Vriesekoop eist Vlieg als coach Ritsma test Delta-schaats OQO Vegard fan van Ulvang geen Samaranch PZC Dagprijzen voor Nelissen en Bafïi ee> Eric Flaim heeft een nieuwe droom Slechte verliezers in bedrijfsvolleybal sport Carel Deken lijkt eieren voor zijn geld te kiezen WÊÊÊÊÊHÊBtm Olympische vlammetjes DONDERDAG 10 FEBRUARI 1994 sb 11 NIEÜWEGEIN (NPA) - Een maal weer geland op vader landse bodem, was Vriesekoops besluit snel genomen. Vanaf nu zou ze zelf het heft in handen ne men, want ze kon het niet langer aanzien dat haar serieuze bezig heden werden gekwalificeerd als het betere speeltuinwerk. Oefenwedstrijd VLISSINGEN - Vanavond (don derdag) speelt zaterdag-der deklasser Oostkapelle een oe fenwedstrijd tegen zondag-twee deklasser HW'24. De wedstrijd wordt op het veld van Oostka pelle gespeeld en begint om 19.30 uur. De publicaties na de Top Twaalf in Arezzo schoten Bettine Vrie sekoop volledig in het verkeerde keelgat. „Ik ben vreselijk ge schrokken van alles wat ik las", zei ze gisteren op een door haar zelf belegde persconferentie in Nieuwegein. Haar besluit stond prompt vast: wat er ook gebeurt en wie er ook dwars gaat liggen, vanaf nu tot Atlanta '96 is Jan Vlieg haar vaste coach. De NTTB in de persoon van top sportbestuurslid Carel Deken gaat in elk geval niet dwars lig gen. „Vriesekoops voorstel wordt intern besproken", zei De ken, die kort geleden nog alle coaches naast Vriesekoop ac ceptabel vond. behalve ex- bondscoach Jan Vlieg. Volgens Deken is het een misvatting dat Vlieg persona non grata zou zijn. Deken: „Vlieg is alleen voortdu rend gevraagd te stoppen met negatieve uitlatingen. En als ik deze materie binnen het bestuur wil oplossen, zal hij zeker moe ten stoppen met schoppen in on ze richting." Hoewel Deken zich niet wil uit spreken over zijn advies aan het hoofdbestuur, lijkt duidelijk dat hij eieren voor zijn geld kiest. Immers, het gedoe met de coa ches afgelopen weekend in Arez zo leidde tot een grote poppe- kast. Rond de Top Twaalf bleek al dat de NTTB zelf niet in staat was om de topspeelsters Vriese koop en Hooman adequaat te begeleiden. Daarom werd de op lossing gezocht in een onbege leide speelster (Hooman) die steun zocht bij haar als toerist geboekte privécoach (Kante been) op de tribune, en bij een door een ongemotiveerde bondscoach (Tigerman) bege leide speelster (Vriesekoop) die haar privécoach (Vlieg) in de nok van de hal wist. De bond had de speelsters niks beters te bieden, maar volhard de in haar standpunt dat privé- coaches uit den boze waren. Met alle gevolgen vandien. „Ik ben de laatste jaren naar de bond toe enorm inschikkelijk geweest", zei ze, „en toen ik bij terugkeer uit Italië alle verhalen las, ben ik enorm geschrokken. Ik heb me allerlei situaties laten aanleu nen, alleen maar om van het ge zeur af te zijn. En nu dit weer." Escalatie Of Jan Vlieg geaccepteerd zal worden door de bond. interes seert Vriesekoop niet. „Het ge beurt gewoon", zei ze met de haar typerende vasthoudend heid. „Destijds tijdens de WK in Chiba is de zaak al eens geësca leerd en de ingrediënten voor een nieuwe escalatie op de ko mende EK zijn volop aanwezig. Maar daar pas ik voor. Ik heb geen problemen met Hooman en Kantebeen, al wordt het steeds gesuggereerd. Die twee moeten ook gewoon samen kunnen werken. En ik wil een situatie die voor mij ook optimaal is. Ik dreig de bond niet. ik zeg alleen hoe het nu gaat gebeuren. En dan beleven we eens een toer nooi zonder rellen." Daarmee diskwalificeerde ze min of meer Tigerman. Vriese koop: „Het is gewoon belache lijk dat de bond Tigerman met mij op pad stuurde. Die man heeft de energie niet meer en dat gaat ten koste van de motiva tie." Jan Vlieg gaf daar nog een aanvulling op: „Tigerman is de eerste om toe te geven dat hij buiten zijn schuld om in deze si tuatie verzeild is geraakt. Een tafeltennis-professor als hij ver dient een beter einde." Jan Vlieg zag onderhand ook geen andere oplossing meer dan de maatregel die Vriesekoop heeft genomen. „Het point of no return is bereikt", oordeelde hij. „De vraag staat nu centraal hoe je op de EK kunt winnen, en niet hoe je met zo weinig mogelijk so res 14de kunt worden. We zullen allemaal de loopgraven moeten verlaten. Ik ben tien jaar bonds coach geweest en heb deze situa tie altijd door de ogen van de bond bekeken. Wat er nu ge beurt. is niet goed voor de bond. maar ook niet voor de spelers. En om die laatste groep gaat het." Zenuwpees Vriesekoop is alle gezanik beu, maar wat haar vooral steekt is dat iedereen haar als de aan- stichtster van de ellende ziet. Haar probleem is in feite dat ze op haar best is als ze er voor een toernooi uitziet als een zenuw pees en zich vervolgens etaleert als verrukkelijke kankerpit en heerlijk sjagrijn; ze is nu een maal fanaat en bezeten, maar ze is ook altijd oprecht in haar ui tingen. Dat is niet het ideaal beeld dat de massa heeft van een topsportster. Vriesekoop zal het er echter mee moeten doen, al was het alleen maar omdat ze zo op haar best is. Haar bezetenheid en oprecht heid balde ze nog samen in een venijnige slotzin- „Ik heb het verdiend dat ik nog twee j aai' wil spelen zoals ik het zelf wil." DOS HERMANAS/VITROLLES (ANP/AFP) - De Italiaan Baffi heeft gisteren in Dos Hermanas in Spanje de tweede etappe in de Ruta del Sol op zijn naam ge bracht. Hij werd bovendien lei der in het klassement. In de Ronde van de Middelland se Zee ging Wilfried Nelissen aan de haal met de zege. De Belgi sche werknemer van Peter Post won in het Franse Vitrolles de massasprint na de derde etappe. Het was voor de Belg zijn derde overwinning in het prille sei zoen. Hij versloeg in de eind spurt zijn landgenoot Capiot en de Fransman Moncassin. De Ita liaan Baldato behield de leiders trui. De tweede etappe in de Ruta del Sol werd pas aan het einde van de 173 kilometer tussen Trebu- jena en Dos Hermanas enigszins interessant. De Italianen Lieti en Piccoli namen ruim vier mi nuten voorsprong, maar werden in de slotkilometers terugge pakt door de jagende formatie van Post. In de eindsprint was Baffi twee sprinters van die equipe te snel af. Wust werd tweede. Planckaert vijfde. Beste Nederland was opnieuw Blijle- vens op de zesde plaats. Tony Rominger zal dit seizoen starten in de Ronde van Spanje die hij vorig jaar won. De Zwitser zal na 1995 de Vuelta niet meer in zijn programma opnemen. Hij opteert in de volgende jaren voor de Ronde van Italië. Ro minger zal vermoedelijk in de maand juni, tussen Vuelta en Tour de France, in Colorado Springs een aanval doen op het werelduurrecord van de Brit Boardman. Ituta del Sol. Tweede etappe Trebu- j en a-Dós Hermanas: 1 Baffi (Ita) 173 km in 5 08 49. 2 Wüst (Dui), 3. De Clercq (Bel). 4 Planckaert (Bel). 5 Svorada (Tsj). 6. Blijlevens (Ned). 7. Gutierrez (Spai. 8 EdoiSpa). 9 Gar cia (Spai. 10. Rooks (Ned) 0.02, overi ge Nederlanders: 12 Theunisse. 14 Schurer. 17 Jonker. 32 Den Bakker 0.19, 39 Nijboer. 73 Cordes Algemeen klassement: 1 Ball! 8.20.35. 2. Edo, 3 Svorada. 4 Gutier rez. 5 Blijlevens, 6 De Clercq. 7. Wust. 8. Planckaert. 9. Garcia, 10. Hamburger (Den) 0.02. overige Ne derlanders- 13. Theunisse, 19 Schu rer, 20. Rooks, 22. Jonker, 49 Nijboer 0.19, 73. Cordes, 97. Den Bakker. Ronde van de Middellandse Zee. Derde etappe Carnon-Vitrollcs: 1 Wilfried Nelissen (Bel) 157 km in 4 13.17, 2. Capiot (Bel), 3. Moncassin iFra). 4. Silvio (Ita), 5 Jovani (Itai. 6 Aldag(Dui), 7 Baldato (Ita). 8 Dietzo (Dui). 9 Fleischer (Dui), 10. Petito ilta) Algemeen klassement: 1 Baldato 6.58.22, 2. Museeuw (Bel) 0.10. 3 Cas- sani (Ita). 4 Berzin I Ita0 12. 5. Fur- lan iltai. 6. Argentin (Ita». 7. Nelissen 0.15, 8 Chiuxato (Ita) 0 32.9 No ilta). Bettine Vriesekoop: Ik dreig de bond niet, ik zeg alleen hoe het moet gebeuren. HAMAR (NPA) - Drie dagen voordat langlaufer Vegard Ui- vang het Olympisch vuur ont steekt, is de Koude Oorlog tus sen de Noorse en Nederlandse schaatsers in alle hevigheid ontbrand. Onder het wakend oog van Noorse televisiecame ra's van de NRK, presenteerde Rintje Ritsma gistermiddag in het Vikingschip zijn magische Delta-schaats. Het nieuws omtrent de Hol landse wondersschaats was ui teraard al doorgesijpeld naar Noorwegen. Vandaar dat bondscoach Ab Krook en zijn gevolg allerminst vreemd op keken. toen zij bij binnen komst in het Vikingschip on middellijk gevolgd werden door Noorse televisieploegen.' „Dit kon je verwachten", zei Krook, op wiens gezicht de bin nenpret omtrent alle commo tie was af te lezen. „Wij maken er niks bijzonders van, dat doen jullie! Maar ik vind het al lemaal prima." Ritsma, de enige die tot,dusver de Delta-schaats op het ijs uit testte. slaagde er geen moment in aan de aandacht van de ca mera's te ontsnappen. Zelfs het dichtrijgen van de veters dooi de Europees kampioen werd Lillehammer '94 Voorzitter Juan Antonio Sa maranch van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) heeft gisteren verklaard bin nen enkele dagen een bezoek te brengen aan het door een bur geroorlog verscheurde Saraje vo. Op die manier wil de eerste man van het IOC zich solidair verklaren met de stad die in 1984 de Winterspelen organi seerde. „Met mijn symbolische bezoek wil het IOC laten zien dat het tien jaar na de Olympi sche Winterspelen Sarajevo nog steeds aan de bevolking denkt", zei de in Noorwegen verblijvende Spanjaard in een interview met een Zwitsers radiostation. •Tonya Harding kan niet in be roep gaan indien het Ameri kaans Olympisch Comité (USOC) haar geen startbewijs geeft voor de Olympische Win terspelen. Dit heeft Francois Carrard van het IOC (Interna tionaal Olympisch Comité) woensdag in Lillehammer me degedeeld. De definitieve be slissing over deelneming van de kunstrijdster valt dinsdag, wanneer het USOC in Oslo een hoorzitting houdt. •De Duitsers kunnen niet zon der hun bier Om de woeker prijzen voor alcoholische ver snaperingen tijdens de Olym pische Winterspelen in Noor wegen te omzeilen, hebben ze 30.000 liter gerstenat uit eigen land laten aanrukken. Belas tingvrij ingekocht, binnenge loodst via de Duitse ambassa de in Oslo. Het bier wordt tij dens de Winterspelen in het Duitse gastenonderkomen in Lillehammer geserveerd. In het „German House" kunnen atleten, officials, gasten en journalisten zich verpozen. Naast de hoeveelheid bier is er ook nog 9.000 liter Duitse wijn naar de Noorse stad gebracht. In Noorwegen kost een halve li ter bier ruim een tientje. •De belangstelling voor de af daling voor de mannen op de skipiste van Kvitfjell is enorm. Er worden ongeveer 1100 verte genwoordigers van de media vernacht en ruim 40.000 toe schouwers. De organisatie denkt dat de massale toeloop weinig problemen zal opleve ren. „We hebben bijna alles on der controle, behalve het weer. Dat is onze belangrijkste zorg", aldus Lasse Hamre, de mana ger van de skipiste. •Karl Schranz, een van Oos tenrijks grootste alpine-skiërs en tegenwoordig journalist, is vol lof over Kvitfjell, de Olym pische afdalingspiste. „Dit is het beste parkoers sinds de Winterspelen van 1956 in Corti na". zei Schranz gisteren. „Het is snel, veilig en het stelt eisen aan de techniek. Hier zal niet een outsider winnen, maar een echt heel goede skiër." De man- nenafdaling staat voor de eer ste zondag op het programma. gefilmd of betrof het een rituele handeling. De beer uit Lemmer spelde het spel rond zijn 'ge heime wapen' geroutineerd mee. Het peloton Noorse ver slaggevers dat zich na de trai ning op hem stortte, werd met de excuserende woorden 'ik heb haast, sorry geen vragen' in verwarring achtergelaten. Wat begon als een grap is in middels uitgegroeid tot het mysterie van de mondiale ijs- pistes. Als reactie op de revolu tionaire Mach-schaats waar mee Johann-Olav Koss vroeg in het seizoen experimenteer de. zocht de Nederlandse schaatsenfabrikant Viking de afgelopen maanden naar een passend antwoord. Aanvanke lijk betrof het een nauwelijks serieus onderzoek, wat mag blijken uit de titel die het pro ject meekreeg: FTN. voluit: 'Fuck the Norwegians'. In de windtunnel boekte de ontworpen hoes echter opmer kelijke resultaten. En dus hul de Rintje Ritsma onlangs op een vroege woensdagmorgen in Davos zijn schaatsen in de magische jasjes. „Het was hele maal niet wennen of zo. Je voelt nauwelijks iets", omschreef hij gisteren zijn eerste ervaringen. De hoes. gemaakt van uiterst sterk en rekbaar lycra, wordt met klitteband aan het ijzer be vestigd en omsluit aan de bo venzijde de gehele schoen. Afgelopen zondag in Heeren veen en gisteren in het Viking schip testte Ritsma de vinding opnieuw. Naar volle tevreden heid. „Ik blijf er de komende dagen mee trainen. En als ik dit gevoel houd, is de kans groot dat ik er zondag vijf kilometer) ook mee start." Producent Vi king merkte fijntjes op dat de kosten nog geen drie tientjes bedroegen. Het mislukte Mach- project van de Noren slokte ruim dertigduizend gulden op. Waarom tot op heden alleen Ritsma de wonderhoezen heeft getest, is volgens Krook simpel te verklaren „Er was lange tijd maar één paar. En het heeft ook nog even geduurd voordat ze geperfectioneerd waren." Dat laatste geschiedde door de firma Hunter uit Assen. Gister middag arriveerde Krook met zeven paar Delta-hoezen in zijn koffer in Hamar. „Zes voor mijn eigen rijders en ik heb nog een extra paartje meegenomen voor Koss." Vandaag wagen waarschijnlijk ook Veldkamp. Zandstra. Hersman, Schreuder en Straat hof zich met de Delta-hoes op het ijs. Wereldkampioen Zand stra is 'razend nieuwsgierig', maar kampt met één pro bleem. In tegenstelling tot zijn teamgenoten staat hij niet on der contract bij Viking. „Mijn schaatsen zijn anders ge maakt. Ik heb geen ronde, maar vierkante buizen, waar door die hoezen er misschien niet aan vastgeklit kunnen worden." Zandstra heeft van zijn spon sor Raps niettemin de vrijheid gekregen om de aërodynami sche hoes van de concurrent uit te proberen. „En dat zal ik ook zeker doen", aldus de we reldkampioen. Bang om de be langen van zijn materiaal-leve rancier te schaden, hield Zand stra zich verder wijselijk op de vlakte. Gevraagd naar de reac ties bij Raps op de nieuwste vinding, was Zandstra's ant woord echter glashelder. „Tja, 't Is van de concurrent hè. Mis schien dat ze er daarom een beetje negatief over doen." Wetenschappers hebben reeds uitgerekend dat de Delta-hoes op de tien kilometer een tijd winst van twee seconden kan opleveren. Volgens Krook is de kans dan ook zeer reëel dat meerdere van zijn rijders de olympische strijd met de be wuste hoes ingaan. „Het is ge bleken dat ze in ieder geval geen nadeel zijn. Ik denk dat ze straks op de langere afstanden gebruikt gaan worden." Rintje Ritsma trekt zijn aërodynamische schaatsen uit. Gisteren trainde de Fries onder grote belangstelling op de laatste vondst van de Viking-fabriek. foto ANP LILLEHAMMER (DPA/RTR) - De Noorse skiloper Vegard Ul- vang heeft weinig op met IOC- baas Juan Antonio Sama ranch. De drievoudig Olympi sche kampioen vindt het voor zitterschap van de Spanjaard een aanfluiting. Ulvang zei in een tv-interview op de vraag, wat hij ervan vond dat een oude fascist de dienst uit maakt in de Olympische bewe ging: „Dat is een kwalijke zaak en de sport onwaardig." Ulvang. een idool in Noorwe gen. zal zaterdag de Olympi sche eed afleggen bij de ope ningsceremonie. Zijn uitlating aan het adres van de 73-jarige Samaranch doelt op diens ver leden als diplomaat tijdens het regime van generaal Franco. IOC-woordvoerster Michele Verdier wenste geen rel te ma ken van de opvattingen van Ul vang. „Iedereen heeft het recht op een eigen mening." De befaamde langlaufer is ove- rigens niet de enige Noor die het niet ziet zitten met Sama ranch. Bij een enquête bleek dat maar liefst 58 procent van de ondervraagden een „buiten gewoon slechte of een slechte indruk van de IOC-praeses had. Slechts twaalf procent liet zich min of meer lovend over hem uit. Olaf Poulsen, het Noorse IOC- lid, was niet verbaasd over de uitkomst. „Er is waarschijnlijk geen land ter wereld waar Sa maranch zo impopulair is als in Noorwegen Maar vergeten wordt dat hij het IOC sterk heeft gemaakt en toekomst heeft gegeven. Veertien jaar ge leden na Lake Placid was de Olympische Beweging op ster ven na dood." De nieuwe (commerciële) koers van het IOC leidde er dinsdag ook toe, dat de skilopers Ul vang en Björn Daehlie niets te vrezen hebben. De Noren wa ren bang dat het tweetal me daillekandidaten zou worden uitgesloten omdat ze. buiten hun medeweten, de reclamere gels hadden overtreden. Hun foto was gebruikt voor adver tenties in het blad van de lucht vaartmaatschappij SAS. Alle 20.000 exemplaren zullen wor den teruggehaald en vernie tigd. IOC-official Dick Pound ver klaarde dat er geen sprake van is dat Ulvang' en Daehlie wor den gediskwalificeerd wegens deze affaire. Wel zei hij dat strikt de hand wordt gehouden aan voorschriften ten aanzien van de wervende teksten voor andere dan de officiële spon sors. In 1972 in Sapporo werd Karl Schranz van deelneming uitgesloten, omdat de toenma lige IOC-voorzitter A very Brundage de mening was toe gedaan. dat de Oostenrijkse skiër professional was. „Brun dage is dood. De regels zijn heel wat minder streng tegenwoor dig", zei Pound. DEN HAAG (ANP) - Eric Flaim bewaart goede herin neringen aan Nederland. Zijn souvenirs bestaan ech ter niet uit tulpen, klompen of molentjes. Flaim geeft de voorkeur aan Nederlandse schaatstrainers. Peter Schotting leidde hem in 1988 naar de wereldtitel all round, zes jaar later moet Jeroen Otter hem aan een Olympische medaille short track helpen. Het „dankje wel" klinkt alvast accent loos. Schotting en Otter zijn bei den voor het schaatsen naar de Verenigde Staten overge waaid. Schotting vertrok in 1970. De toenmalige trainer van het gewest Utrecht keer de nooit meer terug. Hij zag te veel onmogelijkheden in zijn vaderland, werd vol bloed Yank en moet soms zelfs naar Nederlandse woor den zoeken. Voor Otter is de emigratie van tijdelijke aard. Hij ge niet van het land van de on begrensde mogelijkheden, rijdt thuis, in Milwaukee, in een oude Cadillac en op een Harley Davidson. „Maar Amsterdam zou ik nooit wil len missen", zegt de coach van het Amerikaanse short track-team, tijdens de Win terspelen in Lillehammer „going for gold". Met Flaim, tijdens de kwalificatiewed strijden in Lake Placid de uitblinker, als de grote favo riet. Flaim was voor Schotting en is voor Otter het parade paardje. In 1988, na de Spe len in Calgary, werd hij we reldkampioen op de Medeo- baan in Alma Ata. toen Sov jetunie, nu Kazaan. De trai ner pronkte met zijn juweel, maar de glans verdween snel. Flaim: „Thuis stonden er twee piepkleine alinea's in de kranten. Langebaan schaatsen wordt nooit wat in Amerika." Inmiddels is de relatie tus sen trainer en schaatser ver stoord. Flaim en Schotting zijn niet meer „on speaking terms". Flaim: „Peter liep destijds overal rond te bazui nen dat ik alles aan hem te danken had. Hij had me ont dekt, gevormd, weet ik wat al niet meer." Terwijl de schaatser zijn landgenote Diane Holum meer dank ver schuldigd zegt te zijn. „Zij heeft me gebracht. Peter heeft hooguit de ruwe du mant wat bijgeslepen." Schotting heeft een andei visie. „Erie was mijn grooi ste succes. Maar behalve dj ene wereldtitel had hij ve< meer kunnen bereiken. Al hij maar beter naar mij ha geluisterd. Maar nee, mt neer kende de betekenis vai het woord discipline nie eens. Hij zat een avond voo een belangrijke wedstriji nog vrolijk achter de meisje aan. Dat kan dus niet, Flaiii had niet de juiste mental teit." Flaim probeerde op eiga houtje terug te komen, p weg was lang. met een kng operatie in 1990 als dieptj punt. „De bond liet me stil ken." Maar een Olympisch medaille, dat telt in de ogc van de Amerikaanse sport fans. De wil was sterk, ziji voorbeeld Eric Heiden sli muieerde. In Albertville u de Savoie moest het gebei) ren, vlakbij de Frans/Ito liaanse grens waar de family Flaim generaties terug thui was. Maar de comebacl werd een flop. De zesd plaats op de 5000 meter g» hoop. Ziekte verknalde ve volgens het feestje. „Voed selvergiftiging, griep, ik we niet wat. maar ik liep hek maal leeg." Op de 1500 mete werd Flaim 24e, op de 108 meter zestiende. „Weg wa mijn mooie droom." Bij het WK in Calgary eic digde Flaim als zevende. He betekende het einde van allround-carriëre van En Flaim, toen 24 jaar oud. H ging rolschaatsen, verdiet de daarmee genoeg dollai om met zijn vriendin ee sportzaak in Boston te be ginnen. Puur voor de stapte hij nog wel eens opd shorttrack-schaatsen. Te de kriebels terug kwame Ook op het korte indoor baantje behoorde Flaim snel tot de besten. Nu Ion): opnieuw Olympisch goud „Ik laat me door niets of n» mand meer afleiden." Bondscoach Otter stippt de grote lijnen uit, Flaim a hoorzaamt. maar denkt soms het zijne van. „Otter een goede trainer, heeft vf ervaring", zo blijft hij vri< delijk. „Maar schaatsen een individuele sport. Ik h het recht voor mijn eigi mening uit te komen." TERNEUZEN - De volleybal- ploeg van Dees verloor deze week in de Terneuzense be- drijfsvolleybal-competitie met 1-2 van de regerende kampioen Lichtland. Dat mocht nauwe lijks een verrassing heten. Ja renlang zette het team de com petitie naar zijn hand, maar de laatste tijd komt er wat sleet op de formatie. Na een zware blessure is spelver deler Ko de Ruijter wat voor zichtiger geworden en ook de af wezigheid van Theo Sarneel weegt door. Met De Ruyter in de basis gestart haalde Dees, voor al door sterk aanvallen van Cees Kosten en Guido de Rechter, nog wel de eerste set binnen 15- 10). maai- nadat Lichtland aan vallend en verdedigend orde op zaken had gesteld, moest de te genstander passen: 15-13. Dees toonde zich ook een slecht verliezer. Een paar spelers erger den zich aan cje arbitrale beslis singen. De teamleider deed er nog een schepje bovenop: hij weigerde het wedstrijdformulier te tekenen. In de derde set zakte Tweekampen PCA naar New York BERLIJN (DPA) - De kwartfina les van de alternatieve cyclus om de wereldtitel schaken zijn door de proforganisatie PCA aan New York vergeven. De duels Short (GBr) - Gulko (VSt), Kramnik (Rus) - Kamsky (VSt). Anand (Ina) - Romanisjin (Oek) en Tivjakov (Rus) - Adams (GBr) worden van 6 tot 18 juni in de Amerikaanse stad afgewerkt. De wedstrijden kennen een prij zengeld van 400.000 gulden. Ti telverdediger in de cyclus is Gari Kasparov. Rentree Agassi over twee weken LAS VEGAS (AFP) - André Agassi maakt over twee weken in het toernooi van Scottsdale, Arizona zijn rentree. De 23-ja- rige tennisser kwam na de US Open niet meer in actie. Op de Grand Slam in New York werd Agassi eind september in de eerste ronde uitgeschakeld door de Zweed Enqvist. Daarna kreeg hij opnieuw last van de peesontsteking in de rechter pols. Hij liet zich eind december opereren, waardoor hij verstek liet gaan op de Australian Open. Dees helemaal weg. Me', haalde Lichtland de 2-1 zege nen. Stunt Markt, de derde top? de hoogste Bevobo-klas, hi leen in de tweede set i moeite met tegenstander I (15-8, 15-12. 15-5). Door hei schil in aantal gespeelde strijden is de stand aan dt enigszins vertekend. Markt houdt echter volop sen om koploper te worden De uitslagen: Zeevla-Beldo Notabene-De Hoop 3-0 (regl Cl Philips 3-0; Bliek Vos-NE Dees 2-Do\v 2 2-1; Rabobank! 0-3. ABN Amro-Deltan r meente 2-WM 3-0 (regl i; Defi- land 1-2; De Pooter-PSV 3-0. waartsAVim de Waal-Dow 3 3-0 B.& S 0-3; Stunt Markt-Dd PTT/Post-Lichtland 2 2-1 schap-Scharmga 2 0-3; Lichtlf Deltan 3 3-0 (regl Standen. IA: Lichtland 5-11 geotDees4-9; StuntMarkt3-8:I' 5; CIS 3-4; Scharmga 3-1; V.&' 113: De Pooter 4-10; PTT/PK Echo Audio 3-6; Lichtland 244 Bank 4-5; Foto Neelemans34' 0. 2A: Beldo 4-10; Zeevla 4-8;0 tabene 4-5; Dow 2 4-5; De H« Aster 4-5; Peugeot Dees 4-3 2 tan 3-9; NHI 5-8; Gemeente y bobank 4-6. Bliek Vos 5-6. Pi 5. Philips 4-2 3A: Deltan i Scharmga 2 4-9; Havenscl* Voorwaarts/Wim de Waal 3 5. Amro 4-3; Dow 3 4-2; VC Schë 3B: Lichtland 4-4-12, LichtlaK B S. 4-7; Deltan 3 4-6; WMtj meente 2 3-3; URS 3-1. Ze Elias komt niet naar PSY BREDA (ANP) - Ze Elias I definitief niet naar PSY.)! ger Ploegsma van de Ei' vense club verklaarde gis dat de overgang was afge op persoonlijke eisen u' middenveler van Corinthii Exacte gegeven had Plot? niet. Niet hij, maar de in dit d zaken volstrekte nieuweli'! nesen voerde de onderhart gen in Rio de Janeiro. „Ma* ik wel heb begrepen, is dl Elias met aanvullende wens gekomen. Daaraan koridj g niet voldoen." In de Braziliaanse medial speler weten dat PSV hem n. dollar (140.000 gulden) pf zoen had geboden. Dat vcc te weinig De speler ze; ei van Corinthians een verbs in aanbieding te hebben ge£ k>' Arnesen had afgelopen i de nog verklaard dat de1 ri: handelingen over de pers® ke eisen van Ze Elias gee[ blemen zouden opleveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 26