ook op zomerwoningterreir wordt gescheiden inzameli voorzien. Aangezien de be\ ners van zomerwoningen niet tijd op de ophaaldag aanwe zijn. wil het college onderzc doen naar het gebruik van wj containers. Over de keuze ti sen huur en aankoop van de d\ bak en het onderhoud erv hebben b en w nog geen star punt bepaald. De inzameling van afval maandag 28 februari het en agendapunt van een gecom neerde vergadering van de co missies VROM en Bestuurs: ken. De bijeenkomst in het meentehuis in Koudekerke openbaar en begint om 19 uur. van onze verslaggever OOSTKAPELLE - Als het waar is dat de vorming van één ge meente Walcheren de opheffing van de dorpsscholen in Oostka pelle en Domburg betekent, wij zigt fractievoorzitter A. Ver meulen (PvdA-Domburg) direct zijn standpunt over de herinde ling van Walcheren. Vermeulen zei dit woensdagavond tijdens een politiek forum in Oostka pelle. Volgens Vermeulen heeft de toe komst van het onderwijs in het geheel geen rol gespeeld in de af weging voor de keuze tussen een plattelandsgemeente of één ge meente Walcheren, maar is dat met deze wetenschap in gedach ten onjuist geweest. De vraag die een rol speelt bij de herinde ling is op welk aantal leerlingen de opheffingsnorm voor het on derwijs gesteld wordt. In platte landsgemeenten is die norm nu ruim 53 leerlingen, in de steden 151 leerlingen. Onder dat aantal moeten scholen fuseren of zich zelf opheffen. Oud-inwoner van Middelburg gepromoveerd MIDDELBURG - De oud-Mid delburger drs P. J. G. Jeroense is donderdag aan de Rijksuni versiteit Utrecht gepromoveerd op het proefschrift 'Theologie en zelfkritiek, een onderzoek naar de missionaire theologie van Arend Th. van Leeuwen'. Je roense studeerde na een vwo- en pabo-opleiding in Middelburg aan de Utrechtse universiteit. Hij is thans verbonden aan de Hervormde Gemeente van Gorssel-Epse. Zou er een plattelandsgemeen komen, dan zou de norm van leerlingen blijven gelden, had I mand uit het publiek begrepe Bij een gemeente Walcheri wordt die norm mogelijk echt 102 leerlingen, wat een zeker ei de voor enkele plattelandssclj len zou betekenen. Het politiek forum, georgal seerd door de D66-afdeling v Domburg/Oostkapelle. keni verder weinig spectaculai standpunten. Uiteraard kwé telkens de kwestie rond vaka tiepark Hof Domburg ter spi ke. maar geen van de aanwel gen bracht nieuwe gezichtspij ten te berde. De fractievoorzl ters bleken het op de mees punten opvallend eens. Rondweg De verkeersoverlast van voorn melijk toeristen moet worden i gedamd, liefst met een rondwj rond beide kernen, meenden eensgezind. Alle fracties besl fen dat zo'n oplossing voorlop een utopie is. De enige oplossi; die tijdelijk soelaas kan biede is het creëren van parkeerterri nen aan de buitenkant van i dorpen, betoogden de spreker] Dat kwam ze op het verwijt vl het publiek te staan dat er vi erg weinig concreets te verwac ten is in de nabije toekomst. E kele aanwezigen vroegen zil bovendien hardop af of de part en dachten dat ze werkelijk 11 dagtoerisme kunnen stuiten. Grote afwezige bij het forum w de fractie van Domburg 2000, d 2 maart voor het eerst meedo aan de verkiezingen. Fractr voorzitter W. Passenier was ni van zins gevolg te geven aan uitnodiging, omdat hij niet i het beleid van de afgelopen vi jaar aangesproken wilde w( den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 14